تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شهریه پرستاری بدون کنکور

شهریه پرستاری دانشگاه آزاد 1401 + جدول نرخ جدید

شهریه پرستاری بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

برای بسیاری از داوطلبانی که در دانشگاه آزاد در رشته پرستاری می خواهند ادامه تحصیل بدهند میزان شهریه اهمیت خاصی دارد، شهریه پرستاری دانشگاه آزاد دارای دو بخش شهریه ثابت و متغیر است که دانشجویان باید در طول ترم آن را پرداخت کنند.

دانشگاه آزاد از طریق رشته های با کنکور و بدون کنکور داوطلبان را پذیرش می‌نماید. چنانچه مایل به ثبت نام رشته پرستاری بدون کنکور می‌باشید لازم است از میزان شهریه پرستاری بدون کنکور آگاه شوید.

این مقاله از سایت ایران تحصیل را به موضوع شهریه پرستاری بدون کنکور، جدول شهریه پرستاری بدون کنکور دانشگاه آزاد و شهریه پردیس خودگران پرستاری اختصاص داده ایم.

 

شهریه دانشگاه آزاد پرستاری

 

جهت اطلاع دقیق از میزان شهریه پرستاری بدون کنکور و دریافت جدول شهریه پرستاری بدون کنکور دانشگاه آزاد با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 سراسر کشور و 9099072952 (استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل.

 

میزان شهریه پرستاری بدون کنکور

دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های مختلف به صورت بدون کنکور داوطلبان را پذیرش می‌نماید. با توجه به اینکه هزینه‌های این دانشگاه از سوی دانشجویان اخذ می‌گردد، بنابراین کلیه متقاضیان ورود به این دانشگاه لازم است از شهریه پرستاری بدون کنکور به صورت دقیق اطلاع یابند. ثبت نام ترم مهر دانشگاه آزاد در دو ترم مهر و بهمن صورت می‌پذیرد.

با توجه به افزایش هزینه ها، هر ساله بر میزان شهریه پرستاری بدون آزمون نیز افزوده می‌گردد. به همین دلیل جدول شهریه پرستاری بدون کنکور دانشگاه آزاد، هر ساله با افزایش چند درصدی همراه می‌باشد.

با توجه به اینکه برخی از داوطلبان مایل به انتخاب رشته پرستاری این دانشگاه می‌باشند، واحدهای جبرانی برای این دسته از داوطلبان جهت ادامه تحصیل در نظر گرفته خواهد شد که باعث افزایش شهریه می شود.

میزان شهریه پرستاری بدون کنکور به صورت شهریه ثابت و متغیر تعیین می‌گردد. بنابراین با توجه به تعداد واحدهای انتخابی هر یک از داوطلبان، می‌تواند این میزان متغیر باشد.

 

میزان شهریه پرستاری دانشگاه آزاد در سال 1399 – 1400
مقطع تحصیلی  میزان شهریه
کارشناسی 4/000/000 تا 5/500/000
ارشد 5/500/000 تا 6/500/000
دکتری 9/000/000 تا 11/000/000

 

شهریه پرستاری بدون کنکور هر ساله با افزایش 10 تا 15 درصدی همراه خواهد بود.

 

لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور

 

لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور

دانشگاه های آزاد در سراسر کشور و تمامی استان ها وجود دارند. بسته به هر یک از دانشگاه ها، ظرفیت پذیرش و همچنین رشته های مورد نظر در هر دانشگاه متفاوت می باشد.

آن دسته از داوطلبانی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ترم مهر و بهمن ثبت نام نموده ولی موفق به پذیرش نشده اند، می توانند نسبت به ثبت اعتراض نسبت به قبولی نتایج دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

در دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد، داوطلبان می توانند علاوه بر شهریه پرستاری بدون کنکور، از لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور اطلاع دقیق یابند.

در ادامه به برخی از شهرهایی که اقدام به پذیرش رشته های پرستاری بدون کنکور می نمایند، اشاره خواهیم نمود. با توجه به اینکه برخی از دانشگاه ها هر ساله رشته های جدیدی را به لیست رشته های خود اضافه می نمایند، بنابراین این لیست می تواند در سال های مختلف متفاوت باشد.

 • دانشگاه واحد مهاباد
 • دانشگاه واحد اردبیل
 • دانشگاه واحد خلخال
 • دانشگاه اصفهان – واحد دهاقان
 • دانشگاه اصفهان واحد فلاورجان
 • دانشگاه اصفهان واحد گلپایگان
 • دانشگاه استان بوشهر – واحد بوشهر
 • دانشگاه استان البرز – واحد کرج
 • دانشگاه استان تهران – واحد دماوند
 • دانشگاه خراسان رضوی – واحد سبزوار
 • دانشگاه خراسان رضوی – واحد فردوس
 • دانشگاه چهار محال و بختیاری – واحد قوچان
 • دانشگاه استان خوزستان – واحد آبادان
 • دانشگاه استان خوزستان – واحد بهبان

 

به اطلاع تمامی داوطلبان عزیز می رسانیم سازمان سنجش آموزش کشور در سال 1400 هیچگونه اطلاعیه ای در مورد جذب دانشجو در رشته پرستاری اعلام نکرده و جذب دانشجوی پیراپزشکی به هیچ عنوان به صورت بدون کنکور انجام نمی گیرد.

 

جزئیات پذیرش رشته پرستاری بدون کنکور 1400

یکی از سوالاتی که برخی از داوطلبان از مشاورین و متخصصین ایران تحصیل دارند، به موضوع نحوه پذیرش در پرستاری بدون کنکور باز می گردد. هر یک از داوطلبان می توانند با استفاده از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در ترم مهر یا بهمن ثبت نام نمایند.

شاید یکی از سوالات به سطح علمی دانشگاه های بدون کنکور باز گردد. البته در سال های 94، 96 و همچنین 97 هر یک از داوطلبان می توانستند به صورت بدون کنکور پذیرفته شوند که در سال های اخیر مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش این امکان وجود ندارد.

با توجه به اینکه دانشگاه های علوم پزشکی ورود سختی برای پذیرش داوطلبان دارند، به همین دلیل رقابت بسیار سختی در دانشگاه های سراسری برای این دسته از داوطلبان وجود خواهد داشت.

حقیقت این است که سطح علمی هر دانشگاه را دانشجویان آن تعیین می نمایند. بنابراین چنانچه توانسته باشید در این دانشگاه درخشش لازم را داشته باشید، خواهید توانست به موفقیت در رشته خود دست یابید.

 

شهریه پردیس خودگران پرستاری

 

شهریه پردیس خودگران پرستاری

 

دانشگاه های پردیس خودگران از شعبه های دیگر دانشگاه های سراسری می باشند که داوطلبان را در تمامی رشته ها پذیرش می نمایند.

برخلاف دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد که ثبت نام آنها در دو ترم مهر و بهمن صورت می پذیرد، دانشگاه پردیس خودگردان صرفا بر اساس رتبه کسب شده داوطلبان می باشد و تنها در یک بار از سال همانند رشته های با آزمون دانشگاه آزاد این امکان را قرار خواهد داد.

شهریه دانشگاه پردیس خودگردان در تمامی رشته ها بسیار بالاتر از سایر دانشگاه ها می باشند. به همین دلیل اگر بخواهیم مقایسه ای بین شهریه پرستاری بدون کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه پردیس داشته باشیم باید حداقل به دو برابر بودن میزان شهریه اشاره نماییم.

همچنین ثبت نام بدون کنکور پردیس خودگران شرایط بسیار متفاوت تری با دانشگاه های آزاد خواهد داشت.

 

شهریه پرستاری بدون کنکور دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد هر ساله با افزایش 10 تا 15 درصدی همراه می باشد. به همین دلیل چانچه بخواهید در این رابطه اطلاعات لازم را به دست آورید باید به نسبت تغییراتی که هر ساله در میزان این شهریه حاصل می شود اطلاع دقیقی یابید.

نرخ شهریه دانشگاه آزاد ثابت برای رشته پرستاری دانشگاه آزاد یک میلیون می باشد و حدود شهریه متغیر برای هر یک از واحدهای دانشگاهی بالای دو میلیون می باشد.

برای اطلاع دقیق از میزان شهریه در سال جاری و هر ترم با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. متخصصین ما به صورت کامل لیست تمام واحدهایی که لازم است شما بگذرانید در اختیارتان قرار می دهند.

 

آیا شهریه پرستاری دانشگاه آزاد در واحدهای مختلف متفاوت است؟

خیر. نرخ شهریه دانشگاه آزاد در تمامی واحدهای دانشگاهی کشور مصوب وزارت علوم و تحقیقات می باشد.

دیپلم من رشته ای غیر از رشته علوم تجربی می باشد. آیا شهریه بیشتری را لازم است پرداخت نمایم؟

با توجه به اینکه برخی از واحدهای جبراین برای داوطلبان پذیرفته شده در رشته های غیر مرتبط در نظر گرفته می شود، لذا متقاضیان عزیز لازم است در صورت پذیرش واحدهای جبرانی لازم را بگذارنند. بنابراین علاوه بر تعاداد واحدهای لازم برای هر ترم، برخی از واحدهای اضافی را نیز لازم است پشت سر بگذرانند.

 

پادکست صوتی مقاله

 

جهت دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 سراسر کشور و 9099072952 (استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل.

 

مطالب مرتبط

رتبه قبولی دندانپزشکی دانشگاه آزاد

دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

4.2/5 - (8 امتیاز)

در دانشگاه آزاد شهریه هر ترم به چه صورت حساب می شود؟

شهریه هر ترم تحصیلی در دانشگاه آزاد برابر با مجموع شهریه ثابت و متغیر است.

برای همه رشته های دانشگاه آزاد، میزان شهریه یکسان است؟

خیر. برای هر یک از رشته های تحصیلی و بسته به واحدهای عملی هر رشته، میزان شهریه متفاوت است.

شهریه دانشگاه آزاد هر ساله به چه میزان تغییر می کند؟

شهریه دانشگاه آزاد هر ساله با افزایش 10 تا 15 درصدص همراه می باشد.

آیا شهریه دانشگاه آزاد در واحدهای مختلف متفاوت است؟

خیر. نرخ شهریه دانشگاه آزاد در همه واحدهای دانشگاه، مصوب وزارت علوم و تحقیقات می باشد.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. من
  ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  سلام شنیدم در دانشگاه های آزاد کل کشور رشته ی فیزیوتراپی ارائه نمیشه،درسته؟

 2. مریم
  ۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰

  درود و خسته نباشید، امکانش هست یک دانشگاه به شهر تبریز نزدیک باشه معرفی کنید برای رشته فیزیوتراپی، دانشگاه آزاد لازمه معرفی کنید.

  • مشاور ارشد
   ۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۱

   سلام و درود برای اطلاع از لیست رشته های ترم جدید دانشگاه آزاد باید منتظر در سایت دانشگاه آزاد لیست رشته ها رو دانلود کنید و ببینید که در این ترم رشته فیزیوتراپی ارائه شده یا نه.

ایران تحصیل
تماس با مشاور