ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سطح سوالات المپیاد دانشجویی چگونه است؟ تحلیل و نمونه سوال

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۳ اسفند ۱۴۰۲
سطح سوالات المپیاد دانشجویی چگونه است؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشجویانی که قصد آمادگی برای المپیاد سال جدید را دارند می توانند با دریافت نمونه سوالات المپیاد سال های گذشته با انواع سوالات و سطح دشواری آنها آشنا شوند. همچنین اگر با سطح سوالات المپیاد دانشجویی آشنا باشند، می توانند آگاهانه عمل کرده و شانس موفقیت بیشتری داشته باشند. ما در این مقاله به نمونه سوالات و سطح سوالات المپیاد سال های گذشته می پردازیم. پس اگر خواهان شرکت در المپیاد دانشجویی می باشید، برای آگاهی بیشتر از سطح سوالات المپیاد دانشجویی  تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

سطح علمی المپیاد دانشجویی

👈 المپیاد دانشجویی هر ساله زیر نظر وزارت علوم و فناوری  برگزار می شود و هدف آن تشویق دانشجویان به مطالعه و تحقیق در زمینه های مختلف است. با شرکت در المپیاد دانشجویی می توانید از مزایایی مانند ارتقای سطح علمی برخوردار شوید و در صورت کسب مدال به عضویت بنیاد ملی نخبگان درآیید.

📌 اگر در خصوص ثبت نام المپیاد علمی دانشجویی پرسش دارید، باید بدانید که سطح علمی المپیاد دانشجویی کمی بالاتر از درس های داخل دانشگاه بوده که البته اگر دروس دوران دانشگاه را به خوبی مطالعه نمایید در المپیاد به مشکل بر نمی خورید و باید دروس را به صورت عمیق تر و مفهومی تر مطالعه نمایید.

در ضمن قابل ذکر است که طراحان سوالات المپیاد دانشجویی از اساتید دانشگاه های معتبر کشور می باشد، پس با یک مطالعه و برنامه ریزی صحیح می توانید در المپیاد به موفقیت دست پیدا نمایید.

سطح علمی المپیاد دانشجویی

تحلیل سوالات کتبی المپیاد دانشجویی

👈برای اینکه بدانید سطح سوالات المپیاد دانشجویی olympiad.sanjesh.org چگونه است؟ بهتر است با نحوه نگارش سوالات المپیاد دانشجویی آشنا شوید.

نحوه نگارش سوالات المپیاد دانشجوییکه برای تمامی دانشجویان دانشگاه های کشور نوشته شده است به صورت زیر می باشد:
این بخش شامل شرکت دانشجویان در سیستم‌های المپیاد سراسری، آنلاین و متمرکز می‌شود و به سوالات بخش پاسخ می‌دهد.
✅ سوالات آزمون کتبی، آنلاین و متمرکز 30 سوال چهار گزینه ای و 2 سوال تشریحی می باشد.
تبصره 3: منبع و زمان برگزاری آزمون با نظر کمیته علمی تعیین خواهد شد.
✅ شرکت کنندگان برای ورود به مرحله عملی باید حداقل نمره ۷۵ درصد در آزمون کتبی را کسب کنند.
3-10 داوطلب در هر رشته به مرحله آزمایشی راه خواهند یافت.
تبصره 4: در صورت مساوی بودن نمرات دو یا چند دانشجو، ملاک انتخاب دانشجو برتر، پاسخ صحیح به سوال معنا خواهد بود که حداقل توسط دو داور تعیین می شود.
تبصره 5: نمرات نهایی بر اساس آزمون کتبی 30 درصد و آزمون عملی 70 درصد محاسبه خواهد شد.
✅ در صورت انصراف نفر برتر در آزمون کتبی از شرکت در بازی های المپیک، دبیرخانه می تواند نفر بعدی را که حد نصاب لازم را کسب کرده است، جایگزین کرده و به تمرین اعزام کند.

تحلیل سوالات عملی المپیاد دانشجویی

👈سوالات المپیاد علمی دانشجویی قسمت دوم آزمون المپیاد دانشجویی است که در آزمون کتبی المپیاد قبول شده اند. دانشجویانی که در آزمون عملی و قبولی در آزمون کتبی المپیک شرکت کرده اند می توانند شرکت کنند.
بر اساس پروژه کاری تعیین شده توسط هیات علمی و هیات داوران، آنها با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و در نهایت پس از کسب امتیاز در هر حوزه، 3 نفر برتر به عنوان برنده نهایی معرفی خواهند شد. اطلاعات دقیق در مورد آزمون المپیاد تمرینی دانشجوی به شرح زیر است:
✅ مرکز آزمون عملی یکی از مؤسسات آموزش عالی است که توسط شورای عمومی و قانونگذاری المپیاد سازمان (دانشگاه میزبان) تعیین می شود.
✅ شرایط انجام قسمت آزمایشی توسط کمیته علمی و داوری اعلام خواهد شد.
✅ دانشجویان باید قبل از آزمون عملی در کارگاه های توجیهی شرکت کنند. این کارگاه ها شامل آموزش نحوه انجام این برنامه و کسب نمره با تحقیق در مورد تجهیزات و امکانات مورد نیاز آزمون می باشد.
✅ آزمون عملی در دو روز برگزار می شود. در روز اول کارگاه توجیهی و در روز دوم دانشجوبان در طرح پیشنهادی به رقابت خواهند پرداخت.
✅ پس از اعلام نتایج قسمت عملی، شرکت کنندگان می توانند حداکثر تا یک ساعت پس از اعلام نتایج، شکایت کتبی خود را به ستاد برگزارکنندگان ارائه کنند.
✅ تجهیزات لازم برای انجام بخش عملی باید توسط دانشگاه میزبان تهیه شود.
✅ هزینه اسکان و پذیرش دانشجو به عهده دانشگاه میزبان و هزینه ایاب و ذهاب به عهده دانشگاه مبدا می باشد.

برای اطلاع از کدام المپیاد شرکت کنم؟ بر روی لینک کلیک نمایید.

تحلیل سوالات عملی المپیاد دانشجویی

نمونه سوالات المپیاد دانشجویی

👈با دریافت نمونه سوالات المپیاد دانشجویی، دانشجویان می توانند اطلاع پیدا نمایند که سطح سوالات المپیاد دانشجویی چگونه بوده و با توجه به سطح سوالات المپیاد دانشجویی، برنامه ریزی صحیحی داشته باشند.

ایران تحصیل در امر برنامه ریزی و قبولی در المپیاد دانشجویی  می توانند به شما بسیار کمک نماید. برای مشاوره و دریافت برنامه ریزی می توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید.

در ادامه ما چند نمونه سوال ار رشته های مختلف را برای شما قرار خواهیم داد تا بهتر با سطح سوالات المپیاد دانشجویی آشنا شوید. اگر در حل هر یک از ایم پرسش ها نیاز به کمک داشتید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

✅ نمونه سوالات المپیاد دانشجویی سال گذشته به شرح زیر است:

سوالات مهندسی کامپیوتر المپیاد دانشجویی دانلود نمونه سوالات
سوالات فیزیک المپیاد دانشجویی دانلود نمونه سوالات
سوالات ریاضی المپیاد دانشجویی دانلود نمونه سوالات
سوالات  ادبیات فارسی المپیاد دانشجویی دانلود نمونه سوالات

 

💢 برای دریافت نمونه سوالات مختلف می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و نمونه سوال و تحلیل هر درس را دریافت نمایید.

جهت اطلاع از منابع المپیاد دانشجویی کلیک نمایید.

نظرات شرکت کنندگان المپیاد در مورد سطح سوالات المپیاد دانشجویی

👈المپیاد دانشجویی یکی از مسابقات برتر علمی در سطح دانشجویی است که دانشجویان برتر در آن شرکت می‌کنند. برای آشنایی کامل با سطح سوالات المپیاد دانشجویی باید بدانید که سطح سوالات این مسابقه بسیار بالا است و از دانش عمیق و تخصصی دانشجویان در زمینه‌های مختلف علمی می‌خواهد.

سوالات این مسابقات معمولا از نوع مسائل تحلیلی و تفکری هستند که نیاز به دانش عمیق و فهم عمیق از موضوعات مربوطه دارند. این سوالات طوری طراحی شده‌اند که دانشجویان باید به‌طور کامل و جامع به آن‌ها پاسخ دهند و از سطح ساده و سطحی از فهم فراتر روند.

بنابراین، هر دانشجویی که قصد دارد در این مسابقات شرکت کند، باید آمادگی لازم را داشته باشد و بتواند با مسائل پیچیده و چالش برانگیز رو به رو شود. این نیازمند تلاش و تمرین زیاد، مطالعه و پژوهش در زمینه‌های مختلف علمی و همچنین توانایی حل مسائل در سطح بالا است.

سطح سوالات المپیاد دانشجویی از دید رتبه برتر المپیاد دانشجویی

👈 آقایی فارغ التحصیل رشته تعلیم و تربیت و دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی و تربیت کودکان تیزهوش از دانشگاه علامه طباطبایی که در المپیاد این رشته در کشور رتبه هشتم را کسب کرده است، المپیاد را دانشجویان سطح بالای علمی خواند. مسابقات و به دانش آموزان توصیه کرد در این مسابقات شرکت کنند.
المپیاد علمی-دانشجویی رقابت سطح بالایی است وی ادامه داد: المپیاد علمی فرصتی است تا دانشجویان برتر از دانشگاه های مختلف سراسر کشور در سطح بالایی به رقابت و سنجش مهارت خود بپردازند.

المپیادی که من در آن شرکت کردم یک المپیاد علوم تربیتی با پنج موضوع مرتبط با آموزش بود. آقایی بیان کرد: امید ما این است که سوالات المپیاد بر حل مسائل و مشکلات ملی متمرکز شود و از دانش آموزان بخواهد آن ها را تحلیل و حل کنند، اما حداقل در المپیاد علوم تربیتی اینطور نیست.
وی  توصیه کرد این المپیادها را جدی بگیرند و در این مسابقات شرکت کنند و برای کسب تجربه و آمادگی در انجمن های علمی، کارگاه ها و دوره های مهارت آموزی شرکت کنند.

وی در پاسخ به پرسش سطح سوالات المپیاد دانشجویی چگونه است؟ جواب داد سطح سوالات المپیاد دانشجویی به گونه‌ای بود که توانایی‌ها و استعدادهای دانشجویان را به چالش بکشد و آن‌ها را ترغیب به تلاش و پیشرفت کند. سوالات  مبتنی بر مفاهیم عمیق و پیچیده بود تا دانشجویان را به تفکر و تحلیل عمیق ترغیب کنند.

همچنین، سوالات منطبق با سطح دانشجویان باشند. به این معنی که سطح سوالات  با توانایی‌ها و دانش دانشجویان در زمینه‌های مختلف مطابقت داشت. سوالات به گونه‌ای تدوین شده بود که دانشجویان با تلاش و مطالعه مستمر بتوانند به آن‌ها پاسخ دهند و درک عمیقی از مفاهیم خاصی که سوالات مرتبط به آن‌ها هستند، پیدا کنند.

در پاسخ به پرسش به نظر شما سطح سوالات المپیاد دانشجویی چگونه باید باشد، این چونه پاسخ داد که سوالات المپیاد دانشجویی باید برای دانشجویان جذاب باشند. سوالات باید به گونه‌ای تدوین شوند که علاوه بر این که مسئله‌حلی جدی را مطرح می‌کنند، به دانشجویان احساس تحدید و شور و شوق می‌دهند. سوالات باید به گونه‌ای باشند که دانشجویان را به تفکر خلاق و اندیشیدن خارج از چارچوب‌های معمول ترغیب کنند.

جهت اطلاع از رشته های آزمون المپیاد دانشجویی کلیک نمایید.

سطح سوالات المپیاد دانشجویی از دید رتبه برتر المپیاد دانشجویی

تعداد مراحل المپیاد دانشجویی چقدر است؟

👈 آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته به عنوان مرحله اول المپیاد‌های متمرکز محسوب می‌شود و تمام دانشجویانی که در این آزمون شرکت می‌کنند و‌بند مربوط به داوطلبان المپیاد (منحصرا متقاضیان شرکت در المپیاد هستم) را پر می‌کنند، در مرحله اول المپیاد حضور داشته‌اند. سپس از بین دانشجویان متقاضی، ۱۵ نفر برتر در مرحله اول شناسایی می‌شوند. لازم به ذکر است که دانشجویان متقاضی شرکت در المپیاد دانشجویی مجاز به انتخاب رشته برای مقطع کارشناسی ارشد نیستند و ارزیابی داوطلبان بر اساس نمرات اکتسابی در آزمون انجام می‌شود و نمره معدل کارشناسی تاثیری در این ارزیابی ندارد.

در المپیاد‌های غیر متمرکز، دانشگاه با معیارهای مد نظر خود مانند معدل دانشجو (نفرات برتر) یا برگزاری آزمون داخلی، اسامی دانشجویان برتر را به مراکز قطب‌های دانشگاهی کشور ارسال می‌کند و دانشجویان معرفی‌شده‌به صورت امتحان تشریحی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. تعداد دانشجویان در هر رشته حداکثر ۵ نفر است.

دانشجویان منتخب مرحله اول المپیاد متمرکز و همچنین منتخبین المپیاد غیر متمرکز می‌توانند در آزمون تشریحی مرحله نهایی المپیاد دانشجویی کشور شرکت کنند. داوطلبان پذیرفته‌شده‌در مرحله اول المپیاد علمی دانشجویی (متمرکز و غیر متمرکز) برای شرکت در جلسه آزمون تشریحی مرحله دوم باید کارت ورود به جلسه را در اختیار داشته باشند و بدون این کارت، امکان شرکت در المپیاد وجود نخواهد داشت.

تعداد مراحل المپیاد دانشجویی چقدر است؟

اخبار پیرامون سطح سوالات المپیاد دانشجویی

📢 اول شدن در المپیاد دانشجویی یک امر محال نیست

قائم خدابخش، برنده المپیاد پزشکی در بخش انفرادی و دوم در بخش گروهی، در گفت‌وگویی تجارب خود را از المپیاد پرداخته و می‌گوید که اول شدن در هیچ آزمونی محال نیست. او تاکید می‌کند که تفاوت زیادی با سایر افراد ندارد و برای رسیدن به این موفقیت فقط باید تلاش کرد. قائم خدابخش در سال ۱۳۹۳ با رتبه ۹۳ وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران‌شده‌و در المپیاد پزشکی مدال طلا و نقره را کسب کرده است.

خلاصه مطلب

المپیاد دانشجویی یکی از محل های برگزاری مسابقات علمی در کشور است که دریافت کنندگان آن می توانند از مزایای ویژه ای بهره مند شوند. برای قبولی در این المپیاد باید اطلاعاتی مانند سطح سوالات المپیاد دانشجویی را بدست آورید که ما در طول مقاله در این خصوص مفصل صحبت کردیم.
اگر دانشجو هستید و می خواهید در المپیاد دانشجویی شرکت کنید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس گرفته و درخواست مشاوره کنید. کارشناسان مجرب این مرکز به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند و در صورت نیاز شما را برای برنامه ریزی اولیه راهنمایی می کنند.

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله سطح سوالات المپیاد دانشجویی  کلیک نمایید. 📥

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سطح سوالات المپیاد دانشجویی چگونه است؟

سطح علمی المپیاد دانشجویی کمی بالاتر از درس های داخل دانشگاخ بوده که البته اگر دروس دوران دانشگاه را به خوبی مطالعه نمایید در المپیاد به مشکل بر نمی خورید. برای اطلاع بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

نمونه سوالات المپیاد دانشجویی را از کجا می توانم داشته باشم؟

نمونه سوالات المپیاد دانشجویی از طریق ایران تحصیل قابل دسترسی می باشد، که تعدادی از آن در طول مقاله بیان شده است.

منابع اصلی سوالات آزمون المپیاد دانشجویی چیست؟

با توجه به موارد گفته شده در مقاله بالا، بهترین منابع آزمون المپیاد کتاب های دانشگاهی می باشند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • تغییر رشته در سال دهم متوسطه

  تغییر رشته در سال دهم متوسطه 1403 + شرایط و مراحل

  برخی از دانش آموزان با پس از ورود به مقطع دهم نسبت به رشته انتخابی خود دچار شک و تردید می‌شوند و نمی‌توانند دروس را به درستی فراگیرند. وزارت آموزش و پرورش برای این دسته از دانش آموزان امکان تغییر...
 • تغییر رشته از پرستاری به داروسازی

  تغییر رشته از پرستاری به داروسازی + بخشنامه 1403

  آیا تغییر رشته از پرستاری به داروسازی امکان‌پذیر است؟ چگونه می‌توان از رشته پرستاری به رشته‌های دیگر مانند داروسازی تغییر رشته داد؟ برای این تغییر رشته باید چه شرایطی داشت؟ آیا تغییر رشته در این زمینه تصمیم درستی است؟ در...
 • شرایط تغییر رشته دبیرستان

  شرایط تغییر رشته دبیرستان + بخشنامه جدید 1403 | ایران تحصیل

  اطلاع از شرایط تغییر رشته دبیرستان به دانش آموزان متوسطه مقطع دوم فرصت دوباره ای می دهد تا در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. گاهی پیش می آید برخی از دانش آموزان تصور خاصی از یک رشته تحصیلی داشته...
 • دریافت گواهی اشتغال به تحصیل در سیدا

  دریافت گواهی اشتغال به تحصیل در سیدا + راهنما تصویری | irantahsil

  در حال حاضر دریافت گواهی اشتغال به تحصیل در سیدا امکان‌پذیر است. سامانه سیدای دانش آموزی به نشانی sida.medu.ir که ابتدا به منظور ثبت نمرات و اطلاعات دانش آموزان ایجاد شد، اکنون امکانات متعددی از جمله دریافت کارنامه تحصیلی، نقل...
تماس با مشاور