ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم با پاسخنامه pdf + لینک دانلود my.medu.ir

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲
سوالات آزمون رغبت و توانایی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

از آنجا که تمامی دانش آموزان پایه نهم تحصیلی پیش از انتخاب رشته و جهت سنجش توانایی‌ها و تمایلات خود باید در آزمون رغبت و توانایی شرکت کنند. از این رو دسترسی به نمونه سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم همراه با پاسخنامه باعث می‌شد که افراد با آمادگی بیشتری در جلسه این آزمون حاضر شوند. سوالات آزمون رغبت و استعداد در سایت my.medu.ir قابل مشاهده و پاسخگویی است و دانش آموزان می‌توانند این سوالات را از سامانه مذکور دریافت کنند.

از سوی دیگر دانش آموزان از طریق ورود به سایت می‌توانند پاسخگوی سوالات آزمون مشاوره‌ای نهم باشند. مورد مهم و قابل ذکر این که بهتر است هر دانش آموز قبل از ورود به سایت پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پروش جهت پاسخگویی به سوالات با روش دسترسی به نمونه سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم آشنایی کافی را پیدا کنند. به دلیل اهمیت این موضوع شما دانش آموزان عزیز می‌توانید جهت دریافت نمونه سوالات آزمون رغبت و استعداد و پاسخنامه با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

آشنایی با سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم

👈 دانش آموزان پایه نهم در ارتباط با سوالات آزمون رغبت و توانایی پرسش‌های زیادی دارند و مایلند بدانند سطح سختی سوالات آزمون در چه حدی است؟ آزمون رغبت و توانایی به صورت آنلاین برای دانش آموزان محصل رشته‌های دبیرستان برگزار می‌گردد و هریک از افراد می‌توانند به مراجعه به سایت برگزاری امتحان، به سوالات طرح شده پاسخ دهند. افرادی که با نمونه سوالات آزمون رغبت سنجی آشنایی داشته باشند، قطعاً راحت‌تر می‌توانند در این آزمون موفق شوند و به پرسش‌ها پاسخ دهند.

👈  در مجموع سوالات این آزمون در دو دفترچه متفاوت طرح شده‌اند که در زمان برگزاری این آزمون در سامانه  my.medu.ir این دفترچه‌ها در اختیار افراد قرار می‌گیرند. یکی از دفترچه‌ها مربوط به سوالات رغبت و دیگری سوالات آزمون توانایی است. در ادامه برای سهولت دسترسی برخی از این سوالات را در اختیار شما دانش آموزان عزیز قرار داده‌ایم.

1) آیا علاقه مند به راه اندازی کسب و کاری تازه هستید؟

2) میزان توانایی شما در مدیریت یک مرکز و نهاد چقدر است؟

3) آیا علاقه مند به انجام اموری مانند نجاری، تعمیر لوازم خانگی و … هستید؟

4) چقدر علاقه مند به کار با دیگران به صورت جمعی می‌باشید؟

5) آیا خود را در یاد دادن مطالب به دیگران توانمند می دانید؟

6) میزان توانایی شما برای کار کردن به عنوان یک کارمند به چه اندازه است؟

7) آیا دوست دارید کارهای از پیش تعیین شده را انجام دهید یا به دنبال ایده‌های خلاقانه و متفاوت هستید؟

8) تا چه اندازه توانایی مدیریت کردن پول و منابع مالی را دارید؟

9) آیا علاقه مند به نظارت در امور مختلف مانند برگزاری جشن‌ها و … هستید؟

10) آیا می‌توانید از دیگران انتقاد کنید ؟ چقدر انتقاد پذیر هستید؟

و …

آشنایی با سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم

جهت آشنایی با مای مدیو کلیک نمایید.

نحوه پاسخگویی به سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم

👈 شاید شما به عنوان دانش آموز مقطع نهم با نحوه ورود به سایت my.medu.ir جهت پاسخگویی به سوالات آزمون رغبت سنجی آشنایی کافی نداشته باشید. در نتیجه، در ادامه نحوه ورود به این سایت را خدمتتان توضیح می‌دهیم. باید اشاره کنیم که به جز شما به عنوان دانش آموز معاون اجرایی مدارس، مشاوران و معلمان هم امکان استفاده از سایت my.medu.ir را دارند.

برای پاسخ به سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم باید ابتدا وارد سایت my.medu.ir شده و پس از وارد کردن کد ملی و سریال شناسنامه، وارد پنل کاربری خود شوید.

گام اول پاسخ به سوالات آزمون رغبت و توانایی

پس از وارد شدن به حساب کاربری، گزینه “هدایت تحصیلی” را انتخاب کنید.

گام دوم پاسخ به سوالات آزمون رغبت و توانایی

در گام بعد، با کلیک نمودن بر روی گزینه “ورود به آزمون رغبت” می‌توانید به سوالات آن بخش با توجه به گزینه‌های ارائه شده که شامل موارد “کاملاً توانمندم”، “تا حدودی توانمندم”، “خیلی کم توانمندم”، “اصلاً توانمندی ندارم” و یا “در مورد آن اطلاعات کافی ندارم” هستند، پاسخ دهید.


پس از پاسخ دادن به سوالات، نتیجه آزمون برای شما نمایش داده می‌شود برای مشاهده نتایج و اطلاع از تیپ شخصیتی خود، می‌توانید بر روی گزینه‌های بالا کلیک کرده و پس از مراجعه به پایین صفحه، بر روی گزینه مشاهده نتایج کلیک کنید.

گام چهارم پاسخ به سوالات آزمون رغبت و توانایی

توجه داشته باشید که سوالات آزمون رغبت سنجی به صورت تستی بوده و امکان دانلود آنها وجود ندارد. لذا برای پاسخ به هر کدام از سوالات باید گزینه‌ درست را انتخاب کرده و پس از پاسخ و تأیید جواب‌های خود، آزمون توانایی را نیز به اتمام برسانید.

از سوی دیگر با توجه به اینکه پس از پاسخ به سوالات آزمون، تمایلات، علائق و توانایی‌های شرکت کنندگان تعیین می‌شود، بهتر است تا جای ممکن جواب‌ها صادقانه و منطقی باشند تا در پایان آزمون، نتیجه‌ای مطلوب از انتخاب رشته نهم به دهم دریافت کنید.

درصورت فراموشی رمز مای مدیو روی لینک کلیک کنید.

نکات مهم در مورد سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم

👈 در این بخش نکاتی ضروری را در رابطه با پاسخگویی به سوالات آزمون رغبت و توانایی وجود دارد:

توصیه ما این است که جهت پاسخدهی به سوالات از مشورت با افرادی فاقد صلاحیت و آگاهی بپرهیزید. هرگز به کافی نت‌ها مراجعه نکنید.

توجه داشته باشید که، محدودیتی در تعداد ورود به محیط کاربری سایت ندارید و تا زمان فعال و باز بودن سامانه می‌توانید به کرات وارد سایت شده و سوالات آزمون رغبت و توانایی را پاسخ دهید. در واقع، تا قبل از زدن تیک نهایی امکان ویرایش سوالات را دارید.

در زمان پاسخگویی به سوالات آزمون رغبت و توانایی حتماً کیبورد گوشی یا کامپیوتر شما باید روی حالت انگلیسی باشد.

باید تمامی سوالات را پاسخ دهید. در غیراینصورت با حذف آزمون مواجه می‌شوید.

پاسخ‌های داده شده واقعاً ساده و آسان هستند و با پاسخگویی به آن‌ها از 1 تا 5 امتیاز را دریافت کنید.

👈 برای دریافت مشاوره جهت شرکت در آزمون رغبت و توانایی می‌توانید با همکاران ما در مجموعه ایران تحصیل به صورت آنلاین یا تلفنی از طریق شماره 9099075307 در ارتباط باشید تا چنانچه در مورد سوالات آزمون و همچنین نحوه دریافت پاسخنامه سوالی دارید، شما عزیزان را یاری کنند.

نکات مهم در مورد سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم

خلاصه مطالب

دانش آموزانی که قصد دارند در آزمون رغبت و توانایی شرکت کنند، می‌توانند با دریافت سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم و پاسخنامه pdf آن، با آمادگی بیشتری در جلسه آزمون حضور یابند، چراکه با نمونه سوالات طرح شده بیشتر آشنا خواهند شد.

از سوی دیگر دانش آموزانی که در این آزمون شرکت کرده‌اند نیز می‌توانند از طریق سایت پنجره خدمت الکترونیک آموزش و پرورش نمره اکتسابی خود را محاسبه نمایند. در این مقاله به چگونگی دسترسی به سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم اشاره کردیم. برای دریافت مشاوره نحوه پاسخگویی به سوالات آزمون مشاوره‌ای نهم از طریق تلفن ثابت 9099075307 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا همکاران ما در این زمینه شما عزیزان را راهنمایی کنند.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

2.7/5 - (12 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه پاسخگویی به سوالات آزمون رغبت و توانایی چیست؟ 

سامانه مورد استفاده جهت پاسخگویی به سوالات آزمون رغبت و توانایی، پنجره خدمات الکترونیکی آموزش و پرورش است.

آیا بررسی نمونه سوالات آزمون رغبت پایه نهم را پیش از شرکت در آزمون پیشنهاد می کنید؟ 

بله. این کار می تواند شما از استرس شما در زمان پاسخگویی به سوالات آزمون مشاوره ای نهم کم کند.

تعداد سوالات آزمون رغبت و توانایی چند مورد است؟ 

در این آزمون شما باید به 576 سوال جهت سنجش و ارزیابی رغبت و توانایی های خود پاسخ بدهید.

نظرات

یک دیدگاه دربارهٔ «سوالات آزمون رغبت و توانایی نهم با پاسخنامه pdf + لینک دانلود my.medu.ir»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • تست هوش جهش تحصیلی

  تست هوش جهش تحصیلی | نمونه سوالات هوش جهش تحصیلی

  تست هوش جهش تحصیلی یکی از ابزارهای ارزیابی هوش و توانایی‌های تحصیلی دانش‌آموزان است که به منظور تعیین سطح علمی و استعدادهای ویژه آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تست‌ها معمولا شامل مجموعه‌ای از سوالات و معماهای منطقی، ریاضی و...
 • اعلام نتایج امتحانات نهایی

  اعلام نتایج امتحانات نهایی ۱۴۰۳ + مشاهده نمرات

  با توجه به زمان برگزاری امتحانات و عوامل دیگر  اعلام نتایج امتحانات نهایی هر ساله دستخوش تغییراتی می‌شود. برای دریافت نتایج ابتدا با ورود به سامانه مشاهده نمرات امتحانات نهایی دی و خرداد و وارد نمودن اطلاعات خود می‌توانید نتایج...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • لیست مدارس آموزش از راه دور

  لیست مدارس آموزش از راه دور 1403 + زمان و شرایط + هزینه

  اطلاع از لیست مدارس آموزش از راه دور کمک می‌کند تا شما بتوانید از میان مدارسی که به صورت غیر حضوری فعالیت دارند؛ مدرسه‌ای که از نظر شما امکانات بهتری در اختیارتان قرار می‌دهد را انتخاب کنید. مدارس آموزش از...
تماس با مشاور