شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98

شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98 در حکم فیلتری عمل می‌کند که داوطلبان متقاضی ورود به دانشگاهفنی و حرفه ای می‌توانند بر اساس آن نسبت به ثبت نام در آزمون و همچنین ورود به دانشگاه تصمیم گیری نمایند. مطابق با آئین نامه‌های جدید آموزش و پرورش ، دانش آموزان مقطع یازدهم نمی‌توانند مستقیم وارد دانشگاه شوند و حتم لازم است در پایه دوازدهم تحصیلات خود را به اتمام برسانند.

کلیه متقاضیان ورود به دانشگاه ، برای ثبت نام در رشته‌های مورد نظر ، ابتدا لازم است از شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98 آگاه شوند. خوشبختانه هزینه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی نسبت به دانشگاه آزاد بسیار پایین تر می‌باشد. بنابراین داوطلبان بر اساس شرط معدل فنی و حرفه ای ، می‌توانند به دانشگاه راه یابند.

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در رشته‌های بدون آزمون هنرستان و همچنین فنی و حرفه ای ، داوطلبان عزیز را پذیرش می‌نماید.شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98 به صورت شرایط عمومی و شرایط اختصاصی می‌باشد. لذا کلیه داوطلبان عزیز با استفاده از شرایط که در ادامه در رابطه با آن سخن خواهیم گفت و همچنین شرط معدل فنی و حرفه ای ، وارد دانشگاه خواهند شد.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98 ، شرط معدل فنی و حرفه ای ، انجام ثبت نام با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

کلیه شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98

 

در سال های گذشته در رابطه با شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای می توانستیم به موضوع آزمون و کسب رتبه مجاز توسط داوطلبان سخن بگوییم. اما امروزه اوضاع این موضوع بسیار تغییر کرده است لذا شرط معدل فنی و حرفه ای ، نقش پررنگی در شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98 ایفا می نماید. آن دسته از داوطلبانی که بتوانند این شرایط دفترچه کنکور فنی و حرفه ای 98 را احراز نمایند، خواهند تواست به دانشگاه راه یابند.

 

کلیه شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98
کلیه شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98

 

 • مطالبق با سنوات تحصیل جدید در سال 98 برگزاری کنکور برای رشته های فنی و حرفه ای را نخواهیم داشت. بنابراین داوطلبان بر اساس شرط معدل فنی و حرفه ای می توانند به دانشگاه ورود یابند.
 • دوره دانشگاه به صورت دوره 5 ساله ای خواهد بود که به صورت پیوسته ، آن دسته از دانش آموزان فارغ التحصیل پایه دوازدهم ، می توانند در این مقطع وارد شوند و ادامه تحصیل دهند.
 • براساس برخی از گمانه زنی ها تمامی داوطلبانی که مایل به ورود به دانشگاه های علمی کاربردی می باشند، می توانند بدون کنکور به این مقطع راه یابند. به دلیل پرمتقاضی بودن برخی از رشته ها، احتمال برگزاری آزمون برای این رشته ها وجود خواهد داشت.
 • ظرفیت باقی مانده در رابطه با ورود به دانشگاه ، از طریق دانشگاه های علمی کابردی تکمیل می گردد.
 • دانش اموزان عزیز حتما لازم است مدرک خود را در مراکز فنی و حرفه ای معتبر اخذ نموده باشند.

روش های مختلفی برای ورود به دانشگاه با توجه به شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98 برای کلیه دانش آموزان عزیز قرار داده شده است. چنانچه ابهام و یا سوالی در رابطه با رشته های پرتقاضی و همچنین شرط معدل فنی و حرفه ای دارید، می توانید با استفاده از متخصصین ما پاسخ مناسب آن را دریافت نمایید.

 

 

 

کلیه داوطلبان بر اساس شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98 می توانند به ادامه تحصیل در رشته های مورد نظر خود بپردازند.

 

 

 

 

شرط معدل فنی و حرفه ای

 

شرط معدل فنی و حرفه ای
شرط معدل فنی و حرفه ای

 

داوطلبان ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ایو همچنین می‌توانند با استفاده از شرط معدل فنی و حرفه ای وارد دانشگاه شوند و همچنین در رشته‌های مورد نظر خود ادامه تحصیل دهند. خوشبختانه دبیرستان های فنی و حرفه ای به صورت عملی و کاملاً علمی دانش آموزان را با دروس و همچنین تخصص خود آشنا می‌سازند.

آن دسته از داوطلبانی که بر اساس شرط معدل فنی و حرفه ای وارد دانشگاه علمی کاربردی می‌شوند‌ نیازی به پشت سر گذاشتن آزمون برای ورود به دانشگاه نخواهند داشت. با توجه به اهمیت و بالا رفتن تأثیر سوابق تحصیلی برای ورود به دانشگاه ، داوطلبانی می‌توانند در آزمون‌ها پذیرفته شوند که بتوانند معدل بالایی را کسب نمایند.

در ادامه به شرح کامل شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98 خواهیم پرداخت. لذا کلیه داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه هستند و به دنبال کسب اطلاعات دقیق در رابطه با شرط معدل فنی و حرفه ای می‌باشند، می توانند با استفاده از کمک متخصصین و مشاورین ایران تحصیل، اطلاعات جامعی را کسب نمایند. کافی است با شماره‌های مدرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

آیا فنی و حرفه ای کنکور دارد؟

 

دانشگاه فنی و حرفه ای راه ورود به دانشگاه را برای کلیه داوطلبان فراهم نموده است. خوشبختانه طبق آئین نامه های جدید ، در سال 98 شاهد حذف کنکور می باشیم و بنابراین تمامی دانش آموزان عزیز با توجه به شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98 می توانندبه دانشگاه و رشته مورد نظر راه یابند.

ما در این مطلب به برخی از شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98 اشاره نمودیم اما این شرایط و ضوابط و همچنین گمانه زنی هایی که در رابطه با شرط معدل فنی و حرفه ای وجود دارد که داوطلبان را ممکن است دچار ابهام و سردرگمی نماید و به همین دلیل ما راه های ارتباطی را برای این دسته از دانش آموزان عزیز هموار نموده ایم .

برای کسب اطلاع دقیق در رابطه با شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98 و همچنین شرط معدل فنی و حرفه ای ، می توانید با متخصصین و مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید و مشاورین ما همه روزه ودر هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، آماده ارائه خدمات مشاوره کنکور فنی حرفه ایبه شما داوطلبان عزیز خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا به اطلاعات جامعی در این رابطه دست یابید.

 

شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای در سال 98 تغییر کرده ؟

برای اطلاع از شرایط قبولی فنی حرفه ای با سوابق تحصیلی چیست ؟

برای قبولی در دانشگاه های معتبر باید معدل بالایی داشت ؟

برای اطلاع پاسخ تمامی سوالات خود می توانید با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا بتوانید با یک تماس انتخاب درست را انجام دهید .

کانال اطلاع رسانی شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98
کانال اطلاع رسانی شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98

 

مطالب مرتبط :

ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید 98-99

انتخاب رشته فنی حرفه ای نظام جدید 97

شرط معدل فنی و حرفه ای

شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98

35 نظر برای «شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای»

 • من رشتم طراحی دوخته . مشهد زندگی میکنم و معدلام هم بالاست. میتونم برای تحصیل در تهران اقدام کنم؟؟؟؟؟؟کدوم دانشگاه ها؟

 • سلام مانا
  بله شما می توانید به دانشگاه فنی حرفه ای تهران پذیریش بگیرین
  جهت اطلاع از لیست دانشگاه های ارائه شده در تهران با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 • با سلام خدمت شما عزیزان من رشتم صنایع چوب هست هنرستان بابل درس خوندم معدل سه سال من ۱۴ شد آیا میتونم دانشگاه ساری درس بخونم

 • سید محمد جواد بربند :

  سلام من رشته الکترونیک هستم معدل سه سالم 18.66 است ساکن مشهد هستم
  میتونم دانشکده انقلاب تهران قبول بشوم؟
  ممنون از پاسخگوییتون

 • سلام من در رشته ی الکترونیک تحصیل میکنم
  و معدل کل دیپلمم 17/41 شده آیا به نطر شما در دانشگاه های فنی تهران یا ساری امیدی برای قبولی هست ؟ ممنون

 • سلام من رشته ام الکترونیک هست میتونم برای تحصیل در دانشگاه های تهران اقدام کنم ودر چه دانشگاه هایی ؟
  ودر پایان مدرک کاردانی میدهند ؟
  آیا امکان ادامه تا مقطع لیسانس هست؟

 • سلام ببخشید من یه سوال دارم.
  من در هنرستان نمونه شهید رضایی استان کردستان درس خوندم و معدل دیپلمم هم بالا هستش 18.36
  میخواستم بدونم میتونم دانشگاه فنی انقلاب اسلامی تهران قبول بشم ؟؟؟؟
  و شنیدم که این دانشگاه دولتی هستش. تروخدا بگید که این درسته؟؟؟

 • سلام رشته من الکترونیک ومعدل سه سالم 19 هست. امکان اینکه من بتونم در دانشگاه منتظری مشهد قبول شم چقدر هست و چگونه باید برای این دانشگاه ثبت نام کنم

 • سلام خسته نباشید وقت بخیر سوال بنده این است که رشته مکانیک خودرو برای ورود به دانشگاه کنکور باید بده یا خیر و شرط معدل است

 • سلام خیلی از مواقع خطوط 909 به مشکل می خوره و باید چندین باز پشت سر هم تماس بگیرید تا با مشاوران مرکز ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید .

 • سلام خسته نباشی برای ورود به دانشگاه منتظری مشهد رشته مکانیک باید رتبه کنکورت چند باشه بعد درضمن معدل بالا در رتبه ای کنکور تاثیری دارد ؟

 • سلام ببخشید من رشته نقشه کشی معماری میخونم و سال دوازدهم هستم و معدل دوسال قبلم بالای ۱۹ بوده میخواستم ببینم امکانش هست که دانشکده فنی تهران بخونم؟یا حتما باید کنکور بدم

 • سلام من رشتم تجربی هستش ولی میخوام کنکور فنی بدم و رشته صنایع چوب بخونم.. چون دیپلمم فنی نیست اینی که گفتم امکان پذیر هست یا نه؟!!

 • سلام من نرگس هستم یازدهمم امسال معدل دهمم ۱۹.۶۴ معدل میشه بگین تقریبا معدل امسال و سال بعد باید چقدر باشه ک شریعتی قبول شم؟
  من هنرستان میخونم

 • سلام من رشتم معماری و دیپلم نظام قدیم از کاردانش هستش
  آیا میتونم کنکور ۱۴۰۰ برای دانشگاه شهید منتظری بدم؟

 • سلام من دانشکده ادبیات درس میخوندم الان انصراف دادم میخواستم بپرسم میتونم برم رشته های فنی حرفه ای؟اگر میتونم چجوری و به چه شکل

 • با سلام من دیپلم رشته حسابداری دارم و با کنکور امسال دانشگاه اراک و همدان قبول شدم ک با توجه ب سطح علمی همدان رو انتخاب کردم امکان داره در کنار حسابداری در رشته ی دیگه ای در دانشگاه تحصیل کنم

 • سلام من رشته مکانیک خودرو در دانشگاه ابن حسام بیرجند هستم میخواستم ببینم میشه برای دانشگاه فنی انقلاب اسلامی انتقال بدم ؟؟
  اگه دوباره کنکور امتحان بدم با چه رتبه ای قبول میشم در دانشگاه تهران؟

 • سلام وقت بخیر شما شرایط ورود به دانشگاه فنی حرفه ای رو کاملا مطالعه نمایید بله امکان انتقال هست شما باید در دانشگاه خود درخواست انتقالی‌بدید اگر شرایط انتقال فراهم‌باشه می تونید اقدام کنید.

 • سلام شما معدلتون خوبه و شرایط ورود به دانشگاه فنی حرفه ای رو دارید‌ می تونید برای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنید.

 • سلام
  من رشتم نقشه کشی معماری هست
  با این شرایط جدید که با شرط معدل وارد دانشگاه بشیم من با معدل 17/48 میتونم دارد دانشگاه شریعتی با ولیعصر بشم
  ممنون میشم پاسخ بدید

 • سلام وقتِتون‌بخیر ، ببخشید من معدلِ دیپلمم 18/01 هستش آیا می‌تونم امسال با توجّه به حذف رشته معماری از کنکور در دانشگاه شریعتی ثبت‌نام کنم ؟

 • سلام من در دانشگاه ازاد معماری میخونم میخاستم بدونم بعد از گرفتن کاردانی امکان شرکت در کنکور و ورود ب دانشگاهای دولتی تهران یا فنی های تهران را دارم یا براساس معدل چطور؟

 • سلام بله شما شرایط شرکت در دانشگاه های فنی حرفه ای رو دارید و معدل هر چه بالاتر باشه درصد قبولی بیشتره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *