مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر

خدمت سربازی برای بسیاری از آقا پسرها یکی از مراحل سخت زندگی آنان محسوب می شود. به همین دلیل بسیاری از آنان به دنبال کسری و خرید خدمت نظام وظیفه می باشند. این مقاله از سایت ایران تحصیل را به موضوع مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر ، مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه و همچنین ارائه اطلاعات در رابطه با شرایط کسری خدمت جبهه پدر اختصاص داده ایم. با ما همراه باشید تا در ادامه در رابطه با مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه نماییم.

 

مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر چیست؟

شرایط اخد کسری خدمت جبهه پدر چیست؟

مدارک لازم برا یثبت نام اخذ کسری خدمت سربازی جبهه پدر چیست؟

 

 

جهت اطلاع دقیق از مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر – مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه در تبریز با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر چیست؟

 

خدمت سربازی را می توان با استفاده از کسری خدمت کاهش داد و یا اینکه چنانچه واجد شرایط کسری خدمت سربازی باشید، با استفاده از کسری خدمت سربازی از میزان خدمت خود بکاهید. در هر نوع از کسری خدمتی که شما مایل به استفاده باشید، حتما لازم است از شرایط لازم برای آن برخوردار باشید. بدین معنا که مراحل ثبت نام تنها برای واجدین شرایط صورت خواهد پذیرفت.

مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر را می توان در وحله اول ، دارا بودن شرایط لازم برای اخذ این کسری دانست و در مرحله بعدی نیز ، آنچه بسیار مهم و ضروری می باشد این است که شما ملزم به تهیه مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه خواهید بود و پس از آن بتوانید با توجه به میزان حضور پدر در جبهه از میزان کسری خدمت بهره مند گردید. در ادامه در رابطه با شرایط و مدارک مورد نیاز به صورت دقیق سخن خواهیم گفت.

مشمولین عزیز توجه داشته باشند که با توجه به جدیدترین تغییرات خدمت سربازی  آئین نامه های مربوط به سربازی هر ساله در حال تغییر می باشند. به همین دلیل توصیه می نماییم که چنانچه مابل به آخرین اخبار در رابطه با مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر می باشید، با مشاورین و متخصصین نظام وظیفه ما تماس حاصل نمایید تا علاوه بر ارائه راهنمایی های لازم ، به شما برای انجام ثبت نام نیز کمک نمایند.

 

 

 

انجام مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر در برخی از موارد به صورت الکترونیکی و در برخی از موارد دیگر به صورت حضوری امکان پذیر می باشد.

 

 

 

برای اطلاع از جدیدترین جزییات خدمت نظام وظیفه کلیک کنید.

 

 

شرایط اخذ کسری خدمت جبهه پدر

 

شرایط اخذ کسری خدمت جبهه پدر
شرایط اخذ کسری خدمت جبهه پدر

 

آن دسته از متقاضیانی که واجد شرایطی که در ادامه ذکر خواهید گردید باشند، می توانند پس از ارائه مدارک خود ، نسبت به ثبت نام و اخذ کسری خدمت اقدام نمایند. مطابق با آخرین اخبار و اطلاعاتی که در زمینه کسری خدمت سربازی وجود دارد، برای هر 30 ماه خدمت پدر در جبهه تنها یکی از فرزندان آنها می توانند از این کسری خدمت استفاده کنند.

معافیت سربازی برای کلیه فرزندان ذکور شهدا و مفقودین برای انجام دوره ضرورت معاف خواهند بود. فرزندان خانواده محترم جانبازان نیز به ازای هر درصد جانبازی، یک ماه کسر خدمت سربازی خواهند داشت. فرزندان محترم خانواده های آزاده نیز ، به ازای هر 24 ماه آزادگی ، یک فرزند ذکور از انجام خدمت سربازی آنان معاف می شود.

به ازای هر شهید یا آزاده که حداقل 24 ماه سابقه اسارت داشته اند و یا جانباز با حداقل 25 درصد جانبازی یا مفقود الاثر فاقد فرزند ذکور ، یک نفر از برادران آنها از انجام خدمت دوره ضوروت معاف خواهند شد. میزان کسری خدمت سربازی به نسبت ماه و سال کسری خدمت محاسبه خواهد شد به عنوان مثال برای 23 ماه سابقه جبهه ، 7 ماه کسر خدمت محاسبه خواهد شد.

نهایت کسری خدمت سربازی که مشمولین عزیز می توانند اخذ نمایند ، 9 ماه می باشد که طریقه محاسبه این کسری خدمت با توجه به سابقه خدمت سربازی تعیین خواهد شد. برای 9 تا 11 ماه سابقه جبهه ، 4 ماه کسری خدمت منظور خواهد گردید. همچنین برای 18 تا 20ماه سابقه جبهه نیز ، 6 ماه کسر خدمت منظور می گردد. میزان معافیتی که در این مطلب ارائه گردید ف مربوط به سال های گذشته می باشد.

 

 

جهت اطلاع از آیین نامه جدید معافیت پزشکی کلیک کنید.

 

 

مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه

 

مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه
مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه

 

مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه شامل مدارک هویتی و همچنین تکمیل فرم الکترونیکی خواهد بود. در مرحله ابتدایی کلیه داوطلبان با مراجعه به سامانه نظرام وظیفه ناجا می توانند دفترچه راهنمای وظیفه عمومی را دریافت نمایند. پس از دریافت این فرم تصویر اول شناسنامه و توضیحات مندرج در شناسنامه فرد ضروری می باشد.

سایر مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه شامل : کپی کارت ملی ، دو قطعه عکس 2*3 با پس زمینه روشن و رنگی . عکس حتما باید به صورت تمام رخ باشد. کپی گواهی تحصیلی ، تصویر تمام برگ از صفحات شناسنامه پدر و تصویر صفحه اول شناسنامه برادر ، اصل معرفی نامه از سازمان مربوطه (همراه با مهر و امضای معتبر) ، تکمیل برگه شماره 8 دفترچه راهنما.

علاوه بر ارائه مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه لازم ، کلیه متقاضیان موظف به پرداخت هزینه ثبت نام بر اساس مندرجات دفترچه و برحسب همان میزان هزینه پرداخت نمایند . پرداخت هزینه با توجه به کارت های عضو شبکه شتاب و از طریق واریز های کارت بانکی صورت خواهد پذیرفت. بنابراین کلیه متقاضیان محترم برای واریز مبلغ مورد نظر لازم است به شماره حساب مندرج در دفترچه راهنما ، هزینه مورد نیاز را واریز نمایند.

هرگونه سوال در رابطه با مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر را می توانید با مشاورین نظام وظیفه ایران تحصیل در میان بگذارید. همچنین علاوه بر دریافت اطلاعات لازم ، با استفاده از برقراری تماس می توانید به انجام ثبت نام و دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام اقدام نمایید. متخصصین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است شماره های موجود را شماره گذاری نمایید.

 

 

برای خرید خدمت سربازی برای متاهلین 98 کلیک کنید.

 

سوالاتی پیرامون مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر

آیا در صورتی که برادر بزرگتر ما از کسری خدمت جبهه پدیر استفاده نموده باشد، ما به هیچ عنوان این امکان را نخواهیم داشت؟

با توجه به شرایطی که در دفترچه راهنمای کسری خدمت سربازی ارائه شده است، مشمولین عزیز برای انجام ثبت نام لازم است مدارک موجود را ارائه دهند. یکی از مدارکی در مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر شما باید ارائه نمایید ، تعیین آخرین وضعیت برادر (برادران) مشمول که سن 18 سال یا بالاتر می باشد (ارایه کارت پایان خدمت یا معافیت یا گواهی اشتغال به تحصیل) می باشد. بنابراین با استفاده از همین کارت وضعیت مشمولین و استفاده سایر افراد خانواده تعیین می گردد.

کسری خدمت برای فرزندان آزادگان به چه میزان می باشد؟

آزادگانی که مدت اسارت آنان کمتر از 24 ماه باشد، فرزندان آنان می توانند به ازای هر یکسال اسارت پدر ، از 6 ماه کسر خدمت بهره مند شود. چنانچه سابقه اسارت کمتر از یک سال باشد، هیچگونه کسر خدمتی به فرزند تعلق گرفته نخواهد شد و به همین دلیل مشمول کسر خدمت نخواهد بود.

آیا شرایط کسری خدمت جبهه متاهلین متفاوت می باشد؟

آیا می توان همزمام از کسر خدمت جبهه پدر و همچنین کسر خدمت سربازی استفاده نمود؟

مدارک ثبت نام را باید به صورت حضوری به سازمان نظام وظیفه ارائه داد یا در سایت باید این مدارک را بارگزاری نمود؟

هزینه ثبت نام کسری خذمت سربازی پدر به چه میزانی است؟

 

برای دریافت پاسخ سوالات مطرح شده و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در رابطه مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل به شماره های  9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط

پذیرش سپاه اصفهان

مشاوره امریه سربازی

مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟

تاریخ اعزام به خدمت با مدرک لیسانس

معافیت سربازی کفالت

مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه

مراحل اخذ کسری خدمت جبهه پدر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.