ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تست انتخاب رشته تحصیلی + تفسیر، تحلیل و راهکار (آپدیت 1403) | ایران تحصیل

تست انتخاب رشته تحصیلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تست انتخاب رشته تحصیلی ابزاری‌ است برای انتخاب هرچه مطابق‌تر رشته دانشگاهی با تیپ شخصیتی، علایق و ذهنیت داوطلب توسط مجموعه ایران تحصیل برای شما تهیه شده‌است. انجام این تست برای داوطلبان کنکور پیشنهاد میشود و در واقع بخشی از غربالگری رشته‌ها بواسطه همین آزمون انجام میشود.

آزمون تعیین رشته برای دانش‌آموزانی که قصد دارند گروه آزمایشی خود را انتخاب کنند نیز کارامد است و با جلوگیری از انتخاب‌های غیر اصولی و احساسی، دانش‌آموزان را از بی‌انگیزگی، ناامیدی، افسردگی و عدم اشتیاق به درس خواندن می‌رهاند. در نتیجه عزیزانی که در شرف ورود به سالهای آخر مدرسه خود هستند نیز میتوانند بعنوان مکمل از این ابزار برای شناخت بهتر خود استفاده کنند.

تست انتخاب رشته تحصیلی ایران تحصیل یک تست هوش سنجی – شخصیت شناسی است که از نظر علمی کاملا معتبر بوده و در بسیاری از مراکز تحصیلی برتر جهان بعنوان راهکاری برای تفکیک دانش‌آموزان و دانشجویان بر اساس هوش، علایق و استعدادها استفاده میگردد.

چرا تست انتخاب رشته ایران تحصیل؟

تست انتخاب رشته ایران تحصیل یک پکیج جامع از 90 سوال تخصصی است که بصورت کاملا آنلاین و در فضای بصری مدرن تعبیه شده. کاربران تنها چند کلیک با انجام یکی ازمعتبرترین تست‌های انتخاب رشته فاصله دارند و پس از انجام تست، نتیجه و تفسیر مفصلی از شرایط ذهنی خود به دست آورده که قابل دانلود است.

این تست از لحاظ علمی دارای اعتبار بالایی‌است و با پرینت فایل دانلود شده قابل ارائه در تمامی مراکز آموزشی، مشاوره‌ای، کلینیک‌ها و… میباشد. انجام این آزمون حدود 20 دقیقه زمان میبرد و تفسیر و نتیجه آن بلافاصله پس از پاسخ به آخرین سوال در دسترس است.

تفاوت تست انتخاب رشته ایران تحصیل با تست‌های دیگری مثل تست IQ و EQ این است که در تست های دیگر اطلاعاتی درخصوص انواع هوش های شما ارائه نمیگردد در صورتی که تست تعیین رشته ایران تحصیل به شما در خصوص هوش 9 گانه شما اطلاعات دقیق میدهد.

انواع تست انتخاب رشته تحصیلی

برای دریافت مشاوره انتخاب رشته رایگان روی لینک کلیک کنید.

مزایای آزمون انتخاب رشته ایران تحصیل

مسلما خودشناسی از مهمترین جنبه‌های زندگی است که عدم توجه به آن در هر زمینه میتواند باعث بروز مشکلاتی جبران ناپذیر شود. در خصوص موارد خاص و حساسی مانند تعیین رشته متوسطه و انتخاب رشته کنکور این خودشناسی اهمیت بیشتری پیدا میکند.

شغل آینده شما بطور مستقیم با رشته دانشگاهی و رشته دانشگاه شما به طور مستقیم با گروه آزمایشی متوسطه شما ارتباط دارد در نتیجه یک اشتباه در هرکدام از این انتخابات میتواند آینده ای متفاوت برای شما رقم بزند. تست انتخاب رشته ایران تحصیل نسبت به سایر تست‌های مرسوم این حوزه مزایایی دارد که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

 • دقت زیاد در زمینه آنالیز هوش مخاطب
 • سوالات چندوجهی جهت شناخت هوش چندگانه
 • ارائه انواع راهکار جهت پرورش نقاط قوت و جبران نقاط ضعف
 • پیشنهاد چند کتاب برای هریک از هوش‌های چندگانه در راستای بهره‌وری بیشتر
 • ارائه تمرینات در قالب سرگرمی، بازی یا فعالیت برای تقویت جنبه‌های مختلف هوش
 • امکان دانلود فایل‌های صوتی تکمیلی تخصصی بر پایه جواب هر مخاطب بطور مجزا
 • امکان دسترسی دائمی کاربر به نتایج تست و تفاسیر مربوطه
 • هزینه بسیار پایین‌تر و عدم اتلاف وقت نسبت به مراجعات حضوری

روش انجام آزمون تعیین رشته

تنها انجام تست برای انتخاب رشته کنکور سراسری کافی نیست. در واقع با تحلیل اصولی نتیجه تست توسط یک مشاور حرفه‌ای شما میتوانید به بهترین بهره از آن برسید. در نتیجه انجام تست در یکی از معتبرترین مراکز مشاوره تحصیلی ایران انتخابی منطقی است.

روش های انجام آزمون تعیین رشته

مراکز زیادی به روش‌های گوناگونی این تست را برگزار میکنند. پس از آشنایی با این تست و حساسیت آن، بد نیست به یکی از بهترین روش های انجام آن یعنی تست آنلاین انتخاب رشته نیز بپردازیم:

تست انتخاب رشته تحصیلی آنلاین

اگر به دنبال این هستید که به راحتی در هرکجا و حتی با گوشی موبایل اقدام به انجام این تست کنید، آزمون انتخاب رشته آنلاین مناسبترین گزینه برای شماست. تست آنلاین انتخاب رشته تحصیلی در واقع شامل تمامی سوالات تست اصلی است که بصورت مجازی در یک محیط کاربری حرفه‌ای جمع‌‎آوری شده.

مجموعه ایران تحصیل مفتخر است بعنوان یکی از مراکز معتبر مشاوره تحصیلی در ایران اقدام به برگزاری این تست بصورت آنلاین و خدمات تحلیل داده‌های آن باشد. عموما تست‌های شخصیتی آنلاین، تحلیل و تفسیر را به مراجع میسپارند و عملا انجام تست اقدامی بی‌اثر و بی فایده میگردد. در صورتی که در تست آنلاین انتخاب رشته تحصیلی ایران تحصیل شما با حجم زیادی از تحلیل های دقیق مواجه شده که در بخش‌های مختلف طبقه بندی و برای هر بخش راهکارهایی ارائه میدهد.

نکته مهم: این تست از دید روانشناسان و مشاوران بسیار معتبر است و از تفسیر آن میتوان به نتایج مفیدی در خصوص شخصیت و استعدادهای افراد پی برد. نتیجه این تست را میتوانید با استفاده از فایل پی دی اف پرینت گرفته و برای مراجعه به کلینیک ها و مراکز مشاوره ای در اختیار داشته باشید.

نتیجه تست انتخاب رشته تحصیلی

تست شخصیت‌شناسی انتخاب رشته تحصیلی ذهن شما را از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار میدهد و نتیجه آن را در یک نمودار دقیق به شما ارائه میکند. این بررسی ها و نمودار کلی حاصل از آن نشان میدهد شما در کدام رشته های تحصیلی شانس موفقیت بیشتری دارید. نتیجه تست انتخاب رشته شامل چند بخش است:

 • نقاط قوت ذهنی شما: این تست ذهن شما را از جهات مختلفی آنالیز میکند. ممکن است ذهن شما بیشتر در زمینه های جنبشی فعال باشد که در این صورت رشته‌های ورزشی و تربیت بدنی مناسب شماست. از طرفی اگر ریاضیات ذهن شما فعال باشد در رشته‌های ریاضی، مهندسی، تحلیلی و… بیشتر بازدهی خواهید داشت.
 • نقاط ضعف ادراکی: در نتیجه این تست شما با نقاط ضعف خود نیز آشنا میشوید. آشنایی با نقاط ضعف موجب تمرکز بر تقویت آنها میشود و نیازمند تلاش است. ممکن است شما بر خلاف تصورتان در زمینه‌های خاصی مثل موسیقی و هنرهای تجسمی نیاز به تقویت داشته باشید.
 • ارائه راهکار و تمرین: پس از بررسی نقاط قوت و ضعف برای هر کدام از آنها راهکارها و تمریناتی جهت تقویت ارائه میگردد. افزایش تمرکز در جنبه‌های مختلف هوش میتواند کمک بسزائی در موفقیت شما در رشته‌ موردعلاقه شود.
 • نتیجه گیری: با توجه به نتیجه تست انتخاب رشته، بهترین رشته‌هایی که در آن قابلیت شکوفایی داشته باشید در قالب چند دسته بندی بر اساس اولویت ارائه‌ میگردد. به اولویت‌های اول این لیست توجه بیشتری داشته باشید چرا که بیشترین تطابق با شخصیت و هوش شما مربوط به همین بخش است.

برای دریافت مشاوره تحصیلی بصورت آنلاین و 24 ساعته روی لینک کلیک کنید.

تفسیر نتایج تست تعیین رشته تحصیلی

مهمترین علت انجام تست، دریافت و مطالعه تفسیر آن است. تفسیر نتیجه تست تعیین رشته تحصیلی به بخش‌های مختلفی تقسیم میشود که هر بخش اطلاعات مفیدی جهت انتخاب رشته به شما خواهد داد. پس از انجام تست اولین گزینه‌ای که به آن برمیخورید نمودار کلی هوش شماست.

نمودار نتیجه تست انتخاب رشته

نمودار کلی نشان دهنده نمرات حاصل شده در زمینه بخش‌های متفاوت ذهن شماست. درواقع این نمودار بیان میکند در چه زمینه‌ای بیشتر از سایرین استعداد دارید و یا بهتر است در چه زمینه‌هایی بیشتر تمرکز کرده و آن جنبه بخصوص را تقویت دهید. هرچه امتیاز شما در زمینه‌ای بیشتر باشد، هوش شما در آن بیشتر است.

هوش بارز شما برای انتخاب رشته

پس از بررسی نمودار کلی، شما با جدول هوش های بارز آشنا میشوید که نمایانگر یک یا چند زمینه برتر ذهن شماست. نمرات داخل جدول فوق به معنای آن نیستند که هوش شما در موردی ضعیف و یا در موردی قوی‌است. بلکه بدین معناست که چه استعدادهایی در شما به نسبت سایرین قابلیت پرورش و تمرکز دارد.

مشاغل متناسب با تست شخصیت‌شناسی انتخاب رشته

طبق نتایج تست، به شما دسته بندی اولویت‌های مشاغل در 3 سطح نمایش داده میشود. مشاغل نمایش داده به همراه زیر دسته هایشان میتوانند گزینه‌های مناسبی برای انتخاب رشته‌های دانشگاهی باشند. برای دانش‌آموزان نیز این مشاغل میتواند به عنوان راهنمای انتخاب رشته تحصیلی عمل کند. این مشاغل بر حسب استعدادهای شما اولویت بندی شده‌اند.

تفسیر سبک یادگیری در آزمون انتخاب رشته تحصیلی

گزینه بعدی در تفسیر تست انتخاب رشته نهم به دهم و انتخاب رشته دانشگاهی، سبک‌های یادگیری میباشد. در این بخش شما با روش هایی آشنا میشوید که مطابق با شرایط شماست و با انجام این روش ها به بازدهی بیشتری از نظر میزان یادگیری میرسید. این سبک های یادگیری برای هر شخص و متناسب با نمراتی که کسب کرده است متفاوت است.

تحلیل هوش در تست انتخاب رشته تحصیلی

بخش بعدی، تفسیر آزمون به تفکیک انواع هوش‌های شماست. جنبه‌های گوناگون ذهنی شما هر کدام بطور جداگانه و به تفصیل مورد تحلیل قرار میگیرند و شما را با نکات جدیدی از هر رفتار و هوش شما مطلع میسازند. در هر بخش شما در نوار بالایی محدوده هوش خود در مورد خاص را مشاهده کرده و در زیر توضیحات مربوط به همان را مطالعه نمایید.

راهکارهای بهبود نتایج آمون تعیین رشته تحصیلی

پس از مشاهده نتایج و تفسیر آزمون نوبت به بررسی راهکارها میرسد. ممکن است برای بسیاری از داوطلبان این مشکل به وجود بیاید که برخلاف علاقه‌شان به یک رشته خاص نمرات کافی در آن زمینه هوشی را به دست نیاورند. نگران این موضوع نباشید چرا که در تفسیر تست انتخاب گروه آزمایشی و انتخاب رشته کنکور راهکارهایی برای افزایش بهره‌وری هوش مربوطه ارائه میگردد.

علاوه بر این تمرین‌های اصولی خاصی نیز برای تقویت هوش شما در زمینه های مختلف ارائه میشود که هدف، زمان و نحوه اجرای هرکدام از آنها با جزئیات آورده شده. برای افزایش قابلیت در برخی رشته ها حتی تا 5 تمرین آورده شده است.

راهکارها و تمرینات تفسیر آزمون تعیین رشته دانش‌آموزان

در قسمت نهایی تفسیر برای هر یک از جنبه های استعدادی یک کتاب پیشنهاد شده است. خواندن این کتاب ها علاوه بر اینکه شما را در آن مورد خاص بیشتر متمرکز میکند، اطلاعات مفصلی در خصوص پرورش قدرت ذهنی و فراگیری شما میدهد.

افراد مشهور با نتیجه تست انتخاب رشته دانشجویی مشابه

همانطور که مشاهده میکنید افراد مشهوری که با تیپ شخصیتی شما مطابقت دارند نیز آورده شده که میتوانید این بزرگان را بعنوان الگوی خود قرار دهید. در بسیاری از بخش های تفسیری هوش های گوناگون پادکست هایی نیز موجود است که گوش دادن به آنها خالی از لطف نیست.

نکته مهم: فارق از اینکه در کدام بخش ها امتیاز بالا گرفته باشید، تمامی جوانب استعدادی شما حتی با کمترین امتیازات در تفسیر شما خواهند آمد و در خصوص آنها اطلاعات کسب میکنید.


خلاصه مطلب

بسیاری از دانش‌آموزان نهمی و عزیزانی که در شرف انتخاب رشته هستند در انتخاب خود تردید دارند و نگران عدم تطابق توانمندی‌های شخصیتی خود با رشته انتخابی‌شان هستند. این موضوع از عدم خود شناسی بر می‌آید و راه حل آن در انجام تست انتخاب رشته تحصیلی است.

این تست حاصل تلاش و آزمون خطای چندین ساله پژوهشگران و دانشمندان علم روانشناسی جهان است که نتیجه آن در قالب 90 سوال تخصصی به داوطلبان ارائه میشود و طبق آن به جنبه های مختلف ذهنی و استعدادی شخص نمراتی تعلق میگیرد. با استفاده از نمرات حاصل از تست، مشاغل پیشنهادی، راهکارها و تمرینات و تحلیل جز به جز تمامی جنبه های استعدادی شما برای شما در دسترس قرار میگیرد.

برای دانلود PDF مقاله تست انتخاب رشته تحصیلی روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تست انتخاب رشته تحصیلی مناسب برای چه کسانی است؟

این تست مناسب برای عزیزانی است که در شرف انتخاب زیرگروه آزمایشی خود هستند (سال نهم به دهم)، کسانیکه قصد انتخاب رشته کنکور را دارند و افرادی است که قصد دارند شناخت بهتری از استعدادها و توانمندی های خود داشته باشند.

آیا تست انتخاب رشته تحصیلی ایران تحصیل نیاز به تفسیر دارد؟

قطعا. درواقع این تفسیر تست است که به آن ارزش میبخشد و آن را کارامد میکند. پس از انجام تست، به شما تفسیر کامل نتیجه ارائه میشود که امکان دانلود آن در قالب PDF نیز وجود دارد.

روش انجام آزمون تعیین رشته دانش‌آموزان چیست؟

تمامی مراحل انجام این تست اعم از تفسیر و نتیجه کاملا آنلاین بوده و بدون هیچگونه اتلاف وقت و تنها با چند کلیک انجام میشود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • آزمون صلاحیت بالینی

  زمان برگزاری آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی و دندانپزشکی 1403

  آزمون صلاحیت بالینی، یک آزمون برای ارزیابی توانایی بالینی فارغ‌التحصیلان پزشکی عمومی بعد از کارورزی می باشد. این آزمون، یکی از مراحل مهم و اصلی برای ورود به حرفه پزشکی به حساب می آید. هدف از آموزش بالینی در دوره...
 • ثبت نام آزمون msrt

  ثبت نام آزمون msrt سال 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  داوطلبانی که قصد شرکت و ثبت نام آزمون msrt دارند، باید ابتدا به سایت سجاد که نشانی آن portal.saorg.ir مراجعه نمایید. سپس با نام‌نویسی در این سایت، اجازه ورود و ثبت نام آزمون msrt را پیدا کرده و مراحل لازم...
 • کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش

  دریافت کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش + مشاهده sanjesh.org

  قبل از اینکه در مورد مشاهده کارنامه آزمون های آزمایشی سنجش توضیح دهیم، ابتدا باید بگوییم که آزمون آزمایشی سنجش چیست؟ امروزه به دلیل رقابت سنگینی که در کنکور سراسری وجود دارد، برخی از موسسات، آزمون های آزمایشی مختلفی براساس...
 • ثبت نام آزمون وکالت

  ثبت نام آزمون وکالت 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  ثبت نام آزمون وکالت توسط دو نهاد قوه قضاییه و دادگستری به صورت مجزا بر گزار می‌گردد و افرادی که قصد گرفتن پروانه وکالت دارند باید در این آزمون‌ها شرکت نمایند. طبق اطلاعیه جدید، متقاضیان ثبت نام در آزمون وکالت...
تماس با مشاور