ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

معافیت سربازی چشم ۱۴۰۲ + مدارک آیین نامه جدید | ایران تحصیل

معافیت سربازی چشم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

معافیت سربازی چشم از جمله معافیت هایی است که در صورت دارا بودن شرایط به مشمولین اعطا می شود. برخی از بیماری های چشمی بسته به درجه حاد بودن می توانند منجر به معافیت پزشکی چشم دائم یا موقت فرد از خدمت سربازی گردند.

معافیت پزشکی چشم را می توان رایج ترین نوع بیماری دانست که به سربازارن و افراد ارائه می گردد، سازمان نظام وظیفه در آیین نامه معافیت پزشکی انواع مختلفی از معافیت را برای بیماری های مرتبط با بینایی در نظر گرفته است. در ادامه به مواردی که منجر به معافیت سربازی میشود اشاره خواهیم کرد. درصورت هرگونه سوال در خصوص اخذ معافیت سربازی چشم میتوانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

معافیت سربازی چشم

به صورت کلی وجود هر گونه مشکل در شرایط جسمی و روانی افراد منجر به معافیتشان از سربازی خواهد شد. معافیت پزشکی نیز به دو دسته معافیت دائم و (معاف از رزم) تقسیم می‌شود. در معافیت دائم به صورت کلی نیازی به حضور در خدمت نیست و کارت صادر می شود؛ اما در معافیت از رزم لازم است در خدمت سربازی حضور پیدا کنید ولی نیاز به انجام یک سری از فعالیت ها مانند رژه و غیره وجود نخواهد داشت.

از آنجایی که چشم یکی از اعضای بسیار مهم بدن ما است به همین دلیل اگر در آن کوچک ترین مشکلی وجود داشته باشد، منجر به اختلال در عملیات روانه می شود. معافیت سربازی چشم از جمله رایج ترین نوع معافیت ها است که اگر چشم دچار ضعف یا مشکلی باشد، فرد از خدمت معاف خواهد شد. بنابراین توجه به نکاتی که موجب معافیت چشم از خدمت سربازی میشود بیسیار مهم است.

برای اطلاع از بیماریهایی که باعث معافیت سربازی میشود کلیک کنید.

مجموع نمره چشم در معافیت سربازی

برای اینکه میزان ضعیف بودن چشم مشخص شود، لازم است سه نکته را در نظر داشته باشید.

مجموع نمره چشم در معافیت سربازی

1_ برای تعیین نمره، تنها یک چشم در نظر گرفته خواهد شد. برای افراد زیر دیپلم، نیاز است نمره یک چشم آن ها بیشتر از 6 باشد. که معاف شوند. حال اگر فردی را به طور مثال در نظر بگیرید که مجموع نمره چشم او 6 است، این فرد معاف نخواهد شد.

2_ نوع مشکل چشم نیز در تعیین معافیت از سربازی موثر خواهد بود. معافیت سربازی چشم قوز قرنیه و معافیت سربازی چشم آستیگمات نیز از این دسته موارد هستند. نزدیک بینی و دوربینی نیز جزء مشکلات چشمی هستند که در نظر گرفته خواهند شد.

3_ نکته دیگری که لازم است به آن توجه داشته باشید، مربوط به نوع مدرک تحصیلی است. هرچه مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشید، لازم است نمره چشم بالاتری کسب کنید تا بتوانید معافیت بگیرید.

در جدول زیر می توانید نمره چشم مورد نیاز برای مدارک مختلف تحصیلی را جهت گرفتن معافیت سربازی چشم ملاحظه کنید.

فکرت درگیره چجوری معافیت سربازی بگیری؟

برای اطلاع از راهنما اخذ معافیت سربازی روی لینک کلیک کنید.

نوع مدرک نمره مورد نیاز نزدیک بینی
زیر دیپلم بیشتر از 6
دیپلم بیشتر از 6
کاردانی بیشتر از 6
کارشناسی بیشتر از 8
کارشناسی ارشد بیشتر از 8
دکتری بیشتر از 8

برای دوربینی لازم است شرایط زیر وجود داشته باشد:

نوع مدرک نمره مورد نیاز نزدیک بینی
زیر دیپلم بیشتر از 6
دیپلم بیشتر از 6
کاردانی بیشتر از 6
کارشناسی بیشتر از 8
کارشناسی ارشد بیشتر از 8
دکتری بیشتر از 8

برای آستیگمات لازم است شرایط زیر را داشته باشید تا معافیت بگیرید:

نوع مدرک نمره مورد نیاز آستیگمات
زیر دیپلم بیشتر از 5 دیوپتر
دیپلم بیشتر از 5 دیوپتر
کاردانی بیشتر از 5 دیوپتر
کارشناسی بیشتر از ۷ دیوپتر
کارشناسی ارشد بیشتر از 7 دیوپتر
دکتری بیشتر از 7 دیوپتر

برای اطلاع از معافیت سربازی تشنج روی لینک کلیک کنید.

انواع بیماری‌های چشم برای معافیت سربازی

یکی از مواردی که در مشاوره معافیت سربازی چشم به آن پرداخته می شود، مربوط به انواع بیماری های چشم است. علاوه بر ضعیفی یک سری از بیماری ها نیز در چشم وجود دارد که می تواند منجر به بروز کارت معافیت شود. در ادامه همراه ما باشید تا با مشکلات معافیت پزشکی چشم و معافیت سربازی چشم قوز قرنیه و هم چنین معافیت سربازی چشم آستیگمات بیشتر آشنا شوید.

بیماری‌های چشم که منجر به معافیت دائم می‌شوند به شرح زیر است:

 • آب‌مروارید
 • کلبوم مادرزادی مردمک: اگر شبکیه درگیر باشد
 • تک چشم: اگر دید کم تر از 10 درجه داشته باشد.
 • لکه قرنیه: در صورتی که مرکز قرنیه درگیر شده باشد.
 • پارگی شبکیه
 • ناخنک: اگر مدرک ارشد باشد و ناخنک در دو چشم وجود داشته باشد
 • فلج عضلات چشم: اگر با اختلال بینایی همراه بوده و در دو چشم وجود داشته باشد.
 • افتادگی پلک: اگر در هر دو چشم افتادگی پلک و مردمک وجود داشته باشد.
 • آب‌سیاه
 • استرابیسم
 • دودوئک
 • وجود جسم خارجی در چشم: اگر غیرقابل جراحی باشد و اختلال ایجاد کند.
 • قوز قرنیه: اگر اختلال دید ایجاد کرده باشد.
 • پیوند قرنیه

معافیت سربازی چشم آستیگمات

عده زیادی افراد هستند که دارای چشم آستیگمات هستند و این سوال را از خودشان می پرسند که آیا حال که چشمشان آستیگمات است می توانند معاف شوند یا خیر؟ در جواب باید گفت که چشم آستیگمات به صورت تکی نمی تواند معافیت سربازی چشم را دریافت کند بلکه به حالت ترکیبی این امر امکان پذیر خواهد بود. شناسایی هر کدام از این نوع ها از تخصص ما خارج است و باید در معاینات مشخص شود. شرایط برخورداری از معافیت سربازی چشم در افراد آستیگمات این است که عملکرد شما در انجام وظایف را مختل کند. در خصوص معافیت سربازی چشم آستیگمات باید بگوییم که این معافیت از رایج ترین موارد است، زیرا مشکل آستیگماتیسم یک بیماری رایج در کشور محسوب می شود که افراد زیادی به آن مبتلا هستند. البته نوع معافیت به میزان و نوع بیماری بستگی دارد.

آستیگمات نوعی نقص ساده است که در آن عدسی چشم یا سطح انحنای چشم، مطابقت ندارد.

این نوع بیماری شامل انواع مختلف زیر است:

 • آستیگماتیسم ساده
 • آستیگماتیسم مرکب
 • آستیگماتیسم مخلوط با سیکلوپلژی کامل

کارشناسان ما در ایران تحصیل تمامی پیچ و خم های این راه را می دانند و می توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند.

معافیت سربازی چشم قوز قرنیه یا کراتوکونوس

برخی از افراد ممکن است شامل معافیت پزشکی چشم قوز قرنیه شوند که در ادامه این مطلب ما قصد داریم به بررسی جزییات این موضوع بپردازیم. در ایران و در ایالت متحده افرادی که بیماری قوز قرنیه دارند، شامل دریافت معافیت پزشکی چشم قوز قرنیه خواهند شد. حتی اگر قوز قرنیه با قراردادن رینگ و کراس لینک قرنیه کنترل شود نیز باز هم این شرایط وجود خواهد داشت.

اینکه شدت قوز قرنیه و میزان تحصیلات شما چقدر باشد، این موضوع متفاوت خواهد بود. طبق ماده 33 آیین نامه، افراد دارای قوز قرنیه در شرایط زیر معاف خواهند شد.

 • در صورتی که با كراتومتري قابل اندازه گيري نباشد این فرد معاف دائم خواهد شد.
 • اگر عارضة واضح قرنيه و اختلال ديد  ايجاد كرده باشد فرد معاف دائم خواهد شد.
 • در بقيه موارد فرد معاف از خدمات رزمي خواهد شد.
 • جهت اثبات کراتو کونوس، هماهنگی شماره چشم با تصاویر (توپوگرافی Orbscanیا پنتاکم) و کراتو متری بیش از 50 دیوپتر باید وجود داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت سربازی چشم

برای دریافت هر نوع از معافیت سربازی به دلیل بیماری های چشم باید برخی از مدارک را به سازمان نظام وظیفه ارائه دهید تا درخواست شما مورد بررسی قرار بگیرد، در ادامه قصد داریم به بررسی مدارک لازم برای دریافت معافیت سربازی چشم بپردازیم:

 • تمامی پرونده های سابقه پزشکی فرد بیمار
 • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی معافیت
 • اصل و کپی شناسنامه فرد متقاضی
 • اصل کارت ملی، کارت ملی فرد باید حتما هوشمند باشد.
 • ارائه فیش های واریزی به بانک سپه 
 • عکس شناسایی ۳*۴ 
 • فرم های بخش معاینات پزشکی
 • فرم انجام تمامی مراحل واکسیناسیون
 • کامل کردن فروم وضعیت مشمولین

مراحل اخذ معافیت سربازی چشم

در این قسمت همراه باشید تا مهم ترین مواردی را که در مشاوره معافیت سربازی چشم ارائه می شود به همراه مراحل و مدارک لازم برای معافیت چشم به همراه سوالات معافیت پزشکی چشم را بیشتر بررسی کنیم.

در این خصوص لازم است ابتدا به پلیس به علاوه 10 مراجه کنید. درشعبات پلیس به علاوه 10، یک سری مدارک از شما خواسته شده و لازم است فرم هایی را نیز پر کنید. در مرحله بعدی کافی است به یک پزشک مورد اعتماد مراجعه کرده و اگر وی مدارک را تایید کرد، مراحل بعدی را طی کنید.

اگر در کمیسیون پزشکی مدارک و وضعیت شما تایید شود، می توانید کارت معافیت را دریافت کنید. توجه داشته باشید که برای معافیت چشم، حتماً به مراکز تاییدشده نیروهای مسلح بروید.

نمره چشم برای معافیت سربازی چقدر باید باشد؟ 

یکی دیگر از عوامل مهم ایجاد اشکال در بینایی، تغییر نمره چشم است. اگر کسی در معاینات پزشکی دارای نمره چشم بالایی باشد احتمال اینکه بتواند طبق آیین نامه جدید معافیت چشم و نحوه محاسبات نمره آن از معافیت استفاده کند بالاست. البته به دارندگان مدرک دیپلم، کارشناسی، ارشد و دکترا هر کدام نوع خاصی از معافیت چشم رادریافت می کنند. بنابراین مدرک تحصیلی در این مورد نیز تاثیر گذار است.

اهمیت نمره چشم استاندارد در این استکه یک سرباز باید در هنگام عملیات و هر گونه فعالیتی بسیار زبده عمل کند و داشتن عینک می تواند در این زمینه مانند یک مزاحم باشد. البته این بدان معنا نیست که داشتن عینک ممنوع است، اما ترجیح آن است که فرد فاقد عینک باشد. هر چند که بسیاری از ضعف های بینایی با عمل جراحی بهبود خواهد یافت. 

حال سوال این است که نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت چگونه است؟  طبق قوانین سازمان وظیفه بندهای مختلفی برای این مورد در نظر گرفته شده است. مثلا در بند 3 این قانون، مجموع ديوپتر آستيگمات ساده ، مركب يا مخلوط بالاي 5 ديوپتر يک چشم  جزء مشمولین معافیت دائم قرار می گیرد. البته این تنها یکی از موارد است، و مجال ذکر و توضیح همه بندها در اینجا نیست. بنابراین توصیه می کنیم از افراد خبره اطلاعات دقیق را کسب نمایید.

تاثیر مدرک تحصیلی در دریافت معافیت سربازی چشم

در تمامی انواع معافیت های پزشکی، کسری خدمت، امریه و سایر معافیت ها درجه و مدرک تحصیلی تاثیرگذار است. برای مثال اگر فرد دارنده مدرک دیپلم یا بالاتر از آن  در یکی از چشم هایش دارای ضعف بینایی بیش از 6دیوپتر باشد، معافیت دائم خواهد گرفت. این در حالی است که یک مشمول با مردک کارشناسی بایستی ضعف بینایی بالای 8 دیپتر داشته باشد تا مورد معافیت پزشکی چشم قرار گیرد. 

گذشته از این مدرک تحصیلی می تواند به اینکه آیا مورد معافیت از خدمات رزمی می گردیم یا دائم و موقت نیز تاثیر گذار است. برای مثال، تصور کنید که فرد مشمولی دارای شب کوری یا کور رنگی است. حال طبق آیین نامه جدید معافیت چشم و نحوه محاسبات شرایط در نظر گرفته شده برای این شخص با یک دیپلم یا ارشد متفاوت است و مورد معافیت از رزم قرار می گیرد. در مورد سایر معافیت ها نیز به همین شرح است.

در حیطه معافیت پزشکی سوالات متداولی وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از اینکه، آیا اگر تشخیص پزشک این باشد که ما در ناحیه درخواست داده شده سالم هستیم، حق اعتراض داریم؟ میزان ضعف دارندگان مدرک کارشناسی بایستی چند دیوپتر باید باشد؟ آیا چنانچه در حین رسیدگی به پرونده، منصرف شویم می توانیم آن را متوقف کنیم؟ پاسخ تمامی این سوالات و چندین ابهام دیگر در سامانه ما پاسخ داده می شود.

آیین نامه جدید معافیت سربازی چشم و نحوه محاسبات

معافیت سربازی چشم همانند دیگر معافیت ها بایستی پس از اینکه نیت برای گرفتن این کار کردید مدارکی را تهیه کنید تا با آن بتوان اثبات کرد که شما نارسایی چشمی دارید و یا چشم شما بیش از حد ضعیف است یا خیر. بعد از آنکه مدارک خود را آماده سازی کردید باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کرده و ثبت درخواست کنید و نامه ای برای اثبات این مشکل خود دریافت می کنید که با آن باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

در این مرحله نیز همانند دیگر معافیت های سربازی از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا دعوتنامه ای دریافت می کنید تا در بیمارستان حضور پیدا کنید. پس از آن باید در کمیسیون پزشکی شرکت کنید که بخش مهمی می باشد و در واقع تایید نهایی بر عهده آن ها می باشد. انجام این آزمایشات و تاییدیه هر سه پزشک نظام وظیفه، بیمارستان و شورای پزشکی به منزله قبولی درخواست شما از سوی سازمان نظام وظیفه است. 

میزان معافیت سربازی برای بیماری های مختلف چشم

در این قسمت همراه ما باشید تا به سوالات معافیت پزشکی چشم شما پاسخ دهیم و آخرین قوانین در این حوزه را بررسی کنیم.

میزان معافیت سربازی برای بیماری های مختلف چشم

 1. در مشکل هیپرمتروپی( بند ۱)هیپرمتروپی بیش از ۶ دیوپتر به همرا آستیگماتیسم، مشخص شده است که اگر با سیکلوپلژی کامل همراه باشد. برای افرادی که دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند، بیش از ۸ دیوپتر در یک چشم منجر به معافیت دائم و اگر هیپرمتروپی بین ۳ تا ۶ دیوپتر همراه با آستیگماتیسم باشد، فرد معاف از خدمات رزم خواهد شد.
 2. اگر مشکل میوپی با سیکلوپ کامل( بند ۲)میوپی بیش از ۶ دیوپتر برای یک چشم به همراه آستیگماتیسم باشد، فرد معافیت دائمیمیوپی با سیکلوپلژی کامل برای دارندگان مدرک لیسانس و بالاتر بیش از ۸ دیوپتر در هر چشم فرد معافیت دائمیمیوپی  بین ۳ تا ۶ دوپتر برای یک چشم با آستیگماتیسم فرد معاف از خدمات رزمیمیوپی برای دارندگان مدرک لیسانس بین ۳ تا ۸ دیوپتر با آستیگماتیسم و معاف از رزم خواهد بود.
 3. برای مشکل آستیگماتیسم، اگر آستیگماتیسم ساده، مرکب و مخلوط بیش از ۵ دیوپتر در یک چشم باشد، فرد معاف دائم خواهد بود.
 4. برای مشکل آستیگماتیسم ساده مخلوط با سیکلوپلژی بالای ۵ دیوپتر،معافیت دائم در نظر گرفته خواهد شد.
 5. در حالتی که آستیگماتیسم مرکب با مجموع دیوپتر ساده و مخلوط و مرکب بیش از ۵ دیوپتر در یک چشم باشد، باز هم معافیت دائم است.
 6. برای مشکل آستیگماتیسم مرکب همراه با سیکلوپلژی کامل بیش از ۵ دیوپتر برای یک چشم نیز معافیت دائمی است.
 7. فقدان چشم( بند ۴)فقدان یک چشم یا بیماری لاعلاج در یک چشم که باعث ایجاد نابینایی یا دید کم شود نیز معافیت دائمی است.
 8. اورام ملتحمه فصلی( بند ۵)این مشکل معاف از خدمات رزمی را در پی خواهد داشت.
 9. برای مشکل آنتروپیون( بند ۶)در هر دو چشم  معافیت دائمی است.
 10. برای مشکل آنتروبیون( بند ۷)در هر دو چشم نیز معافیت دائمی است.

برای اطلاع از معافیت سربازی چربی خون روی لینک کلیک کنید.

هزار و یک راه معافیت سربازی

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی کلیه نکات و شرایط مربوط به معافیت سربازی چشم بپردازیم. به علاوه جزییات انواع بیماری های چشمی برای معافیت سربازی ارائه شد. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به مشاوره معافیت پزشکی چشم و یا اطلاعات بیشتر از مدارک لازم برای معافیت چشم داشتید می توانید با کارشناسان ما جهت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

پادکست صوتی مقاله

 

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا صرفاً ضعیف بودن چشم می تواند منجر به معافیت شود؟

این بستگی به مدرک تحصیلی شما و نمره چشم شما دارد.

آیا آستیگمات می تواند منجر به معافیت شود؟

بله آستیگمات می تواند منجر به معافیت شود.

آیا قوز قرنیه منجر به معافیت از خدمت خواهد شد؟

بله قوز قرنیه می تواند منجر به معافیت از خدمت شود.

نظرات

 1. Avatar photo
  Mohammad
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۵

  سلام ببخشید من نمره یک چشمم ۷ یک چشم دیگر ۵/۵ هست دانشجوی ترم دو کارشناسی پیوسته هستم فوق دیپلمم هنوز نگرفتم میخواستم بدونم در حین تحصیل میتونم معافیت بگیرم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۱

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد

 2. Avatar photo
  سیوان
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۵

  سلام اگر آستیگمات با دوربینی یا نزدیک بینی هم علامت (+یا-)نباشد یعنی چی ؟
  برای مثال اگر نفری آستیگمات +۲و نزدیک بینی -۷ باشد چگونه محسابه می شود و آیا امکان معاف شدن برای آن فرد وجود دارد؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۰

   سلام وقتتون بخیر شرایط معافیت پزشکی باید برای شما برسی شود

 3. Avatar photo
  سینا
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۴

  با سلام
  ببخشیدمن نمره یکی از چشمام ۸،۲۵ به همراه ۲ نمره آستیگمات و دیگری ۸ با ۲،۵ نمره آستیگمات هست میخواستم بدونم با مدرک لیسانس شرایط معافی دارم یا خیر ؟؟
  ممنون

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۱

   سلام دوست عزیز با مدرک کارشناسی باید جمع نمره ی هر چشم بالای 8/5باشد.

 4. Avatar photo
  Saeed
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۵

  سلام خسته نباشید
  من شماره چشمم 6.25 با مدرک دیپلم ردی
  دوتا بیمارستان فرستادن و تاییدم کردن که معافم
  گفتن باید منتظر خبر نظام وظیفه بمونم.
  معافم بنظرتون؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۹

   سلام وقت بخیر.
   نمره چشم بالای 6 با مدرک دیپلم واجد شرایط معافیت است.

 5. Avatar photo
  امید
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۷

  با سلام ، نمره چشم من یکی ۶.۲۵ و دیگری ۶.۷۵ هست ،به نظر شما معاف دائم میشم؟ اگه فوق دیپلم داشته باشیم چطور ؟
  البته میگن تو معاینه قطره میریزن نمره رو پایین میاره درسته ؟
  ممنون میشم توضیح بدید

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام
   وقت بخیر برای بررسی بیشتر میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 6. Avatar photo
  Saeed
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۸

  سلام خسته نباشید ، یکی از چشم های من با قطره 6.25- و استیگمات 1.5+
  تمام مراحل پلیس 10+ رو انجام دادم و پیام اومد که تا 5 روز باید بیمارستانی که گفتن مراجعه کنم ، دیروز رفتم ، معاینه کردن چیزی هم نگفتن بهم هرچی پرسیدم ، ولی تعداد زیادی برگه نوشتن برام و با شماره چشمم روش بود ، گفتن میفرستن نظام وظیفه و تا یکماه خبرش میاد…
  ولی امروز صبح پیام اومد برام که باید یکشنبه ، ساعت 7 صبح با تمام مدارک ، به یه بیمارستان دیگه مراجعه کنم…
  خاستم ببینم با اون شماره چشمی که بالاگفتم معافم؟؟
  و همینطور ، اینی ک دارن میفرستنم یه بیمارستان دیگه ، یعنی چی؟؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۱

   سلام
   وقت بخیر
   برای بررسی دقیق تر و بیشتر وضعیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 7. Avatar photo
  محمدامیر
  ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۷

  من الان شمارع گواهی نامه برای چشمام ۳۱۰ اعلام شدع معاف میشوم یا نع

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام
   وقت بخیر
   برای بررسی دقیق تر و بیشتر وضعیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 8. Avatar photo
  محمدحسین سعادتی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۹

  سلام وقتتون بخیر
  یک سوال داشتم
  نمره چشم چپ من با قطره ۶.۵- می باشد ۰.۲۵- هم استیگمات دارم کنارش
  مدرک تحصیلیم هم کاردانیه امکانش هست معاف بشم ؟

  • Avatar photo
   rezai
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۶

   سلام وقت بخیر . بله امکان پذیر میباشد

   • Avatar photo
    امید
    ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۶

    با سلام ، نمره چشم من یکی ۶.۲۵ و دیگری ۶.۷۵ هست ،به نظر شما معاف دائم میشم؟ اگه فوق دیپلم داشته باشیم چطور ؟
    البته میگن تو معاینه قطره میریزن نمره رو پایین میاره درسته ؟
    ممنون میشم توضیح بدید

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۳

     سلام
     وقت بخیر
     بله قطره نمره رو میاره پایین تر
     اما برای بررسی بیشتر میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

  • Avatar photo
   Saeed
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۸

   ‌سلام وقت بخیر
   نمره چشمم 6.25- و استیگمات 1.25+ هست
   مدرک هم دیپلم ردی
   معاف میشم؟

   • Avatar photo
    مشاور محمدی
    ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۹

    سلام وقت به خیر
    برای گرفتن معافیت پزشکی با مدرک دیپلم نمره یک چشم حداقل 6 باید باشد.

   • Avatar photo
    مشاور صادقی
    ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۰

    سلام
    برای بررسی بیشتر با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 9. Avatar photo
  آرین
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم برای اینکه بعد از کنکور درخواست معافیت بدم باید منتطر باشم نتایج بیاد و وضعیت دانشگاهم مشخص شه یا میتونم با گواهی دیپلمم از طریق شماره چشم اقدام کنم (من فارغ‌التحصیل هستم و با معافیت موقت یکسال برای شرکت دوباره در کنکور صبر کردم)

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت به خیر
   در معافیت پزشکی چشم میزان تحصیلات تاثیر گذار است.

 10. Avatar photo
  علی
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام
  نمره چشم راست : منفی ۴ با آستیگمات منفی ۴/۵
  نمره چشم چپ : منفی ۵ با آستیگمات منفی ۵/۵
  مدرک تحصیلی : کارشناسی
  آیا امکان معافیت وجود داره؟ اگه وجود داره میشه استفاده نکرد و به خدمت اعزام شد؟ تشکر

  • Avatar photo
   rezai
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام وقت بخیر . اگر نمره چشم شما به 8 برسد معاف میشود

   • Avatar photo
    پژمان
    ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۱

    سلام خوب هستین؟
    یک چشمم cyl:-4.50
    و SPH:-5.00 هست آیا میتونم معاف دائم بشم ؟

    • Avatar photo
     مشاور اقازاده
     ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۶

     وقت بخیر
     با توجه به مدرک تحصیلی شما بررسی میشود

 11. Avatar photo
  حسین
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام خسته نباشید
  من چشم راستم ۷.۷۵ و چپ ۷ است (چپ نیم نمره استیکمات هم علامت دارد) بدون تنبلی چشم
  من در حال حاضر ترم ۶ دانشگاه آزاد هستم (کارشناسی پیوسته)
  با توجه به این نمره چشم میتونم انصراف قطعی بدم و تا زمانی که مدرک لیسانس خودم رو نگرفتم اقدام کنم برای معافیت
  در اینصورت مدرک بنده را دیپلم یا (فوق دیپلم )لحاظ میکند یا که لیسانس ممنون میشم پاسخ بدید
  با تشکر

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام
   برای بررسی بیشتر با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 12. Avatar photo
  محمد
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۰

  سلام من دکتر رفتم و عکس چشمم گرفتم
  الان برای معافیت پزشکی اقدام کردم
  و دکتر مور نظرشون برای چشمم نوشته کراتوکونس باتابیدیافته های پار اکلینیک از ج
  ایا معاف مبشم ؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام دوست عزیز برای معافیت چشم ضعیفی و دور بینی بررسی میشود و بر اساس مدرک تحصیلی تصمیم گیری خواهد شد.

 13. Avatar photo
  یاسمین
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۵

  برادر من چشمم هرکدوم جداگونه ۴/۵ نزدیک‌بین‌هستش ، مدرکش لیسانسه منتها نرفه بدلایلی بگیرتش ازدانشگاه الانم میخوادسربازیو‌چک کنه معاف میشه بالیسانس یان ک بره مدرکشو بگیره، میخواستم ببینم شرایطش برای معافیتش چیه؟ مدرک لیسانس داره ولی دستش نیس دانشگاهه، دانشگاهشم دولتی دانشگاه تهران بوده

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام دوست عزیز با مدرک کارشناسی نمره ی چشم ایشون بصورت جداگانه باید بالای 8/5 باشد تا بتونن از معافیت پزشکی استفاده کنند.

 14. Avatar photo
  علیرضا
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۸

  سلام خسته نباشید یه چشم من ۵ استیگمات و دیگری ۴/۵ ایا معاف کامل میشم

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 15. Avatar photo
  محمد امین
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۵

  با سلام من نمره یک چشمم 5.75و استیگمات۱.۲۵
  و دیگر چشمم ۴.۷۵و استیگمات۱.۲۵ هست با مدرک کاردانی معاف میشم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام
   باید بررسی بشه میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 16. Avatar photo
  متین
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۴۵

  سلام
  ببخشید چشم من استیگمات ساده مرکب هست همراه با سیکلوپلوژی کامل قوز قرنیه هم دارم تو عکسمم k max front 5.7 هست آیا معاف میشم؟

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام وقت بخیر نمره چشم شما برای معافیت باتوجه به مدرک تحصیلی شما امکانپذیر میباشد

 17. Avatar photo
  اریا
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام خسته نباشید
  میخواستم ببینم من با مدرک دیپلم با چنین شرایطی شرایط معاف شدن رو دارم؟
  چشم راست : استیگمات ۳.۲۵ و نمره ۱/۵
  چشم چپ : استیگمات ۳ و نمره ۲
  لذا من چشم چپم قوز قرنیه داره ولی مطمئن نیستم و هیچی باهاش نمیتونم ببینم و هم انحراف چشم و تنبلی چشم دارم

  • Avatar photo
   rezai
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر . برای مدرک دیپلم نمره چشم شما باید بالاتر از 6.5 باشد

 18. Avatar photo
  متین
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۰۲

  سلام ببخشید من آستیگماتیسم ساده مرکب دارم با مدرک دیپلم و توپوگرافی چشمم یا همون عکس چشمم k max front 5.7 هست آیا معاف میشم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۹

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین نظام وظیفه در صورت داشتن مدرک دیپلم و مجموع ديوپتر آستيگمات ساده ، مركب يا مخلوط بالاي 5 ديوپتر يک چشم باشد معافیت دائم را شامل می شود.

 19. Avatar photo
  متین
  ۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۴۹

  سلام ببخشید من آستیگماتیسم ساده مرکب دارم و توپوگرافی چشمم یا همون عکس چشمم k max front 5.7 هست آیا معاف میشم در ضمن دیدمم(۹/۱۰)

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین نظام وظیفه در صورتی که مجموع ديوپتر آستيگمات ساده ، مركب يا مخلوط بالاي 5 ديوپتر يک چشم باشد معافیت دائم را شامل می شود.

 20. Avatar photo
  امید
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۰

  سلام وقتتون بخیر
  من، برادر بزرگترم چند سال پیش معاف دائم پزشکی چشم شد، آیا اگر من شرایط معافیت دائم چشم رو داشته باشم، من هم مثل برادرم می تونم معافیت دائم چشم رو بگیرم؟
  تشکر از این مقاله خوبتون

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقت به خیر
   گرفتن معافیت پزشکی ارتباطی با داشتن برادر و یا داشتن معافیت ایشان ندارد.

 21. Avatar photo
  حسن
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۸

  سلام روز بخیر
  من چشم سمت چپ ۲_ آستیگمات هم ۳.۲۵_ و axs150درجه
  چشم راست _۱.۷۵ آستیگمات هم ۳_وaxs8درجه
  مدرک تحصیلی هم دیپلم احتمال داره معاف شم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام
   باید بررسی بشه میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 22. Avatar photo
  محمدعلی
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۸

  سلام من کارشناسی هستم سمت چپم بالای ۷ هست شماره، ۷/۷۵ و استیگمات ۲ ، دو خوردی و سمت راست ۲۵ صدم
  اولین بار رفتم تو کمسیون شهرم جوابو بگیرم منو معاف از رزم کردن و دوباره اعتراض زدم و دو روز دیگه باید برم کمسیون پزشکی دوباره پزشک ها چشممو ببینن آیا این دفعه من معاف میشم؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام
   با مدرک کارشناسی نمره یک چشم8/5

 23. Avatar photo
  هادی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام
  من انحراف چشمی دارم با دوبینی
  می خواستم بدونم معاف می شم یا نه ؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام
   نمره چشمتان چند است

   • Avatar photo
    Saeed
    ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۲

    سلام
    من یک چشمم ضعیفیش 5 و استیگمات 1/5 هست
    و چشم دیگم 4/75 و استیگمات 1
    مدرک تحصیلیم هم ، دیپلم ندارم.
    ایا معافیت دائم شاملم میشه؟

    • Avatar photo
     مشاور ابراهیمی
     ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۰

     سلام
     بله با نمره چشم 6ونیم می توانید معاف شوید(نمره ضعیفی+ استیگماتم) 5+1/5 =6/5

     • Avatar photo
      آرمین ریحانی
      ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۳

      در یک چشم اسیگمات و ضعیفی چه منفی باشند چه مثبت در معافیت پزشکی جمع میشوند؟؟

     • Avatar photo
      مشاور اقازاده
      ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۶

      وقت بخیر
      بله فرقی ندارد فقط با توجه به مدرک تحصیلی شما هر چشم جدا محاسبه میشود

    • Avatar photo
     rahdar
     ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۶

     سلام وقت بخیر.
     خیر شامل معافیت نخواهید شد زیرا نمره چشم شما به مقدار لازم نرسیده است

  • Avatar photo
   معین
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۱۴

   سلام
   من شماره یک چشمم 5.5 نزدیک بینی و 0.75 استیگماته
   با دیپلم معاف میشم؟!

   • Avatar photo
    مشاور ابراهیمی
    ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۳

    سلام
    برای دیپلم به پایین 6-6/5 است
    برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید

   • Avatar photo
    محمدعلی
    ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۲

    سلام کارشناسی هستم یه طرف چشمم شماره اش بالای ۷ هست ۷/۷۵ و استیگمات هم ۲ ، دو خوردی ، و سمت دیگه هم ۲۵ صدم ، کمسیون منو معاف از رزم کرد دوباره درخواست اعتراض زدم دو روز بعد قراره منو معاینه کنن ، آیا معاف دائم میشم؟

    • Avatar photo
     مشاور حمامی
     ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۰

     سلام وقتتون بخیر برای مشاوره معافیت پزشکی با ما تمای بفرمایید

    • Avatar photo
     سینا
     ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۰

     سلام بعد کمیسیون پزشکی همون روز نتیجه رو اعلام میکنن که آیا معاف رزم میشیم یا دائم یا بعداً اعلام میکنن؟؟

     • Avatar photo
      مشاور اقازاده
      ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۶

      وقت بخیر
      خیر همان روز نمیباشد وممکن بعد از دوهفته اطلاع رسانی انجام شود

 24. Avatar photo
  هادی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۳

  سللم من استرابیسم دارم با دوبینی
  می تونین بگسن میسه معافیت بگیرم یا نه؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام دوست عزیز اگر بالاتر از 60 درجه باشد معاف کامل خواهید شد.

 25. Avatar photo
  محمدعلی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۴۴

  سلام خوبید من مدرکم کارشناسی یه طرب چشممو لیزیک کردم طرف دیگه چشمم بالا ۹ هست شماره اش آیا من معاف دائم میشم؟ آخه گفته شده برای معاف فقط یک چشم درنظر گرفته میشه شماره

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۱

   اگر نمره 9 شما براساس ضعف بینایی تان است، با مدرک تحصیلی شما برای یک چشم اگر نمره ضعیفی و استیگماتم 8-8/5 داشته باشید احتمال معافیت بالاست
   بله معافیت براساس مشکل بینایی یک چشم محسوب می شود
   برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید

 26. Avatar photo
  محمد
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۶

  سلام وقت بخیر من چشم چپم دوربین درجه اش ۷ و آستیگمات هم ۴
  مدرکم هم لیسانس آیا من معاف دائم میشم یا معاف از رزم؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام
   براساس قوانین معاف می شوید

 27. Avatar photo
  ایلیا
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۰

  سلام بنده الان مدرک کارشناسی دارم
  نمره ضعیفی چشمام
  چشم سمت راست : منفی۶ و آستیگمات منفی ۵/۵
  چشم سمت چپ : منفی ۶/۵ و آستیگمات منفی ۵
  آیا معاف دائم میشم با مدرک کارشناسی؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۷

   سلام وقت بخیر.
   خیر معاف نخواهید بود.

 28. Avatar photo
  علی
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام. وقت بخیر.نمره چشم راست منفی 1.5 هست و نمره چشم چپم منفی 75 صدم با آستیگمات 75 صدم/ مدرک تحصیلی لیسانس/ میخواستم ببینم با این مشخصات معاف از رزم شامل من میشه یا نمیشه؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام دوست عزیز برای گرفتن معافیت چشم با مدرک شما باید نمرات هرکدام از چشمهای شما بالای 8/5 باشد.

   • Avatar photo
    علی
    ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۴

    بله اینو در جریانم/ من فقط اینو میخوام بدونم که با نمراتی که چشمام داره معاف از رزم هم شامل من نمیشه درسته؟

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۲

     سلام مجدد. خیر معافیت بشما تعلق نمیگیرد.

 29. Avatar photo
  مهدی
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۲۷

  سلام مدرک من دیپلمه و این نمره ها رو کلینیک با قطره برام داده
  نمره چشم راست من
  S: -5.5 C: -1
  این یعنی نزدیک بینی 5.5 و استیگمات 1 که جمعش میشه 6.5 درسته؟ پس یعنی معافم؟
  فقط یچیز زیرش یه SE: -6 زده این یعنی چی؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۳

   سلام وقت بخیر
   اگر نمره چشم ضعیفی شما عدد 6 به بالا باشد امکان دریافت معافیت وجود خواهد داشت . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 30. Avatar photo
  احمد
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۶

  سلام من نمره چشم ۶.۲۵ و ۱.۵ نمره آستیگمات هر دو چشمم
  حین تحصیل هستم و خرداد ماه دیپلم میگیرم و الان ۱۸ سال تمام دارم برای معافیت چه زمانی اقدام کنم و پروسه معافیت چند ماه زمان میبرد؟ چون برای دانشگاه اقدام میکنم قبلش درخواست بدم و به دانشگاه بروم مشکلی پیش میاد یعنی تا زمان صدور باید فارغ‌التحصیل بمانم ؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۵

   سلام دوست عزیز اگر شما با مدرک دیپلم برای معافیت پزشکی اقدام کنید باید نمره ی هر چشم شما بصورت جداگانه بالای 6/5 باشد.

 31. Avatar photo
  علی اصغر کریمیان
  ۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۱

  با سلام ببخشید من شماره یکی از چشمام ۶.۵ و آستیگمات هم هست مشمول معافیت میشم فقط سوالم اینه من که الان دارم توی مقطع کارشناسی تحصیل میکنم و و سال بعد سال آخرمه و هنوز کارشناسیم تموم نشده چه مدرکی رو برای معافیت لحاظ میکنن؟مدرک دیپلم حساب میشم یا کارشناسی؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام آخرین مدرک تحصیلی تون زمان تشکیل کمیسیون مطرح است

   • Avatar photo
    مهدی
    ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۴۱

    سلام مدرک من دیپلمه و این نمره ها رو کلینیک با قطره برام داده
    نمره چشم راست من
    S: -5.5 C: -1
    این یعنی نزدیک بینی 5.5 و استیگمات 1 که جمعش میشه 6.5 درسته؟ پس یعنی معافم؟
    فقط یچیز زیرش یه SE: -6 زده این یعنی چی؟

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۹

     سلام برای بررسی بیشتر شرایط تون با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 32. Avatar photo
  ایلیا خدای
  ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام
  من یکی از چشمام ۶ و دیگری ۵.۵ هست و هر دو ضعیفی هست و دوربین هستم ۱۷ سالم هست آیا از سربازی معاف میشم ؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام
   بستگی به مدرک تحصیلی تون داره

 33. Avatar photo
  mohamad
  ۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۰۰

  درود آیا برای معافیت نمره آستیگمات با نمره ضعیفی یک چشم جمع می شود؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۷

   سلام وقت بخیر باید شرایط تون بررسی بشه با مرکز تماس بگیرید

 34. Avatar photo
  سالار
  ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۵۴

  سلام در دوران تحصیل چشمم ضربه خورد شکل مردمک تغییر کرد به اصطلاح پزشک معالج اتاقک خلفی و… پر از خون بود به حدی که امکان تخلیه چشم وجود داشت اما خداروشکر برطرف شد و فقط ضعیف شد جمع هردو چشم ۸ زمان خدمت شبها چشمام عملا کور بود چندبار تو گودال افتادم اما توجه نمیکردن سر آخر فرار کردم آیا امکان معافیت درسال ۹۵وجود داشت با این شرایط مدرک دیپلم

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۵

   سلام وقت بخیر
   احتمال آن کم می باشد

 35. Avatar photo
  سهیل حسین نژاد
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۱

  سلام وقتتون بخیر

  من درجه ی چشام تقریبا 8.5نیمه و تنبلی چشم دارم در حال تحصیلم و الان دیپلم نگرفتم اما با مدرک دیپلم شانس معافیت دایم را دارم.

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق تر وضعیت تون میتونید با مجموعه تماس بگیرید

 36. Avatar photo
  امیر
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۴

  سلام وقت بخیر
  من امروز کمیسیون چشم بودم و قطره ریختن دو پزشک معاینه کردن
  پزشک بینایی سنجی واسم ماکولا و otc چشم نوشت و یه نامه بهم دادن که ببرم به ادرسی که دادن تا انجام بدم همون موقع و جواب هم بهشون نمون موقع برسه تا پروندمو بدن
  بعد از مراحعه به ادرس مذکور گفتن که امروز انجام نمیدن دستگاه خاموشه و فردا بیا

  الان سوالم اینه که فردا هم اون قطره ریخته میشه و ایا برای این تست نیازه؟ چون دیدم بعد قطره زمین تا اسمون فرق داشت هیچی بعد قطره نمیدیدم با ادم کور فرقی نداشتم اگه فردا مجدد قطره نریزن اعتراض کنم؟

  سوال بعد اینکه ماکولا دو چشم برای مدرک لیسانس امکان معافی دائم داره یا نه؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

   سلام وقت بخیر
   بله در نظر میگیرند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 37. Avatar photo
  دژبرار
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۰

  سلام وقت بخیر
  مرکز صدور کارت صحت اطلاعات و معافیت رو چک میکنه یا فقط. کارت رو صادر میکنه؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷

   سلام دوست عزیز،لطفا سوالتون رو واضح بیان کنید.

 38. Avatar photo
  طهماسبی
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

  سلام
  من در کمیسیون شهرستان معاف شدم و گفتن معاف شدی و هزینه کارت به مبلغ 250000 تومنو واریز کردم.
  الان ده روزه دیگه خبری نشده.
  باید چکار کنم؟؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام
   حضوری تشریف ببرید نظام وظیفه

  • Avatar photo
   سینا
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۰

   سلام داداش خوبی بعد کمیسیون پزشکی همون روز بهت گفتن معاف شدی یا چند روز بعد نتیجه اعلام کردن؟؟

   • Avatar photo
    مشاور ملکی
    ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۸

    سلام وقت بخیر
    چندروز بعد از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می شود.

 39. Avatar photo
  بویری
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

  سلام
  وقتی هزینه صدور کارت رو ازمون دریافت کردن . درصورت عدم معافیت هزینه برگشت داد میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقتتون بخیر خیر

 40. Avatar photo
  سهراب
  ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام منظور از آستیگمات ساده و مرکب در آیین نامه چیست؟ و آیا در بحث معافیت فرق داره چه نوع آستیگماتی داشته باشیم؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

   سلام وقت بخیر
   بله نوع استیگمات ها متفاوت هستند.
   جهت کسب اطلاع بیشتر و بررسی شرایط اولیه شما با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 41. Avatar photo
  دژبرار
  ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

  مگه نمره چشم آستیگمات بالای۵ خودش به تنهایی معافیت دائم نداره؟
  بند سه معافیت مخصوص آستیگمات. با مدرک دیپلم؟؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

   سلام وقت بخیر
   طبق قانون نظام وظیفه در صورتی که نمره ضعیفی و آستیگمات بودن یک چشم بیشتر از 6.5 باشه با مدرک دیپلم معاف میشه

 42. Avatar photo
  دژبرار
  ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

  سلام
  نمره چشم چپم با قطره 5/5 آستیگمات و 0/25 ضعیفی داره.
  بامدرک دیپلم.
  آیا به استناد بند 3 که آستیگمات بالای 5 معافیت دائم داره امکان معافیتم وجود داره؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

   با سلام دوست عزیز، نمره آستیگمات و ضعیفی چشم برای هر چشم بصورت جداگانه جمع میشود که برای مدرک دیپلم این جمع باید بالای 6/5 باشد.

   • Avatar photo
    دژبرار
    ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

    مگه نمره چشم آستیگمات بالای۵ خودش به تنهایی معافیت دائم نداره؟
    بند سه معافیت مخصوص آستیگمات. با مدرک دیپلم؟؟؟؟

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴

     با مدرک دیپلم با نمره 6.5 میشه

 43. Avatar photo
  حبیب حسنی
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

  سلام
  در بحث معافیت چشم استیگمات
  نوع آستیگمات چشم هم تاثیر داره؟ چون سه نوع آستیگملت ساده مرکب و مخلوط داریم.یا اینکه هر نوع آستیگملتی بالای ۵ داشته باشیم معافیت تعلق میگیره؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

   سلام وقت بخیر
   بله نوع استیگمات ها متفاوت هستند.
   جهت کسب اطلاع بیشتر و بررسی شرایط اولیه شما با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 44. Avatar photo
  حبیب حسنی
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

  کارت معافیت مستقیم از تهران صادر میشه یا هر مرکز استان خودش به صورت جداگانه صادر میکنه؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۱

   سلام وقت بخیر
   عموما از تهران صادر خواهد شد .

 45. Avatar photo
  طهماسبی
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام
  من کمیسیون شهرستان معافم کرده ولی گفتن پرونده ت رو میفرستیم مرکز استان و هزینه کارت به مبلغ ۲۵۰ هزارتومن رو هم ازم گرفتن. گفتن دوماه دیگع کارتت میاد.
  الان سوالم اینه معاف شدم؟ یا ممکنه معافیتم از مرکز استان رد بشه؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که داخل پرونده معافیت رد شده است امکان رد معافیت وجود ندارد.

 46. Avatar photo
  طهماسبی
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

  هیراد۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷
  سلام
  من کمیسیون شهرستان معافم کرده ولی گفتن پرونده ت رو میفرستیم مرکز استان و هزینه کارت به مبلغ ۲۵۰ هزارتومن رو هم ازم گرفتن. گفتن دوماه دیگع کارتت میاد.
  الان سوالم اینه معاف شدم؟ یا ممکنه معافیتم از مرکز استان رد بشه؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

   سلام وقت بخیر
   چون هزینه ی صدور کارت را پرداخت کرده اید معافیت شما تکمیل شده است .

 47. Avatar photo
  مهدی
  ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۷

  سلام وققتون بخیر من دانشجوی ارشد هستم یک چشم من ۷ هست و ۱.۲۵ هم آستیگمات دارم و مجموع دو چشمم هم ۱۰ و ۷۵ هست خواستم بپرسم معاف دائم میشم؟ و این که در حین تحصیل هم میتونم اقدام کنم یا حتما باید فارغ التحصیل بشم؟ ممنون

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

   سلام وقت بخیر . اگر میزان نمره شما 8 به بالا باشد میتوانید اقدام بفرمایید

 48. Avatar photo
  هیرادی
  ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷

  وقتی هزینه کارت رو گرفتن یعنی معاف شدم و تمام؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۹

   سلام وقت بخیر . بعد از اعلام قطعی نظر کارشناسی کمیسیون مشخص میگردد

 49. Avatar photo
  هیراد
  ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷

  سلام
  من کمیسیون شهرستان معافم کرده ولی گفتن پرونده ت رو میفرستیم مرکز استان و هزینه کارت به مبلغ ۲۵۰ هزارتومن رو هم ازم گرفتن. گفتن دوماه دیگع کارتت میاد.
  الان سوالم اینه اگه بعد معاف نشم غیبت میخورم برای این وقت؟
  اصلا ممکنه معافیتم رد بشه؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

   سلام وقت بخیر . درصورت معاف نشدن غیبت نمیخورید

 50. Avatar photo
  مبین
  ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام چشمم آستیگمات هستش با نمره ی ۴.۵- و ۵- دوربینی
  هم علامتن دیگه جفتشون منفی ان
  معافیت دارم؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام وقت بخیر
   به نظر نهایی پزشک معاینه بستگی دارد

 51. Avatar photo
  حامد
  ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۳

  برای کوررنگی هم معافیت هست یا نه؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر
   در بهترین حالت ممکن معافیت از خدمات رزمی اعمال خواهد شد .

 52. Avatar photo
  اسفندیار
  ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴

  سلام وقت بخیر
  کمیسیون اولیه پزشکی شهرستان رای به معافیت دائم با نمره چشم ۷ و مدرک فوق دیپلم (کاردانی) داده.
  الان پرونده رو تکمیل کردم فرستادم استان. ممکنه دوباره به کمیسیون دعوت بشم یا معافیتم تایید میشه؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

   سلام وقت بخیر .
   معافیت شما تایید خواهد شد و جای نگرانی ندارد.

 53. Avatar photo
  پدرام
  ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

  سلام
  کمیسیون پزشکی تو شهرستان رای به معافیت دائمم با نمره چشم ۷ و مقطع کاردانی دادن. و نظام وظیفه گفت بیا پرونده ت رو تکمیل کن بفرستیم بره مرکز استان.
  الان به طور دائم معاف شدم یا ممکنه خود نظام‌وظیفخ. اعتراض بزنن و دوباره کمیسیون تشکیل بدن؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که کمسیون رای به معافیت دائم داده احتمال لغو و رد توسط نظام وظیفه کم است.

 54. Avatar photo
  پدرام
  ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

  سلام
  کمیسیون پزشکی تو شهرستان رای به معافیتم با نمره چشم ۷ و مقطع کاردانی دادن. و نظام وظیفه گفت بیا پرونده ت رو تکمیل کن بفرستیم بره.
  ممکنه دوباره ن

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

   سلام وقت به خیر
   در صورتی که کمسیون رای به معافیت دائم داده احتمال لغو و رد توسط نظام وظیفه کم است.

 55. Avatar photo
  نورفتحیان
  ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

  من مدرک زیر دیبلم دارم نمره چشم راستم ۳ و چشم چپم ۵
  معافیت داعم میشم یا خیر؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

   سلام وقت به خیر
   معافیت ضعیفی چشم برای افرادی که مدرک دیپلم و پایین تر دارند حداقل نمره چشم 6 است.

   • Avatar photo
    نورفتحیان
    ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

    در چه صورت معاف دائم میشم
    یا اصلا معاف نمیشم؟
    معاف از رزم چطور میشم یا نه؟

    • Avatar photo
     مشاور حمامی
     ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

     سلام وقتتون بخیر شرایط شما برای دریافت معافیت باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد

   • Avatar photo
    ارسلان درخشانی مرام
    ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۱

    سلام وقتتون بخیر
    بنده مدرک تحصیلم فوق دیپلم یا همون کاردانیه
    امروز که به پزشک مراجعه کردم نمره چشمم با قطره به این شکل بود: چشم چپ 6:50- , 0.25- هم آستیگمات دارم

    چشم راست هم ۵.۲۵ و نیم نمره استیگمات

    به نظر شما امکانش هست معاف بشم ؟ از طریق نمره چشم چپم؟

    ممنون میشم پاسخ بدید

   • Avatar photo
    ارسلان درخشانی مرام
    ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۲

    سلام وقتتون بخیر
    بنده مدرک تحصیلم فوق دیپلم یا همون کاردانیه
    امروز که به پزشک مراجعه کردم نمره چشمم با قطره به این شکل بود: چشم چپ 6:50- , 0.25- هم آستیگمات دارم

    چشم راست هم ۵.۲۵ و نیم نمره استیگمات

    به نظر شما امکانش هست معاف بشم ؟ از طریق نمره چشم چپم؟

    ممنون میشم پاسخ بدید🙏

    • Avatar photo
     مشاور صادقی
     ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۰

     سلام
     وقت بخیر
     برای بررسی دقیق تر و بیشتر وضعیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 56. Avatar photo
  تینایی
  ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام من رفتم کمیسیون پزشکی چشم
  سه تا پزشک بودن اصلا چیزی بهم نگفتن ففط اثر انگشت ازم گرفتن و گفتن برو.
  یعنی معاف نشدم یا هنوز مشخص نیس؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر .
   باید اطلاعات دقیق تری بگین تا متوجه شیم که کدوم مراحل را سپری کردید.

 57. Avatar photo
  چکیده
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۷

  سلام
  اگر نمره چشم به علت قوز قرنیه بالا رفته باشد
  آیا معافیت تعلق میگیره یا اینکه بیماری قوز قرنیه رو لحاظ میکنن و کاری به نمره چشم ندارن؟
  چون بعضیا میگن نمره چشمی که به علت قوز قرنیه بالارفته باشه مورد قبول کمیسیون نیست.

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام
   برای بررسی دقیق وضعیت تون میتونید با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 58. Avatar photo
  محمد
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

  سلام
  برای بحث معافیت باید چند کمیسون گذرانده شود. یعنی ممکنه با یه بار کمیسیون رفتن رای قطعی به معافیت صادر بشه و کارت برامون بیاد؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام
   چه نوع معافیتی پزشکی کفالت یا..؟

 59. Avatar photo
  خالدآبادی
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام
  من برا معاینه که رفتم نمره چشمامو دیدم که پزشکا برام نوشتن و مطابق جدول بالا معاف دائم میشم.فردا کمیسیون دارم
  ولی میترسم معافم نکنن. ممکنه از عمد کسی رو معاف نکنن؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام دوست عزیز معمولا اینطور نیست

 60. Avatar photo
  سهراب
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام
  ببحشید با نمره چشم ۶.۵ و
  مدرک فوق دیپلم
  شرایط معافیت کامل رو دارم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۱

   سلام وقت بخیر . طبق اطلاعیه جدید نظام وظیفه برای مدرک فوق دیپلم نمره چشم 6.5 از 10 مد نظر قرار میگیرد

   • Avatar photo
    سهراب
    ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

    پس کسی که ممره چشمش۶.۵ باشه و
    مدرکش فوق دیپلم
    صددرصد معافه؟

    • Avatar photo
     مشاور رضایی
     ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

     سلام وقت بخیر . هیچ چیز صد درصد نیست فقط شرایط وجود دارد که پرونده شما بررسی شود

 61. Avatar photo
  چمران
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام
  من بعد از درخواست معافیترفتم پزشک نظام وظیفه نمره چشممو زد و حد نصاب مورد نیاز معافیت رو داشتم ولی الان قبل از تشکیل کمیسیون چشممو عمل کردم.
  آیا ممکنه روی معافیتم تاثیر بزاره؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

   سلام وقت بخیر .
   باید در کمیسیون شرکت کنید و کمیسیون بررسی کند که ایا شرایط شما تغییری داشته یا خیر و ایا عمل میتواند دلیلی بر بهبودی و رها شدن از شرایط معافیت باشد یا خیر.

 62. Avatar photo
  سهراب
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

  سلام من رفتم کمیسیون پزشکی
  پزشک اول
  _5 آستیگمات
  _۲ نزدیک بینی

  پزشک دوم
  _۵.۷۵ آستیگمات
  _۲ نزدیک بینی
  مدرک فوق دیپلم(کاردانی)

  هنوز کمیسیون نرفتم. احتمال معافیت دائمم وجود داره؟
  یا امیدی هست؟؟؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

   سلام
   برای بررسی دقیق وضعیت تون تماس بگیرید

 63. Avatar photo
  طهماسبی
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۰

  سلام من رفتم کمیسیون پزشکی
  پزشک اول
  _5 آستیگمات
  _۲ نزدیک بینی

  پزشک دوم
  _۵.۷۵ آستیگمات
  _۲ نزدیک بینی
  مدرک فوق دیپلم(کاردانی)

  هنوز کمیسیون نرفتم. احتمال معافیت دائمم وجود داره؟
  یا امیدی هست؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام دوست عزیز، اگر مدرک فوق دیپلم دارید جمع نمرات هر چشم شما باید بالای 6/5 باشد تا معافیت دائم بشما تعلق بگیرید.

   • Avatar photo
    طهماسبی
    ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

    خب الان به من تعلق میگیره؟؟
    یا ممکنه کمیسیون بگن معاف نمیشی

    • Avatar photo
     مشاور حمامی
     ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۵

     سلام وقتتون بخیر شرایط معافیت پزشکی باید برای شما برسی شود

 64. Avatar photo
  دژبرار
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

  سلام
  ببخشید کمیسون پزشکی برای معاینه چند نفر پزشک معاینه میکنن؟
  و اگر هر پزشک نظر متفاوت بده چی میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام
   سه پزشک حور دارند
   2سرهنگ پزشک و یک پزشک داور
   2بار هم می توانید اعتراض بزنید

 65. Avatar photo
  حبیب حسنی
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام ممکنه یه نفر مدرک کاردانی داشته باشه و نمره چشمش 7 باشه ولی کمیسیون رای به معافیتش نده؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقت بخیر .
   اگر غیبت نداشته باشید خیر ، دلیلی برای رد شدن نمی ماند.

   • Avatar photo
    حبیب حسنی
    ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۸

    معافیت پزشکی که گفتن که ربطی به غیبت نداره؟

    • Avatar photo
     مشاور عیسائی
     ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

     سلام وقت بخیر
     در قانون غیبت ملاک نیست ولی اگر غیبت داشته باشید سخت گیری بیشتری اعمال خواهد شد .

     • Avatar photo
      حبیب حسنی
      ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶

      پس مدرک کاردانی همون حد نصاب یه چشم ۶ حساب میشه؟

  • Avatar photo
   علی اصغر
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

   سلام من رفتم کمیسیون پزشکی
   پزشک اول
   _5 آستیگمات
   _۲ نزدیک بینی

   پزشک دوم
   _۵.۷۵ آستیگمات
   _۲ نزدیک بینی
   مدرک فوق دیپلم(کاردانی)

   هنوز کمیسیون نرفتم. احتمال معافیت دائمم وجود داره؟
   یا امیدی هست؟

   • Avatar photo
    مشاور حمامی
    ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

    سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید برای معافیت پزشکی مورد برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 66. Avatar photo
  دژبرار
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

  سلام
  با نمره چشم ۷
  مدرک کاردانی
  ممکنه معافیت دائم بشم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقت بخیر .
   بله نمره چشم بالای 6 معافیت دائم دارد با مدرک کمتر از لیسانس.

 67. Avatar photo
  طهماسبی
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام صبح بخیر
  آیا مدرک لیسانس با فوق لیسانس در بحث معافیت چشمی فرق داره؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   سلام
   بله

 68. Avatar photo
  حمیدی
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

  سلام و خسته نباشید
  تو سایت نظام وظیفه برای معافیت دائم بامدرک فوق دیپلم نمره ی ۶ رو اعلام کردن اما اینجا چندتا از مشاورا نمره معافیت دائم رو با کاردانی ۸ اعلام میکنن.
  اگه ممکنه حد نصلب دقیق رو اعلام کنین. ممنون

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

   سلام وقت بخیر
   نمره ضعیفی چشم با مدرک کاردانی 6 میباشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 69. Avatar photo
  بویری
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

  ببخشید سایت نظام وظیفه برای مدرک فوق دیپلم(کاردانی) نمره ۶ رو اعلام کرده اما اینجا میگین بالاتر ار ۸
  ممکنه بگین نمره اصلی برای کاردانی چنده؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

   سلام وقت بخیر
   شما باید حداقل نمره 6 را داشته باشید.

 70. Avatar photo
  کاظمی
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام اگه ملاک اطلاعات سایت نظام وظیفه باشه
  برای دارندگان مدرک فوق دیپلم یا همون کاردانی نمره چشم ۶ مورد استناد قرار میگیره. که داخل سایت نظام وظیفه هم موجوده.
  باتشکر از دوستان مشاور . ممنون

 71. Avatar photo
  نادری
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

  سلام نمره ی چشم چپ من بعد قطره ۶/۷۵ هستش
  مدرکمم کاردانی حقوق
  میخواستم ببینم معافیت احتمالش هست؟

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۷

   سلام وقت بخیر . مدرک کاردانی نمره چشم 8 به بالا باید باشد

   • Avatar photo
    نادری
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

    اخه تپ ساید نظاموظیفه زده فوق دیپلم بالتی ۶ معافه.چطور؟

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۰

     برای دیپلم از 6.5 به بالا معاف دائم و برای کارشناسی از 8.5 به بالا معاف دائم میشه

     • Avatar photo
      نادری
      ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

      خب مگه فوق دیپلم کمتر از لیسانس نیست؟

     • Avatar photo
      مشاور عیسائی
      ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۶

      سلام وقت بخیر
      بله.

     • Avatar photo
      احسان
      ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۰۶

      سلام ممنون میشم جوابم بدید،من مدرکم دیپلم هست،یک چشمم ۵.۲۵ هست و یک چشمم ۳.۵۰ و ۱- دوربینی هست استیگمات هست چشم هام آیا من معافی از رزم میشم یا معافی دائم بهم میدن خیلی برام حیاتی هست میخام اقدام کنم ولی نمیدونم خواهشا جواب بدید

     • Avatar photo
      مشاور صادقی
      ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

      سلام
      برای بررسی دقیق تر وضعیت تون لطفا با مشاورین مرکز تماس بگیرید

   • Avatar photo
    نادری
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۸

    اخه تو سایت نظام وظیفه و جدول بالا همین مقاله
    زده برا کاردانی نمره چشم باید بالای۶ باشه.
    بعد چطور الان میگین کاردانی بابد بالای ۸ باشه؟

    • Avatar photo
     مشاور عیسائی
     ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

     سلام وقت بخیر
     نمره ضعیفی چشم با مدرک کاردانی 6 میباشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 72. Avatar photo
  دژبرار
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

  سلام
  نمره چشم راستم _۷
  مدرک فوق دیپلم
  امکان معافیت دائم برام وجودداره؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر .
   بله شما شرایط معافیت دائم پزشکی را دارید.

 73. Avatar photo
  بویری
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

  چرا ۸ ؟
  مگه برای مدارک کمتر از لیسانس حداقل نمره۶ نیست؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت به خیر
   با توجه به قوانین نظام وظیفه معافیت چشم برای مدرک کارشناسی و بالاتر حداقل 8 و برای مدارک پایین تر حداقل 6 است.

 74. Avatar photo
  بویری
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  وقت بخیر
  با نمره ی چشم ۷ و مدرک فوق دیپلم امکان معافیت دائم هست؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت به خیر
   با توجه به قوانین نظام وظیفه معافیت چشم برای مدرک کارشناسی و بالاتر حداقل 8 و برای مدارک پایین تر حداقل 6 است.

 75. Avatar photo
  طهماسبی
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

  سلام
  برای مدرک( فوق دیپلم )حداقل نمره چشم باید چند باشه؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام دوست عزیز
   برای معافیت 8

   • Avatar photo
    طهماسبی
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

    چطور تو جدول بالا زده کاردانی بالای۶ ؟

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

     سلام وقت به خیر
     با توجه به قوانین نظام وظیفه معافیت چشم برای مدرک کارشناسی و بالاتر حداقل 8 و برای مدارک پایین تر حداقل 6 است.

   • Avatar photo
    طهماسبی
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴

    اخه مگه فوق دیپلم کمتر از کارشناسی نیست پس چرا باید بالا۸ باشه؟

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

     سلام وقت به خیر
     با توجه به قوانین نظام وظیفه معافیت چشم برای مدرک کارشناسی و بالاتر حداقل 8 و برای مدارک پایین تر حداقل 6 است.

   • Avatar photo
    طهماسبی
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۷

    چرا ۸ مگه مدرک کمتز کارشناسی ۶ نیست(؟؟؟؟

    • Avatar photo
     مشاور محمدی
     ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

     سلام وقت به خیر
     با توجه به قوانین نظام وظیفه معافیت چشم برای مدرک کارشناسی و بالاتر حداقل 8 و برای مدارک پایین تر حداقل 6 است.

   • Avatar photo
    بویری
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

    چرا ۸ ؟
    مگه برای مدارک کمتر از لیسانس حداقل نمره۶ نیست؟

    • Avatar photo
     مشاور ابراهیمی
     ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

     خیر
     دیپلم به پایین 6
     و کاردانی به یالا 8

 76. Avatar photo
  طهماسبی
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام بالاتو جدول نوشته نمره چشم برا کاردانی بالای ۶ ولی شما میگین فپق دیپلم باید بالای ۸ باشه
  اگه ممکنه یه کلام برای مدرک فوق دیپلم باید چه نمره ای باشه چشم؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰

   سلام وقت بخیر
   مقطع کاردانی بالای 6 می باشد

 77. Avatar photo
  حبیب حسنی
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام
  مدرک دیپلم با فوق دیپلم در نمره معافیت چشم فرق داره؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقتتون بخیر بله متفاوت است

   • Avatar photo
    حبیب حسنی
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

    اخه تو جدول های بالا ننوشته که دیپلم با فوق دیپلم فرق داره
    و صرفا نوشته برا کارشناسی و کارشناسی به بالا نمره ۸ و برای کارشناسی به پایین نمره ۶.
    پس چطوره دیپلم با فوق دیپلم فرق داره؟

    • Avatar photo
     مشاور حمامی
     ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

     بله اما شرایط پزشکی برای معافیت چشم باید برای شما برسی شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

   • Avatar photo
    حبیب حسنی
    ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

    چه فرقی داره؟
    مگه کمتر از کارشناسی نمره چشم مباید بالاتر از ۶ باشه؟

    فوق دیپلمم که کمتر از کارشناسیه پس چرا شما میگین ۸

    • Avatar photo
     مشاور رضایی
     ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۵

     سلام وقت بخیر طبق اطلاعیه جدید مدراک فوق دیپلم هم با نمره 6 محاسبه میگردد

 78. Avatar photo
  حبیب حسنی
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام
  نمره چشمی که
  پزشک وظیفه اول با قطره برام چشم راستم زد ۵ منفی آستیگمات و ۲ منفی ضعیفی
  و پزشک دوم ۵٫۷۵ منفی استیگمات و ۲ منفی ضعیفی
  هنوز کمیسیون نرفتم
  ایا با مدرک فوق دیپلم( کاردانی) امکان معافیتم هست؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

   سلام.وقت بخیر .
   برای معافی دائم با مدرک دیپلم تا کارشناسی باید نمره چشم شما 6.5 باشد.

 79. Avatar photo
  حبیب حسنی
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام
  مدرک دیپلم با فوق دیپلم(کاردانی) در بحث معافیت چشم هیچ تفاوتی داره یا نه؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام.وقت بخیر .
   بسته به مدرک نمره ی معافیت چشم تغییر میکند

 80. Avatar photo
  مهدی عزیزی
  ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام . وقت بخیر . پسرم نمره چشم چپش ۶.۲۵ هست و هنوز دیپلم نگرفته ۱۷ سالشه . میتونه معاف دائم بشه؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام وقت بخیر.
   بله با نمره بالای 6 امکان معافیت دائم چشم را خواهند داشت با مدرک دیپلم.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام دوست عزیز برای معافیت پزشکی، نمره ی هر دو چشم و آخرین مدرک تحصیلی بعد از سن مشمولیت در نظر گرفته میشود.

 81. Avatar photo
  احسان حدیثی
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

  سلام من دانشجوی پزشکی هستم و نمره هر چشمم از ۸ بیشتره ، میخواستم ببینم برای دانشجویان پزشکی معافیت ضعف چشم شامل میشه یا نه

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای مدرک کارشناسی به بالا در صورتی که نمره ضعیفی یک چشم از 8.5 بیشتر باشه بله معاف میشین.

 82. Avatar photo
  متین
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

  سلام قوز قرنیه دارم یه بار عمل کراسلینک کردم دکتر گفته عملت پیش رونده هست یعنی قطعی نیست معاف میشم؟ لطفاً جواب بدید چند بار پیام دادم حذف کردید

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

   سلام اگر مدرک تحصیلی تون دیپلم و زیر دیپلم باشه و مرکز قرنیه رو در بر گرفته باشد میتوانید معافیت دائم بگیرید

 83. Avatar photo
  حسن
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

  سلام
  چشم من قوز قرنیه دارد یه سال پیش عمل کراسلینک انجام دادم ولی دکتر گفته عمل قطعی نیست پیش رونده هست در ضمن بیماری باعث شده چشمم به شدت تاری دید بشه آستیگمات و قرنیه هم خیلی نازک به گفته خودش با یه ضربه قرنیه پاره میشه نظر شما چیه معاف میکنن؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

   سلام اگر مرکز قرنیه را دربر گرفته باشد و باعت اختلال در میدان دید شود معاف دائم میباشد

 84. Avatar photo
  سلی
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۷

  سلام چشم راست من با نمره ۶/۲۵ و چشم چپم با نمره ۴/۷۵ البته با آستیگمات هستش مدرکمم زیر دیپلمه آیا امکان معافی هست؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام
   برای بررسی وضعیت تون لطفا با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 85. Avatar photo
  ساجد
  ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام من نمره چشم چپم بعد از قطره منفی 5/75 و استیگمات منفی ۰/۷۵ هست و چشم راستم بعد از قطره منفی ۵ و استیگمات منفی ۱/۵ داره با مدرک دیپلم امکان معافیت داره؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورتی که نمره ضعیفی + آستیگمات بودن چشم بیشتر از 6.5 باشه با مدرک دیپلم معاف دائم میشین.

 86. Avatar photo
  Walid
  ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

  سلام ، ببخشید من رفتم برای معافیت چشمم ، گفتن معاف هستی ، خواستم بپرسم که بعدن چشمهام رو لنز بزارم یا لیزیک کنم و صفر کنم چشمامو میشه معافیت رو ابطال کنم و برم سربازی بعدش.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام دوست عزیز، خیر این امکان وود ندارد و بعد از صدور کارت معافیت دائم پزشکی شما مجاز به ابطال کارت و خدمت مجدد نیستید.

 87. Avatar photo
  امیر مقیمی
  ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۳

  با سلام بنده چشم راستم ۴-و چشم چپم ۶-با ۳-نمره آستیگمات
  مشکل دوربینی دارم میخواستم ببینم آیا معاف دائم میشم ؟
  مدرکمم لیسانسه

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر. نمره چشم شما برای معافیت چشم بعد از دزیافت لیسانس باید 8 از 10 باشد

   • Avatar photo
    سلی
    ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۲

    سلام یک چشم من ۶/۲۵ و دیگری ۴/۷۵ با آستیگمات هستش مدرکمم زیر دیپلمه آیا معافی تعلق میگیره

    • Avatar photo
     مشاور حمامی
     ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

     سلام وقتتون بخیر شرایط پزشکی شما برای دریافت معافیت پزشکی باید مورد برسی قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 88. Avatar photo
  محمد
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۳

  سلام وقت بخیر چشم چپ بنده اتروفی سر عصب باسره و دید با اصلاح حداکثری پنج و مارکوس گان پرپیل ۲_۳ میخاستم ببینم با این شرایط احتمال معافیت داعم هست یا نه.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

   سلام دوست عزیز، شرایط بیماری شما نیاز به بررسی بیشتر دارد لطفا جهت مشاوره دقیق تر با اخلی 108 تماس بگیرید.

   • Avatar photo
    shahriar
    ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۱

    سلام من مدرک تحصیلیم زیر دیپلم هستش،نمره چشم راستم ۷.۷۵ با آستیگمات ۴.۵ و چشم چپم ۵ با آستیگمات ۶ هستش و نزدیک بین هم هستم
    میخواستم ببینم معاف دائم میشم؟

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

     سلام دوست عزیز شرایط نیاز به بررسی بیشتر دارد. باید از طریق پزشک متخصص پرونده های پزشکیتون مورد بررسی قرار بگیره تا بشه نظر قطعی داد.

  • Avatar photo
   محمدامین
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام روز بخیر ، من هر دو چشمم یکی ۶۰ درصد یکی ۵۰ درصد اب مروارید داره مادرزادی و یکی از چشم هام به صورت کامل تار شده و علاوه بر اون فلجی عضلات چشم راست یعنی وقتی سمت چپ رو نگاه کنم قرنیه چشم راست تکون نمیخوره و همزمان علاوه بر اینا استیگمات و ضعیفی هم دارم ولی نه به مقدار زیاد و مدرکم هم دیپلم هست احتمال معاف شدن چند درصد هست؟ ممنون

   • Avatar photo
    مشاور عیسائی
    ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵

    سلام وقت بخیر
    با توجه به شرایط شما ممکن است تعلق بگیرد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 89. Avatar photo
  شاهو
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام بنده برای معافیت پزشکی چشم اقدام کردم پزشک اولیه . بیمارستان و کمیسیون پزشکی هر سه این مراحل رو گذراندم که در مرحله آخر یعنی کمیسیون پزشکی بهم گفتن معافم دائم هستی دو هفته از ماجرا گذشت بهم زنگ زدن که دوباره باید به بیمارستان مراجعه کنم بنظرتون این مرحله هم جزی از معافیت هست یا امکانش هست رای رو قبول نکرده باشند

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

   سلام برای تایید نهایی رای کمیسیون عالی باید مراجعه کنید و تاییدیه را دریافت کنید

 90. Avatar photo
  محمد رضا دین محمدی
  ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

  سلام وقت بخیر چشم چپ من در اثر تصادف عصبش اسیب دیده به متخصص مراجعه کردم گفت سر عصب خشک شده و کاملا واضحه دید با اصلاح حداکثری ۵ میخواستم ببینم امکان معاف داعم هست یا نه ممنون

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی این مورد جزء موارد خاص هست و احتمالا کمسیون تشکیل میدن براتون.

 91. Avatar photo
  علي
  ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۰

  سلام من چشم راستم استیکمات۸۶. ۶_ ضعیفی۶۲ .۴+
  چشم چپم استیکمات۳.۷۵_ ضعیفی ۱.۷۵
  مدرکم دیپلم هست این نمرها با اعمل قطره انجام شده دکتر فوق متخصص دکتر بمن گفته استیکمات بالای ۶ معافه
  ایا به نظر شما من معاف هستم چون من تقریبن دیدم در یک چشمه

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی نمره لازم برای معافیت ضعیفی چشم برای مدرک دیپلم نمره 6.5 هست که باید برای یک چشم باشه.

   • Avatar photo
    علي
    ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۵

    به نظر شما من معافم چون جمع یک چشم من با استیکمات ۱۲ است

    • Avatar photo
     مشاور رضایی
     ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

     سلام وقت بخیر در معافیت پزشکی چشم با مدرک تحصیلی دیپلم حداقل نمره چشم شما باید 6/5 باشد

   • Avatar photo
    علي
    ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۹

    سلام یعنی تنها با ستیکمات مشه معاف شد چون من استیکمات چشم راستم نزدک ۷ به غیر از ضعیفی

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

     در صورتی که جمع نمره ضعیفی و آستیگماتی یک چشم(چشم چپ یا راست) بالاتر از 6.5 باشه برای دیپلم
     و برای کارشناسی بالاتر از 8.5 باشه معاف میشید.

 92. Avatar photo
  قربانی
  ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

  این نمره ها با احتساب استیگمات هست.؟؟!
  من چشم چپم با آستیگمات دکتر گفت ۹ هستش بدونش ۵

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای معافیت ضعیفی چشم
   در صورتی که نمره ضعیفی و آستیگماتیسم برای یک چشم
   برای دیپلم بالای 6.5 و برای کارشناسی بالای 8.5 باشه معافیت تعلق میگیره.

   • Avatar photo
    امین مقیمی
    ۲۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

    سلام ببخشید من چشم راستم ۴-و چشم چپم ۶-با ۳-نمره آستیگمات آیا من معاف میشم با این نمره؟

    • Avatar photo
     tahmasebi
     ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

     سلام دوست عزیز شرایط شما نیاز به بررسی بیشتر دارد و ضمن اینکه برای گرفتن معافیت شما نیاز به نظر پزشک خودتون و همینطور پزشک نظا وظیفه دارید. برای گرفتن راهنمای بیشتر با داخلی 108 در تماس باشید.

   • Avatar photo
    ساجد
    ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

    نمره ضعیفی و استیگمات اگه دقیقا ۶/۵ باشه معاف نمیشه؟

    • Avatar photo
     مشاور جوادی
     ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۷

     با دیپلم معاف میشه.

     • Avatar photo
      ساجد
      ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

      نمره هر دو چشم من با جمع استیگمات انها منفی 6/5 است و دیپلم هستم پس برم اقدام کنم؟

     • Avatar photo
      rahdar
      ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

      سلام وقت بخیر
      بله شرایط معافیت پزشکی چشم را دارید.

 93. Avatar photo
  حیدری
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۵

  سلام
  من قوض قرنیه دارم ب حدی ک عینک روی دیدم تاثیری نداره با لنز سختم 10 دهم نمیشه
  مردکمم دیپلمه معاف دائم میدن بهم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام دوست عزیز بله با توجه به توضیحاتی که نوشتید احتمال معافیت شما بالاست. برای دریافت مشاوره تخصصی تر لطفا با داخلی 108 تماس بگیرید.

 94. Avatar photo
  محمد
  ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

  سلام یک چشم من نابینا است
  امکان معافیت داره؟
  مدرک زیر ذیپلم

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام وقت بخیر بله اگر بصورت کامل بینایی تون رو ندارید میتونید برای معافیت پزشکی اقدام کنید

 95. Avatar photo
  فرشاد
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام
  وقتتون بخیر
  من یکی از چشمام تنبله و دیدش درحد یک دهم
  با مدرک کارشناسی ارشد امکان معافیت پزشکی هست
  ممنون

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴

   سلام دوست عزیز، نوع بیماری و اسم بیماری شما باید توسط پزشک مشخص بشه و اینکه طبق قانون نظام وظیفه اگر دید چشم شما کمتر از یک دهم و یا میدان بینایی شما کمتر از 10 درجه باشد بدون توجه به مدرک تحصیلی معاف دائم خواهد داشت.

 96. Avatar photo
  عارف ابراهیمی
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۴

  سلام سرباز هستم و چشم راستم مشکل داره و به سمت چپ نگاه کنم دچار درد چشم و دیدم بهم میریزه از وقتی سربازی اومدم شدید ترشده
  امکان معافیت هست؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام وقت به خیر
   از طریق بهداری پادگان اقدام نمایید تا مراحل معاینه و تشخیص طی شود.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام دوست عزیز، شما باید نوع بیماری چشم خودتون رو بصورت قطعی با مراجعه به پزشک مشخص کنید و بعد از تشکیل پرونده پزشکی به بهداری پادگان خودتون مراجعه کنید و درخواست معافیت پزشکی رو از طریق پلیس +10 پیگیری نمایید.

 97. Avatar photo
  علی
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

  با سلام.
  بنده نمره چشم چپم 7.75 است. با مدرک کارشناسی.
  امکان معافیت دائم وجود دارد؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام دوست عزیز، سوال شما تخصصی است لطفا برای مشاوره تخصصی بیشتر با داخلی 108 تماس بگیرید.

 98. Avatar photo
  محمد زر
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام
  ببخشید من ۲۶ ساله و دانشجوی کارشناسی ارشد هستم
  چشمم گلوکوم یا آب سیاه خفیف داره و مجموع ضعیفی هردوچشم من ۶،۵ هستش
  مقداری مگس پران هم داره یکی از چشمهام ولی خیلی خفیفه و در حد یک یا دو نقطس.
  خواستم ببینم در صورتیکه با مدرک کارشناسی اقدام کنم،معافیت دائم را میگیرم؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر
   حداقل نمره معافیت برای یک چشم با مدرک کارشناسی،8 است.

   • Avatar photo
    محمد زر
    ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

    طبق آیین نامه مگر اثبات گلوکوم شامل معافیت دائم نمیشه؟!

    • Avatar photo
     مشاور حمامی
     ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

     سلام وقتتون بخیر شرایط پزشکی شما باید برسی شود جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 99. Avatar photo
  احسان رمضانی
  ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

  ا

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   1

 100. Avatar photo
  علی
  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۸

  سلام. نمره چشم راست منفی ۶.۵ و چشم چپ منفی ۴.۲۵ هستش. با مدرک دیپلم میتونم معافی بگیرم؟ در ضمن قوز قرنیه متوسط هم دارم. با تشکر

  • Avatar photo
   behrozi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 101. Avatar photo
  امیر علی سالاری
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

  با سلام بنده امروز کمیسیون پزشکی چشم داشتم،چیزی بهم نگفتن که معاف شدم یا خیر فقط یه مبلغ ۲۴۴ هزار تومن را از بنده دریافت کردند میخواستم از شما بپرسم که آیا این مبلغ که از بنده دریافت کردند برای کارت معافیت بوده یا خیر؟و اینکه آیا بنده را معاف کردن؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

   سلام
   باید بهتون اعلام کنند هنوز چیزی قطعی نیست

 102. Avatar photo
  احسان رمضانی
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۸

  و اینکه نقطه های سیاه رنگ و خط های سیاه رنگ در مرکز دیدم میبینم و شب ک میشه خیلی تشخیص برام سخت میشه

  • Avatar photo
   مشاور کریمی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام سوالتونوکامل ویک چامیفرمایین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 103. Avatar photo
  احسان رمضانی
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام وقت بخیر من یک چشمم منفی ۴.۵ استیگمات و یک چشمم ۳.۷۵
  هر کدوم هم مثبت ۱ دوربینی
  ولی وقتی یک چشمم میگیرم با چشم دیگم از فاصله ۵ متری بزور چهره طرف مقابل شناسایی میکنم و تار میبینم و از فاصله ۳۰ سانتی نمیتونم متن کتاب یا گوشی رو بخونم.ایا امکان معافیت دائم دارم؟

  • Avatar photo
   مشاور کریمی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام شماشانس خیلی پایینی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 104. Avatar photo
  عرفان
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

  سلام وقتتون بخیر
  یه جا گفته بودن اگر چشم هم آستیگماتیسم داشته باشه هم نزدیک‌بینی با هم جمع زده( هر چشم جداگانه) میشه میخواستم ببینم این درسته؟؟
  اگر بله حدنصاب مجموعشون باید چقدر باشه
  مدرک تحصیلیم لیسانسه

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   مختار هدایتی
   ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

   با سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم
   کسی که آستیگمات چشم داره میتونه معاف شه و اینکه آیا آستیگمات چشمم با هم دیگه جمع میزنن یا خیر؟

   • Avatar photo
    مشاور فتح اللهی
    ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

    سلام برای معافیت چشم اگر مدرک تحصیلیتون زیر لیسانس باشه جمع نمره چشم تون باید بالای 6 باشه

 105. Avatar photo
  مهدی
  ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

  سلام ببخشید کسی که نزدیک بینی داره و استیگمات نداره هم معافیت داره؟ چون تو مقاله قبلی ننوشته بودید

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

   سلام وقت به خیر
   نمره معافیت سربازی چشم با توجه به مدرک تحصیلی تعیین می شود.

  • Avatar photo
   مهدی فرهادی
   ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۷

   با سلام بنده نمره چشمم با قطره به این صورت هست:
   ضعیفی چشم راست:2.50+
   ضعیفی چشم چپ:۲.۵۰+
   آستیگمات چشم راست:۵-
   آستیگمات چشم چپ:۵-
   مدرک تحصیلی:دیپلم
   آیا با توجه به این میزان نمره چشم از سربازی معاف میشوم یا خیر
   با تشکر.

   • Avatar photo
    karimi
    ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    behrouzi
    ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

    سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات تماس حاصل فرمایید

 106. Avatar photo
  JAVADI
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۴

  سلام وقت بخیر
  باید نمره دقیق ضعیفی مشخص بشه

  • Avatar photo
   محمد نصرتی
   ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۸

   خوب داداش بنظرت تو میتونم معافیت دائم رو بگیرم یا نه چون آستیگمات هر دوتا چشمام بالای ۵دیپوتر هستش و تو اکثر سایت ها هم نوشته آستیگمات بالای ۵ دیپوتر یک چشم معاف دائم حالا بنظرت احتمال چند درصد هست؟

   • Avatar photo
    isaei
    ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۴

    سلام وقت بخیر
    با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد.
    جهت اطلاع از شرایط معافیت پزشکی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 107. Avatar photo
  محمد نصرتی
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

  با سلام و خسته نباشید خدمت مشاوران ایران تحصیل.
  بنده شماره چشمم با قطره به این صورت می باشد:
  ضعیفی چشم راست: 2.50+
  ضعیفی چشم چپ: 2.50+
  آستیگمات چشم راست:6.25-
  آستیگمات چشم چپ:۵.۷۵-
  بنده با این شماره چشم آستیگمات از خدمت سربازی معاف می شوم یا خیر چون در سایت نوشته بود که آستیگمات 5 دیپوتر به بالا معاف دائم و بنده هر دو تا چشمام 5به بالا می باشد و در ضمن اینکه مدرک تحصیلی بنده هم دیپلم می باشد.

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط اعلامی توسط شما امکان معافیت پزشکی وجود دارد.

 108. Avatar photo
  as
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

  سلام، من مبتلا به رتینیت پیگمنتوزا rp هستم توی دستگاه erg هم کاملا مشخص هست علایم بالینی هم که چشم هام در تطبیق نور ضعیف عمل میکنه و حساس به نور هست

  با اوصاف امکان داره معافیت دائم به من تعلق نگیره ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • Avatar photo
    احمدرضا
    ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

    سلام وقت بخیر بنده زیر دیپلم هستم و یک چشمم -۵/۵ با آستیکمات ۱/۵ و یک چشمم -۵.۲۵ با استیکمات -۱/۷۵
    آیا معاف هستم؟آستیگمات منفی با نمره چشم جمع میشه؟؟

    • Avatar photo
     isaei
     ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

     سلام وقت بخیر
     با توجه به شرایط شما معافیت پزشکی امکان پذیر میباشد.
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

     • Avatar photo
      احمدرضا
      ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

      وقت بخیر بنده آموزشیم که تمام شد ۳ روز رفتم یگان بعد فرار کزدم آیا واسه چشمم میتونم حین خدمت معافی بگبرم با توجه به اینکه هر چشمم شمارش ۷ هست و زیر دیپلم هستم؟

     • Avatar photo
      isaei
      ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

      سلام وقت بخیر
      با توجه به شرایط اعلامی توسط شما بله امکان پذیر میباشد.جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 109. Avatar photo
  حامد
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام خسته نباشید من ١٩سالمه مدرکم دیپلم هستش
  هر دو چشمم ۵.۵٠هستش و یکی آستیگماتیسم ١داره و دیگری ٠.٧۵هستش
  معافیت دائم تعلق میگیره یا نه؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • Avatar photo
    Amir
    ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

    سلام
    برادرم اقدام ب معافیت دائم کرده مدرک دیپلم داره
    چشم راستش شمارش ۷/۵ با آستیگمات ۶ و چشم چپش ۷ با آستیگمات ۵/۲۵
    امروز کمیسیون پزشکی داشت بهش گفتن معافیت از راهپیمایی شبانه میدن و معافیت دائم بهش تعلق نمیگیره و حق اعتراض هم نداره
    میخواستم بدونم ب چ صورته من هرچی سایت های مختلف رو مطالعه کردم برادرم ۱۰۰ ٪ معافه و اینم بگم دکتری ک اولین بار معاینه کرده گفته اصلا چرا اومدی سربازی حتما معافی
    ما باید چکار کنیم میتونیم اعتراض بزنیم ؟

    • Avatar photo
     isaei
     ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

     سلام وقت بخیر
     با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد.
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 110. Avatar photo
  حامد
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵

  سنم ١٩هستش و دیپلمم

 111. Avatar photo
  حامد
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

  سلام خسته نباشید
  من هر دو چشمم ۵.۵٠هستش
  و آستیگماتیسم یک چشمم ١ و دیگری ٠.٧۵هستش ایا معافیت کامل تعلق میگیره یا نه

  • Avatar photo
   isaei
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقتتون بخیر
   خیر

 112. Avatar photo
  احسان قاسمی
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام یه سوال:
  اگر فردی مدرک لیسانس داشته باشد ولی اعلام کند که مدرک دیپلم داره و اقدام به معافیت بکنه چه اتفاقی براش میوفته؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام روزبخیر
   دوست اطلاعات شما در سیستم نظام وظیفه به طور خودکار ثبت شده.

 113. Avatar photo
  محمد
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷

  سلام، من مرکز دید چشم راستم نقطه کور داره که بخاطره نگاه کردن به خورشید تو بچگی شبکیه چشم راستم آسیب دیده، در حدی که چهره افرادو نمیتونم با چشم راستم از فاصله تشخیص بدم یا از فاصله نیم متری نمیتونم کلمه داخل کتابی که میخونمو ببینم. اما تا وقتی چشم چپم باز هست و چیزی جلو دیدشو نگرفته همه چیزو راحت میتونم ببینم و نقطه کوری نمیبینم. بنظرتون احتمال معاف دائم هستش؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 114. Avatar photo
  پرهام
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷

  سلام وقت بخیر. ممنون از مطلبتون
  من شماره چشم هام مشخصاتش از چشم پزشکی گرفتم به این صورت هست :
  Sphere : -5.50 cylindr: -4.00 Axe: 180
  Sphere : -4.25 cylindr: -4.00 Axe: 177
  مدرکم هم کارشناسی است.
  آیا میتونم معاف بشم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 115. Avatar photo
  سلیمانی
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

  سلام روز شما بخیر
  ببخشید من نمره ی ضعیفی هر دو چشمم ۷٫۲۵ و آستیکمات ۱.۵هستش مدرکم لیسانس آیا میتونم معافیت بگیرم ؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱

   سلام وقتتون بخیر
   مدرک کارشناسی جمع یک چشم باید 8 به بالا باشد .

 116. Avatar photo
  رضا
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

  سلام من فوق ديپلم دارم
  نمره چشمم ضعيفي ٥/٢٥ و استيگمات ١/٥٠
  مجموعش بالاي ٦
  معاف ميشم؟؟ استيگمات و ضعيفي جمع ميشه باهم؟؟

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی نمرات یک چشم که با هم جمع میشه برای مقطع دیپلم به بالا باید 8 باشه تا معافیت تعلق بگیره.

 117. Avatar photo
  فرزاد
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

  با سلام مدرکم دیپلمه و هر چشمم شماره ۵ داره کع مجموعش ۱۰ میشه بعضی جاها نوشتن معافیت دائم میتونم بگیرم حقیقت داره؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر از معافیت سربازی چشم ایین نامه معایت سربازی را با دقت مطالعه فرمایید

 118. Avatar photo
  حسين
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

  سلام اگه استیکمات یک چشم ۷/۲۰_ وضعيفي ٤/٦٠ + معاف ميشم مدركم وبعد شماریه چشم هم علامتن یانه ممنون میشم جواب بدین

  • Avatar photo
   حسين
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

   مدرکم دیپلم

   • Avatar photo
    karimi
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت به خیر
   نمره معافیت چشم بستگی به مدرک تحصیلی دارد.

 119. Avatar photo
  امید
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

  سلام چشم راستم استیکمات ۶/۵۸_ وضعیفی ۴/۶۵ _ باقطره این نمره رابهم داده
  چشم چپم ۱/۷۵+ضعيفي واستيكمات ٣/٨٧_ باقطره مدرك تحصيلم ديپلم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام وقت به خیر
   حداقل نمره چشم برای معافیت دیپلمه نمره 6 یک چشم است.

   • Avatar photo
    امید
    ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

    یعنی من معاف هستم یانه نمریه چشم راستم با قطره ۱۱/۸۵

    • Avatar photo
     gholizadegan
     ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

     سلام روزتان بخیر احتمال دارد معاف شوید

    • Avatar photo
     karimi
     ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 120. Avatar photo
  علی
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

  سلام من بعد از معاینه اول چشم رفتم کمیسیون نظام وظیفه و گفتن معاف دائم و ۲۵۰ تومن کارت کشیدم بعد از چند روز گفتن باید بری معاینه مجدد الان از معاینه مجدد یکماه میگذره و تو سایت نظام وظیفه زده معرفی به شورای عالی یعنی چی احتمالش لغو معاعیت هست چون من پول کارت رو هم در کمیسیون اول دادم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   Sina
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۳

   سلام داداش سربازی معاف شدی یا ن؟؟

 121. Avatar photo
  محمد
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

  سلام من بعد از معاینه اول چشم رفتم کمیسیون نظام وظیفه و گفتن معاف دائم و ۲۵۰ تومن کارت کشیدم بعد از چند روز گفتن باید بری معاینه مجدد الان از معاینه مجدد یکماه میگذره و تو سایت نظام وظیفه زده معرفی به شورای عالی یعنی چی احتمالش لغو معاعیت هست چون من پول کارت رو هم در کمیسیون اول دادم

  • Avatar photo
   maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   سعید
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام نمره چشم شماچند بود ؟؟

 122. Avatar photo
  امیر
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام وقتتون بخیر
  شماره‌ی چشم راستم منفی۶هستش همراه استیگمات منفی۱ و تنبلی چشم هم دارم و درحالت معمول دارم با چشم چپم میبینم و باید چشم راستم رو ببیندم تا با چشم چپم بتونم ببینم و اونم چهره‌ی طرف مقابل رو نمیتونم ببینم بدون عینک و تیره هستش و با عینک بهتر میبینم ولی بازم با شفافیت نیست آیا من با وجود این شرایط معافیت بهم تعلق میگیره

  • Avatar photo
   karimi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۵

   سلام مدرکتون چیه برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 123. Avatar photo
  صادق
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام مجموع نمریه چشم راست ۱۲ یعنی استکمات 7/25_وضعیفی 4/25 +
  چشم چب استکمات ۴/۷۵_ وضعيفي ٠/٧٥+ مدركم ديپلم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط معافیت سربازی چشم با مرکز ایران تحصیلتماس حاصل فرمایید وضعیت شما باید با دقت بیشتری بررسی شود.

   • Avatar photo
    امیر
    ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

    سلام وقتتون بخیر
    شماره‌ی چشم راستم منفی۶هستش همراه استیگمات منفی۱ و تنبلی چشم هم دارم و درحالت معمول دارم با چشم چپم میبینم و باید چشم راستم رو ببیندم تا با چشم چپم بتونم ببینم و اونم چهره‌ی طرف مقابل رو نمیتونم ببینم بدون عینک و تیره هستش و با عینک بهتر میبینم ولی بازم با شفافیت نیست آیا من با وجود این شرایط معافیت بهم تعلق میگیره

    • Avatar photo
     karimi
     ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۹

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 124. Avatar photo
  حسين
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۴

  سلام خسته نباشید مجموع چشم راست من ۱۲ استیکمات وضعیفی مدرکم دیپلم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۳

   سلام وقت به خیر
   حداقل نمره ضعیفی یک چشم برای معافیت دائم با مدرک دیپلم 6 می باشد.

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱

   سلام روزتون بخیر شما باید حضوری مراجعه کنید وضعیتتان را بگویید ببینید میپذیرند یا خیر ولی اگر چشمتان 6 باشد کامل معاف میشوید

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر برسی شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 125. Avatar photo
  حسين
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام من نمريه چشم راستم جمع استیکمات وضعیفی ۱۱ میشه
  مدرکم دیپلم ایا معاف میشم
  گواهی نامیه راندگی ۲ ساله بهم دادن وانم درشهره

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام روزتان بخیر اگر چشمتان 6 باشد که معافیت کامل بهتان تعلق میگیرد ولی 11رو حضوری مراجعه کنید و شرایطتان را لحاظ کنید

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

   سلام روزبخیر
   باید براتون کمسیون پزشکی تشکیل بدن.

 126. Avatar photo
  رضا
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام من بعد از معاینه اول چشم رفتم کمیسیون نظام وظیفه و گفتن معاف دائم و ۲۵۰ تومن کارت کشیدم بعد از چند روز گفتن باید بری معاینه مجدد الان از معاینه مجدد یکماه میگذره و تو سایت نظام وظیفه زده معرفی به شورای عالی یعنی چی احتمالش هست معافیتم لغو بشه و این ۲۵۰ هزار تومن هزینه کارت بوده یا ن؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام روزخیر
   برای پیگیری و دریافت جواب باید به پلیس +10 مراجعه کنبد.

  • Avatar photo
   mansuri
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

   سلام وقت بخیر در شورای عالی وضعیت معافیت شما بررسی میشود باید در شورا شرکت کنید

  • Avatar photo
   عباس
   ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

   سلام رضا، شورای عالی میخواد مجددا شمارو ویزیت کنه تا به وقت از زیر دستشون اشتباها معاف نشده باشی! پرونده‌ات میره شورای عالی، اونها یا همونجا می‌بینن شمارو، یا اینکه ارجاع می‌دن به پزشک، اگر اون پزشک شرایط اعلام شده‌اش برای معافی کافی بود، معاف میشی، وگرنه یه معاف از رزم بدن بهت و بفرستنت سربازی. اگه اعزامت کنن اون پوله رو بهت برمیگردونن. چون بخاطر قانون های قبلی پول میگرفتن که معاف کنن ولی حالا چون سرباز کمه دوباره بررسی میکنن که یه وقت اشتباهی نشده باشه.
   اگه یه وقت دیدی هم حقت ضایع شده حتما برو دیوان عدالت اداری از شورای عالی نظام وظیفه شکایت کن.

 127. Avatar photo
  شهرام
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام من چشم راستم ۶.۲۵ و چشم چپ ۶.۵ هست میخواستم بدونم معافیت داره ؟

  • Avatar photo
   شهرام
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷

   در ضمن چشمم نزدیک بین هست

   • Avatar photo
    gholizadegan
    ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

    سلام روزتان بخیر اگر چشمتان 6 باشد معافیت کامل بهتان احتمالا تعلق میگیرد

  • Avatar photo
   haghipor
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام وقت بخیر بستگی به مدرک تحصیلی شما دارد با مدرک دیپلم معافیت دائم

  • Avatar photo
   عباس
   ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷

   سلام شهرام، بستگی به مدرک تحصیلیت داره. اگر زیر دیپلم، دیپلم یا فوق دیپلم باشی معافی، اما بالاتر نه.

 128. Avatar photo
  رضا
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

  سلام من بعد از معاینه اول چشم رفتم کمیسیون نظام وظیفه و گفتن معاف دائم و ۲۵۰ تومن کارت کشیدم بعد از چند روز گفتن باید بری معاینه مجدد الان از معاینه مجدد یکماه میگذره و تو سایت نظام وظیفه زده معرفی به شورای عالی یعنی چی

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام روزتون بخیر شرایطتان را برای واجد شرایط بودن معافیت دارند چک میکنند

 129. Avatar photo
  احسان
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

  سلام وقت شما بخیر من لیسانس دارم قوز قرنیه شدید داشتم و پیند قرنیه هر دو چشم انجام دادم یک جراحی ناموفق بوده نیاز ب پیوند قرنیه مجدد داره معافیت میتونم بگیرم؟!

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر ایین نامه معافیت سربازی پزشکی را مطالعه فرمایید.

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام روزبخیر شما شرایطتان را حضوری پلیس به اضافه ده مطرح کنید احتمال دارد که معافت بهتان تعلق بگیرد

 130. Avatar photo
  علی
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴

  سلام، نمره چشم راست من با آستیگماتیسم هم علامت منفی ۶.۳۷ و چشم چپ هم منفی ۵.۲۵ هستش، قوز قرنیه متوسط هم دارم که دکترا بهم گفتن لیزیک نمیتونی انجام بدی. با مدرک دیپلم امکان معافیت هستش؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام بله احتمالش هست حضوری مراجعه کنید و جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 131. Avatar photo
  م
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

  سلام وقت بخیر

  من تو گواهینامه‌ام کد ۱۷ خورده یعنی تکچشمی ، چشم چپم نمیبینه ولی چشم راستم کاملا سالمه مدرکمم لیسانس روانشناسیه ، معاف دائم میتونم بشم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام بله احتمال دارد حضوری اقدام کنید

 132. Avatar photo
  میلاد
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۶

  سلام خواهش میکنم اگر ممکنه حتما جواب بدید . بنده چشم چپ و راستم جفتش استیگمات ۵ داره و علاوه بر اون چشم چپم نزدیک بین نمره ۳.۲۵ و راست هم نزدیک بین نمره ۳ داره . یعنی چپ میشه ۸.۲۵ و راست هم میشه ۸. با مدرک کارشناسی ایا معاف دائم میشم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

   سلام وقت بخیر
   باید جمعا بالای 8 بشه و برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید با مجموعه تماس بگیرید

 133. Avatar photo
  شایان حسنی
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من چشم چپم : ضعیفی -۳/۲۵ به همراه آستیگمات -۴/۲۵
  چشم راستم : ضعیفی -۴/۷۵ به همراه آستیگمات -۲/۷۵
  امکان معافیت دائم دارم ؟؟؟
  مدرکم دیپلم هست

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر
   برای معافیت باید حداقل 6 باشید و شما میتونید برای اطلاعات بیشتر به مجموعه تماس بگیرید

 134. Avatar photo
  شهرام
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸

  سلام من چشمم نزدیک بین چشم راستم ۶.۲۵و چشم چپم ۶.۵ آیا امکان معافیت از سربازی وجود داره و راستش من کنکور داشتم برای اینکه بدم مجبور بودم برم دانشگاه غیر انتفاعی کاردانی ثبت نام کنم و قرار انصراف بدم و وارد تحصیل دکتری عموگی بشم میخواستم بپرسم بین مراحل انصراف و ثبت نام امکان گرفتن معافیت هست اگه سوال اول جوابش مثبت باشه

  • Avatar photo
   isaei
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 135. Avatar photo
  حسین باقری
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۶

  سلام من نمره چشم چپم 3.25 و چشم راستم 3 است
  آیا معاف میشوم؟

  • Avatar photo
   haghipor
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام وقت بخیر
   برای معافیت چشم پزشکی با مدرک دیپلم برای هر چشم مجموع نمره 6 باید باشد

 136. Avatar photo
  رضا
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

  سلام من رفتم شورای پزشکی نظام وظیفه گفتن معاف دائم به علت بیماری های چشم بعد از دوهفته گفتن باید بری معاینه پیش یه پزشک دیگه نظام وظیفه الان از معاینه دوم ۳ هفته میگذره ولی خبری نشده از نظام وظیفه میخواستم بدونم چقدر طول میکشه

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

   مشخص نیس بستگی به رای پزشکان داره

 137. Avatar photo
  امیرحسین
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام وقت شما بخیر
  نمره چشم راست من 6.25 و چشم چپ هم 3.50 هست، قوز قرنیه هم دارم
  دو ماه در حال خدمت هستم و به زودی کمیسیون پزشکی دارم برای معافیت، میتونم معافیت دائم بگیرم؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

   سلام وقت بخیر
   جهت دریافت معافیت دائم سربازی چشم باید دارای یک سری شرایط خاص باشید.

   • Avatar photo
    امیرحسین
    ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

    شرایط خاص مثلا چه مواردی؟

    • Avatar photo
     hedayati
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

     سلام وقت بخیر
     جهت مشاوره دقیق با مرکز تماس بگیرید.

 138. Avatar photo
  محمد
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام من رفتم کمیسیون نظام وظیفه گفتن معاف دائم به علت بیماری چشم بعد گفتن باید بری پزشک دیگر نظام وظیفه برای معاینه مجدد الان ۳ هفته میگذره از معاینه دوم ولی هنوز اطلاع رسانی نشده از سوی نظام وظیفه میخواستم بدونم چقدر طول میکشه تا جواب بدن

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام روزبخیر
   برای دریافت جواب کمسیون باید به پلیس+10 مراجعه کنید.

 139. Avatar photo
  سید رضا
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

  دوستان من افتادم دژبانی

  بعد نمره هردو چشمم پنجه یعنی سمت راست پنج سمت چپ هم پنج. نیم نمره هم استیگمات دارم تنبلی چشم هم دارم ممکنه منو معاف از پست بکنن یا نه دژبانی نمیزاره

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت بخیر جهت اطلاعات بیشتر ایین نامه معافیت چشم را مطالعه فرمایید.

 140. Avatar photo
  رضا
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

  سلام من رفتم کمیسیون بعد از معاینه اول برای چشم گفتن معاف بعد از چند روز گفتن باید بری معاینه دوم الان از معاینه دوم دوهفته میگذره ولی هنوز جوابی نیومده پلیس ۱۰+ هم رفتم میشه راهنمایی کنید لطفا

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام وقت بخیر مراجعه حضوری به نظام وظیفه

 141. Avatar photo
  علی
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

  سلام من دیپلم هستم و اینکه چشم چپم -6.25 و آستیگمات -2 و چشم راستم 3.25 و آستیگمات-3 و اینکه آیا معاف داءم میشم؟ و اینکه من 6 شهریور 1383 ه دنیا اومدم. و پلیس +10 میگه که تا اون موقع باید منتظر باشی آیا من مهر برم دانشگاه نمره بالای 8 میخوان یا نه چون شهریور اقدام کردم براشون همون شهریور مهمه؟؟؟؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام روزیخیر
   اگر نمره 6 باشه معاف هستین.البته باید مورد تایید پزشک ارتش باشه.

 142. Avatar photo
  علی
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

  سلام من دیپلم هستم و اینکه چشم چپم -6.25 و آستیگمات -2

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر ایین نامه معافیت پزشکی را مطالعه فرمایید.

 143. Avatar photo
  علی
  ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰

  سلام من نمره چشم سمت چپم 6.25 هست با نمره آستیگمات 2 و نمره چشم سمت راستم 3.25 با آستیک مات 3 آیا معاف داءم میشم؟
  دیپلم هستم

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

   سلام بله

 144. Avatar photo
  رضا
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

  سلام من چند روز پیش رفتم کمیسیون نظام وظیفه گفتن معاف دائم بعد از چند روز پیام دادن که باید بری بیمارستان برا معاینه مجدد آیا امکان رد معافیت هست بیماری میوپی با سیکلوپلژی کامل مدرک دیپلم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت بخیر احتمال معافیت شما بالا است ولی رای تجدید نظر برای انجام معاینات پزشکی شورای عالی میباشد.

 145. Avatar photo
  زارع زاده
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۴

  سلام خسته نباشید
  چشم راست +8 استیگمات _۳
  چشم چپ +۷ استیگمات _۲
  دیپلم دارم
  ایا برای معافیت داعم می تونم اقدام کنم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام وقت به خیر
   حداقل نمره چشم برای معافیت 6 برای یک چشم است.

 146. Avatar photo
  زارع زاده
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۱

  سلام من دیپلم دارم
  چشم راست نمراش +۸ و استیگمات3_
  چشم چپ نمرش + ۷ و استیگمات 2_
  خواستم ببینم برای معافیت دائم اقدام کنم یا نه؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام وقت به خیر
   حداقل نمره چشم برای معافیت مقطع کاردانی به پایین نمره 6 برای یک چشم است.

 147. Avatar photo
  علی
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

  سلام من نمره چشم سمت چپم 6.25 هست با نمره آستیگمات 2 و نمره چشم سمت راستم 3.25 با آستیک مات 3 آیا معاف داءم میشم؟ دیپلم هستم

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر بله

 148. Avatar photo
  شایان
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من چشم چپم : ضعیفی -۳/۲۵ به همراه آستیگمات -۴/۲۵
  چشم راستم : ضعیفی -۴/۷۵ به همراه آستیگمات -۲/۷۵
  امکان معافیت دائم دارم ؟؟؟
  مدرکم دیپلم هست

  • Avatar photo
   bagheri
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

   با سلام برای معافیت چشم 1401 برای چشم چپ بهتر است و میتوانید بگیرید جمع چشم در یک چشم از 6 بیشتر شود معافیت دائم با مدرک دیپلم دارد

   • Avatar photo
    شایان
    ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

    یعنی پس آقای باقری من با این مشخصات چشمم میتونم معاف دائم شم ؟؟؟ با مدرک دیپلمم

 149. Avatar photo
  شایان
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من چشم چپم : ضعیفی -۳/۲۵ به همراه آستیگمات -۴/۲۵
  چشم راستم : ضعیفی -۴/۷۵ به همراه آستیگمات -۲/۷۵

  امکان معافیت دائم دارم ؟؟؟

  • Avatar photo
   شایان
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۴

   سلام وقت بخیر خسته نباشید
   من چشم چپم : ضعیفی -۳/۲۵ به همراه آستیگمات -۴/۲۵
   چشم راستم : ضعیفی -۴/۷۵ به همراه آستیگمات -۲/۷۵
   امکان معافیت دائم دارم ؟؟؟
   دارای مدرک دیپلم هستم

   • Avatar photo
    karimi
    ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • Avatar photo
   hedayati
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت بخیر نیاز به بررسی دارد جهت بررسی تماس بگیرید

   • Avatar photo
    شایان
    ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

    از جه لحاظ باید بررسی شه … هر دو هم علامت هستن خب مگه مجموعش بیشتر از۶ نمیشه؟

    • Avatar photo
     gholizadegan
     ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

     سلام وقت بخیر . جمع نمره هر چشم بر اساس دیوپتر با آستیگماتم همان چشم بررسی می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

    • Avatar photo
     bagheri
     ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

     با سلام در یک چشم باشد جمعش بالای 6 شود با دیپلم معاف هستیید

 150. Avatar photo
  علیرضا
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹

  سلام روز بخیر
  بنده مردک کارشناسی دارم و شماره چشم راستم 3.5 و استیگمات 4 ( هر دو منفی ) – شماره چشم چپم 5 و استیگمات 5 ( هر دو منفی ) امکان معافیت وجود دارد؟ با تشکر

  • Avatar photo
   hedayati
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت بخیر جهت بررسی بیشتر تماس بگیرید

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام برای معافیت کامل باید 6 باشید ولی شما باید شرایطتان را بررسی کنید

 151. Avatar photo
  Esmaeil
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۲

  سلام چشم راستم نزدیک بین منفی۵.۵ به همراه استیگمات منفی ۲ ایا با هم جمع میشن؟
  معافیت دائم رو شامل میشم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر ایین نامه معافیت پزشکی را مطالعه فرمایید.

 152. Avatar photo
  Ebrahim
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام خسته نباشید
  من مدرکم دیپلمه چشم چپم منفی۵.۵ به همراه منفی۲ آستیگمات میباشد
  ایا معافیت دائم رو میگیرم؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

   سلام شانس پایینی دارین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    Ebrahim
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۶

    چشم نزدیک بین با استیگمات منفی هر دو هم علامت باهم جمع میشن؟

    • Avatar photo
     bagheri
     ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶

     سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر ایین نامه پزشکی معافیت را مطالعه فرمایید.

  • Avatar photo
   Ebrahim
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

   ببخشید مگه هم علامت باهم جمع نمیشن؟

   • Avatar photo
    karimi
    ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 153. Avatar photo
  علی
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

  سلام من نمره چشم سمت چپم 6.25 هست با نمره آستیگمات 2 و نمره چشم سمت راستم 3.25 با آستیک مات 3 آیا معاف داءم میشم؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام وقت به خیر
   معافیت پزشکی چشم بستگی به مدرک تحصیلی مشمول دارد.

   • Avatar photo
    علی
    ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷

    دیپلم هستم

    • Avatar photo
     hedayati
     ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

     سوالتون رو بفرمایید

 154. Avatar photo
  امید
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

  سلام آیا برای دریافت معافیت چشم در حین تحصیل در مقطع کارشناسی میشه اقدام کرد یا باید محصل نباشیم؟
  و نمره چشم چپ من 11 و آستیگمات اون 4 هست میتونم معافیت داعم بگیرم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام باید معاینه شوید و شرایطتان بررسی شود

 155. Avatar photo
  علی
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

  سلام من نمره چشم سمت چپم 6.25 هست با نمره آستیگمات 2 و نمره چشم سمت راستم 3.25 با آستیک مات 3 آیا معاف داءم میم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام بله برای معافیت پیگیر شوید و جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 156. Avatar photo
  رضا
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام من چند روز پیش رفتم کمیسیون نظام وظیفه گفتن معاف دائم بعد از چند روز پیام دادن که باید بری بیمارستان برا معاینه مجدد آیا امکان رد معافیت هست بیماری میوپی با سیکلوپلژی کامل

  • Avatar photo
   bagheri
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

   با سلام شما باید روندرو طبق برنامه بگذرونید

 157. Avatar photo
  بنیامین
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

  سلام ببخشید .. من چشم یکی ۷.۲۵و اون یکی ۵.۵ هست ایا معاف خواهم شد در حال خدمتم و مدرک تحصیلیم سیکل هست چند درصد شانس معافی دارم تو رو خدا دکتر ارتش برام کمیسیون زده ایا معاف میشم یا نه

  • Avatar photo
   haghipor
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام وقت بخیر
   شما شرایط دریافت معافیت چشم را دارید
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 158. Avatar photo
  سید محمد
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۴

  سلام و عرض ادب
  بنده چشم هام نمره ندارن ولی نقطه مرکزی شبکیه چشم راستم( در مرکز دیدم تار میبینم و به تنهایی نمیتونم باهاش مطالعه کنم) دید نداره آیا امکان معافیت دائم هست یا معاف از رزم میشم؟
  ممنون از پاسخگو بودنتون

  • Avatar photo
   isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 159. Avatar photo
  رضا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

  سلام من چند روز پیش رفتم نظام وظیفه گفتن معاف دائم بعد از چند روز گفتن باید بری بیمارستان برا پعاینه مجدد ایا امکان رد معافیت هست

  • Avatar photo
   isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی اطلاعات بیشتر تماس بگرید.

 160. Avatar photo
  بنیامین
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

  سلام دکتر یرام نوشته ۸.۱۰و۳.۱۰ یعنی چی ایا با این شمار ها معافم چون یک نامه به کمیسون داد

  • Avatar photo
   bahraii
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام لطفا مقاله معافیت سربازی چشم 1401 را با دقت مطالعه کنید

 161. Avatar photo
  بنیامین
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

  سلام خسته نباشی یک چشمم ۷.۲۵ واون چشمه دیگم ۳ مدرکم سیکل هست ایا معاف خواهم شد چند درصد شانس معافیت دارم

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۶

   احتمالش هست

 162. Avatar photo
  Amin
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴

  سلام ببخشید من شماره یک چشمم 8و نیم و یک چشمم 7و نیم هست در حال تحصیل کارشناسی هستم آیا معافیتمو میدن بدون اینکه انصراف بدم چون من شماره چشمم به هر حال از 8 بیشتره و مقداری إستیگماتیسم هم هست

  • Avatar photo
   bagheri
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقت بخیر برای اطلاعات از معافیت در حین تحصیل لطقا آیین نامه جدید معافیت سربازی چشم را با دقت مطالعه فرمایید

 163. Avatar photo
  رضا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۹

  سلام من چند روز پیش رفتم کمیسیون نظام وظیفه گفتن معاف دائم بعد از چند روز دوباره گفتن باید بری بیمارستان برا معاینه مجدد آیا امکان داره معافیم رد بشه

  • Avatar photo
   haghipor
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت بخیر
   نوع مشکل پزشکی شما باید مشخص شود
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 164. Avatar photo
  فرید
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام نمره چشم راست من -4.5 و -3 آستیکمات و نمره چشم چپ -4.5 و -2.75 هستش با مدرک فوق دیپلم میتونم معافیت بگیرم؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 165. Avatar photo
  حسین
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

  سلام خسته نباشید من مدرکم سیکل و ایا معافیت داعم میگیرم در
  حال خدمتم ))چشم چپ = دوربین ۸ _ نزدیک بین ۵_استیکمات ۱.۷۶ چشم راستم =دوربین ۷.۵_نزدیک بین ۲.۵_استیکمات۱.۷۵

  • Avatar photo
   heydari
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر
   احتمال معافیت گرفتن شما پایین است

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام شماشانس بالایی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 166. Avatar photo
  حسین
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۷

  سلام خسته نباشید من مدرکم سیکل و ایا معافیت داعم میگیرم در
  حال خدمتم ))چشم چپ = دوربین ۸ _ نزدیک بین ۵_استیکمات ۱.۷۶ چشم راستم =دوربین ۷.۵_نزدیک بین ۲.۵_استیکمات۱.۷۵

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام شماشانس بالایی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 167. Avatar photo
  علي
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶

  سلام من نمريه چشم راستم ۷/۲۵-استکمات ۴/۲۵+ ضعیفی
  چشم چپم ۴/۷۵_استیکمات 0/75+ ضعیفی مدرک تحصیلم دیپلم ایا بنظر شما معافم میشم با تشکر

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

   سلام شماشانس بالایی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 168. Avatar photo
  ساتیار
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵

  سلام وقت بخیر.من در ناجا خدمت میکردم و بعد 4ماه معاف دایم شدم.تصمیم گرفتم دوباره به خدمت برگردم آیا میشه ارگانمو عوض کنم مثلا در سپاه یا ارتش خدمت کنم یا دوباره باید در ناجا خدمت کنم؟

  • Avatar photo
   eshghabadi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقتتون بخیر..تماس بگیرید راهنماییتن میکنم

 169. Avatar photo
  محمد حسین نجفی پور
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام خسته نباشید چشمام یکیش ۸/۲۵و اون چشم دیگم ۷/۵دوربین و نزدیک بینم ۵/۲۵ و چشم دیگ ۲ و مدرک تحصیلیم سیکل هست و در حال خدمتم ایا معافیت میگیرم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۰

   سلام وقت بخیر ضعف یک چشم + نمره استیکمات اگر بیشتر از 6 باشد معافید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 170. Avatar photo
  محمدحسین
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

  مدرک تحصیلیم سیکل هست

 171. Avatar photo
  محمدحسین
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام باعرض خسته نباشید من دوتا چشمام یکیش ۷/۵واون چشمم ۸/۲۵ دوربینی و ونزدیک بینم ۵/۵و چشمه دیگم ۲/۵ هست و در حال خدمتم ایا معاف می شوم ممنون

  • Avatar photo
   haghipor
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر
   شما شرایط دریافت معافیت دائم را دارید
   برای اطلاعات بیشترمیتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 172. Avatar photo
  مهدی
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

  سلام خسته نباشید من سرباز حین خدمتم

  و درخواست معافی دادم مشهد تایید کرد و ۴۵ روز استراحت پزشکی نکشت ک بعد۴۰ روز با کلرت شناسایی برم تهران اونجا شورا عالی تایید کنه
  وقتی مشهد تایید کرده
  تهرانم تابید میکنه؟
  خیالم راحت باشه؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵

   سلام وقتتون بخیر .لطفا به مقاله معافیت سربازی چشم 1401 رجوع کنید

 173. Avatar photo
  رضائی
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

  سلام.نمره چشمم آستیگمات 5/5+ و ضعیفی ۴- (با قطره) خواستم بدونم این دو نمره با هم جمع میشه که من معاف بشم چون یویش مثبته یکیش منفی مدک لیسانس دارم و در حین خدمتم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   با سلام جمع یک چشم اگر بالای ۸ باشد معافیت دائم میگیرد

   • Avatar photo
    رضائی
    ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸

    پس ربطی به مثبت و منفی نداره؟چون جمع چشم من ۹/۵ میشه

   • Avatar photo
    رضائی
    ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

    سلام..جمع دو چشم ربطی به مثبت یا منفی بودن چشم نداره؟الان چشمای من نمره هاش با ام جمع میشن؟

    • Avatar photo
     haghipor
     ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

     سلام وقت بخیر
     مجموع نمره چشم شما بدون در نظر گرفتن منفی و مثبت بودن آن لحاظ میشود

 174. Avatar photo
  Javad
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام خسته نباشید من در حین خدمت هستم تنبلی چشم دارم نمره چشمم ک تنبلی داره 4 هس و اون یکی چشم 2 آیا معافیت نگهبانی و معاف از رزم شامل من میشه

  • Avatar photo
   soleimani
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۳

   سلام. امکانش هست. باید کیس شما مورد بررسی دقیق قرار بگیره. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 175. Avatar photo
  آقای خان
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۳

  من آستیگماتم + و ضعیفیش – اینا با هم جمع میشن؟یکیش ۵/۵+آستیگمات و ۴- با قطره البته..مدرکمم لیسانس در حین خدمت هم هستم میخواستم ببینم امکان معاف دائم هست؟بیشتر با شرایط بند ۳ میخوره شرایطم برای معافی

  • Avatar photo
   haghipor
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر
   بدون در نظر گرفتن مثبت و منفی نمره چشم با هم جمع میشود
   برای معافیت دائم باید نمرات چشم شما به صورت تخصصی بررسی شود

 176. Avatar photo
  سورنا
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۱

  سلام،وقت بخیر من حین خدمت هستم با مدرک لیسانس چشمم -۵.۲۵ نزدیک بینی و -۲.۵ آستیگات داره آیا معاف دایم میشم؟ و اینکه به من گفتند کمیسیون مجازی برگزار میشه…

  • Avatar photo
   haghipor
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

   سلام وقت بخیر
   برای معافبت دائم نمره هر چشم شما به صورت مجزا باید بررسی شود.
   شما شرایط معاف از خدمات رزم را دارید.

   • Avatar photo
    سورنا
    ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

    درجه ۱ چشمم بود این

 177. Avatar photo
  آقای خان
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۵

  سلام من در حین خدمت هستم و هر چشمم 5/5+ آستیگمات داره و ۴- ضعیفی و مدرک لیسانس دارم..میخوام بدونم اگه اقدام کنم احتمال معافیت دارم یا خیر

  • Avatar photo
   bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   با سلام امکان معافیت دائم برای شما وجود دارد اگر در یک چشم جمع نمرات با لیسانس بالای 7 و دیپلم بالای 6 بشود معافیت سربازی چشم 1401 میدهند

   • Avatar photo
    آقای خان
    ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۶

    آستیگماتم 5/5+ و ضعیفیم4 – با هم جمع میشن ؟

    • Avatar photo
     haghipor
     ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

     سلام وقت بخیر
     بدون در نظر گرفتن – و + نمره چشم شما با هم جمع میشود و بر طبق مدرک تحصیلی انواع معافیت صادر میشود

 178. Avatar photo
  مهدی احمدیان
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

  با سلام
  من استیگمات ۵.۲۵ دارم با قطره امکان معاف شدنم هستش؟دیپلم هستم
  بعد من قوزقرنیه دارم میتونم از معافیت استیگمات استفاده کنم یا نمیشه؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۰

   سلام 6به بالابایدباش

 179. Avatar photo
  محمدرضا
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

  هر کدوم از چشم های من ۱.۷ دور بین جمع اش میشه ۳.۴
  کسری خدمت یا کاری نمیشه کرد ؟ ممنون میشم جواب بدید

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

   با سلام کسری خدمت ندارید و معافیت سربازی چشم 1401 نداردفقط معاف موقت دارید

 180. Avatar photo
  مصطفی
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  سلام ببخشید من نمره چشمم دور بینی پنج هست آستیگمات هم چهار شماره دارم مدرک زیر دیپلم آیا معاف میشم

  • Avatar photo
   haghipor
   ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

   سلام وقت بخیر
   شما شرایط گرفتن معافیت از خدمات رزم را دارید.
   نمره هر چشم شما به صورت جداگانه و مجموع نمره چشم شما برای معافیت دائم بررسی شود.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 181. Avatar photo
  میلاد
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۹

  سلام
  من مدرک تحصیلیم دیپلم هست
  و شماره یکی از چشم هام 5.5استیگماته آیا معاف میشوم

  • Avatar photo
   aghazade
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام
   نیازه نمره چشم شما بیشتر از 5باشد وبااحتساب قطره که میریزن داخل چشم نیازه که 6باشد

 182. Avatar photo
  محمد
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۵

  باسلام من شماریه چشم راستم ۳ ضعیفه ۷ استیکمات مدرک تحصیلم دیپلم ایا بنظر شما من متونم‌ معافیت بگیرم
  چون من سال ۹۲ به خدمت عزام شدم وشش روز تو اموزشی موندم بعد از مرخصی ساعتی که گرفتم دیگه سر خدمتم برنگشتم

  • Avatar photo
   bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۱

   با سلام طبق قانون اگر جمع ضعیفی و استیگمات از 6 بیشتر شود معافیت سربازی چشم دائم میگیرید اون 7 از 10 اگر باشد

  • Avatar photo
   محمد
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۴

   سلام ببخشید حتی اگر ضعیفی واستیکمات هم علامت نباشن
   چون من نمریه دقیق دستگاه چشم پزشکی٢٥ /٤+ ضعفي استكمات٧/٢٥_ این برای چشم راستم
   چشم چپم75/ 0+ ضعیفیشه استیکماتش75/ 4_
   ایا من معاف میشم مدرکم دیپلم

   • Avatar photo
    karimi
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 183. Avatar photo
  حسین
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱

  با سلام، بنده در مقطع کارشناسی تحصیل میکنم و ۲ مرداد درسم تموم میشه. ولی مهرماه میخوام ارشد بخونم. نمره یکی از چشمام ۱۰ هستش خواستم ببینم بین اتمام کارشناسی و شروع ارشد میتونم اقدام کنم برای معافیت با توجه به اینکه در حال حاضر معافیت تحصیلی دارم؟ با تشکر

  • Avatar photo
   bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   با سلام معافیت سربازی چشم 1401 از درحسین تحصیل نیست باید تحصیل تمام شود یا انصراف دهید و نمره چشم را اشتباه گفته اید برای مدارک تحصیلی دانشگاهی جممع یک چشم 8 باید باشد و دیپلم اگر اصراف دهید 6

 184. Avatar photo
  امیر
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۴۷

  سلام وقت بخیر. در شرایط ذکر شده آستیگمات بالای 5 معاف دائم، چشم من هم دقیقاً نمره ی آستیگماتش 5 است چیکار باید کنم؟ امکان معافی وجود دارد؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۶

   سلام
   در میزان ضعیفی چشم تنها نمره یک چشم شما با توجه به نمره تعیین شده توسط نظام وظیفه محاسبه می‌گرددنوع ضعیف بودنمدرک تحصیلی شما نیز در دریافت معافیت پزشکی چشم بسیار تأثیرگذار است. هر چه قدر مدرک تحصیلی شما بالاتر باشد نمره چشم بالاتری باید داشته باشید تا بتوانید معافیت بگیرید. چشم شما در گرفتن معافیت دائم و معاف از رزم بودن، تأثیر دارد.

  • Avatar photo
   میلاد
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۵

   سلام من هر کدوم از چشمام نزدیک بینی و استیگماتیسم داره و مجموع نمرشون ۳هست ایا معاف از رزم میشم؟

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 185. Avatar photo
  امیر محمد شفیعی
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

  سلام وقتتون بخیر من نمره ی چشم راستم 6.5 هست و الان دانشجو کارشناسی پیوسته ترم دو هستم میخواستم بدونم باتوجه به اینکه تا قبل از مقطع کارشناسی بالای 6 معافیت دائم هست حین تحصیل با مقطع دیپلمم برای معافیت پزشکی دائم چشمم اقدام کنم البته این هم بگم در حال حاظر معافیت تحصیلی 4 ساله دارم
  ممنون میشم راهنماییم کنید و اگر این راه نمیشه راه دیگه ای رو پیشنهاد بدید بدون از دست دادن رشته ام🌹

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

   با سلام معافیت سربازی چشم 1401 برای حین تحصیل وجود ندارد شما مدرک لیسانس بگیرید باید جمع چشمت بالای 8 باشد

 186. Avatar photo
  محمد
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۶

  باسلام خسته نباشید
  من نمریه چشم راستم +۳ ضعیفی واستیکمات ۶-
  باقطره اینجوری شده مدرکم دیپلم
  گوهی نامیه دوساله بهم دادن وقت درشهر
  ایا بنظر شما من معافم

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

   سلام وقت بخیر . تشخیص کمیسیون پزشکی ملاک است

 187. Avatar photo
  محمد سواری
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۹

  باسلام من نمریه چشم راستم ضعیفی +۳ با استیکمات _۶
  باقطره این نمرشه ایا من معاف میشم .البته استیکمات چشم راستم بالای ۶ هست

  • Avatar photo
   haghipor
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   معافیت نمره چشم بستگی به مدرک تحصیلی شما دارد.
   برای اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه فرمایید.

 188. Avatar photo
  محمد سواری
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۶

  باسلام من نمریه چشم راستم ضعیفی +۳ با استیکمات _۶
  باقطره این نمرشه ایا من معاف میشم

  • Avatar photo
   haghipor
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

   سلام وقت بخیر
   معافیت نمره چشم بستگی به مدرک تحصیلی شما دارد.
   برای اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه فرمایید.

 189. Avatar photo
  حمید
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

  سلام من مدرکم دیپلم هست نمره چشمام ۵ و یکی ۵.۵ هست با استیگمات هر دو هم ۳ هست آیا معاف میشم؟ممنون

  • Avatar photo
   abbasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت بخیر
   شرایط دقیق شما باید بررسی شود . میتوانید با مشاوران مرکز ما تماس بگیرید .

 190. Avatar photo
  مهدی
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷

  سلام من عصب شماره ۴ چشم چپم فلج هست و دوبینی دارم ایا معافیت شامل حال من خواهد شد

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام وقت بخیر مقاله معافیت سربازی چشم 1401 را با دقت مطالعه کنید

 191. Avatar photo
  محراب سلطانی
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام و خسته نباشید
  بنده چشم چپم انحراف به سمت بیرون رو داره و وقتی خیره میشم و به چیزی زیاد دقت میکنم یا از فاصله نزدیک نگاه میکنم دچار دوبینی میشم خواستم ببینم میتونم معاف بشم؟لطف جواب سوالم و بدید ممنونم

  • Avatar photo
   haghipor
   ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام وقت بخیر
   برای انحراف چشم شرایط معافیت دائم وجود ندارد.
   نمره چشم شما باید برای دریافت معافیت محاسبه شود.

 192. Avatar photo
  mostafa
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴

  سلام . وقت بخیر
  من هم کوررنگی قرمز_سبز دارم و هم آستیگمات هست چشمام. شدت کور رنگی به حدی بود که نتونستم برای استخدام ارگان نظامی اقدام کنم اما آستیگمات مقدارش کم هست. شرایط معافیت دائم رو دارم یا خیر؟
  ممنون

  • Avatar photo
   karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

   سلام جمع دیده چشمتون چنده

   • Avatar photo
    mostafa
    ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

    اطلاعی ندارم متاسفانه… البته فکر میکنم از نظر بینایی مشکلی نداشته باشم. فقط کور رنگی نسبتا شدید و آستیگمات کم… کور رنگی باعث معافیت نمیشه؟؟

    • Avatar photo
     karimi
     ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

     ازپزشکتون بپرسید

 193. Avatar photo
  مصطفی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

  سلام دوست عزیز ببخشید من شماره چشمم 4.50هست به ازافه 2.50استیک مات آیا معاف میشم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

   سلام وقت به خیر
   نمره معافیت سربازی چشم بستگی به مدرک تحصیلی مشمول بستگی دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 194. Avatar photo
  Ho
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

  سلام ببخشید این نمرات چشم با قطره هستند یا بدون قطره
  چون شنیدم میگن برای معاینه چشم قطره میریزن داخل چشم که نمره را پایین تر نشون میده

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام بله برای تعیین نمره چشم قبل از معاینه قطره چشم میریزن بعد معاینه انجام میشو و تعیین نمره میشود

 195. Avatar photo
  می
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۱۷

  با سلام وقتتون بخیر
  دانشجوی کارشناسی ارشد ترم آخر ۲۵ ساله هستم.
  بنده به چشم پزشکی مراحعه کردم بیماری رتینیت پیگمنتوزا RP رو تشخیص دادن(ضعف شبکیه از نوع ملایم و خفیف)،علاوه بر آن مشکل مگس پران و جرقه زدن هم دارم،
  میخواستم از شما بپرسم شرایط معافیت چطور میباشد؟
  و اینکه آیا میتونم معافیت دائم بگیرم؟
  سپاس

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر . شانس شما برای معافیت پزشکی بالا می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 196. Avatar photo
  علی
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۰

  سلام من برای معافیت پسرم یک مشاور قهار نیاز دارم که به طور حضوری ابتدا مشکلات را بیان کنم اگر مقدور است به من معرفی کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۷

   سلام وقت بخیر
   مشاوره های ما به صورت غیر حضوری میباشد
   در صورت تمایل میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید

 197. Avatar photo
  حسن
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۷

  سلام شوهر من زیر دیپلم یک چشمش نوک چاقو خورده لک سفیدی داخل چشمش هست و دیدش خیلی کم شده ایا شامل معافی میشه یا نه

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام
   ابتدا به چشم پزشکی مراجعه کنید تا وضعیت نمره چشم شما هم مشخص شود

 198. Avatar photo
  javad
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۵

  سلام من اب مروارید داشتم و عمل کردم و الان داخل چشمام لنز هستش و فشار چشم هم دارم و چشمام ضعیفه هر کدوم ۴ تا ۵ نمره و استیگماتیسم و نزدیک بینی و دوربینی هم دارم میخاستم بدونم معافم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام وقت بخیر
   برای مدرک دیپلم نمره چشم 6 شامل معافیت میشود

 199. Avatar photo
  شهرام
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۹

  سلام وقت بخیر من چشم راستم ۲/۵استیگمات داره و ۳/۵نزدیک بین هست چشم چپ ۲درجه استیگمات و ۳/۵نیم نزدیک بین هست دیپلم هم دارم ایا احتمال معافیت دائم دارم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت به خیر
   حداقل نمره تک چشم برای معافیت پزشکی با مدرک دیپلم 6 می باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 200. Avatar photo
  اشکان
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام خدمت شما
  من مدرکم کاردانی هست
  نمره چشم هر کدوم ۱.۵ هست دوربینش معاف از رزم میشم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام
   شما شرایط معافیت رزم را ندارید

 201. Avatar photo
  حسین
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

  سلام من چشم راستم رو در شیش سالگی عمل کردم پیوند قرنیه انجام دادم چشمم کمی ضعیف است و مقدار کمی قوز قرنیه داره بنظرتون معاف میشم ؟ولی دیدم بد نیست مشکلی برام ایجاد نکرده

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام مقدار ضعیفی چشم باید مشخض باشد
   در رابطه با قوز قرنیه اگر پنتا کم یا توپوگرافی قرنیه باشد معاف از رزم و سایر موارد معافیت دائم را برخوردار است

 202. Avatar photo
  محسن
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

  باسلام خسته نباشید
  من بیماری آمبیلیوپی هر دو چشم دارم به نظر شما میتونم معافیت بگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام
   با این بیماری شرایط گرفتن معافیت رزم را دارا میباشید

  • Avatar photo
   محمد سواری
   ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۲

   باسلام من نمریه چشم راستم ضعیفی +۳ با استیکمات _۶
   باقطره این نمرشه ایا من معاف میشم .البته استیکمات چشم راستم بالای ۶ هست دیپلم هم هستم

   • Avatar photo
    haghipor
    ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

    سلام وقت بخیر
    شما شرایط معافیت از خدمات رزمی را دارید
    برای اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه فرمایید.

    • Avatar photo
     محمد
     ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

     ولی تو مقاله گفتند استیکمات بالای ۵ معاف کامل برای مدرک دیپلم من استیکمات چشم راستم بالای ۶ مدرکم تحصیلم دیپلم
     ممنون میشم اگه جوابوم بدید

     • Avatar photo
      alizadeh
      ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

      سلام . خیر همچین چیزی وجود ندارد برای قبولی بر اساس شرط معدل برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات داخل سایت مطالعه شود

 203. Avatar photo
  محسن
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۶

  باسلام
  بنده دیپلم هستم و بیماری آمبیلیوپی هردو چشم دارم میتونم معافیت بگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹

   سلام. تشکیل پرونده دهید و در صورت تاییدیه پزشک کمیسیون میتونید معافیت بگیرید.

 204. Avatar photo
  عرشیا معین
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

  با سلام خسته نباشید خدمت شما
  من مدرکم کاردانی
  چشم سمت راستم ۵،۵ و سمت چپمم ۵،۵
  استیگماتشونم جفتشون دونه ای ۱،۷۵
  بنظرتون معاف میشم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۹

   سلام وقت بخیر
   با مدرک کاردانی نمره چشم بالای 6 معافیت دارد

   • Avatar photo
    محسن
    ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

    باسلام خسته نباشید
    من بیماری آمبیلیوپی هر دو چشم دارم به نظر شما میتونم معافیت بگیرم؟

 205. Avatar photo
  حامد
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی ترم 4 هستم

  چشم راست:
  آستیگمات 3.75
  دوربینی 9.5
  چشم چپ:
  آستیگمات 4.25
  دوربینی 8.25

  آیا با مدرک کارشناسی معافیت دائم میگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

   با سلام.بله.

 206. Avatar photo
  علیرضا محمدزاده
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷

  سلام من مدرک تحصیلی ام کارشناسی هست شماره چشم چپ ام 6 و آستیگمات اش 3 هست و همین طور چشم راست ام شماره اش 5.25 و آستیگمات اش 1.5 هست آیا من معاف دائم میشم؟؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

   با سلام.بله به احتمال زیاد معاف میشوید.

 207. Avatar photo
  علی اله خواجه وند لطفی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

  سلام خسته نباشید من قوز قرنیه دارم که تو هر دو چشم هست نمره چشم راستم ۳/۱۰ وچشم چپم ۱/۱۰ است می خواستم بدونم می تونم معافیت بگیرم ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام . اگر قوز قرنیه شما در حالت شدید باشد و مقاوم به درمان باشد شما میتوانید معافیت دائم بگیرید

 208. Avatar photo
  مهران
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۲

  چون پیش دوتا متخصص رفتم یکیش بهم گفت معاف میشید حالا دو دل شدم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام وقت بخیر برای معافیت باید به تایید کمیشیون پزشکی نظام وظیفه برسد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 209. Avatar photo
  مهران
  ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۲۶

  سلام من بیماری چشم دوربین هستش شماره چشمم دکتر متخصص گفته ۵.۷۵ امکانش هست که معاف کامل بشم ممنون

  • Avatar photo
   مهران
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۲۷

   چون پیش دوتا متخصص رفتم یکیش بهم گفت معاف میشید حالا دو دل شدم

   • Avatar photo
    danial
    ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۱

    سلام من مدرک کاردانی دارم .مادر زاد چشمم اب مروارید داشت و عمل کردم الآن لنز توی چشمم هست و تنبلی چشم دارم و دیدش خیلی کمه خواستم ببینم شرایط معافیت دارم؟

    • Avatar photo
     alizadeh
     ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴

     سلام وقت بخیر . معافیت سربازی چشم بستگی به نوع حاد بودن مشکل شما دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

    • Avatar photo
     haghipor
     ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

     سلام وقت بخیر
     بسته به مقدار ضعیف بودن چشم و مدرک تحصیلی
     و یا شرایط شما بعد از عمل جراحی چشم
     به شما معافیت دائم یا معاف از خدمات رزم تعلق میگیرد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت به خیر
   معافیت سربازی به واسطه نمره چشم بستگی به مدرک تحصیلی دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • Avatar photo
    محسن
    ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

    باسلام
    بنده دیپلم هستم و بیماری آمبیلیوپی هردو چشم دارم میتونم معافیت بگیرم?

 210. Avatar photo
  Reza
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

  سلام خسته نباشین
  من سرباز حین خدمتم و ۳ ماه از خدمتم گذشته چشم راستم ضعف بیش از حد داره از ۶ به بالاست هم استیگمات دارم و هم یکمی قوز قرنیه من معاف میشوم یا نه
  اگر میشم باید چطور اقدام کنم تو یگانم !!

  ممنون میشم از پاسخ گویتون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۷

   باسلام
   برای اقدام جهت معافیت باید به قسمت بهیاری پایگاه مراجعه کنید.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

   سلام بله بستکی به مدرکتونم داره

 211. Avatar photo
  Mahdi
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

  با سلام
  مدرک دیپلم دارم و در حال حاضر دانشجو هستم و میتونم با دیپلم معافیت بگیرم؟
  نمره های چشم چپم ۳.۷۵ و چشم راستم ۲.۲۵ و نزدیک بین هستم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام
   با مدرک دیپلم نزدبک بینی و دوربینی 6 به بالا معافیت دائم و استیگمات 5 به بالا هم از معافیت دائم برخوردار است

 212. Avatar photo
  Mahdi
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

  با سلام
  مدرک دیپلم دارم و در حال حاضر دانشجو هستم و میتونم با دیپلم معافیت بگیرم؟
  نمره های چشم چپم ۳.۷۵ و چشم راستم ۲.۲۵ و نزدیک بین هستم

 213. Avatar photo
  Mahdi
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

  نمره های چشمم ۲.۷۵ و ۳.۲۵ هستش و نزدیک بین هست و دیپلم دارم و میشه معاف شد و اگر بشه چه معافی میگیریم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام . نمرات چشم شما بعلاوه آستیگماتم شما برای یک چشم باید به 6 برسد

   • Avatar photo
    Mahdi
    ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

    نمره های آستیگمات چندتاست؟

 214. Avatar photo
  M"
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۹

  سلام خسته نباشید
  نمره های چشمم ۳و۴ هستش و آستیگمات هستش و به عنوان داشتن مدرک دیپلم میتوان معافی گرفت؟؟
  ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام وقت بخیر
   با توجه به داشتن مدرک تحصیلی دیپلم نیازه نمره چشم شما 6 باشد تا بتوئنید معافیت بگیرید

 215. Avatar photo
  M-
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۹

  سلام
  مدرک الانم دیپلم هست
  ولی دانشجو هستم ترم دو ، میتونم با دیپلم معافیت بگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

   سلام
   لطفا شرایط ضعف چشم خود را بیان کنید تا بهتر بتونیم راهنماییتون کنیم

 216. Avatar photo
  AFM
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۸

  سلام
  بنده دیپلم هستم
  نمره یک چشمم نزدیک بین 5- با آستیگمات 1.5-
  آیا بنده معاف دائم میشوم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر برای معافیت سربازی چشم باید هر چشم مجموع نمرات حداقل 6 باشد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 217. Avatar photo
  احمدی
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۸

  سلام.من یکی از چشم هام ۵ استیگمات و یکی دیگه ۵.۲۵ استیگمات ایا با مدرک دیپلم معاف دائم میشوم؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹

   با سلام.حداقل نمره چشم با مقطع لیسانس 6 میباشد.

 218. Avatar photo
  Esmaeil
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۵

  سلام خسته نباشید
  من مدرکم دیپلمه چشم چپم منفی۵.۲۵ به همراه استیگمات منفی۱.۵ هست ایا معافیت را میگیرم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰

   با سلام.بله امکان ان وجود دارد.

 219. Avatar photo
  Nvd
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۶

  سلام من لیسانس دارم یک چشمم نمره دو داره و همون چشم با همون علامت استیگمات شش که مجموعش هم هشت میشه میخواستم بدونم خود نمره ۸ هم معاف کامل میشه؟؟ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۶

   سلام وقت بخیر برای معافیت سربازی باید مجموع هر چشم نمره اش حدود 6 باشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 220. Avatar photo
  یاشار
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۲

  سلام من پشت کنکوری هستم چشم من یکی چهار ونیم ودیگری چهاربیست وپنج هست با آستیگماتیسم هر دو چشم تیم، آیا من می تونم معافیت بگیرم چطور اقدام کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیربرای گرفتن معافیت سربازی چشم باید هر چشم بالای 6 باشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 221. Avatar photo
  علی
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۳

  سلام من دانشجوی ترم ۳ کاردانی هستم و مدرک فعلیم دیپلم هست
  نمره چشم چپ دوربینی ۷ و آستیگمات 0.۷۵ و چشم راست دوربینی ۴ آستیگمات ۰.۷۵ آیا با این شرایط معاف دائم میشوم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام وقت بخیر
   برای دیپلم باید نمره یکی از چشماتون به 6 برسه ولی اگر کاردانی بگیرین میشه 8 نمیتونین
   باید انصراف بزنین اقدام کنین چون حین تحصیل نمیتونین اقدام کنین

 222. Avatar photo
  عرفان
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۳

  سلام ، من مدرک کاردانی دارم .
  نمره نزدیک بینی چشم چپ ۵.۲۵ و آستیگمات ۲ هستم
  نمره نزدیک بینی چشم راست ۵.۲۵ و آستیگمات ۱.۲۵ هستم.
  آیا با این شرایط معاف دائم میشوم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸

   با سلام.با توجه به شرایط مذکور احتمال ان کم است.جهت کسب اطلاعات از راه های دیگر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 223. Avatar photo
  محمد
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰

  سلام خسته نباشید مدرک تحصیلی من دیپلم هست چشم چپم 1.75 ضعیف با آستیگمات 4.25 و چشم راستم 2 ضعیف با آستیگمات 3.50 چشم چپم هم تنبلی چشم داره آیا معاف هستم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   احتمالا معاف از رزم میشوید.

 224. Avatar photo
  مازندران
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۹

  سلام ، لطفا جواب بدید ، ممنون از زحماتتون…
  بنده در هر دو چشمم قوز قرنیه داشتم که چشم سمت چپ بنده پیوند قرنیه شده … آیا باز با این حال امکانش هست که معاف دائم ندهند به بنده؟
  لطفا پاسخ بدید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام
   اگر بعد از پیوند بازم مشکل بینایی داشته باشین معاف دائم میشین

 225. Avatar photo
  همایون فرحمند
  ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۶

  سلام خسته نباشید
  من نزدیک بین هستم
  نمره چشم راستم ۵ با ۱.۵ نمره آستیگمات و نمره چشم چپم ۶.۲۵ با ۰.۷۵ آستیگمات هستش.
  آیا من معاف دائم هستم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام وقت بخیر بستگی به مدرک تحصیلی شما داره برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۷

   سلام اگردیپلم داشته باشین بله

   • Avatar photo
    امیر
    ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۴

    سلام عزیز، ممنون بابت مقاله خوبتون، ببخشید من یه سوال داشتم ، دیروز بعد از مراجعه به بیمارستان برای معاینه به یه کلینیک معرفی شدم اونجا معاینه رو انجام دادن و گفتن کمیسیون نتیجشو میگه ، ولی تاریخ یا نحوه اطلاع رو نگفتن، من چقدر صبر کنم و چطوری پیگیری کنم، ممنون میشم پاسخ بدین

    • Avatar photo
     مشاور ذوالنورنیا
     ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

     سلام وقت بخیر
     ممکن است اعلام نتایج کمیسیون تا 3 ماه هم زمان ببرد .

مطالب مرتبط

تماس با مشاور