ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400

انجام ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 99 به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه www.aja.ir امکان پذیر است. زمان ثبت نام دانشگاه افسری 1400 در سایت از اوایل آذرماه تا نیمه دوم دی ادامه خواهد داشت. فراخوان استخدام دانشگاه افسری ارتش برای برخی از دانشگاه ها در همین زمان می باشد . امکان استخدام ارتش از طریق کنکور به تناسب رتبه کسب شده وجود دارد. خوشبختانه امکان استخدام ارتش از طریق کنکور نیز وجود دارد.

 

 

برای انجام ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 – دریافت برنامه ریزی ، اطلاع از کارنامه پذیرفته شدگان سال های گذشته ، دریافت لینک بانک سوالات آزمون با مشاوران دانشگاه افسری از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9092305587 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

نحوه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400

برای انجام ثبت نام ابتدا به سامانه www.aja.ir مراجعه نموده و تک تک مراحل زیر را یک به یک طی نمایید. داوطلبان به هیچ عنوان نیازی به مراجعه حضوری نخواهند داشت. کافی است به سامانه مذکور مراچعه نموده و اطلاعات هویتی و همچنین ثبت نامی خود را وارد نمایند.

پس از ورود به سامانه  gozinesh.aja.ir وارد صفحه ای همانند زیر خواهید شد. برای دریافت اطلاعات در سامانه مورد نظر می توانید از سه لینک قرار داده شده استفاده نمایید. برای انجام ثبت نام، در سمت راست بر روی دانشگاه های افسری کلیک کنید. متقاضیان ثبت نام دانشگاه افسری  لازم است نسبت به خرید کارت اعتباری آزمون اقدام نمایند.

 

"نحوه

 

در اولین قدم بر روی خرید کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه افسری ارتش کلیک کنید. خرید کارت اعتباری با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب امکان پذیر است و همچنین با استفاده از رمز دوم پویا امکان پذیر است.

 

خرید کارت اعتباری ثبت نام ارتش
خرید کارت اعتباری ثبت نام ارتش

 

به هنگام خرید کارت اعتباری آزمون حتما اطلاعات مربوط به رشته تحصیلی خود را وارد نمایید. اطلاعات مورد نیاز برای خرید کارت اعتباری آزمون همانطور که مشاهده می نمایید، شامل تلفن همراه و کد ملی می باشد. کد رهگیری که پس از پرداخت هزینه در اختیار شما قرار داده می شود را نزد خود نگاه دارید.

 

استخدام ارتش از طریق کنکور
استخدام ارتش از طریق کنکور

 

در مرحله بعدی ثبت نام دانشگاه افسری ارتش همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید، برای ورود به ثبت نام اطلاعات کد رهگیری و کد ملی را وارد نمایید. پس از ورود به مراحل انجام ثبت نام از جمله سایر اطلاعاتی که از داوطلبین درخواست می شود شامل : عکس داوطلب ، نام و نام خانوادگی ، کدملی ، قد ، وزن ، رشته تحصیلی ، معدل کل ، نوع سهمیه می باشد. بر روی گزینه تائید نهایی کلیک کنید.

 

ثبت اطلاعات
ثبت اطلاعات

 

در صورتی که انجام ثبت نام شما با موفقیت صورت پذیرد، کد پرونده برای شما ارسال می گردد که به منزله پایان ثبت نام خواهد بود. پرینت اطلاعات ثبت نامی را نزد خود تا زمان گزینش نگاه دارید.

 

نکته مهم : تمامی متقاضیان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 لازم است برای انتخاب حوزه امتحانی ، نزدیکترین استان به محل سکونت زندگی خود را انتخاب نمایند.

  • داوطلبان ساكن استان هاي تهران ،قم ،البرز، حوزه آنها به صورت (نام استان، تهران ) مي باشد.
  • داوطلبان ساكن استان هاي اصفهان، يزد، چهارمحال بختياري حوزه انتخابي آنها به صورت (نام استان ، اصفهان ) مي باشد.
  • داوطلبان ساكن استان هاي فارس ،كهگيلويه و بويراحمدحوزه انتخابي آنها به صورت (نام استان ، شيراز ) مي باشد.

 

 

زمان ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

تمامی داوطلبانی که مایل به ورود به دانشگاه افسری ارتش می باشند، می توانند از تاریخ 2 آذر تا نیمه دوم دی ماه ، برای ثبت نام دانشگاه افسری  اقدام نمایند. انجام ثبت نام تنها در رشته های زیر امکان پذیر است. همچنین پس از انجام ثبت نام، دانشگاه مهلتی را مبنی بر امکان ویرایش اطلاعات در اختیار داوطلبان قرار می دهد که می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

آن دسته از دانشجویانی که در سال های گذشته با توجه به فراخوان استخدام دانشگاه افسری ارتش پذیرفته شده اند، در حال حاضر امکان ثبت نام در سامانه www.aja.ir را نخواهند داشت.

 

 

رشته های دانشگاه افسری ارتش

 

گروهرشتهدانشگاهنوع دیپلم و پیش دانشگاهی
رشته های عمومی نیروی زمینیمديريت دفاعي (گرايش هاي :اداري پرسنلي ،دارايي ، آماد،دژبان ، ترابري-مختص كليه نيروها )، علوم دفاعي (گرايش هاي :پياده، زرهي، توپخانه صحرايي و موشك ها، پدافندهوايي،ش.م.ه،بهداشت ودرمان)،مهندسي دفاعي(گرايش هاي:استحكامات وعمران،الكترونيك،مخابرات وجنگال،مكانيك و الكترومكانيك ،مهمات ) ،مهندسي نگهداري و تعمير بالگرد، مهندسي عمران و خلباني بالگرددانشگاه امام علیریاضی و فیزیک ؛ غلوم تجربی
رشته های عمومی پدافند هواییشامل : مهندسي فرماندهي وكنترل (گرايش هاي :اطلاعات عمليات ، كنترل شكاري ، عمليات موشك )، مهندسي مكانيك (گرايش :تعميرو نگهداري سامانه هاي دفاعي هوايي)، مهندسي برق (گرايش هاي :الكترونيك ،مخابراتپدافند هوایی خاتم الانبیاریاضی و فیزیک؛ علوم تجربی
رشته های عمومی نیروی هواییشامل :مهندسي نگهداري و تعميرهواپيما ، مهندسي هوافضا ، مهندسي برق(گرايش هاي :مخابرات، الكترونيك،جنگال )، ترافيك هوايي ، مديريت آماد هوايي،مهندسي رايانه (گرايش:نرم افزار، مختص كليه نيروها) گرايش هاي :خلباني شكاري و ناوبري هوايي )، خلباني پهپاد (مختص كليه نيروها ) ورشته هاي هوانورديهوایی شهید ستاریریاضی و فیزیک ، علوم تجربی
رشته های عمومی نیروی دریاییشامل :تفنگدار دريايي ، مهندسي كشتي ، مديريت و كميسر دريايي ،مهندسي ناوبري و فرماندهي كشتي ،مهندسي الكترونيك و مخابرات درياييعلوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهرریاضی و فیزیک، علوم تجربی
علوم کاربردی اطلاعات (گرایش حفاظت اطلاعات)، مهندسی برق (گرایش: الکترونیک)علوم و فنون فارابیریاضی و فیزیک ، علوم تجربی

 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400

برای انجام ثبت نام داوطلبان حتما باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند. برای آشنایی شما داوطلبان عزیز برخی از شرایط اختصاصی مطرح شده در سایت ثبت نام دانشگاه افسری را ارائه خواهیم نمود.

  • متعهد شدن به خدمت قانونی برابر با ضوابط ارتش جمهوری اسلامی ایران
  • داوطلبان علوم تجربی و ریاضی و فیزیک برای انجام ثبت نام باید از حداقل معدل دیپلم 14 و حداقل معدل کتبی دیپلم 10 برخوردار باشند.
  • دانش آموزانی که در حال حاضر مشغول به ادامه تحصیل می باشند، در صورت کسب معدل 14 در سال دوم متوسطه (سال یادزهم) و اخذ مدرک قبولی سال آخر متوسطه (سال دوازدهم) با همان سرایط معدل می توانند در ثبت نام شرکت نمایند.
  • متقاضیان ورود به رشته های خلبانی هواپیما در صورت کس حداقل معدل کل 15 و حداقا معدل کتبی 12 می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.
  • پذیرش در آزمون عملی و همچنین معاینات پزشکی برای تمامی داوطلبان ضروری می باشد.
  •  استخدام برای فرزندان خانواده های شهدا، آزادگان، جانبازان، ایثارگران و نظامیان در اولویت خواهند بود.
  • داوطلبان بسیجی فعال و همچنین حافظان قرآن در اولویت جذب قرار دارند.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1400 در سامانه www.aja.ir اطلاعاتی را به شما داوطلبان عزیز ارائه نماییم. چنانچه برای ورود به سایت ثبت نام دانشگاه افسری دچار مشکلی شده اید می توانید با مشاوران ما با شماره های موجود در سایت در ارتباط باشید. جهت اطلاع از فراخوان استخدام ارتش از طریق کنکور می توانید در کانال تلگرامی ما عضو شوید.

 

مطالب مرتبط

 

 

حداقل معدل لازم برای ثبت نام دانشگاه افسری ارتش چند است؟

فارغ التحصیلان گروه های آزمایشی تجربی و همچنین ریاضی در صورت کسب حداقل معدل کل 14 می توانند در زمان ثبت نام در سامانه www.aja.ir اقدام به ثبت نام نمایند.

 

آیا در فراخوان استخدام دانشگاه افسری ارتش امکان ثبت نام گروه علوم انسانی وجود دارد؟

با توجه به اینکه اکثر رشته های موجود در سامانه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش مربوط به گروه ریاضی و تجربی می باشد، تنها در دانشگاه امام علی می توانید برای ثبت نام اقدام نمایید.

 

آیا امکان استخدام ارتش از طریق کنکور وجود دارد؟

بله. داوطلبان در صورت کسب رتبه مورد نظر می توانند در فراخوان دانشگاه امام حسین ثبت نام نمایند.