شرایط پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی

رشته پزشکی و وارد شدن به آن، یکی از مهم ترین آرزوهای دانش آموزان تجربی است. همچنین، پذیرفته شدن در این رشته آن‌قدر سخت است که بسیاری از افراد بعد از کلی تلاش در نهایت مؤفق به قبولی نمی شوند. آرزوی پزشک شدن می‌تواند از راه‌های مختلفی محقق شود که یکی از این راه‌ها  آزمون لیسانس به پزشکی است و امروز قصد داریم به موضوع ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی بپردازیم. موضوع ظرفیت لیسانس به پزشکی چیزی است که اطلاع از آن برای هر داوطلب شرکت در این آزمون ضروری است. سؤالی که در اینجا مطرح می شود این است که‌ با توجه به ظرفیت لیسانس به پزشکی امکان استفاده از سهمیه ایثارگران در لیسانس به پزشکی وجود دارد یا خیر؟ 

 

برای پذیرش در این آزمون، همانند تمامی آزمون‌های دیگر ابتدا باید برنامه‌ریزی درست و اصولی داشت و پس از آن به صورت دقیق منابع لیسانس به پزشکیرا تهیه کرد و براساس همین منابع سعی در مطالعه اصولی مباحث مهم کرد. ظرفیت پذیرش این آزمون در سال‌های مختلف اندک تغییری خواهد داشت و به همین دلیل نمی‌توان همیشه از تعداد مشخصی نام برد.

 

 

جهت اطلاع از دروس مورد مطالعه در رشته پزشکی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اهمیت اطلاع از ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی چیست؟ 

اطلاع از ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی برای هر فدر متقاضی شرکت در این آزمون از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع، هر فرد با اطلاع از ظرفیت لیسانس به پزشکی می تواند متوجه این موضوع شود که آیا درصد قبولی وی بالاست یا خیر. 

پس در صورت تصمیم به شرکت در این آزمون از اطلاع از ظرفیت لیسانس به پزشکی غافل نشوید. زیرا این گونه و با اطلاع از ظرفیت لیسانس به پزشکی می توانید به این نتیجه برسید که در نهایت در این آزمون پذیرفته می شوید یا نه. 

 

 

آیا چیزی در مورد ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی در سال جاری می دانید؟ 

آیا اطلاعاتی در مورد ظرفیت لیسانس به پزشکی دارید؟ آیا می دانید ظرفیت پذیرش این جذب دانشجو در طول سال های گذشته برگزاری این آزمون چقدر بوده است؟ 

در صورت عدم اطلاع از موضوع ظرفیت لیسانس به پزشکی می توانید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیار شما قرار دهند. 

اطلاع از ظرفیت لیسانس به پزشکی در سال های گذشته علی الخصوص سال قبل می تواند کمک زیادی به شما جهت شرکت در این آزمون داشته باشد.

 

 

تعداد شرکت کنندگان در آزمون لیسانس به پزشکی

تعداد شرکت کنندگان در آزمون لیسانس به پزشکی در هر سال، شامل تعداد بالایی نیست. 

با توجه به ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی فرصت زیادی برای پذیرش در رشته پزشکی در اختیار داوطلبان شرکت کننده قرار نمی گیرد. 

به همین دلیل، بسیاری از داوطلبانی که در این آزمون شرکت می‌کنند حتماً لازم است از برنامه درست و اصولی برای پذیرش در رشته پزشکی استفاده کنند. 

 تعداد داوطلبان با توجه به شرایط ثبت نام افزایش پیدا نمی کند. زیرا شرایط در نظر گرفته برای ثبت نام بسیار خاص هستند و هر فردی را شامل نمی شوند.

به همین دلیل، خود به خود تعداد شرکت کنندگان کم می شود. در واقع، شرایط موجود همانند فیلتری عمل می کند که اجازه ورود به اکثر داوطلبان را به رشته پزشکی از طریق این آزمون نمی دهد.

 

 

 

قبولی آزمون لیسانس به پزشکی کار بسیار سختی است و نیاز به دریافت مشاوره و همین طور تلاش زیاد دارد

 

 

 

شرایط پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی

 

شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی چه مواردی را شامل می شود؟ 

کلیه فارغ التحصیلان رشته های علوم تجربی و فنی و ریاضی با توجه به ظرفیت پذیرش می توانند در این آزمون شرکت کنند.

داوطلبان باید در زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی کارت پایان خدمت را به همراه داشته باشند و یا اینکه دارای کارت معافیت باشند.

سن داوطلبان شرکت کننده نباید بیشتر از 25 سال باشد. آن دسته از داوطلبانی که خدمت سربازی را پشت سر گذاشته اند نیز می توانند تا سن 27 سال در این آزمون شرکت کنند.

کلیه داوطلبان دارای دارای مدرک المپیادهای علمی، مطابق با بند 4 و 5 چنانچه مؤفق به پذیرش با توجه به ظرفیت اعلام شده شوند از گذراندن دوره معاف هستند. 

کلیه متقاضیان باید دارای مدرک زبان باشند. در صورت نداشتن این مدرک باید در صورت پذیرفته شدن اقدام به دریافت حداقل یک مدرک زبان کنند. زیرا در صورت عدم دریافت مدرک زبان در مرحله دوم یعنی مصاحبه ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند و حتی امکان شرکت در آن را نداشته باشند. 

دارندگان مدرک المپیادهای علمی که مؤفق به دریافت مدال طلا شده اند از گذراندن آزمون کتبی معاف هستند.

این دسته از داوطلبان تنها لازم است در مرحله ارزیابی شرکت نموده و تائید شوند.

آن دسته از داوطلبانی که دارای مدال نقره هستند نیز در صورتی که بتوانند حداقل 90 نمره از نمره آخرین فرد پذیرفته شده را کسب کنند می توانند در این آزمون پذیرفته می شوند.

 

 

نقش سهمیه ایثارگران در لیسانس به پزشکی و قبولی در این آزمون 

آيا استفاده از سهمیه ایثارگران برای قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی امکان پذیر است؟ آیا سهمیه ایثارگران در لیسانس به پزشکی و قبولی در این آزمون اثر دارد؟ 

با توجه به ظرفیت پایین پذیرش در رشته پزشکی از طریق این آزمون استفاده از سهمیه ایثارگران در لیسانس به پزشکی می تواند بسیار مهم و اثرگذار باشد. 

اگر مایل به اطلاع از سهمیه ایثارگران در لیسانس به پزشکی هستید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه مشورت کنید و مطمئن شوید که آیا امکان استفاده از سهمیه ایثارگران در لیسانس به پزشکی وجود دارد یا خیر.

 

 

آیا اطلاعی از منابع مورد استفاده برای قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی دارید؟ 

اطلاع از منابع هر آزمونی قبل از شرکت در آن از ضروریات است. در واقع، شما باید بدانید که چه منابعی برای قبولی باید مورد استفاده قرار بگیرند. مهم تر از همه این که بهترین منابع مورد استفاده کدام ها هستند. 

البته قبل از اطلاع و شناخت منابع مورد استفاده باید از لیست دروس مورد مطالعه برای آن آزمون اطلاع حاصل کنید.

در رابطه با آزمون لیسانس به پزشکی هم باید به همین صورت عمل کنید و منابع مورد مطالعه برای آن را بشناسید.

آیا از منابع مورد استفاده برای قبولی در این آزمون مطلع هستید؟
آیا می دانید بهترین کتب کمک درسی برای این آزمون کدام ها هستند؟ 

در صورت عدم اطلاع از بهترین منابع و همین بهترین کتب کمک درسی برای این آزمون با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

 

 

مشاوره قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی

کلبه داوطلبانی که مایل به شرکت در این آزمون هستند می توانند با استفاده از مشاورین و متخصصین ما تمامی اطلاعات مورد نیاز را به دست آورند.

معرفی منابع معتبر، ارائه نمونه سوالات آزمون لیسانس به پزشکی و همچنین ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی با استفاده از این تماس امکان پذیر است.

همچنین، به وسیله تماس با مشاوران مجموعه ما می توانید از تعداد شرکت کنندگان آزمون لیسانس به پزشکی نیز مطلع شوید.

بسیاری از داوطلبان ممکن است در رابطه با شرکت در این آزمون با توجه به ظرفیت پذیرش در این آزمون و تعداد محدود آن و همچنین شرایط سختی که برای پذیرش آن وجود دارد، نیازمند مشاوره و کمک متخصصین باشند.

آن دسته از داوطلبانی که در رابطه با منابع آزمون لیسانس به پزشکی معرفی شده مشکلاتی دارند و یا اینکه اطلاعات دقیقی در این رابطه ندارند، می توانند پاسخ سؤالات خود را متخصان ما جویا شوند.

 

 

 

ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی

 

بیشتر بدانید

منابع آزمون لیسانس به دندانپزشکی

رشته پزشکی بدون کنکور

 آزمون لیسانس به داروسازی

چگونه رشته پزشکی قبول شویم؟

شرایط نظام وظیفه دکتری

ثبت نام آزمون دکتری

نتایج آزمون لیسانس به پزشکی

دفترچه ارشد فراگیر پیام نور 

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد

ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی 

ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی چقدر است؟ 

در رابطه با ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی باید عرض کنیم که ظرفیت پذیرش در این نحوه جذب دانشجوی پزشکی بسیار پایین است.

ظرفیت لیسانس به پزشکی در سال جاری چقدر است؟ 

برای اطلاع از ظرفیت لیسانس به پزشکی در سال جاری با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا امکان استفاده از سهمیه ایثارگران در لیسانس به پزشکی وجود دارد؟ 

برای کسب اطلاعاتی در مورد امکان استفاده از سهمیه ایثارگران در لیسانس به پزشکی با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *