ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

شرایط استخدام ارتش ۱۴۰۲ + {عمومی و اختصاصی} | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲۱
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
شرایط استخدام ارتش۱
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط استخدام ارتش 1402 اعلام شد. نیروی زمینی، هوایی، دریایی و نیروی پدافند هوایی ارتش هر ساله از بین متقاضیان مرد دارای شرایط اعلامی برای استخدام در ارتش آزمونی را برگزار می‌کند. افرادی که دارای شرایط اعلام شده از سوی سازمان ارتش باشند، این امکان را دارند که از طریق سایت آجا به نشانی aja.ir مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.  

 استخدام سازمان ارتش جمهوری اسلامی در دو مقطع افسری و درجه‌داری انجام می‌شود و شیوه پذیرش در هر یک از این مقاطع با یکدیگر متفاوت خواهد بود. تمامی فرایند ثبت نام استخدام ارتش به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد. ولی برای پیگیری مراحل گزینش، متقاضیان می‌بایست به صورت حضوری به دفاتر استخدامی هر یک از استان‌ها مراجعه نمایند. چنانچه شما متقاضیان گرامی استخدام سازمان ارتش نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی هستید، می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 در تماس باشید تا شما را به بهترین نحو یاری کنند. 

معرفی سایت استخدام ارتش جمهوری اسلامی

همه داوطلبانی که مایل به استخدام در نیروی زمینی، هوایی، دریایی، پدافند هوایی و سازمان‌های تابعه ارتش هستند، باید از طریق سایت استخدامی این سازمان به آدرس www.aja.ir مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند. از این رو جزئیات مربوط به پذیرش ارگان‌های مختلف نیز در همین سایت اعلام خواهد شد.

ارتش جمهوری اسلامی به عنوان سازمان برگزارکننده آزمون استخدامی نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی ارتش استخدام به عمل می‌آورد. استخدام ارتش در دو مقطع درجه‌داری و  افسری خواهد بود و شیوه پذیرش هرکدام از این دو با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

 همه مراحل استخدام افسری ارتش به صورت آنلاین از طریق آدرس www.aja.ir انجام می‌شود و همه مراحل آزمون نیز از ثبت‌نام تا اعلام نتایج به صورت حضوری توسط دفاتر گزینش و استخدام استان‌ها انجام می‌شود و اخبار و اطلاعیه‌های مهم نیز از طریق سایت ارتش اعلام خواهد شد. بر این اساس افراد متقاضی برای آگاهی از شرایط و ضوابط، زمان ثبت‌نام و برگزاری آزمون و آدرس دفاتر استخدامی ارتش باید به سایت مذکور مراجعه و پس از بررسی ضوابط لازم برای مراجعه حضوری فرآیند تکمیل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

معرفی سایت استخدام ارتش جمهوری اسلامی

اطلاعیه

داوطلبان می‌توانند از طریق سایت aja.ir به تمامی اخبار مربوط به شرایط استخدام ارتش در سال جاری دسترسی داشته باشند. 

بنر کال تو اکشن

آشنایی با مهمترین شرایط استخدام ارتش 1402 

برای پذیرش در نیروی افسری ارتش، لازم است در مرحله اول دارای شرایط عمومی ثبت‌نام باشید و پس از آن متناسب با هر یک از ارگان‌ها و سازمان‌های مربوطه، از شرایط اختصاصی برخوردار باشید. شرایط استخدام که به صورت عمومی تعیین شده است که شامل موارد زیر می‌باشد.

 • از جمله شرایط استخدام قراردادی ارتش و سایر قراردادهای رسمی ، معتقد بودن به دین اسلام است.
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • معتقد بودن به انقلاب اسلامی ایران و آمادگی فداکاری در راه دین مبین اسلام.
 • آمادگی کامل برای فداکاری در راه دین مبین اسلام
 • معتقد بودن به ولایت فقیه
 • تمامی داوطلبانی که به عنوان نیروی ارتش استخدام می‌شوند، برای فداکاری در راه دین مبین اسلام آمادگی کامل داشته باشند و برای رزمنده شدن وارد شوند و جهت پاسداری از استقلال، تمامیت ارضی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ادامه راه شهیدان، آمادگی خدمت در یگان‌های تابعه نهاجا متناسب با نیاز سازمانی را داشته باشند.
 • از جمله موارد بسیار مهمی که ضروری می‌باشد، روحیه ایثار و فداکاری داشته باشید و انگیزه خدمت داشته باشند.
 • یکی از شاخصه‌های بسیار مهم برای استخدام  بسیار مهم می‌باشد، این است که داوطلبان باید انقلابی و متدین باشند و همجنین روحیه ایثار و فداکاری داشته باشند.
 • با توجه به اینکه دوره آموزشی برای استخدام، به صورت رایگان برگزار می‌گردد، لذا داوطلبان باید تعهد کافی مبنی بر پرداخت هزینه‌های دوبرابری قوانین و مقررات داشته باشند.
 • از جمله شرایط استخدام ارتش درجه‌داری افسری پیمانی و کارمندی، به جز افرادی که دارای مدرک دکتری می‌باشند، 28 سال تمام می‌باشد. از دیگر شرایط سنی داوطلبان و کارمندان تجربی نیز است که حداکثر سن آنان نباید بیش از 26 سال باشد.
  • تبصره: داوطلبانی که خدمت سربازی خود را به صورت کامل گذارنده اند، دوره خدمت سربازی به میزان سن آنان افزوده خواهد شد.
  • حانواده‌های محترم شهدا، آزادگان و جانبازان، از شرایط سنی  و معدلی گفته شده معاف می‌باشند.
  • داوطلبان خانواده‌های محترم شاهد و ایثارگران در صورتی معاف می‌باشند که دارای مدرک معتبر، که نشان دهنده مشمول بودن آنان باشد برخوردار باشند.
 • برخورداری از سلامت جسمانی و روانی برابر با آیین نامه‌های مربوط به شرایط ثبت‌نام استخدام ارتش (صلاحیت و تائید آن در صورت قبولی در آزمون ورودی امکان پذیر است).
 • از جمله شرایط استخدام نیروی زمینی ارتش عدم سوءپیشینه و همچنین سابقه کیفری برای داوطلبان و همچنین محکومیت ناشی از امنیت کشور
 • عدم عضویت در هریک از سازمان‌های مربوطه و همچنین هواداری از سازمان‌های مختلف
 • عدم معروفیت به فساد اخلاقی برای داوطلبان مطابق با ضوابط گزینش

برای آشنایی با نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه افسری ارتش کلیک کنید.

آشنایی با مهمترین شرایط استخدام ارتش

شرایط استخدام نیروی هوایی ارتش 1402

شرایط استخدام نیروی هوایی ارتش که به صورت اختصاصی در نظر گرفته شده است شامل موارد زیر می‌باشد.

 • دارا بودن مدرک تحصیلی متناسب با تخصص مورد نیاز در جدول استخدام برای داوطلبان افسری و کارمند علمی
 • برخورداری از حداقل معدل 14 برای تمامی داوطلبان الزامی می‌باشد.
 • برخورداری از حداقل مدرک دیپلم که به تأیید وزارت آموزش و پرورش مرتبط با تخصص‌های کارمند تجربی رسیده باشد.
 • ان دسته از داوطلبانی که دارای گواهینامه مهارت فنی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای نمی‌باشند، حتماً در صورت نیاز به رشته مورد نظر باید تائیده را دریافت نمایند.
 • نیروهای استخدام پیمانی مشمولین نظام وظیفه عمومی نمی‌توانند مجدداً برای استخدام پیمانی داشته باشند.
 • از جمله شرایط استخدام نیرو هوایی ارتش این است که متقاضیان نباید به هیچ عنوان دارای تعهد به سازمان‌ها و شرکت‌های عمومی و خصوصی باشند.
 • در صورتی که در هر یک از مراحل عدم صلاحیت داوطلبان محرز گردد، از ادامه گزینش جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 

اطلاعیه

برای اطلاع از شرایط استخدام نیرو زمینی ارتش و همچنین شرایط استخدام قراردادی ارتش می‌توانید با شماره 9099075307 مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا اطلاعات کافی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

 

شرایط استخدام نیرو دریایی ارتش 1402

لیست شرایط اختصاصی استخدام ارتش به شرح زیر می‌باشد:

 • تعهد محضری به ارتش نیروی جمهوری اسلامی ایران.
 • دارا بودن مدرک دیپلم رشته‌های نظری
 • برخوداری از حداقل معدل لازم برای رشته‌های نظری (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی) 13 و حداقل معدل کتبی 10
 • براساس شرایط در نظر گرفته شده داوطلبان در رشته‌های کار و دانش از حداقل معدل کل 13 برخوردار باشند.
 • حداقل معدل در نظر گرفته شده برای رشته‌های فنی و حرفه‌ای 13 می‌باشد.
 • تمامی متقاضیانی که برای استخدام ارتش ثبت‌نام نموده‌اند، باید تا قبل از اعلام نتایج، دیپلم خود را دریافت نموده باشند در غیر این صورت پذیرش آنان کم لم یکن تلقی می‌گردد.
 • قبولی در معاینات پزشکی و مقاومت جسمانی و صلاحیت‌های مربوط به گزینش الزامی می‌باشد.
 • متقاضیان نباید به هیچ عنوان تعهدی نسبت به دستگاه‌های خصوصی و دولتی داشته باشند.

شرایط استخدام نیرو دریایی ارتش

برای اطلاع از شرایط ثبت‌نام دانشگاه افسری ارتش بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در ارتش 1402

برای شرکت در آزمون استخدامی ارتش، داوطلبان باید حتماً مدارک زیر را به همرا داشته باشند:

۱ ) سه قطعه عکس ۴ ×۳ به صورت پشت نویسی شده.

۲ ) اصل و یک برگ کپی مدرک دیپلم متوسطه در رشته مورد نیاز.

۳ ) اصل و یک برگ کپی کارت پایان خدمت (برای متقاضیانی که خدمت سربازی خود را به پایان رسانده‌اند).

۴) ارائه کپی و اصل گواهی اشتغال به خدمت سربازی در صورت عدم غیبت سنواتی (جهت سربازان وظیفه) ارائه کپی و اصل دفترچه اعزام به خدمت بدون مهر غیبت سنواتی هنگام ثبت‌نام جهت داوطلبان مشمول.

۶) ) براساس شرایط استخدام ارتش ارائه اصل و یک سری کپی از تمام صفحات شناسنامه.

۷) ارائه اصل و کپی کارت ملی.

۸) ثبت‌نام حضوری در دفتر جذب و عضویابی محل سکونت صورت می‌پذیرد و از ارسال مدارک به صورت پستی اکیداً خودداری فرمایید.

۹) خانواده‌های محترم شهدا، جانبازان، آزادگان، نظامیان مستندات مربوط را به همراه سایر مدارک تحویل مسئولین حوزه‌های ثبت‌نام نمایند.

۱۰) مدارک تحویلی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

۱۱) داوطلبان استخدام با توجه به شهر محل دریافت دیپلم و سکونت به نزدیک‌ترین دفاتر جذب و عضویابی برابر آدرس مندرج در صفحات بعد مراجعه و از حضوردر سایر دفاتر استخدام جهت ثبت‌نام خودداری نمایند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد سایت gozinesh.police.ir شوید. 

 

 چگونگی اعلام نتایج استخدام ارتش 1402

همه افراد متقاضی استخدام در نیروی زمینی، هوایی، پدافند هوایی و نیروی دریایی ارتش می‌توانند نتیجه آزمون خود را به صورت پیامک و یا تماس تلفنی از ارگان‌های ذیربط سازمان دریافت کنند. هیچ گونه اطلاعیه یا مشاهده نتایج در سایت ارتش منتشر نمی‌شود و پذیرفته‌شدگان فقط از این طریق می‌توانند از نتایج آزمون استخدامی خود مطلع شوند.

ارتش جمهوری اسلامی علاوه بر ایجاد شرایط استخدام امکان تحصیل در دانشگاه افسری ارتش امام خمینی، امام علی و دانشگاه شهید ستاری را نیز فراهم کرده و داوطلبان می‌توانند در صورت علاقه به دریافت مدرک تحصیلی و استخدام در هر کدام از ارگان‌های ارتش برای ثبت‌نام در سایت ارتش اقدام کنند.

 شرایط استخدام بانوان در ارتش

 شرایط استخدام بانوان در ارتش 1402

 همانگونه که اشاره شد ارتش جمهوری اسلامی در بخش‌های مختلف نیروی هوایی، زمینی پدافند هوایی و نیروی دریایی از طریق برگزاری آزمون ورودی، نیروهای انسانی متعهد را استخدام می‌کند و کلیه شرایط استخدام در دفترچه ثبت‌نام آزمون ارتش اعلام شده است.

یکی از شرایط مهم استخدام ارتش جمهوری اسلامی مربوط به پذیرش داوطلبان مرد است. بنابراین سازمان ارتش جمهوری اسلامی جهت تکمیل کادر خود فقط از میان داوطلبان مرد ثبت‌نام به عمل می‌آورد.

در سال جدید در برخی از عناوین شغلی سازمان ارتش جذب نیرو برای بانوان خواهد داشت و توضیحات مربوط به استخدام بانوان در ارتش در دفترچه کنکور سراسری درج شده است. در زمان ثبت‌نام در سایت سنجش بانوانی که علاقمند به استخدام در ارگان‌های نظامی کشور هستند، می‌توانند در دانشگاه افسری کوثر ثبت‌نام کنند. دانشگاه افسری کوثر هر سال از میان بانوان واجد شرایط نیروهای موردنظر را استخدام خواهد کرد.

 

جهت اطلاع از  ثبت نام دانشگاه افسری ارتش بر روی لینک کلیک نمایید. 

کال تو اکشن تماس

 

 جدیدترین اخبار پیرامون استخدام ارتش 1402

 شرایط استخدام ستاد فرماندهی ارتش اعلام شد

برای ثبت‌نام در ستاد فرماندهی ارتش، داوطلبان می‌توانند مدارک خود را به آدرس تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از چهارراه شهید قدوسی، جنب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز ستاد فرماندهی کل ارتش، معاونت نیروی انسانی، معاون مدیریت ارشد کارگزینی و دایره گزینش استخدام ارسال کنند.

 تاریخ استخدام دانشگاه افسری ارتش 1402

براساس اعلامیه سازمان ارتش جمهوری اسلامی، زمان ثبت‌نام دانشگاه افسری در سال گذشته یکم آبان ماه آغاز شد و تا ۱۷ آذرماه ادامه داشت. داوطلبان می‌بایست در این بازه زمانی نسبت به تکمیل فرایند ثبت‌نام از طریق سایت aja.ir  اقدام کنند. در سال جدید هنوز اعلامیه‌ای در خصوص تاریخ استخدام دانشگاه افسری ارتش منتشر نشده است.

 

 خلاصه مطالب

در این مقاله در رابطه با شرایط استخدام ارتش مطالب مفیدی در اختیار شما قرار دادیم. همانگونه که می‌دانید نیروی هوایی، زمینی، نیروی دریایی و نیروی پدافند هوایی ارتش هر سال از میان داوطلبان مرد واجد شرایط استخدام به عمل می‌آورد. افرادی که دارای شرایط لازم از سوی سازمان ارتش باشند، می‌توانند در این آزمون ثبت‌نام کنند. تمامی داوطلبان استخدام نیروی زمینی، پدافند هوایی، نیروی دریایی، نیروی هوایی و سازمان‌های تابعه ارتش جمهوری اسلامی می‌تواند از طریق سایت آجا پیگیر فرایند ثبت‌نام خود باشند.

 استخدام ارتش در دو مقطع درجه‌داری و افسری انجام خواهد شد و شیوه پذیرش در هرکدام از این دو مقطع با یکدیگر تفاوت دارد. همه مراحل استخدام افسری ارتش به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد. اما برای مراحل گزینش داوطلبان باید به صورت حضوری به دفاتر استخدامی استان‌ها مراجعه کنند. علاوه بر این کلیه اخبار و اطلاعیه مهم نیز از طریق سایت آجا اعلام خواهد شد. در صورتی که نیازمند دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط استخدام ارتش هستید، می‌توانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا مشاوران مجموعه ایران تحصیل شما عزیزان را یاری کنند. 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک نمایید. 

 

 

4.3/5 - (7 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آبا در لیست شرایط استخدام ارتش ۱۴۰۲ شرط معدل نیز در نظر گرفته شده است؟

برای رشته های مختلف نظری و همچنین کارودانش و فنی و حرفه ای، معدل لازم به نسبت هر یک از ارگان ها معدل مورد نیاز متفاوت می باشد.

با توجه به شرایط استخدام درجه داری ارتش، آیا می توان با مدرک دیپلم و یا سیکل نیز وارد ارتش شد؟

بله. اما این استخدام منوط به شرایط استخدام ارتش با مدرک دیپلم و لیسانس برای نیروی هوایی و زمینی خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ارتش جمهوری اسلامی ایران چیست؟

در این مقاله به طور کامل به مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون استخدامی ارتش اشاره کردیم.

 

 

نظرات

21 دیدگاه دربارهٔ «شرایط استخدام ارتش ۱۴۰۲ + {عمومی و اختصاصی} | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo نوید گفت:

  سلام. من تمام شرایط واسه استخدام رو دارم، ولی مدرک تحصیلی بنده فنی و حرفه‌ای شبکه و نرم افزار(کامپیوتر) هست. چیکار میتونم انجام بدم واسه استخدام؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز شما با دیپلم فنی هم میتونید برای استخدامتون اقدام کنید. باید منتظر فراخوان باشید.

 2. Avatar photo حسین گفت:

  سلام میخاستم بدونم با مدرک دیپلم مدارس بزرگسالان هم میشه وارد ارتش شد؟ پیشا پیش ممنون از پاسخ شما

  1. Avatar photo مشاور فتح اللهی گفت:

   سلام وقت بخیر اگر شرایط سنی را داشته باشید مشکلی از جهت دیپلم بزرگسالان برای استخدام ارتش ندارید

 3. Avatar photo محمد گفت:

  آیا با مدرک دیپلم ردی یا سیکل میشه استخدام ارتش شد؟

  1. Avatar photo alizadeh گفت:

   سلام وقت بخیر نه متاسفانه برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات موجود در سایت موسسه مطالعه شود.

 4. Avatar photo سلطانیان گفت:

  سلام خسته نباشید ، آیا میتوان با سیکل ( زیر دیپلم ) برای ارتش ثبت نام کرد ؟ ، پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم

  1. Avatar photo mansuri گفت:

   سلام وقت بخیر خیر امگان پذیر نمیباشد

 5. Avatar photo جواد گفت:

  اگر وزن هم پنج کیلو کم باشه چطور میشه با تهعد پدر نظامی کاریش کرد یا نه

  1. Avatar photo fathollahi گفت:

   سلام بستگی به کمیسیون پزشکی استخدام ارتش دارد

 6. Avatar photo جواد گفت:

  سلام خسته نباشید من پنج تا از دندونام پر شده و پدرم ارتشی می تونم در شرایط قبولی در تست دندان ها باشم

  1. Avatar photo fathollahi گفت:

   سلام برای شرکت در استخدام ارتش باید شما از نظر پزشکی سلامت کامل داشته باشید واحتمالش خیلی پایین میاد.

 7. Avatar photo محمد گفت:

  سلام ببخشید میشه با گواهی اشتغال به تحصیل واسه درجه داری ارتش ثبت نام کرد
  یا گواهی اشتغال به تحصیل سال دوازدهم

  1. Avatar photo karimi گفت:

   سلام خیرتاقبل شروع دوره رزم بایددیپلم تحویل بیدیذ

 8. Avatar photo ah گفت:

  سلام رتبه و تراز لازم چقدره؟
  دانشگاه تو چه شهر هایی هست؟

  1. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقت به خیر
   برای استخدامی ارتش بستگی به شرایط پذیرش و فراخوان اعلام شده از سوی این ارگان دارد.دانشگاه های ارتش تنها برای آقایان پذیرش دارد.
   برای مشاوره با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   1. Avatar photo . گفت:

    سلام من تالاسمی مینور دارم آیا به ارتش میتونم برم ؟
    من هیچ ضعف بدنی ندارم یعنی واقعا هیچگونه ضعف بدنی
    به چه دلیل افرادی که کم خونی مینور دارن رو به نظام راه نمیدن

    1. Avatar photo tahmasebi گفت:

     سلام. شانستون برای پذیرش پایین هست.

 9. Avatar photo فاطمه گفت:

  برای ارتش بانوان حتما نیاز قد ۱۶۰ باشه چرا ۱۵۶ نباشه؟ شاید اون هم نیرو خوبی برای کار باشه . چرا از نیرو انسانی نیرو قبول نمیشه؟

  1. Avatar photo مشاور ارشد گفت:

   سلام شرایط استخدام ارتش درج شده و قابل تغییر نیست.

  2. Avatar photo کارشناس ارشد گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز از شرایط استخدام ارتش 1400 یکی از شرایط ان قد برای داوطلبان است و امکان تغییر ندارد موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور