تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
سوالات آزمون دکتری

سوالات آزمون دکتری 1401+ دانلود کلید

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۰
سوالات آزمون دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

دفترچه سوالات آزمون دکتری 1401 بزودی در اختیار داوطلبان گرامی قرار خواهد گرفت. بر اساس روال معمول سازمان سنجش، علاوه بر دفترچه سوالات، حدود 5 روز پس از برگزاری آزمون دکتری، کلید سوالات نیز بر روی سایت قرار داده می شود تا متقاضیان عزیزی که مایل به بازبینی و بررسی نحوه عملکرد خود هستند، به راحتی به این موارد دسترسی داشته باشند. همچنین، سایت ایران تحصیل این آمادگی را دارد تا علاوه بر سوالات کتبی، نمونه سوالات مصاحبه آزمون دکتری را نیز در اختیار داوطلبان قرار دهد.

در این مقاله خواهیم دید که دانلود دفترچه و کلدی سوالات به چه نحوی است. اما اگر مایل به آشنایی بیشتر به نحوه پاسخگویی به سوالات تمامی رشته های آزمون دکتری هستید یا می خواهید آمادگی بیشتری را در زمان پاسخگویی به سوالات مصاحبه داشته باشید، می توانید با کارشناسان مجرب ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

 

جهت دانلود دفترچه و کلید سوالات آزمون دکتری همه رشته های تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری

 

دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری

 

آزمون دکتری در رشته های گوناگونی برگزار می شود و متقاضیان می بایست در مرحله کتبی به سوالاتی که در دفترچه برای آن ها طراحی می شود، پاسخ دهند. زمانی که آزمون به اتمام می رسد، غالبا داوطلبان به دنبال مرور دوباره سوالات و پاسخ های آن ها می باشند.

به همین دلیل، اطلاع از نحوه دسترسی به دفترچه سوالات آزمون دکتری برای شرکت کنندگان و حتی متقاضیان آزمون های بعدی نیز اهمیت دارد. برای این منظور، سازمان سنجش تنها چند روز پس از برگزاری آزمون، این دفترچه را در سایت خود قرار می دهد و کافی است که با مراجعه به این سامانه بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

نکته ایی که در مورد دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت وجود دارد، آن است که پاسخ سوالات به صورت تشریحی ارائه نمی شود و همین امر شاید برای افرادی که قصد بررسی آن ها را دارند، مشکل آفرین باشد. به همین دلیل، توصیه می شود که برای دریافت دفترچه های سوالات آزمون دکتری سال های قبل به همراه پاسخ تشریحی آن ها از طریق آنلاین یا تلفنی با مشاوران ما ارتباط بیرید. 

 

 

کلید سوالات آزمون دکتری چه زمانی منتشر می شود؟

برای داوطلبانی که در ثبت نام آزمون دکتری شرکت نموده و حال می خواهند بدانند که عملکرد آن ها تا چه اندازه مناسب بوده است، دستیابی به کلید سوالات آزمون دکتری بسیار اهمیت دارد. از این رو، به طور معمول کلید سوالات به همراه دفترچه هر آزمون در یک بازه زمانی مشخص در اختیار داوطلبان قرار داده می شود.

گرچه ممکن است این بازه متغیر باشد، اما غالبا حدود 5 روز پس از برگزاری آزمون کلید سوالات توسط سازمان سنجش منتشر می شود. این در حالی است که اگر داوطلبان نسبت به کلید ها اعتراضی داشته باشند، می توانند آن را به ثبت برسانند. به نحوی که پس از انتشار آن ها، تا 14 رور مهلت ثبت هر گونه اعتراض در سازمانسنجش وجود دارد.

 

 

منابع سوالات کتبی آزمون ورودی دکتری

 

کلید سوالات آزمون دکتری چه زمانی منتشر می شود؟

 

از آنجا که آزمون کتبی دکتری، نیمی از سهم قبولی را به خود اختصاص می دهد، آگاهی از منابع طرح سوالات مهم می باشد. اما بودجه بندی آزمون متمرکز به چه نحوی است؟ بر اساس ضوابطی که شورای سنجش و پذیرش در این باره طرح نموده است، تمامی سوالات آزمون دکتری داوطلبان دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی، آزاد و پردیس خودگردان در هر کدام از رشته های تحصیلی، دارای یک بودجه بندی کلی و خاص می باشند.

 • سوالات زبان انگلیسی با ضریب (1)
 • سوالات آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (1)
 • سوالات ازمون دروس تخصصی در سطوح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (4)

 

اما اگر به دنبال منابع مطالعاتی باشید، به دلیل تنوع بالای رشته ها نمی توان همه آن ها را در این مقاله گنجاند. همکاران ما می توانند شما را در آگاهی و دستیابی به مهم ترین و جدیدترین منابع اصلی و کمک آموزشی که در دفترچه سوالات آزمون دکتری بیشترین تست ها از آن ها طراحی می شوند را یاری دهند.

 

 

به منظور آگاهی از لیست رشته های دکتری غیرانتفاعی بر روی لینک کلیک فرمایید

 

 

مزایای دریافت سوالات آزمون دکتری

شاید برخی از داوطلبان برایشان این سوال مطرح شود که دریافت دفترچه سوالات آزمون دکتری چه ضرورتی دارد. دانلود این دفترچه می تواند از چند جهت سودمند باشد. برای مثال:

 

 • افرادی که در آزمون شرکت نموده اند، قادر خواهند بود تا درصدهای تقریبی خود را محاسبه نمایند و بررسی نمایند که چه سوالاتی را صحیح پاسخ داده اند و چه سوالاتی را اشتباه.
 • با استفاده از درصدهای بدست آمده، کارشناسان ایران تحصیل می توانند رتبه و تراز تقریبی شما را تخمین بزنند.
 • پس از تخمین دوره، مشخص می شود که تا چه حد امکان دعوت شدن به مصاحبه وجود دارد و متقاضی می تواند خود را برای این مرحله نیز آماده نماید.
 • همچنین برای تصمیم گیری در انتخاب رشته و اینکه در چه دانشگاه هایی شانس بیشتری جهت پذیرش وجود دارد نیز موثر خواهد بود.
 • افرادی که متوجه می شوند، عملکر خوبی نداشته و احتمال قبولی کمتری دارند، می توانند زودتر برای آزمون سال بعد برنامه ریزی نمایند.
 • افرادی که تا بحال در ازمون دکتری شرکت نکرده و امسال قصد نام نویسی دارند، بخوبی با نحوه طراحی سوالات و تست خیز ترین مباحث آشنا می گردند. بدین ترییب، این مورد را در برنامه ریزی آزمون دکتری خود تاثیر می دهند.

 

 

سوالات مصاحبه دکتری چه مواردی را شامل می شود؟

داوطلبان آزمون دکتری که از سد سوالات کتبی با موفقیت عبور نموده اند، می بایست خود را برای پاسخ دادن به سوالات مصاحبه آماده نمایند. اهمیت این مرحله نیز در تاثیر 50 درصدی آن برای قبولی می باشد. اگر بخواهیم سوالات مصاحبه آزمون دکتری را دسته بندی کنیم، می توان آن ها را در 7 دسته کلی جای داد. ما در زیر به طور مختصر توضیحاتی را در این باره ارائه می دهیم. اما داوطلبان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات کامل با مشاورین دکتری ایران تحصیل تماس حاصل نمایند.

 

1: سوالات کلی در حیطه معرفی خود یا دادن یک بیوگرافی خلاصه. اینکه هدفتان از ورود به این مقطع و رشته چه بوده و چه آینده ایی را برای آن مد نظر دارید.

2: سوال در پایان نامه کارشناسی ارشد: جهت سنجش تسلط متقاضی بر روی مبحثی که برای پایان نامه انتخاب نموده و محک زدن سطح دانش او در این زمینه.

3: سوال در مورد سوابق پژوهشی و علمی داوطلب: این مورد برای بالا بردن امتیاز داوطلب بسیار مهم است. هدف اطلاع از میزا فعالیت های علمی، پژوهشی، مقاله های چاپ شده، یا تالیف احتمالی کتاب می باشد.

4: پاسخگویی به سوالات زبان انگلیسی: البته همه دانشگاه ها ممکن است چنین سوالاتی مطرح نکنند اما برخی دیگر، یک ملاک محسوب می شود.

5: سوالات مربوط به دروس تخصصی: بسته به رشته متقاضی تعدادی از سوالات مصاحبه آزمون دکتری در مورد مهم ترین و به روزترین مباحث دروس اختصاصی می باشد.

6: زمینه پژوهشی: از داوطلب پرسیده می شود که به کدام زمینه های پژوهشی علاقه مند است. همچنین، امکان دارد موضوعاتی به وی نیز پیشنهاد شود.

7: سوالات عمومی: منظور از این سوالات، مواردی است که غالبا به شاغل بودن داوطلب، وضعیت مالی و اولویت های انتخاب وی اختصاص دارد.

 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا در مورد نحوه و زمان دنلود دفترچه و کلید سوالات آزمون دکتری صحبت کنیم. همچنین، نکاتی را در مورد سوالات مصاحبه ذکر نمودیم.

با توجه به رقابت تنگاتگی که بین داوطلبان کنکور دکتری وجود دارد، مهارت تست زنی و پاسخدهی به سوالات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل، توصیه می شود تا از طریق ارتباط با مشاوران ایران تحصیل، نه تنها با شیوه های جدید مطالعاتی و تست زنی، بلکه با معتبرترین منابع نیز آشنا شوید. برای این امر، شماره های زیر در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 آماده پاسخگویی می باشند. 

 

 

به منظور آگاهی از پر تکرارترین سوالات آزمون دکتری در دو مرحله کتبی و مصاحبه و آشنایی با نحوه پاسخگویی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

پیگیری ثبت نام آزمون دکتری

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری

برنامه ریزی آزمون دکتری

سوالات آزمون دکتری

کلید سوالات آزمون دکتری چه زمانی در دسترس خواهد بود؟

به طور معمول حدود 5 روز پس از برگزاری آزمون، کلید سوالات در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

دفترچه سوالات آزمون دکتری در کجا منتشر می شود؟

سازمان سنجش منتشر کننده دفترچه سوالات کتبی آزمون دکتری می باشد. اما سایت ایران تحصیل نیز لینک دانلود را در دستری متقاضیان گرامی قرار خواهد داد.

چگونه به سوالات مصاحبه آزمون دکتری پاسخ دهیم؟

برای دریافت مشاوره قبولی و نمونه سوالات متداول مصاحبه دکتری با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا پاسخ نامه تشریحی سوالات آزمون دکتری نیز قابل دستیابی است؟

در سازمان سنجش خیر، تنها کلید سوالات منتشر می شود. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور