ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

فیش حقوقی فرهنگیان

  • دسته بندی:
  • دیدگاه ها: ۰
  • تاریخ بروزرسانی: ۹ اسفند ۱۴۰۱
فیش حقوقی فرهنگیان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

فیش حقوقی فرهنگیان از جمله مواردی است که هر فرد فرهنگی مسلماً در هر ماه آن را دریافت می کند. بدین ترتیب، وی می تواند از میزان حقوق پرداختی، کسری ها و غیره اطلاع پیدا کند. اما آیا می دانید نحوه دسترسی به فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته و شاغل چگونه است؟ آیا امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با شماره حساب نیز وجود دارد؟ از آن جایی که هر فرد فرهنگی باید از نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان مطلع باشد و احتمالاً این سؤال در ذهنش می چرخد که چگونه فیش حقوقی فرهنگیان بگیرم موضوع این مقاله را به شیوه دسترسی به فیش حقوقی فرهنگیان و همین طور اطلاعات مندرج در آن اختصاص داده ایم.

 

پس اگر به دنبال یافتن پاسخی برای این سؤال یعنی چگونه فیش حقوقی فرهنگیان بگیربم ؟ هستید مطالعه این مقاله نوشته شده در رابطه با فیش حقوق فرهنگیان می تواند در این زمینه به شما کمک کند. البته به جز پرداختن به فیش حقوق فرهنگیان قصد داریم به طور مفصل در رابطه با مندرجات و محتویات فیش حقوقی فرهنگیان نیز با شما دوستان و عزیزان صحبت کنیم.

 

 

برای آشنایی با نحوه دریافت حضوری فیش حقوق معلمان و فرهنگیان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با شماره حساب

 

 

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان چگونه است؟

آیا می دانید چگونه باید برای دریافت فیش حقوق فرهنگیان اقدام کنیم؟ شاید این سؤال برای شما دوست عزیز فرهنگی هم ایجاد شده باشد که چگونه فیش حقوقی فرهنگیان بگیرم ؟

در پاسخ به سؤال یعنی چگونه فیش حقوقی فرهنگیان بگیریم ؟ باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که در سال های گذشته دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته و شاغل تنها به صورت حضوری انجام می شد.

یعنی یک فرد فرهنگی بازنشسته برای دریافت فیش حقوق فرهنگیان خود باید به اداره آموزش و پرورش مراجعه کرده و از مسئولین مربوطه فیش حقوقی فرهنگیان خود را دریافت می کرد.

اما این قضیه در رابطه با فرهنگیان شاغل و مشغول کمی متفاوت بود. به این معنا که فیش حقوقی به وسیله مدارس بین معلمان و دبیران در اول هر ماه توزیع می شد.

اما در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته و شاغل کمی متفاوت شده است.

به این معنا که از چند سال پیش تاکنون افراد می توانند به وسیله مراجعه اینترنتی برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان خود اقدام کند.

البته همچنان امکان دریافت فیش حقوق فرهنگیان به صورت حضوری و با مراجعه به اداره آموزش و پرورش هم برای افراد متقاضی وجود دارد.

اما باید عرض کنیم که بسیاری از فرهنگیان به علت دوری مسافت و ماندن در ترافیک و غیره تمایل به دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به صورت اینترنتی دارند.

حتماً الان این سؤال در ذهنتان ایجاد شده که به صورت اینترنتی چگونه فیش حقوقی فرهنگیان بگیرم ؟

 باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته و شاغل با مراجعه به سایت اینترنتی fish. medu.ir انجام می شود.

در ادامه با ذکر مراحل دریافت فیش حقوق فرهنگیان در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

 

 

 

برای دریافت فیش حقوق معلمان و فرهنگیان می توان به یکی از دو صورت اینترنتی و یا حضوری اقدام کرد

 

 

مراحل دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

از آن جایی که شمار زیادی از فرهنگیان شاغل و بازنشسته اطلاع دقیقی از مراحل دریافت فیش حقوقی فرهنگیان ندارند در این بخش برای سهولت دسترسی آن ها به سایت fish.medu.ir مراحل دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته را خدمت شما دوستان و عزیزان توضیح می دهیم.

برای دریافت اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با این پرسش که چگونه فیش حقوقی فرهنگیان بگیرم ؟ می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوران مجموعه ما می توانند به آسانی پاسخگوی این سؤال شما در رابطه با این موضوع که چگونه فیش حقوقی فرهنگیان بگیرم ؟ باشند.

. در قدم اول برای دریافت فیش حقوق فرهنگیان باید آدرس سایتی که باید از آن فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته و شاغل را دریافت کنید یعنی سایت fish.medu.ir را تایپ بفرمایید.

. در قدم بعدی برای دریافت فیش حقوق فرهنگیان نوبت به درج کد امنیتی، گذر واژه همگام، شماره پرسنلی و کد ملی در فیلدهای مربوطه می رسد.

در صورتی که کد همگام برای شما دوست عزیز فرهنگی فعال نیست نگران نباشید.

 زمانی که کد ملی را در سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته و شاغل یعنی سایت fish.medu.ir وارد می کنید پیامی تحت عنوان پنل شما در سامانه همگام فعال نیست را دریافت می کنید.

جهت مشاهده فیش حقوق فرهنگیان خود کلمه عبوری را به دلخواه انتخاب کنید و آن را در فیلدهای گذر واژه و همین طور تأیید گذر واژه درج بفرمایید.

دقت داشته باشید که کلمه عبور انتخاب شده در سامانه fish.medu.ir برای شما دوست عزیز فرهنگی ثبت می گردد و در دفعات بعدی مراجعه به این سایت جهت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته امکان استفاده از این کلمه عبور را دارید.

در این زمان رمز یا همان کد همگام برای شما به راحتی فعال می شود

توصیه اکید ما این است که برای استفاده های آتی بهتر است رمز همگام داده شده توسط سیستم را در جایی یادداشت بفرمایید.

 

برای مطالعه دقیق تر مقوله فیش حقوقی فرهنگیان با کد پرسنلی روی لینک کلیک کنید.

تذکرات مهم در زمان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته و شاغل

 در این قسمت با ذکر شماری از تذکرات و نکات مهم در رابطه با دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته و شاغل در خدمت شما عزیزان هستیم.

. در صورتی که از درج اطلاعات خود به طور صحیح مطمئن هستید اما باز هم با پیغام عدم ثبت اطلاعات فرهنگی از طرف سیستم مواجه می شوید اینجاست که باید به کارشناس هوشمندسازی اداره فناوری اطلاعات منطقه یا ناحیه خود مراجعه کنید.

. در صورتی که هنوز شاغل هستید و بازنشسته نشده اید و رمز عبور سامانه همگام و نام کاربری خود را از مدیر مدرسه دریافت کرده اید می توانید به آسانی به وسیله همان رمز عبور برای دریافت فیش حقوقی خود در سایت fish.medu.ir اقدام بفرمایید.

در صورتی که رمز عبورتان را به خاطر نمی آورید می توانید با مراجعه به نزد مدیر مدرسه محل کار خود از این رمز مطلع شوید.

 

 

فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

 

 

مندرجات فیش حقوق فرهنگیان شامل چه مواردی می شود؟

آیا از مندرجات و محتویات فیش حقوقی معلمان و فرهنگیان محترم اطلاعی دارید؟ آیا می دانید چه مواردی در این فیش حقوقی گنجانده شده است؟

برای آشنایی هر چه بیشتر شما با مندرجات و محتویات فیش حقوق افراد فرهنگی در این بخش با ذکر توضیحات لازم در این رابطه در خدمت شما دوستان و عزیزان هستیم.

با نگاهی به فیش حقوق افراد فرهنگی و معلمان متوجه وجود چند بخش مختلف در آن می شوید.

اولین بخش مربوطه به حقوق و مزایاست که در آن میزان حقوق دریافتی همراه با معوقه حقوق درج می شود.

در بخش دوم این فیش یعنی بخش کسور و بدهی ها می توانید بخش های مختلفی را مشاهده بفرمایید.

در بخش کسور و بدهی ها مواردی همچون کمک به کشت و صنعت کمک به صندوق ضروری، کمک به صندوق مسکن، کمک به صندوق امداد، کمک به صندوق وام باز، کمک به صندوق قرض الحسنه باز و کمک به صندوق بازنشستگی درج می شود.

البته برای آقایان بخش اضافه تری یعنی حق اولاد هم دیده می شود.

در بخش انتهایی این فیش می توانید بخش هایی همچون جمع پرداخت ها، جمع اقساط، خالص پرداختی و جمع کسور دیده می شود.

 

 

آیا دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با شماره حساب نیز امکان پذیر است؟

شاید در اینجا این سؤال برای شما دوست عزیز فرهنگی مطرح شود که آیا امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با شماره حساب برای من میسر است یا خیر؟

در اینجا باید خدمت شما عرض کنیم که خیر به هیچ وجه امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با شماره حساب برای شما وجود ندارد.

در واقع، چیزی به عنوان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با شماره حساب وجود ندارد.

تنها از طریق دو روش ذکر شده در بالا می توان برای دریافت فیش حقوق افراد فرهنگی اقدام کرد.

در نتیجه، فکر دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با شماره حساب را از سرتان بیرون کنید و اصلاً به دنبال آن نباشید.

 

 

معضل پایین بودن حقوق فرهنگیان

شاید به جرات بتوان گفت که قشر فرهنگی در جامعه ایران پایین ترین حقوق را دارند. البته این موضوع در رابطه با بازنشستگان فرهنگی بیشتر صدق می کند.

از قرار معلوم هم این مشکل هیچ گاه قرار نیست حل شود و همچنان همین آش و کاسه است.

البته این موضوع از افزایش روز به روز قیمت ها نیز نشأت می گیرد.

سال ها قبل هر فردی که به عنوان یک فرهنگی در جامعه خدمت می کرد حقوق مناسبی داشت و حتی می توانست بخش زیادی از آن را پس انداز کند.

به هر حال در آن روزها هر فرهنگی ار زندگی خود رضایت داشت و به جز پس انداز کردن امکان خرید هر آن چه را که می خواست داشت. 

اما حالا با گران شدن روز به روز قیمت ها و سخت شدن زندگی دیگر پس انداز کردن برای فرهنگیان تبدیل به یک رؤیا شده است.

از این رو، بسیاری از فرهنگیان در ایران صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند و روزگار برای آن ها سخت می گذرد.

حال شما تصورش را بکنید که یک فرهنگی دختر یا پسر دم بخت هم در خانه داشته باشند و باید برای ازدواج وی هم هزینه کنند.  خرج های درس و دانشگاه بچه ها را که دیگر نگویید واقعاً سر به فلک می زند.

اما واقعاً این هزینه ها از کجا باید تأمین شوند؟ 

مگر یک فرهنگی جقدر حقوق دریافت می کند؟! تازه اگر بازنشسته هم باشد اوضاع بدتر است و حقوق پایینی دارد. 

واقعاً وحشتناک است که یک فرهنگی مجبور به داشتن شغل دوم شود.

تصورش را بکنید از صبح تا بعد از ظهر برای تدریس در مدرسه حاضر شوید و بعد خسته و کوفته در حالی که به خاطر سر و کله زدن با بچه ها حتی نای حرف زدن و تکان خوردن هم ندارید مجبور به مسافرکشی یا هر کار دیگری باشید.

این موضوع واقعاً‌ جای تأسف دارد. پس یک فرهنگی هرگز با دریافت فیش حقوقی خود نه تنها سر ذوق نمی آید بلکه بیشتر افسرده  و دلمرده می شود و این حس به وی دست می دهد که نتیجه زحمات خود را دریافت نکرده است.

تازه اگر یک فرد به عنوان یک معلم حق التدریس هم مشغول به کار باشد که دیگر اصلاً نمی تواند زندگی اش را بچرخاند.

البته این مورد در رابطه با معلم های مشغول به تدریس در مدارس غیرانتفاعی علی الخصوص مدارس غیرانتفاعی شهرستان ها مختلف بیشتر صدق می کند.

زیرا میزان حقوق و دریافتی معلمان مشغول به تحصیل در مدارس غیرانتفاعی مدارس غیرانتفاعی شهرستان های مختلف کشور به مراتب پایین تر است و این چیزی به جز یک فاجعه نیست.

اما در کشورهای خارجی قضیه کاملاً برعکس است. یعنی یک معلم بالاترین درجه را در جامعه دارد و بالاترین میزان حقوق و دریافتی به معلمان اختصاص دارد.

زیرا به عقیده مردم یک معلم وظیفه سنگینی یعنی تربیت و آموزش بچه ها را به عهده دارد و در نتیجه زحمات زیادی را متحمل می شود.

بچه ها آینده سازان یک ممکلت هستند و آموزش و تربیت آن ها اهمیت زیادی دارد.

امیدواریم روزهای خوب هم برای معلمان و اساتید مشغول به کار در ایران نیز فرا برسد و یک روز افزایش دستمزد و دریافتی آن ها باشیم و این قشر از جامعه هم در رفاه کامل و بدون هیچ نیاز مالی زندگی خود را بگذرانند.

به امید فرا رسیدن روزی که هیچ فرهنگی فرهیخته ای به مشکل مالی فکر نکند و بتواند بهترین زندگی را داشته باشد.

 

 

افزایش حقوق معلمان در سال جاری

در سال جاری با اخبار افزایش قابل توجه حقوق معلمان و فرهنگیان روبرو بودیم و مبلغ زیادی به حقوق و دریافتی این قشر از جامعه اضافه شد.

این موضوع هم در رابطه با هر دو گروه فرهنگیان شاغل و بازنشسته صدق می کرد و هر دو این گروه با افزایش اما متأسفانه نمی توان با این افزایش حقوق ذوق و شوق کرد و هیجان زده شد.

 زیرا در مقابل هر روز با افزایش قیمت ها مواجه هستیم و این افزایش حقوق چندان در بهتر شدن زندگی و رفاه معلمان این مرز و بوم موثر نیست.

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت فیش حقوق معلمان به صورت اینترنتی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

معافیت سربازی در حین تحصیل

معافیت سربازی پزشکی

نحوه محاسبه شماره چشم برای معافیت

معافیت پزشکی قلب

فیش حقوقی فرهنگیان

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توان برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان اقدام کرد؟ 

برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته و شاغل باید به سامانه ای تحت عنوان fish.medu.ir مراجعه بفرمایید.

چگونه فیش حقوقی فرهنگیان بگیرم؟ 

برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان می توانید به یکی از دو صورت اینترنتی و حضوری اقدام بفرمایید.

آیا امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته به صورت حضوری هم وجود دارد؟ 

بله. شما می توانید با مراجعه به اداره آموزش و پرورش منطقه یا ناحیه خود اقدام به دریافت فیش حقوقی خود کنید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور