تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مشاوره انتخاب رشته انسانی

راهنمایی و مشاوره انتخاب رشته انسانی کنکور 1400

مشاوره انتخاب رشته انسانی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

دریافت مشاوره انتخاب رشته انسانی برای هر فرد داوطلب و متقاضی انتخاب رشته از میان رشته های این گروه آزمایشی امری ضروری و مهم به نظر می رسد. در واقع، هر فرد داوطلب یا دانش آموز برای انتخاب رشته کنکور انسانی به مشاوره انتخاب رشته انسانی و دریافت راهنمای جامع انتخاب رشته انسانی نیاز دارد. بدین ترتیب هر فرد می تواند بهترین انتخاب رشته را در گروه علوم انسانی تجربه کند و آینده ای خوب و درخشان را برای خود رقم بزند.

 

با توجه به اهمیت بالای دریافت و استفاده از مشاوره انتخاب رشته انسانی در این نوشته با این موضوع مهم یعنی مهم بودن استفاده از مشاوره انتخاب رشته انسانی در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم.

 

 

برای دریافت بهترین مشاوره انتخاب رشته در گروه علوم انسانی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

راهنمای جامع انتخاب رشته انسانی

 

 

فهرست محتوا

چرا باید از مشاوره انتخاب رشته انسانی استفاده کنم؟

تقریباً همه دانش آموزان و داوطلبان گروه علوم انسانی بعد از شرکت در کلاس های جورواجور کنکور در درس های مختلف و همین طور خواندن تعداد زیادی کتاب کمک آموزشی و حل هزاران هزار تست در درس های مختلف و همین طور استفاده از برنامه ریزی دقیق و اصولی برای مطالعه دروس انتظار قبولی و پذیرش در بهترین رشته و دانشگاه مثلاً رشته حقوق دانشگاه تهران را دارند.

ما هم با شما در رابطه با این موضوع که تمامی موارد ذکر شده در بالا می توانند مؤفقیت هر داوطلب را تضمین کنند اتفاق نظر داریم.

 اما یادتان نرود که اگر انتخاب رشته خوبی در گروه انسانی نداشته باشید همه این کارها بی نتیجه می ماند و همه زحمت های شما به باد فنا می رود.

یعنی یک جورهایی شما می مانید و حوضتان. تصورش را بکنید شما بهترین رتبه را کسب کرده اید اما با یک انتخاب رشته نادرست به جای حقوق دانشگاه تهران حقوق ممسنی قبول می شوید.

این واقعاً عذاب آور است و واقعاً آدم را بهم می ریزد. ولی در این جا با این سؤال مهم روبرو می شویم که خب برای داشتن یک انتخاب رشته درست و منطقی چه کاری باید انجام دهیم؟

چگونه می توانیم مسیر انتخاب رشته را درست برویم؟ در پاسخ باید خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه عرض کنیم که به وسیله استفاده از مشاوره انتخاب رشته انسانی می توانید به بهترین رشته و دانشگاه برسید و آینده ای عالی را برای خود رقم بزنید.

شاید در این جا این سؤال مهم و اساسی برای شما دوست عزیز مطرح شود که چه دلیلی دارد که برای انتخاب رشته کنکور انسانی از کمک مشاوری خبره و حرفه ای بهره بگیریم؟

هر طور که فکر کنید یک مشاور تحصیلی برای شمار زیادی از افراد و داوطلبان گروه علوم انسانی انتخاب رشته انجام داده و در نتیجه از فوت و فن انتخاب رشته کنکور انسانی به خوبی آگاهی دارد و می تواند بهترین راهنمای جامع انتخاب رشته انسانی را خدمت شما دوستان عزیز ارائه دهد.

در نتیجه این فرد می تواند با ارائه بهترین مشاوره انتخاب رشته انسانی و همین طور راهنمای جامع انتخاب رشته انسانی قبولی هر فرد را در این آزمون مهم و سرنوشت ساز ضمانت کند.

دوستان عزیز به این موضوع مهم دقت و توجه لازم را مبذول دارید که نحوه انتخاب رشته کنکور انسانی برای همه افراد یکسان نیست.

به این معنا که هر فرد داوطلب براساس شرایط خانوادگی، فردی و همین طور سطح درسی و نمراتش در دروس مختلف برنامه ای متفاوت را دریافت می کند.

در صورت استفاده از کمک ها و مساعدت های بهترین مشاور انسانی و شرکت در مشاوره انتخاب رشته انسانی وی می توانید بهترین انتخاب رشته کنکور انسانی را تجربه کنید و نگرانی از بابت کیفیت مشاوره انتخاب رشته انسانی نداشته باشید.

 

 

برای اطلاع از لیست مشاغل و حرفه های مرتبط با رشته انسانی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

چه مشاوره ای را می توان بهترین مشاوره انتخاب رشته انسانی نامید؟

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز همیشه همراه مطرح شود که چه مشاوره ای می تواند بهترین مشاوره انتخاب رشته انسانی باشد؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که بهترین و جامع ترین مشاوره انتخاب رشته انسانی مشاوره ای است که بهترین و کامل ترین اطلاعات را در اختیار فرد داوطلب گروه انسانی قرار دهد.

به این معنا که فرد دانش آموز یا داوطلب کنکور انسانی به شناخت دقیقی از رشته های دانشگاهی این گروه آزمایشی و همین طور دانشگاه های پذیرنده این رشته های تحصیلی برسد.

بعلاوه، بهترین مشاوره انتخاب رشته انسانی باید فرد را به شناخت خوبی از بهترین مراکز دانشگاهی پذیرنده رشته مورد علاقه وی نیز برساند.

اینجاست که به این موضوع پی می برید که تا چه اندازه مشاوره انتخاب رشته انسانی تا چه اندازه برای داوطلبان این گروه آزمایشی ضروری به نظر می رسد و می تواند مفید فایده باشد.

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل با ارائه بهترین و کامل ترین راهنمای جامع انتخاب رشته انسانی می توانند به آسانی بهترین و دقیق ترین انتخاب رشته را در گروه آزمایشی علوم انسانی برای شما عزیزان همیشه همراه انجام دهند.

 

 

بهترین انتخاب رشته کنکور انسانی چه خصوصیاتی دارد؟

دوستان عزیز داوطلب آیا اطلاعی از بهترین انتخاب رشته کنکور انسانی دارید؟ بهترین انتخاب رشته کنکور انسانی چه خصوصیات و ویژگی هایی دارد؟

در این بخش با ذکر بهترین و جامع ترین ویژگی های انتخاب رشته کنکور انسانی در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم.

در حقیقت، یک مشاوره انتخاب رشته انسانی مشاوره ای است که خصوصیات ذکر شده در زیر را دارا باشد:

. به علاقه فرد داوطلب در رابطه با رشته دانشگاهی و همین طور دانشگاه محل تحصیل توجه خاص و ویژه ای شود.

. فرایند انتخاب رشته در گروه علوم انسانی را در فضایی آرام و به دور از هر احساساتی انجام شود.

. شخص داوطلب الزاماً باید از تمامی مندرجات و محتویات دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور انسانی اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشد و از طرفی با تمامی رشته های زیر گروه علوم انسانی نیز آشنایی کافی را داشته باشد.

. فردی که به شما مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی را ارائه می کند الزاماً باید اطلاعات خوب و دقیقی در رابطه با بازار کار انواع رشته های تحصیلی بالاخص رشته مورد علاقه شما عزیزان داشته باشد.

 

 

راهنمای جامع انتخاب رشته انسانی

در این بخش قصد داریم با ارائه راهنمای جامع انتخاب رشته انسانی در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

قبل از هر گونه اقدامی برای انجام انتخاب رشته انسانی به ارزیابی و بررسی چند نمونه از کارنامه های داوطلبان سال های گذشته بپردازید و به بخش های مختلف کارنامه ها توجه کنید.

به طور مثال، می توان از بخش هایی همچون رتبه در سهمیه، رتبه در منطقه و غیره در کارنامه های کنکور داوطلبان نام برد.

مطمئن باشید که با تحلیل درصدهای داوطلبان سال های گذشته در انواع درس های عمومی و اختصاصی می توانید تصمیمی به مراتب بهتر و عاقلانه تر در رابطه با انتخاب رشته در گروه علوم انسانی برای ورود به انواع رشته های تحصیلی بگیرید.

نکته بسیار مهمی که ذکر آن خالی از لطف نیست این است که الزاماً در زمان انتخاب رشته در گروه آزمایشی علوم انسانی به چیدمان رشته ها و اولویت بندی آن ها دقت داشته باشید و از توجه به این موضوع مهم غافل نشوید.

برای دریافت بهترین و کامل ترین راهنمای جامع انتخاب رشته انسانی از کمک مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل استفاده کنید.

مشاورانی که با داشتن دانش و مهارت بالایی در زمینه انتخاب رشته می تواند کمکی مؤثر به شما دوستان و عزیزان داوطلب باشند.

 

 

 

انتخاب رشته کنکور انسانی

 

برای دریافت مشاوره کنکور انسانی 1400 کلیک کنید

 

10 نکته مهم انتخاب رشته موفق کنکور انسانی

در این بخش از نوشته حاضر با ارائه 10 نکته مهم انتخاب رشته موفق کنکور انسانی در خدمت شما دوستان و یاران عزیز هستیم.

توجه به این 10 نکته مهم انتخاب رشته موفق کنکور انسانی می تواند کمک بزرگی به شما دوستان و عزیزان جهت داشتن بهترین انتخاب رشته باشد.

 

 

اولین نکته-از شناخت جزء به جزء رشته های تحصیلی غافل نشوید

دوستان عزیز شناخت رشته های دانشگاهی گروه علوم انسانی در زمان انتخاب رشته آنقدر مهم است که هر چه هم بر روی آن تأکید کنیم باز هم کم است.

چه بسیار افرادی که به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در رابطه با رشته های مختلف دانشگاهی انتخاب رشته ای غلط را تجربه کرده اند و یک عمر پشیمانی خورده اند.

در نتیجه، همواره به موضوع شناخت رشته های دانشگاهی توجه داشته باشید و سعی کنید از طریق مشاوری خبره به شناخت انواع رشته های تحصیلی برسید.

البته در این میان سرچ های اینترنتی و همین طور برشورهای مرتبط با معرفی انواع رشته ها نیز می تواند اثر زیادی در داشتن بهترین انتخاب رشته برای شما داشته باشد. 

 

 

برای دانلود سوالات کنکور علوم انسانی همراه با پاسخنامه آن بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

 

نکته دوم- از انواع تست های شخصیت شناسی برای شناخت علایق خود غافل نشوید

انواع تست های شخصیت شناسی از جمله تست هالند می تواند به هر فرد داوطلب جهت شناخت روحیات و همین طور علایق وی در زمان انتخاب رشته کمک بسیار بزرگی باشد.

در نتیجه، از مشاور خود بخواهید که این تست ها را برای شما دوستان داوطلب گروه انسانی اجرا کند تا بدین ترتیب از علایق خود به انواع رشته های تحصیلی دانشگاهی مطلع شوید.

مشاوران مجموعه ایران تحصیل با ارائه بهترین تست های شخصیت شناسی به شما در خدمتتان هستند و می توانند این تست ها را برای شما اجرا کنند.

 

 

نکته سوم-در انتخاب رشته دانشگاه های روزانه نهایت دقت و توجه را به خرج دهید

شاید بپرسید که چرا این موضوع را مطرح کردیم و اصلاً لزوم به خرج دادن نهایت دقت و توجه در زمان انتخاب رشته دانشگاه های روزانه چه می تواند باشد؟

در پاسخ باید خدمت شما دوستان عزیز این موضوع مهم را عرض کنیم که در صورت قبولی و پذیرش در یکی از دانشگاه های روزانه و انصراف از آن دانشگاه و یا نرفتن به آن جهت تحصیل تا یک سال آینده به هیچ وجه امکان شرکت در کنکور ورودی دانشگاه ها را ندارید و از شرکت در آن محروم هستید.

 

نکته چهارم- همواره به فاصله شهر و مرکز دانشگاهی مورد نظرتان تا شهر محل زندگی توجه کنید

دوستان عزیز فاصله شهری که در آن مشغول به تحصیل هستید تا محل سکونتتان بسیار مهم است.

زیرا ممکن است شما وابستگی شدیدی به خانواده داشته باشید و علی الخصوص در روزهای اول ورود به دانشگاه تمایل بیشتری به سر زدن به خانه و خانواده داشته باشید.

در صورتی که فاصله شهر محل زندگی تا شهری که در آن تحصیل می کنید زیاد باشید مسلماً نمی توانید در فواصل زمانی کوتاه به خانه سری بزنید و خانواده را ملاقات کنید.

این گونه ممکن است خدایی ناکرده از جهت روحی و جسمی مشکلاتی برایتان ایجاد شود و حتی به افسردگی مبتلا شوید.

در نتیجه بحث فاصله شهر و محل دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل هستید را کاملاً جدی بگیرید.

 

 

نکته پنجم- شهریه دانشگاه ها و وضعیت مالی خانواده را دست کم نگیرید

زمانی بود که دانشجویان مجبور به پرداخت شهریه بالایی برای هر ترم تحصیلی خود در دانشگاه نبودند و خانواده ها هم مشکلی از بابت پرداخت این شهریه ها نداشتند.

اما در حال حاضر همه چیز تغییر کرده و دیگر از شهریه های کم دانشگاه های خبری نیست.

حالا هر دانشجو باید برای ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه پیام نور و آزاد شهریه بالایی را پرداخت کند.

البته در این میان شهریه بالای دانشگاه های پردیس خودگردان واقعاً هوش از سر هر فردی می برد.

با این تفاسیر حتماً قبل از اقدام به انتخاب رشته از مبالغ شهریه دانشگاه های مختلف اطلاعاتی را بدست آورید و از وضعیت مالی خانواده خود برای پرداخت شهریه مطمئن شوید.

 

 

نکته ششم- در رابطه با امکانات دانشگاه ها و همین طور وضعیت خوابگاه تحقیق کنید

قبل از اقدام برای انتخاب هر یک از کد رشته محل های گروه انسانی از امکانات رفاهی و همین طور خوابگاه ها اطلاعاتی را بدست آورید و از آن مطمئن شوید.

به هر حال این حق شماست که در دانشگاهی عالی آن هم با بهترین امکانات تحصیل کنید.

 در نتیجه، حتماً از دوستان و آشنایان و بالاخص مشاور تحصیلی خود در رابطه با امکانات هر کدام از دانشگاه های مورد نظرتان و همین طور ارائه یا عدم ارائه خوابگاه توسط دانشگاه مطمئن شوید.

شاید باور نکنید اما همین عدم توجه به شناخت امکانات دانشگاه به خصوص خوابگاه دانشجویی و پرس و جو نکردن در رابطه با شرایط  و وضعیت دانشگاه و خوابگاه موجب انصراف من از یکی از دانشگاه های دولتی استان قم شد.

تصورش را بکنید که یک سال و دو ماه تلاش کنی و درس بخوانی و بیشتر وقت خود را به مطالعه اختصاص دهی و در نهایت از دانشگاه انصراف دهی.

آن هم در رشته ای که علاقه زیادی به آن داری ولی دیگر نمی توانید آن دانشگاه و خوابگاه را تحمیل کنی.

امیدوارم با انجام تحقیقات و پرس و جوهای لازم هیچ وقت این قضیه برای شما دوست عزیز اتفاق نیفتد.

 

 

برای اطلاع از بهترین منابع مورد نیاز برای قبولی در کنکور انسانی و همین طور دریافت نمونه سوالات و جزوات این آزمون از کمک مشاوری خبره در این حوزه کمک بگیرید

 

 

نکته هفتم-به رتبه بندی دانشگاه ها توجه کنید

اطلاع از رتبه بندی دانشگاه ها می تواند کمک بزرگی به شما دوستان عزیز در زمان انتخاب رشته باشد.

دقت داشته باشید که وزارت علوم هر ساله لیست کامل رتبه بندی دانشگاه ها را منتشر و در دسترس داوطلبان قرار می دهد.

شما دوستان عزیز می توانید از طریق مشاور خود به لیست رتبه بندی دانشگاه ها دسترسی پیدا کنید و با بررسی آن لیست انتخاب رشته ای بهتر را تجربه کنید.

 

 

نکته هشتم-بهترین دانشگاه های پذیرنده رشته تحصیلی مورد نظر خود را بشناسید

هشتمین نکته این که از شناخت بهترین دانشگاه های پذیرنده رشته تحصیلی غافل نشوید.

 اطلاع از این موضوع بالاخص برای شما که رتبه ای بالا را در کنکور انسانی کسب کرده اید بسیار مهم و اساسی به نظر می رسد.

 

 

نکته نهم-در مورد ظرفیت دانشگاه ها اطلاعاتی را کسب کنید

اطلاع از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز دانشگاهی در زمان انتخاب رشته بسیار مهم است. به هر حال در صورت انتخاب دانشگاه هایی با ظرفیت بالاتر می توانید شانس قبولی خود را تا حد زیادی بالا ببرید.

اما در این میان انتخاب دانشگاه هایی با ظرفیت پایین تر چندان منطقی به نظر نمی رسد و تنها استرس شما را تا زمان اعلام نتایج نهایی بالا می برد.

نکته دهم- در انتخاب شهر محل تحصیل در مورد آب و هوای شهر مورد نظر تحقیق کنید

دوستان عزیز دقت داشته باشید که شرایط و وضعیت آب و هوایی شهر محل تحصیل شما در زمان انتخاب رشته بسیار مهم است.

زندگی شهرهای بد آب و هوا مانند شهرهای بسیار گرم یا بسیار سرد واقعاً عذاب دهنده است.

از این رو در زمان انتخاب رشته به بحث آب و هوا نیز دقت لازم را مبذول دارید.

 

 

برای دریافت بهترین مشاوره های تخصصی با رتبه برترهای گروه انسانی و همین طور شناخت منابع کنکور انسانی و دربافت برنامه ریزی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

مشاوره تحصیلی تلفنی برای انتخاب رشته

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دانشگاهی

sanjesh.org

 رشته های علوم انسانی 

انتخاب رشته موفق

مشاوره انتخاب رشته انسانی

5/5 - (1 امتیاز)

چه ویژگی هایی را می توان برای بهترین مشاوره انتخاب رشته انسانی در نظر گرفت؟ 

از جمله ویژگی های بهترین مشاوره انتخاب رشته انسانی می توان به جامع و کامل بودن و همین طور تنظیم براساس ویژگی های فردی شخص داوطلب اشاره کرد.

چگونه می توانم راهنمای جامع انتخاب رشته انسانی را در اختیار داشته باشم؟ 

برای دریافت بهترین راهنمای جامع انتخاب رشته انسانی با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

برای داشتن بهترین انتخاب رشته کنکور انسانی چه کاری باید انجام دهم؟ 

برای داشتن بهترین و جامع ترین انتخاب رشته کنکور انسانی از کمک مشاوری خبره در حوزه انتخاب رشته کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور