ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه ازاد 1402 {راهنما گام به گام} | ایران تحصیل

مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه ازاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که در گذراندن واحدهای درسی مرتبط با رشته تحصیلی خود موفق بوده‌اند، از طریق سامانه آموزشیار صورت می‌پذیرد تا پس از پایان یافتن فرایند اتمام تحصیل، متقاضیان قادر به درخواست گواهینامه موقت خود باشند. طی کردن مراحل دریافت مدرک دانشگاه آزاد نیارمند صبر و حوصله است.

دریافت اصل مدرک از دانشگاه آزاد

برای دریافت اصل مدرک از دانشگاه آزاد، اولین اقدام، آزادسازی مدرک است. فرآیند مراحل آزادسازی اصل مدرک دانشگاه آزاد ، برخلاف مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه دولتی که فرآیندی زمان‌بر است، به شکلی بسیار ساده انجام می‌پذیرد. فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد برای آزادسازی مدارک تحصیلی خود، بایستی به دفتر امور فارغ‌التحصیلان مراجعه نموده و مدارک خویش را دریافت دارند.

دریافت اصل مدرک از دانشگاه آزاد

مدارک ضروری جهت اخذ اصل مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی

یکی از مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد ارائه مدارم ضروری جهت دریافت اصل مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی است. ضروری است که علاوه بر ارائه گواهینامه موقت پایان تحصیل، مدارک زیر را نیز به دپارتمان امور فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی تحویل دهید. این مدارک به شرح زیر است:

🔷 رسید بانکی به میزان ۲۰۰ هزار ریال برای دوره‌های کاردانی و کارشناسی و ۳۵۰ هزار ریال برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و حرفه‌ای به شماره حساب سیبا ۰۱۰۴۴۶۰۴۴۶۰۰۴، قابل پرداخت در تمامی شعب بانک ملی – نام صاحب حساب، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی است.

🔷 دو فقره تمبر مالیاتی به ارزش ۱۰/۰۰ ریالی (که باید از شعب بانک ملی دانشگاه تهیه گردد) برای چسباندن بر روی مدرک تحصیلی

🔷 اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه

🔷 اصل و کپی پشت و روی کارت ملی

🔷 پنج قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ، رنگی که در سال جاری گرفته‌ شده‌ باشد

🔷 اصل کارت دانشجویی و کارت اتوماسیون

🔷 اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت (دائم یا موقت)

🔷 ارائه آخرین حکم کارگزینی و معرفی‌نامه از سوی اداره آموزش و پرورش یا موسسات دولتی

🔷 ارائه تاییدیه اشتغال به کار برای افراد شاغل در نیروهای مسلح (پیمانی یا رسمی) به تاریخ روز

مدارک مورد نیاز برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی نیز همانند مدارک و رویه دریافت اصل مدرک کارشناسی است. برای دریافت اصل مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد اسلامی، بایستی مدارک فوق را به دپارتمان امور فارغ‌التحصیلان واحد دانشگاهی خود ارائه دهید.

روش استعلام گواهینامه تحصیلی دانشگاه آزاد

یکی دیگر از مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد، استعلام مدرک دانشگاه آزاد است. این استعلام زمانی مورد نیاز است که پس از اخذ مدرک تحصیلی، تمایل به ترجمه رسمی آن دارید. جهت انجام این امر، لازم است تا به سامانه استعلام گواهینامه دانشگاه آزاد که از سال ۱۴۰۱ فعالیت خود را آغاز نموده، مراجعه فرمایید.

پس از طی مراحل لازم در این سامانه، قادر خواهید‌ بود تصویر استعلام گواهینامه دانشگاه آزاد مجهز به بارکد به همراه اصل آن را به دارالترجمه رسمی تقدیم نمایید.

برای دریافت استعلام گواهینامه تحصیلی دانشگاه آزاد به صورت غیرحضوری و انجام مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد، به نشانی estelam-iau.net مراجعه نموده و مراحل مورد نظر را دنبال کنید:

✅ به سامانه استعلام دانشگاه آزاد وارد شوید. بر روی گزینه «استعلام دانشنامه» کلیک نمایید.

✅ سپس باید کد تایید سازمان مرکزی و کد ملی خود را وارد کرده و وارد ناحیه کاربری خود شوید.

استعلام گواهینامه تحصیلی دانشگاه آزاد

✅ با انتخاب گزینه ایجاد پرونده، به صفحه پرداخت بانکی هدایت می‌شوید تا هزینه مورد نیاز را پرداخت نمایید. پس از پرداخت هزینه، بر روی پیگیری درخواست کلیک کرده و گزینه دریافت مدرک را انتخاب نمایید.

✅ در صورت تایید، امکان مشاهده گواهی دانش آموختگی خود را خواهید داشت و می‌توانید آن را دانلود کنید.

در صورتی که پس از سال ۱۳۸۵ فارغ‌ التحصیل‌ شده‌ و گواهینامه موقت شما در این بازه زمانی صادر‌ شده‌ باشد، از طریق این سامانه قادر به دریافت تایید دانشنامه دانشگاه آزاد خود نخواهید بود.

در صورت مغایرت در اطلاعات ثبت‌ شده‌ و مدرک، می‌توانید از بخش سیستم من در صفحه شخصی خود، درخواست خود را ثبت نمایید.

جهت اطلاع از درخواست فارغ التحصیلی پیام نور کلیک کنید.

مراحل فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد

مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد از طریق سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به نشانی edu.iau.ac.ir انجام می‌شود. دانشجویان می‌توانند امور آموزشی و اداری خود را از جمله انتخاب واحد، درخواست مرخصی تحصیلی، درخواست انتقالی، حذف و اضافه، پرداخت شهریه و… را به صورت آنلاین انجام دهند.

مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف به شرح زیر است:

✅ اولین مرحله ارسال درخواست به دانشگاه است.

✅ سپس در مرحله بعدی مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد، دانشجویان با ورود به سامانه آموزشیار می‌توانند درخواست فارغ‌التحصیلی خود را آنلاین ارائه کنند.

مراحل فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد

✅ یکی دیگر از مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد، ارائه مدارک لازم برای فارغ‌التحصیلی است.

✅ پس از تایید دانشگاه، هزینه‌های لازم برای فارغ‌التحصیلی پرداخت می‌شود و گواهی موقت صادر می‌شود.

✅ مدرک اصلی نیز پس از مدتی صادر می‌شود و فارغ‌التحصیلان می‌توانند آن را دریافت کرده و به این صورت مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد تمام می‌شود.

دریافت مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات

برای اطلاع از مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی، می‌توانید از سامانه صدور دانشنامه دانشگاه آزاد این واحد استفاده نمایید. پس از ارائه مدارک و تسویه حساب برای انجام مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد، به وب‌سایت دانشگاه به آدرس www.srbiau.ac.ir مراجعه کنید.

برای ورود به این سامانه باید نام کاربری که شماره دانشجویی است و رمز ورود که شماره شناسنامه است را وارد نمایید.

در مرحله بعدی مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد باید به قسمت امور دانشجویی رفته و سپس بخش فارغ التحصیلی مراجعه کنید.

در صورت آماده بودن گواهی موقت یا دانشنامه، پیغام مربوطه را مشاهده کنید؛ در غیر این صورت، پیغام «اطلاعاتی وجود ندارد» نمایش داده خواهد شد که نشان‌دهنده عدم صدور مدرک است. برای دریافت مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد تهران مرکز و سایر واحدهای دانشگاهی، همین مراحل را در وب‌سایت مربوط انجام دهید.

در ادامه چک‌ لیست نهایی بازبینی اسناد به منظور صدور و دریافت مدرک از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات را می توانید مشاهده نمایید.

چک‌ لیست نهایی بازبینی اسناد به منظور صدور و دریافت مدرک از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات
دانلود چک‌ لیست

چگونه می‌توان‌ ریزنمرات دانشگاه آزاد را دریافت و تایید کرد؟

در صورت تمایل به دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد، بهتر است همزمان با مراجعه به سازمان مرکزی، دانشنامه دانشگاه آزاد خود را نیز ارائه دهید. بعد از یک روز از تحویل مدارک به سازمان مرکزی، مدارک شما برای ترجمه آماده خواهند شد.

پس از طی کردن مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد و تایید مدارک، می‌توانید به دارالترجمه مراجعه کرده و در صورت نیاز، ریزنمرات خود را به‌صورت رسمی و مهرو موم‌ شده‌ برای دانشگاه مقصد ارسال نمایید.

دریافت گواهی لغو تعهد برای ریزنمرات دانشگاه آزاد لازم نیست، زیرا هزینه تحصیل در هر ترم توسط دانشجو پرداخت می‌شود.

پس از اتمام دروس چارت درسی و ثبت نمرات، درخواست فارغ التحصیلی خود را ثبت کرده و هزینه‌ها را پرداخت کنید.

برای دریافت مدرک کارشناسی یا دانشنامه ارشد دانشگاه آزاد، به مرکز آموزش دانشکده مراجعه کرده و فرم‌های مربوطه را پر کنید. سپس مدارک لازم را تحویل دهید و پس از صدور دانشنامه، مدارک را از دانشگاه دریافت کنید.

همچنین مدارک مورد نیاز برای اخذ ریزنمرات تایید‌شده‌ قابل ترجمه عبارتند از:

🔷 درخواست فردی و کپی از اصل مدرک

🔷 کپی شناسنامه و کارت پایان خدمت برای آقایان

🔷 پرداخت فیش بانکی مطابق با دستورالعمل

در ادامه نیز می‌توانید فرم ریزنمرات قابل ترجمه را مشاهده و دانلود نمایید:

فرم ریزنمرات قابل ترجمه
دانلود فرم ریزنمرات

دریافت دانشنامه از دانشگاه آزاد

دانشنامه جهت به کارگیری یا ادامه تحصیل در خارج از ایران اهمیت دارد؛ لذا، در صورت تمایل به مهاجرت، باید برای دریافت دانشنامه خود مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد را طی نمایید. دانشنامه به عنوان ارزشمندترین سند تحصیلی، قابلیت ارائه و ترجمه را دارا است. پس از اتمام دوره تحصیلی یا به منظور ادامه تحصیل یا کسب اشتغال در یک کشور خارجی، نیازمند ارائه یک سند تحصیلی معتبر و پذیرفته‌شده‌ به دانشگاه یا سازمان مربوطه هستید.

دریافت دانشنامه از دانشگاه آزاد

روش ثبت درخواست فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد به صورت آنلاین بر روی سامانه آموزشیار انجام می‌پذیرد. داوطلبان می‌توانند با ورود به وب‌سایت آموزشیار مراحل مربوط به فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد خود را انجام دهند.

پس از تکمیل مدارک و پرونده فارغ التحصیلی، داوطلبان می‌توانند برای ثبت درخواست فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اقدام نمایند. مراحل تصویری و گام به گام ثبت درخواست فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به شرح زیر است:

پس از ورود به سامانه دانشجویی آموزشیار دانشگاه آزاد، داوطلبان می‌توانند به ترتیب منو درخواست/مجوز و زیر منو ارسال/پیگیری درخواست دانشجو را انتخاب نمایند.

روش ثبت درخواست فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد مرحله اول

در مرحله بعد از مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد، باید گزینه طبقه‌بندی و موضوع درخواست خود را در قسمت ارسال درخواست جدید را انتخاب کرده و در نهایت گزینه ثبت را انتخاب نمایند.

ثبت نهایی درخواست فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد

پس از تایید نهایی ثبت درخواست در مدت زمان ۷ روزکاری، مدارک داوطلبان توسط کارشناس مربوطه بررسی می‌شود و در صورت عدم نقص در پرونده متقاضیان؛ با درخواست فرد متقاضی موافقت خواهد شد.

در این حالت وضعیت دانشجو به فارغ التحصیل تغییر خواهد کرد و داوطلبان می‌توانند برای ثبت درخواست مدرک تحصیلی و یا گواهی موقت خود با پرداخت هزینه تعیین‌شده‌اقدام نمایند.

مدارک لازم برای دریافت دانشنامه از دانشگاه آزاد

دریافت دانشنامه از دانشگاه آزاد نیازمند ارائه مدارک خاصی است که دانشجویان باید پیش از تحویل گرفتن دانشنامه خود به دانشگاه ارائه دهند. مدارک لازم برای دریافت دانشنامه از دانشگاه آزاد عبارتند از:

 •  ارائه اصل گواهینامه موقت
 • ارائه گواهی تسویه حساب کامل (در صورت بدهی) از واحد مربوط به تحصیل
 • در صورت استفاده از تسهیلات وام دانشجویی، ارائه نامه تسویه حساب فارغ‌التحصیلی از صندوق رفاه دانشجویان.
 •  ارائه کپی کارت ملی به همراه کپی تمامی صفحات شناسنامه
 •  ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت، گواهی معافیت، برگه سبز اعزام به خدمت (بدون داشتن غیبت) یا گواهی اشتغال به خدمت برای اعضای نیروهای مسلح (مختص فارغ‌التحصیلان ذکور)
 •  ارایه مدرک اشتغال به تحصیل
 •  دو قطعه عکس ۴*۳

توجه نمایید برای برای دریافت دانشنامه باید از تاریخ صدور گواهینامه موقت باید حداقل ۶ ماه گذشته باشد.

زمان لازم برای صدور گواهینامه‌های تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی

زمان لازم برای صدور گواهینامه‌های تحصیلی و طی کردن مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد متغیر است و بسته به واحد دانشگاهی مورد نظر، می‌تواند از یک ساعت تا چندین هفته متفاوت باشد. در مرکز سازمان دانشگاه، به‌طور معمول، مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد طی سه تا چهار ساعت انجام می‌پذیرد. همچنین زمان مورد نیاز برای تایید گواهینامه‌های تحصیلی در حدود 30 دقیقه تا ۴۵ دقیقه است تا به مهر برجسته و امضا مجهز گردند.

البته، گواهینامه‌های جدید که دارای هولوگرام هستند، نیازی به این تاییدیه ندارند. در برخی از دانشگاه‌ها، ریزنمرات در پاکتی مهر و موم‌ شده‌ قرار داده‌ شده‌ و برای دریافت تاییدیه‌های لازم به دانشجویان تحویل داده می‌شود که این فرآیند ممکن است چندین ساعت تا یک روز به طول انجامد.

در برخی دیگر از واحدهای دانشگاهی، ریزنمرات مستقیما توسط دانشگاه به سازمان مرکزی ارسال‌ شده‌ و پس از تایید، به واحد دانشگاهی بازگردانده می‌شود که بسته به پیگیری‌های انجام‌ شده‌ و موقعیت جغرافیایی واحد دانشگاهی، ممکن است تقریبا ۲۰ تا ۴۰ روز به طول انجامد.

زمان لازم برای صدور گواهینامه‌های تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی

تأیید دانشنامه دانشگاه آزاد در رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی

با استناد به اطلاعات منتشرشده در خصوص مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد در پایگاه خبری دیده‌بان ایران، کلیه مدارک صادرشده از دانشگاه آزاد اسلامی به جز در حوزه‌های پزشکی توسط سازمان مرکزی این دانشگاه صادر می‌گردد. مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد مستلزم لغو تعهد یا آزادسازی مدارک نیست.

در صورت دارا بودن هولوگرام رسمی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بر روی مدارک فارغ‌التحصیلی، امکان ترجمه آن‌ها وجود دارد و فارغ‌التحصیلان می‌توانند برای ترجمه مدارک خود به دارالترجمه مراجعه نمایند. در غیر این صورت، لازم است در زمان با حضور در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، نسبت به اخذ تاییدیه این سازمان بر روی مدارک خویش اقدام نمایند.

در خصوص دانشنامه‌ها و مدارک حوزه‌های پزشکی و غیرپزشکی صادرشده قبل از تاریخ ۱۳۸۸/۱۱/۰۱ که فاقد هولوگرام است، ضرورت دارد علاوه بر دریافت مهر سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، به دریافت مهر و امضای واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی یا مهر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (برای رشته‌های تحت پوشش وزارت بهداشت) نیز مبادرت ورزند.

در صورتی که مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد و دریافت دانشنامه در مقاطع مختلف پس از سال ۸۸ صادر‌ شده‌ باشد و دارای هولوگرام سازمان مرکزی باشد، نیازی به مراجعه به سازمان مرکزی وجود ندارد. با این حال، همچنان لازم است نسبت به اخذ مهر و امضای واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی یا مهر وزارت بهداشت برای رشته‌های پزشکی اقدام گردد.

اخذ اصل مدرک تحصیلی از دانشگاه آزاد اسلامی در ایران تحصیل

آزادسازی مدرک تحصیلی از دانشگاه آزاد اسلامی با در نظر گرفتن توضیحات فراهم‌شده، فرایندی است که زمان بر است. در صورتی که فرد امکان پیگیری و انجام امور مربوط به آزادسازی و اخذ اصل مدرک تحصیلی یا اخذ دانشنامه و تاییدیه دانشنامه از دانشگاه آزاد اسلامی را ندارد، می‌تواند این فرایند را به کارشناسان ایران تحصیل واگذار نماید.

تیم متخصص ایران تحصیل با آگاهی کامل پیرامون روش‌های دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه آزاد اسلامی، این وظیفه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما به انجام خواهد رساند.

خلاصه مطلب مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد

مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد به این صورت است که ابتدا جهت دریافت گواهینامه موقت دانشگاه آزاد اسلامی، متقاضیان باید درخواست فارغ‌التحصیلی خویش را بر روی سامانه فوق‌الذکر ثبت نمایند.

پس از نهایی شدن ثبت درخواست فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، پرونده و مدارک داوطلب توسط اداره امور فارغ‌التحصیلان دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که نقصی در پرونده وجود نداشته باشد، وضعیت دانشجو به فارغ‌التحصیل تغییر می‌یابد؛ بنابراین متقاضیان می‌توانند جهت صدور گواهینامه موقت، درخواست خود را برای دریافت مدرک فارغ‌التحصیلی پس از پرداخت هزینه ثبت نمایند. برای انجام امور مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد می توانید با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

برای دانلود فایل پی دی اف مقاله مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد کلیک نمایید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد چگونه است؟

جهت استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه آزاد، متقاضیان باید به سامانه درخواست دانشنامه دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

مدت زمان تایید مدارک توسط دانشگاه آزاد چقدر است؟

مدت زمان تایید مدارک توسط سازمان مرکزی دانشگاه آزاد ۳ تا ۴ ساعت است و بیشتر از این زمان طول نمی‌کشد.

مراحل استعلام مدرک دانشگاه آزاد چگونه است؟

برای استعلام مدرک دانشگاه آزاد، به سامانه استعلام آنلاین دانشنامه دانشگاه آزاد وارد‌ شده‌ و در قسمت مربوطه درخواست خود را ثبت نمایید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • منابع آزمون جهشی

  منابع آزمون جهشی 1403 + ابتدایی و متوسطه | ایران تحصیل

  اگر دانش آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول یا دوم احساس کند که توانایی یادگیری او بیشتر از سطح حال حاضر است و می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری تحصیلات خود را به اتمام برساند، می‌تواند در آزمون جهش...
 • رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار {راهنمای تصویری} | ایران تحصیل

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار برای دانشجویانی که در حال انتخاب موضوع پایان‌نامه یا رساله خود هستند، اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از مشکلات اساسی که دانشجوها ممکن است با آن مواجه شوند، مشابهت‌یابی برای پروپوزال است. سامانه پژوهشیار،...
 • تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟ | مشاوره ایران تحصیل

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه یکی از موضوعات ابهام برانگیز است که همیشه در مورد آن سوال می‌شود. عده‌ای از دانش‌آموزان ممکن است شرایط تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند و به همین دلیل مدارس بزرگسالان را انتخاب کنند....
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور