ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط ثبت نام کمک پرستاری ۱۴۰۲ | ایران تحصیل

از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط ثبت‌ نام کمک پرستاری به همراه زمان آن اعلام شد. داوطلبانی که قصد دارند به عنوان کمک پرستار استخدام شوند، می‌توانند در زمان‌های مقرر با مراجعه به سایت برای ثبت نام در فراخوان دوره کمک پرستار دانشگاه علوم پزشکی اقدام کنند. گفتنی است که ظرفیت پذیرش دوره‌ها محدود بوده و اولویت با افرادی خواهد بود که پیش از سایرین و در مهلت تعیین شده نام نویسی کنند.

چنانچه قصد شرکت در فراخوان کمک پرستاری جهاد دانشگاهی دارید، می‌توانید جدیدترین اخبار مربوط به ثبت نام، برگزاری آزمون، نحوه شرکت در دوره‌ها، میزان شهریه‌ها و شرایط شغلی را از کارشناسان ایران تحصیل دریافت نمایید. با تماس با شماره 9099075307 می‌توانید از کارشناسان ما بخواهید در صورت نیاز ثبت نام را به صورت آنلاین برای شما انجام دهند، یا در این زمینه راهنمایی‌تان کنند.

جهت دسترسی به سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری وارد لینک شوید.

آشنایی با کمک پرستاری

پرستاری یکی از مشاغل بسیار پر کاربرد در هر جامعه‌ای است. اما گاهی تعداد نیروی پرستاری پاسخگوی نیازهای جامعه نیست. این موضوع در کشور ما نیز صادق است. به همین دلیل، شغلی به نام کمک پرستاری در سراسری جهان ایجاد شد تا کمبود نیروی موجود را جبران نماید.

بر این اساس، وزارت بهداشت تدبیری اندیشیده است تا بخشی از وظایف پرستاری در سطوح پایین تر به کمک پرستاران واگذار شود. بدین منظور، لازم است افرادی که متقاضی پذیرش و استخدام در کمک پرستاری جهاد دانشگاهی هستند، ابتدا مدارک لازم جهت ثبت نام در فراخوان را ارائه نموده و سپس در دوره‌های آموزشی که توسط واحدهای مربوطه برگزار می‌گردد، شرکت نماید.

به افرادی که از شرایط ثبت نام کمک پرستاری برخوردار بوده و در آزمون پایانی نمره حد نصاب را دریافت می‌نمایند، گواهی‌نامه تعلق می‌گیرد. زمان مشخصی جهت اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری وجود ندارد به همین دلیل حتما در سامانه اخبار آن را بررسی کنید. گرچه تعهد استخدام صددرصدی در این مورد وجود ندارد، اما بسیاری از دارندگان مدرک مربوطه استخدام خواهند شد. در ادامه بیشتر با این شغل آشنا می‌شویم.

وظایف کمک پرستاران

یکی از نکات مهمی که در سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری به آن اشاره شده، وظایفی است که قبول شدگان پس از دوره‌های آموزشی باید به آن‌ها عمل کنند. از جمله مهارت‌های مربوطه عبارتند از:

 • داشتن رابطه خوب با افراد بیمار و خانواده آن‌ها
 • مواظبت و داشتن حس مسئولیت نسبت به نیازهای جسمی، روانی و معنوی بیمار
 • دقت در ارائه بموقع غذا، مراقبت‌های بهداشتی و جابجایی آن‌ها در صورت نیاز
 • ارائه وسایلی که بیمار جهت معاینه یا سلامت به آن‌ها نیاز دارد.
 • تمیزی و نظافت محیط و محل بیمار
 • یاری رساندن در موادی همچون پذیرش یا ترخیص مریض
 • از کار در محیط بیمارستانی اطلاع کافی را داشته باشد.
 • همکاری برای کنترل عفونت های بیمارستانی

شرایط ثبت نام کمک پرستاری 1403

افرادی که قصد دارند تا در زمان فراخوان ثبت نام کمک پرستاری علوم پزشکی پذیرفته شوند، می‌بایست از شرایط عمومی و اختصاصی لازم برخوردار باشند. شرایط ثبت نام کمک پرستاری به شرح ذیل می باشد.

شرایط ثبت نام کمک پرستاری چیست؟

 • تبعیت جمهوری اسلامی ایران و پایبند بودن به قوانین
 • معتقد بودن به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی
 • نداشتن سوء سابقه کیفری یا اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم منع قانونی برای استخدام در دستگاه‌های دولتی
 • سن داوطلب بایستی حداقل 18 و حداکثر 32 سال باشد (برای افرادی که دارای سابقه بیمه هستند، در برخی از موارد چند سال به سن مجاز اضافه می‌شود.)
 • حداقل معدل مجاز بایستی 12 باشد.
 • برخورداری از سلامت جسمی و روانی به تایید مراکز مورد تایید دانشگاه‌های علوم پزشکی برای انجام کارهای مربوط به کمک پرستاری
 • نداشتن مشکل از نظر خدمت وظیفه عمومی
 • نداشتن انفصال از خدمت یا عدم اخراج از نهادهای دولتی
 • پرداخت شهریه مورد نیاز برای هر دوره
 • داوطلبان با هر نوع دیپلم مقطع متوسطه در رشته‌های نظری، فنی حرفه‌ای یا کار دانش می‌توانند در این دوره ثبت‌ نام نمایند.
 • کسب حداقل نمره قبولی در دوره‌های تئوری و مصاحبه

مشاورین ما آماده پاسخگویی هستند

زمان ثبت نام دوره کمک پرستاری 1402

اطلاع از مهلت ثبت نام کمک پرستاری وزارت بهداشت یکی از متداول‌ترین سوالاتی است که متقاضیان معمولا به دنبال آن هستند. از آنجا که روند برگزاری و نام نویسی این آزمون‌ متغییر بوده فراخوان کمک پرستاری دانشگاه علوم پزشکی، نمی‌تواند یک تاریخ مشخص را در هر سال برای آن معرفی کند.

اما نکته مهم ظرفیت محدود پذیرش دوره بوده است و به طور معمول متقاضیان بسیاری در آن شرکت می‌کنند. بنابراین، طبق قوانین موجود، اگر داوطلبی شرایط ثبت نام کمک پرستاری را داشته و برای مشخص کردن وضعیت خود به سامانه مراجعه نکنند، ثبت نام آن ها لغو خواهد شد.

زمان ثبت نام کمک پرستاری در سال جاری به اتمام رسیده است و دیگر امکان نام نویسی آن وجود ندارد. اما به محض اعلام تاریخ در آزمون بعدی، مقاله حاضر بروز رسانی خواهد شد.

زمان ثبت نام دوره کمک پرستاری

مراحل ثبت نام کمک پرستاری جهاد دانشگاهی 1402

داوطلبان برای نام نویسی در دوره کمک پرستاری هیچ نیازی به مراجعه حضوری نداشته و تمامی مراحل به صورت اینترنتی می‌باشد. برای این منظور بایستی با مراجعه به سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری برای تکمیل فرم مربوطه اقدام نماید. مراحل لازم به شرح زیر می‌باشند.

 • وارد سامانه دوره های کمک پرستاری جهاد دانشگاهی شوید.
 • اطلاعات خواسته شده در فرم نام نویس را درج کنید.
 • واریز وجه مورد نظر از طریق درگاه بانکی. وجه مربوطه به منظور ارائه خدمات اداری و مراحل اداری دریافت می‌گردد. توجه داشته باشید که پس از پرداخت، وجه به هیچ وجه قابل عودت نیست و اگر ثبت نام قطعی شود، مبلغ از شهریه فرد کسر خواهد شد.
 • حدود 72 ساعت بعد از پیش ثبت نام، یک پیامک حاوی کد رهگیری برای متقاضی ارسال می‌شود که از طریق آن می‌توان، تغییرات احتمالی و یا تائید اطلاعات خود اعمال نماید. دقت داشته باشید که این کد رهگیری را می‌بایست تا انتهای دوره آموزشی نزد خود نگه دارید.
 • بعد از اینکه داوطلب دکمه تایید را فشار داد، می‌تواند وضعیت فراگیر را با عنوان‌های “در حال بررسی، تایید شده و یا رد شده” مشاهده کند.
 • در صورتی که وضعیت داوطلب به تایید رسیده باشد، از سوی واحد مورد نظر با او تماس گرفته می‌شود تا مدارک لازم را به صورت حضوری تحویل دهد. این مدارک عبارتند از، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، 3 قطعه عکس 3*4، اصل و کپی مدرک دیپلم، چک بانکی نیز جهت ضمانت پرداخت اقساط، ارائه دهد.
 • متقاضیانی که تایید نهایی می‌شوند، بایستی قسط اول شهریه را از طریق درگاه الکترونیکی سایت اقدام نمایند.
 • در این مرحله، واحد برای فرد کارت شناسایی صادر می‌کند.

مراحل ثبت نام کمک پرستاری جهاد دانشگاهی 1402

نحوه برگزاری دوره کمک پرستاری جهاد دانشگاهی

افرادی که حائز شرایط ثبت نام و پذیرش کمک پرستاری هستند، دوره آموزشی آن‌ها به دو بخش تئوری و عملی، و کارآموزی تقسیم بندی می‌شود. دوره تئوری و عملی شامل 300 ساعت بوده و به طور تقریبی 2 ماه و نیم به طول می‌انجامد.

همچنین، بخش کارآموزی نیز متشکل از 1080 ساعت کلاس آموزشی می‌باشد که در آن شرکت کنندگان حدود 9 ماه در بیمارستان‌ها حضور خواهند داشت. دو هفته آخر نیز به آمادگی فراگیران برای شرکت در آزمون نهایی اختصاص دارد.در این پروسه دو آزمون تئوری و عملی نیز وجو دارد که حتما قبل از آزمون حتما همچنین جهت آشنایی بیشتر و بررسی آزمون حتما نمونه سوالات امتحانی کمک پرستاری را بررسی و با روال هر دو آزمون آشنا شوید.

به طور معمول، افرادی که در این دوره فارغ می‌شوند، استخدام خواهند شد. البته جهاد دانشگاهی تعهدی در قبال استخدام ندارد.

شهریه دوره کمک پرستاری چقدر است؟

دوره‌های کمک پرستاری که توسط جهاد دانشگاهی برگزار می‌‌شود، رایگان نبوده و فراگیران ملزم به پرداخت شهریه هستند. بنابراین، پس از اینکه شرایط ثبت نام کمک پرستاری به تایید رسید، در هنگام ثبت نام حضوری، نسبت به پرداخت اولین قسط شهریه اقدام می‌کند. هزینه دوره کمک پرستاری در سال جاری  3 میلیون و 650 هزار تومان می‌باشد که البته پرداخت آن به صورت اقساطی نیز امکان‌پذیر است.

اولین قسط بایستی در زمان ثبت نام حضوری کمک پرستاری واریز گردد و بعد از آن دو قسط دیگر باقی می‌ماند. قسط دوم که بر اساس جدیدترین آیین‌نامه‌ها، 1 میلیون 200 هزارتومان می‌باشد، می‌بایست قبل از آزمون جامع مرحله تئوری پرداخت شود.

در نهایت، زمان واریز قسط سوم نیز که از طریق سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری  و به صورت الکترونیک می‌باشد، سه ماه بعد از شروع کاروزی بیمارستان خواهد بود.

قابل توجه است که از طریق مراجعه به سایت، می‌توانید اطلاعات پرداختی خود را بررسی کنید.

شهریه دوره کمک پرستاری چقدر است؟

مشاوره شرکت دوره کمک پرستاری جهاد دانشگاهی

مسلما داشتن شرایط فراخوان کمک پرستاری دانشگاه علوم پزشکی برای افرادی که علاقه‌مندند در این کار مشغول شوند، یکی از ملزومات پذیرش است. اما پیش از آنکه بخواهید به طور قطعی برای دوره‌های آموزشی ثبت نام کنید، توصیه می‌کنیم که حتما از وظایف و نقشی که در آینده قرار است ایفا کنید، آگاه شوید.

به طور کلی، شغل پرستاری به ویژگی‌های خاصی نیازمند است که از جمله آن‌ها می توان به صبر و حوصله، و علاقه فراوان اشاره کرد. عمده‌ترین فعالیت کمک پرستار رسیدگی به افرادی است که توان مراقبت از خود را ندارند و لازم است که در در مواظبت از آن‌ها با محبت و دقت زیادی عمل کرد.

مسئله دیگر، اقدام بموقع در زمان ثبت نام کمک پرستاری است. چرا که ظرفیت دوره های ، اگر نام نویسی را به روزهای پایانی واگذار کنید، احتمال پذیرش کمتر خواهد بود.


خلاصه مطالب

شرایط ثبت نام کمک پرستاری جهاد دانشگاهی پیش نیاز خاصی ندارد و صورت تمایل میتوانید با ثبت نام و گذراندن همین دوره ها در بیمارستان مشغول به فعالیت و از مزایای کادر درمانی بهره‌مند شوید.موارد چون مراحل و هزینه دوره در کنار ماهیت و وظایف کمک پرستاری را بررسی کردیم تا متقاضیانی که قصد ثبت نام در دوره پرستاری را دارند با سهولت به انجام این مورد بپردازند.

به دلیل آنکه مراحل ثبت نام و اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری به صورت عمومی منتشر نمی‌شود، بسیاری از داوطلبان اطلاع چندانی در مورد نحوه و مهلت ورود به سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری نداشته و زمان را از دست می‌دهند. چنانچه قصد دارید بموقع وارد عمل شوید و احتمال قبولی را بالا ببرید، می‌توانید با تماس با شماره 9099075307 از همکاران ما بخواهید شرایط و نحوه ثبت نام را بطور کامل برای شما شرح داده یا در صورت نیاز بصورت اینترنتی برایتان ثبت نام کنند.

برای دریافت PDF شرایط ثبت نام کمک پرستاری مقاله کلیک کنید.

3.8/5 - (13 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط پذیرش و ثبت نام کمک پرستاری چیست؟

برای اطلاع از شرایط نام نویسی کمک یاری پرستاری می توانید به مقاله حاضر مراجعه فرمایید

از چه طریق می توان برای کمک پرستاری جهاد دانشگاهی ثبت نام نمود؟

متقاضیان بایستی برای انجام ثبت نام اولیه با سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری  komakparastari.ir مراجعه فرمایید.

مهلت ثبت نام کمک پرستاری وزارت بهداشت چه زمانی است؟

جهت اطلاع از زمان دقیق فراخوان کمک پرستاری دانشگاه علوم پزشکی با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

شرط سنی نام نویسی در ازمون کمک پرستاری چند است؟

سن داوطلب بایستی حداقل 18 و حداکثر 32 سال باشد.

نظرات

213 دیدگاه دربارهٔ «شرایط ثبت نام کمک پرستاری ۱۴۰۲ | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo Mahsa گفت:

  سلام،وقت بخیر،ببخشید میشه زمان فراخوان نام نویسی در دوره کمک پرستاری رو بگید، دقیقااا کی هست؟…..

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر هنوز بازه زمانی مشخصی اعلام نشده سایت جهاد دانشگاهی رو چک کنید

 2. Avatar photo محدثه وکیلی گفت:

  باسلام ،اگه میشه زمان ثبت نام و سایت ثبت نام رو از طریق رسانه‌ها اعلام کنید

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله داخل سایت اعلام خواهیم کرد .

 3. Avatar photo پریسا گفت:

  سلام وقت بخیر .میبخشین ظرفیت ثبت نام دوره کمک پرستاری مجدد کی فعال میشه؟ ،توی سایت که نگاه کردم همه تکمیل شده بودن

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   زمان دقیقی اعلام نکردند.

 4. Avatar photo ممد گفت:

  سلام من دارم میرم ت ۱۷ سال رشته من ریاضی هست میتونم پرستاری ت بیمارستان آموزشی برک

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام برای ورود به رشته پرستاری باید مدرک دیپلم را داشته باشید

 5. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  ثبت نام کمک پرستاری شروع نشده؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   در صورت فعال شدن لینک از طریق همین مقاله اطلاع رسانی می شود.

 6. Avatar photo غزل گفت:

  سلام ، بنده دانشجو هستم ایا در صورت شروع دوره های کمک پرستاری میتونم در کنار شرکت در دانشگاهم در دوره هاهم شرکت کنم؟؟

  1. Avatar photo borji گفت:

   با عرض سلام خدمت شما.شما میتوانید در صورت گذاشتن فراخوان ثبت نام دوره کمک پرستاری انجام دهید.

 7. Avatar photo بهار گفت:

  سلام وقت تون بخیر
  ببخشید میخواستم برای دوره بهیاری ثبت نام کنم
  فقط جهاددانشگاهی و هلال احمر مدرکش معتبرهست؟
  اگه به جز این مراکز بخوایم ثبت نام کنیم مدرکش موردتایید نیست؟
  بعد شرایط سنی دارد؟

  1. Avatar photo مشاور جوادی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   لطفا برای دریافت مشاوره با شماره های سایت تماس بگیرید

 8. Avatar photo بهار گفت:

  سلام وقت تون بخیر
  ببخشید میخواستم برای دوره بهیاری ثبت نام کنم
  فقط جهاددانشگاهی و هلال احمر مدرکش معتبرهست؟
  اگه به جز این مراکز بخوایم ثبت نام کنیم مدرکش موردتایید نیست؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   بله بعضی از آموزشگاه ها هم هستند و اموزشگاه فنی حرفه ای بله مدرک معتبر میباشد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شهریه پرستاری دانشگاه آزاد

  شهریه پرستاری دانشگاه آزاد 1402 + مقاطع مختلف

  شهریه پرستاری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ اعلام شد. رشته پرستاری یکی از پر طرفدارترین رشته های گروه تجربی است که هر ساله متقاضیان زیادی به‌ دنبال تحصیل در این رشته هستند. اما پذیرفته‌ شدگان رشته پرستاری دانشگاه آزاد در سال تحصیلی...
 • پرستاری بدون کنکور

  پرستاری بدون کنکور ۱۴۰۲

  در میان داوطلبان کنکور رشته تجربی، رشته پرستاری از محبوبیت خاصی برخوردار است و جز یکی از رشته‌های برتر علوم تجربی محسوب می‌شود. افراد برای تحصیل در رشته پرستاری می‌توانند در کنکور سراسری شرکت کرده و پس از کسب رتبه...
 • لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور

  لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور

  توجه توجه : به اطلاع کلیه داوطلبان محترم می رسانیم سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۴۰۲ هیچگونه اطلاعیه ای در مورد جذب دانشجو در هیچ یک از رشته های گروه پیراپزشکی اعلام نکرده و جذب دانشجوی پیراپزشکی به هیچ...
 • دانشگاه های آزاد دارای رشته فیزیوتراپی

  دانشگاه های آزاد دارای رشته فیزیوتراپی

  دانشگاه های آزاد دارای رشته فیزیوتراپی وجود دارند. این دانشگاه ها برای پذیرش، شرایط فیزیوتراپی بدون آزمون را در دفترچه ذکر می کنند.فیزیوتراپی از طریق کنکور سراسری و آزاد پذیرش دارد و جزو رشته هایی است که دانشگاه های آزاد...
تماس با مشاور