ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شهریه مدارس تیزهوشان 1402 + نرخ هر پایه | ایران تحصیل

شهریه مدارس تیزهوشان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

بسیاری از دانش آموزان سالانه در مدارس تیزهوشان پذیرفته می‌ شوند و دغدغه مهمی که ذهن خانواده‌ های آن ها را به خود مشغول می‌ کند، میزان هزینه تحصیل در مدارس سمپاد است. البته لازم است بدانید شهریه این مدارس نسبت به مدارس غیرانتفاعی بسیار کمتر است و امکان پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان به صورت اقساطی نیز وجود دارد. علاوه بر این در رابطه با پرداخت نرخ شهریه مدارس تیزهوشان طرح‌ های مختلفی وجود دارد که از جمله آن ها می‌ توان به طرح‌ های پرداخت شهریه فرهنگیان، دانش آموزان تحت کمیته امداد و طرح های تخفیفی دیگر اشاره کرد.

در این مقاله قصد داریم به بررسی شهریه مدارس تیزهوشان و عوامل موثر بر آن بپردازیم و هر یک از طرح‌ های پرداخت شهریه را به صورت مختصر توضیح دهیم. شما اولیای گرامی در صورتی که تمایل دارید در خصوص هر یک از این طرح‌ ها اطلاعات بیشتری به دست آورید می‌ توانید همه روزه حتی در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با مرکز مشاوره ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید. برای این کار لازم است شماره 9099075307 را از تلفن ثابت بدون پیش شماره استانی شماره گیری نمایید.

شهریه مدارس تیزهوشان سال 1402-1403

همانطور که می دانید مدارس تیزهوشان و سمپاد جزء مدارس شهریه پرداز به حساب می آیند اما شهریه آن ها در مقایسه با مدارس غیر انتفاعی کمتر است.

نرخ شهریه مدارس تیزهوشان نیز هر سال توسط سازمان ملی استعدادهای درخشان تعیین می شود و این سازمان، برای تعیین هزینه تحصیل در مدارس سمپاد عوامل مختلفی را در نظر می گیرد.

لازم به یادآوری است نرخ شهریه مدارس تیزهوشان برای سال تحصیلی 1402-1403 هنوز اعلام نشده است اما برای اینکه با مبلغ حدودی هزینه تحصیل در مدارس سمپاد آشنا شوید؛ جدول مربوط به شهریه سال گذشته را برای مشاهده شما عزیزان در زیر قرار داده ایم.

آخرین مبلغ شهریه مدارس تیزهوشان (پایه های تحصیلی مختلف )
پایه تحصیلی حداقل مبلغ شهریه حداکثر مبلغ شهریه
پایه دهم و یازدهم تحصیلی (دوره دوم متوسطه) 6/000/000 14/000/000
پایه هفتم، هشتم و نهم (دوره اول متوسطه) 3/000/000 9/000/000

 

نکته مهم : توجه داشته باشید مبالغ شهریه فوق برای سال تحصیلی جاری اندکی تفاوت خواهند داشت و بیشتر می شود.

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

عوامل موثر بر شهریه مدارس تیزهوشان

در مورد موضوع شهریه مدارس تیزهوشان لازم است بدانید این مبلغ در تمام مدارس یکسان نیست و عواملی وجود دارد که بر مقدار شهریه این مدارس تاثیرگذار است. بنابراین با در نظر گرفتن این مورد، نمی توان مبلغ دقیقی را به عنوان نرخ شهریه مدارس تیزهوشان بیان کرد و هزینه تحصیل در مدارس سمپاد به طور تقریبی بیان می شود.

حال سوالی که پیش می آید این است که چه عواملی بر شهریه مدارس تیزهوشان تاثیر دارد؟

برای دریافت پاسخ این سوال ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

 

بررسی عوامل موثر بر شهریه مدارس تیزهوشان

💢 شهری که در آن زندگی می کنید.

یکی از عواملی که می تواند اثری اساسی بر روی نرخ شهریه پرداختی برای مدرسه های سمپاد داشته باشد شهری است که شما در آن زندگی می کنید و قصد ادامه تحصیل در یکی از مدارس تیزهوشان آن را دارید.

هزینه تحصیل در مدارس سمپاد برای دانش آموزانی که به عنوان مثال در استانی همچون تهران زندگی می کنند؛ به مراتب از کسانی که در شهرهای کوچکتر کشور سکونت دارند، بیشتر است که علت این موضوع را می توان به مجهزتر بودن مدارس تیزهوشان استان تهران و همین طور بالاتر بودن هزینه ها در این شهر نسبت داد.

 

بنر کال تو اکشن

💢 خدماتی که در مدرسه به دانش آموزان ارائه می شوند.

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر این موضوع، خدمات مختلفی است که به دانش آموزان برای داشتن رفاه بیشتر در مدارس ارائه می شوند.

از میان این خدمات، می توان به هزینه المپیادهای دانش آموزی، کلاس ها و کتب کمک آموزشی، کلاس های فوق برنامه و همین طور سرویس ایاب و ذهاب نام برد که هر چه باکیفیت بالاتری ارائه شوند به مراتب هزینه تحصیل در مدارس سمپاد هم بالاتر می رود.

 

برای اطلاع از ظرفیت مدارس تیزهوشان بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

💢 تجهیزات و امکانات ارائه شده در مدارس تیزهوشان

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که می تواند نقش زیادی در مبلغ شهریه پرداختی این مدارس داشته باشد تجهیزات و امکاناتی است که در مدرسه مورد نظر شما وجود دارد.

از میان این امکانات می توان از استخر، زمین بازی، سالن ورزش، غذاخوری و غیره نام برد که در نوع خود قابل توجه هستند.

💢 مقطعی که دانش آموز قصد تحصیل در آن را دارد.

بسته به این که دانش آموز شما قصد ورود به مدارس تیزهوشان کدام مقطع را دارد هزینه پرداختی برای مدرسه وی هم متفاوت است.

شاید بپرسید علت این موضوع چیست و چه وابستگی بین این مبلغ شهریه با پایه تحصیلی وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که هر چه مقطع تحصیلی دانش آموز بالاتر باشد ساعت های صرف شده برای تدریس به وی هم بالاتر می رود. اینجاست که به مراتب باید شهریه بیشتری را برای ادامه تحصیل فرزندتان در مدارس تیزهوشان پرداخت کنید.

💢 سهمیه‌ها

در آیین نامه‌های این مدارس، هیچ اشاره‌ای به تاثیر سهمیه‌های شاهد، ایثارگر و… بر روی مبلغ شهریه‌ها در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳‌نشده‌ولی ممکن است بعضی از مدارس تیزهوشان برای این دست از سهمیه‌ها و یا فرهنگیان، تخفیفاتی در نظر بگیرند.

 

عوامل موثر بر شهریه مدارس تیزهوشان

برای دریافت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی روی لینک کلیک کنید.

شهریه مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان ممتاز

شهریه مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان ممتاز هر ساله توسط آموزش و پرورش مورد بررسی قرار می‌گیرد. این بررسی به منظور یاری‌رسانی به دانش آموزانی صورت می‌گیرد که از لحاظ مالی قدرت پرداخت هزینه مدارس تیزهوشان را ندارند.

تخفیفاتی از جمله تخفیف شهریه و اقساط‌بندی برای دانش آموزان ممتاز در نظر گرفته می‌شود تا این دانش آموزان به دلیل عدم توانایی مالی از تحصیل در مدارس تیزهوشان محروم نشوند.

در سال جاری، مدارس استعداد درخشان به منظور ترغیب دانش آموزان به تحصیل و کسب بالاترین نمرات، تصمیم به رایگان کردن شهریه نموده اند. به علت کمبود اعتبارات، هزینه لازم برای این برنامه و تصمیم‌گیری به عنوان هدیه از طرف رئیس جمهور به دانش آموزان اعطا خواهد شد.

از امکان ثبت نام تیزهوشان و تحصیل رایگان در مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان دهک‌های ۱ تا ۴ که در آزمون تیزهوشان سال جاری نمره قبولی را کسب نموده اند، می‌توانند بهره مند شوند.

همچنین دانش آموزان دهک‌های ۱ تا ۴ که در حال تحصیل در مدارس تیزهوشان هستند، نیز می‌توانند از امکان تحصیل بدون پرداخت شهریه استفاده نمایند.

 

نحوه پرداخت هزینه تحصیل در مدارس تیزهوشان

حتماً‌ این پرسش در ذهن شما هم مطرح شده که مدارس تیزهوشان چگونه برای دریافت شهریه خود اقدام می کنند و این موضوع به چه شکل است؟

در پاسخ به این سؤال باید ذکر کنیم که پرداخت هزینه تحصیل در مدارس سمپاد به صورت قسطی (پرداخت ماهیانه) با ارائه چک و یا به صورت یکجا به حساب مدارس انجام می شود.

 

هزینه تحصیل در مدارس سمپاد

برای دانلود نمونه سوالات آزمون تیزهوشان بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

آیا فرزندان فرهنگیان ملزم به پرداخت تمام مبلغ شهریه مدرسه های سمپاد هستند؟

با توجه به ارج گذاری به مقام شامخ فرهنگیان و معلم های عزیز بنا به تصمیم مسئولین امر، تصمیماتی هم در رابطه با پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان فرزندان این عزیزان در نظر گرفته شده است.به این معنا که فرهنگیان براساس قوانینی مصوب، لازم نیست کل هزینه تحصیل در مدارس سمپاد فرزندان خود را پرداخت کنند و می توانند از تخفیف شهریه در نظر گرفته شده استفاده نمایند.

خوشبختانه برای فرزندان فرهنگیان، تخفیف شهریه خوبی از طرف مسئولین در نظر گرفته شده که خود می تواند به کاهش هزینه های این افراد تا حد قابل توجهی کمک نماید.

برای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان روی لینک بزنید.

چه تفاوتی در هزینه تحصیل مدارس شهریه پرداز وجود دارد؟

بسیاری از والدین علاقه دارند تا فزرندانشان در مدارس تیزهوشان، غیرانتفاعی و یا نمونه دولتی تحصیل کنند. در خصوص تحصیل در مدارس غیرانتفاعی نیز باید اشاره کنیم که این مدارس برخلاف مدارس تیزهوشان و یا نمونه دولتی نیاز به آزمون ورودی ندارند و معمولا هزینه تحصیل در آن ها بیشتر است.

اگر بخواهیم به ترتیب کاهشی هزینه های تحصیل در مدارس شهریه پرداز را بچینیم؛ اولین جایگاه مربوط به مدارس غیر انتفاعی است و پس از آن جایگاه بعدی متعلق به مدارس تیزهوشان است و در آخر مدارس نمونه دولتی قرار می گیرند.

برای تخمین رتبه تیزهوشان کلیک کنید.

البته همانطور که اشاره کردیم عواملی بر مقدار شهریه در هر یک از این مدارس تاثیر دارند و ممکن است حتی در برخی از موارد، ترتیب گفته شده تغییر کند.

به طور مثال، شما در زمان ثبت نام فرزندتان در مدارس شهریه پرداز باید هزینه هایی را بابت برگزاری اردوهای دانش آموزی، انواع المپیادهای درسی و یا استفاده از امکانات فراهم شده در مدارس پرداخت کنید که گاهی این هزینه ها در برخی از مدارس بسیار زیاد خواهد شد.

 

چه تفاوتی در هزینه تحصیل مدارس شهریه پرداز وجود دارد؟

برای اطلاع از اینکه چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟ بر لینک آبی رنگ کلیک کنید.

ویژگی‌های مدارس تیزهوشان

شناخت مدارس تیزهوشان و نظرات درباره مدارس تیزهوشان  پیش از ورود به این موسسات برای هر والدین و دانش‌آموزی امری حیاتی است. با توجه به میزان شهریه‌ای که والدین برای مدارس تیزهوشان پرداخت می‌نمایند، انتظار دارند تا به نتیجه مطلوبی دست یابند.

با توجه به شیوه فراگیری متفاوتی که این موسسات نسبت به مدارس دولتی دارند، احتمالا تحصیل در آنجا برای هر دانش‌آموزی مناسب نباشد.

به‌طور کلی ویژگی‌های مهم مدارس تیزهوشان عبارتند از:

✅ ساعات درسی فراوان: مدارس تیزهوشان از برنامه‌های فوق‌العاده و تقویتی فراوانی برخوردار هستند. بنابراین دانش‌آموزان این موسسات ساعات زیادی را به مطالعه و آموزش مشغول هستند.

✅ برخورداری از کتب جانبی: دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان علاوه بر کتب درسی خود، از کتب آموزشی جانبی و مکمل نیز برخوردار هستند. این کتب به منظور آموزش‌های بیشتر و کاربردی‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

✅ رقابت فراوان بین دانش‌آموزان: دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان از هوش و مهارت بالایی برخوردار هستند. بنابراین طبیعی است که رقابت سختی بین دانش‌آموزان این موسسات وجود داشته باشد. افرادی که در این موسسات تحصیل می‌نمایند باید روحیه تحصیل در یک محیط پر از رقابت را داشته باشند.

✅ سنجش میزان پیشرفت تحصیلی: میزان پیشرفت دانش‌آموزان مدارس تیزهوشان توسط آزمون پیشرفت تحصیلی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این آزمون دو بار در سال تحصیلی به‌طور سراسری برگزار می‌شود.

اخبار پیرامون هزینه تحصیل برای مدارس تیزهوشان

📢 امکان تحصیل رایگان در مدارس سمپاد برای دانش آموزان

خانم الهام یاوری رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از این موضوع خبر دادند که دانش آموزان کم بضاعت و بی‌ بضاعت می‌ توانند از طریق طرحی که برای ثبت نام دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد برای تحصیل در مدارس سمپاد وجود دارد، در این مدارس تحصیل نمایند.

ایشان همچنین گفتند در حال حاضر تعداد دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد که به صورت رایگان در مدارس تیزهوشان سراسر کشور تحصیل می‌ کنند ۱.۸ برابر شده است.

 

کال تو اکشن تماس

 

برای مشاهده اسامی قبول شدگان مدارس تیزهوشان روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب شهریه مدارس تیزهوشان

در این مقاله به موضوع شهریه مدارس تیزهوشان پرداختیم و جدول هزینه تحصیل در مدارس سمپاد را برای مشاهده شما عزیزان قرار دادیم.

افزون بر این به بررسی عوامل موثر در نرخ شهریه مدارس تیزهوشان اشاره کردیم و در کنار این موارد از وجود طرح های تخفیفی برای تحصیل در مدارس تیزهوشان نیز گفتیم.

امیدواریم با مطالعه این مقاله توانسته باشید اطلاعات مورد نظر خود را بدست آورید اما چنانچه هنوز سوال یا ابهامی دارید می توانید آن را با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل در میان بگذارید.

برای دریافت مشاوره از مشاوران این مرکز می بایست از تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس بگیرید. شایان ذکر است مشاوران ایران تحصیل همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند و حتی در روزهای تعطیل نیز می توانید در ساعات ذکر شده با آن ها ارتباط برقرار نمایید.

علاوه بر امکان برقراری تماس تلفنی، شما همراهان گرامی می توانید سوالات خود را به صورت کامنت در انتهای این نوشته و در بخش دیدگاه ها برای ما بنویسید تا کارشناسان ایران تحصیل در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

برای دانلود فایل پی دی اف مقاله شهریه مدارس تیزهوشان بر لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

 

3.4/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه عواملی بر روی هزینه تحصیل در مدارس سمپاد تأثیر دارند؟

از میان عوامل مؤثر بر نرخ شهریه مدارس تیزهوشان می توان از مقطع تحصیلی دانش آموز، خدمات و امکانات ارائه شده و همین طور شهر یا منطقه محل سکونت او نام برد.

نحوه پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان به چه شکل است؟

برای پرداخت شهریه مدارس تیزهوشان می توانید به یکی از دو صورت ماهیانه و یا یکجا در همان زمان ثبت نام اقدام کنید.

آیا فرزندان خانواده های بی بضاعت از ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان باز می مانند؟

خیز. برای آن ها نیز تمهیداتی جهت پرداخت شهریه در نظر گرفته شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

11 دیدگاه دربارهٔ «شهریه مدارس تیزهوشان 1402 + نرخ هر پایه | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo مجید گفت:

  سلام
  آیا فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد هم از تخفیف شهریه در مدارس سمپاد بهره مند هستند
  اگر بله، تا چند درصد؟

  سپاس

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   شامل نمی شود.

 2. تخفیف فرهنگیان با تخفیف تحصیل همزمان دو فرزند در مدارس تیزهوشان متفاوت هست و از هر دو تخفیف میتونم استفاده کنم ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر بله میتونید از تخفیف مدنظر اتفاده کنید

 3. Avatar photo یک مادر گفت:

  هفته پیش،دخترم را در فرزانگان ۶ ثبت نام کردم پایه دهم گفتند علی الحساب ۱۷میلیون بپردازید ۸ میلیون هم بعد عید
  ۳۰ تا ۳۵ میلیون هم پول سرویس صمنا خونه ما تا مدرسه اگر ترافیک نباشه ۱۰ دقیقه هست

 4. Avatar photo مسلم گفت:

  سلام مدرسه تیزهوشان نباید شهریه بگیره؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   شهریه میگیرند و هزینه هاشونم به شدت بالااست.

 5. Avatar photo رازقی. گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت مشاوران مرکز ایران تحصیل
  لطفا در مورد تخفیف شهریه فرهنگیان بگویید که چطور می توان فهمید که مقداراین تخفیف برای سال تحصیلی 1402-1403 چقدر است؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام از سازمان استعلام دقیق بگیرید

 6. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام شهریه مدارس تیزهوشان سالانه است یا ماهانه؟

  1. Avatar photo behrouzi گفت:

   مشخص نیست ولی 10 الی بیست درصد نسبت به پارسال افزایش دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • آمادگی تیزهوشان علامه حلی

  آمادگی تیزهوشان علامه حلی

  آمادگی تیزهوشان علامه حلی از دغدغه‌های اصلی دانش آموزانی است که جز استعدادهای درخشان هستند، آن‌ها برای اینکه بتوانند به این مدارس راه پیدا کنند باید آمادگی لازم را داشته باشند. داوطلبان آزمون تیزهوشان برای ورود به مدارس حلی، باید...
 • کلاس‌ های آمادگی تیزهوشان واله

  کلاس‌ های آمادگی تیزهوشان واله + شرایط ثبت نام 1403

  شرکت در کلاس‌ های آمادگی تیزهوشان واله دارای مزیت‌های زیادی است. موسسه واله سابقه کاری درخشانی در زمینه تحصیلی و استعدادهای درخشان دارد و از همین رو ممکن است با نام آن به عنوان مرکز آموزشی که در حال حاضر...
 • آمادگی تیزهوشان ششم

  آمادگی تیزهوشان ششم + مشاوره قبولی 1403

  شرکت در کلاس‌ های آمادگی تیزهوشان ششم و دریافت مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان بسیار اهمیت دارد و آن دسته از افرادی که در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند، در آزمون سمپاد شانس موفقیت بیشتری دارند. از سوی دیگر دانش آموزان...
 • کلاس های آمادگی تیزهوشان

  کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی + شرایط ثبت نام 1403

  کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی نهم از دو بخش تشکیل می‌شود. این بخش‌ها شامل استعداد تحصیلی و تحلیلی است. توجه به مباحث درسی اهمیت زیادی در گرفتن امتیاز برای قبول‌ شدن در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان دارد. بنابراین برای...
تماس با مشاور