ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شهریه مدارس تیزهوشان 1403-1404 + نرخ هر پایه | ایران تحصیل

شهریه مدارس تیزهوشان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بسیاری از دانش آموزان سالانه در مدارس تیزهوشان پذیرفته می‌ شوند باید از میزان شهریه مدارس تیزهوشان مطلع شوند. البته لازم است بدانید شهریه این مدارس نسبت به مدارس غیرانتفاعی بسیار کمتر است و امکان پرداخت هزینه تحصیل در مدارس سمپاد به صورت اقساطی نیز وجود دارد. علاوه بر این در رابطه با پرداخت نرخ شهریه مدارس تیزهوشان طرح‌ های مختلفی وجود دارد که از جمله آن ها می‌ توان به طرح‌ های پرداخت شهریه فرهنگیان، دانش آموزان تحت کمیته امداد و طرح های تخفیفی دیگر اشاره کرد.

شهریه مدارس تیزهوشان سال 1403

آن دسته از افرادی که نام آنها در لیست اسامی قبول شدگان مدارس تیزهوشان قرار دارد و پذیرش شده اند، باید پس از انجام مراحل ثبت نام، برای پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان اقدام کنند.

همانطور که می دانید مدارس تیزهوشان و سمپاد جزء مدارس شهریه پرداز به حساب می آیند اما شهریه آن ها در مقایسه با مدارس غیر انتفاعی کمتر است.

میزان شهریه مدارس تیزهوشان ممکن است بسته به عوامل مختلفی مانند منطقه، امکانات مدرسه، وضعیت اقتصادی محله، و سیاست‌های آموزشی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان متغیر باشد. بنابراین، برای اطلاع از میزان دقیق شهریه مدارس تیزهوشان در سال ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴، بهتر است به منابع رسمی مدرسه یا سازمان مربوطه مراجعه کنید.

لازم به یادآوری است نرخ شهریه مدارس تیزهوشان برای سال تحصیلی 1403-1404 هنوز اعلام نشده است اما برای اینکه با مبلغ حدودی هزینه تحصیل در مدارس سمپاد آشنا شوید؛ جدول مربوط به شهریه سال گذشته را برای مشاهده شما عزیزان در زیر قرار داده ایم.

شهریه مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳
مقطع تحصیلی حداقل مبلغ شهریه مدارس سمپاد حداکثر مبلغ شهریه مدارس سمپاد
دوره متوسطه اول ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان 9 میلیون تومان
دوره متوسطه دوم ۶ میلیون تومان 14 میلیون تومان

 

نکته مهم : توجه داشته باشید مبالغ شهریه فوق برای سال تحصیلی جاری اندکی تفاوت خواهند داشت و بیشتر می شود.

عوامل موثر بر شهریه مدارس تیزهوشان 1403-1404

دانش آموزانی که شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان را دارند، پس از اخذ پذیرش باید هزینه تحصیل در این مدارس را بپردازند. در مورد موضوع شهریه مدارس تیزهوشان لازم است بدانید این مبلغ در تمام مدارس یکسان نیست و عواملی وجود دارد که بر مقدار شهریه این مدارس تاثیرگذار است.

بنابراین با در نظر گرفتن این مورد، نمی توان مبلغ دقیقی را به عنوان نرخ شهریه مدارس تیزهوشان بیان کرد و هزینه تحصیل در مدارس سمپاد به طور تقریبی بیان می شود.

حال سوالی که پیش می آید این است که چه عواملی بر شهریه مدارس تیزهوشان تاثیر دارد؟ برای دریافت پاسخ این سوال ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

بخوانید : تیزهوشان بهتره یا نمونه دولتی؟

بررسی عوامل موثر بر شهریه مدارس تیزهوشان

💢 شهری که در آن زندگی می کنید.

یکی از عواملی که می تواند اثری اساسی بر روی نرخ شهریه پرداختی برای مدرسه های سمپاد داشته باشد شهری است که شما در آن زندگی می کنید و قصد ادامه تحصیل در یکی از مدارس تیزهوشان آن را دارید.

هزینه تحصیل در مدارس سمپاد برای دانش آموزانی که به عنوان مثال در استانی همچون تهران زندگی می کنند؛ به مراتب از کسانی که در شهرهای کوچکتر کشور سکونت دارند، بیشتر است که علت این موضوع را می توان به مجهزتر بودن مدارس تیزهوشان استان تهران و همین طور بالاتر بودن هزینه ها در این شهر نسبت داد.

برای مطالعه بخشنامه جدید مدارس تیزهوشان روی لینک کلیک کنید.

 

بنر کال تو اکشن

💢 خدماتی که در مدرسه به دانش آموزان ارائه می شوند.

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر این موضوع، خدمات مختلفی است که به دانش آموزان برای داشتن رفاه بیشتر در مدارس ارائه می شوند.

از میان این خدمات، می توان به هزینه المپیادهای دانش آموزی، کلاس ها و کتب کمک آموزشی، کلاس های فوق برنامه و همین طور سرویس ایاب و ذهاب نام برد که هر چه باکیفیت بالاتری ارائه شوند به مراتب هزینه تحصیل در مدارس سمپاد هم بالاتر می رود.

 

برای اطلاع از ظرفیت مدارس تیزهوشان بر لینک کلیک کنید.

💢 تجهیزات و امکانات ارائه شده در مدارس تیزهوشان

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که می تواند نقش زیادی در مبلغ شهریه پرداختی این مدارس داشته باشد تجهیزات و امکاناتی است که در مدرسه مورد نظر شما وجود دارد.

از میان این امکانات می توان از استخر، زمین بازی، سالن ورزش، غذاخوری و غیره نام برد که در نوع خود قابل توجه هستند.

💢 مقطعی که دانش آموز قصد تحصیل در آن را دارد.

بسته به این که دانش آموز شما قصد ورود به مدارس تیزهوشان کدام مقطع را دارد هزینه پرداختی برای مدرسه وی هم متفاوت است.

شاید بپرسید علت این موضوع چیست و چه وابستگی بین این مبلغ شهریه با پایه تحصیلی وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که هر چه مقطع تحصیلی دانش آموز بالاتر باشد ساعت های صرف شده برای تدریس به وی هم بالاتر می رود. اینجاست که به مراتب باید شهریه بیشتری را برای ادامه تحصیل فرزندتان در مدارس تیزهوشان پرداخت کنید.

💢 سهمیه‌ها

در آیین نامه‌های این مدارس، هیچ اشاره‌ای به تاثیر سهمیه‌های شاهد، ایثارگر و… بر روی مبلغ شهریه‌ها در سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۳‌نشده‌ولی ممکن است بعضی از مدارس تیزهوشان برای این دست از سهمیه‌ها و یا فرهنگیان، تخفیفاتی در نظر بگیرند.

جهت اطلاع از امکانات مدارس تیزهوشان چیست؟ کلیک کنید.

عوامل موثر بر شهریه مدارس تیزهوشان

برای دریافت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی روی لینک کلیک کنید.

شهریه مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان ممتاز

شهریه مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان ممتاز هر ساله توسط آموزش و پرورش مورد بررسی قرار می‌گیرد. این بررسی به منظور یاری‌رسانی به دانش آموزانی صورت می‌گیرد که از لحاظ مالی قدرت پرداخت هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان را ندارند.

تخفیفاتی از جمله تخفیف شهریه و اقساط‌بندی برای دانش آموزان ممتاز در نظر گرفته می‌شود تا این دانش آموزان به دلیل عدم توانایی مالی از تحصیل در مدارس تیزهوشان محروم نشوند.

در سال جاری، مدارس استعداد درخشان به منظور ترغیب دانش آموزان به تحصیل و کسب بالاترین نمرات، تصمیم به رایگان کردن شهریه نموده اند. به علت کمبود اعتبارات، هزینه لازم برای این برنامه و تصمیم‌گیری به عنوان هدیه از طرف رئیس جمهور به دانش آموزان اعطا خواهد شد.

از امکان ثبت نام مدارس تیزهوشان و تحصیل رایگان در مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان دهک‌های ۱ تا ۴ که در آزمون تیزهوشان سال جاری نمره قبولی را کسب نموده اند، می‌توانند بهره مند شوند.

همچنین دانش آموزان دهک‌های ۱ تا ۴ که در حال تحصیل در مدارس تیزهوشان هستند، نیز می‌توانند از امکان تحصیل بدون پرداخت شهریه استفاده نمایند.

نحوه پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان 1403-1404

حتماً‌ این پرسش در ذهن شما هم مطرح شده که مدارس تیزهوشان چگونه برای دریافت شهریه خود اقدام می کنند و این موضوع به چه شکل است؟

در مدارس تیزهوشان، به دلیل ارائه خدمات و امکانات آموزشی برتر، شهریه‌هایی قابل توجهی دریافت می‌شود که بسیاری از والدین ممکن است به دلیل این میزان شهریه با چالش مواجه شوند. با این حال، مدارس تیزهوشان تسهیلاتی را برای پرداخت شهریه ارائه می‌دهند.

به طور معمول، در زمان ثبت نام یک بخش کوچکی از مبلغ شهریه مورد نیاز پرداخت می‌شود و مابقی مبلغ به صورت اقساط ماهانه تا پایان سال تحصیلی پرداخت می‌شود. این اقساط معمولاً به صورت چک یا نقدی ارائه می‌ شود.

با این حال، نحوه ارائه این تسهیلات ممکن است در هر استان یا منطقه متفاوت باشد. برای اطلاعات دقیق‌تر درباره نحوه پرداخت شهریه و تسهیلات مالی مدارس تیزهوشان در سال ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴، بهتر است با مسئولان و مدیران مدرسه مورد نظر خود تماس بگیرید. مدیران مدارس می‌توانند شما را راهنمایی کنند و اطلاعات دقیق و به روز را در این زمینه به شما ارائه دهند.

نحوه پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان

آیا فرزندان فرهنگیان ملزم به پرداخت تمام مبلغ شهریه مدرسه های سمپاد هستند؟

با توجه به ارج گذاری به مقام شامخ فرهنگیان و معلم های عزیز بنا به تصمیم مسئولین امر، تصمیماتی هم در رابطه با پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان فرزندان این عزیزان در نظر گرفته شده است.

به این معنا که فرهنگیان براساس قوانینی مصوب، لازم نیست کل هزینه تحصیل در مدارس سمپاد فرزندان خود را پرداخت کنند و می توانند از تخفیف شهریه در نظر گرفته شده استفاده نمایند.

خوشبختانه برای فرزندان فرهنگیان، تخفیف شهریه خوبی از طرف مسئولین در نظر گرفته شده که خود می تواند به کاهش هزینه های این افراد تا حد قابل توجهی کمک نماید.

برای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان روی لینک بزنید.

چه تفاوتی در هزینه تحصیل مدارس شهریه پرداز وجود دارد؟

بسیاری از والدین علاقه دارند تا فزرندانشان در مدارس تیزهوشان، غیرانتفاعی و یا نمونه دولتی تحصیل کنند. در خصوص تحصیل در مدارس غیرانتفاعی نیز باید اشاره کنیم که این مدارس برخلاف مدارس تیزهوشان و یا نمونه دولتی نیاز به آزمون ورودی ندارند و معمولا هزینه تحصیل در آن ها بیشتر است.

اگر بخواهیم به ترتیب کاهشی هزینه های تحصیل در مدارس شهریه پرداز را بچینیم؛ اولین جایگاه مربوط به مدارس غیر انتفاعی است و پس از آن جایگاه بعدی متعلق به مدارس تیزهوشان است و در آخر مدارس نمونه دولتی قرار می گیرند.

البته همانطور که اشاره کردیم عواملی بر مقدار شهریه در هر یک از این مدارس تاثیر دارند و ممکن است حتی در برخی از موارد، ترتیب گفته شده تغییر کند.

به طور مثال، شما در زمان ثبت نام فرزندتان در مدارس شهریه پرداز باید هزینه هایی را بابت برگزاری اردوهای دانش آموزی، انواع المپیادهای درسی و یا استفاده از امکانات فراهم شده در مدارس پرداخت کنید که گاهی این هزینه ها در برخی از مدارس بسیار زیاد خواهد شد.

 

چه تفاوتی در هزینه تحصیل مدارس شهریه پرداز وجود دارد؟

اخبار پیرامون هزینه تحصیل برای مدارس تیزهوشان

📢 امکان تحصیل رایگان در مدارس سمپاد برای دانش آموزان

خانم الهام یاوری رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از این موضوع خبر دادند که دانش آموزان کم بضاعت و بی‌ بضاعت می‌ توانند از طریق طرحی که برای ثبت نام دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد برای تحصیل در مدارس سمپاد وجود دارد، در این مدارس تحصیل نمایند.

ایشان همچنین گفتند در حال حاضر تعداد دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد که به صورت رایگان در مدارس تیزهوشان سراسر کشور تحصیل می‌ کنند ۱.۸ برابر شده است.

 

کال تو اکشن تماس

 

خلاصه مطلب شهریه مدارس تیزهوشان

در این مقاله به موضوع شهریه مدارس تیزهوشان پرداختیم و جدول هزینه تحصیل در مدارس سمپاد را برای مشاهده شما عزیزان قرار دادیم. افزون بر این به بررسی عوامل موثر در نرخ شهریه مدارس تیزهوشان اشاره کردیم و در کنار این موارد از وجود طرح های تخفیفی برای تحصیل در مدارس تیزهوشان نیز گفتیم.

امیدواریم با مطالعه این مقاله توانسته باشید اطلاعات مورد نظر خود را بدست آورید اما چنانچه هنوز سوال یا ابهامی دارید می توانید آن را با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل در میان بگذارید.

برای دریافت مشاوره از مشاوران این مرکز می بایست از تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس بگیرید. شایان ذکر است مشاوران ایران تحصیل همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند و حتی در روزهای تعطیل نیز می توانید در ساعات ذکر شده با آن ها ارتباط برقرار نمایید.

علاوه بر امکان برقراری تماس تلفنی، شما همراهان گرامی می توانید سوالات خود را به صورت کامنت در انتهای این نوشته و در بخش دیدگاه ها برای ما بنویسید تا کارشناسان ایران تحصیل در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

برای دانلود فایل پی دی اف مقاله کلیک نمایید.

3.4/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه عواملی بر روی هزینه تحصیل در مدارس سمپاد تأثیر دارند؟

از میان عوامل مؤثر بر نرخ شهریه مدارس تیزهوشان می توان از مقطع تحصیلی دانش آموز، خدمات و امکانات ارائه شده و همین طور شهر یا منطقه محل سکونت او نام برد.

نحوه پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان به چه شکل است؟

برای پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان می توانید به یکی از دو صورت ماهیانه و یا یکجا در همان زمان ثبت نام اقدام کنید.

آیا فرزندان خانواده های بی بضاعت از ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان باز می مانند؟

خیز. برای آن ها نیز تمهیداتی جهت پرداخت شهریه در نظر گرفته شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

15 دیدگاه دربارهٔ «شهریه مدارس تیزهوشان 1403-1404 + نرخ هر پایه | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام بر شما
  بفرمایید طرحی که رییس سازمان پرورش استعدادهای درخشان برای دانش آموزان کم یا بی بضاعت درنظر گرفته فقط برای کسانی هست که تحت پوشش کمیته امداد هستن ؟کسانی که تحت پوشش بهزیستی هستن میتونن از این طرح استفاده کنن؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید ولی باید این ارگان به شما معرفی نامه بدهد

 2. Avatar photo مجید گفت:

  سلام
  آیا فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد هم از تخفیف شهریه در مدارس سمپاد بهره مند هستند
  اگر بله، تا چند درصد؟

  سپاس

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   شامل نمی شود.

 3. تخفیف فرهنگیان با تخفیف تحصیل همزمان دو فرزند در مدارس تیزهوشان متفاوت هست و از هر دو تخفیف میتونم استفاده کنم ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر بله میتونید از تخفیف مدنظر اتفاده کنید

   1. Avatar photo روشنک صلحی کار گفت:

    سلام
    ما جز دهک ۳ محسوب می شویم ولی مدرسه تمام شهریه را کامل از ما می خواد و مدیر محترم گفتن که همچنین بخشنامه ای دریافت نکردن که دانش آموزان دهک‌های پایین رایگان تحصیل کنن الان تکلیف ما چی میشه لطفا راهنمایی کنید به کجا مراجعه کنیم

    1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

     سلام دوست عزیز
     باید مراجعه کنید به اموزش پرورش.

 4. Avatar photo یک مادر گفت:

  هفته پیش،دخترم را در فرزانگان ۶ ثبت نام کردم پایه دهم گفتند علی الحساب ۱۷میلیون بپردازید ۸ میلیون هم بعد عید
  ۳۰ تا ۳۵ میلیون هم پول سرویس صمنا خونه ما تا مدرسه اگر ترافیک نباشه ۱۰ دقیقه هست

 5. Avatar photo مسلم گفت:

  سلام مدرسه تیزهوشان نباید شهریه بگیره؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   شهریه میگیرند و هزینه هاشونم به شدت بالااست.

 6. Avatar photo رازقی. گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت مشاوران مرکز ایران تحصیل
  لطفا در مورد تخفیف شهریه فرهنگیان بگویید که چطور می توان فهمید که مقداراین تخفیف برای سال تحصیلی 1402-1403 چقدر است؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام از سازمان استعلام دقیق بگیرید

 7. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام شهریه مدارس تیزهوشان سالانه است یا ماهانه؟

  1. Avatar photo behrouzi گفت:

   مشخص نیست ولی 10 الی بیست درصد نسبت به پارسال افزایش دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور