تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
سهمیه های کنکور ارشد

سهمیه های کنکور ارشد 1400

سهمیه های کنکور ارشد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

سهمیه های کنکور ارشد 1400 اعلام شد. کلیه داوطلبان و متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد می توانند در صورت داشتن شرایط لازم اقدامات لازم را برای استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد، سهمیه مناطق در کنکور ارشد و همین طور سهمیه بسیج در کنکور ارشد را دارند. البته قبل از هر چیز باید اطلاعات دقیقی را در رابطه با سهمیه های کنکور ارشد به دست آورند و از آن مطلع باشند.

 

از آن جایی که در حال حاضر داوطلبان مایل به استفاده از سهمیه های کنکور ارشد ملزم به کسب اطلاعاتی در رابطه با سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد، سهمیه مناطق در کنکور ارشد و یا سهمیه بسیج در کنکور ارشد هستند. اینجاست که یاری خواستن از مشاوری کاردان و خبره در این رابطه می تواند بسیار کارساز و کمک کننده باشد. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با انواع سهمیه های کنکور ارشد از جمله سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد، سهمیه مناطق در کنکور ارشد و یا سهمیه بسیج در کنکور ارشد می توانید با تیم مشاوره ای کاردان و حرفه ای در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

جهت اطلاع از تاثیر سهمیه ایثارگران و مناطق در کنکور کارشناسی ارشد ورودی دانشگاه ها از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

قبل از استفاده از انواع سهمیه های کنکور دانشگاه ها در مقطع ارشد از شرایط اختصاص یافته برای استفاده از آن ها اطمینان حاصل کنید

 

 

سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد

 

 

فهرست محتوا

دلیل اعمال سهمیه کنکور ارشد برای داوطلبان چیست؟

به جز کنکور کارشناسی سهمیه کنکور برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد نیز اعمال می شود. اما شاید این پرسش در ذهن شما دوستان و همراهان عزیز مطرح شود که دلیل اعمال سهمیه کنکور ارشد برای داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد چیست؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل عرض کنیم که دلیل اعمال سهمیه کنکور ارشد از جمله سهمیه مناطق در کنکور ارشد و همین طور سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد رفاه حال داوطلبان و همین طور برقراری عدالت جهت ورود به دانشگاه و در دوره کارشناسی ارشد است.

 

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه ها بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

سهمیه های کنکور ارشد شامل چه مواردی می شوند؟

اطلاع از انواع سهمیه های کنکور ارشد برای هر یک از افراد و داوطلبان شرکت کننده در این آزمون مهم الزامی به نظر می رسد.

 از میان انواع سهمیه های کنکور ارشد می توان به سهمیه مناطق در کنکور ارشد، سهمیه بسیج در کنکور ارشد، سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد و همین طور سهمیه جانبازان و رزمندگان اشاره کرد.

هر یک از افراد و داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در دوره کارشناسی ارشد می توانند در صورت داشتن شرایط خاص در نظر گرفته شده از هر کدام از این سهمیه های کنکور ارشد اقدامات لازم را برای استفاده از آن ها انجام دهند.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه ویرایش اطلاعات کنکور کارشناسی ارشد بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

معرفی و آشنایی با شرایط سهمیه های کنکور ارشد

در این بخش از نوشته حاضر شما را با انواع سهمیه های کنکور ارشد آشنا می کنیم و از طرفی امکان آشنایی با شرایط استفاده از انواع سهمیه های کنکور ارشد را نیز خدمت شما فراهم می آوریم.

پس ما را همراهی کنید تا اطلاعات لازم در رابطه با هر یک از سهمیه های کنکور ارشد و همین طور شرایط استفاده از آن ها را بدست آورید.

 

 

سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد

در رابطه با سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که این سهمیه به دو صورت بیست و پنج و 5 درصد برای داوطلبان کنکور ارشد اعمال می شود.

در صورت عدم اطلاع از شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران بیست و پنج و پنج درصدی در ادامه این نوشته با ما همراه باشید و اطلاعات لازم را از ما دریافت فرمایید.

 

 

شرایط افراد و داوطلبان برای استفاده از سهمیه 5% ایثارگران

. هر یک از افراد و داوطلبان کنکور ارشد در صورت کامل نشدن ظرفیت سهمیه بیست و پنج درصدی ایثارگران امکان استفاده از سهمیه پنج درصدی را به مراتب دارند.

 

 

شرایط افراد و داوطلبان برای استفاده از سهمیه 25 درصدی ایثارگران

به جز سهمیه ایثارگری پنج درصدی سهمیه بیست و پنج درصدی نیز برای مشمولان سهمیه ایثارگری اعمال می شود.

در ادامه با ذکر شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران بیست و پنج درصدی در خدمت شما هستیم.

. افراد جانباز با درصد جانبازی بیشتر از بیست و پنج درصد و همین طور همسر و بچه های آن ها

. فرزند و همسر افراد مفقودالاثر در دوران هشت سال دفاع مقدس

. فرزندان و همین طور همسر افرادی که جزء جانبازان به شمار می روند.

 

 

سهمیه آزاد یا مناطق در کنکور ارشد برای داوطلبان و افراد متقاضی

در رابطه با سهمیه آزاد یا مناطق در کنکور ارشد برای داوطلبان و افراد متقاضی باید خدمت شما عرض کنیم که این سهمیه شامل حال داوطلبان و متقاضیان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد می شود.

در نتیجه هر فرد در صورت داشتن شرایط خاص لازم امکان استفاده از سهمیه مناطق یا آزاد را دارد.

 

 

سهمیه مناطق در کنکور ارشد

 

 

سهمیه رزمندگان اعمال شده در کنکور کارشناسی ارشد

از دیگر سهمیه های کنکور ارشد می توان از سهمیه رزمندگان یاد کرد. در ادامه این مطلب با ذکر شرایط لازم در نظر گرفته شده برای استفاده از سهمیه رزمندگان در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

. در صورتی که فردی جزء پرسنل نیروهای مسلح، پیمانی و یا ثابت است در صورتی که به مدت نه ماه (البته نه متداوم) و یا شش ماه را به صورت پیوسته در جبهه های نبرد حق علیه باطل گذرانده باشد امکان استفاده از سهمیه رزمندگان در کنکور کارشناسی ارشد را دارد.

. افرادی که به عنوان رزمنده شش ماه را در جبهه ها آن هم از تاریخ مشخصی ( از سی و یکم شهریور سال پنجاه و نه تا سی و یکم شهریور ماه سال شصت و هفت ) گذرانده اند مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان کنکور سراسری ارشد ورودی دانشگاه ها می شوند.

البته دقت داشته باشید که متناوب بودن این مدت زمان الزامی نیست و می تواند با فاصله هم باشد.

 

 

سهمیه بسیج در کنکور ارشد

حتماً شما دوست عزیز داوطلب هم به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با این موضوع هستید که آیا امکان استفاده از سهمیه بسیج در کنکور ارشد برای داوطلبان ورود به دوره ارشد وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ باید عرض کنیم که جهت دوره های سراسری این سهمیه برای داوطلبان و متقاضیان اعمال نمی شود.

 

 

استفاده از سهمیه رزمندگان برای سربازان نظام وظیفه

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز داوطلب ورود به دوره کارشناسی ارشد نیز مطرح شود که آیا سربازان نظام وظیفه امکان استفاده از سهمیه رزمندگان را دارند یا خیر؟

در پاسخ باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل عرض کنیم که خیر سربازان نظام وظیفه امکان استفاده از سهمیه رزمندگان را ندارند و تنها در صورت داشتن شرایط ذکر شده در بالاست که می توانید از سهمیه رزمندگان استفاده کنید.

 

 

برای اطلاع از زمان ثبت نام در کنکور سراسری ارشد ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

حذف سهمیه کنکور کارشناسی ارشد ورودی دانشگاه ها

اکنون سال هاست که شاهد اجرای سهمیه کنکور کارشناسی ارشد ورودی دانشگاه ها هستیم. چند مدت قبل شاهد انتشار اخباری مبنی بر حذف سهمیه های کنکور کارشناسی برای سال آینده بودیم. هر چند هنوز اطلاعات دقیقی از این موضوع در دست نیست و نمی توانیم این خبر را تأیید کنیم.

اما شاید این پرسش به ذهن شما برسد که آیا برای کنکور سال آینده شاهد حذف سهمیه های کنکور ارشد هستیم یا خیر؟ آیا به جز دوره کارشناسی سهمیه کنکور کارشناسی ارشد نیز در انتظار حذف شدن است؟

در پاسخ باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل عرض کنیم که فعلاً خبری از انتشار اخبار حذف سهمیه کنکور کارشناسی ارشد ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نیستیم.

البته فعلاً چیزی مشخص نیست و هر لحظه امکان انتشار اخباری موثق در رابطه با حذف سهمیه کنکور کارشناسی ارشد ورودی دانشگاه ها در سایت ها و رسانه های مختلف وجود دارد.

 

 

برای اطلاع از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام مجدد در کنکور ارشد دانشگاه ها بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

اطلاعاتی در مورد سهمیه شاگرد اولی ها در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها

آیا تا به حال چیزی در مورد سهمیه شاگرد اولی ها در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها شنیده اید؟ باید عرض کنیم که این سهمیه می تواند یکی از بهترین سهمیه های مورد استفاده داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد است.

در واقع، این سهمیه از جمله سهمیه هایی است که سازمان سنجش آموزش کشور برای رفاه حال داوطلبان و متقاضیان شرکت در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها در نظر گرفته است.

پس فقط کافیست تا در دوره کارشناسی شاگرد اول شده باشید تا بدین ترتیب بتوانید از تأثیر سهمیه شاگرد اولی ها در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی استفاده کنید.

البته به جز این شرایط دیگری هم برای استفاده از سهمیه شاگرد اولی ها در نظر گرفته شده که در ادامه این نوشته جامع با ذکر این شرایط مهم در خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

. اگر به عنوان یک فرد دارنده مدرک کارشناسی رتبه شما در المپیادهای علمی بین یک الی پانزده است باید عرض کنیم که سهمیه شاگرد اولی ها شامل حال شما می شود.

. در صورت مجاز نشدن در کنکور سراسری ارشد ورودی دانشگاه ها امکان استفاده از سهمیه شاگرد اولی ها را ندارید.

. در صورت نگذشتن حداقل یک سال از تاریخ فارغ التحصیلی از دوره کارشناسی امکان استفاده از سهمیه شاگرد اولی کنکور ارشد را ندارید.

. وظیفه معرفی فردی با بالاترین معدل ممکن در رشته های مقطع کارشناسی به سازمان سنجش آموزش کشور بر عهده دانشگاه هاست.

. کسب بالاترین معدل در قیاس با دیگر دانشجویان دوره کارشناسی برای استفاده از سهمیه شاگرد اولی ضروری و مهم است.

. در صورتی که تنها در چهار نیمسال تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته فارغ التحصیل شده اید امکان استفاده از سهمیه شاگرد اولی را در کنکور ارشد ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی را دارید.

. اگر به جز بالا بردن معدل و رتبه برتر بودن در دانشگاه تحصیلات دوره کارشناسی را در هشت ترم تحصیلی به پایان رسانده باشید استفاده از سهمیه شاگرد اولی ها شامل حال شما دوستان و عزیزان همیشه همراه نیز می شود.

 

 

شیوه تأثیرگذاری سهمیه شاگرد اولی ها در کنکور کارشناسی ارشد

در رابطه با نحوه تأثیرگذاری سهمیه شاگرد اولی ها در کنکور کارشناسی ارشد باید خدمت شما عرض کنیم که در دو صورت امکان استفاده از سهمیه شاگرد اولی ها را در کنکور کارشناسی ارشد دارید.

اول اینکه شما الزاماً باید نود درصد از نمره آخرین فرد پذیرفته شده در دوره کارشناسی ارشد را باید بدست آورده باشید.

مورد بعدی این که در صورتی که حداقل دوازده ماه از تاریخ دانش آموختگی شما در دوره کارشناسی ارشد نگذشته باشد به هیچ وجه امکان استفاده از سهمیه شاگرد اولی ها را ندارید.

 

 

ارسال و تکمیل فرم سهمیه شاگرد اولی فراموش نشود

دوستان عزیز توجه داشته باشید که در صورت تمایل به استفاده از سهمیه شاگرد اولی ها ملزم به تکمیل فرمی هم در این رابطه هستید.

در واقع، شما دوست عزیز باید این فرم را با دقت و جزئیات تکمیل کرده و به مرکز دانشگاهی که در آن درس می خوانید تحویل بدهید.

البته بخش معاونت دانشگاه درخواست تکمیل و دریافت این فرم را از شما دارد. حال این که چرا این فرم باید تکمیل شود باید عرض کنیم که لزوم پر کردن فرم سهمیه شاگرد اولی در این است که دانشگاه باید مشخصات و اطلاعات شما از جمله اطلاعات تحصیلی تان را به سازمان سنجش ارائه کند تا بدین ترتیب سازمان سنجش بتواند برای پذیرش و جذب شما در دانشگاهی عالی تصمیم گیری کند.

 

 

دانشگاه های مجاز برای پذیرش در دوره ارشد از طریق سهمیه شاگرد اولی

شاید این پرسش مهم در ذهن شما نیز مطرح شود که آیا دانشجویان ممتاز تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی امکان استفاده از طرح پذیرش از طریق سهمیه شاگرد اولی ها یا همان استعداد درخشان را دارند یا خیر؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل عرض کنیم که خیر دانشجویان تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نمی توانند از شاگرد اولی ها استفاده کنند.

به این معنا که در صورتی که مدرک کارشناسی خود را در دانشگاه هایی از جمله دانشگاه های پردیس خودگردان، علمی کاربردی، غیرانتفاعی، آزاد اسلامی و همین طور غیرانتفاعی دریافت کرده اید به هیچ وجه امکان پذیرش و ورود به دوره کارشناسی ارشد از طریق سهمیه شاگرد اولی ها را ندارید.

 

 

ظرفیت پذیرش دوره کارشناسی ارشد از طریق سهمیه شاگرد اولی ها

موضوع بسیار مهمی که قبل از هر گونه اقدامی برای ورود به دوره کارشناسی ارشد از طریق سهمیه شاگرد اولی ها باید به آن توجه کنید در رابطه با ظرفیت پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از طریق سهمیه شاگرد اولی هاست.

در رابطه با این موضوع باید عرض کنیم که ظرفیت پذیرش دوره کارشناسی ارشد از طریق سهمیه شاگرد اولی ها پایین است. در واقع، تنها ده درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها به سهمیه شاگرد اولی ها اختصاص دارد.

در نتیجه ملاحظه می کنید که برای استفاده از این نوع سهمیه باید سعی و تلاش زیادی به خرج دهید تا بدین وسیله بتوانید شرایط بسیار خاص ورود به دوره ارشد از طریق سهمیه شاگرد اولی ها را بدست آورید.

 

 

برای آشنایی با تاثیر سهمیه بسیج در کنکور کارشناسی ارشد ورودی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور

راهنمای ثبت نام کنکور ارشد

سامانه ثبت نام کنکور ارشد سازمان سنجش

سهمیه های کنکور ارشد

چگونه می توان از شرایط اعلامی برای استفاده از سهمیه های کنکور ارشد مطلع شد؟

برای اطلاع از شرایط اعلامی برای استفاده از شرایط اعلامی برای استفاده از سهمیه های کنکور ارشد باتیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

تأثیر سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد چگونه است؟

سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد به دو صورت پنج و بیست و پنج درصد اعمال می شود.

آیا سهمیه بسیج در کنکور ارشد چگونه محاسبه می شود؟

سهمیه بسیج در کنکور ارشد برای دانشگاه های سراسری اعمال نمی شود.

تاثیر سهمیه مناطق در کنکور ارشد چقدر است؟ 

برای اطلاع از تاثیر سهمیه مناطق در کنکور ارشد با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور