معافیت تک پسری

معافیت تک پسری 99 از جمله معافیت هایی است که امکان اخذ آن برای شمار زیادی از افراد و مشمولان خدمت نظام وظیفه وجود دارد. البته دقت داشته باشید که هر فرد قبل از دریافت معافیت تک پسری باید از شرایط معافیت تک فرزندی، مدارک لازم برای معافیت تک پسری و همین طور این موضوع که تاثیر تک پسری در سربازی چقدر است مطلع باشد. آیا از تاثیر تک پسری در سربازی مطلع هستید؟ در مورد مزایای تک فرزندی در سربازی چه می دانید؟ البته ممکن است بسیاری از افراد هم به دنبال اطلاع از این موضوع باشند که آيا تک پسر در شهر خود خدمت می کند ؟

 

در این نوشته، به بحث در رابطه با معافیت تک پسری و تاثیر تک پسری در سربازی در خدمت شما هستیم و مواردی از جمله شرایط معافیت تک فرزندی، مدارک لازم برای معافیت تک پسری و همین طور این موضوع که تاثیر تک پسری در سربازی چقدر است؟ با ما همراه باشید تا تمامی آن چه را که لازم است در رابطه با معافیت تک پسری و تاثیر تک پسری در سربازی بدست آورید و به پاسخ این سؤال یعنی این که آیا تک پسر در شهر خود خدمت می کند ؟ برسید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه دریافت معافیت سربازی تک فرزندی سربازان خدمت نظام وظیفه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تاثیر تک پسری در سربازی

 

 

آیا معافیت تک پسری وجود دارد؟

در این بخش، قصد داریم در رابطه با وجود یا عدم وجود معافیت تک پسری با شما دوستان و عزیزان صحبت کنیم.

بینید دوستان عزیز توجه داشته باشید که افرادی در طول دوران صلح موظف به حضور در خدمت سربازی هستند که انجام این وظیفه مشکلی برایشان در زندگی شخصی و یا خانواده به وجود نیاورد و بتوانند بدون هیچ مورد و دردسری در پادگان ها حاضر شوند.

افرادی با داشتن مشکل جسمی که معافیت سربازی پزشکی دریافت کرده اند حتی در زمانی که صلح هم نباشند نیز از حضور در خدمت سربازی معاف هستند و امکان عدم حضور را دارند.

برخی از اشخاص به علت داشتن مسئولیت مهم نگهداری و سرپرستی از پدر، مادر، خواهر و یا برادر خود می توانند از معافیت کفالت در زمان صلح برخوردار شوند.

حتی بعضی از افراد به دلیل ایثارگری مادر یا پدر خود امکان دریافت معافیت سربازی را دارند که به آن معافیت ایثارگری گفته می شود.

با توجه به قانون تعیین شده به وسیله سازمان نظام وظیفه سربازی معافیت تک پسری در واقع همان معافیت کفالت است.

معافیتی که هر فرد در صورت دریافت می تواند از مزایای تک فرزندی در سربازی بهره مند شود و به عنوان تک فرزند از رفتن به خدمت نظام وظیفه معاف گردد.

در واقع، در معافیت تک پسری به منظور تأمین نیازهای مالی خانواده به فرد معافیت داده می شود.

البته فراموش نکنید که در این مورد هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه باید شرایط معافیت تک فرزندی را داشته باشد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با تاثیر تک فرزندی در سربازی دارید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ایران تحصیل می توانند تا حد زیادی شما را از این موضوع که تاثیر تک فرزندی در سربازی چقدر است مطلع کنند و اطلاعات خوبی را رد رابطه با تاثیر تک پسری در سربازی در اختیار شما عزیزان مشمول قرار دهند.

 

 

آیا اطلاعی از مراحل لازم برای دریافت معافیت تک پسری دارید؟

دریافت معافیت تک پسری برای هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه طی مراحل و فرآیندهایی صورت می گیرد.

در واقع، هر فرد سرباز باید از مراحل دریافت معافیت تک پسری اطلاع داشته باشد و بتواند با طی این مراحل دریافت معافیت تک پسری مؤفق به اخذ آن شود.

در این بخش، با ذکر مراحل اخذ معافیت تک پسری در خدمت شما عزیزان همراه هستیم.

. در قدم اول برای دریافت معافیت تک پسری و بهره مند شدن از مزایای تک فرزندی در سربازی هر فرد مشمول موظف به حضور در دفاتر خدمات الکترونیک نیروی انتظامی است.

در این زمان فرد باید فرم هایی را از مسئولین این دفاتر دریافت کند و آن ها را به طور کامل و دقیق پر نماید.

. پس از تکمیل کلیه فرم ها یعنی فرم سوابق تحصیلی، فرم معاینه پزشکی و فرم مشخصات فردی و تحویل آن ها نوبت به تهیه و آماده کردن تمامی مدارک لازم برای معافیت تک پسری می رسد.

. بعد از تهیه تمامی مدارک لازم برای معافیت تک پسری و همین طور تکمیل تمامی فرم های لازم نوبتی هم باشد نوبت تحویل تمامی این فرم ها و مدارک لازم برای معافیت تک پسری به دفاتر خدمات الکترونیک نیروی انتظامی می رسد.

بعد از این که شما تمامی این موارد را تحویل این دفاتر دادید آن ها همه فرم ها و مدارک لازم برای معافیت تک پسری را به سازمان نظام وظیفه ارسال می کنند.

. پس از گذشت مدتی فرد مشمول نامه ای را از طرف سازمان نظام وظیفه دریافت می کند که به موجب آن فرد باید همراه یکی از والدین خود در جلسه شورای نظام وظیفه جهت پاره ای توضیحات و انجام بررسی های لازم شرکت کند.

 

 

دریافت معافیت تک فرزندی تحت شرایطی خاص و البته در صورت داشتن مدارک و طی مراحل و فرآیندهای لازم برای هر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه صورت می گیرد

 

 

شرایط معافیت تک فرزندی چیست؟

همان گونه که در بخش های بالاتر خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کردیم هر فرد در صورت داشتن شرایط معافیت تک فرزندی می تواند نسبت به دریافت معافیت تک پسری اقدام کند و از مزایای تک فرزندی در سربازی استفاده کند.

اما آیا اطلاعی از شرایط معافیت تک فرزندی دارید؟ آيا می دانید شرایط معافیت تک فرزندی چیست که فرد در صورت داشتن آن ها می تواند از مزایای تک فرزندی در سربازی استفاده کند؟

در این بخش، با ذکر شرایط معافیت تک فرزندی در خدمت شما عزیزان همیشه همراه هستیم.

. یکی از شروط در نظر گرفته شده برای دریافت معافیت تک پسری این است که فرد مشمول دارای سه خواهر باشد.

. یکی دیگر از شروط این که خانواده شخص مشمول خدمت زندگی خود را تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و یا اداره بهزیستی بگذرانند.

. شرط دیگر این که پدر و مادر فرد مشمول متارکه کرده باشند. البته دقت بفرمایید که باید از زمان طلاق آن ها باید حداقل 2 سال و 6 ماه (برابر با سی ماه) گذشته باشد.

مورد دیگر این که، مادر فرد مشمول خدمت نظام وظیفه به هیچ وجه نباید ازدواج مجدد کرده باشد.

. مورد دیگر این که، فرد مشمول پدر نداشته باشد و به همین علت وظیفه تأمین مایحتاج خانواده بر عهده وی باشد.

. مورد آخر شرط سنی پدر است. به این معنا که پدر فرد مشمول سنشان از 75 سال بیشتر باشد. در صورت کمتر بودن سن پدر وی نباید توانایی لازم برای کار کردن و گذران زندگی را داشته باشد.

زیرا در این حالت پدر امکان تأمین هزینه های زندگی خانواده خود را به هیچ وجه ندارد و اینجاست که فرزند پسر باید سکان امور خانواده را در دست بگیرد و از مزایای تک فرزندی در سربازی استفاده کند.

 

مدارک لازم برای معافیت تک پسری

 

 

آیا تک پسر در شهر خود خدمت می کند؟

شاید در این جا با این سؤال مهم در ذهنتان مطرح شود که در صورت عدم دریافت معافیت تک پسری آیا تک پسر در شهر خود خدمت می کند؟

اطلاع از این موضوع برای بسیاری از افراد مشمول تک فرزند اهمیت زیادی دارد و آن ها مدام به دنبال رسیدن به جوابی قانع کننده برای این سؤال یعنی آیا تک پسر در شهر خود خدمت می کند ؟ هستند.

در پاسخ به این سؤال مهم یعنی آیا تک پسر در شهر خود خدمت می کند ؟ باید خدمت شما دوستان عرض کنیم که بله احتمال این که فرد تک فرزند در شهر خود خدمت کند بالاست.

اما توجه داشته باشید که حتماً در زمان خرید دفترچه نظام وظیفه و تکمیل کردن آن به تک فرزند بودن خود و وضعیت خانوادگی تان اشاره ای داشته باشید.

 

 

آیا با نحوه و شرایط اخذ دیگر معافیت های کفالت آشنا هستید؟

معافیت تک پسری خود نوعی معافیت کفالت به حساب می آید. اما آیا شما دوست عزیز مشمول با دیگر انواع معافیت های کفالت آشنایی دارید؟

آيا دقیقاً می دانید چند نوع معافیت کفالت برای سربازان در نظر گرفته شده است که آن ها در صورت داشتن شرایط بتوانند آن ها را اخذ کنند؟

مهم تر از همه این که چه شرایطی برای دریافت هر یک از این کفالت ها از طرف سازمان نظام وظیفه اعلام شده است؟

شرایطی که بسیار خاص و ویژه هستند و هر فردی از آن ها برخوردار نیست.

البته اطلاع از مدارک لازم برای دریافت هر کدام از این معافیت های کفالت خدمت نظام وظیفه هم می تواند مهم باشد.

مدارکی شامل انواع فرم های مربوطه، کارت ملی، شناسنامه، مدرک تحصیلی، عکس پرسنلی و مواردی از این قبیل که در صورت عدم وجود به هیچ نمی توان اقدامی برای ثبت نام انجام داد.

مورد دیگر این که، افراد بسیاری به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع هستند که آیا سربازان خدمت نظام وظیفه فراری و یا غایب نیز امکان دریافت انواع معافیت کفالت را دارند یا خیر؟

این ها همه سؤالاتی است که مسلماً به ذهن مشمولان خواستار دریافت معافیت کفالت می رسد و کسب اطلاعاتی در رابطه با آن ها می تواند از اهمیت زیادی برای هر فرد مشمول برخوردار باشد.

اما به نظر شما چگونه می توان پاسخی درست و موثق برای تمامی این سؤالات مطرح شده به دست آورد؟

از طریق سرچ کردن در اینترنت؟ از طریق دوستان و آشنایان می توان به پاسخ درستی برای این سؤال ها رسید.

ببینید عزیزان نه این که روش های گفته شده یعنی از طریق سرچ و جستجوی اینترنتی و یا به وسیله آشنایان و دوستان روش های بدی باشند.

اما دقت کنید که احتمال خطا و اشتباه در رابطه با مطالب موجود در اینترنت وجود دارد. به این معنا که ممکن است مطالب به اشتباه نوشته شده باشند و درست نباشند.

حتی امکان دارد مطالب مندرج در انواع سایت ها به روز رسانی نشده باشند و مطالب مربوط به سال های قبل و براساس قوانین نظام وظیفه اعلام شده در سال های گذشته نوشته شده باشند.

البته این موضوع در رابطه با تمامی مطالب صدق نمی کند. اما باید قدرت تشخیص داشته باشید و به تاریخ مطلب منتشر شده توجه کنید.

زیرا قوانین نظام وظیفه مدام در حال تغییر هستند و حتی ممکن است از یک سال تا سال آینده قانونی تغییر کند و یا حذف شود.

در روش دوم یعنی کمک گرفتن از آشنایان و دوستان هم باید نمی توان به صحت گفته های آن مطمئن بود. زیرا باز هم با تغییر قوانین سازمان نظام وظیفه مواجه هستیم و هیچ گونه توجیهی در این رابطه وجود ندارد.

پس به نظر شما چه باید کرد؟ اطلاعات موثق و درست در مورد کفالت خدمت سربازی را از کجا بدست آوریم؟

بهترین پاسخی که در این جا می توانیم خدمت شما دوستان ارائه کنیم این است که از کمک مشاوری خبره در زمینه نظام وظیفه کمک بگیرید.

فردی زبده که تمامی قوانین خدمت نظام وظیفه را فوت آب است و با ارائه جدیدترین قوانین وضع شده قادر به راهنمایی و کمک شما به بهترین صورت ممکن است.

البته این که مشاور شما اخلاق خوبی داشته باشد و بتواند با شما به خوبی رفتار کند نیز در زمان ارائه مشاوره حال چه حضوری و چه تلفنی از اهمیت زیادی برخوردار است.

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این گیر و داری که احتمال ارائه اطلاعاتی غلط به مشمولان چه از طریق اقوام و آشنایان و چه به وسیله انواع مطالب اینترنتی وجود دارد هر طور که مایل باشید در خدمت شما هستند.

در واقع، می توانید مشاوره ای بسیار با کیفیت و عالی و بدون نقص را از مشاوران مجموعه ایران تحصیل دریافت کنید و خیالتان از جهت دریافت بهترین مشاوره های سربازی راحت باشد.

 

 

برای کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط اعلام شده برای معافیت افراد تک فرزند از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

شرایط معافیت پزشکی دندان

تأثیر معافیت پزشکی در استخدام

ساده ترین راه معافیت سربازی

سامانه سخا نظام وظیفه

معافیت کفالت مادر مطلقه

معافیت تک پسری

آیا دریافت معافیت تک پسری تحت شرایطی برای افراد صورت می گیرد؟

بله. برای اطلاع از شرایط معافیت تک فرزندی و همین طور تاثیر تک پسری در سربازی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم برای معافیت تک پسری شامل چه مواردی می شود؟

از میان مدارک لازم برای معافیت تک پسری می توان به شناسنامه، کارت ملی و فرم های لازم جهت ارائه به سازمان نظام وظیفه اشاره کرد.

مزایای تک فرزندی در سربازی چیست؟

از میان مزایای تک فرزندی در سربازی می توان به این موضوع اشاره کرد که هر فرد در صورت داشتن شرایط معافیت تک فرزندی امکان دریافت معافیت از سربازی را دارد.

آيا تک پسر در شهر خود خدمت می کند؟

جهت اطلاع دقیق از این موضوع و این که آیا تک پسرها امکان خدمت در شهر خود را دارند می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.