ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

مشکل سامانه منادا + راهنما تصویری رفع خطاها | ایران تحصیل

بررسی مشکلات سامانه منادا
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

با پیشرفت تکنولوژی و همچنین افزایش میزان استفاده از آن در امور اداری، سامانه های متعددی برای سهولت بخشیدن در امور دانشجویان دانشگاه های مختلف وجود دارند. این بار سامانه منادا به نشانی اینترنتی monada.iau.ir برای دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور طراحی شده است تا دانشجویان از طریق این سامانه برخی امور اداری خود را به صورت غیرحضوری انجام دهند. نقل و انتقالات و یا مهمانی دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی از خدمات این سامانه می باشد. آن دسته از دانشجویانی که قصد نقل و انتقالی و یا مهمانی در دانشگاه دیگری را دارند از طریق همین سامانه می توانند اقدام نمایند. اما گاها دانشجویان با مشکلاتی در سامانه منادا مواجه می شوند و ایران تحصیل قصد دارد در این مقاله به توضیح سامانه منادا و همچنین مشکل سامانه منادا بپردازد.

در واقع، اگر دانشجویان با این مشکلات آشنا باشند، می توانند آن ها را فورا رفع کرده و درخواست های خود را ثبت نمایند. بنابراین، اگر شما هم دانشجوی دانشگاه آزاد هستید و می خواهید که مشکل سامانه منادا را رفع کنید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله شما عزیزان را با برخی از این مشکلات آشنا کرده و روش های رفع آن ها را نیز بیان خواهیم کرد. 

اطلاعیه:

دانشجوهای دانشگاه های آزاد اسلامی بدون نیاز به حضور در دانشگاه های مبدا و مقصد خود می توانند با مراجعه به سامانه منادا برای مهمانی و یا نقل و انتقال به سایر دانشگاه های کشور اقدام نمایند.

 

سامانه منادا چیست؟

سامانه منادا یک سامانه اینترنتی طراحی شده برای دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی می باشد تا بتوانند برخی امور اداری و دانشگاهی خود را به صورت غیرحضوری انجام دهند. دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی از طریق این سامانه می توانند تقاضای نقل و انتقالی و یا مهمانی (دائم/موقت) به سایر دانشگاه های کشور دهند. دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی بنا به دلایلی مانند مشکلات جسمی و روحی، شرایط تاهل خاص و یا مسافت زیاد و … خواستار نقل و انتقال و یا مهمانی در دانشگاه های آزاد اسلامی دیگر هستند.

 

 

سامانه منادا چیست؟

 

 

سامانه منادا به منظور ثبت و بررسی الکترونیکی درخواست نقل و انتقالی و یا مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در طول سال دائما در دسترس می باشد. اما فرایند ثبت و بررسی درخواست مهمانی و یا نقل و انتقالی در این سامانه صرفا دو بار در سال و معمولا در ماه های خرداد و دی ماه امکان پذیر است. در واقع، این در خواست ها برای نیمسال اول در مهر ماه و برای ثبت درخواست های نیمسال دوم، در بهمن ماه فعال می شود. در نهایت، دانشجویان با رعایت شرایط عمومی و اختصاصی و قبول کردن آن ها در شیوه نامه این سامانه می توانند نسبت به ثبت درخواست برای نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه و ارائه مدارک خود اقدام نمایند.

بنابراین، دانشجویان در زمان های مقرر با توجه با در نظر گرفتن نیم سال تحصیلی خود اقدام به درخواست نقل و انتقالی و یا مهمانی در مقاطع مختلف می کنند. پس از اتمام مهلت ثبت درخواست، دانشگاه های مبدا و مقصد درخواست دانشجویان را بررسی می نمایند و سپس نتیجه درخواست آن ها را از طریق همان سامانه منادا اعلام می کنند. 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از سامانه منادا و شرایط عمومی و اختصاصی ثبت درخواست در این سامانه این مقاله را مطالعه فرمایید. 

 

 

زمان درخواست انتقال و یا مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه منادا 

دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی که قصد دارند برای ادامه تحصیل خود در نیمسال تحصیلی سال جاری به دانشگاه های دیگر چه به صورت دائم و چه به صورت موقت منتقل شوند، می بایست اطلاعیه های منتشر شده سامانه منادا و همچنین سامانه های دانشگاه های آزاد خود را پیگیری و در زمان مقرر اقدام به ثبت درخواست مورد نظر کنند. در غیر این صورت دانشجویان موفق به ثبت درخواست و در نتیجه نقل و انتقالی دائم و یا موقت نمی شوند.

 

زمان درخواست انتقال و یا مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه منادا 

 

رایج ترین مشکلات سامانه منادا

در این بخش به برخی از مشکل سامانه منادا می پردازیم که اغلب دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی به هنگام ثبت درخواست با آن ها مواجه شده بودند. بهتر از است دانشجویان در جریان این مشکلات باشند تا از بروز آن ها پیشگیری و یا در صورت بروز توانند آن مشکلات را رفت نمایند. برخی از رایج ترین این مشکلات، شامل موارد زیر می باشند: 

 

عدم موافقت سامانه با درخواست دانشجویان

برخی از دانشجویان گزارش داده اند که یکی از مشکلات سامانه منادا این است که سامانه با درخواست مهمانی و یا نقل و انتقال آن ها موافقت می کند اما، ممکن است واحدهای دانشگاه مقصد مانند واحد علوم و تحقیقات درخواست آن ها نپذیرد و به نظر می آید که مشکل از سامانه باشد. اما دانشجویان بهتر است بدانند که این مشکل مربوط به ظرفیت‌ های واحدهای مبدا و مقصد است که در اکثر موارد با درخواست نقل و انتقالی دانشجویان موافقت می کنند. اما برای مهمانی در برخی از گروه‌ها ممکن است محدودیت هایی اعمال شود. از جمله محدودیت هایی که می توان به آن اشاره کرد کیفیت سرفصل های متفاوت در دانشگاه های مقصد و مبدا است. 

در صورت بروز چنین مشکلی دانشجویان با مراجعه به دانشگاه های مبدا و یا مقصد می توانند این مشکل را پیگیری نمایند و یا در صورت عدم تمایل به مراجعه حضوری می توانند با کارشناسان مربوطه دانشگاه ها تماس گرفته و مشکل خود را بدون نیاز به مراجعه حضوری پیگیری و در نهایت رفع نمایند.

 

 

جهت کسب اطلاعات لازم از نحوه استفاده از سامانه پیگیری نقل و انتقالات دانشگاه آزادسال ۱۴۰۲ اینجا کلیک کنید. 

 

عدم پرداخت هزینه

از دیگر مشکلات سامانه منادا می توان به عملکرد خود سامانه به هنگام ثبت نام می باشد اشاره کرد. برخی دیگر از دانشجویان گزارش داده اند که سامانه دچار اختلال شده است و بسیاری از آن ها هنوز نتوانسته‌ اند ثبت ‌نام کنند. به گفته دکتر علیرضا صامت مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، سامانه منادا در خصوص سرور و بانک اطلاعاتی مشکلی ندارد و تاکنون بیش از پنج هزار نفر ثبت درخواست کرده‌اند.

اما مواردی گزارش شده است که به هنگام پرداخت هزینه جهت دریافت مجوز مهمانی و یا نقل و انتقالی به سایر دانشگاه ها اختلالی در این فرایند رخ داده است. دانشجویان به هنگام ثبت درخواست و پرداخت هزینه به درگاه بانک مورد نظر منتقل می شوند و ممکن است هزینه پرداخت و از حساب بانکی دانشجویان آن مبلغ کسر شود. اما، فرایند پرداخت تایید نشود و یا آن ها مجبور شوند بار دیگر هزینه را پرداخت نمایند. مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در این خصوص هم توضیحاتی ارائه دادند تا در صورت بروز چنین مشکلی دانشجویان بتوانند آن را به راحتی رفع نمایند. وی اشاره کرد که این مشکل مربوط به بانک می باشد و دانشگاه ها هیچ گونه دخالتی در این موضوع ندارد و دانشجویان با مراجعه به دانشگاه و یا تماس با بخش امور مالی موضوع را مطرح کنند تا در نهایت مبلغ به آن ها عودت داده شود.

 

 

عدم پرداخت هزینه

 

 

عدم ثبت درخواست دانشجویان مبنی بر انتقال به دانشگاه های دولتی

از دیگر دانشجویانی که قصد نقل و انتقال و یا مهمانی در دانشگاه آزاد را داشته اما نتوانسته بود درخواست خود را در سامانه منادا ثبت نماید و این مشکل را گزارش کرده بود. با بررسی این مشکل کارشناسان بخش مربوطه متوجه شدند که فرد متقاضی نقل و انتقالی دانشجوی دانشگاه دولتی بوده که متقاضی نقل و انتقالی به دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

چون سامانه منادا مختص امور دانشجویی دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی می باشد و برای ثبت نام و ورود به سامانه منادا دانشجویان نیاز به شماره نه رقمی دانشجویی خود دارند که شماره دانشجویی دانشگاه های سراسری با دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی متفاوت می باشد. بنابراین امکان ورود و ثبت درخواست نقل و انتقال و یا مهمانی از طریق سامانه منادا برای دانشجویان سایر دانشگاه های کشور به جز دانشجوهای دانشگاه های آزاد اسلامی مقدور نمی باشد.

 

 

اطلاعیه:

دانشجویان دانشگاه های دولتی می توانند جهت انتقالی به دانشگاه های آزاد و بالعکس دانشجویان دانشگاه های آزاد می توانند جهت انتقالی به دانشگاه های دولتی ثبت درخواست کنند. اما این گونه درخواست ها معمولا توسط مکاتبات بین دانشگاهی انجام می پذیرد.

 

عدم ورود به سایت

مشکل دیگری که دانشجویان با آن ها مواجه شده اند عدم ورود آن ها به سامانه منادا بوده است. دانشجویان در صورتی که اطلاعات هویتی خود را وارد کردند و در نهایت موفق به ورود به سامانه منادا نشده اند و خطای “اطلاعات شما در بانک موجود نمی باشد” را مشاهده کرده اند می توانند  از طریق ارسال پیام به مدیر سیستم موضوع را گزارش نمایند.

 

 

عدم ورود به سایت

 

 

روش های جلوگیری از بروز مشکل سامانه منادا

به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل سامانه منادا و یا ثبت درخواست نقل و انتقالی و یا مهمانی دانشجویی، دانشجویان بهتر است موارد زیر را به هنگام ثبت درخواست خود در نظر داشته باشند.

 1.     عدم مراجعه حضوری به واحدهای دانشگاه های مبدا و مقصد جهت ثبت درخواست نقل و انتقال و یا مهمانی دانشجویی و ثبت و پیگیری درخواست به صورت کاملا آنلاین و غیرحضوری
 2.     مطالعه شیوه نامه و سپس انتخاب ماده متناسب با شرایط دانشجویی خود
 3.     بررسی واحدهای ارائه شده توسط دانشگاه مقصد و اطمینان از ارائه واحدهای انتخابی در آن دانشگاه
 4.     بررسی اولویت های دیگر در صورت عدم کسب امتیاز لازم جهت انتقالی و یا مهمانی در دانشگاه مقصد
 5.     ثبت درخواست نقل و انتقال و یا مهمانی دانشجویی توسط خود فرد، عدم واگذاری ثبت درخواست به دیگران و یا کافی نت
 6.     تغییر نوع درخواست نقل و انتقال و یا مهمانی دانشجویی در زمان نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در سامانه منادا پس از گذشت 24 ساعت از ثبت درخواست اولیه
 7.     اطمینان از نهایی شدن ثبت درخواست نقل و انتقال و یا مهمانی دانشجویی

 

اطلاعیه:

به منظور اطلاع رسانی از فرایند و مراحل ثبت و بررسی درخواست نقل و انتقال و یا مهمانی دانشجویی دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی سامانه پیامکی منادا راه‌اندازی شده است که دانشجویان پس از ثبت درخواست با ارسال پیامکی از جانب سامانه منادا تمامی فرآیندهای نقل و انتقالات دانشجویان در سامانه منادا به آن ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

آخرین اخبار پیرامون نقل و انتقال سامانه منادا

انتقالی به واحد الکترونیکی دانشجویان

دانشجویانی به دلیل غیرحضوری بودن دانشگاه ها برنامه تحصیلی و کاری خود را آماده کرده اند و شرایط شرکت حضوری در دانشگاه مبدا را ندارند می توانند از این امکان بهره ببرند و انتقالی دائم خود دار بگیرند. اما دانشجویان از ترم های آینده می توانند همچون سال های گذشته متقاضی درخواست مهمانی در سامانه منادا باشند.

 

درخواست انتقالی رایگان

با اعلام معاون محترم فرهنگی-دانشجویی، دانشجویان از پرداخت هزینه جبرانی جهت درخواست انتقالی به واحد الکترونیک معاف شدند و بجز شهریه دانشگاهی که در دانشگاه مبدا خود پرداخت می کردند دیگر نیاز به پرداخت هزینه مضاف نمی باشد.

 

هزینه ثبت درخواست انتقالی در سامانه منادا

هزینه ثبت درخواست نقل و انتقال و مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد در سامانه منادا در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ در مقاطع تحصیلی مختلف به شرح زیر اعلام شد.

هزینه نقل و انتقال دانشجو دانشگاه آزاد به ریال

 •   کاردانی ۳۲۵,۰۰۰
 •   کارشناسی ۶۲۵,۰۰۰
 •   کارشناسی ارشد ۹۴۵,۰۰۰
 •   دکتری ۱,۴۵۵,۰۰۰

 

 

خلاصه مطلب

دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی با مراجعه به سامانه منادا به آدرس اینترنتی monada.iau.ir می توانند جهت مهمانی و یا نقل و انتقال خود به سایر دانشگاه های کشور اقدام نمایند. اما برخی از متقاضیان با برخی از مشکلات سامانه منادا به هنگام ثبت درخواست مواجه شده اند که این مقاله سعی در معرفی سامانه منادا و همچنین معرفی مشکل سامانه منادا، به همراه راه حل هایی برای جلوگیری از بوجود آمدن در سامانه و انواع روش های پیگیری درخواست در سامانه منادا را داشت. دانشجویان با داشتن آگاهی از این مشکلات و جلوگیری از بروز آن ها می توانند فرایند ثبت و پیگیری درخواست نقل و انتقالی و یا مهمانی خود را به نحوه احسنت پشت سر بگذارند.

 

 جهت دانلود pdf این مقاله اینجا کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی می توانند برای انتقال و مهمانی درخواست دهند؟

فرایند انتقال و مهمانی به دانشگاه های دیگر برای دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی به صورت کاملا غیرحضوری و از طریق سامانه منادا انجام می پذیرد.

برای ورود به سامانه منادا داشتن چه اطلاعاتی ضروری می باشد؟

دانشجویان برای ورود به سامانه منادا نیاز به کد ملی، شماره دانشجویی و یا شناسه انتخاب رشته خود دارند.

آدرس اینترنتی سامانه منادا چیست؟

سامانه منادا به آدرس اینترنتی monada.iau.ir برای دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی برای انتقال و مهمانی به دانشگاه های دیگر در دسترس می باشد.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  Elahe
  ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

  وقت بخیر
  دانشجوی رشته اتاق عمل هستم
  این ترم با تقاضای مهمان موقت من از سمت سامانه منادا موافقت شده و مبدا و مقصد هم موافق هستند اما موقع ثبت درخواستم به جای اینکه واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد مقصد رو بزنم دانشگاه آزاد مقصد رو زدم که این رشته رو نداره
  کارای اداری شو انجام دادم اما الان موقع انتخاب واحد در دانشگاه مقصد به دلیل تداخل کد های واحد ها نمیتونم انتخاب واحد بکنم
  فقط من این مشکل رو ندارم تعدادی هم درگیرش هستن
  بهم میگن باید از سمت تهران حل بشه اما هیچ کس پاسخگو نیست
  چطور میتونم حلش کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

   سلام وقت بخیر
   به سازمان مرکزی در ایرانشهر مراجعه فرمایید .

 2. Avatar photo
  Maryam
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

  سلام من تو سایت آموزشیار کد واحد سازمانی رو که وارد میکنم هیچ گزینه ای برام نمیاره
  مشکل چیه
  چطور پیگیری کنم

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

   سلام
   از طریق واحد اموزش دانشگاهتان اقدام بفرمایید

 3. Avatar photo
  Milad
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

  سلام من اواخر آذر تو سایت منادا درخواست مهمانیمو ثبت کردم ولی
  هنوز نتیجه اش نیومدهمیخواستم بدونم درخواستمو بررسی میکنن اصلن یا نه چون جواب همه اومده و ۲۰ ام انتخاب واحد دارم

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۸

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه کارشناس درخواست شما رابررسی نکرده است شما میتوانید از دانشگاه مبداو مقصد این مورد را پیگیری کنید

 4. Avatar photo
  Hosna
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

  سلام
  من ۲۰ ام انتخاب واحد دارم
  تا اون موقع نتیجه درخواست مهمانی میاد؟؟؟
  اصلن بررسی میکنن باقی درخواست ها رو؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیر
   بله درخواست ها در چند نوبت بررسی می شود .

 5. Avatar photo
  Hosna
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

  سلام
  من اواخر آذر درخواست مهمانی رو توی سایت ثبت کردم اما نوشته در حال بررسی
  درصورتی که نتیجه درخواست همه اومده
  الان باید چیکار کنم

  • Avatar photo
   مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام وقت بخیر
   باید منتظر بمانید . درخواست ها در چند نوبت بررسی می شود .

 6. Avatar photo
  Leili
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام وقت تون بخیر
  جواب مهمانی من رو داخل سایت زده در حال پیگیری با اینکه جواب مهمانی همه اومده
  دانشگاه گفت اسامی دانشجو های برای ما اومده و احتمالا ظرفیت تکمیل شده
  اما از من و رویا قبول نکرده و زده در حال پیگیری همچنان
  الان احتمالش هست قبول کنن؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

   سلام وقت بخیر اگر پاسخ را از سامانه منادا دریافت نکرده باشید میتوانید از دانشگاه مبدا یا مقصد پیگیری کنید

 7. Avatar photo
  Leili
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

  سلام وقتتون بخیر
  چرا با اینکه جواب درخواست مهمانی همه اومده از من هنوز در حال پیگیری هست
  دانشگاه میگه اسامی و به ما اعلام کردن و احتمالا ظرفیت پر شده اما درخواست من رد نشده و هنوز درحال بررسی

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۳

   سلام وقت بخیر اگر از سامانه منادا اعلام نشده است باید ازدانشگاه مبدا یا مقصد پیگیری کنید

 8. Avatar photo
  ابراهیم
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

  سلام وقت بخیر من وقتی وارد میز کار میشم مینویسه : در زمان مقرر نقل و انتقال اقدام نمایید با این حال مهلت ثبت تا ۷ دی وجود داره چیکار کنم ؟؟!

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت به خیر
   سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد خطا سراسری دارد.

 9. Avatar photo
  حدیقه حیدری
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۸

  کی جواب موافقت یا عدم موافقت با مهمانی می اید.

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۱

   سلام نتایج درخواست سامانه منادا دو هفته بعد از ثبت درخواست اعلام میشود

 10. Avatar photo
  حدیقه حیدری
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۵

  برای ثبت نام مجدد می خواهم انجام دهم در میز کار نوشته در زمان تعیین شده اقدام کنید درصورتی که از ۲۰اذر تا ۷ دی وقت داریم

  • Avatar photo
   rahdar
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر
   مشکلی که ذکر کردید از سامانه می باشد و باید منتظر باشید تا مشکل رفع شود و اگر زمان تمدید شود میتوانید از طریق سایت ما اطلاعیه ها را مشاهده کنید.

 11. Avatar photo
  حدیقه حیدری
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۳

  بعاز تایید چی؟لطفا راهنمایی کنید.که ایا ثبت نام با موفقیت انجام شده ؟یا نه

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بعد از تایید شدن باید از دانشگاه مبدا بخوایین که مدارک رو برای مقصد ارسال کنن
   و ضمنا باید خودتون به واحد مقصد مراجعه فرمایید.

 12. Avatar photo
  حدیقه حیدری
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۸

  سلام وقت بخیر من حدود۱۰ روز است تقاضای مهمانی از اصفهان به تهران جنوب زدم ولی هنوز به من جواب داده نشده که ایا موافقت شده یا خیر؟تا زمان باقی است کاری کنم.لطفا جواب دهید تمنا می کنم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت به خیر
   نتیجه درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد هنوز اعلام نشده است.

 13. Avatar photo
  ابراهیم
  ۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام خسته نباشید.من بعد از این که شماره دانشجویی و کد ملی رو وارد می کنم و وارد میزکار میشم می نویسه : در زمان تعیین شده برای نقل و انتقال اقدام نمایید.
  با این که در سایت منادا نوشته مهلت تا ۷ دی ۱۴۰۱ وجود داره
  چندین بار هم قبل امتحان کردم روز های قبل همین رو میاره چیکار کنم ؟؟!!

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی مشکل از خود سامانه منادا هست که ارور میده.

 14. Avatar photo
  یاسی
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۴

  سلام من وارد سایت میشم زده اطلاعات شما در بانک اطلاعات موجود نیست پیش اموزش رفتم گفتن دست ما نیست برای مدیر سیستم ام اطلاعات و فرستادم هیچ خبری نشد باید چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

   سلام وقت بخیر
   اگر اطلاعات شما در سامانه منادا موجود نمیباشد باید داخل همان سامانه ثبت نام کنید و اطلاعات خود را بروز رسانی کنید و به پشتیبانی آموزش دانشگاه تون اطلاع دهید

 15. Avatar photo
  سنا
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۷

  سلام خسته نباشید, من میخوام وارد سایت بشم برای بارگذاری مدارک و بعد وارد کردن کدملی و شماره دانشجویی پنل رو نمیاره و یک صفحه میاره که نوشته در زمان تعیین شده برای نقل و انتقالات اقدام نمایید منظور چیه؟
  مگه تا۷م سایت باز نیستش

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸

   سلام سامانه منادا تا 7 دیماه فعال میباشد با مرورگر دیگه ای اقدام به ورود کنید احتمالا خطا رفع بشود

 16. Avatar photo
  پریسا
  ۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶

  سلام خسته نباشید من وارد سایت میشم تو قسمت کار زده.درزمان تعیین شده تماس بگیرید تاهفتم دی زمان هست ولی این پیام میادلطفا شمار تماس رو برای من بفرمایید با پشتبانی تملس یگیرم

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام وقت بخیر
   سامانه منادا تا 7 دیماه برای نقل و انتقالات فعال میباشد

 17. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۳

  وارد سایت میشوم و تا مرحله بارگذاری مدارک می‌رود ولی به مرحله پرداخت هزینه نمی‌روی و خطای بارگذاری کلیه عکس ها را مینویسه.چکار کنم

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام دوست عزیز،در مرحلحه ی بارگزاری شما باید به حجم فایل و نوع مرورگرتون توجه کنید.

 18. Avatar photo
  سمانه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۱

  سلام خسته نباشیدمن درخواستم ثبت کردم اشتباه زدم دانشگاه مقصدبرای مهمانی اصلا گزینه ویرایش وجودنداره بایدچکارکرد سامانه شماره پاسخگونیست

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام
   در یک تایم مشخص باز میکنن برا ویرایش

 19. Avatar photo
  فراهانی
  ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۶

  من انتخاب کردم مدارکم بارگذاری کردم دانشگاه مقصداشتباه زدم الان چراسامانه گزینه ای نداره نیست که برای تغیر اطلاعات چکار کرد نوشته میشه تغیرداد ولی گزینه ای نیست

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۷

   سلام وقت بخیر باید از طریق پشتیبانی سامانه منادا اقدام به ثبت درخواست کنید

 20. Avatar photo
  فراهانی
  ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۲

  سلام من اطلاعات ثبت کردم ازدیروز میخوام تغیربدم هی گزینه ای نمیاد که بخوادتغیربدم اشتباه زدم دانشگاه مقصد چکارکنم

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰

   سلام برای ویرایش اطلاعات ثبت شده باید از طریق پشتیبانی منادا اقدام کنید

 21. Avatar photo
  داوطلب
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

  سلام وقتی وارد سایت می شم برای ماده انتخاب شده چیزی برایم نمی آید و وقتی به قسمت بعد رو می زنم می گوید ماده را انتخاب کنید

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

   سلام وقتتون بخیر مشکل از سایت است با پشتیبانی تماس بفرمایید

 22. Avatar photo
  آیدا
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

  سلام ، ببخشید من وارد سایت منادا که میشم ، ماده ای نمیاد که در قسمت انتخاب ماده انتخاب کنم فقط تیترش میاد!
  چیکار باید بکنم!

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقتتون بخیر سایت دچار اختلال است با پشتیبانی تماس بفرمایید

   • Avatar photo
    آیدا
    ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

    شماره پشتیبانی اش چنده؟

    • Avatar photo
     مشاور ملکی
     ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

     سلام وقت بخیر
     جهت رفع مشکل برای ورود به سامانه منادا با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام
   برای بررسی موردتون تماس بگیرید

 23. Avatar photo
  یگانه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام وقت بخیر من الان که وارد سایت منادا میشم بعد از اطلاعات جای درخواست ماده گزینه ای برای انتخاب برام نمیاره باید چکارکنم؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

   سلام وقتتون بخیر مشکل از سایت است با پشتیبانی تماس بفرمایید

 24. Avatar photo
  سعید
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

  من شماره دانشجویی و کد ملی رو می زنم وقتی وارد میشم تو قسمت میز کار زده : در زمان تعیین شده برای نقل و انتقالات اقدام نمایید. الان زمان داره میگذره چیکار کنم ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

   سلام وقت به خیر
   مشکل سامانه منادا سراسری است.

 25. Avatar photo
  یگانه
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱

  سلام من با توجه به اینکه از دیروز سامانه منادا باز شده هنوز نمیتونم وارد بشم و میزنه در زمان مقرر وارد شوید باید چیکار کنم ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقت به خیر
   مشکل سامانه منادا سراسری است.

 26. Avatar photo
  داوطلب
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۶

  با سلام . از 15 آذر هر روز میخوام وارد سامانه بشم پیام داده از روز بعد شروع میشه و تاریخ روز بعد رو میزنه . روز بعدش که میریم دوباره تاریخ روز بعدش رو میزنه . به همین ترتیب تا الان که 20 آذر هست هنوز سامانه باز نشده و مهلتش هم تا 30 آذر هست . پس باید چیکار کرد ؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

   سلام وقت به خیر
   سامانه منادا به دلیل مشکلات فنی با تاخیر و از تاریخ 20 آذر مجددا فعال شده است.

 27. Avatar photo
  علی
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

  من شماره دانشجویی و کد ملی رو می زنم وقتی وارد میشم تو قسمت میز کار زده در مهلت تعیین شده اقدام کنید در صورتی که الان زمانشه

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی این مشکل باگ سایته

 28. Avatar photo
  b
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴

  من وقتی وارد میشم میزنه وضعیت ترم تحصیلی نامشخص به دانشگاه هم مراجعه کردم اما گفت ما کاری نمیتونیم بکنیم مشکل سایته :/

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام سامانه منادا از 20 تا 30 آذرماه فعال میباشد

 29. Avatar photo
  جمشیدی
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۰

  من شماره دانشجویی و کد ملی رو می زنم وقتی وارد میشم تو قسمت میز کار زده در مهلت تعیین شده اقدام کنید در صورتی که الان زمانشه

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت به خیر
   سامانه منادا به دلیل مشکلات فنی با تاخیر برای ثبت درخواست نقل و انتقالات باز می شود.

 30. Avatar photo
  پریسا
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۱

  سلام
  من امروز پیام اومده برام درخواست شما ثبت نشده برامهمانی
  در صورتی که من منتظر کمسیون بودم و درخواست هم در وقتت مقرر دادم

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام وقت بخیر ثبت نشدن درخواست مهمانی به معنی عدم موافقت است .از واحد اموزش دانشگاه مبدا پیگیری کنید

 31. Avatar photo
  زهرا
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام ،بعد از مرحله ی تایید میهمانی
  ارسال لیست دروس هست ، چه مدت زمان طول میکشه به دستم برسه؟

  • Avatar photo
   mansuri
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقت بخیر از طریق واحد مبداپیگیری کنید

 32. Avatar photo
  الینا
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

  با سلام. من دانشگاه ازاد قزوین رشته مدیریت دولتی پذیرفته شدم. الان درست 9 روز دارم میزنم وارد بشم و با دانشگاه ازاد زنجان جایگزین کنم نمیشه لطفا راهنمایی کنید چکار کنم. خواهش می کنم دیگه فرصتی نیست. من شاغل و فرزند دارم. انتخاب اولم زنجان بود ولی قزوین قبول شدم. لطفا راهنمایی بفرمایید. اگه کسی هست جاش را بامن عوض کنه ممنون میشم

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت بخیر سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت
   کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۳

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی برای تغییر دانشگاه باید با واحد آموزش دانشگاه صحبت کنید.

 33. Avatar photo
  اتوسا
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

  با سلام و احترام اینجانب بذیرفته شده ی دکتری تخصصی در رشته ی روانشناسی عمومی بر اساس کنکور دکتری 1401 میباشم دانشگاه قبولی دانشگاه آزاد واحد بوشهر میباشد که به دلیل تاهل و سکونت در اصفهان درخواست انتقالی به دانشگاه آزاد اصفهان واحد خوراسگان را دارم پدرم مصطفی آخوندی جانباز 30درصد و آزاده میباشد که بر این اساس درخواست انتقالی دارم اما در سامانه مانادا شماره دانشجویی و کدملی بنده ورود نمیکند و امکان ثبت نام ندارم خواهشمند انتقالی بنده را ثبت فرمائید باتشکر و احترام

  • Avatar photo
   maleki
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 34. Avatar photo
  اتوسا
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

  توروخدا راهنمایی کنید چطور یک نفرنیست کمک من کنه دکتراتخصصی بوشهر قبول شدم سایت منادابرای انتقالی میزنه دربانک اطلاعاتتون نیست تا۱۲بیسترفرصت نیست لطفا راهنمایی کنید هرجاشده پیام زدم و درخواست دادم کسی جوابگونیست

  • Avatar photo
   abbasi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقتتون بخیر
   برای بررسی مشکل سامانه منادا با شماره 9099075307 تماس بگیرید .

 35. Avatar photo
  اعظم
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۶

  من از بعداز ظهر هر کاری می کنم نمیتونم وارد سایت بشم میگه اطلاعات شما نیست با اینکه دیروز وارد شدم ولی موفق به بارگذاری نشدم

 36. Avatar photo
  ملیکا
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

  سلام برای من اومده که مدارک شما ناقص است در صورتی که مدارک را به درستی وارد کردم الان باید برای این مشکل چیکار کنم؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   مدارکتون رو چک کنید اگر مشکلی نبود با دانشگاه تماس بگیرید یا درخواست پشتیبانی سایت منادا کنید

  • Avatar photo
   javadi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام وقت بخیر
   دوست عزیز مدارکتون رو بررسی کنید
   اگر مشکل حل نشد با کارشناسان ما تماس بگیرین.

 37. Avatar photo
  امین
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

  سلام من وارد سایت میشم اما هیچ کدوم از گزینه ها رو که روش میزنم باز نمیکنه برام میخوام ار آزاد کرج برم

  • Avatar photo
   javadi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام روزبخیر
   دوست عزیز سایت بررسی شده
   مشکلی نداشت.

  • Avatar photo
   isaei
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 38. Avatar photo
  zahra
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام من از غروب میخوام وارد سایت منادا بشم اطلاعاتم رو میزنم اما سایت ارور ۴۰۴ میده کلا سایتش مشکل پیدا کرده یا فقط برای من اینطوری شده؟؟؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸

   سلام مشکل سایته برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • Avatar photo
   javadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام روزبخیر
   در حال حاضر سایت مشکلی نداره.

 39. Avatar photo
  زهرا
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

  من وقتی اطلاعاتم وارد میکنم بعدش با ارور ۴۰۴ مواجه میشم ،دلیلش چیه؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۲

   سلام وقت به خیر
   سامانه به طور دچار مشکل شده مجددا وارد سایت شوید.

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   اختلال سیستم ممکنه باعث بشه البته باید خطاهارا رفع کنید و موارد ذکر شده را انجام دهید

 40. Avatar photo
  امیر
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  من هر کاری می کنم با کد 9 رقمی نمی تونم وارد بشم خطا می ده می خوام به واحد الکترونیکی انتقالی بگیرم لطفا راهنمایی کنید

 41. Avatar photo
  سوسن امجدی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۳

  سلام
  بنده پس از گذراندن تمامی مراحل و حتی پرداخت هزینه ،وقتی ثبت نهایی درخواست رو زدم‌،سامانه صفحه ارور ۴۰۴ رو نشون داد و بعد از یه دستگاه دیگه وارد سامانه منادا شدم و اینبار حتی در مرحله ورودی و ابتدای ورود به منادا ،پس از وارد کردن کد ملی و کد دانشجویی و عبارت امنیتی مجددا صفحه ارور رو برام نشون میده
  مشکل چیه؟؟؟؟؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت به خیر
   مشکل سراسری و به دلیل مراجعه زیاد به سامانه مناداست.

 42. Avatar photo
  آیدا
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

  با سلام و احترام .
  بنده هر چه قدر شماره موقت دانشجویی رو وارد میکنم سیستم پاسخ میده که کد رشته دانشجو قابل قبول نیست میشه راهنمایی کنید از کجا باید پیگیری کنم؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام ممکن است مشکل سایت باشد

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)