ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی و اطلاع دقیق از آن ، از اموری است که برای متقاضیان این دانشگاه بسیار مهم می باشد. بنابراین برای اینکه بتوانید در رشته‌های مورد نظر این دانشگاه پذیرفته شوید لازم است از شرایط پذیرش این دانشگاه آگاه باشید. این مقاله از سایت ایران تحصیل اختصاصاً به موضوع شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی و پذیرش در این دانشگاه خواهیم پرداخت. همچنین لازم است نسبت به شانس قبولی در دانشگاه رضوی ، مزایای دانشگاه رضوی و… مطلع باشید.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی و شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه رضوی مشهد با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 سراسر کشور و  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی 

شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی را می توان به چندین دسته تقسیم نمود. با توجه اینکه هر یک از داوطلبان لازم است از شرایط لازم جهت ثبت نام دانشگاه رضوی برخوردار باشند، در ادامه به تفکیک مقطع شرکت کنندگان مختلف به ارائه شرایط ثبت نام خواهیم پرداخت. ذکر این نکته ضروری است که دانشگاه رضوی مشهد در دو جنسیت خانم و آقا داوطلبان را پذیرش می‌نماید بنابراین شرایطی که در ادامه ذکر خواهیم نمود مربوط به داوطلبان برادر می باشد.

 

 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت می باشد.

 

 

 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی ویژه مقطع متوسطه دوم

 

شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی ویژه مقطع متوسطه دوم

شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی ویژه مقطع متوسطه دوم

 

 • تابعیت جمهوری اسلامی (اتباع سایر کشورها اجازه شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه را نخواهند داشت).
 • تدین به دین اسلام
 • التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پشینه
 • دارا بودن توانایی و سلامت جسمانی
 • دارا بودن گواهی پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم و دارا بودن گواهینامه دیپلم برای داوطلبان متوسطه سوم الزامی می باشد.
 • اخذ مدرک پیش دانشگاهی تا حداکثر پایان شهریور ماه برای داوطلبان شرکت کننده الزامی می باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که دانشجوی مقطع کاردانی رشته های فنی و حرفه ای و کارو دانش می باشند چنانچه تا پایان شهریور ماه موفق به اخذ مدرک کاردانی خود شوند می توانند در این آزمون شرکت نمایند.
 • بدیهی است آن دسته از داوطلبانی که تا زمان مقرر موفق به کسب مدارک ذکر شده نگرددند،اجازه ثبت نام در آزمون را نخواهند داشت.
 • آن دسته از دانشجویان انصرافی که مایل به شرکت به ثبت نام در این ازمون می باشند، در صورتی که منع ادامه تحصیل نداشته باشند و همچنین متقاضیان لازم است از کلیه شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی باشند، تا بتوانند در این آزمون شرکت نمایند.
 • پذیرفته شدگان قبولی در دانشگاه رضوی لازم است مدارک خود را به هنگام ثبت نام به صورت حضوری به دانشگاه تحویل دهند.
 • شایان ذکر است که متقاضیان آقا قبل از ثبت نام لازم است از شرایط ادامه تحصیل و نظام وظیفه برخوردار باشند.
 • دارا بودن آمادگی جهت تحصیل در رشته هایی که ماهیت حوزی دارند برای کلیه داوطلبان ضروری می باشد.

 

 

برای اطلاع ار منابع آزمون ورودی دانشگاه رضوی روی عبارت کلیک نمایید . 

 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی ویژه طلاب

 • دارا بودن برخی از شرایط عمومی همانند ، توانایی جسمانی ، تابعیت جمهوری اسلامی ایران ، اعتقاد و التزام به جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی از جمله شرایط لازم برای ثبت نام کلیه داوطلبان می باشد .
 • عدم سوء پیشینه که با توجه به مراجع ذی الصلاح تعیین می گردد و وظیفه این تشخیص به عهده مراجع ذی صلاح می باشد.
 • اتمام پایه پنج مقطع عمومی حوزه علمیه خراسان مصوب یا اتمام پایه ششم کتبی و شفاهی و ا ارائه مدک سطح یک از مدارج علمی حوزه علمیه خراسان، قم، اصفهان در مهر ماه برای تمامی شرکت کنندگان الزامی می باشد.
 • از جمله شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی که مربوط به شرایط سنی می باشد این است که داوطلبان متولد سال 1370 به بعد خواهند توانست در این آزمون شرکت نمایند.
 • ملبس به لباس مقدس روحایت در بدو ورود برای داوطلبان شرکت کننده الزامی می باشد.

 

مقررات وظیفه عمومی شرکت کنندگان دانشگاه رضوی

 

مقررات وظیفه عمومی شرکت کنندگان دانشگاه رضوی

مقررات وظیفه عمومی شرکت کنندگان دانشگاه رضوی

 

متقاضیان پسری که تصمیم به ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه رضوی را دارند باید بدانند که از جمله شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی که برای تمامی داوطلبان در نظر گرفته شده است، شرایط نظام وظیفه می باشد که در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی رشته های دانشگاه رضوی لازم است به ثبت برسانند.

 • دارا بودن کارت پایان خدمت برای کلیه داوطلبان الزامی می باشد.
 • دارا بودن کارت معافیت دائم و یا کارت مربوط به کفالت سربازی برای داوطلبان الزامی می باشد.
 • دارا بودن دفترچه آماده به خدمت بدون غیبت که مهلت اعزام آن در زمان تعیین شده توسط دانشگاه رضوی می باشد الزامی است.
 • معافیت تحصیلی طلاب حوزه علمیه ، که دارای کارت معافیت از شورای مدیریت حوزه و یا دانشجوی سال اخر که تا تاریخ فارغ التحصیلان شود.
 • فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی متعهد خدمت سازمان ها و وزارت خانه ها با ارائه گواهی از ارگان مربوط مبنی بر اینکه دوران خدمت وظیفه آنان یا طرح خدمت آنان به سازمان مربوطه تا پایان شهریور ماه به پایان برسد.

مزایای دانشگاه رضوی

 

 1. تحصیل رایگان در تمامی مقاطع تحصیلی
 2. اعطاء مدرک رسمی مورد تائید وزارت علوم به فارغ التحصیلان، دارای اعتبار در داخل و خارج از کشور
 3. برخورداری از کمک هزینه تحصیلی، امکانات پیشرفته آموزشی (کتابخانه های تخصصی، رایانه، آزمایشگاه زبان و شبکه جهانی اینترنت) و امکانات رفاهی (سلف سرویس با سه وعده غذای روزانه- خشکشویی- خوابگاه برای غیر متاهلان شهرستانی – خواروبار برای متاهلان و وام قرض الحسنه ) و امکانات ورزشی.

 

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه رضوی مشهد

 

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه رضوی مشهد را می توان به دو نوع تقسیم نمود. داوطلبان  متقاضیان محترم ورود به این دانشگاه لازم است علاوه بر کسب رتبه مجاز و لازم جهت قبولی بتوانند در مصاحبه این دانشگاه نیز موفقیت لازم را کسب نمایند. بنابراین در وهله نخست آنچه مهم می باشد مطالعه دقیق نمونه سوالات آزمون ورودی دانشگاه رضوی می باشد.

سوالات مختلفی که در مصاحبه این دانشگاه از داوطلبان پرسیده می شود تا حدود زیادی می تواند پذیرش آنان را در آینده مشخص نماید. بنابراین اگر می خواهید در رابطه با شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه رضوی مشهد آگاه شوید، بهتر است از حتما در رابطه با سوالاتی که به هنگام مصاحبه پرسیده می شود اطلاع دقیقی را کسب نمایید.

جهت اطلاع دقیق از شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی و پاسخ سوال های همچون شرایط آزمون ورودی دانشگاه رضوی مشهد چگونه است؟ ، حداقل معدل لازم برای ثبت نام در دانشگاه رضوی مشهد چند است؟ ظرفیت پذیرش در هر یک از رشته های دانشگاه رضوی مشهد چه تعدادی است؟ می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. همچنین هر گونه سوالی در رابطه با شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه رضوی مشهد را با برقراری تماس با متخصین ما به پاسخ مناسبی برای آن دست یابید. مشاورین ما همه روزه حتی در ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی و شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه رضوی مشهد با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099075307 سراسر کشور و  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

کانال اطلاع رسانی شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی 98 

کانال اطلاع رسانی شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی

مطالب مرتبط :

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط تحصیل در دانشگاه شاهد تهران

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه رضوی مشهد

شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی برای تمام افراد یکسان است؟

خیر. در مقاله به تفکیک مقطع شرکت کنندگان مختلف به ارائه شرایط ثبت نام خواهیم پرداخت.

افراد مورد قبول دانشگاه رضوی باید چه شرایطی را دارا باشند؟

در مقاله به 12 تا از این شرایط و ویژگی افراد میپردازیم.

از چه سایتی میتوان نمونه سوالات دانشگاه روی را تهیه کرد؟

در مقاله لینک مستقیم دانلود قرار داده شده است.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)