ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سامانه دوره های کمک پرستاری 1403 + ورود مستقیم | komakparastari.ir

سامانه دوره های کمک پرستاری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دوره کمک پرستاری از جمله دوره های حوزه بهداشت و سلامت است که سالانه توسط جهاد دانشگاهی در سراسر کشور برگزار می شود. متقاضیانی که قصد شرکت در این دوره را دارند می بایست با ورود به سامانه دوره های کمک پرستاری به نشانی اینترنتی komakparastari.ir نسبت به ثبت نام خود در تاریخ مقرر شده اقدام کنند. پس از طی کردن مراحل ثبت نام در سایت دوره کمک پرستاری، امکان پیگیری درخواست نیز از طریق همین سامانه وجود دارد. برای اطلاع از چگونگی ورود، ثبت نام و پیگیری در سامانه کمک پرستاری تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

متقاضیان گرامی چنانچه در زمان ورود به سایت کمک پرستاری با مشکلی مواجه شدید، و یا برای ثبت نام در دوره کمک پرستاری دسترسی به سیستم نداشتید، می توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. کارشناسان مرکز ایران تحصیل همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه خدمات می باشند.

آشنایی با سامانه دوره های کمک پرستاری | komakparastari.ir

کمک پرستاری یک دوره حداقل 1 ساله است که از بخش های تئوری و عملی (300 ساعت در طول 2/5 ماه) و کار آموزی (1080 ساعت در طول 9 ماه در بیمارستان) تشکیل می شود. شرکت کنندگان در این دوره چنانچه بتوانند در آزمون نهایی پذیرفته شده و گواهینامه کمک پرستاری را دریافت کنند، می توانند برای استخدام در آزمون های استخدامی وزارت بهداشت اقدام کنند. با توجه به محبوبیتی که این دوره ها دارند، جهاد دانشگاهی سامانه دوره های کمک پرستاری به نشانی اینترنتی komakparastari.ir را راه اندازی کرد.

مراکز جهاد دانشگاهی دارنده مجوز برگزاری برخی از دوره های حوزه بهداشت و سلامت از وزارت بهداشت هستند و علاقمندان را برای کار در محیط بیمارستان و دستیاری پرستاران برای بیماران سرپایی و بستری آماده می کنند. این دوره ها چندین بار در سال برگزار می شوند و به دلیل نداشتن تاریخی دقیق و از پیش تعیین شده (که در سال تکرار شود)، متقاضیان باید به سایت دوره کمک پرستاری به نشانی komakparastari.ir مراجعه کنند و از آخرین اطلاعیه ها و اخبار مطلع شوند.

آشنایی با سامانه دوره های کمک پرستاری

پس از اعلام تاریخ مشخص از سوی جهاد دانشگاهی افراد می توانند با مراجعه به سامانه دوره های کمک پرستاری، مراحل نام نویسی خود را برای شرکت در دوره انجام دهند. توجه داشته باشید که ثبت نام تنها به صورت آنلاین و اینترنتی صورت می گیرد و هزینه شرکت در آزمون به صورت اینترنتی از متقاضیان دریافت می شود. در نتیجه نیازی به هیچ گونه مراجعه حضوری به مراکز جهاد دانشگاهی نیست.

از دیگر امکانات سایت دوره کمک پرستاری komakparastari.ir می توان به امکان نام نویسی و شرکت در آزمون ها و نیز پرداخت اقساط دوره اشاره کرد. در بخش های بعدی مقاله به شرح نحوه ثبت نام در سامانه کمک پرستاری خواهیم پرداخت.

متقاضیان گرامی چنانچه در زمان ورود به سایت کمک پرستاری و یا در مراحل ثبت نام دوره با خطا و یا مشکلی مواجه شدید، می توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس گرفته و از راهنمایی های مشاوران مرکز ایران تحصیل بهره مند شوید.

برای مشاهده نمونه سوالات امتحانی کمک پرستاری در سال جاری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نحوه ورود و ثبت نام در سایت دوره کمک پرستاری

همانطور که گفتیم سایت komakparastari.ir برای اطلاع رسانی و ثبت نام دوره کمک پرستاری راه اندازی شده است تا متقاضیان دیگر نیازی به مراجعه حضوری به مراکز جهاد دانشگاهی نداشته باشند. اطلاعات اولیه و هزینه شرکت در آزمون در مرحله ثبت نام اولیه از متقاضیان دریافت می شود و سپس با آن ها تماس گرفته می شود تا برای تحویل مدارک مورد نیاز به واحد اعلامی، مراجعه کنند. پس از تایید مسئول واحد مربوطه، ثبت نام شما نهایی خواهد شد.

◀ مراحل نام نویسی اولیه دوره کمک پرستاری در سامانه کمک پرستاری عبارت است از:

⏪ در ابتدا لازم است تا عبارت «کمک پرستاری» یا نشانی اینترنتی «komakparastari.ir» را در قسمت جستجوی مرورگر خود بنویسید. بر روی اولین لینکی که نمایان می شود کلیک کنید. (برای ورود مستقیم به سامانه بر روی لینک ذکر شده کلیک کنید.)

مرحله اول ثبت نام در سامانه دوره های کمک پرستاری

⏪ با ورود به سایت کمک پرستاری، بر روی عبارت «شروع ثبت نام» کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام در سامانه دوره های کمک پرستاری

⏪ در این مرحله صفحه اصلی ثبت نام کمک پرستاری به شما نشان داده خواهد شد. پس از مطالعه دقیق شرایط ثبت نام در دوره و مدارک مورد نیاز، مجددا بر روی گزینه «شروع ثبت نام» کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام در سامانه دوره های کمک پرستاری

⏪ یک فرم ثبت نام نشان داده خواهد شد. در این قسمت باید اطلاعات فردی خواسته شده را به دقت در هر یک از کادر های مشخص شده وارد کنید و سپس بر روی پرداخت هزینه ثبت نام در دوره کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام در سامانه دوره های کمک پرستاری

⏪ به صفحه درگاه بانکی منتقل خواهید شد. اطلاعات کارت عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و هزینه را بپردازید. (50 هزار تومان)

⏪ در نهایت یک کد رهگیری به شما تعلق خواهد گرفت. با دریافت این کد، مراحل ثبت نام شما در سامانه کمک پرستاری با موفقیت به اتمام خواهد رسید.

⏪ پس از طی کردن مراحل فوق، تا حداکثر 72 ساعت آینده یک پیامک از سی سامانه برای متقاضی ارسال خواهد شد که وضعیت ثبت نام داوطلب را اطلاع رسانی خواهد کرد. در صورتی که وضعیت درخواست «تایید شده» باشد، با متقاضی تماس گرفته خواهد شد و زمان مراجعه حضوری به واحد جهاد دانشگاهی برای تحویل مدارک لازم، اعلام خواهد شد.

برای اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری سال جاری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

راهنمای پیگیری ثبت نام در سامانه کمک پرستاری

با دریافت پیامک از سوی سامانه کمک پرستاری، داوطلب می بایست برای پیگیری وضعیت درخواست خود مجددا وارد سایت کمک پرستاری شود. پیگیری وضعیت درخواست با استفاده از کد رهگیری صورت می گیرد، به همین دلیل هم مهم است که تا پایان دوره کمک پرستاری این کد را در محلی مطمئن نوشته و در دسترس داشته باشید.

✅ مراحل پیگیری ثبت نام در سامانه کمک پرستاری عبارتند از:

✔ برای پیگیری ثبت نام در سایت کمک پرستاری مجددا وارد سایت komakparastari.ir شده و به بخش «شروع ثبت نام» مراجعه کنید. با این تفاوت که این بار به جای کلیک مجدد بر روی گزینه «شروع ثبت نام»، بر روی گزینه «رهگیری ثبت نام» کلیک کنید.

مرحله اول پیگیری ثبت نام در سایت دوره کمک پرستاری

✔ در این مرحله از شما کد پیگیری و کد امنیتی نشان داده شده خواسته می شود. اطلاعات خواسته شده را به دقت وارد کرده و سپس بر روی گزینه «ورود» کلیک کنید.

مرحله دوم پیگیری ثبت نام در سایت دوره کمک پرستاری

✔ ابتدا مشخصات فردی خود را مشاهده خواهید کرد و سپس می توانید ثبت نام خود را نهایی کنید و وضعیت درخواست خود را مشاهده کنید.

متقاضیان گرامی چنانچه در زمان پیگیری ثبت نام در سامانه دوره های کمک پرستاری با خطایی مواجه شدید، با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید تا کارشناسان ایران تحصیل نحوه رفع مشکل ایجاد شده را خدمت شما توضیح دهند.

برای اطلاع از هزینه دوره کمک پرستاری در سال جاری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اخبار پیرامون سایت کمک پرستاری

آزمون دوره کمک پرستاری توسط جهاد دانشگاهی فارس برگزار شد:

سیامک کریمی، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس، گفت: زمان برگزاری آزمون کمک پرستاری که به همت جهاد دانشگاهی فارس برگزار می‌ شود، روزهای 22 تا 24 خرداد می باشد.

کریمی با بیان اینکه ثبت‌ نام برای شرکت در این دوره از زمستان سال 1400 آغاز شد، گفت: این دوره آموزشی در قالب برنامه‌ های تئوری و عملی توسط جهاد دانشگاهی برگزار شد. در این دوره آموزشی، شرکت کنندگان 460 ساعت آموزش تئوری و 1080 ساعت آموزش عملی را در بخش‌ های داخلی، جراحی، اورژانس، روانی، اطفال، زنان، اتاق عمل و CSR، در بیمارستان شهید فقیهی طی کردند.

کریمی با یادآوری اینکه ثبت‌ نام کنندگان دوره کمک پرستاری، از 20 فروردین تا 20 تیرماه سال 1401 آموزش تئوری را طی کردند، گفت: آزمون نهایی بخش تئوری 6 مرداد سال گذشته برگزار شد. بخش عملی این دوره آموزشی نیز 20 آبان سال گذشته آغاز شد و با اتمام این مرحله، شرکت کنندگان در آزمون نهایی که طی روزهای 22 تا 24 خرداد جاری برگزار شد، شرکت کردند.

کریمی گفت: دوره آموزشی کمک پرستاری، براساس توافق با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط جهاد دانشگاهی برگزار و مدرک 5 ساله آن توسط مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه‌ ای علوم پزشکی ایران، صادر می‌ شود.


خلاصه مطلب

مرکز جهاد دانشگاهی با هدف تعلیم و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه بهداشت و سلامت و با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور سالانه دوره های کمک پرستاری برگزار می کند. متقاضیانی که قصد شرکت در این دوره متشکل از بخش تئوری و عملی را دارند می بایست در زمان مقرر شده با مراجعه به سامانه دوره های کمک پرستاری، ثبت نام خود را نهایی کنند. پس از پرداخت هزینه و آپلود مدارک مورد نیاز، یک کد پیگیری برای ثبت نام کننده ارسال می شود که با درج این کد در سایت دوره کمک پرستاری، می توانند وضعیت نام نویسی خود را پیگیری کنند.

آن دسته از متقاضیانی که در خصوص امکانات بیشتر سایت کمک پرستاری نیازمند راهنمایی بیشتر هستند و یا با خطایی در زمان ثبت نام مواجه شده اند، می توانند با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرند. مشاوران مرکز ایران تحصیل همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود. علاوه بر تماس تلفنی می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید؛ در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله سامانه دوره های کمک پرستاری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

3/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای ثبت نام دوره کمک پرستاری به چه سامانه ای باید مراجعه کرد؟

متقاضیانی که قصد ثبت نام در دوره کمک پرستاری جهاد دانشگاهی را دارند می بایست به سایت کمک پرستاری به نشانی اینترنتی komakparastari.ir مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله بالا مراجعه کنید.

چگونه می توان وارد سایت کمک پرستاری شد و ثبت نام کرد؟

برای ثبت نام در دوره کمک پرستاری باید وارد سامانه komakparastari.ir شده و از طریق بخش «شروع ثبت نام» مراحل نام نویسی را آغاز کنید. در مقاله بالا راهنمای تصویری چگونگی ورود و ثبت نام ارائه شده است. 

چگونه می توان ثبت نام دوره کمک پرستاری را پیگیری کرد؟

از طریق کد رهگیری که پس از ثبت نام برای متقاضی ارسال می شود، می توان وارد سایت کمک پرستاری شده و نسبت به پیگیری درخواست اقدام کرد. برای مشاهده راهنمای تصویری نحوه پیگیری ثبت نام به مقاله بالا مراجعه کنید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • کارت ورود به جلسه امتحان نهایی

  کارت ورود به جلسه امتحان نهایی + لینک دریافت My medu ir

  کارت ورود به جلسه امتحان نهایی سال 1403 منتشر شد. دانش آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم می‌توانند حداکثر تا 1 ساعت قبل از امتحانات نهایی به سایت my.medu.ir مراجعه و کارت خود را دریافت کنند. همچنین دانش‌آموزان و داوطلبان...
 • منابع آزمون جهشی

  منابع آزمون جهشی 1403 + ابتدایی و متوسطه | ایران تحصیل

  اگر دانش آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول یا دوم احساس کند که توانایی یادگیری او بیشتر از سطح حال حاضر است و می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری تحصیلات خود را به اتمام برساند، می‌تواند در آزمون جهش...
 • رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار {راهنمای تصویری} | ایران تحصیل

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار برای دانشجویانی که در حال انتخاب موضوع پایان‌نامه یا رساله خود هستند، اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از مشکلات اساسی که دانشجوها ممکن است با آن مواجه شوند، مشابهت‌یابی برای پروپوزال است. سامانه پژوهشیار،...
 • تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟ | مشاوره ایران تحصیل

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه یکی از موضوعات ابهام برانگیز است که همیشه در مورد آن سوال می‌شود. عده‌ای از دانش‌آموزان ممکن است شرایط تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند و به همین دلیل مدارس بزرگسالان را انتخاب کنند....
تماس با مشاور