ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط مهمانی دانشگاه آزاد 1402

شرایط مهمانی دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط مهمانی دانشگاه آزاد 1401 1402 و بخشنامه جدید مهمانی دانشگاه آزاد خدمت دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه اعلام شد. هر یک از افراد دانشجو با توجه به قوانین درج شده در آیین نامه مهمانی دانشگاه آزاد در سامانه portal.saorg.ir می توانید جهت گرفتن مهمانی در دانشگاهی دیگر اقدام کنند. علاوه بر این همه اطلاعیه های مربوط مهمانی دانشگاه آزاد در سامانه monada.iau.ac.ir منتشر خواهد شد. 

آیا شما به عنوان دانشجوی دانشگاه آزاد از شرایط میهمانی دانشگاه آزاد برای افراد مختلف از جمله معلولان، بیماران و دانشجویان باردار را می دانید؟ آیا می دانید شرایط مهمانی تابستان دانشگاه آزاد جهت قهرمانان ملی، ورزشکاران، فرزندان و همسران مقامات کشور و مدیران سیاسی چیست؟ آیا می دانید برای گرفتن مهمانی دانشگاه آزاد به چه مدارکی نیاز دارید؟ 

دانشجویان دانشگاه آزاد در رشته ها و مقاطع مختلف می توانند درخواست مهمانی خود را از اوسط آذر ماه در سامانه منادا ثبت نمایند. لازم به ذکر است که امکان گرفتن مهمانی دانشگاه آزاد 1401 – 1402 برای هر نیمسال تحصیلی فقط دو بار در سال امکان پذیر است. 

برای کسب اطلاع از شرایط انتقالی دانشگاه آزاد روی لینک مربوطه کلیک نمایید و با ما همراه باشید.

شرایط میهمانی دانشگاه آزاد در کجا منتشر می شود؟

شرایط میهمانی دانشگاه آزاد هر ساله به شکل آیین نامه میهمانی دانشگاه آزاد در سایتی به نام منادا به آدرس monada.iau.ir منتشر شده و در اختیار دانشجویانی که درصدد گرفتن مهمانی هستند قرار می گیرد. آن دسته از دانشجویانی که از شرایط خود راضی نیستند و قصد گرفتن نقل و انتقال یا مهمانی دانشگاه آزاد را دارند، باید در زمان اعلام شده از سوی دانشگاه، با مراجعه به سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به نشانی monada.iau.ac.ir در خواست انتقالی یا مهمانی خود را ثبت کنند.

 

تمام شرایط مهمانی دانشگاه آزاد

  برای اطلاع از نحوه ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید. 

 

آشنایی با شرایط مهمانی دانشگاه آزاد 1401 – 1402 

چگونگی ثبت درخواست مهمانی دانشگاه آزاد

در ابتدا باید خدمت شما عرض کنیم که شرایط میهمانی دانشگاه آزاد در دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی قرار می گیرند. دقت داشته باشید که با توجه به بخشنامه جدید مهمانی دانشگاه آزاد شرایط عمومی با توجه به نام آن شامل حال همه افراد مایل به دریافت مهمانی می شود.

اما در رابطه با شرایط اختصاصی همان گونه که از نام آن برمی آید برای گروه های مختلف متفاوت است. در ادامه به ذکر شماری از شرایط عمومی میهمانی آزاد براساس آیین نامه میهمانی دانشگاه آزاد برای شما دوستان عزیز می پردازیم. جهت اطلاع از کلیه شرایط عمومی اعلام شده جهت گرفتن میهمانی آزاد با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

شرایط عمومی گرفتن مهمانی دانشگاه آزاد 1401 – 1402

 • اعضاء و کارکنان هیأت علمی هر کدام از مراکز دانشگاهی امکان گرفتن میهمانی به محل خدمت خود را ندارند.
 • هیچ کدام از دانشجویان پژوهش محور امکان گرفتن میهمانی را ندارند.
 • مهمانی دانشجویان از واحدهای برون مرزی به دیگر مراکز دانشگاهی ایران امکان پذیر نیست و ممنوع اعلام شده است.
 • گرفتن مهمانی از مراکز بین الملل فقط به واحدهای دانشگاهی بین الملل امکان پذیر است.
 • با توجه به غیرحضوری بودن ادامه تحصیل در واحدهای الکترونیکی دانشگاه آزاد امکان گرفتن مهمانی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه ها وجود ندارد.
 • شرایط مهمانی دانشگاه آزاد به جز دوره با آزمون شامل حال دانشجویان دوره های بدون آزمون آزاد نیز می شود.
 • با توجه به قوانین مهمانی دانشگاه آزاد هیچ کدام از دانشجویان نمی توانند در آخرین نیمسال تحصیل خود اقدام به گرفتن مهمانی کنند.

 

اطلاعیه

برخورداری از شرایط مندرج در آیین نامه برای گرفتن مهمانی دانشگاه ٖآزاد ضروری است.

 

شرایط اختصاصی گرفتن میهمانی دانشگاه آزاد 1401 – 1402

شرایط اختصاصی اخذ مهمانی دانشگاه آزاد با توجه به مندرجات آیین نامه میهمانی دانشگاه آزاد شامل حال افراد مختلف از جمله خانواده های ایثارگران، ورزشکاران، قهرمانان ملی، فرزندان سفرا، معاونان رئیس جمهور، استانداران، وزراء و غیره می شود.

در ادامه شماری از شرایط میهمانی دانشگاه آزاد در قالب شرایط اختصاصی را برای افراد و گروه های مختلف خدمتتان عرض می کنیم.

اطلاع از شرایط مهمانی دانشگاه آزاد

شرایط مهمانی آزاد بر طبق متارکه و ازدواج

براساس قوانین مهمانی دانشگاه آزاد با توجه به ترویج و گسترش فرهنگ همسرگزینی و ازدواج در دانشگاه های ایران در صورت ازدواج دائم دانشجو پس از قبولی و پذیرش در دانشگاه امکان گرفتن میهمانی برای وی فراهم می شود.

بعلاوه، هر دانشجوی متأهل زن که بعد از قبولی و انجام فرایند انتخاب رشته در دانشگاه آزاد متارکه کرده و جدا شده اند در صورت ارائه مدارک لازم می تواند برای گرفتن مهمانی اقدام کند.

دانشجویان زن امکان گرفتن مهمانی را تا یک سال اول شیردهی به کودکشان را دارند.

 

مدارک لازم جهت گرفتن میهمانی براساس متارکه و ازدواج

 • کپی صفحه اول شناسنامه فرزند
 • کپی صفحه دوم تا پنجم برگه متارکه یا همان طلاق نامه
 • کپی صفحات دوم، چهارم، سوم و پنجم سند ازدواج
 • کپی صفحات اول و دوم شناسنامه زوجین

 

شرایط و ضوابط مهمانی برای خانواده های ایثارگر و شاهد

باید عرض کنیم که براساس ماده شصت و دوم قانون خدمات رسانی به خانواده های شاهد و ایثارگر و ارج گذاشتن به مقام والای این عزیزان آن ها می توانند جهت گرفتن میهمانی دانشگاه آزاد اقدام کنند.

 

شرایط مهمانی دانشگاه آزاد برای ایثارگران

 • کلیه جانبازان با درصد جانبازی 5 درصد و همین طور فرزندان و همسرانشان، برادران و خواهران شهید البته با سابقه حضور 6 ماه در جبهه نبرد حق علیه باطل تا پیش از تاریخ 1367/07/24 و همچنین فرزندان و همسر آن ها می توانند برای گرفتن مهمانی اقدام کنند.
 • جانبازان با درصد جانبازی 25 درصد، اسراء، آزادگان و البته فرزندان و همسران آن ها و همین طور کلیه دانشجویان شاهد بعد از انجام ثبت نام در مرکز دانشگاهی قبول شده (واحد مبداء) با تحویل مدارک لازم می توانند جهت گرفتن میهمانی اقدام کنند.
 • جانبازان با درصد جانبازی 25 درصد و البته فرزندان و همسر آن ها، اسیران و آزادگان هشت سال دفاع مقدس و همین طور دانشجویان شاهد می توانند با ارائه مدارک درخواستی امکان گرفتن مهمانی دانشگاه آزاد را داشته باشند.

 

مدارک ضروری جهت دریافت مهمانی خانواده های شاهد و ایثارگر

1) مدارک لازم جهت رزمندگان با سابقه خدمت 6 ماه و حتی بیشتر

ارائه معرفی نامه و کارت از یگان مربوطه

2) مدارک لازم برای جانبازان با درصد جانبازی ده درصد و بالاتر

ارائه کارت همراه با معرفی نامه ای از طرف اداره جانبازی و ایثارگری

3) مدارک لازم برای آزاده، همسر و یا فرزند فرد آزاده

ارائه معرفی نامه یا کارت از طرف اداره جانبازی و ایثارگری و همین طور صفحه های دوم و اول شناسنامه فرد دانشجو

4) مدارک ضروری برای همسر و فرزندان شهداء

تحویل معرفی نامه یا کارت از طرف بنیاد جانبازان یا شهید، تحویل کپی صفحه های اول و دوم شناسنامه شهید و دانشجو

آشنایی با شرایط مهمانی دانشگاه آزاد

برای آشنایی با آیین‌نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

قوانین میهمانی بر طبق چند دانشجویی

در صورت تحصیل همزمان بیش از یک نفر از اشخاص تحت تکفل خانواده از جمله فرزند، همسر، برادر، خواهر،‌ مادر و پدر در دانشگاه های آزاد اسلامی یک یا چند نفر از این افراد در صورت اعلام مؤافقت واحدهای دانشگاهی مقصد و مبداء میسر است.

 

مدارک ضروی جهت میهمانی براساس چند دانشجویی

 • ارائه کپی صفحه های دوم و اول شناسنامه همسر، والدین و دانشجویان خانواده
 • تحویل گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو یا دانشجویی که در دیگر واحدهای آزاد به تحصیل اشتغال دارد (گواهی که مهر اصلی دانشگاه مربوطه بر روی آن باشد)

 

مهمانی به دلیل فوت فرزند، همسر و یا والدین

کلیه دانشجویان مجرد که بعد از انجام انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی مادر یا پدر آن ها فوت کند و یا دانشجوهای متأهل که فرزند و یا همسر آن ها فوت شود شرایط میهمانی دانشگاه آزد را در صورت ارائه مدرک لازم دارند.

 

مدارک ضروری جهت گرفتن میهمانی

تحویل کپی صفحه های دو و اول شناسنامه والدین، فرد دانشجو و همین طور همسر و فرزند فرد فوت شده

 

زمان درخواست مهمانی دانشگاه آزاد 1401 – 1402

همانگونه که اشاره شد دانشجویان درخواست خود را مبنی بر نقل و انتقال یا گرفتن مهمانی باید از طریق سامانه منادا به نشانی  monada.iau.ir انجام دهند. این سامانه در طول سال باز و قابل دسترسی می باشد. اما داوطلبان فقط می توانند دو بار در سال درخواست مهمانی خود را ثبت کنند.

زمان درخواست نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد از طریق این سایت به طور دقیق اعلام خواهد شد. باید اشاره کرد که زمان درخواست انتقالی و میهمانی نیمسال اول 1401 – 1402 از از 29 مرداد 1401 بوده است و زمان درخواست برای نیمسال دوم 1401 – 1402، از اوسط آذرماه 1401 می باشد.  لازم است قبل از اقدام برای ثبت درخواست مدارک شناسایی و تحصیلی خود آماده کنید تا در اسرع وقت بتوانید آن ها را در سایت بارگذاری نمایید. 

مهمانی دانشگاه آزاد

چگونگی ثبت درخواست مهمانی دانشگاه آزاد 1401 – 1402

نحوه ثبت درخواست میهمانی دانشگاه آزاد و تقاضا برای نقل و انتقال، از طریق سایت منادا به نشانی اینترنتی Monada.iau.ac.ir می باشد که دانشجویان باید ثبت دخواست خود برای هر دو نیمسال تحصیلی اول و دوم، در بازه زمانی اعلام شده از سوی دانشگاه اقدام نمایند و مدارک تحصیلی و شناسایی خود را در این سایت بارگذاری نمایند. اما مراحل ثبت درخواست میهمانی دانشگاه آزاد 1401 – 1402 به شرح زیر می باشد:

 • ورود به سایت منادا به آدرس monada.iau.ac.ir 
 • بررسی شیوه نامه نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد
 • وارد شدن به سایت منادا با وارد نمودن کد ملی و شماره دانشجویی (ثبت شناسه انتخاب رشته برای دانشجویان جدیدالورود)
 • تکمیل و تایید اطلاعات درخواستی توسط دانشجو
 • انتخاب ماده آیین نامه مورد درخواست جهت ثبت انتقالی یا مهمانی آزاد
 • انتخاب نوع درخواست مهمانی (ترمی ، دائم) 
 • وارد کردن نام دانشگاه مقصد و بارگذاری مدارک شناسایی و تحصیلی
 • پرداخت هزینه جهت بررسی مدارک دانشجو
 • ثبت نهایی درخواست مهمانی و صدور شماره پرونده

 

شرایط میهمانی تابستان دانشگاه آزاد چیست؟

آیا چیزی در مورد مهمانی ترم تابستان دانشگاه آزاد دارید؟ آیا می دانید شرایط میهمانی تابستان دانشگاه آزاد برای دانشجویان چیست؟ در صورت تمایل به گرفتن مهمانی این دانشگاه و نیاز به دانستن شرایط مهمانی تابستان دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

آیا امکان گرفتن میهمانی دائم در دانشگاه آزاد وجود دارد؟

آیا امکان گرفتن میهمانی دائم برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد؟ یا نه گرفتن مهمانی تنها برای یک یا دو ترم برای فرد دانشجو میسر است؟ برای کسب اطلاعاتی در مورد امکان یا عدم امکان مهمانی دائم در دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

درخواست مهمانی آزاد

برای آشنایی بیشتر با سایت منادا وارد لینک مربوطه شوید. 

آیا گرفتن میهمانی در دانشگاه آزاد منوط به پرداخت هزینه است؟

آیا هر فرد دانشجو در صورت تمایل به گرفتن میهمانی در دانشگاه آزاد باید هزینه ای را پرداخت کند؟ یا نه ثبت نام برای انتقالی رایگان است؟ در این رابطه باید خدمت شما عرض کنیم که بله هر فرد برای انجام ثبت نام در طرح مهمانی دانشگاه آزاد باید مبلغی را نیز پرداخت کند.

اما این که این هزینه جقدر است و آیا این مبلغ برای مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل در این دانشگاه متغیر است یا خیر سوالاتی است که در صورت تماس با مشاورانی خبره می توانید جواب آن ها را پیدا کنید.

 

جدیدترین اخبار پیرامون مهمانی دانشگاه آزاد 1401 – 1402

هزینه ثبت درخواست میهمانی دانشگاه آزاد

دانشجویانی که شرایط مهمان شدن در دانشگاه آزاد را دارند ، باید جهت ثبت نام در سامانه  منادا هزینه ای تحت عنوان هزینه بررسی مدارک بپردازند که مبلغ آن برای مقطع کاردانی 250 هزار تومان ، برای مقطع کارشناسی 400 هزار تومان ، برای مقطع کارشناسی ارشد 800 هزار تومان و برای مقطع دکتری تخصصی 1/5 میلیون تومان است.

اعلام نتایج نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

اطلاعیه

چنانچه دانشجوی دانشگاه آزاد هستید و‌ درخواست ثبت میهمانی دارید، باید پیگیر اطلاعیه های سامانه منادا باشید و با شروع شدن فرایند ثبت نام، مدارک خود را در سایت  بارگذاری کنید. 

 

خلاصه مطالب

دانشجویان دانشگاه آزاد هر ساله می توانند دو بار هر کدام از نیمسال های تحصیلی مهر و بهمن درخواست خود را برای مهمانی ثبت نمایند. اما مهمان شدن یا گرفتن انتقال ضوابط و شرایطی دارد و هر شخصی نمی تواند برای گرفتن نقل و انتقال و مهمانی درخواست دهد. در این مقاله به بررسی شرایط مهمانی دانشگاه آزاد 1401 – 1402 پرداختیم و شرایط مربوط به هر کدام از افراد با جزیئات را عنوان کردیم.

توجه داشته باشید که ثبت درخواست مهمانی دانشگاه آزاد باید در بازه زمانی اعلام شده از سوی دانشگاه و از طریق سامانه منادا صورت گیرد. دانشگاه پس از بررسی مدارک، شرایط دانشجو و نوع درخواست وی را بررسی خواهد کرد و دانشجو می تواند نتیجه درخواست خود را از طریق سایت پیگیری نماید. چنانچه در ارتباط با مطالب ارائه شده در این مقاله سوال و ابهامی دارید، می توانید با کارشناسان مجرب آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نماید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند. 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک نمایید. 

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط مهمانی دانشگاه آزاد برای چه کسانی است؟ 

قوانین مهمانی دانشگاه آزاد شامل حال افرادی همچون خانواده های شاهد و ایثارگران و همینطور افرادی که متأهل شده و یا متارکه شده اند می شوند.

بخشنامه جدید مهمانی دانشگاه آزاد در چه زمانی منتشر می شود؟ 

برای اطلاع از زمان انتشار آیین نامه مهمانی دانشگاه آزاد برای سال جدید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

برای گرفتن مهمانی دانشگاه آزاد به چه سامانه ای باید مراجعه کنیم؟

شرایط میهمانی دانشگاه آزاد هر ساله به شکل آیین نامه میهمانی دانشگاه آزاد در سایتی به نام منادا به آدرس monada.iau.ir منتشر می شود.

نظرات

 1. امیر
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۷

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من میتونم برای ترم تابستان از دانشگاه ازاد به عنوان میهمان به دانشگاه پیام نور برم

  • rahdar
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر .
   باید موافقت دانشگاه مبدا و مقصد را کسب کنید دوست عزیز.

 2. یگانه
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۴

  سلام
  دانشجوی دختر دانشگاه سراسری ترم ۵ هستم، محل تحصیلم به من دور است و میخواهم سایر واحد‌های باقیمانده‌ام را در دانشگاه آزاد محل زندگی خود بگذرانم
  امکانش وجود دارد؟

  • مشاور منصوری
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام بله امکان پذیر است باید طبق ضوابط انتقالی اقدام کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تماس بگیرید

  • مشاور براتی
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط وضوابط هر دانشگاهی متفاوت است لطفا برای بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 3. حسین
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام. خسته نباشید. شرایط درخواست مهمانی دانشگاه آزاد در صورت فوت والدین هر سال همین شرایطه یا عوض میشه؟

  • aria
   ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام وقت شما هم بخیر، در صورتی که فوت والدین روی محل اقامت شما تاثیر گذار باشد ممکن است این موضوع روی پذیرش درخواست مهمانی ادانشگاه آزاد برای شما تاثیر گذار باشد.

 4. علی
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام. وقت شما بخیر. درخواست مهمانی دانشگاه آزاد واسه نیمسال بهمن مشخص شه، کجا اعلام می کنید؟

 5. ramezani
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام. وقتتون بخیر. خواستم بپرسم زمان درخواست واسه مهمانی دانشگاه آزاد 1401-1402 برای نیمسال بهمن رو همینجا اعلام می کنید؟

 6. حسین
  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  سلام. خسته نباشید. شرایط مهمانی دانشگاه آزاد برای بعد از ازدواج فقط شامل همین مواردیه که ذکر شده؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط مهمانی برای متاهلین در دانشگاه های آزاد با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور