تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
گرایش های رشته تربیت بدنی

گرایش های رشته تربیت بدنی

گرایش های رشته تربیت بدنی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آشنایی با گرایش های رشته تربیت بدنی قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام و ادامه تحصیل در این رشته تحصیلی الزامی و مهم به نظر می رسد. در واقع، بدون کسب اطلاعاتی در مورد گرایش های تربیت بدنی و شناخت کامل و دقیق شاخه های رشته تربیت بدنی آن ها نمی توان اقدامی برای انتخاب رشته کرد. البته در این میان شناخت دانشگاه های پذیرنده گرایش های تربیت بدنی هم مهم به نظر می رسد.

 

از آن جایی که کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با گرایش های تربیت بدنی برای هر یک از افراد مشغول به تحصیل در آن ها الزامی است از این رو یاری خواستن از مشاوری کاردان در این میان می تواند بسیار مفید باشد. برای سهولت کسب اطلاعاتی دقیق و درست در رابطه با شاخه های رشته تربیت بدنی و آشنایی کامل با دانشگاه های پذیرنده این گرایش ها می توانید با تیم مشاوره حرفه ای تماس بگیرید.

 

 

جهت اطلاع از گرایش های ارائه شده در رشته تربیت بدنی در دو مقظع ارشد و دکتری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

رشته دانشگاهی تربیت بدنی در مقطع ارشد و دکتری دارای گرایش هایی است

 

 

شاخه های رشته تربیت بدنی

 

 

فهرست محتوا

گرایش های رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی چیست؟

آشنایی با گرایش های رشته تربیت بدنی در زمان انتخاب رشته کنکور برای هر یک از افراد داوطلب الزامی است.

در رابطه با گرایش های تربیت بدنی در مقطع کارشناسی باید بگوییم که در این مقطع از رشته تربیت بدنی هیچ گرایشی ارائه نمی شود.

 

 

گرایش های رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟

در رابطه با گرایش های تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد باید عرض کنیم که گرایش های زیادی در این مقطع از تربیت بدنی ارائه شده که شامل پنج مورد می شوند.

در ادامه با ذکر اسامی و ارائه توضیحاتی در رابطه با گرایش های تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد در خدمتتان هستیم.

 

 

گرایش های کارشناسی ارشد تربیت بدنی
فیزیولوژی ورزشی
بیومکانیک ورزشی
رفتار حرکتی
آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی
مدیریت ورزشی
روانشناسی ورزشی

 

 

معرفی گرایش مدیریت ورزشی ارشد تربیت بدنی

در گرایش مدیریت ورزشی از کارشناسی ارشد تربیت بدنی بیشتر به بحث مدیریت در ورزش پرداخته می شود. این گرایش از تربیت بدنی خود به گرایش های دیگری هم تقسیم می شود که در ادامه یه ذکر آن ها می پردازیم.

 

 

گرایش های رشته مدیریت ورزشی

 رشته مدیریت ورزشی از شش گرایش مختلف تشکیل شده که در ادامه آن ها را ذکر می کنیم.

 

 

گرایش های رشته مدیریت ورزشی
مدیریت بازاریابی در ورزش مدیریت راهبردی در سازمان های ورزشی
مدیریت اماکن و تأسیسات ورزشی مدیریت رسانه های ورزشی
مدیریت اوقات فراغت ورزش های تفریحی مدیریت رویدادهای ورزشی

 

 

در مورد بازار کار گرایش مدیریت ورزشی چه می دانید؟

در رابطه با بازار کار گرایش مدیریت ورزشی باید خدمت شما بگوییم که دانش آموختگان این گرایش تحصیلی امکان فعالیت و خدمت در پست های مدیریتی از جمله فدراسیون ها و باشگاه های ورزشی را دارند.

بعلاوه، شماری از افراد فارغ التحصیل در گرایش مدیریت ورزشی از جمله شاخه های رشته تربیت بدنی در مقطع ارشد می توانند در انواع شرکت های بازاریابی ورزشی مشغول به کار شوند.

 

 

معرفی گرایش بیومکانیک ورزشی ارشد تربیت بدنی

گرایش بیومکانیک به عنوان یکی از گرایش های تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد یکی از گرایش های مورد توجه در بین داوطلبان کنکور ارشد است.

از جمله مباحث مورد توجه در گرایش بیومکانیک به عنوان یکی از شاخه های رشته تربیت بدنی می توان از فیزیک، حرکت شناسی، آناتومی و اصول مکانیکی نام برد.

 

 

برای آشنایی با مشاغل رشته تربیت بدنی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

در مورد گرایش های رشته بیومکانیک ورزشی چه می دانید؟

در رابطه با گرایش های رشته بیومکانیک ورزشی باید بگوییم که در این رشته گرایشی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه نمی شود.

 

 

در مورد بازار کار گرایش بیومکانیک ورزشی چه می دانید؟

در رابطه با بازار کار گرایش بیومکانیک از جمله گرایش های تربیت بدنی باید خدمت شما این موضوع مهم را عرض کنیم که افراد دانش آموخته این رشته تحصیلی می توانند به عنوان طراح برنامه های بدنسازی فعالیت داشته باشند.

اما در مجموع باید بگوییم که این گرایش از گرایش های تربیت بدنی بازار کار چندان خوب و مناسبی در ایران ندارند.

 

 

رتبه مورد نیاز ارشد تربیت بدنی

 

 

معرفی گرایش رفتار حرکتی ارشد تربیت بدنی

در این گرایش از مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی طرفداران خاص خود را در میان داوطلبان و متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دارد. 

در این گرایش تحصیلی توجه زیادی به بررسی و تحلیل رفتار حرکتی انسان می شود. 

 

 

برای معرفی کامل لیست رشته های دانشگاهی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

در مورد گرایش های رشته رفتار حرکتی چه می دانید؟

در رابطه با گرایش های رشته رفتار حرکتی باید عرض کنیم که در این رشته دانشگاهی سه گرایش متنوع یعنی آموزش تربیت بدنی، یادگیری و کنترل حرکتی و همین طور رشد حرکتی ارائه شده که هر فرد در صورت تمایل و برحسب علاقه خود یکی از آن ها را برای ادامه تحصیل در دانشگاه انتخاب می کند.

 

 

در مورد بازار کار رشته رفتار حرکتی چه می دانید؟

در رابطه با بازار کار رشته رفتار حرکتی باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل عرض کنیم که افراد دانش آموخته این رشته تحصیلی امکان اشتغال در خانه های سلامت، شهرداری، پارک، کلینیک های درمان اختلالات رشد و باشگاه های ورزشی را دارند.

 

 

معرفی گرایش آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی ارشد تربیت بدنی

گرایش آسب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی یکی از گرایش های مطرح در ارشد تربیت بدنی به شمار می رود که طرفداران خاص خودش را در میان علاقمندان به ورزش و تربیت بدنی دارد.

 

 

در مورد گرایش های رشته آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی چه می دانید؟

در رابطه با گرایش های رشته آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی باید عرض کنیم که سه گرایش تحصیلی در این رشته گنجانده شده است.

در واقع، علاقمندان به ادامه تحصیل در رشته آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی می توانند در یکی از گرایش های حرکات اصلاحی، امدادگر ورزشی و یا تربیت بدنی ویژه ادامه تحصیل بدهند. 

 

 

در رابطه با بازار کار رشته آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی چه می دانید؟

در مورد بازار کار رشته آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی باید خدمت شما عرض کنیم که کلیه دانش آموختگان این رشته امکان اشتغال به کار در سمت مربی خصوصی را دارند. 

البته امکان فعالیت آن ها در باشگاه ها در کنار تیم های ورزشی جهت اصلاح کننده حرکات نیز وجود دارد. بعلاوه، شما دوست عزیز می توانید بعد از اتمام دوران کارشناسی ارشد خود در دانشگاه ها باشگاهی را تأسیس کرده و کاری را برای خود راه بیندازید.

 

معرفی گرایش فیزیولوژی ورزشی ارشد تربیت بدنی

رشته فیزیولوژی ورزشی را می توان به عنوان یکی از رشته هایی در نظر گرفت که می تواند به عنوان اساس و پایه علم تمرین به شمار بیاید. جالب اینجاست که با ادامه تحصیل در این رشته بسیار قدیمی امکان کسب اطلاعاتی به روز و کامل در رابطه با تغذیه ورزشی را نیز بدست می آورید و با این موضوع جذاب نیز آشنایی پیدا می کنید.

 

 

در مورد گرایش های رشته فیزیولوژی ورزشی ارشد تربیت بدنی چه می دانید؟

رشته فیزیولوژی از گرایش های ارشد تربیت بدنی از پنج گرایش مختلف تشکیل شده که هر یک از افراد و داوطلبان می توانند در صورت علاقه یکی را برای ادامه تحصیل در دانشگاه های پذیرنده این رشته انتخاب کنند.

در ادامه این بخش با ذکر گرایش های این رشته تحصیلی در دوره ارشد در قالب جدولی در خدمتتان هستیم.

 

 

گرایش های ارشد فیزیولوژی ورزشی ارشد تربیت بدنی
فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی
فیزیولوژی ورزشی کاربردی
فیزیولوژی ورزشی محض
فیزیولوژی فعالیت ورزشی بالینی
تغذیه ورزش

در مورد بازار کار رشته فیزیولوژی ورزشی چه می دانید؟

در رابطه با بازار کار رشته فیزیولوژی ورزشی هم باید خدمت شما عرض کنیم که بازار کار این رشته دانشگاهی در ایران مانند کشورهای دیگر نبوده و نمی توانید بر روی داشتن درآمد بالایی از طریق کار در آن حساب کنید. 

در مجموع می توان گفت که فارغ التحصیلان و دانش آموختگان این رشته تحصیلی در ایران می توانند به انجام فعالیت های مختلف پژوهشی مشغول باشند و یا این که در انواع مراکز و سازمان های ورزشی کار تدریس را بر عهده بگیرند. 

 

 

رتبه مورد نیاز ارشد تربیت بدنی

در رابطه با رتبه مورد نیاز ارشد تربیت بدنی باید عرض کنیم که این موضوع ممکن است از سالی تا سال دیگر براساس تمایل دانشگاه ها به جذب دانشجوی کمتر و یا بیشتر تفاوت داشته باشد.

به این معنا که حتی این امکان وجود دارد که فردی در سال جاری به دلیل کاهش ظرفیت پذیرش یکی از دانشگاه ها مؤفق به قبولی در یکی ازگرایش های ارشد تربیت بدنی نشده باشد.

 

 

گرایش های رشته تربیت بدنی در مقطع دکتری تحصیلی کدامند؟

آیا از گرایش های رشته تربیت بدنی در مقطع دکتری تحصیلی اطلاعی دارید؟ در این بخش قصد ذکر گرایش های رشته تربیت بدنی را در مقطع دکتری برای شما داریم.

 

 

گرایش های دکتری رشته تربیت بدنی
علوم ورزشی- بیومکانیک ورزشی
علوم ورزشی- رفتار حرکتی و روان شناسی ورزشی
علوم ورزشی- آسیب شناسی ورزشی
علوم ورزشی- فیزیوتراپی ورزشی
علوم ورزشی- مدیریت ورزشی

 

 

آیا با دانشگاه های پذیرنده گرایش های رشته تربیت بدنی و ظرفیت آن ها آشنایی دارید؟

یکی از موارد مهمی که قبل از هر گونه اقدامی برای انتخاب رشته تربیت بدنی و گرایش های رشته تربیت بدنی باید به آن توجه کنید در رابطه با دانشگاه های پذیرنده این رشته در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله ارشد و همین طور دکتری تحصیلی است. 

بهترین راه برای کسب اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه های پذیرنده رشته تربیت بدنی و  ظرفیت پذیرش آن ها کمک گرفتن از مشاوران تحصیلی است.

 

 

اطلاعاتی کلی در رابطه با رشته تربیت بدنی

رشته تربیت بدنی یکی از محبوب ترین رشته های دانشگاهی است که ارتباط نزدیکی با رشته های گروه علوم انسانی دارد. هدف از ایجاد و راه اندازی این رشته تحصیلی دانشگاهی بهبود سلامتی چه از جهت روحی و چه جسمانی است.

مورد دیگر این که رشته تربیت بدنی تلفیقی از رشته هایی همچون مدیریت، جامعه شناسی و فیزیولوژی است. 

 واحدهای درسی زیادی در هر یک از مقاطع کارشناسی، ارشد و همین طور دکتری تربیت بدنی ارائه شده اند که شامل دروس عملی، اختیاری، تخصصی و همین طور درس های نظری می شوند.

 

 

  برای آشنایی با بهترین گرایش های تربیت بدنی در مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاه های پذیرنده آن ها از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

تست هوش برای انتخاب رشته

رشته مددکاری اجتماعی

گرایش های رشته تربیت بدنی

4.5/5 - (4 امتیاز)

گرایش های رشته تربیت بدنی شامل چه مواردی می شوند؟ 

از میان گرایش های رشته تربیت بدنی می توان به گرایش مدیریت ورزشی، بیومکانیک ورزشی و همین طور فیزیولوژی ورزشی اشاره کرد.

شاخه های رشته تربیت بدنی در کدام مقاطع ارائه می شوند؟

شاخه های رشته تربیت بدنی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند.

کدام از گرایش های رشته تربیت بدنی از بقیه بهتر هستند؟ 

برای اطلاع از بهترین گرایش های رشته تربیت بدنی می توانید با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

دانشگاه های پذیرنده ارشد تربیت بدنی کدام ها هستند؟

برای آشنایی با لیست دانشگاه های پذیرنده ارشد تربیت بدنی می توانید با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور