تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل

شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل چیست؟

شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل

با توجه به اینکه ادامه تحصیل و داشتن مدرک معتبر برای تمامی داوطلبان از جمله هدف‌های آنان محسوب می‌گردد، بنابراین اطلاع از شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل از جمله موارد مهمی است که برای تمامی جوانان دارای اهمیت فوق العاده ای است. برخی از داوطلبان نیز، ممکن است مایل به تجربه کنکور در حین خدمت سربازی باشند.

 

شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل در قوانین و بندهای مختلفی تنظیم شده است که با توجه به این شرایط ، هر یک از مشمولین باید نسبت به  نوع معافیت، اطلاعات لازم را کسب نمایید. با توجه به اینکه شرایط سنی خاصی برای مشمولین خدمت تعیین شده است، در نتیجه مراجعه به بند مربوطه به سن مورد نظر شما امری لازم و ضروری می‌باشد.

 

در رابطه با شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل لازم است بدانید که تبصره‌های مختلفی که در این رابطه وجود دارد و علاوه بر آن ، در مورد هر قانون و ضابطه این نیز، تبصره‌هایی موجود است که هر یک از آنان قوانین فرعی و استثنائات را مشخص می‌نمایند. به هر حال تمامی این موارد در شرایط خدمت نظام وظیفه قابل دسترسی خواهد بود.

 

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل ، کنکور در حین خدمت سربازی با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

شرایط شرکت در کنکور در حین خدمت سربازی

 

کنکور در حین خدمت سربازی

کنکور در حین خدمت سربازی

خوشبختانه در سال‌های اخیر امکان مرخصی برای داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور را دارند به وجود آماده است. با توجه به علاقه‌مندی دانش آموزان عزیز برای ادامه تحصیل ، می‌توانید با استفاده از شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل نسبت به دریافت مرخصی اقدام نمایند و همچنین علاوه بر آن به ادامه تحصیل نیز بپردازند.

برخی از داوطلبان عزیز ممکن است در رابطه با ماندن پشت کنکور و رفتن به خدمت سربازی نگرانی‌هایی داشته باشند. با توجه به اینکه شروع خدمت سربازی به طور میانگین پس از اتمام دوره متوسطه دوم می‌باشد، بنابراین فرصت چندساله ای برای داوطلبان قرار داده شده است که علاوه بر آن، هر یک از داوطلبان می‌توانند از امکان کنکور در حین خدمت نیز استفاده نمایند.

برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل می‌توانید با مشاورین نظام وظیفه ایران تحصیل تماس حاصل نمایید مشاورین و متخصصین ما آماده ارائه خدمات به شما داوطلبان و دانشجویان گرامی می‌باشند. برای تماس با مشاورین و متخصصین ما هیچ گونه محدودیت ساعت و روزهای تعطیل برای هیچ یک از داوطلبان وجود نخواهد داشت.

 

 

شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان با توجه به قوانین و تبصره های موجود تعیین می گردد.

 

 

 

قوانین شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل

 

"قوانین

باتوجه به موراد زیر، هر یک از دانش آموزان می توانند نسبت به شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل اطلاع یابند. همچنین در رابطه با کنکور در حین خدمت سربازی نیز، اطلاعات لازم و کافی را به دست خواهید آورد. برخی از قوانین و همچنین تبصره های آن را در ادامه برای شما مشمولین گرامی ارائه خواهیم داد.

برای استفاده از ترخیص خدمت سربازی، کلیه داوطلبان لازم است دارای مدرک گواهی اشتغال باشند و این گواهی را به مراجع ذی ربط ارائه نمایند. مدت اعتبار این گواهی نامه تا حدود یکسال پس از صدور آن می باشد. بنابراین پس از اتمام این زمان مشمول گرامی باید نسبت به دریافت مجدد این گواهی و یا دریافت دفترچه خدمت سربازی، نسبت به خدمت سربازی اقدام نمایند.

از دیگر شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل می توان به زمان این ترخیص برای مشمولین گرامی صحبت نمود. کلیه مشمولین عزیز باید توجه داشته باشند که با توجه به مدرک و مقطع تحصیلی هر فرد، صدور زمان ترخیص می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال می توان به دانشجویان مقطع کاردانی اشاره نمود . زمان ترخیص برای مشمولینی که در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل می باشند، حدود دو یا دو سال و نیم می باشد.

در رابطه با کنکور در حین خدمت سربازی نیز، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این ترخیص نهایتا تا زمان 20 سالگی امکان پذیر می باشد. البته برای شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل نیز، قوانین خاصی تعیین شده ست که با توجه به آن، لازم است نسبت به اخذ این ترخیص اقدام نمایند و یا در رابطه با امکان اخذ بیشتر این زمان اطلاعات لازم را کسب کنند.

در رابطه با دانش آموزان مشغول به تحصیل در حوزه های علمیه نیز، اوضاع به همین منوال می باشد. بدین معنا که کلیه دانش آموزان عزیز با داشتن این شرایط می توانند پس از ارائه گواهی استغال به مراجع ذی ربط نسبت به دریافت ترخیص سربازی اقدام نمایند. مدت اعتبار این گواهی همانند سایر گواهی دانش آموزان دیگر ، یکسال می باشد.

 

 

مشاوره شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل

با توجه به اینکه ادامه تحصیل برای تمامی داوطلبان از اهمیت خاصی برخوردار می باشد، بنابراین بسیار مهم است که داوطلبان و یا مشمولین عزیز بتوانند از کنکور در حین خدمت سربازی استفاده نمایند. همچنین در صورت دارا بودن شرایط نیز، کلیه دانشجویان و دانش آموزان عزیز مطابق با قوانین و ضوابط موجود می توانند در رابطه با ادامه تحصیل در حین خدمت اطلاعات جامعی را به دست آورند.

 

جهت کسب اطلاع بیشتر در رابطه با شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. خوشبختانه راه های قانونی برای اخذ ترخیص خدمت سربازی کاملا پیش بینی شده است و به هیچ عنوان نیازی به استفاده از راه های غیر قانونی جهت انجام این امور وجود نخواهد داشت.

 

توصیه می نماییم اگر مایل به کسب اطلاعات کامل در رابطه با شرایط تحصیل حین خدمت سربازی هستید، از مشاورین ما راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. بسیاری از سوالات داوطلبان گرامی در رابطه با کنکور در حین خدمت سربازی را نیز، می توانید با استفاده از همین تماس به دست آورید. متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز، ،آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل ، کنکور در حین خدمت سربازی با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس حاصل نمایید

9099072952 در صورت شلوغی خطوط 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

مطالب مرتبط :

معافیت پزشکی سربازی

کسری خدمت سربازی

امریه سربازی

شرایط خرید خدمت

مدارک لازم برای اخذ معافیت های کفالت

مشاوره تخصصی نظام وظیفه

کنکور در حین خدمت سربازی

شرایط ترخیص از خدمت برای تحصیل

2/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

نظرات

 1. ایمان
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

  من درشرکت , تحت عنوان پروژه نخبگی, درحال طی کردن دوره خدمت هستم ویکسال مونده تموم کنم ,برای اول ابانماه برای دوره اموزشی ثبت نام کردم درتهران .طول این دوره 4هفتهدهست یه شش هفته؟ ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام وقت به خیر
   شش هفته

 2. محمد
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام من تا تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۱ معاف هستم . قصد دارم کنکور ارشد بدم . فرض رو بر قبولی بخوایم بذاریم . پذیرش دانشگاه ها میفته برای ابان . تکلیف این مدت چی میشه . ایا غیبت میخورم ؟ راه کاری دارید بدید . ایا میتونم معافیت رو تمدید کنم دو ماه تا موقع پذیرش دانشگاه یا باید دفترچه پست کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر.دفترچه رو هفته آخر شهریور 1401 پست کنید.که تاریخ اعزام برای اول آبان یا آذر میخوره و تا اونموقع نتایج ارشد هم اومده

 3. محمد
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام من تا تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۱ معاف هستم . قصد دارم کنکور ارشد بدم . فرض رو بر قبولی بخوایم بذاریم . پذیرش دانشگاه ها میفته برای ابان . تکلیف این مدت چی میشه . ایا غیبت میخورم ؟ راه کاری دارید بدید . ایا میتونم معافیت رو تمدید کنم دو ماه تا موقع پذیرش دانشگاه یا باید دفترچه پست کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   سلام وقت بخیر تا چند روز قبل از اتمام معاقیتتون صبر کنید اگر جواب پذیرش ارشد نیومد حتما دفترچه رو ارسال کنید تا زماناعزام حتما جواب کنکورمیاد که بعدش ایست خدمتی میدن بهتون و یا معافیت تحصیلی

 4. میلاد
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۳

  سلام من یک ماه هست که عقد کردم خواستم ببینم اگه برم خدمت ایا توشهرخودم میفتم ..وحقوق سرباز متاهل چندهست

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر بله میشه داخل شهر خودتون باشید وحقوقش حدودا 1 تومن میشود

 5. مجید
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام من میخوام خدمت سربازیم تو سپاه باشه ولی فقط عضو عادی بسیجم فعال نیستم و دوره تکمیلی هم ندارم با این شرایط میتونم در سپاه خدمت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۷

   سلام پذیرش سپاه فقط برای داوطلبین دارای کارت قعال بسیج میباشد

 6. رضا دیباجی
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۳

  من برادرم سرباز فراری هستش و حدودا یک سال میشه که فراری هستش و اعتیاد داشت و ترک‌کرده و بدنش هم خالکوبی داره دست سینه و گردنش چطوری میتونیم معافیت براش بگیریم چون سرباز ناجا بود و داخل سربازی اعتیاد پیدا کرد و میترسیم بازم اعتیاد پیدا کنه خودشم میگه برم مصرف میکنم چیکار کنیم ما راهنمایی کنیدممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام بایدتماس بگیرید

 7. مهدی
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۳

  سلام من پدرم بالای ۷۰ سال هستند ولی یک برادر بزرگ تر از خودم دارم که سربازی رفته و متاهل هم هست خواستم بدونم میتونم معافیت کفالت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام دوست عزیز
   می تونید درخواست معافیت کفالت بدید فقط پدرتون از کار افتاده باید حساب بشن

 8. محمد
  ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام خسته نباشین من سربازم بدج ۳اعزام ب اموزشی شدم و مشگل قفسه صدری ریه هستن گ قبلش ب کمیسیون رفتم ولی دکترشوراپزشکی گفت توسالمی بااین ک دیدقفسه سینموو این ک دوتاخط کوجیک خودزنی دارم رودستم ک بخاطرهمونامعاف اررزم کرداعصاب وروان ک رفتم اموزشی تموم کردم ک رفتم یگان ک بهداری یگان فرستادکمیسیون بازدوباره معاف ازرزم کردم ب علت کمیسون غیرحصوری و منم دیکع نرفتم و الان دکترتوراکس نوشته عمل کنم ایاعمل کنم بعدش معاف میشم یاب علت عیبت ۳ماهه معاف نمیشم لطفاسریع حواب بدین و تواین دوران غیبت خودکشی کردم ک بردن بیمازستان شستشودادن و ترخیص شدم ایابااین همه پرونده پزشکی معاف میشن لطفاجواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام اگر براتون کمیسیون پزشکی تشکیل شده باید نتیجه بعد از انجام عمل رو ببینند

 9. فواد
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۲

  با سلام من معافیت دانشجویی دارم متولد 1378,11,9میباشم شرط معدلم برای دانشگاه فرهنگیان کمه و میخوام از نظام وظیفه درخواست 3ماه فرجه رو به بنده بده تا بتونم دیپلم مجدد بگیرم آیا امکان پذیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۷

   سلام باید از سازمان وظیفه عمومی درخواست تمدید معافیت بدید

   • مهران
    ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۱

    با سلام و عرض ادب.
    من یک نوجوان ۱۶ ساله هستم و تک فرزندم.مادرم ۳ سال است که فوت شده و من و پدرم با هم زندگی میکنیم.پدرم هم اکنون به خوبی نمی‌تواند کار کند و در اصل من نون آور اصلی خونه هستم.
    آیا با این شرایط من معاف میشوم؟
    ممنون میشم که راهنمایی کنید..

    • کارشناس ارشد
     ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

     سلام باتوجه به اینکه تک فرزندی میتونی معاف بشی ولی باید 18 سال تمام بشی بعد اقدام کنی

 10. فواد
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۶

  سلام من متولد1378.11.09هستم دیپلم گرفتم و من برای دانشگاه فرهنگیان شرط معدلم کمه معافیت دانشجویی دارم اما نمیتونم که ازش استفاده کنم تا تحصیل کنم و دیپلم مجدد بگیرم میخام دادخواستی تنظیم کنم و برای دیوان عدالت اداری بفرستم تا بهم یه فرجه کوتاه مدت بده آیا موفق به کسب یکسال معافیت تحصیلی میشم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۱

   سلام باید از سازمان وظیفه عمومی اقذام کنید

 11. محمد
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵

  باسلام درود بنده بهار اینده 18سالم میشه کفالت مادر دارم مادرم در از پدرم ک بچه بودم طلاق گرفته و ازدواج مجدد داشته همسر مادرم 83سال سن دارد و من تنها فرزندی هستم کار میکنم چ ب ایشون رسیدگی میکنم

 12. محمد
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

  باسلام درود بنده بهار اینده 18سالم میشه کفالت مادر دارم مادرم طلاق گرفته و ازدواج مجدد داشته همسر مادرم 83سال سن دارد و من تنها فرزندی هستم کار میکنم ب ایشون رسیدگی میکنم همسر مادرم فرزنداش ازدواج کردن رفتن و تنها فرزند مادرم هستم ک به ایشون خدمت میکنم

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر.اگر تک پسر مادرتون هستید و عدم صلاحیت همسر ایشون در نگهداری از مادرتون به تایید کمیسیون برسه میتونید معافیت بگیرید.

 13. بهزاد
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

  سلام ۲۳ سال دارم‌ پدرم داری بیماری رماتیسم میباشد و هر ماه۲ بار به بیمارستان میرود و بستری میشود ایا برای معافیت میتوانم اقدام کنم

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام
   در صورتی که از کارافتادگی ایشون اثبات شود بله میتونین برای معافیت اقدام کنین

 14. احسان
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام من ۲۳ سالمه پدرم بیماری روماتیس مفصل داره و ماهی ۲ بار به بیمارستان میرود و امپول های برای پیشگیری از این بیماری بهش تزریق میکنن .که در وهله اول خوب هست و به مرور زمان دارو ها روش تاثیری نداره و درد مفصل دارد .میخواستم بدونم میتونم برای معافیت کفالت اقدام کنم به دلیل اینکه پدرم نمیتونه کار کنه . و اینکه دانشجو هستم و پاره وقت هم کار میکنم

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام وقت به خیر سن پدر باید بالای ۷۵ سال تمام باشد. فقط در صورتی م یتواند کمتر از این سن باشد که دارای بیماری خاص باشد. این بیماری باید به تایید شورای پزشکی برسد. مشمول تنها فرزند پسر باشد و در صورتی که برادری دارد، این برادر به بیماری یا معلولیتی دچار باشد که نتواند از پدر مراقبت کند. همچنین اگر برادر بزرگتر در خارج از کشور باشد مشمول میبایست به خدمت سربازی اعزام گردد و شامل قانون کفالت نمیباشد.

 15. رامين کمانگر
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۵

  سلام من دفترچه خدمت فرستادم و الان جوابشم اومده افتادم ارتش اگه واسه اموزشي نرم و غيبت بخورم بعدا ميتونم واسه سربازيم پذيرش سپاه يا نيرو انتظامي بگيرم يا سرباز ارتش ميمونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام وقت به خیر در صورت غیبت با مراجعه به پلیس +10 میتوانید مجددا در خواست دهید که از ارگان های سپاه یا نیرو انتظامی اعزام شوید اما 100 درصد نیست و احتمال دارد با درخواست شما موافقت شود.

 16. فرشید
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام، من متولد اذر ۸۰ و فارغ التحصیل خرداد ۹۹ هستم و امسال کنکور دوم دادم ولی اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری امسال به هفته اول مهر ماه موکول شده، شرایط معافیت تحصیلی برای من چگونه است، آیا باید سربازی سوری بگیرم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقتتون بخیر .
   خیر نیازی به اقدام خاصی ندارید…منتظر بمانید

 17. محمد حسین
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام خسته نباشید من سال ۹۶ دیپلم گرفتم یکسال معافیت تحصیلی داشتم الان دوسال غیبت دارم تک پسرم دوتا خواهر بزرگتر دارم سن پدرم ۵۹و از کار افتاده تحت پوشش هیچ ارکانیم نیستیم ایا معاف میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام اگر غیبت داشته باشی نمیتونی از معافیت های کفالت استفاده کنی ولی میتونی بخاطر تک پسر بودن شهر خودت خدمت کنی

 18. محمد جواد
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵

  سلام. این تمدید معافیت تا آخر مهر 1400 مشمولین فارغ التحصیل 99 برای منی که 7 مهر 1399 از ارشد انصراف دادم و دوباره کنکور ارشد دادم و مجاز شدم و انتخاب رشته کردم هم هس؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۵

   سلام بله همه کسانیکه کنکور ارشد 1400 شرکت کردند چون نتایج مهرماه میاد برای همین مشمولین تا اعلام نتایج فرصت دارند

 19. پدرام
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام خسته نباشید من ۴ ماه دیگ مشموم میشم پدرم در پچگیم فوت شده ۲ برادریم و برادرم به خواطر مادرم معاف شد الان برادرم زن گرفته و رفته من درس نمیخونم خرج مادرمو میدم امکان داره معاف بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام اگر تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد باشید میتونی معافیت دائم بگیری

 20. پدرام
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

  سلام خسته نباشید من ۴ ماه دیگ‌مشمول میشم و ما ۲ برادر هستیم پدرم در بچگیم فوت شده و برادرم معاف شد الان برادرم زن گرفته من خرج مادرم رو میدم امکان داره معاف بشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام وقت بخیر.
   متاسفانه فقط یکبار میتونید از شرایط کفالت استفاده کنید.

 21. علی
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸

  سلام دوستان یه سوال داشتم
  اینکه من سال ۹۴کنکورشرکت کردم و دانشگاه قبول شدم و بعد یه ترم در ۲۵بهمن۹۵ از اون رشته انصراف دادم و در کنکور ۹۶شرکت کردم و دوباره دانشگاه قبول شدم که نهایتا در ۱شهریور ۱۴۰۰فارق التحصیل شدم با این اوصاف معافیت تحصیلی من تا کی هستش.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 22. علی سودانی
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۷

  سلام وقت بخیر بنده علی سودانی 23 ساله از اهواز مزاحمتون میشم بنده درحال حاضر فارغ التحصیل لیسانس رشته حقوق هستم و عرض بحضورتون پدرم بخاطر جرم غیرعمدی به 18 سال حبس تعزیری محکوم شده و تقریبا 5 سال داره تحمل کیفر می نماید بنده تک پسر و 3 تاخواهر دارم و فعلا غیبتی ندارم رفتم پلیس+10 جهت گرفتن وکالت پدر زندانی اما گفتن همچین موردی نداریم مگر اینکه پدر و مادرت طلاق بگیرن کفالت مادرتو بگیری سوال من اینجاست اگر پدر و مادرم طلاق کنم و بمدت 30 ماه کفالت موقت گرفتم آیا میتونم در آزمون های استخدامی قوه قضاییه اعم از قضاوت و وکالت با (کفالت موقت ) ثبت نام کنم و اگر قبول بشم تکلیف بنده چیست؟؟؟بی زحمت جوابمو بدید واقعا الان نگران درسم هستم
  اینم شماره بنده 09363648021
  ایمیل: [email protected]
  لطفا و اگر امکان داره پاسخ رو یا به ایمیل بنده بفرستید یا بشماره همره من یدنیا ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام جناب لطفا تماس بگیرید تا همه شرایط شما بررسی بشه

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۳

   سلام با مشاوران ما تماس بگیرید امکان پاسخ در کادر به سوالات شما وجود ندارد

 23. محمدرضا
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

  سلام وقت بخیر
  پدرم حین کار از ارتفاع سقوط کرد و حدود 40 درصد از کارافتادگی داره و ماهانه حقوق ازکارافتادگی خیلی جزئی هم دریافت میکنه
  میتونم از طریق ازکارافتادگیش کسری یا معافیت بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر.
   اگر برادر بزرگتر نداشته باشید با ارائه مستندات راضی کنننده نظام وظیفه، میتونید برای گرفتن معافیت اقدام کنید.

 24. ارشاد
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۱

  سلام ببخشید من زانو های پام حالت پرانتزی دارند یعنی به هم نمیچسپند+همچنین چشمام هم ضعیف هستن با نمره ۲/۵ آیا معاف از ارزم میشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام اگر مدرک تحصیلیت دیپلم یا زیر دیپلم باشه بله میتونی

 25. محمدرضا حسینی
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹

  سلام من بیماری بیماری نوروفیبروماتوز دارم و هم چنین ۶ سال بسیجی فعال دارم و ۲ تا حکم مسولیت شورای پایگاه و پدرم هم ایثارگر هستن که ۲۸ ماه جبهه دارند و از طرفی دیگر دوره تکمیلی ۳۰ روزه را دارم
  امکان معافیت دائم با رزم برام وجود داره اگر داره از کجا اقدام و پیگیری کنم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقتتون بخیر.
   با ارائه کامل مدارکتون به سازمان نظام وظیفه میتونید برای کسری خدمت اقدام کنید.

 26. علی
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

  سلام با مدرک کارشناسی سربازی تو سپاه چه درجه ای میگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

   سلام وقت به خیر بستگی به آموزشی دارد،اکثرا درجه استوار و یا حداکثر به درجه ستوان سوم منصوب می شوند.

 27. حسین
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۴

  سلام خسته نباشید
  شرایط معافیت از طریق افسردگی را لطف میکنید بگید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام اگر به تایید کمیسیون پزشکی برسه و قابل درمان نباشه میتونی معاف بشی

 28. آوات
  ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸

  سلام وقت بخیر
  من 34 سال سن دارم .پدرم 71 سال سن داره
  و مریض از کار افتاده هستن وهیچ حقوق و مضایه نداره نه دفتر چه بیمه مادرم هم مریض هستش
  من تک فرزند پسر خانواده هستم تمام هزسنه امرار و معاش رو دوش من هستش
  16 سال غیبت دارم .
  آیا من شامل معافیت کفالت می شم .

  • کارشناس ارشد
   ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۴

   سلام
   با ارزوی شفای پدر عزیزتون
   باید از طریق معافیت کفالت پدر (پزشکی) اقدام کنید امکان معافیت هست برات

 29. جواد
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۱

   سلام

 30. رضاااااا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام من پدرم تحت عضو سازمان بهزیستیه و مشکل اعصاب و روان دارم آیا من معافم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام باید شرایطتون بررسی بشه.
   لطفا باشماره 9099072952 تماس حاصل فرمائید.

 31. رضا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام خسته نباشبد من پدرم تحت پوشش بهزیستی هس به خاطر مشکل اعصاب و روان ایا میتونم معاف شم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۴

   سلام باید شرایط کفالت رو جویا بشید از پلیس +۱۰

 32. میلاد کسلخه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۳

  سلام من پدرم ۷۰ سالشه مادرم ۶۰ و منم به سن سربازی رسیدم شش برادریم همشون سربازی رفتن و فقط منم موندم مدد جوی کمیته امداد هم هستن شرایط چطوره؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام.
   شرایط دریافت کفالت داخل سایت نوشته شده.

 33. رضا
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۷

  با سلام .من متولد 80.12.5 هستم و پارسال دیپلم گرفتم پشت کنکور بودم و امسال دارم میرم دانشگاه .ببخشید من فارغ التحصیل خرداد هستم و پارسال از نظام وظیفه نامه گرفتم و بردم مدرسه.. الان من وارد غیبت شدم یا نه ..خواهشاً زود جواب بدین دارم بدبخت میشم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام.
   خیر، شما وارد غیبت نشدید و برای اطمینان بیشتر از طریق پلیس +10 میتونید پیگیری کنید.

 34. هلی
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹

  کدسخامیخوام بگیرم چکارکنم

 35. محمد
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۱

  سلام کف دست وپام عرق میکنه و چشام ضیف هستن یکی نمره اش یک و نیم و دیگری نیم درصد هستش و به نور خورشید حساسیت دارم وقتی بیرون میرم باید یکی از چشام رو بندم و نامه از بهزستی دارم ایا معاف میشم

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام اگه از بهزیستی نامه داری غیبت نداشته باشی میتونی معاف بشی

 36. جواد
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

  سلام من متولد 21/5/80هستم و خرداد99دیپلم گرفتم و پلرسال کنکوردادم قبول نشدم امسال هم کنکور دادم ولی خب نتایج قبولی اواخر شهریور میاد ولی یکهفته دیگه معافیتی که از مدرسه دادن و بردم پلیس 10+تموم میه باید چیکار کنم ؟؟ ایا خود ب خود تا پایان شهریور معاف میشم یا اینکه باید اقدامی انجام بدم .

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام وقت بخیر باید تا قبل ورود به دوره غیبت دفترچه پست کنید و بعد محدد تمدید کنید که تا اون زمان نتایج اعلام شود و در صورت قبولی ایست خدمت لحاظ شود و یا در این حین اقدام به ثبت نام یه دانشگاه بدون کنکور سال 1400 ازاد یا سراسری کنید تا با معدل کتبی برسی شوید و شانس قبولی پیدا کنید موفق باشید

 37. کامیاب
  ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام وقت بخیر
  بنده خرداد امسال دیپلم گرفتم و متولد شهریور ماه هستم .خواستم بدونم چقدر معافیت تحصیلی دارم .چون قبل مشمولیت گرفتم ۶ ماه میشه یا خیر .ممنون میشم جواب بدید چون مبهمه واقعا

  • moshaverarshad
   ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام اگر امسال دیپلم گرفتی تا پایان شهریور سال بعد فرصت داری

 38. عباس
  ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۴

  سلام پسرم معاف از رزم شده دچار اختلال پانیک و اختلالات اعصاب روان اختلال اظطراب اختلال وسواس هسته از کمسیون پزشکی ام تایید شده اما خودش میخواست سربازی بره رفت اما گفتم که اونایی که معاف از رزم شدن نباید اسلحه بهش بدن یا نگهبانی بده اما فرستادنش نگهبانی باید چکار کنم

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۲

   سلام بله کسانیکه معتف از رزم هستن از کلیه کارهای رزمی معاف میشن و کارهای ساده رو بهشون میدن

 39. محمدداودی
  ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۳

  سلام من تک پسرم وپنج خواهر دارم که دوتاشون ازدواج کردن وسه تاشون مجرد هستند.پدرم۶۰سال داره والان ترم چهار هستم دوسال دیگه بعددانشگاه باید برم خدمت،بنظرتون معاف میشم؟درچه صورتی معافیت قطعی هست؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام در صورتیکه پدرتون از کار افتاده باشه یا تحت پوشش نهاد خاصی باشه میتونید معاف باشید

 40. متین
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام بنده فارغ التحصیل کارشناس پرستاری ام و یک شهریور تاریخ اعزام، خواستم بپرسم برای خدمت پدرم که از سال۷۱تا۷۳ در سنندج و سقز کردستان بوده کسری شامل من میشه و چند ماه

  • moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام متین
   ن متاسفانه شامل کسری خدمت نمیشه

   • متین
    ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷

    اما روی سایت در مورد کسری خدمت مناطق عملیاتی پدر تا سال۷۵ توضیح داده که به ازای هر ماه ۹ روز

    • moshaverarshad
     ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷

     بله درسته

 41. محمد
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۸

  ببخشید منظورتون از اینکه برادرم صلاحیت سرپرسی نداشته باشد چه چیزی است میشه توضیح بدید

 42. متین
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام خسته نباشید بنده فارغ التحصیل کارشناس پرستاری ام از مهر ۹۶تا تیر۱۴۰۰ ، اعزامی شهریور ۱۴۰۰ ام ، از مرداد ۹۴ تا الان هم بسیج فعال پایگاه دارم و ۸ ماه بسیج فعال دانشجویی آیا زمانی که دانشجو بودم کسری بسیج پایگاه بهم تعلق می گیره با وجود اینکه پایگاه فعالی زده و حدود چقد کسری بسیج دارم و اینکه سربازی پدرم از ۷۱تا۷۳ در سنندج و سقز بوده ۲۴ ماه ایا برای اون هم کسری می گیرم و چقدر. ممنون

 43. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۹

  سلام خسته نباشید
  من یک کلیه مادر زادی دارم
  با این شرایط معاف از رزم میشم یا معاف کامل؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید .

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام اگه نارسایی شدید داشته باشی معافیت میگیری

   • امیر
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸

    منظور از نا رسایی شدید چیه؟

   • امیر
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

    منطورتون از نا رسایی شدید برای کلیه ای که دارمه؟

 44. محمد
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

  سلام
  بنده مجرد هستم و ازدواج نکرده ام ،دارای یک برادر بزرگ تر هستم که سالم است و پدر بنده فوت کرده اند و برادر من کفالت مادرم و معافیت سربازی را نگرفته است و الان ازدواج کرده و صاحب دو فرزند میباشد من تنها همین برادر بزرگ تر را دارم که ۲۶ سالش است و الان معاف تحصیلی حوزه میباشد و طلبه است و معافیتش تموم نمیشه،چون حوزه و طلبگی تحصیلشون تمومی نداره و همینطور معاف تحصیلی میمونه،و سوال بنده این است ،من می توانم کفالت مادرم را بگیرم و معافیت سربازی را؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۰

   سلام معمولا کفالت ففط به یک پسر بالای18 سال میرسه ولی اگه برادرتون صلاحیت سرپرستی نداشته باشند شما میتونید بعنوان کفیل مادر افدام کنید بشرطی که غیبت هم نداشته باشید

 45. مرتضی
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام من دوماه قبل ۱۸ سالگی دیپلم گرفتم همین امسال .الان ۶ ماه معافیت دارم؟ یعنی نمیتونم کنکور سال بعد شرکت کنم ؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید ممنون

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام اگر امسال دیپلم گرفتید سال بعد هم میتونید کنکور بدید

 46. پدرام
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۴

  سلام پدرم ۲۷ ماه جبهه بودن فقط کارت سربازی دارن میشه برای کسر خدمت استفاده کرد؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام برای گرفتن کسری خدمت باید از محل خدمت خودشون نامه بگیرن بدن به محل خدمت شما که اقدام کنید

 47. پدرام
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۲

  سلام برای افتادن محل خدمت در خود نظام وظیفه که در میدان سپاه هستش باید بزنم نیرو انتظامی؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

   سلام بله زیر نظر نیروی انتظامی هست

 48. سعید
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۱

  سلام من خرداد۹۸ دیپلم نظام جدید گرفتم و سال ۹۸ و ۹۹ کنکور شرکت کردم و برای ۱۴۰۰ هم پیام نور ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم و کنکور دادم و میخوام دوباره همزمان با دانشگاه پیام نور، کنکور ۱۴۰۱ هم بدم که میشه کنکور چهارمم..الان من مشکلی از نظر نظام وظیفه ندارم؟میتونم بعد قبولی ۱۴۰۱ در دانشگاه جدید و هر رشته ای که قبول شدم ثبت نام کنم ؟ از نظر سنوات تحصیلی و اینا مشکلی نیست ؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام اگر ورودی مهر 1399 وارد دانشگاه شدی میتونی کنکور بدی ولی باید انصراف داده باشی

 49. مهدی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲

  سلام وقت بخیر بنده دارم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم درحال حاضر
  پدرم 75سالشه و تحت پوشش کمیته امداد هست و 9تا خواهر و برادر ناتنی دارم اسم مادرم توی شناسنامه پدرم نیست و عقد موقت بوده و مدرکی هم دال بر اینکه صیغه موقت بوده وجود ندارد یه خواهر تنی زیر 18سال دارم و خودمم از بورسیه کمیته امداد استفاده می کنم آیا شرایط معافیت کفالت مادر و یا خواهر رو دارم

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام اره اگه تنها پسر بالای 18 سال مادرت هستی میتونی ازش استفاده کنی

 50. امیر
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام وقت بخیر . بنده متولد 22/9/81 هستم اما مدرسه اطلاع رسانی برای گرفتن معافیت تحصیلی نکرد و بعد اومدن کارنامه ی ترم دوم تازه به ما گفتن که همچین کاری باید بکنید . اقدام کردم اما پلیس +۱۰ گفتن که دیر اومدی تو سیستم ثبت نمیشه باید توجیح نامه ی غیبت بزنی ‌. به نظرتون امکان داره قبول کنن و معافیت تحصیلی رو بدن؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام اره میتونی بگی که بعلت بیماری نتونستی مراجعه کنی ولی گواهی از پزشک ارت میخوان

 51. امیر چراغی
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

  سلام من یه درس تجدید داشتم از پارسال و امسال خرداد قبول شدم و از طریق همین درس تا 1401/2/16 معاف هستم اما می‌خوام بدونم میتونم واسه کنکور سال دیگه شرکت کنم با این شرایط مثلا یه چند ماهی بیفته عقب تا کنکور شرکت کنم ؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام خیر چون معافیت تحصیلی شما قبل از کنکور سال بعد تموم میشه

 52. میثم
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام من بدون اطلاع خودم برام پذیرش نیرو دریایی ارتش گرفتن تقریبا یک هفته دیگه اعزامه ولی هنوز کد نخورده میتونم تا قبل از اینکه کد بخوره یه پذیرش جدید بگیرم؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۹

   سلام خیر فقط میتونید تمدید کنید که دیگه یک هفته براش زیاد نیست و زمان ندارید

 53. امیر رضا
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام ۶ سال غیبت دارم فراری نیستم
  میخوام روحانیت طلبگی بخونم امکانش هست یعنی معافیت تحصیلی یا….
  یا با ۶ سال چیکار کنم امکان خرید یا….ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی افسردگی گرفتم نیاز به کمک دارم

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹

   سلام برای تحصیل نباید غیبت سربازی داشته باشید

 54. امیر رضا
  ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام ۶ سال غیبت دارم فراری نیستم
  میخوام روحانیت طلبگی بخونم امکانش هست یعنی معافیت تحصیلی یا….
  یا با ۶ سال چیکار کنم امکان خرید یا….ممنون میشم راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰

   سلام با غیبت سربازی نمیتونید ادامه تحصیل بدید

 55. G
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۶

  ۶ سال غیبت دارم چیکار میشه کرد راهنمایی لطفا

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام امکان داره ببخش جریمه غیبت امسال هم بیاد که اگه دفترچه بفرستی جریمه اضافه خدمت نداشته باشی

 56. آرتا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام . من در حال حاضر اختلال پانیک دارم مربوط ب اعصاب و روان فک میکنم . وقتی حمله پانیک بهم دست میده سر درد اول میاد بعد تپش قلب بالا و در اخر قفل شدن کل بدن و افتادن زمین. و ترس از مرگ از علاماتیه ک این حمله بهم دست میده .و . .. اینکه من بچه بودم تمرکز هواس هم داشتم و پرونده دارم تو کلینیک بیمارستان شرکت نفت . و اینکه میخواستم بدونم میتونم اقدام کنم؟ من کاردانی هستم و مشمولم در حال حاضر از بهمن 99 مشمول شدم .. میخواستم ببینم میتونم معاف بشم

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام اره اگر مشکل بیماریت به تایید کمیسیون پزشکی برسه و پرونده ارائه بدی میتونی از معافیت استفاده کنی

 57. یاسین
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

  سلام
  بنده پدرم مشکل شنوایی شدید داره و بی سواد هستن و مشکل صحبت کردن داره یعنی خیلی سخت میشه فهمید که چی داره میگه و سنش ۵۶ ساله و بیکار هستش من کار میکنم و در مخارج کمکش میکنم هیچ برادر و خاهری هم ندارم معافیت شامل بنده میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای اطلاع دقیق از مشاوره نظام وظیفه خود هم از طریق پلیس +10 اقدام کنید برای پیگیری و استارت کارهای معافیت و هم از طریق مشاوران مرکز ایران تحصیل میتوانید ولی اگر شرایط پذر شما به صورتی باشد که امکان شاغل شدن را ندارن و ناتوانی شدید دارن و امکان کار کردن محیا نباشد شانس خواهید داشت موفق باشید

 58. بِیگی
  ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۳

  سلام خسته نباشید..بنده متولد ۸۰ هستم میخواستم معافیت پزشکی دائم بگیرم میخواستم بدونم میتونم معاف دائم شم؟ دیسک کمر خفیف دارم دیسک گردن خفیف..۳ ماه پیش تصادف کردم و مهره چهار کمرم شکست و هنوز ک هنوز کاملا خوب نشده و دردش شدیده..مینیسک زانو چپم هم صدمه دیده گاهی درد میکنه..مدرکت تحصیلیمم زیر دیپلم هستش..

  ممنون میشم کمکم کنید.تشکر.

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام اره چون زیر دیپلم هستی ولی الان گرفتن معافیت بخاطر کمبود سرباز سخت شده ولی ارزش اقدام کردن رو داره

 59. جواد
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۸

  سلام خسته نباشید برای تغییر ادرس و برداشتن بومی بودن از پرونده میشه تغییر ادرس داد؟

 60. سهراب رضایی منش
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵

  سلام من دانشجوی انصرافی هستم و مهلت معرفی یکساله من ۴ شهریور تمام میشود / می خواهم مجددا در مهر ماه وارد دانشگاه شوم :
  ۱- آیا باید درخواست اعزام کنم یک هفته قبل از ۴ شهریور در پلیس + ۱۰ ؟
  ۲ـ اگر بخواهم برای معافیت پزشکی اقدام کنم از یک هفته به پایان مهلت باید اقدام کنم یعنی (مثلا ۲۵ مرداد) یا باید از ۲ماه قبل اقدام کنم یعنی مثلا از تیرماه ؟؟ که تا ۴ شهریور ۲ ماه فرصت باشد
  ۳- میشه برای اینکه مشکلی پیش نیاد . یک هفته مانده به ۴ شهریور (مثلاً۲۵ مرداد) درخواست اعزام بزنم و همزمان درخواست معافیت پزشکی یعنی ۲ درخواست همزمان که مشکلی برای غیبت خوردن نداشته باشم ؟؟
  لطفا پاسخ ۳ سوال من رو بدید ممنون

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۳

   سلام سهراب
   یک هفته مونده به اینک تموم بشه مهلت معافیت تحصیلی اقدام کنید پلیس +10

 61. نیما
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۶

  سلام ، من دانشجو ورودی آبان ۹۹ هستم و هنوز برای معافیت دانشجویی اقدام نکردم اگه الان اقدام کنم مشکلی واسم پیش میاد یا مشکلی برام پیش اومده؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۰

   سلام نیما بستگی داره کی مدرک دیپلم گرفته باشین

 62. آرمین
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام ببخشید وثیقه سربازی من درسایت ها دیدم 15 میلیون برای سفر های سیاحتی ولی رفتم نظام وظیفه 30میلیون خواست .در این باره اهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام بله برای سفر سیاحتی30 میلیون هست

 63. کاوه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۶

  معافیت پزشکی دائم به خاطر بیرون زدگی فتق کمر در مهره L4,L5 و لمسی شدن دست و پا امکان پذیره؟

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام اگر دیپلم یا زیر دیپلم باشی به احتمال 70 درصد بله

 64. عباس کریمی
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

  ببخشید من متولد 1359 هستم عفو رهبری شامل من میشود یا اینکه میتونم بخرمش؟باتشکر

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱

   سلام خرید خذمت فعلا برداشته شده و فعلا شامل عفو رهبری هم نمیشید

 65. م.ع
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۱

  سلام.متولد ۸۰/۸/۱۰ ام.آخرین سال تحصیل رو که دوازدهم بوده،بزرگسالان بودم.و دوسال معافیت تحصیلی داشتم.آبان امسال معافیت تحصیلیم تموم میشه.سوالم اینه با توجه به سنم، اگه من تا قبل ۲۰ سالگی تموم، دیپلم بگیرم، میتونم معافیت یکساله بعد دیپلم بگیرم؟ ممنون.

  • moshaverarshad
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام م.ع
   ن متاسفانه نمیتونید معافیت تحصیلی از نظام وظیفه بگیرید

 66. معین حسین زاده
  ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام
  26سالمه لیسانس برق چند ماهی میشه فارغ التحصیل شدم
  برای معافیت دائم از طریق راکورواتوم اقدام کردم پزشک اول ارجام داد متخصص پزشک متخصص جهت معاینه پزشکی و رادیولوژی ارجام داد بیمارستان
  در رادیولوژی گرفته شده زاویه زانوراست23درجه زاویه زانو چپ 20درجه اعلام شد.پزشک جواب رادیولوژیمو دید و گف 20روز دیگه باید بری شورا
  (ضمن اینکه 9سال پیش هم تصادف کردم و پای چپم از ناحیه ساق شکست و با گج گرفتن جوش خورد)
  میخواستم بدونم برای معافیت دائم از این طریق ملاک فقط همین که زاویه انحنا بالای 15درجه باشه کافیه؟؟؟
  شرایط فیزیکی مطرح نیست؟؟
  الا من صدردصد معاف میشم؟؟
  ممنون از شما

  • moshaverarshad
   ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام اگه مدرک تحصیلیت کمتر از کارشناسی بود صد در صد میتونستی ولی چون لیسانس داری احتمال70 درصد معاف بشی شرلیط فیزیکی خیلی مهمه یعنی نحوه راه رفتن

   • معین حسین زاده
    ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۶

    من قوانین معافیت پزشکی نظام وظیفه رو خوندم واسه ژئوراکورواتوم چیزی راجب مدرک تحصیلی نگفته بود فقط زده اگه بالای 15درجه باشه معاف دائم کمتر از 15درجه معاف از رزم هیچ تبصره ای هم ننوشته بود در صورتی که واسه بند هایه دیگه قانون معافی اگه مدرک تحصیلی ملاک بوده زیر همون بند تبصره زده بودن … کجایه قانون معافیت زدن میشه راهنماییم کنید ممنون از شما

    • moshaverarshad
     ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

     سلام برای مفاد معافیت ها زیر هر مواد تبصره هم گذاشتن

 67. کردوان زارعی
  ۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام وقتتون بخیر
  بنده پدرم خادم مسجد هست در سنندج و متاسفانه بخاطر مشکلی که از ناحیه پا دارند نمی توانند کار کنند و ما هیچ گونه درآمدی از هیچ گونه سازمان یا ارگانی دریافت نمی کنیم فقط کمکهای مردمی هست که به ما می کنند و نظافت مسجد بعهده من هست من فقط یک برادر کوچکتر از خودم دارم بنده می تونم معافیت سرپرست خانوار بگیرم
  سپاسگزارم ممنون اگر پاسخ بدید

  • moshaverarshad
   ۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۴

   سلام اگر شما تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشید میتونید صد در صد معافی بگیرید که باید از اون ارگان نامه بگیرید

 68. امیر
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۳

  سلام خسته نباشید من پدرم عضو کمیته امداد هست و مریض و سن بالای۶۵ سال دارن مادرمم خونه دار و مریضن دوتا برادر دارم جفتشونم سربازی رفتن و الان متاهلن و دوتا خواهرم دارم پدرم نمیتونه کار کنه و سنشم بالاعه ایا میتونم معافیت بگیرم؟؟؟؟

 69. امیر
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰

  سلان خسته نباشین من پدرم عضو کمیته امداد هستن و سنشون بالای۶۵سال هستش و مریض هستن و نمیتونن کار کنن مادرمم خونه داره و مریض دوتا برادر بزرگترمم رفتن سربازی دوتا خواهرم دارم ایا میتونم از سهمیه کفالت واسه معافیت استفاده کنم؟؟؟لطفن جواب بدین

 70. علیرضا
  ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۷

  سلام
  پدر من بازنشسته نیروهای مسلح هستن
  از سال 68 تا 78 در منطقه امیدیه نیروهوایی مشغول خدمت بوده اند
  آیا کسری به من تعلق میگیره ؟

 71. علی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

  سلام بنده دانشجو هستم پدرم و مادرم و خودم تحت پوشش کمیته هستیم پدر دیسک کمر و مفصل زانو هاش ساییده و دکترا گفتن قابل ترمیم نیست و پدر چشمایش را بخاطر اب مروارید عمل کرده و مادرم هم دیابت و چربی دارد . پدرم ۶۹ سالش و مادرم ۵۹ سالش هست و ۹ فرزند هستیم که ۷ تا از انها ازدواج کرده اند و من و برادرم که او هم بالی ۱۸ سال است و سربازی کرده است ایا من شامل چه معافیتی میشوم

  • moshaverarshad
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۳۴

   سلام علی
   با توجه به اینک برادر بزرگتر از 18 سال دارین شما نمیتونید معافیت برای پدرت بگیری

 72. ابوالفضل
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۴

  سلام خسته نباشیدپدرمن۱۰درصدجانبازی داره و۲۵ماه سردشت خدمت کرده برادرم معاف شده ایامنم معاف میشم یاکسری خدمت به منم تعلق میگیره؟؟ممنون میشم جواب بدین.❤🙏

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام جناب ابوالفضل با توجه به اینک برادرتون استفاده کرده شما نمیتونید از معافیت سربازی استفاده کنید
   فقط شما میتونید مابین 3 تا 6 ماه از کسری خدمتتون استفاده کنید

 73. مهران
  ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام
  من کف پام صاف دیپلم هم نگرفتم میخواستم بدونم میتونم معافیت بگیرم؟

  • مشاور ارشد
   ۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۴

   سلام اگه یکی از موارد معافیت رو داشته باشید بله می تونید معافیت سربازی بگیرید.

 74. محمد مهدی صفایی
  ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۸

  سلام من متولد ۱۳۸۰/۹/۱۲
  آذر ۱۳۹۹ رفتم تو ۱۹ سال
  اگه یک سال دیگه خدمت به تعویق بندازم اضافه میخورم

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام معافیت تحصیلی داشته باشین‌ میتونین سربازی نرین ولی در صورتی که معافیت تحصیلیتون تموم بشه نمیتونید

 75. احد
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۲

  سلام و خسته نباشید.من پدرم جانباز 30 درصد با 21 ماه خدمت در جبهه بود.سال 97 پدرم فوت کرده و من و مادرم باهم زندگی می کنیم.یه برادر بزرگتر از خودم هم دارم که متاهل هست و معافیت گرفته برا جانبازی پدرم.آیا امکانش هست که من برای مادرم معافیت کفالت بگیرم؟؟؟؟؟؟

 76. حمید
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۳

  سلام من اعزامی ابان ماه ۹۸ هستم ۶ماه کسری خدمت ایثارگری پدرم رو نتونستم استفاده کنم چون ۳ماه غیبت دفترچه ای دارم میخاسم بببینم قانون جدیدی ثبت نشده ک بتونیم استفاده کنیم از کسری؟؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۱

   سلام قانون جدید که نه لحاظ نشده ولی در صورتی که بتونین غیبتتونو موجه کنید میتونید استفاده کنید

  • مهدی
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام ببخشید من پاهام پرانتزی و دکتری که همون اول نظام وظیفه معرفی کردن فهمید ولی برام ثبت نکرد الانم دچار مشکل زانو درد شدم و فرماندمم باهام لج کرده که دو روزه اومدی پاهات درد گرفته کمیسون نمیفرستمت ایا راه دیگری هست برا معاف از رزم کردنم میتونم پیش کمیسون نظام وظیفه برم ؟لطفا راهنماییم کنید

 77. امیر
  ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام . من شهریور ۹۸ دیپلم گرفتم و تا پایان شهریور۹۹ فرصت معرفی داشتم ولی به دلیل تعویق کنکور خودم رو در تاریخ مقرر معرفی نکردم و اواسط آبان ۹۹ برای ثبت نام دانشگاه آزاد از پلیس۱۰+معافیت تحصیلی گرفتم ، میخواستم بدونم میتونم در کنکور۱۴۰۰ شرکت کنم و وقتی قبول شدم از دانشگاهم انصراف بدم و برای دانسگاه جدبدم از پلیس ۱۰+معافیت تحصیلی بگیرم

  • مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۱

   سلام بله شما میتوانید یکبار انصراف بدین و رشته جدیدتون ادامه تحصیل بدین

 78. علی محمدی
  ۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۷

  سلام خسته نباشید
  من پدرم در سال ۷۶ در خوی مرز خدمت کرده در اورگان سپاه نیروی مقاومت میخواستم ببینم کسری به من میرسه یا نه ممنون

  • مهدی
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام .اگر کسی اعزام کرده ولی غیبت خورده و کلا فراری محسوب میشه و کلا خودشو معرفی نمیکنه . وبعداز چند ماه یا یک سال ازدواج کنه و متاهل میشه.آیا مکان اموزشی‌اش مال قبلا میمونه یا تغییر میشه و مکان خدمتش محل سکونت خود یا نه ؟

   • کارشناس ارشد
    ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۹

    سلام لطف کنید با مشاوران ما تماس بگیرید تا به صورت رایگان راهنماییتون کنیم

 79. فریبرز
  ۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۸

  سلام.پدر من نزدیک به ۳سالی هست که غیبش زده فقط گاهی تماس میگیره از زمانی که رفت خرج خواهر و مادرم گردن من درسمم به خاطر این‌موضوع ول کردم الان غیبت خوردم بعد این همه سال ما تونستیم طلاغ مادرم و بگیرم میخوام کفالتش و بعهده بگیرم اما این غیبت مشکل ساز شده راهی هست برا توجیحش میتونم معافیم و بگیرم

 80. Ali
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱

  سلام اگه توی ارشد پایان نامه رو تحویل نداده باشیم یا به هردلیلی تایید نشده باشه و بخوام برم خدمت باید با مدرک لیسناس برم یا مدرک معادل مد دانشگاه؟؟

  • مشاور ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام مدرک لیسانس میخوره براتون

 81. علی اکبر
  ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۵

  سلام وقت بخیر
  من فارق تحصیل اذر 99 هستم داررای مهندسی تکنولوژی نرم افزار.
  برای امریه نیاز به 6 ماه بیمه در شرکت دانش بنیان هست،ایا میشه در یک شرکت دانش بنیان فعالت کنم و بیه را دریافت کنم،بعد از اون برای امریه به یک شرکت دیگه دانش بنیان بروم و اونجا ادغام کنم برای امریه(با توجه به این که بیمه قبلی برای من حساب شود و پیش نیاز سابقه بیمه دجهت امریه باشد)؟

 82. محمد
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۹

  با سلام… لطفا سوال منو جواب بدید. با تشکر
  بنده دانش اموز سال دوازدهم هستم تقریبا تا اخر خرداد ۱۴۰۰ یعنی بعد اتمام امتحان نهایی درسم تموم میشه دیپلم میگیرم..
  شرایط من از لحاظ پزشکی طوریه که برای دیپلمه ها معافیت میدن برای بالا تر یعنی کارشناسی و کارشناسی ارشد معاف از رزم
  سوالات من:
  ۱_ایا میتوانم بعد از خرداد حد فاصل سه ماه تابستان برای معافیت اقدام کنم؟
  ۲_اگر معاف نشوم میتوانم ار فرصت یکسال فارغ التحصیلی برای کنکور سال بعد شرکت کنم یعنی ۱۴۰۰ قبول نشم معاف هم نشم میتونم برای ۱۴۰۱ ثبت نام کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۹

   سلام و وقت بخیر شما بعد ازمون نهایی خرداد اقدام کنید در صورتی که معاف شدین چه بهتر در صورتی ک‌به‌شما معافیت ندن میتونین از یکسال معافیت تحصیلی خودتون استفاده کنید

 83. محمدحسین دبیرزاده
  ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۷

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من در منطقه ی بد اب و هوا خدمت میکنم که دو ماه کسری بد اب و هوا بودن داره
  الان 7 ماه کسری ایثارگری اوردم و گفتند به خاطر این 7 ماه یک ماه از کسری بد اب و هواییت کم میکنیم و یک ماه کسری بهت میدیم
  خواستم ببینم همچین چیزی قانونی و درسته؟
  ممنون

 84. mehdi
  ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۰

  سلام علیکم .بنده اعزام به خدمت کردم ، بعد به محض دریافت برگه سفید بیماری ام شدید شد بعد از طریق نظام وظیفه ابطال و درخواست معافیت پزشکی کردم .که برم کمیسیون، آیا اگر معاف از رزم زدن برام دوباره به همان ارگان و محل اموزشی بیوفتم یا جایی دیگر .مثلا اول ارتش بود بعد نیروی انتظامی یا سپاه تغییر میشه یا ن

 85. علی
  ۲۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام من در حین اموزش گروه ب شناخته شدم و۱۵ روز اموزش دیدم ولی به کمسیون فرستادن اگه از گروه ب در بیام و به الف برگردم باید بازم برم اموزش ببینم یا مستقیم میرم یگان؟

 86. روزبه
  ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام میخواستم بدونم بعد از ایست خدمتی اگر دوباره بخواهیم به خدمت برگردیم ،دوباره دقیقا همون پادگان برمیگردیم یا ممکنه که عوض بشه؟
  میدونم نیروی خدمتی تغییر نمیکنه
  من نیرو زمینی ارتش هستم و میدونم بازم همون نیرو زمینی باید خدمت کنم ، اما پادگانم ممکن است که عوض بشه؟

 87. رضا
  ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۲۶

  سلام.
  من 20 بهمن 99 مهلت 12 ماهه برای ارسال دفترچه سربازیم به پایان می رسه. الان آزمون دکتری 99 رو ثبت نام کردم و همزمان میخوام برای دریافت امریه هم اقدام کنم تا در صورت عدم قبولی در آزمون دکتری و رفتن به خدمت سربازی، بتونم امریه داشته باشم. میخواستم به بدونم که باید دفترچه رو در چه تاریخی از این مهلت باقی مانده ای که دارم ارسال کنم تا هم بتونم فرصت برای حضور در آزمون دکتری در 15 اسفند داشته باشم و هم اینکه فرصت اقدام برای دریافت امریه رو از دست ندم؟

 88. مریم
  ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۸

  سلام من طلاق گرفتم برای معافیت کفالت مادر اقدام کردم از ۲۴اردیبهشت اقدام کردم تا الان به من جوابی ندادند دو تا ۵۵روز گفتند باید صبر کنم ولی دوستام یک ماهه جواب براشون اومده سوالم اینه طبیعی هست سه ماه بیشتر صبر کنیم یا اشکالی هست؟

 89. امید
  ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۲

  سلام،بنده به علت کرونا ۳۰مهر۹۹طبق اعلام سازمان سنجش فارغ التحصیل شدم وکنکورارشدپذیرفته شدم،اکنون که برای ثبت نام وگرفتن معافیت تحصیلی مراجعه کردم نظام وظیفه چون شما ۳۱شهریورفارغ التحصیل نشده ایدومعافیت سیستمی است،سیستم ایرورمی زنه،وبایدمشکل توسط مسؤلین مافوق تهران حل شود،خواهشمندم با توجه به اینکه ،این مشکل جمعی از دانشجویان است که سال آینده محروم از شرکت درکنکورمیشویم،کمک کنن که حق ما درحال ضایع شدن است،چون بین فارغ التحصیلی وقب‌ولی ارشد ما فاصله ای هم نیفتاده است

 90. شایان
  ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷

  سلام
  من برگه کسری بسیجم رسیده به دستم.چقدر طول میکشه تا توی سامانه ناجا ثبت بشه ؟

 91. شیوا
  ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۹

  سلام نداشتن مادرزادی یک کلیه معافیت دائم داره؟؟؟

 92. محسن
  ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۶

  سلام
  بنده دیسک کمر دارم شدید هم هست و احتمال معافیتم وجود داره
  الان محصل هستم و درسم یک ماه و نیم دیگه تموم میشه
  اگر الان و حین تحصیل برا معافیت اقدام کنم ( چون میگن دیسک کمر معافیت دایمی داره) ،
  بعد توی این یک ماه و نیم تکلیفم مشخص نشه و بعد از این یک ماه و نیم ، بگن معاف نمیشی ،
  بلافاصله بعدش باید برای اعزام اقدام کنم ؟
  از فرصت یکساله بعد از فارغ‌التحصیلی برای معرفی نمی تونم استفاده کنم؟

  • dr-naqizade
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۳

   سلام و وقت بخیر شما حین تحصیل نمیتونین اقدام کنید

 93. محسن عاشوری
  ۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۷

  سلام دکتر برای اعزام وضعیت جسمانی منو سالم زد یعنی تو برگه سفید ولی حین خدمت رفتم بیمارستان ۵۰۵‌ارتش مربوط به اعصاب روان معاف از رزم واسم نوشت میخواستم بدونم روی کارت یا داخل کارت پایان خدمتم گروه ب یا معاف از رزم ثبت میشه؟ میتونم این معاف از رزمو باطل کنم چون به دکتر گفتم فقط بزن انتقالی به موطن خود راهنمایی کنین ممنونم از شما

  • dr-naqizade
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام و وقت بخیر
   روی کارت پایان خدمتتون معاف از رزم نمیخوره

  • dr-naqizade
   ۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۱

   سلام و وقت بخیر
   معاف از رزم روی کارتتون چاپ نمیشه

 94. محمد قنبری
  ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۶

  سلام .
  امکان تماس از موبایل نمیباشد؟
  همچنان اپراتور شماره را اشتباه اعلام مینماید.
  متاهلم و متولد ۶۸ زیر دیپلم .
  امکان خرید خدمت وجود دارد.
  لطفا راهنمایی نمایید.

  • dr-naqizade
   ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام و وقت بخیر شما می بایست با شماره 9099072952 با تلفن ثابت بدون پیش شماره تماس بگیرید.

 95. dr-naqizade
  ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۶

  سلام
  بله برا تمامی دانشجویان این قوانین صدق میکند

 96. emran
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۲

  سلام و خسته نباشید، بنده چهار ماه خدمت کردم در ارتش (دوماه آموزشی و دوماه در یگان) و بعدش دانشگاه قبول شدم و الانم درسم تموم شده ….آیا دوباره باید دوره آموزشی رو برم؟ یا ادامه خدمتم در همان یگانی که افتاده بودم خواهد بود؟

  • dr-naqizade
   ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۳

   سلام و وممنون
   شما بعد تحصیلتون همون یگانی که افتاده بودین ادامه خدمتتونو انجام میدین

   • دانیال
    ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

    با سلام؛دقیقا منم همین شرایط‌ دارم ولی همکارتون که مشاور بودن نوشته بودن که آموزشی لازم نیست برید ولی یگان و حتی ارگانتون هم ممکنه تغییر کنه

    • moshaverarshad
     ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲

     سلام اگه دوره تکمیلی رفتی اموزشی لازم نیست

 97. یاسر
  ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲

  سلام بنده سرباز امریه یعنی سرباز معلم هستم ایا می توانم از کسری خدمت استفاده کنم ،کسری خدمت بنده داشتن ۸ سال کارت فعال بسیج است ؟؟

  • dr-naqizade
   ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۳

   سلام و وقت بخیر
   ن نمیتونید

 98. محمود ناصری
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۴

  سلام وقت بخیر محمود ناصری هستم که متولد سال ۷۸ ۱۲ ۱۸ ودر سال ۹۷ ۱۱ ۳ پیش دانشگاهی گرفتم و چند روز پیش رفتم برای پلیس +۱۰گفتند تا ۱۸ ۱۲ ۹۸ وقت داری مدارکم کامل کردم و میخواستم دفترچه پست کنم و گفتند سیستم بسته شد صبر کن تا اردیبهشت ایا غیبت هم می خورم.

  • dr-naqizade
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۷

   سلام و وقت بخیر بخاطر وضعیت پیش اومده برا همه اینطوری نگران نباشید

 99. مهدی
  ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۲

  سلام و خسته نباشید

  بنده کاردانی دارم و بخاطر همین باید خدمت سربازی را حتما تمام کنم

  بعد کنکور سراسری شرکت کنم.

  من اواخر اسفند یا اوایل فروردین سال ۹۹ سربازیمو تموم میکنم

  میخواستم ببینم میشه برا ورودی بهمن سال۹۹ از الان بخونم و کارت پایان سربازیمو یه ماه یا دوماه دیر به دانشگاه مربوطه تحویل بدم

  ممنون میشم

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰

   سلام و وقت بخیر نامه به پلیس +10 میزنن
   که ممکن قبول نکنند شما میتونید برا تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنید

 100. امیر
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱

  سلام ببخشید من bmi بالایه ۴۰ هستم شندیدم چاقی مفرط بی ام آی بالای ۴۰ معاف هست درسته بالایه ۴۰ معافیت داره یانه من مشمول شدم میخوام ببینم اقدام کنم یانه لطفا زودتر جواب بدین

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام و وقت بخیر شما با مرکز مشاوره تماس بگیرید همکارامون شرایط معافیتشو بصورت کامل بهتون توضیح بده

   • دانیال
    ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۰

    سلام،وللا هرچی به شماره که ثبت شده زنگ میزنیم میگه در شبکه وجود نداره

    • moshaverarshad
     ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

     سلام بخاطر شلوغی خطوط هستش

    • کارشناس ارشد
     ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

     9099072952 با این شماره تماس بگیرین از طریق تلفن ثابت پاسخگو هستیم جناب

 101. Amir
  ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۷

  سلام خسته نباشید من از چنتا از سربازا شنیدم که بعد از عید قرار بر این هست که میخان کسری هارو بردارن میخاستم بدونم آیا درسته این خبر یا خیر ممنون میشم جواب بدین.

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۸

   سلام و وقت بخیر هیچ اطلاعیه مبنی بر برداشتن کسری خدمت سربازی نزاشتن فعلا

 102. مهران
  ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۲

  سلام. نظام وظیفه برای سنوات ارفاقی من موافقت کرده ولی بعدش خودم نتونستم برم دانشگاه و تکمیلش کنم. بخاطر همین ترم قبلیم آخرین ترمم بوده. حالا من رفتم برای اعزام دفترچه پست کنم و 5 روز دیرتر اقدام کردم و یعنی 5 روز غیبت داشتم. چون تو نامه دانشگاهم انصرافم از تاریخ ترم قبلم خورده بود. حالا من دفترچه پست کردم و تو برگه سبزم که پلیس 10+ داده غیبت نخوردم. امکانش هست که غیبت بزنم برام در آینده و اگه زدن راهی وجود داره؟

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۳

   سلام و وقت بخیر از اخرین تاریخ که انصراف زده شده یکسال بگذره و بعد یکسال حتی یک روز هم بگذره براتون غیبت محسوب میشه

 103. قاسم
  ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۴

  ببخشید یعنی معافیت تحصیلی لازم نیست؟.. چون بار دومه میخوام کنکور بدم!..

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۵

   سلام و وقت بخیر
   بستگی به این داره که اخرین مدرک تحصیلیتونو کی گرفتین

 104. قاسم
  ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۳

  سلام خسته نباشید
  من امسال برای بار اول (98)کنکور دادم و میخوام سال آینده (99) دوباره کنکور بدم آیا معافیت تحصیلی لازمه یانه…؟ متولد 4/7 /80 هستم. اگه لازمه کی باید اقدام کنم؟.. (دیپلم رو خرداد گرفتم)..

  • drnaqizade
   ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۴

   سلام و وقت بخیر در صورتی که کنکور بدین و موفق به قبول بشین خود دانشگاهی که قبول شدین نامه به پلیس +10 میزنه و کاراشو پیگیری میکنید

 105. abas
  ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰

  سلام خسته نباشین مادر من ۱۵ ساله تحت پوشش بهزیستی هستن پدرمم به علت دیسک کمر و ناتوانی و اعتیاد قادر به انجام کار نیستن من میتونم از بهزیستی برای معافیت اقدام کنم

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام و وقت بخیر
   برا پدرتون کار از افتادگی زدن؟

 106. مهدی
  ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام من بیماری برص دارم قسمت های کناری چشمام هردو مقداری ازپیشانیم وارنج وزانو دیگرقسمت های بدنمم هست میخواستم بدونم امکان اینکه معاف بشم هست یانه توروخداجواب بدیدچندماه هست که فکرم مشغوله

  • drnaqizade
   ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام و وقت بخیر
   شما بایستی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید و براتون راهنمایی کنند

 107. علی
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳

  سلام خسته نباشید.
  من پذیرش سپاه شدم تتو دارم روی بدنم میخواستم ببینم اونجا برام مشکل پیش میاد؟

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام و وقت بخیر ممکن شما موقعی که دعوت مصاحبه میشین بخاطر تتو شمارو قبول نکنن پاکش کن مطمن برو

 108. میثم
  ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام من متولد ۱۳۸۰/۱۲/۲۷هستم
  میخام برم دفترچه پست کنم وایم مشکلی پیش نمیاد ۲ ساله مدرسه نمیرم

  • dr-naqizade
   ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام و وقت بخیر با توجه به سنتون مشکلی براتون پیش نمیاد

 109. كاوه
  ۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۹

  سلام من دو ساله از دانشگاه در مقطع كارداني اخراج شدم
  چند روز پيش تصميم گرفتم برم خدمت
  رفتم دانشگاه كه برگه اي كه بايد ببرم پليس +١٠ را بگيرم بهم گفتن ٣مليون بدهكار دانگاه هستي تا تصويه نكني نميديم اون برگرو بهت
  من اگه پول داشتم كه درسمو ميخوندم اخراجم نميكردن به دليل غيبت
  لطفا كارشناساي محترم يه راهنماييم كنن كه بايد چيكار كنم كه بتونم برم خدمت؟

  • dr-naqizade
   ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۸

   سلام و وقت بخیر دوست عزیز جناب کاوه شما فقط از طریق تسویه با دانشگاه براتون میسر در غیر اینصورت متاسفانه نمیتونید

 110. امیر
  ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام خسته نباشید من مهلت یکساله بعد از فارغ التحصیلیم پایان شهریور98 تموم میشه حالا این پیامو دریافت کردم ( دانشجوی گرامی سنوات تحصیلی شما مورخه 1398/6/2 به اتمام میرسد پیگیری نمایید درصورتی که کمیسیون دانشگاه شما را حاعز شرایط ادامه تحصیل تشخیص داد حداکثر ظرف 3ماه درخواست خود را در دفتر پلیس+10 ثبت نمایید .درغیر این صورت شما مجاز به ادامه تحصیل نخواهیدبود) متولد 2شهریور78 هستم حالا میخواستم بدونم ثبت نام دانشگاه که تو ماه مهر انجام میشه از لحاظ سربازی مشکلی ندارم اگه دارم باید چکار کنم . ممنون از شما

  • hosseini
   ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۵

   سلام ممنون هیچ مشکلی برا شما پیش نمیاد

   • محمد
    ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۹

    سلام وقت بخیر در مورد معافیت پزشکی سوال داشتم که آیا بیماری واریکوسل شامل معافیت می‌شود
    بنده سال قبل عمل واریکوسل را انجام دادم ولی متأسفانه امسال بیماری من دوباره عود کرده و دوباره نیاز به عمل دارم آیا شرایط معافیت را دارم

    وسوال بعدی این است که سنم هنوز به ۱۸نرسیده از الان میتونم کار های معافیت را انجام دهم

    • کارشناس ارشد
     ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۹

     سلام وقت بخیر.
     شرایط معاقیت واریکوسل و درجه آن، به صورت دقیق در سایت سازمان نظام وظیفه درج شده است و اگر شرایط معافیت را نداشته باشید میتونید از بحث معاف از رزم استفاده کنید.

ایران تحصیل
تماس با مشاور