تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98

شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای

شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 1400 در حکم فیلتری عمل می‌کند که داوطلبان متقاضی ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای می‌توانند بر اساس آن نسبت به ثبت نام در آزمون و همچنین ورود به دانشگاه تصمیم گیری نمایند. مطابق با آئین نامه‌های جدید آموزش و پرورش ، دانش آموزان مقطع یازدهم نمی‌توانند مستقیم وارد دانشگاه شوند و حتم لازم است در پایه دوازدهم تحصیلات خود را به اتمام برسانند.

کلیه متقاضیان ورود به دانشگاه ، برای ثبت نام در رشته‌های مورد نظر ، ابتدا لازم است از شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای   آگاه شوند. خوشبختانه هزینه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی نسبت به دانشگاه آزاد بسیار پایین تر می‌باشد. بنابراین داوطلبان بر اساس شرط معدل فنی و حرفه ای ، می‌توانند به دانشگاه راه یابند.

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی در رشته‌های بدون آزمون هنرستان و همچنین فنی و حرفه ای ، داوطلبان عزیز را پذیرش می‌نماید.شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای به صورت شرایط عمومی و شرایط اختصاصی می‌باشد. لذا کلیه داوطلبان عزیز با استفاده از شرایط که در ادامه در رابطه با آن سخن خواهیم گفت و همچنین شرط معدل فنی و حرفه ای ، وارد دانشگاه خواهند شد.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای ، شرط معدل فنی و حرفه ای ، انجام ثبت نام با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

کلیه شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 

 

در سال های گذشته در رابطه با شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای  می توانستیم به موضوع آزمون و کسب رتبه مجاز توسط داوطلبان سخن بگوییم. اما امروزه اوضاع این موضوع بسیار تغییر کرده است لذا شرط معدل فنی و حرفه ای ، نقش پررنگی در شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای ایفا می نماید. آن دسته از داوطلبانی که بتوانند این شرایط  دفترچه کنکور فنی و حرفه ای  را احراز نمایند، خواهند تواست به دانشگاه راه یابند.

 

کلیه شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98

کلیه شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای

 

 • مطالبق با سنوات تحصیل جدید  برگزاری کنکور برای رشته های فنی و حرفه ای  را نخواهیم داشت. بنابراین داوطلبان بر اساس شرط معدل فنی و حرفه ای می توانند به دانشگاه ورود یابند.
 • دوره دانشگاه به صورت دوره 5 ساله ای خواهد بود که به صورت پیوسته ، آن دسته از دانش آموزان فارغ التحصیل پایه دوازدهم ، می توانند در این مقطع وارد شوند و ادامه تحصیل دهند.
 • براساس  برخی از گمانه زنی ها تمامی داوطلبانی که مایل به ورود به دانشگاه های علمی کاربردی می باشند، می توانند بدون کنکور به این مقطع راه یابند. به دلیل پرمتقاضی بودن برخی از رشته ها، احتمال برگزاری آزمون برای این رشته ها وجود خواهد داشت.
 • ظرفیت باقی مانده در رابطه با ورود به دانشگاه ، از طریق دانشگاه های علمی کابردی تکمیل می گردد.
 • دانش اموزان عزیز حتما لازم است مدرک خود را در مراکز فنی و حرفه ای معتبر اخذ نموده باشند.

روش های مختلفی برای ورود به دانشگاه با توجه به شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای  برای کلیه دانش آموزان عزیز قرار داده شده است. چنانچه ابهام و یا سوالی در رابطه با رشته های پرتقاضی و همچنین شرط معدل فنی و حرفه ای دارید، می توانید با استفاده از متخصصین ما پاسخ مناسب آن را دریافت نمایید.

 

 

 

کلیه داوطلبان بر اساس شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای  می توانند به ادامه تحصیل در رشته های مورد نظر خود بپردازند.

 

 

 

 

شرط معدل فنی و حرفه ای

 

شرط معدل فنی و حرفه ای

شرط معدل فنی و حرفه ای

 

داوطلبان ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای و همچنین می‌توانند با استفاده از شرط معدل فنی و حرفه ای وارد دانشگاه شوند و همچنین در رشته‌های مورد نظر خود ادامه تحصیل دهند. خوشبختانه دبیرستان های فنی و حرفه ای به صورت عملی و کاملاً علمی دانش آموزان را با دروس و همچنین تخصص خود آشنا می‌سازند.

آن دسته از داوطلبانی که بر اساس شرط معدل فنی و حرفه ای وارد دانشگاه علمی کاربردی می‌شوند‌ نیازی به پشت سر گذاشتن آزمون برای ورود به دانشگاه نخواهند داشت. با توجه به اهمیت و بالا رفتن تأثیر سوابق تحصیلی برای ورود به دانشگاه ، داوطلبانی می‌توانند در آزمون‌ها پذیرفته شوند که بتوانند معدل بالایی را کسب نمایند.

در ادامه به شرح کامل شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای  خواهیم پرداخت. لذا کلیه داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه هستند و به دنبال کسب اطلاعات دقیق در رابطه با شرط معدل فنی و حرفه ای می‌باشند،  می توانند با استفاده از کمک متخصصین و مشاورین ایران تحصیل ، اطلاعات جامعی را کسب نمایند. کافی است با شماره‌های مدرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

آیا فنی و حرفه ای کنکور دارد؟

 

دانشگاه فنی و حرفه ای راه ورود به دانشگاه را برای کلیه داوطلبان فراهم نموده است. خوشبختانه طبق آئین نامه های جدید ، در سال 1400 شاهد حذف کنکور می باشیم و بنابراین تمامی دانش آموزان عزیز با توجه به شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای  می توانندبه دانشگاه و رشته مورد نظر راه یابند.

ما در این مطلب به برخی از شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای اشاره نمودیم اما این شرایط و ضوابط و همچنین گمانه زنی هایی که در رابطه با شرط معدل فنی و حرفه ای وجود دارد که داوطلبان را ممکن است دچار ابهام و سردرگمی نماید و به همین دلیل ما راه های ارتباطی را برای این دسته از دانش آموزان عزیز هموار نموده ایم .

برای کسب اطلاع دقیق در رابطه با شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای  و همچنین شرط معدل فنی و حرفه ای ، می توانید با متخصصین و مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید و مشاورین ما همه روزه ودر هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، آماده ارائه خدمات  مشاوره کنکور فنی حرفه ای به شما داوطلبان عزیز خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا به اطلاعات جامعی در این رابطه دست یابید.

 

شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای در سال 1400 تغییر کرده ؟

برای اطلاع از شرایط قبولی فنی حرفه ای با سوابق تحصیلی چیست ؟ 

برای قبولی در دانشگاه های معتبر باید معدل بالایی داشت ؟ 

برای اطلاع پاسخ تمامی سوالات خود می توانید با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا بتوانید با یک تماس انتخاب درست را انجام دهید .

کانال اطلاع رسانی شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 98

کانال اطلاع رسانی شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای

 

مطالب مرتبط : 

ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید 

انتخاب رشته فنی حرفه ای نظام جدید 

شرط معدل فنی و حرفه ای

شرایط ورود به دانشگاه فنی و حرفه ای 

نظرات

 1. مانا
  ۲۲ مرداد ۹۹

  من رشتم طراحی دوخته . مشهد زندگی میکنم و معدلام هم بالاست. میتونم برای تحصیل در تهران اقدام کنم؟؟؟؟؟؟کدوم دانشگاه ها؟

 2. dr-naqizade
  ۲۳ مرداد ۹۹

  سلام مانا
  بله شما می توانید به دانشگاه فنی حرفه ای تهران پذیریش بگیرین
  جهت اطلاع از لیست دانشگاه های ارائه شده در تهران با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 3. mohammad.hamzeh8080@gmail.com
  ۲۵ مرداد ۹۹

  با سلام خدمت شما عزیزان من رشتم صنایع چوب هست هنرستان بابل درس خوندم معدل سه سال من ۱۴ شد آیا میتونم دانشگاه ساری درس بخونم

 4. سید محمد جواد بربند
  ۳۰ شهریور ۹۹

  سلام من رشته الکترونیک هستم معدل سه سالم 18.66 است ساکن مشهد هستم
  میتونم دانشکده انقلاب تهران قبول بشوم؟
  ممنون از پاسخگوییتون

 5. عماد
  ۳۰ شهریور ۹۹

  سلام من در رشته ی الکترونیک تحصیل میکنم
  و معدل کل دیپلمم 17/41 شده آیا به نطر شما در دانشگاه های فنی تهران یا ساری امیدی برای قبولی هست ؟ ممنون

 6. آرمین
  ۳۰ شهریور ۹۹

  سلام من رشته ام الکترونیک هست میتونم برای تحصیل در دانشگاه های تهران اقدام کنم ودر چه دانشگاه هایی ؟
  ودر پایان مدرک کاردانی میدهند ؟
  آیا امکان ادامه تا مقطع لیسانس هست؟

 7. امیرمحمد
  ۰۱ مهر ۹۹

  سلام ببخشید من یه سوال دارم.
  من در هنرستان نمونه شهید رضایی استان کردستان درس خوندم و معدل دیپلمم هم بالا هستش 18.36
  میخواستم بدونم میتونم دانشگاه فنی انقلاب اسلامی تهران قبول بشم ؟؟؟؟
  و شنیدم که این دانشگاه دولتی هستش. تروخدا بگید که این درسته؟؟؟

 8. Smj
  ۰۲ مهر ۹۹

  سلام رشته من الکترونیک ومعدل سه سالم 19 هست. امکان اینکه من بتونم در دانشگاه منتظری مشهد قبول شم چقدر هست و چگونه باید برای این دانشگاه ثبت نام کنم

 9. علی
  ۰۲ مهر ۹۹

  سلام خسته نباشید وقت بخیر سوال بنده این است که رشته مکانیک خودرو برای ورود به دانشگاه کنکور باید بده یا خیر و شرط معدل است

 10. حسین
  ۰۳ آبان ۹۹

  چرا هرچقد به شمارتون زنگ میزنم میگه اشتباهه؟؟

 11. مشاور ارشد
  ۰۶ آبان ۹۹

  سلام خیلی از مواقع خطوط 909 به مشکل می خوره و باید چندین باز پشت سر هم تماس بگیرید تا با مشاوران مرکز ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید .

 12. مشاور ارشد
  ۱۰ آبان ۹۹

  سلام باید نوع دانشگاه و شهر مئ نظر خود را اعلام نمایید تا بهتر راهنماییتون کنم .

 13. مریم
  ۱۱ آبان ۹۹

  سلام برای رفتن به دانشگاه در نیم سال دوم با مدرک دیپلم تجربی امکان داره با معدل کل 15/41 میشه

 14. محمد جواد مظفری
  ۱۵ آبان ۹۹

  سلام خسته نباشی برای ورود به دانشگاه منتظری مشهد رشته مکانیک باید رتبه کنکورت چند باشه بعد درضمن معدل بالا در رتبه ای کنکور تاثیری دارد ؟

 15. هدیه
  ۱۵ آبان ۹۹

  سلام ببخشید من رشته نقشه کشی معماری میخونم و سال دوازدهم هستم و معدل دوسال قبلم بالای ۱۹ بوده میخواستم ببینم امکانش هست که دانشکده فنی تهران بخونم؟یا حتما باید کنکور بدم

 16. مشاور ارشد
  ۱۵ آبان ۹۹

  سلام باید در کنکور سراسری شرکت نمایید .

 17. یلدا
  ۲۱ آبان ۹۹

  سلام من رشته کامپیوتر هستم سال دهم حداقل معدل لازم برای ورود به دانشگاه فنی بدون کنکور چیه؟

 18. م.ک
  ۲۵ آبان ۹۹

  سلام آیا از رشته های نظری هم میشه وارد دانشگاه های فنی حرفه ای شد؟

 19. رضا
  ۰۲ آذر ۹۹

  سلام من رشتم تجربی هستش ولی میخوام کنکور فنی بدم و رشته صنایع چوب بخونم.. چون دیپلمم فنی نیست اینی که گفتم امکان پذیر هست یا نه؟!!

 20. Shydaef
  ۱۵ آذر ۹۹

  سلام؛من رشتم گرافیک رایانه‌ای هستش؛میتونم بدون کنکور دانشگاه شریعتی تهران برم؟ممنون میشم جواب بدین

 21. کیارش
  ۱۳ دی ۹۹

  سلام من عمران ساختمان میخونم برای دامشگاه فنی تهران راید کنکور بدم

 22. نرگس
  ۱۴ دی ۹۹

  سلام من نرگس هستم یازدهمم امسال معدل دهمم ۱۹.۶۴ معدل میشه بگین تقریبا معدل امسال و سال بعد باید چقدر باشه ک شریعتی قبول شم؟
  من هنرستان میخونم

 23. Arash
  ۱۷ دی ۹۹

  سلام من رشتم معماری و دیپلم نظام قدیم از کاردانش هستش
  آیا میتونم کنکور ۱۴۰۰ برای دانشگاه شهید منتظری بدم؟

 24. مبینا
  ۲۷ دی ۹۹

  سلام من دانشکده ادبیات درس میخوندم الان انصراف دادم میخواستم بپرسم میتونم برم رشته های فنی حرفه ای؟اگر میتونم چجوری و به چه شکل

 25. نسترن
  ۰۲ بهمن ۹۹

  با سلام من دیپلم رشته حسابداری دارم و با کنکور امسال دانشگاه اراک و همدان قبول شدم ک با توجه ب سطح علمی همدان رو انتخاب کردم امکان داره در کنار حسابداری در رشته ی دیگه ای در دانشگاه تحصیل کنم

 26. حسن
  ۰۲ بهمن ۹۹

  سلام من رشته مکانیک خودرو در دانشگاه ابن حسام بیرجند هستم میخواستم ببینم میشه برای دانشگاه فنی انقلاب اسلامی انتقال بدم ؟؟
  اگه دوباره کنکور امتحان بدم با چه رتبه ای قبول میشم در دانشگاه تهران؟

 27. مشاور ارشد
  ۰۳ بهمن ۹۹

  سلام وقت بخیر شما شرایط ورود به دانشگاه فنی حرفه ای رو کاملا مطالعه نمایید بله امکان انتقال هست شما باید در دانشگاه خود درخواست انتقالی‌بدید اگر شرایط انتقال فراهم‌باشه می تونید اقدام کنید.

 28. مشاور ارشد
  ۰۳ بهمن ۹۹

  سلام در کنار رشته حسابداری و هر رشته دیگر امکان تحصیل در دو رشته فراهم نیست.

 29. نسترن
  ۱۶ بهمن ۹۹

  سلام
  من رشتم حسابداریه
  معدلم ۱۸/۸۰
  من میتونم دانشگاه انتقلاب تهران(یافت آباد)قبول بشم؟؟

 30. مشاور ارشد
  ۱۶ بهمن ۹۹

  سلام شما معدلتون خوبه و شرایط ورود به دانشگاه فنی حرفه ای رو دارید‌ می تونید برای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنید.

 31. مریم
  ۲۰ بهمن ۹۹

  سلام
  من رشتم نقشه کشی معماری هست
  با این شرایط جدید که با شرط معدل وارد دانشگاه بشیم من با معدل 17/48 میتونم دارد دانشگاه شریعتی با ولیعصر بشم
  ممنون میشم پاسخ بدید

 32. یاسمن
  ۲۱ بهمن ۹۹

  سلام وقتِتون‌بخیر ، ببخشید من معدلِ دیپلمم 18/01 هستش آیا می‌تونم امسال با توجّه به حذف رشته معماری از کنکور در دانشگاه شریعتی ثبت‌نام کنم ؟

 33. مشاور ارشد
  ۲۵ بهمن ۹۹

  سلام در صورتی ک تو‌ لیست بدون ازمون رشته معماری قرار بگیره میتونین ثبت نام کنید

 34. زهرا
  ۰۳ اسفند ۹۹

  سلام من در دانشگاه ازاد معماری میخونم میخاستم بدونم بعد از گرفتن کاردانی امکان شرکت در کنکور و ورود ب دانشگاهای دولتی تهران یا فنی های تهران را دارم یا براساس معدل چطور؟

 35. مشاور ارشد
  ۰۷ اسفند ۹۹

  سلام بله شما شرایط شرکت در دانشگاه های فنی حرفه ای رو دارید و معدل هر چه بالاتر باشه درصد قبولی بیشتره

 36. زهرا
  ۰۸ اسفند ۹۹

  سلام من رشته ام معماری داخلی در هنرستان کاردانش یکی از شهرهای تهران درس میخونم با معدل ۱۹.۵ اما پدرم ایرانی نیست مادرم ایرانی حالا برای رفتن با شرط معدل میتونم دانشگاه ثبت نام کنم یانه

 37. مشاور ارشد
  ۱۶ اسفند ۹۹

  سلام بله شما می توانید ثبت نام انجام بدین با شرط معدل و دانشگاه پذیریش بگیرید

 38. محمد
  ۰۴ فروردین ۰۰

  سلام من رشته الکترونیک هستم آیا میتونم با معدل کل ۱۸ وارد دانشگاه شهید مهاجر اصفهان شوم؟؟

 39. moshaverarshad
  ۱۶ فروردین ۰۰

  سلام در صورتی که تقاضا کننده زیاد نباشه شما شانس قبولی دارین

 40. امیر
  ۲۲ فروردین ۰۰

  سلام.من رشتم ساخت و تولیده(ماشین ابزار).با چه معدلی میتونم در دانشگاه فنی حرفه ای تبریز قبول شم؟

 41. moshaverarshad
  ۲۳ فروردین ۰۰

  سلام امیر
  جهت قبولی در این رشته در دانشگاه فنی حرفه ای تبریز حداقل معدلتون 18 به بالا باید باشه

 42. صادق میردلیر
  ۰۲ اردیبهشت ۰۰

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده رشته نقشه کشی ساختمان داخل هنرستان کار و دانش درس میخونم
  میخواستم بپرسم من اگر بخوام داخل دانشگاه مهاجر اصفهان دری بخونم باید کنکور بدم یا شرط معدله؟

 43. moshaverarshad
  ۰۴ اردیبهشت ۰۰

  سلام میردلیر
  شما جهت اینک به دانشگاه فنی حرفه ای وارد بشین معدلتون بالا باشه میتونین

 44. Mahdiehhemmati81
  ۱۰ اردیبهشت ۰۰

  سلام من سال آخر هنرستان فنی حرفه ای رشته شبکه ونرافزارهستم، معدل من ۱۸ ،میخواستم بدونم تو کدوم دانشگاه استان تهران میتونم بدون کنکور وارد دانشگاه بشم و شرط معدل لازم برای قبولی بدون کنکوردانشگاه کاردانی و دولتی چیه؟ و این که حتما باید امتحان ورودی بدم یا نه؟ممنون میشم اگه جواب بنده را بدین.

 45. زهرا
  ۱۲ اردیبهشت ۰۰

  سلام
  دانشگاه شریعتی دولتی هست؟
  برای ورود چه معدلی رو قبول میکنن؟
  رشتم طراحی دوخت هست.
  اگه کسی میدونه ممنون میشم.
  جواب بده

 46. moshaverarshad
  ۱۸ اردیبهشت ۰۰

  سلام زهرا
  دانشگاه شریعتی بله دولتی
  شرایط ورود به دانشگاه فنی حرفه ای معدل هرچقدر بالاتر باشه شانس قبولی شما بیشتر میشه

 47. فرزانه
  ۲۱ اردیبهشت ۰۰

  سلام خسته نباشید
  معدل لازم برای پذیرش در دانشگاه شریعتی تهران رشته گرافیک چنده؟

 48. دیانا
  ۲۱ اردیبهشت ۰۰

  سلام ببخشید ی سوال داشتم دانشگاه دولتی برای رشته معماری داخلی باید معدل چند باشه؟

 49. ماهگل
  ۲۵ اردیبهشت ۰۰

  من رشتم تجربی هستش.نمیتونم تو رشته‌ی طراحی دوخت بر اساس شرط معدل شرکت کنم؟
  تو دانشگاه علمی کاربردی گفتن که میشه ولی مد نظر من دانشگاه استاد معین هستش.ممنون میشم اگر بگین امکان پذیر هست یا نه؟

 50. نازنین
  ۲۵ اردیبهشت ۰۰

  من رشته تحصیلیم تجربیه
  معدلم هم۱۸هست میتوانم در دانشگاه انقلاب در رشته کامپیوتر ادامه تحصیل بدم

 51. نازنین
  ۲۵ اردیبهشت ۰۰

  من رشته تحصیلیم تجربیه
  معدلم هم۱۸هست میتوانم در دانشگاه انقلاب بجنورد در رشته کامپیوتر ادامه تحصیل بدم

 52. رها
  ۲۷ اردیبهشت ۰۰

  سلام من رشتم طراحی و دوخته معدل 3 سال 18.5 هست میتونم دانشگاه تهران قبول شم؟

 53. مشاور ارشد
  ۲۷ اردیبهشت ۰۰

  سلام برای شرکت در دانشگاه تهران باید حتما در کنکور کارشناسی شرکت نماید.

ایران تحصیل
تماس با مشاور