ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

مشاغل رشته تربیت بدنی

مشاغل رشته تربیت بدنی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مشاغل رشته تربیت بدنی موضوعی است که ما در این مطلب بررسی خواهیم کرد. رشته تربیت بدنی یکی از رشته‌های محبوب دانشگاهی است که علاقه‌مندان به فعالیت‌های بدنی اغلب این رشته را انتخاب می‌کنند. برای بسیاری از داوطلبان شغل های رشته تربیت بدنی و درآمد رشته تربیت بدنی در ایران سوال برانگیز است، که در ادامه می‌توانید جزییات این موضوعات را مشاهده نمایید. اگر پس از مطالعه این مطلب در رابطه با درامد رشته تربیت بدنی چقدر است و یا معرفی لیست مشاغل و میزان درآمد رشته تربیت بدنی ایران هنوز سوالاتی را داشتید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

جهت دریافت مشاوره برای مشاغل رشته تربیت بدنی از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره  ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مشاغل رشته تربیت بدنی شامل چه مواردی می‌شود؟

برای معرفی مشاغل رشته تربیت بدنی باید ابتدا با گرایش‌های این رشته آشنا باشیم. به همین دلیل ما در ادامه قصد داریم گرایش‌های این رشته را بررسی کرده و مشاغل مرتبط با هر یک از گرایش‌ها را به شما معرفی نماییم.

 

مشاغل رشته فیزیولوژی ورزشی

فیزیولوژی ورزشی یکی از رشته‌های پرطرفداری است که دانشجویان می‌توانند در آن به ادامه تحصیل بپردازند.

افراد فارغ التحصیل در این رشته علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی می‌توانند در کنار تیم‌های پزشکی و یا مراکز ورزشی نیز فعالیت داشته باشند. حتی پیش بینی می‌شود که در آینده امکان تاسیس دفاتر مشاوره ورزشی نیز برای این افراد وجود خواهد داشت.

اگر خواهان بازار کار خوب در این رشته هستید، توصیه می‌کنیم حتما روی توانایی‌های خود و تقویت مهارت‌های تان نیز تمرکز داشته باشید.

 

مشاغل رشته گرایش رفتار حرکتی

گرایش رفتار حرکتی نیز می‌تواند بازار کار خوبی برای فارغ التحصیلان داشته باشد. در این گرایش افراد می‌توانند سمت‌هایی را اخد کرده و به ارائه مشاوره در زمینه‌های مختلف به خصوص رشد بپردازند.

علاوه بر این فارغ التحصیلان این رشته به دلیل آشنایی با مبانی رشدر در کلینیک های ویژه اختلالات رشدی به عنوان دستیار مشغول به کار شوند.

گرایش آموزش تربیت بدنی نیز در تدوین و ارزیابی برنامه‌های درسی تربیت بدنی مدارس و مراکز ورزشی و آموزش موثر مهارت های ورزشی و حرکتی در مدارس و مراکز ورزشی و انجام خدمات مشاوره ای به مدیران، معلمین برای توسعه و بهبود برنامه های درسی تربیت بدنی مدارس و مراکز ورزشی موثر است. یکی دیگر از توانایی های این رشته این است که در زمینه استعدادیابی و علم تمرین نیز فعالیت دارد.

 

مشاغل رشته بیومکانیک ورزشی

این رشته از نظر مشکل بودن کمی از موارد قبلی سخت‌تر خواهد بود زیرا در ارتباط با رشته فیزیک است. از نظر بازار کار نیز ضعیف‌تر است. این گرایش تنها در دانشگاه خوارزمی پذیرش داشته و مشاغل آن در تدریس و مشاوره خلاصه می‌شود.

 

مشاغل رشته آسیب شناسی و حرکات اصلاحی

افراد فارغ التحصیل از رشته آسیب شناسی، می‌توانند در باشگاه‌های حرکات اصلاحی مشغول فعالیت شوند. از طرفی فعالیت در فدراسیون پزشکی و ورزشی نیز برای این افراد امکان پذیر است زیرا می‌توانند به ارائه مشاوره به افراد کادر پزشکی کمک نمایند.

اگر برای کمک کردن به افراد ناتوان و معلول نیز مشتاق هستید، این گرایش برای شما مناسب خواهد بود.

 

مشاغل رشته مدیریت ورزشی

همانطور که از نام رشته پیداست، افراد فارغ التحصیل از رشته مدیریت ورزشی می‌توانند به انجام فعالیت‌های مهمی همچون برنامه‌ریزی برای رویدادهای ورزشی و انجام خدمات بازاریابی ورزشی برای مراکز مربوطه بپردازند.

در این رشته می‌توانید به فعالیت در ساخت و ساز مراکز ورزشی نیز بپردازید. به صورت کلی می‌توان گفت شرایط کاری این رشته می‌تواند کمی متفاوت‌تر از دیگر گرایش‌ها باشد.

البته این رشته خود گرایش‌های دیگری همچون مدیریت راهبردی و مدیریت رسانه‌های ورزشی را نیز دارد که هر کدام حیطه‌های فعالیتی متفاوتی را در برمی‌گیرند.

 

مشاغل رشته روانشناسی ورزشی

مساغل رشته تربیت بدنی در این گرایش شامل ارائه خدمات انگیزشی به ورزشکاران می‌شود. از آنجایی که عوامل روانشناسی برای موفقیت در تمامی زمینه‌ها الزامی است، در رشته‌های ورزشی نیز استفاده از اصول روانشناسی می‌تواند بسیار تاثیر گذار برای موفقیت باشد.

افرادی که در این گرایش فارغ التحصیل می‌شوند می‌توانند در موفقیت ورزشکاران کشور نقش بسزایی ایفا کنند.

 

 

"<yoastmark

 

 

چگونه در رشته تربیت بدنی وارد بازار کار شویم؟

برای وارد شدن به رشته تربیت بدنی می‌توانید از دو راه اقدام کنید. یکی اینکه کنکور دهید، پس از انتخاب رشته وارد دانشگاه شوید و راه بعدی این است که از طریق هنرستان وارد رشته تربیت بدنی شوید.

توجه داشته باشید تفاوتی ندارد با استفاده از روش وارد رشته تربیت بدنی شوید،  در هر صورت شرایط یکسانی برای پذیرش وجود دارد.

 • حداقل قد برای آقایان صد و شصت و پنج و برای خانمها صد و پنجاه و هشت سانتی متر به جز ورزشکاران ملی خواهد بود.
 • شرکت در آزمون عملی
 • داشتن سلامت کامل جسمانی

از جمله شرایطی هستند که باید برای پذیرش در نظر داشته باشید.

نکته مهم دیگری که در رابطه با شرایط پذیرش وجود دارد، این است که در روش اول باید پس از گرفتن دیپلم تربیت بدنی در کنکور کاردانی نیز شرکت نمایید که شرایط  خاص خودش را دارد و هر شهری در این رشته و گرایش برای مقطع کاردانی پذیرش نخواهد داشت.

برای ورود به بازار کار نیز بیشتر فارغ ااتحصیلان به عنوان معلم ورزش در مدارس استخدام می‌شوند؛ اما از آنجایی که یک سری سیاست‌های جدید برای جذب معلمان از سمت آموزش و پرورش وضع شده است، در حال حاضر این شغل نیز تقریبا دست نیافتنی شده است. اما شغل‌هایی مانند کارشناس تربیت بدنی در مدارس و مراکز آموزشی نیز به عنوان شغل‌های رشته تربیت بدنی محسوب خواهند شد.

اگر به فعالیت‌های حرفه‌ای‌تر علاقه مند باشید نیز می‌توانید برای گرفتن کارت‌های مربی‌گری اقدام نمایید.

 

 

درامد رشته تربیت بدنی چقدر است ؟

در خصوص درآمد رشته تربیت بدنی باید به شما بگوییم که درآمد این رشته نیز مانند تمامی موارد دیگر به خودتان بستگی دارد. البته نوع مشاغل رشته تربیت بدنی نیز بر درآمد تاثیر گذار خواهد بود؛ اما برای درآمد هیچ رشته‌ای نمی‌توان سقف و یا مقیاس ثابتی را در نظر گرفت. عوامل بسیاری در درآمد این رشته می‌توانند تاثیر گذار باشند. اگرچه بسیاری از فارغ التحصیلان این رشته هستند شاید از وضعیت شغلی و درآمدی خوبی برخوردار نباشند ؛ اما باید به شما بگوییم تعداد افرادی که از این رشته درآمدهای خوب دارند نیز کم نیست. به طور مثال مربیان ورزشی بسیاری دیده می‌شوند که با ارائه برنامه ورزشی به صورت خصوصی و یا حتی در باشگاه‌ها، درآمدهای هنگفتی دارند و اصلا شاید کسی مبالغ دریافتی این دست افراد را باور نکنند. اما واقعا هستند و به کسب درآمد در این رشته می‌پردازند. پس نتیجه می‌گیریم اگر با علاقه این رشته را انتخاب کرده و به دنبال افزایش مهارت‌های خود باشید، قطعا درآمد خوبی را نیز خواهید داشت.

 

 

درآمد رشته تربیت بدنی در ایران

درآمد رشته تربیت بدنی در ایران

برای ورود به بازار کار رشته بدنی چه دروسی باید گذرانده شوند؟

اگر در رشته تربیت بدنی پذیرفته شوید، لازم است 123 واحد درسی را بگذرانید که در ادامه این واحدهای درسی را بررسی خواهیم کرد.

دروس این رشته شامل، دروس پایه، دروس اصلی ودروس تخصصی می‌شود.

درس‌های پایه، شامل آناتومی انسانی، فیزیولوژی انسانی، شیمی عمومی، فیزیک عمومی، ریاضیات پایه، کمک‌های اولیه و زیست‌‌‌شناسی می‌شود.

همراه با گذراندن دروس پایه، یک سری دروس اصلی نیز باید گذرانده شود. دروس اصلی این رشته شامل، فلسفه آموزش وپرورش، مبانی برنامه ریزی آموزش متوسطه، روانشناسی کودکی و نوجوانی، روانشناسی تربیتی، اصول و فنون مشاوره و راهنمایی، سنجش و اندازه گیری ، تولید و کاربرد مواد آموزشی، روش ها و فنون تدریس، مدیریت آموزشی می‌شود.

برای ورود به مشاغل رشته تربیت بدنی ، یک سری دروس تخصصی نیز ارائه می‌شود که باید گذرانده شوند.

اصول تخصصی رشته تربیت بدنی شامل، تغذیه، آسیب‌‌شناسی ورزشی، رشد و تمامل حرکتی، فیزیولوژی ورزشی، یادگیری حرکتی، سنجش و اندازه گیری تربیت بدنی، بهداشت و ورزش، تربیت بدنی در مدارس،مدیریت سازمان‌های ورزشی، مدیریت و اجرای مسابقات، زبان اختصاصی، حرکت‌شناسی ورزشی و… خواهد شد.

 

 

تحصیل در مقاطع بالاتر در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی

برای انتخاب شغل های رشته تربیت بدنی اگر در مقطع‌های بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری به ادامه تحصیل بپردازید، تنوع بیشتری وجود دارد. اگر به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر علاقه‌مند هستید، می‌توانید در ادامه همراه ما باشید تا از جزییات آن با خبر شوید.

مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی گرایش‌های بسیاری دارد. در این مقطع به صورت گسترده‌تری با تاثیر ورزش بر بافت‌ها و اندام‌های بدن آشنا خواهید شد. در نتیجه فرصت‌های تحقیقاتی بسیار گسترده‌ای برای شما فراهم خواهد بود. از جمله گرایش‌های این رشته در مقطع کارشناسی ارشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

فیزیولوژی ورزشی

فیزیولوژی ورزشی از جمله قدیمی‎‌ترین رشته‌هایی است که در رشته تربیت بدنی، مقطع کارشناسی ارشد می‌توانید انتخاب نمایید. با انتخاب این رشته در مقطع ارشد، گرایش‌ها شامل موارد زیر می‌شود، فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی، فیزیولوژی ورزشی کاربردی، فیزیولوژی فعالیت بدنی محض ، فیزیولوژی فعالیت بدنی بالینی و تغذیه ورزشی می‌شود.

دانشجویان این رشته برای ورود به بازار کار می‌آموزند که پروتکل‌های ورزشی چه تاثیری بر بدن خواهد گذاشت. برای افرادی که علاقه مند به طراحی تمرین هستند، این رشته می‌تواند مناسب باشد. علاوه بر این دانشجویان این گرایش در زمینه تغذیه ورزشی نیز آموزش خواهند دید. مشاغل رشته تربیت بدنی در این رشته بسیار متنوع است که برای راهنمایی بیشتر در مورد آن می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

رفتار حرکتی

از جمله گرایش‌های دوره کارشناسی ارشد تربیت بدنی رفتار حرکتی است. افرادی که در این رشته تحصیل می‌کنند می‌توانند به استعدادیابی تحصیلی مشغول باشند. از جمله گرایش‌های این رشته می‌توان به یادگیری و کنترل حرکتی، رشد حرکتی و آموزش تربیت بدنی اشاره کرد. در گرایش کنترل حرکتی مواردی همچون ارزیابی نقاط قوت و ضعف ورزشکاران و طراحی تمرینات برای رساندن آن‌ها به اوج مهارت انجام می‌شود. در گرایش رشد حرکتی همانطور که از نام آن پیداست، به ارزیابی شاخص‌های رشدی می‌پردازد.

همچنین  دانش آموختگان رشد حرکتی بواسطه آشنایی با مبانی رشدی می توانند در کلینیک های ویژۀ اختلالات رشدی بعنوان دستیار کار کنند. گرایش آموزش تربیت بدنی نیز در تدوین و ارزیابی برنامه های درسی تربیت بدنی مدارس و مراکز ورزشی و آموزش موثر مهارتهای ورزشی و حرکتی در مدارس و مراکز ورزشی و انجام خدمات مشاوره ای به مدیران، معلمین برای توسعه و بهبود برنامه های درسی تربیت بدنی مدارس و مراکز ورزشی مؤثر است.

 

آسیب شناسی و حرکات اصلاحی

با انتخاب این رشته می‌توانید مشاغل تربیت بدنی مانند، مربی‌گری برای حرکات اصلاحی، خدمات تخصصی برای حرکات اصلاحی و…. را انتخاب نمایید.

 

روان شناسی ورزشی

اگر به دنبال شغلی مدرن و جدید در میان مشاغل رشته تربیت بدنی هستید، می‌توانید روان‌شناسی ورزشی را انتخاب کنید. در این گرایش به ورزشکاران با آموزش‌های روانشناسی کمک می‌شود که موفقیت‌های بیشتری را کسب نمایند.

 

بیومکانیک ورزشی

در رشته بیومکانیک ورزشی با علوم زیستی، آناتومی، کنترل حرکتی، فیزیک، حرکت شناسی و اصول مکانیکی ارگان های بدن آشنا خواهید شد.  گرایش‌های این رشته نیز شامل،  بیومکانیک پایه ورزشی، بیومکانیک عملکرد ورزشی ، بیومکانیک بازتوانی ورزشی و بیومکانیک و مهندسی ورزشی می‌شود. به صورت کلی مشاغل این رشته شامل طراحی برنامه‌های ورزشی برای بدنسازان خواهد شد.

 

مدیریت ورزشی

در این رشته ترکیبی از دروس مدیریت و ورزش را مطالعه خواهید کرد. گرایش‌های این رشته نیز شامل، مدیریت بازاریابی در ورزش، مدیریت اماکن و تاسیسات ورزشی ، مدیریت اوقات فراغت و ورزش‌های تفریحی ، مدیریت راهبردی در سازمان‌های ورزشی ، مدیریت رسانه‌های ورزشی و مدیریت رویدادهای ورزشی خواهد شد.

 

 

مشاغل رشته تربیت بدنی در مقطع دکتری

در این قسمت قصد داریم شغل های رشته تربیت بدنی در مقطع دکتری را به شما معرفی کنیم.

در مقطع دکتری، یکی از پرتقاضاترین گرایش‌ها، فیزیولوژی ورزشی است. در این گرایش بهترین راهکارهای درمانی برای مشکلات عصبی و عضلانی ارائه می‌شود. آسیب‌شناسی ورزشی گرایش بعدی است که در مقطع دکتری می‌توانید به صورت تخصصی در آن تحصیل کنید. در این گرایش، به بالا بردن سلامت عمومی افراد جامعه کمک شایانی خواهد شد. این رشته خود به گرایش‌های دیگری مانند امدادگری ورزشی، تربیت بدنی ویژه معلولین و حرکات اصلاحی تقسیم می‌شود. فارغ ااتحصیلان در این گرایش می‌توانن به صورت خصوصی نیز به ارائه خدمات بپردازند. مانند مقطع ارشد، مدیریت ورزشی نیز در مقطع دکتری وجود دارد. افرادی که در این رشته تحصیل می‌کنند می‌توانند کمک شایانی را به صنعت ورزش کشور نمایند.

 

 

درامد رشته تربیت بدنی چقدر است

درامد رشته تربیت بدنی چقدر است

 

 

مشاغل رشته تربیت بدنی در خارج از کشور شامل چه مواردی می‌شود؟

شغل های رشته تربیت بدنی در تمام دنیا طرفداران بسیاری دارد و تنوع آن  برای افرادی که خارج از کشور را انتخاب می‌کنند، بیشتر است. ما در ادامه قصد داریم مشاغل رشته تربیت بدنی در امریکا، ایتالیا و آلمان را بررسی کنیم.

اگر قصد مهاجرت به کشور آمریکا را داشته باشید، باید به شما بگوییم در این کشور فرصت‌های شغلی بسیاری در انتظار شما می‌باشد.

از جمله شغل های رشته تربیت بدنی در خارج از کشور، می‌توان به معلم بهداشت، مدرس دانشگاه، مربی آموزشی، مربی حرفه‌ای، مامور بهداشت، متخصص تغذیه و…. اشاره نمود.

با انتخاب رشته تربیت بدنی در ایتالیا میز می‌توانید شغل‌های متنوعی را داشته باشید. از جمله این موارد می‌توان به کمک به بیماران، مربی تربیت بدنی، فعالیت در کنار پزشکان و…اشاره نمود.

اگر برای مهاجرت کشور آلمان را انتخاب کرده باشید نیز فرصت‌های خوبی در انتظار شما خواهد بود. اولا لازم است بدانید که برای تحصیل در کشور آلمان نیاز به تسلط بر هر دو زبان آلمانی و انگلیسی است. از جمله مشاغلی که در آلمان با انتخاب رشته تربیت بدنی وجود دارد، شامل معلم ورزش، متخصص تغذیه، تحلیلگر عملکرد بدن، درمانگر ورزشی و یا مدیریت مراکز ورزشی می‌باشد.

کدام دانشگاه‌‎ها در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشجو می‌پذیرند؟

 • دانشگاه لافبورو در انگلستان
 • کوئینزلند در استرالیا
 • ،دانشگاه بریتیش کلمبی
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بیرمینگام
 • دانشگاه فلوریدا
 • دانشگاه اوهایو
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه باث
 • دانشگاه ملی سئول
 • دانشگاه اکستر در انگلستان
 • دانشگاه میشیگان

 

اگر در مورد اینکه درامد رشته تربیت بدنی چقدر است در خارج از کشور، نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، با تیم مشاوره ما تماس بگیرید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب مشاغل رشته تربیت بدنی را بررسی کردیم. شغل های رشته تربیت بدنی در مقطع دکتری و ارشد نیز سوال بسیاری از داوطلبان بوده است که ما سعی کردیم این موارد را نیز بررسی نماییم. درآمد رشته تربیت بدنی در ایران به مواد متفاوتی می‌تواند بستگی داشته باشد در رابطه با این موارد راهنمایی‌های لازم به شما در متن ارائه داده شده است. در صورتی که برای شما مهم است درامد رشته تربیت بدنی چقدر است و یا در رابطه با معرفی لیست مشاغل و میزان درآمد رشته تربیت بدنی ایران نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید با تیم پشتیبانی ایران تخصیل تماس بگیرید.

 

 

جهت دریافت مشاوره برای مشاغل رشته تربیت بدنی از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره  ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

رشته صنایع غذایی بدون کنکور

رشته‌های دانشگاه آزاد قشم

ثبت نام رشته حقوق بدون کنکور

اعلام نتایج آزمون عملی تربیت بدنی 

گرایش های رشته تربیت بدنی

مشاغل رشته تربیت بدنی

4.2/5 - (18 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای انتخاب مشاغل رشته تربیت بدنی حتما مدرک دانشگاهی لازم است؟

امروز برای ورود به حوزه تربیت بدنی و انتخاب مشاغل این حوزه می‌توانید با گذراندن دوره‌های آموزشی بیرون از دانشگاه نیز اقدام کنید.

بهترین مورد از شغل‌ های رشته تربیت بدنی شامل چه موردی است؟

بهترین شغل به علایق و انتظارات شما بستگی دارد که در این مورد می‎‌توانید از مشاوران کمک بگیرید.

درآمد رشته تربیت بدنی در ایران چقدر است؟

درآمد این رشته نیز مانند تمامی رشته‌های دیگر می‌توان از کم تا زیاد متغیر باشد. این موضوع به مهارت‌های شما بستگی خواهد داشت.

درآمد رشته تربیت  بدنی در خارج از کشور چقدر است؟

درآمد این رشته در خارج از کشور نیز بسته به زمینه فعالیت و مهارت‌های شما متفاوت خواهد بود. در صورتی که درآمد رشته خاصی مورد نظر شماست، با ما تماس بگیرید.

نظرات

 1. Haniye
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۴

  سلام وقت بخیر
  کارشناسی علوم ورزشی دارم
  برای مهاجرت
  چه از طریق تحصیل چه کار
  شما میتونین راهنماییم کنین؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۱

   وقت بخیر
   برای مشاوره و راهنمایی میتوانید با مرکز تمماس بگیرید

 2. هیمن
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۶

  سلام یک سوال برای من پیش اومده که آیا رشته تربیت بدنی رو میشه از دهم خوند مثلا درسش هست من ۱۰ تجربی هستم میتونم یازدهم برم به این رشته

  • مشاور محمدی
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت به خیر
   رشته تربیت بدنی در هنرستان ارائه شده و میتوانید از پایه دهم وارد این رشته شوید و دیپلم تربیت بدنی بگیرید.

 3. زهرا
  ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

  سلام من دیپلم تجربی دارم و می‌خوام تو دانشگاه تربیت بدنی بخونم چطور باید وارد دانشگاه شم و درصد های کنکورم چقدر باشن قبول میشم؟؟

  • مشاور رضایی
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت بخیر . جهت مشاوره بیشتر تماس حاصل فرمایید .

  • مشاور ابراهیمی
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام
   برای راهنمایی دقیق در این حوزه تماس بگیرید

 4. عرفان
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام من دیپلم کاردانش هستم میخواستم تو دانشگاه آزاد رشته تربیت بدنی بخونم بعد استخدام شوم تازه من سربازی هم رفتم من چند سال تو دانشگاه درس میخونم میشه کمکم کنید

  • مشاور صادقی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام
   اگر دیپلم 12 ساله داشته باشید
   میتونید کارشناسی پیوسته این رشته رو بخونید که 4 سال و 8 ترم است

 5. سپهر سهرابی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

  سلام برای گرفتن بورسیه از رشته تربیت بدنی باید چیکار کنم میخوام تو دانشگاه سئول کره درس بخونم

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام برای دریافت مشاوره کامل در خصوص رشته تربیت بدنی با مرکز مشاوره تماس بگیرید

 6. حسن
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام من فارغ‌التحصیل فوق دیپلم هستم الان بدلیل مشکل مالی نتونستم ادامه تحصیل بدم میخواستم بدونم الان با مدرک فوق دیپلم میتونم سرچه کاری برم

  • مشاور جوادی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی میتونید به عنوان مربی تربیت بدنی در مراکز ورزشی مشغول بشین.

 7. محمد
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

  سلام
  من کلاس ۱۱ رشته انسانی هستم
  اگر کنکور رشته تربیت بدنی بدم میتونم برم و مدارک سرمربی فوتبال بگیرم ؟
  یا میشه از رشته انسانی برم ی شغل غیر از ورزش و فوتبال بعد از چند سال برم و مدرک سرمربی فوتبال بگیرم ؟

  • tahmasebi
   ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام بله شما با دیپلم انسانی میتونید کنکور فنی گرایش تربیت بدنی شرکت کنید و ادامه تحصیل بدید.

   • محمد
    ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

    نه من میخوام برم مدرک سرمربی بگیرم میگم میشه

    • مشاور جوادی
     ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

     سلام وقت بخیر
     دوست گرامی برای بررسی بیشتر و دقیق تر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 8. صاینا
  ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

  سلام . من کلاس نهم هستم .اول بگم که در رشته کارته ۶سال کارکردم و دان یک هستم و الان هم دفاع شخصی کار میکنم من میخواستم بدونم که رشته تربیت بدنی رشته ای هست که فعالیت ورزشی کاملی داشته باشه و آیا از طریق اون میتونم فقط در رابطه باهمین ورزش هایی که انجام میدم فعالیت کنم و مربی ورزش های مورد نظرم بشم واصلا از کدوم زیر شاخش ؟؟؟

  لطفا من رو کمک کنید

  • tahmasebi
   ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام رشته تربیت بدنی بصورت کلی در دانشگاه ارایه خواهد شد و شما نمیتونید در رشته خاصی مثلا کاراته ادامه تحصیل بدید.

 9. محمد
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

  سلام
  از بین رشته علوم ورزشی و تربیت بدنی کدوم بازار کار بهتری داره؟

  • مشاور منصوری
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت بخیر هر دو به یک شکل هستند ولی گرایش های متفاوتی دارند

 10. محمد
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۳

  سلام.
  علوم ورزشی و تربیت بدنی چه تفاوتی دارند کدوم رشته بیشتر عملیه؟

  • مشاور جوادی
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی حدودا عین هم هستن ولی تربیت بدنی عملی بیشتر داره.

 11. محمد
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۷

  سلام وقت بخیر . من رشته علوم قرآن و حدیث دولت آباد اصفهان روزانه قبول شدم .
  بنظرتون تربیت بدنی آزاد برم یا علوم قرآن و حدیث روزانه؟ کدوم آینده بهتری داره

  • مشاور عباسیان
   ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقتتون بخیر
   بهتر است برای دریافت مشاوره دقیق در خصوص مشاغل رشته های مختلف با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 12. میثم محبی
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

  سلام ببخشید من درحال حاضر دانشجو دانشگاه علمی کاربردی هستم و رشته تربیت بدنی میخونم می خواستم بدونم میشه با این مدرک معلم آموزش و پرورش شد

  • obeidavi obeidavi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرماییید

 13. بهاره
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام من رشته ام تربیت بدنی هست می خوام بدونم میتونم معلم بشم باید چه دانشگاه ای قبول بشم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاع از شرکت در دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم و به صورت ازاد در ازمون های استخدامی اموزش پرورش با مرکز
   مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 14. سعید
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

  سلام رشته علوم ورزشی جز دانشگاه فرهنگیان میباشد؟

  • bahraii
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

   سلام وقت بخیر خیر در دانشگاه های ازاد هم دانشج می پذیرد برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 15. امید
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۸

  سلام من امسال وارد سال دهم میشم و رشته تربیت بدنی ، چجوری میتونم از طریق فرهنگیان وارد بشم؟

  • maleki
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

   سلام وقت شما بخیر
   بعد از اعلام نتایج کنکور می توانید کارت علاقه مندی تربیت بدنی برای مصاحبه فرهنگیان را تهیه نمایید.

 16. زهرا
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۳

  سلام خسته نباشید
  من میخوام برم دهم معدلم ۲۰ شده ولی خانوادم میگن حیفه یا معدل ۲۰ بری تربیت بدنی. بنظرتون رشته ایه که از لحاظ سطح علمی کمتره و با معدل پایین هم میشه رفت؟
  و اینکه شنیدم تعداد کسایی که میرن تربیت بدنی زیاده و شانس کسایی که تو رشته ورزشی خاصی حرفه این و مدال و مقام دارن بیشتره و بیشتر به درد اونا میخوره.درسته این؟

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقت به خیر
   سطح مدرک و رشته های نظری بالاتر از رشته های دیگر است و عمدتا اشخاصی میتوانید وارد رشته های نظری شوند که معدل بالا و شرایط تحصیلی خوبی داشته باشند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 17. زهرا باقری
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

  سلام.
  من نهم هستم و قدم ۱۵۷ هست ، برای ورود به هنرستان فنی(تربیت بدنی) مشکلی نیست؟
  این شرایط قدکه برای خانمها حداقل ۱۵۸، برای ورود به هنرستان هست یا دانشگاه؟
  حتی یک سانت هم کم باشه اشکال داره؟

  • fathollahi
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۰

   سلام برای تربیت بدنی هنرستان قد برای بانوان حداقل 158 میباشد

 18. mahdi
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

  بنظرتون پر درآمد ترین رشته تربیت بدنی چیست ؟و اینکه اگر ارشد فیزیولوژی باشیم میتوانیم مربی رشته های ورزشی باشیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت بخیر
   منعی برای شما وجود ندارد باید شرایط دیگر مشاغل رشته تربیت بدنی را بررسی کنید . میتوانید مقاله های داخل سایت را مطالعه کرده و یا با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 19. بفرین
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام
  من رشته تربیت بدنی هنرستان تحصیل می کنم میخواستم بدونم این رشته برای دانشگاه کنکورش فقط کاردانی است یا اینکه میشه از طریق کنکور کارشناسی راخوند یعنی بعد دیپلم یک‌راست کارشناسی بخونم

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت به خیر
   کنکور فنی حرفه ای مختص فارغ التحصیلان رشته فنی حرفه ای برای مقطع کاردانی است.برای مقطع کارشناسی باید کنکور سراسری رشته های نظری را شرکت کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 20. زهرا
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

  سلام.من پایه نهم هستم اگر میخواهیم ورزشکار شویم آیا از طریق تربیت بدنی میشود؟ چون توی تربیت بدنی رشته هارو تاحدی یاد میدن درسته؟بعد یه سوال آیا بعد ازدوسال تربیت بدنی که کنکور میدیم (برای مثال کنکور تجربی) آیا مدرک رو هم در رشته تجربی میگیریم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت بخیر
   بله از طریق رشته تربیت بدنی می شود در رشته های ورزشی فعالیت کرد
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 21. ناهید
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۴

  سلام من میخوام از طریق رشته تربیت بدنی مربی باشگاه یا بدنسازی رو ادامه بدم رشتم انسانی هست لطفا یکم توضیح بدید
  اینکه گفتید شرایط جسمانی مهمه آیا پرانتزی پا هم تاثیر داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   با سلام.میتوانید برای رشته علوم ورزشی اقدام نمایید.

 22. مهدی
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۵

  سلام ببخشید من نمره هام همشون در حد بیست هست ، و بنده اول به دندانپزشکی علاقه داشتم ولی دچار افسردگی شدید شدم و الان تنها ورزشه که منو آروم می‌کنه ، می‌خوام پیگیر رشته تربیت بدنی بشم ، آیا. تو کنکور قبول بشیم کارمون صد در صد هست ؟!
  یه سوال دیگه هم اینکه اگه تو پیام نور یا آزاد ثبت نام کنیم چطوری میتونیم واسه معلمیش بخونیم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱

   بله.از طریق شرکت در ازمون استخدامی اموزش پرورش و یا شرکت در کنکور سراسری.برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 23. محمد رضا آقایی
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

  سلام درود
  من سال اخرم، هست دوازدهم انسانی هستم
  کنکور میخوام بدم دوست دارم دانشگاه فرهنگیان رشته تربیت بدنی قبول بشم
  سوالم این هست که روزانه هم می تونم قبول بشم بعد آزمون استخدامی برای دبیری بدم؟ امکانش هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام وقت بخیر برای مشاغل تربیت بدنی بله در صورتی که دانشگاه روزانه یا ازاد بخونین و در ازمون استخدامی نمره حدنصاب رو کسب کنید و شرایط کلی رو داشته باشیدمنعی دارید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

   سلام وقت بخیر بله میتونین بعدا باید در فراخوان اموزش و پرورش شرکت کنین

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴

   سلام وقت بخیر بله میتونین بعدا میتونین در فراخوان اموزش پرورش شرکت کنین

 24. Zahra
  ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

  من کاردانی تربیت بدنی دارم ایا میتونم در خارح از کشور ادامه تحصیل بدم ؟ و اینکه رزومه ای باید داشته باشم ؟ حداقل رزومه برای پذیرش در دانشگاهای خارج از کشور ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت بخیر
   در رابطه با تحصیل در خارخ از کشور بستگی به گشور مقصد و شرایط دانشگاه دارد واینکه ایا برای کارشناسی ناپیوسته پدیرش دارد یا نه

  • محمد رضا آقایی
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام درود
   من سال اخرم، هست دوازدهم انسانی هستم
   کنکور میخوام بدم دوست دارم دانشگاه فرهنگیان رشته تربیت بدنی قبول بشم
   سوالم این هست که روزانه هم می تونم قبول بشم بعد آزمون استخدامی برای دبیری بدم؟ امکانش هست؟

 25. امیر محمد
  ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

  سلام خسته نباشید من رشته کامپیوتر کلاس دهم هستم و3سال بسکتبال بازی میکنم و به رشته تربیت بدنی علاقه دارم ولی من رشته کامپیوتر رو دوست ندارم چون پدر و مادر برام انتخاب کردن و من اصلا علاقه ندارم این شماره پدرمه میشه درباره رشته تربیت بدنی صحبت کنین با ایشون 09151015545

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت بخیر امکان تماس از سوی مرکز وجود نداره برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 26. میر علی
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام ببخشید میتونیم از طریق رشته تربیت بدنی به سمت فوتبال بریم و فوتبالیست شیم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام. ارتباطی با تحصیلات ندارد

 27. Shadmehr
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام ببخشید من رشته ام حقوق هستش و علاقه چندانی ندارم ترم سه هستم آیا ارزش داره تغییر رشته بدم بیام تربیت بدنی؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰

   سلام وقت بخیر
   داشتن علاقه یکی از شروطی است که باید شما برای داشتن اینده تحصیلی خوب در نظر بگیرید
   شرایط شما باید بیشتر بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 28. هستی
  ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰

  سلام وقتتون بخیر میخواستم ببینم چگونه از طریق رشته تربیت بدنی میتوانم دکتر تیم شوم ایا این امکان وجود دارد؟و چگونه؟و ایا اناتومی تشریحی هم زیر شاخه ای از تربیت بدنی است؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام وقت بخیر خیر نمیتونین . اناتومی تشریحی خیر اناتومی فیزیولوژی زیر شاخه تربیت بدنی هست

 29. مبینا
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۶

  سلام وقتتون بخیر
  من ترم اخر کاردانی هستم و علاقه زیادی هم فیزیولوژی ورزشی دارم و هم به حرکت اصلاحی ورزشی… میخواستم بدونم برای ورود به این رشته ها از الان به غیر از مدرک نیاز به چه چیزایی دارم …واینکه در این رشته ها میتونم وارد چه کار هایی بشم….از وقتی پیامتونو دیدم در رابطه اینکه بازار کار خوبی نداره خیلی دلسرد شدم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۲

   سلام برای ورود به رشته های تربیت بدنی بجز مدرک تحصیلی باید از نظر وضعیت جسمانی آمادگی بالایی داشته باشید

 30. زهرا
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام وقتتون بخیر من ترم آخر رشته کارشناسی ام آیا می تونیم از طریق این رشته فیزیوتراپ بشیم یا کلینیک تغذیه بزنیم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۹

   سلام
   برای رشته فیزیوتراپی خیر
   ولی شما میتوانید در مقطع ارشد و دکتری فیزیولوژی ورزشی یا آسیب شناسی حرکتی بخونید و از اون طریق مجوز تاسیس کلینیک را دریافت کنید

 31. B
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

  ببخشید منظورتون از گذروندن تعهد خدمت در فرهنگیان چی هست ؟
  کدام دوره ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر بعد از فارغ التحصیلی دو برابر تایم سنوات تحصیلیتون هست

   • زهرا
    ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

    سلام وقتتون بخیر
    من قدم 155هست اگر رتبه قبولی کنکور رو داشته باشم هم نمیتونم وارد دانشگاه بشم؟

    • مشاور محمدی
     ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۷

     سلام وقت به خیر
     شرط ورود به رشته تربیت بدنی سلامت جسمانی است.

 32. .
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۶

  سلام ببخشید من میخام واردرشته تربیت بدنی وتوی دیدگاها دیدم که گفتید بازارکار خوبی نداره والان من دچار تردیدشدم میشه راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۹

   سلام .
   بازار کار بستگی به مدرک وتوانایی شما داره و اینکه اگه از طریق فرهنگیان پیگیری کنید بازار کار تضمین شده است براتون

   • .
    ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۲

    خوب من از طریق هنرستان نوشتم

 33. mohamad
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

  سلام ببخشید من رشته تربیت بدنی هستم امکانش هست که کنکور تجربی بدم .

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام اگر دیپلم نظام جدید 3-3-6 باشی میتونی از رشته دیپلم تربیت بدنی وارد کنکور تجربی بشی.

 34. محمد مسافر
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۶

  سلام ببخشید من رشته تربیت بدنی هستم امکانش هست که کنکور تجربی یا انسانی بدم آیا؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام وقت به خیر با توجه به دیپلم تربیت بدنی شما و نظام آموزشی 6-3-3 مشکلی از جهت شرکت در کنکور سراسری تجربی یا انسانی را ندارید.

 35. محدثه
  ۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۲

  میخواستم بدونم تو رشته ی تربیت لدنی در دانشگاه ازاد میشه فیزیوتراپیست شد؟ اگه میشه چطور باید اقدام کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقتتون بخیر.
   متاسفانه این شرایط وجود ندارد.

 36. جواد حجازی
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۳

  با سلام
  من بین رشته علوم ورزشی و مهندسی صنایع گیر کردم
  بنظرتون کدوم آینده داره

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقتتون بخیر.
   برای انتخاب رشته باید به علاقه خودتون توجه کنید و بررسی بازارکار در مرحله دوم قرار میگیرد.

 37. محدثه
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

  میخواستم بدونم دانشجویان تربیت بدنی میتونن دکتر فیزیوتراپی بشن یا نه.

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر.
   با عرض شرمندگی این امکان وجود ندارد.

 38. مهدي محمدبيگي
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴

  با سلام
  من بین مهندسی صنایع و علوم ورزشی گیر کردم بنظرتون رشته علوم ورزشی آینده خوبی دارد؟
  من خودم ورزشکار هستم ولی به خاطر بازار کار دودل هستم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹

   هر کدام از این دو رشته بازار کار مخصوص به خود را دارند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرین

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام وقتتون بخیر.
   در مرحله اول برحسب علاقتون به دنبال رشته باشید و در مرحله بعد به بازار کار فکر کنید.
   برای بررسی شرایط شغلی هر رشته میتونید با شماره مرکز تماس بگیرید.

 39. Hab
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۳

  سلام.وقت بخیر.میشه کسی که رشته تربیت بدنی فرهنگیان رو میخونه در خارج ادامه تحصیل بده و مدرک دکترا و کارشناسی ارشد رو در خارج بگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای تحصیل در خارج برای رشته تربیت بدنی در صورتی که فارغ التحصیل شوید و تعهد خدمت خود را بگذرانید و بعد اقدام به ادامه تحصیل کنید مشکلی برای تحصیل وجود موفق باشید

 40. ‌reihane
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۹

  سلام خسته نباشید من پیش زمینه ی ورزشی دارم ب رشته تربیت بدنی هم علاقه دارم اما میخوام بدونم در حالت کلی بازار کار خوبی داره این رشته؟چون اکثرا میگن ک ناراضی هستن

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   خیر بخوام واقع بینانه بهتون بگم بازار کار خوبی نداره و به سختی میتونید کار پیدا کنید

  • محمدحسن
   ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام یعنی ساعت کاریش کمه؟میشه مربی شد؟

   • karimi
    ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 41. Bari
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام میشه از طریق دانشگاه پیام نور مربیگری ژیمناستیک رو گرفت و آیا اصلا این رشته درآمد داره؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶

   سلام شما میتونی رشته تربیت بدنی یا علوم ورزشی رو در دانشگاه های ازاد پیام نور بخونید

   • محمدحسن
    ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

    سلام درساش خواندنیه؟با چند سال دانشگاه میشه مربی شد؟ بازار کار خوبی نداره یعنی ساعت کاریش کمه؟

    • karimi
     ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 42. Shokufe
  ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹

  سلام روزتون بخیر. برای ادامه تحصیل در خارج از کشور از چه طریقی اقدام میشه کرد؟ یعنی خود دانشگاه معرفی نامه میفرستن برای دانشگاه های خارج یا اینکه خودت از طریق سفارت باید اقدام کنی؟
  ممنون بابت سایت خوبتون

  • moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام باید خودت رزومه بفرستی برای دانشگاه و منتظر باشی اگر اوکی شد از سفارت اقدام کنی

مطالب مرتبط

تماس با مشاور