ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

مشاوره دانشگاه پیام نور

مشاوره دانشگاه پیام نور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در دانشگاه های پیام نور سیستم آموزش و برگزاری کلاس ها به صورت نیمه حضوری است و در آن دانشجویان با استفاده از فناوری های آموزشی و کتاب های درسی خود آموز به تحصیل میپردازند. البته لازم به ذکر است تمامی دروس خود خوان نیستند و در بعضی از دروس که لازم است دانشجو حتماً با استاد در ارتباط باشد و نکات مهم را از او فرا گیرد بسته به نوع درس و میزان پیچیدگی آن ممکن است چند جلسه حضوری برای دانشجو در طول ترم تحصیلی برگزار شود. اما از آنجا که در دانشگاه پیام نور امتحانات به صورت تستی و هماهنگ کشوری برگزار می‌شوند، قبولی در ترم های این دانشگاه از قبولی در دانشگاه های غیرانتفاعی و آزاد سخت تر میباشد و به همین علت دریافت مشاوره دانشگاه پیام نور برای افراد متقاضی ورود به آن و یا دانشجویانی که در حال تحصیل در این دانشگاه هستند یک امر لازم و ضروری به حساب می آید بنابراین دانشجویان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می توانند برای دریافت پشتیبانی دانشگاه پیام نور در تمامی زمینه های مختلف مثل شرایط تحصیل، میزان شهریه در هر ترم، اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام، ظرفیت های پذیرش و …  با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشند.

 

مشاوره نحوه پذیرش در دانشگاه های پیام نور

برای پذیرش در دانشگاه های پیام نور می توان از طریق کنکور سراسری اقدام کرد. البته امکان تحصیل بدون شرکت در کنکور سراسری نیز در این دانشگاه وجود دارد. همچنین علاوه بر پذیرش با آزمون و بدون آزمون در دانشگاه های پیام نور ثبت نام به صورت فراگیر نیز امکانپذیر می باشد. ثبت نام در تمام مقاطع دانشگاه های پیام نور سالانه از طریق اطلاعیه های سازمان سنجش در دو ترم مهر و بهمن ماه انجام می گیرد که در ادامه درباره آن ها توضیح خواهیم داد اما متقاضیان عزیز می توانند در صورت داشتن هر گونه سوال و برای دریافت مشاوره با مشاوران با تجربه و کارآزموده ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایند. علاوه بر این سامانه پشتیبانی تلفنی 24 ساعته ایران تحصیل آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره به متقاضیان می باشد.

مشاوره تحصیلی پیام نور

نحوه پذیرش در مقاطع مختلف دانشگاه های پیام نور از طریق برگزاری آزمون

برای پذیرش با آزمون در دانشگاه های پیام نور فرد داوطلب می بایست در کنکور سراسری شرکت کرده و بعد از اعلام نتایج اولیه در صورتی که رتبه مجاز را کسب کرده باشد رشته های این دانشگاه را انتخاب کند که کد رشته های این دانشگاه در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری هرسال در سایت سازمان سنجش وجود دارند.

نحوه پذیرش در مقاطع مختلف دانشگاه های پیام نور بدون شرکت در آزمون

برای پذیرش در مقاطع مختلف دانشگاه های پیام نور بدون شرکت در آزمون، سوابق تحصیلی یا معدل فرد داوطلب تأثیر گذار می باشد. متقاضیان هر یک از گروه های آزمایشی می توانند از طریق کدرشته‌های داخل دفترچه راهنمای منتشر شده در سایت سازمان سنجش در دو نوبت مهر و بهمن ماه برای انتخاب رشته اولیه و همچنین ثبت نام در این دانشگاه اقدام نمایند. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نورکلیک کنید.

 

نحوه پذیرش دانشجویان فراگیر در دانشگاه های پیام نور

داوطلبان ثبت نام در دانشگاه های پیام نور تنها در مقطع کارشناسی ارشد می توانند ابتدا در یکی از مراکز این دانشگاه به عنوان دانش پذیر ثبت نام نموده و پس از آنکه دروس ترم اول رشته مورد نظر به آنها ارائه شد این دروس را به صورت خودخوان  مطالعه نمایند. البته در برخی از رشته ها ممکن است چند جلسه کلاس برای دانش پذیران به صورت حضوری یا آنلاین برگزار شود. دانش پذیران پس از مطالعه دروس و یا شرکت در کلاس ها در صورتی که حد نصاب نمره قبولی را کسب نمایند به عنوان دانشجوی فراگیر در ترم بعدی دانشگاه تحصیل می کنند و پس از گذراندن دروس دانش پذیری و قبولی در آنها نیازی به امتحان مجدد نخواهند داشت. علاوه بر این شهریه ثابت دانشجویان فراگیر با دانشجویان دیگر در دانشگاه های پیام نور برابر بوده و عنوان فراگیر از مدرک فارغ التحصیلی دانش پذیران دانشگاه های پیام نور حذف می شود.

مشاوره تلفنی پیام نور

لزوم بهره مندی از مشاوره دانشگاه پیام 

دانشگاه پیام نور به دلیل ویژگی های مثبتی همچون ورود آسان، ظرفیت بالای پذیرش، شهریه پایین، غیر حضوری بودن کلاس ها و رشته های متنوعی که دارد، در سال های اخیر توانسته است محبوبیت زیادی را در میان علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه ها به دست آورد. علاوه بر این، به دلیل افزایش رشته های جدید در دانشگاه پیام نور که به صورت بدون آزمون هستند تعداد متقاضیان این دانشگاه نیز افزایش پیدا کرده است.

با این حال، جنبه های تحصیلی زیادی وجود دارند که برای داوطلبان ورود به این دانشگاه، ابهام آمیز باشد و گاها دست یابی به پاسخ آن ها به علت نبود منابع پاسخگو کمی دشوار به نظر برسد که همین امر باعث شده است تا نیاز به مشاوره دانشگاه پیام نور در میان متقاضیان احساس شود و مشورت با یک مشاور امری لازم و ضروری به حساب آید. سامانه پشتیبانی تلفنی 24 ساعته ایران تحصیل نیز آماده پاسخگویی به سوالات متقاضیان می باشد و  برای بهره مندی از مشاوره دانشگاه پیام نور و طرح سوالات خود، می توانید از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید و از  آن استفاده کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور وارد شوید.

 

میزان شهریه دانشگاه های پیام نور

از جمله پر تکرار ترین سوالاتی که در مشاوره دانشگاه پیام نور مطرح می شود، میزان شهریه آن است. مسلما نمی توان یک شهریه یکسان را برای تمامی رشته ها عنوان کرد. چرا که بسته به نوع هر رشته، میزان شهریه نیز متفاوت خواهد بود. اما شهریه دانشگاه پیام نور نیز مانند دیگر دانشگاه های شهریه پرداز به دو بخش ثابت و متغیر تقسیم بندی می شود که معیار شهریه ثابت، سال ورود به دانشگاه و همچنین نوع رشته است. اما شهریه متغیر بستگی به تعداد و نوع واحدهای اخذ شده دارد.

ذکر این نکته نیز ضروری است که هر ساله حدود 10 الی 15 درصد به مبلغ شهریه هر کدام از رشته های این دانشگاه افزدوه می شود. اما باید بگویم که میزان آن در رشته های با آزمون و بدون ازمون برابر است. بنابراین، داوطلبان از این نظر تفاوتی با یکدیگر ندارند. نکته دیگر آنکه، بسته به مقطعی که دانشجو در آن تحصیل می کند نیز ممکن است مقدار هزینه های تحصیلی متفاوت باشد. به عنوان مثال میزان شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور با شهریه مقطع کارشناسی یا دکتری آن تفاوت دارد. 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شهریه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور کلیک کنید.

 

 

پذیرش در دانشگاه های پیام نور

اسامی رشته های پرطرفدار بدون کنکور کارشناسی پیام نور

اسامی رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور به صورت سالانه از طریق سایت سازمان سنجش در دفترچه راهنما ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه  منتشر می شود و ملاک ثبت نام در هر یک از این رشته ها سوابق تحصیلی می باشد. رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور تنوع زیادی دارند و افراد متقاضی ثبت نام باتوجه به ظرفیت هر دانشگاه در رشته های ارائه شده آن پذیرش می شوند. در جدول زیر اسامی پر طرفدارترین رشته های بدون آزمون دانشگاه های پیام نور برای مشاهده شما عزیزان ذکر شده اند.

مهندسی مکانیک علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی) اقتصاد عکاسی
مهندسی معماری

 

علوم و مهندسی محیط زیست روانشناسی فرش
مهندسی صنایع ترویج و آموزش کشاورزی پایدار حسابداری ارتباط تصویری
مهندسی پلیمر

 

اقتصاد کشاورزی مدیریت دولتی ارتباط تصویری
علوم و مهندسی آب

 

زیست شناسی سلولی و مولکولی علوم سیاسی نقاشی
مهندسی شیمی

 

شیمی محض مدیریت بازرگانی طراحی پارچه
مهندسی کامپیوتر

 

زمین شناسی حقوق صنایع دستی
مهندسی مواد و متالورژی

 

شیمی کاربردی علوم تربیتی مرمت بناهای تاریخی
مهندسی برق

 

زیست شناسی گیاهی علوم ورزشی هنر اسلامی

شرایط تحصیل در دانشگاه های پیام نور

شرایط ثبت نام کارشناسی دانشگاه پیام نور 

شرایط ثبت نام در دانشگاه های پیام نور به شرح زیر هستند:

 • داوطلب دارای دیپلم نظام جدید یا گواهینامه سالی واحد/ ترمی واحدی، یا مدرک کاردانی باشد. چنانچه فرد مشغول به تحصیل باشد، لازم است که مدرک خود را نهایتا تا 31 شهریور اخذ نماید. ( برای رشته های با آزمون و بدون آزمون).
 • دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های روزانه مجاز به ثبت نام در رشته های پیام نور نمی باشند.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه جهت شرکت در آزمون رشته های پیام نور نیازی به انصراف از تحصیل ندارند. اما در صورت قبولی باید از رشته قبلی خود انصرف قطعی دهند.
 • دانشجویان مقطع کاردانی جهت ثبت نام در آزمون نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
 • دانشجویان شاغل به تحصیل دوره های شبانه، مجازی، پردیس خودگردان یا دانشگاه های بین المللی، موسسات غیر دولتی و غیر انتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، می توانند در رشته های بدون ازمون ثبت نام نمایند. البته در صورت پذیرش لازم است که انصراف قطعی دهند.
 • متقاضیان نباید از نظر سازمان نظام وظیفه منع تحصیلی داشته باشند.

 

اطلاعیه 

داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در آزمون سراسری نیستند، می توانند از طریق دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور اسامی رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور را مشاهده کرده و درصورت داشتن شرایط پذیرش، در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدامات مربوط به پذیرش خود در هر یک از نیمسال های مورد نظر را انجام دهند.

 

اسامی دانشگاه های پیام نور کشور به تفکیک هر استان

در جدول زیر اسامی دانشگاه های پیام نور کشور به تفکیک هر استان قابل مشاهده می باشند.

نام استان

اسامی واحد های هر استان

دانشگاه پیام نور چهارمحال و بختیاری اردل، بروجن، بن، سامان، شهر کرد، فارسان، کوهرنگ، کیار، لردگان

 

دانشگاه پیام نور البرز اشتهارد، ساوجبلاغ، طالقان، فردیس، کرج، نظر آباد
دانشگاه پیام نور اصفهان آران و بیدگل، اردستان، اصفهان، خمینی شهر، سمیرم، شهرضا، کاشان، گلپایگان، نائین، نجف آباد، نطنز
دانشگاه پیام نور ایلام آبدانان، ایلام، ایوان، بدره، دره شهر، دهلران، سیروان، ملکشاهی، مهران
دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی آذرشهر، تبریـز، بناب، مراغه، مرند، میانـه، ملکـان، شبستر، جلفـا، کلیبر، عجب شیر
دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی ارومیه، بوکان، پیرانشهر، تکاب، خـوی، ماکو، سردشت، مهاباد، میاندوآب، چالـدران، شاهین دژ
دانشگاه پیام نور اردبیل اردبیل، پـارس آبـاد، خلخـال، سـرعین،کـوثر، گرمـی، مشـگین شـهر، نمین، نیر
دانشگاه پیام نور تهران اسلامشهر، پاکدشت، پردیس، تهران، دماوند، رباط کریم، ری، شمیرانات، شهریار، فیروز کوه، قرچک، ورامین
دانشگاه پیام نور خراسان رضوی تربت جام، تربت حیدریه، چناران، سبزوار، سرخس، فیروزه، قوچان، کاشمر، کلات، گناباد، مشهد، نیشابور
دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی بشرویه، بیرجند، خوسف، درمیان، زیرکوه، سرایان، سربیشه، طبس، فردوس، قائنات، نهبندان
دانشگاه پیام نور خراسان شمالی اسفراین، بجنورد، جاجرم، شیروان، فاروج، گرمه
دانشگاه پیام نور بوشهر بوشهر، تنگستان، جم، دشتستان، دشتی، دیر، دیلم، عسلویه، کنگان، گناوه
دانشگاه پیام نور زنجان ابهر، خدابنده، خرمدره، زنجان، سلطانیه، طارم، ماه نشان
دانشگاه پیام نور فارس آباده، استهبان، پاسارگاد، جهرم، داراب، رستم، سپیدان، شیراز، فسا، کازرون، لارستان، لامرد، مرودشت، نی ریز
دانشگاه پیام نور سمنان آرادان، دامغان، سرخه، سمنان، شاهرود، گرمسار، مهدی شهر، میامی
دانشگاه پیام نور خوزستان آبادان، اندیمشک، اهواز، بندر ماهشهر، بهبهان، خرمشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر، کارون، مسجد سلیمان، هویزه
دانشگاه پیام نور قم قم
دانشگاه پیام نور قزوین آبیک، آوج، البرز، بوئین زهرا، تاکستان، قزوین
دانشگاه پیام نور کردستان بانه، بیجار، دهگلان، دیواندره، سروآباد، سقز، سنندج، قروه، کامیاران، مریوان
دانشگاه پیام نور گیلان آستارا، املش، بندر انزلی، رشت، رودبار، رودسر، سیاهکل، صومعه سرا، طوالش، فومن، لاهیجان، لنگرود، ماسال
دانشگاه پیام نور لرستان ازنا، الیگودرز، بروجرد، پلدختر، خرم آباد، دلفان، دورود، رومشکان، سلسله، کوهدشت
دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد باشت، بویر احمد، چرام، دنا، کهگیلویه، گچساران، لنده
دانشگاه پیام نور مازندران آمل، بابل، بابلسر، تنکابن، جویبار، چالوس، رامسر، ساری، عباس آباد، فریدونکنار، کلاردشت، محمودآباد، نور
دانشگاه پیام نور گلستان آزادشهر، آق قلا، بندر گز، ترکمن، رامیان، علی آباد، کردکوی، گرگان، گمیشان، گنبد کاووس، مینودشت
دانشگاه پیام نور هرمزگان ابوموسی، بشاگرد، بندرعباس، بندرلنگه، پارسیان، جاسک، حاجی آباد، خمیر، رودان، سیریک، قشم، میناب
دانشگاه پیام نور یزد ابرکوه، اردکان، اشکذر، بافق، بهاباد، تفت، خاتم، مهریز، میبد، یزد
دانشگاه پیام نور همدان اسدآباد، بهار، تویسرکان، رزن، فامنین، کبودرآهنگ، ملایر، نهاوند، همدان
دانشگاه پیام نور مرکزی اراک، آشتیان، تفرش، خمین، خنداب، دلیجان، زرندیه، ساوه، شازند، فراهان، کمیجان، محلات
دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان ایرانشهر، چابهار، خاش، زابل، زاهدان، سراوان، سرباز، قصرقند، کنارک، مهرستان، میرجاوه، هامون، هیرمند
دانشگاه پیام نور کرمان انار، بافت، بم، جیرفت، راور، رفسنجان، ریگان، زرند، سیرجان، کرمان، کهنوج، نرماشیر
دانشگاه پیام نور کرمانشاه اسلام آباد غرب، پاوه، جوانرود، سر پل ذهاب، سنقر، صحنه، قصر شیرین، کرمانشاه، گیلان غرب

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بهترین مرکز مشاوره انتخاب رشته در تهران وارد شوید.

 

شماره پاسخگویی دانشگاه پیام نور

اخبار پیرامون تحصیل در ترم تابستانه دانشگاه پیام نور

انتخاب واحد در ترم تابستان دانشگاه پیام نور کاملا اختیاری است و دانشجویان علاقمند به تحصیل در این ترم می توانند تا سقف ۸ واحد درسی را اخذ نمایند. 

مشاوره اخذ ترم تابستانه دانشگاه پیام نور

در اخذ ترم تابستانه دانشگاه پیام نور نکات مهمی وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد به عنوان مثال برای انتخاب واحد در ترم تابستان این دانشگاه دانشجویان علاقمند به ثبت درس در این ترم تحصیلی می‌بایست از تاریخ ۱۶ تیرماه تا پایان ۲۳ تیرماه از طریق سامانه گلستان دروس انتخابی خود را اخذ کند. لازم به یادآوری است آن دسته از دانشجویان که می خواهند برای جبران دروس حذف شده یا قبول نشده خود و یا حتی تسریع در مدت زمان تحصیل مقطع تحصیلیشان اقدام کنند می توانند برای مشاهده دروس انتخابی به سامانه گلستان و یا سامانه سهبا دانشگاه پیام نور مراجعه نمایند تا از اسامی دروس ارائه شده ترم تابستانه هر سال تحصیلی مطلع شوند.

شهریه ترم تابستانه برابر با نصف میزان شهریه ترم تحصیلی است و در ترم تابستانه این دانشگاه نیز نمره میان ترم وجود ندارد و بیشتر درس ها به صورت خودخوان هستند. علاوه بر این امکان معرفی به استاد در این ترم تحصیلی وجود دارد اما در صورتیکه دانشجو شرایط پیش نیاز و هم نیاز دروس در ترم تابستان را رعایت نکند دروس انتخابی او فاقد تاثیر محسوب می شوند و نکته مهم این که امکان حذف و اضافه واحدها در ترم تابستانه میسر نیست!

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اعلام نتایج قبولی دانشگاه پیام نورکلیک کنید.

 

خلاصه مطالب

سیستم آموزشی دانشگاه های پیام نور به صورت نیمه حضوری می باشد  و دانشجویان در هر یک از مقاطع تحصیلی با استفاده از فناوری های آموزشی و یا کتاب های درسی خودآموز در آن تحصیل می کنند. امتحانات دانشگاه های پیام نور به صورت هماهنگ کشوری و چهار گزینه ای برگزار میشود و  به همین دلیل نمره میان ترم برای دانشجویان منظور نخواهد شد و همین عامل باعث می‌شود قبولی در هریک از ترم دانشگاه های پیام نور سخت تر از دانشگاه های غیرانتفاعی و آزاد باشد بنابراین دریافت مشاوره دانشگاه پیام نور در مورد شرایط تحصیل در این دانشگاه، میزان شهریه هر ترم، اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام ظرفیت های پذیرش و… بسیار حائز اهمیت می باشد. علاوه بر این امکان پذیرش در مقاطع مختلف دانشگاه پیام نور از طریق برگزاری آزمون و یا بدون شرکت در آزمون و با استفاده از سوابق تحصیلی و معدل وجود دارد که در متن مقاله به طور کامل به آنها پرداختیم و نحوه پذیرش دانشجویان فراگیر در دانشگاه های پیام نور را نیز شرح دادیم و علاوه بر مطالب فوق اسامی دانشگاه های پیام نور کشور به تفکیک هر استان و شرایط ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه های پیام نور رشته های پرطرفدار بدون آزمون آن را بررسی کردیم.

همچنین یادآور می شویم به دلیل ورود آسان، ظرفیت بالای پذیرش، شهریه پایین، برگزاری غیر حضوری کلاس ها و رشته های متنوع ارائه شده دانشگاه های پیام نور متقاضیان این دانشگاه ها افزایش پیدا کرده است بنابراین برای بهره مندی از مشاوره پیام نور و طرح سوالات خود می توانید با مشاوران ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

 

برای دریافت فایل PDF مقاله کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور کدامند؟

در این مقاله می توانید با لیست پر طرفدارترین رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور آشنا شوید. 

آیا امکان دریافت مشاوره تلفنی دانشگاه پیام نور وجود دارد؟

بله. دانشجویان و داوطلبان ورود به دانشگاه پیام نور می توانند از طریق شماره های درج شده در سایت مشاوره دریافت نمایند.

شهریه دانشگاه پیام نور چقدر است؟

نمی توان یک شهریه یکسان را برای تمامی رشته ها عنوان کرد. چرا که بسته به نوع هر رشته، میزان شهریه نیز متفاوت خواهد بود.

 

نظرات

 1. Avatar photo
  آیدا
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۱۸

  سلام خسته نباشید من میخوام رشته ی علوم تربیتی تو دانشگاه پیامنور شهر خودم بخونم باید چیکار کنم؟برااساس سوابق تحصیلی یاهمان بدون کنکور هم ثبتنام کردم ولی قبول نشدم میخام امسال همینو بخونم امکان داره راهنماییم کنید🙏رشتم هم تجربی هست نظام سالی واحدی

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۰

   سلام دوست عزیز برای ادامه تحصیل در این رشته شما مانعی ندارید و باید مجدد امسال شانستون رو امتحان کنید.

 2. Avatar photo
  ایمان
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

  خسته نباشید
  معدل ترم از ۱۱:۸۹ رند میشه۱۲؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

   سلام وقت بخیر
   خیر معدل ترم شما به صورت دقیق به ثبت نهایی می رسد.

 3. Avatar photo
  علی
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۳

  سلام خسته نباشین.
  میخواستم بدونم ثبت نام نوبت بهمن کیه؟
  یا اینکه تموم شده و امکان ثبت نام وجود نداره؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام وقت بخیر
   درحال حاضر ثبت نام دانشگاه ازاد در ترم بهمن ماه به پایان رسیده است.
   اما از طریق ثبت درخواست به دانشگاه ازاد می توانید شانس خود را مجدد برای ورودی بهمن ماه امتحان کنید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   ایمان
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

   خسته نباشید
   معدل ترم از ۱۱:۸۹ رند میشه۱۲؟

   • Avatar photo
    مشاور ملکی
    ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

    سلام وقت بخیر
    خیر معدل ترم شما به صورت دقیق به ثبت نهایی می رسد.

 4. Avatar photo
  ali81rashidi13811381@gmail.com
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام میخواستم بدونم اگه من در دانشگاه پیام نور دو ترم مشروط بشم ترم سوم و ایا میتونم انصراف بدم من از دانشگاه پرسیدم گفتن اخراجی در کار نیست گفتن در سنوات تحصیلیت مشکلی پیش میاد ایا بعد از انصراف میتونم در دانشگاه دولتی که قبول شدم درس بخونم مشکلی برام پیش نیاد ممنون

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام وقت بخیر برای آقایان صرفا دو مرتبه امکان صدور معافیت تحصیلی وجود دارد

 5. Avatar photo
  ali81rashidi13811381@gmail.com
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

  ثبت نام کنم سلام میخواستم بدونم اگه من دوترم مشروط بشم و از یک دانشگاه دولتی قبول بشم ایا از نظر سنوات تحصیلی به مشکل میخوام یا نه ممنون

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

   سلام وقت بخیر بعد از قبولی در دانشگاه دولتی شما باید انصراف بدهید تا بتوانید در دانشگاه دولتی ثبت نام بفرمایید انصراف هم شرایط خاصی دارد که با شرایط شما مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد

 6. Avatar photo
  Sara
  ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

  سلام
  سلام من میتونم چند درس از یه شهر و چند درس رو از یه واحد دیگه از شهر دیگه دانشگاه پیام نور اخذ کنم؟
  تشکر

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که انتقالی بگیرید امکان پذیر میباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. Avatar photo
  نعیمی
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۶

  سلام من فارغ التحصیل سال 97 رشته میکروبیولوژی دانشگاه ازاد هستم به صورت خودخوان میخوام ارشد منابع انسانی بخونم، شرایط به چه صورتی هست؟باید کنکور بدم یا بدون کنکور هم میشه خودخوان رو ثبت نام کرد؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

   سلام دوست عزیز، اگر منظورتون از خود خوان دانشگاه پیام نور است بله شما باید از طریق کنکور سراسری و یا ثبت نام در فراخوان دوره ی فراگیر در رشته ی مورد نظرتون ادامه تحصیل بدید.

  • Avatar photo
   rahdar
   ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام وقت بخیر.
   روش فراگیر منابع مشخص دارد و شما باید منابع را خوانده و سپس در آزمون آن شرکت کنید که شرط قبولی کسب نمره 12 میباشد و به محض آغاز دوره دانش پذیری دانشگاه پیام نور یا آزاد در سایتمان اطلاعیه های مربوطه را قرار میدهیم.

 8. Avatar photo
  فریبا
  ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام ووقتتون بخیر
  آیا امکان این وجود داره که بعد از اینکه در یه رشته ایی فارغ التحصیل شدیم دوباره تویه رشته ایی دیگه تحصیل کنیم مثلا حالا من بعد از فارغ التحصیلی در رشته حقوق دوباره در رشته جامعه شناسی تحصیل کنم امکان هس؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام وقت به خیر
   محدودیت تحصیل مجدد در همان مقطع برای آقایان بدون کارت پایان خدمت است و بانوان مشکلی از جهت تحصیل مجدد ندارند.

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام
   بله مشکلی ندارد

 9. Avatar photo
  حجت انصاری
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام مجدد من داروسازی بودم و حالا می خواهم در پیام نور شیمی بخوانم آیا مدت زمان تطبیق واحد های من گذشته یا نه؟ممنون می شم اگر جواب بدید

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

   سلام وقتتو.ن بخیر واحد های گزرانده شده باید مورد بررسی قرار گیرد

 10. Avatar photo
  حجت انصاری
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

  سلام من ورودی ۱۳۷۳دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران بودم به اندازه یک لیسانس شیمی خواندم واحد های تئوری و عملی من را در پیام نور تطبیق می کنند ؟تا من بقیه را هم در پیام نور بگذرانم؟یا نه؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام وقتتون بخیر برای بررسی شرایط شما و دانشگاه انتخابی با ما تماس بفرمایید

 11. Avatar photo
  محمدرضا
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۶

  سلام من دو ترم اول رو مرخصی گرفتم الان هم قصد دارم برای کنکور بخونم انتخاب واحد کنم و سر جلسه امتحانات نرم مشکلی پیش نمیاد؟ به نظام وظیفه معرفی نمی کنن؟ یا برم و برگه سفید تحویل بدم؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام شما بعد از اتمام مرخصیتون باید در دانشگاهتون تعیین تکلیف کنید و انصراف قطعی بدید. برای وضعیت نظام وظیفتون تا پایان سنوات فرصت دارید.

 12. Avatar photo
  علی رضا
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

  سلام میشه در دانشگاه واحد پیام نور شهرستان درس خواند و دو سال یا سه سال بعد به واحد ایلام انتقالی گرفت که مدرک لیسانس را از ایلام بگیرم

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

   سلام وقت بخیر
   اگر با سوابق تحصیلی نباشه و از نظر هم ترازی مشکلی نداشته باشه مشکلی نیست.

 13. Avatar photo
  Sahel
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

  سلام من دانشجوی روانشناسی پیام نور فریدونشهرم
  می خواستم بدونم می تونم امسال دوباره کنکور بدم و همین رشته را در دانشگاه دیگه قبول بشم و واحد هارو تطبق بدم (البته تا وقتی که مطمئن نشدم که جای دیگه قبول شدم نمی خوام انصراف بدم)

  • Avatar photo
   sadeghi
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۴

   سلام
   برای ثبت نام کنکور نمیتونید دانشجو باشید
   در صورت انصراف مسئله ای برای تطبیق واحد ها نخواهید داشت

 14. Avatar photo
  سینا
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۹

  سلام ، من دو ترم اولمو مرخصی گرفتم ، و ترمای بعدیشو ثبت نام کردم و واحدارو پاس نکردم ،تو سه سال بیست واحد پاس کردم ، سی شهریور از دانشگاه انصراف دادم ، میتونم کنکور بدم و سال دیگ دانشگاه روزانه برم؟

  • Avatar photo
   sadeghi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام وقت بخیر
   اگر دانشگاه تون روزانه نباشه و انصراف تون ثبت شده باشه مشکلی نیست

 15. Avatar photo
  حامد
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

  سلام. خسته نباشید. در سایت سنجش برای رشته های بدون کنکور پیام نور ثبت نام نکردم. آیا الان با مراجعه حضوری به یکی از واحدهای پیام نور امکان ثبت نام در رشته های بدون کنکور امکان پذیره یا باید تا بهمن صبر کنم؟
  ممنون

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۶

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 16. Avatar photo
  دیار
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  سلام من انتخاب رشته کردم تو جوابش برام زده مدیریت بازرگانی پیام نور ولی من میخوام حقوق پیام نورو بخونم چکار کنم ؟؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام روزتون بخیر شما رشته حقوق قبول نشده اید یا باید کارنامه سبز بگیرید تا شاید در اولویت های بعدی قبول شده باشید یا باید برای بهمن دوباره ثبت نام کنید

 17. Avatar photo
  دیار
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۲

  من انتخاب رشته کردم مدیریت بازرگانی زده برام ولی من میخوام حقوق پیام نورو بخونم الان برم ثبت نام کنم میتونم حقوق پیام نور بخونم ؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 18. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

  با سلام ببخشید بنده ۹۰ واحد رو پاس کردم ولی دروس تخصصیم مونده نمیتونم بدون پیش نیاز انتخاب واحد کنم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم بکنید

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام وقت بخیر
   با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 19. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

  باسلام ببخشید بنده دروس تخصصیم مونده نمیتونم انتخاب واحد کنم بدون پیش نیاز ممنون میشم راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام روزبخیر
   خیر باید با پیشنیاز باشه.

 20. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۸

  با سلام ببخشید بنده دروس تخصصیم مونده و نمیتونم انتخاب واحد کنم بدون رعایت پیش نیاز ممنون میشم راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام روزتان بخیر خیر رعایت پیش نیاز در برداشتن واحد ها خیلی مهم است

 21. Avatar photo
  حسین
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

  باسلام و خسته نباشید
  من ورودی ۱۴۰۰ هستم یک ترم را خوندم ویه ترم رو مرخصی گرفتم الان ترم تابستان را ثبت نام نکردم میشه به من بگید الان می تونم مرخصی بگیرم یا انتخاب واحد بکنم یا نمیشه

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۵

   مرخصی مربوط به دانشگاهتون هست امابرای انتخاب واحد مهر میتونید اقدام کنید

 22. Avatar photo
  پیروعلم
  ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

  با سلام ودرود، ببخشید من تمام 136واحدم پاس شده، اما برای این که معدلم چند صدم بره بالا و بشه بالای هفده، میخواستم بعضی از دروس(پاس شده) رو دوباره بردارم، آیا میشه؟
  اگر اون دروس زیر ۱۲باشند چی؟(نمرشون)
  و اگر آره آیا میشه اون دروس رو(مثلا ۲درس رو) به صورت معرفی به استاد برداشت؟
  در آخر باید بگم که من هنوز ترم اخرم (منظورم اینه که نمراتم تایید نشدن، و این که بعضی از این نمرات زیر ۱۲ رو در دوران کرونا مجازی برداشته بودم(اگر این اطلاعات مربوط هست)

  • Avatar photo
   karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 23. Avatar photo
  بهزاد خسروی
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۸

  سلام…فارغالتحصیل کارشناسی از پیام نور هستم ،برای فارغ التحصیلی ارشد مدرک قطعی کارشناسیمو ازم میخوان ،منم برج ۸پارسال درخواست دادم ،نیومده ،،،چطور ویا از چه راهی میتونم زودتر دانشنامه یا مدرک قطعی رو بگیرم….ساکن کوهدشت لرستانم….ممنون

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

   سلام وقت بخیر از طرف دانشگاهتون ریز نمرات را بگیرید و نامه اتمام دوره .

 24. Avatar photo
  پریا
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۳

  با سلام
  ببخشید میخواستم بدونم با معدل۱۶ تجربی میتونم رشته حقوق پیام نورکرج بخونم یان ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بدون آزمون تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.با توجه به معدل شما احتمال قبولی وجود دارد.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

   • Avatar photo
    مهدی
    ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱

    سلام و عرض ادب شماره تماسی ک گذاشتین برای مشاوره من تماس ک میگیرم مینویسه مشکل داره؛

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

     با سلام.با تلفن دیگیری امتحان کنید.

     • Avatar photo
      ارمین
      ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۹

      سلام
      من سه ترم هستش دانشگاه پیام نور نرفتم برا کنکور دارن میخوندم ولی چن روز پیش رئیس دانشگاه پیام ک داد م اخراجی باید برم سربازی !!
      الا چکار کنم ؟؟؟راه حلش چیه ک سرباز نشم
      معافیت داشتم تا سال ۱۴۰۴

     • Avatar photo
      alizadeh
      ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

      سلام وقت بخیر باید انصراف از تحصیل می دادید و یا تاییدیه مرخصی تحصیلی میگرفتید . حضورا از طریق دانشگاه پیگیری فرمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور