ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بهترین رشته های انسانی 1403 + 12 رشته پردرآمد

شغل های رشته انسانی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

رشته علوم انسانی را می توان از آن دست رشته هایی دانست که از نظر برخی از افراد، بازار کار چندان مناسب و خوبی و مشاغل رشته انسانی آینده شغلی ندارد. اما باید عرض کنیم که به هیچ وجه این موضوع صحت ندارد و شما از طریق آشنایی با شغل های رشته انسانی و بازار کار آن ها می توانید به این موضوع پی ببرید. در پاسخ به پرسش انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد، ما لیست تمامی شغل های رشته انسانی را در ادامه مقاله برای شما ذکر خواهیم کرد. 

آیا با توجه به لیست مشاغل رشته انسانی از شغل های رشته انسانی برای خانم ها مطلع هستید؟ اصلاً می دانید پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و مردان چیست؟ با کسب شناختی دقیق تر و بهتر در رابطه با لیست مشاغل رشته انسانی و همین طور شاخه های رشته علوم انسانی از طریق یک مشاور تحصیلی می توانید پاسخ سؤالات مذکور را پیدا کنید. برای این کار کافی است با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

چرا باید شغل های رشته انسانی را بشناسیم؟

شناخت لیست مشاغل رشته انسانی برای هر فرد مشغول به تحصیل و یا دانش آموخته این رشته تحصیلی ضروری به نظر می رسد؟ حتماً می پرسید چرا؟

هر فرد براساس شناخت خود از رشته ها، میخواهد بداند انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد و با شناخت بازار کار آن ها و سطح درآمد رشته ها اقدام به انتخاب رشته کند.

درست است که علاقه از اهمیت بسیاری در زمان انتخاب رشته دوران دبیرستان یا دانشگاه دارد. اما باید به موارد بسیار مهمی همچون بازار کار و درآمی که می توان از اشتغال در شغل مرتبط با رشته انسانی به دست آورد، توجه لازم را مبذول داشت.

اطلاع از لیست مشاغل انسانی و به دنبال آن بازار کار و درآمد حاصل از مشاغل گنجانده شده در این رشته به مراتب می تواند به داشتن انتخاب رشته ای بهتر و منطقی تر برای فرد کمک کند.

برای استفاده از خدمات مشاوره شغلی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

مشاغل رشته انسانی

بهترین مشاغل در لیست شغل های رشته انسانی کدام ها هستند؟

در لیست مشاغل رشته انسانی رشته های دانشگاهی زیادی به چشم می خورند. اما آیا می دانید از بین این رشته ها کدام یک جزو بهترین مشاغل موجود در لیست مشاغل رشته انسانی به شمار می روند؟

اگر آینده شغلی تان برایتان مهم است و نیاز است بدانید که انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد و آینده شغلی رشته انسانی چیست با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

به صورت کلی تمامی مشاغل رشته انسانی به شرح زیر است:

مشاغل رشته انسانی
مدرس زبان و ادبیات فارسی مدیریت فناوری اطلاعات
متخصص جغرافیای سیاسی مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز
کارشناس جغرافیا و برنامه ریزی شهری کارآفرینی، آینده پژوهی و مدیریت تکنولوژی
کارشناس جغرافیا و برنامه ریزی روستایی کارشناس گردشگری
ژئومورفولوژیست کارشناس امور مالی
کارشناس آب و هواشناسی حسابدار
کارشناس سنجش از دور و سامانه اطلاعات جغرافیایی کارشناس علوم ارتباطات
مدرس زبان و ادبیات عرب کارشناس باستان شناسی
کارشناس علوم اقتصادی کارشناس محیط زیست
مدیریت ورزشی کارشناس مطالعات زنان
کارشناس فیزیولوژی ورزشی مدرس معارف اسلامی
کارشناس آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی مددکار اجتماعی
کارشناس رفتار حرکتی و روان شناسی ورزشی مدرس علوم قرآن و حدیث
کارشناس بیومکانیک ورزشی مدرس  فقه ومبانی حقوق اسلامی
مدرس تاریخ اسلام مدرس ادیان و عرفان
مدرس تاریخ ایران دوره اسلامی مدرس تاریخ و تمدن ملل اسلامی
مدرس تاریخ ایران قبل از اسلام کارشناس فلسفه کلام
کارشناس علوم اجتماعی کارشناس فقه شافعی
کارشناس جمعیت شناسی کارشناس فلسفه
مدیریت دولتی و مدیریت صنعتی  کارشناس فلسفه منطق
مدیریت بیمه کارشناس فلسفه علم
مدیریت رسانه و اطلاعات کارشناس فلسفه تعلیم و تربیت
مدیریت پیشگیری از جرم، جرم یابی و ایمنی ترافیک کارشناس حقوق بین الملل عمومی
برنامه ریز درسی کارشناس حقوق خصوصی
مدیریت آموزشی کارشناس حقوق نفت و گاز
روانشناس تربیتی کارشناس علوم سیاسی و روابط بین الملل
کارشناس تکنولوژی آموزشی مدیریت بازرگانی و راهبردی
کارشناس آموزش عالی وکیل
روانشناس آموزش کودکان استثنایی قاضی
مشاوره معلم
کارشناس سنجش و اندازه گیری بازرگان
روان شناس تاجر
کتابدار (علم اطلاعات و دانش شناسی) روزنامه نگار
کارشناس حقوق عمومی نویسنده
کارشناس حقوق جزا و جرم شناسی جامعه شناس

انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد

برای اطلاع از بارم‌بندی امتحانات نهایی دوازدهم انسانی بر روی لینک کلیک نمایید.

آیا 10 شغل پردرآمد شاخه های علوم انسانی در ایران را می شناسید؟

شاخه های رشته علوم انسانی با توجه به اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه انسانی در 5 دسته و زیر گروه مختلف تقسیم بندی می شوند.

اگر نگاهی به شاخه های رشته علوم انسانی بیندازید متوجه وجود تعداد زیادی از رشته های تحصیلی در هر زیرگروه می شوید.

آیا می دانید با توجه به لیست مشاغل علوم انسانی کدام یک از این مشاغل می توانند جزو پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و یا آقایان باشند؟

 

روانشناسی وکالت
حسابداری مدیریتی
تربیت بدنی هتل داری
اقتصاد جهان گردی
جغرافیا مدد کار اجتماعی

در ادامه سعی در معرفی این از 10 شغل پردرآمد شاخه های علوم انسانی در ایران برای شما عزیزان می پردازیم. جهت شناخت کلیه این مشاغل می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

روانشناسی

از جمله مشاغل معرفی شده در گروه انسانی شغل روانشناسی است. یک روانشناس وظیفه مهم و خطیری همچون تحلیل و ارزیابی، درک و فهم محیط اطراف به وسیله انسان ها و نحوه برخورد و رفتار در اوضاع و شرایط خاص را عهده دار است.

یک روانشناس می تواند در حوزه های مختلفی از جمله مشاوره تحصیلی و خانوادگی، کارشناس تبلیغات و یا نماینده فروش به فعالیت بپردازد.

به جز فعالیت در یک ارگان و سازمان دولتی یا خصوصی امکان تأسیس مرکز مشاوره شخصی نیز برای یک روانشناس وجود دارد.

باید عرض کنیم که شغل روانشناس در میان لیست مشاغل رشته انسانی جزو پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای خانم ها و همین طور آقایان است.

در واقع، این شغل را می توان یکی از مناسب ترین شغل های رشته انسانی برای خانم ها دانست. علت این موضوع را می توان به روحیه خاص خانم ها نسبت داد.

بنر انتخاب رشته کنکور

 وکالت

شغل وکالت یکی دیگر از مشاغل و حرفه های معرفی شده در لیست مشاغل است که طرفداران بسیاری در بین مردم و داوطلبان کنکور گروه آزمایشی انسانی پیدا کرده است.

عده زیادی از وکلا در حرفه خود بسیار موفق هستند و ماهیانه درآمد بسیار بالایی دارند. در واقع، می توان اینگونه نتیجه گرفت که میزان درآمد حاصل از شغل وکالت بستگی مستقیمی به خود فرد دارد.

به این صورت که در این شغل در صورت اطلاع فرد از نتیجه و نحوه سیر پرونده های مشابه حقوقی، تخصص و تسلط وی بر انواع مباحث مربوط به رشته حقوق و برقراری روابط مناسب کاری با اشخاص ذینفع در هر پرونده، می تواند جزء پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و البته مردان باشد.

 

 حسابداری

رشته حسابداری از جمله بهترین و کارآمدترین مشاغل در میان لیست مشاغل رشته انسانی به شمار می رود. فرصت های شغلی پیش روی فرد مایل به اشتغال، به عنوان یک حسابدار بسیار گسترده است.

در واقع، از کارخانه های کوچک و بزرگ و مؤسسات مختلف گرفته تا بزرگترین شرکت ها نیاز به استخدام یک حسابدار دارند.

از طرفی شغل حسابدار را می توان جزء پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و یا آقایان از میان لیست مشاغل رشته انسانی دانست.

در نتیجه، مطمئن باشید که در صورت اشتغال به کار به عنوان یک حسابدار همواره بازار کار خوبی در انتظار شماست.

 شغل های مدیریتی

مشاغل مدیریتی فعالیت در حوزه های مختلف از جمله مدیریت بیمه و مدیریت صنعتی (کار در شرکت ها و کارخانجات و غیره) را شامل می شوند.

از قضا این دسته از مشاغل گروه علوم انسانی با متقاضیان زیادی در بین دانش آموزان و داوطلبان روبرو است.

 مربی تربیت بدنی

شغل مربی تربیت بدنی را می توان جزء مشاغل مندرج در لیست مشاغل رشته انسانی در نظر گرفت.

در مورد درآمد و بازار کار این رشته باید عرض کنیم که با وجود امکان فعالیت گسترده در این شغل به عنوان مربی ورزش در باشگاه های ورزشی، وزارتخانه ها، مشاور در تهیه انواع لباس ها و وسایل ورزشی، مسئول و مربی ورزش و مربی یا کارشناس بدنسازی مشکل بیکاری و درآمد کم برای افراد وجود ندارد.

از طرف دیگر، فعالیت در انواع سازمان های دولتی، نهادهای انقلابی فدراسیون های ورزشی و تدریس به عنوان استاد دانشگاه نیز از دیگر مشاغلی است که می توان در حوزه تربیت بدنی به آن ها رو آورند.

بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها کدام اند؟ برای اطلاع و مطالعه روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 هتلداری

شغل هتلداری به عنوان یکی از مشاغل موجود در لیست مشاغل رشته انسانی جزء مشاغل محبوب بسیاری از افراد در حوزه گردشگری است.

در مورد بازار کار هتلداری باید عرض کنیم که درآمد یک هتلدار بستگی مستقیمی به حجم کار و وظایف وی و همچنین توسعه صنعت گردشگری در کشور دارد.

بعلاوه، مدیران انواع هتل ها با توجه به تخصص، تجربه، سطح دانش، محل استقرار و اندازه هتل درآمدهای مختلفی دارند.

جهانگردی

شغل جهانگردی از جمله جذاب ترین مشاغل مرتبط با رشته انسانی است که علاقمندان به آن هم در بین داوطلبان کنکور کم نیستند. کشور ما ایران به علت داشتن پتانسیل های بالا جهت جذب گردشگر مورد توجه است. 

در نتیجه، می توان گفت که انتخاب حرفه جهانگردی می تواند آینده روشنی را برایتان رقم بزند. 

 مددکاری اجتماعی

حرفه مددکاری اجتماعی از جمله مشاغلی است که می توانید با تحصیل در رشته های گروه نظری از جمله رشته انسانی به آن روی آورید. با توجه به بازار کار خوب این شغل در ایران، دانش آموختگان آن از جهت کسب و کار و اشتغال مشکلی ندارند. 

از جمله سازمان های جذب کننده فارغ التحصیلان رشته مددکاری اجتماعی می توان از اداره رفاه و سایر مؤسسات دولتی یاد کرد.

 رشته اقتصاد

رشته اقتصاد همچون شمار دیگری از رشته های گروه انسانی بازار کار خوبی در کشور دارد و موقعیت های شغلی مختلفی از جمله فعالیت و اشتغال در بانک مرکزی، وزارت صنایع، مدیر مالی، مدیر فروش، بورس و غیره را برای دانش آموختگان این رشته به وجود می آورد. 

 جغرافیا

رشته جغرافیا را می توان از جمله رشته هایی دانست که می تواند بازار کار خوبی برای خانم ها داشته باشد. از جمله مشاغل مرتبط با این رشته می توان به فعالیت در سازمان زمین شناسی، سازمان برنامه و بودجه، سازمان محیط زیست اشاره کرد. 

بعلاوه، فعالیت به عنوان یک راهنمای گردشگری خارجی و داخلی نیز می تواند جذابیت های خاصی برای یک خانم تحصیلکرده در این رشته باشد. 

 آینده شغلی رشته انسانی

برای اطلاع از لیست رشته های کنکور انسانی با رتبه مورد نیاز بر روی لینک کلیک نمایید.

شغل های پردرآمد انسانی در ایران

بهترین آینده شغلی رشته انسانی برای خانم ها

بسیاری از خانم ها در زمان انتخاب رشته انسانی به آینده شغلی رشته انسانی فکر می کنند و میخواهند بدانند انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد و لیست مشاغل رشته انسانی چه رشته هایی می باشد. باید بدانید که رشته های علوم انسانی برای خانم ها میتواند آینده خوبی را رقم بزند. 

همانطور که بیان شد یکی از پرطرفدارترین رشته ها در مشاغل انسانی، در بین خانم ها رشته روانشناسی می باشد. روانشناسی می تواند یک شغل ایده آل برای خانم ها محسوب گردد و در یکی  از زیر شاخه های آن مانند روان شناسی کودک، مشاوره خانواده و … مطابق با علایق خود ادامه تحصیل بدهد.

از دیگر رشته های پر طرفدار در بین بانوان رشته گفتار درمانی بوده که در این رشته نیز روانشناس مورد نیاز است. برای انتخاب این شغل باید رشته زبان شناسی تحصیل کرده و سپس شغل گفتار درمانی را انتخاب نمایید.

از دیگر رشته های که دارای آینده شغلی رشته انسانی برای خانم ها می باشد را می توان به صورت لیست زیر بیان نمود:

✅ مدرس زبان

✅ وکالت 

✅ حسابداری

✅ کارشناس محیط

✅ روانشناسی

✅ دبیر

✅ بانکدار

✅ مددکار اجتماعی 

✅ کارشناس محیط زیست

دبیری یکی از بهترین رشته ها برای خانم ها می باشد که می توانند در یکی از رشته های دبیری زیر مشغول شوند

✅  دبیری تاریخ 

✅  آموزش زبان و ادبیات فارسی 

✅  راهنمایی و مشاوره آموزش ابتدایی آموزش‌ و پرورش کودکان استثنایی 

✅  آموزش تربیت ‌بدنی

✅ دبیری زبان و ادبیات عربی 

✅  دبیری علوم اجتماعی 

✅  آموزش جغرافیا 

✅  دبیری الهیات و معارف اسلامی

برای اطلاع از تمامی رشته های و مزایا و معایب آن و نحوه برنامه ریزی و مطالعه رشته مورد علاقه خود، کافی است با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. ما به شما در این مسیر کمک خواهیم کرد.

رشته انسانی برای خانم ها

برای اطلاع از انتخاب رشته رایگان کنکور  بر روی لینک کلیک نمایید.

بهترین آینده شغلی رشته انسانی برای آقایان

زمانی که آقایان رشته انسانی را انتخاب می کنند برای ادامه تحصیل به سوال انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد مواجه می شوند که باید در پاسخ به این پرسش گفت که مشاغل رشته انسانی برای آقایان بسیار مناسب و پر درآمد است .

به عنوان مثال انتخاب شغل قاضی  باید در دانشگاه رشته قضاوت را انتخاب کرده و به راحتی وارد بازار کار شوند. شغل بعدی که بسیار مناسب می باشد، شغل وکالت است. به صورت کلی می توان آینده شغلی رشته انسانی برای آقایان را به صورت زیر شرح داد:

✅ کارشناس علوم اقتصادی

✅ وکالت

✅ قضاوت

✅ مدیریت بازرگانی

✅ مشاور درسی

✅ مدیر آموزشی

✅ کارشناس حقوق بین الملل

✅ دبیر

✅ تجارت

بنر انتخاب رشته

بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت

در سال های اخیر، با توجه به افزایش نرخ مهاجرت در بین دانشجویان کشور، بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در رشته ای هستند، تا بتوانند در بهترین دانشگاه های جهان نیز به ادامه تحصیل بپردازند. رشته های انسانی، از جمله رشته هایی هستند که در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارند و همین موضوع ممکن است باعث رقابت بیشتر در بین دانشجویان برای مهاجرت شود. بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت برای هر فرد متفاوت می باشد اما به طور کلی، اقتصاد، ادبیات و زبان های جهانی، جغرافیا و از این دست رشته ها، از بهترین ها برای مهاجرت به شمار می روند. رشته حقوق و وکالت به دلیل تفاوت قوانین در کشور های مختلف و همچنین استقبال زیاد دانشجویان بومی کشورها، ممکن است برای مهاجرت تحصیلی، اللخصوص در مقطع کارشناسی ارشد، انتخاب خوبی نباشد. توجه کنید که این موضوع برای افرادی صادق است که به دنبال کسب موقعیت های بورسیه هستند. در غیر این صورت، دانشجویان می توانند در طیف گسترده ای از رشته ها مهاجرت کرده و به تحصیل بپردازند. برای دریافت مشاوره انتخاب رشته انسانی و انتخاب بهترین رشته برای مهاجرت، با مشاوران مجرب آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید.

پادکست صوتی مقاله

اخبار پیرامون شغل های رشته انسانی

رشته های بدون شغل امسال پذیرش نمی شوند/رتبه های زیر ۲۰۰ تا پایان دکتری بورسیه می شوند

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: امسال تعدادی از رشته‌هایی که شغل ندارند، پذیرش نمی شوند البته این به معنای حذف آنها نیست.

علت قبولی رتبه اول رشته انسانی کنکور ۱۴۰۱

گاهی شش ساعت مطالعه بدون وقفه داشتم و شبانه‌روز ۱۵ دقیقه در فضای مجازی بودم

خلاصه مطلب

بسیاری از افرادی که قصد انتخاب رشته انسانی را دارند میخواهند بدانند شغل های رشته انسانی چیست و آینده شغلی رشته انسانی چه خواهد بود. برای همین ما در طول مقاله تمامی این موارد را به صورت کامل برای آقایان و بانوان شرح دادیم و شما پس از مطالعه این مقاله می توانید پرسش انتخاب رشته انسانی چه شغل هایی دارد را به راحتی پاسخ دهند. اگر پس از مطالعه این مقاله نیاز به راهنمایی و مشاوره در این خصوص دارید، می توانید با مشاورین خبره سامانه ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس گرفته و نکات مورد نیاز در خصوص مشاغل رشته انسانی را دریافت نمایید.

برای دریافت پی دی اف مقاله بر روی لینک کلیک نمایید.

4/5 - (163 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توانم از لیست مشاغل رشته انسانی آگاه شوم؟ 

از طریق ارتباط با مشاوری آگاه و خبره در این زمینه می توانید از لیست این رشته ها اطلاع پیدا کنید.

پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و مردان چیست؟ 

پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و مردان می تواند شغل وکالت، حسابداری و یا روانشناسی باشد.

بهترین شغل های رشته انسانی برای خانم ها با توجه به شاخه های رشته علوم انسانی کدام ها هستند؟

برای اطلاع از لیست این مشاغل با توجه به روحیه و علاقه خود می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

282 دیدگاه دربارهٔ «بهترین رشته های انسانی 1403 + 12 رشته پردرآمد»

 1. Avatar photo ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم رشته جرم شناسی برای خانم ها هست ؟
  و آیا بازار کار داره برای خانم ها؟
  اگر داره با چه رتبه ای میتونم رشته حقوق جزا و جرم شناسی در دانشگاه تهران قبول شوم؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام بله برای این رشته پذیرش بانوان هم وجود دارد علاوه بر رتبه برای قبولی شما در این دانشگاه تراز و معدل کتبی هم ملاک خواهد بود.

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید

  مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید! تلفنی 24 ساعته | irantahsil

  ایران تحصیل به عنوان یکی از بهترین وب سایت‌های مشاوره تحصیلی رایگان است که به دلیل کیفیت بالای مشاوره و قیمت مناسب تا به حال توانسته بخش اعظمی از داوطلبان کنکور و دانش آموزان را به خود جذب کند. به...
 • مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه

  مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه

  دریافت مشاوره تحصیلی دانش آموزان مدارس جهت کسب آمادگی برای آزمون‌های مختلف و برنامه‌ریزی درست، بسیار مهم و حیاتی است. مشاوره تحصیلی مدرسه، دانشگاهی و نظام وظیفه در حال حاضر نقش بسیار پررنگ‌تری نسبت به گذشته دارد و بیشتر مورد...
 • مشاوره تحصیلی تلفنی

  مشاوره تحصیلی تلفنی | تمامی مقاطع + 24 ساعته | ایران تحصیل

  آیا می‌دانستید به جای مراجعه به مراکز مشاوره حضوری می‌توانید از مشاوره تحصیلی تلفنی استفاده کنید؟ شایان ذکر است بدانید مشاوره تحصیلی تلفنی دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد به همین دلیل این روزها اکثر افراد از تمایل بیشتری به استفاده...
 • برنامه ریزی درسی

  برنامه ریزی درسی + 11 راز مهم رتبه ها + pdf برنامه 1403

  داشتن برنامه ریزی درسی مناسب می تواند به دانش آموزان و دانشجویان کمک کند تا پیشرفت تحصیلی بهتری داشته باشند. آن دسته از افرادی که در طول ترم برای خواندن هر کدام از دروس و آمادگی جهت شرکت در امتحانات...
تماس با مشاور