تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور

سربازی در سپاه چگونه است؟ + آموزشی، مزایا و معایب

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سربازی در سپاه چگونه است؟، متقاضیان جهت اخذ امریه در سپاه یا پذیرش در آن باید حدود دو ماه قبل از اعزام به خدمت، مراحل اداری را انجام و تاییدیه های لازم از بسیج را دریافت کرده باشند و سپس فرم پذیرش سپاه را تکمیل نمایند.

شرایط لازم جهت گذراندن خدمت سربازی در سپاه

موارد زیر برای گذراندن خدمت سربازی در سپاه تحت عنوان امریه و یا سرباز وظیفه لازن است:

■ اعتقاد به دین اسلام و نظام و انقلاب اسلامی
■ اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه
■ داشتن سابقه بسیج فعال یا عادی
■ موارد دیگری که مد نظر سپاه بوده که در شرایط پذیرش برای متقاضیان لحاظ می گردد.

 

 جهت اطلاع از آموزشی، مزایا و معایب سربازی در سپاه چگونه است؟ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

اولویت پذیرش سربازان در سپاه

متقاضیانی که دارای شروط زیر هستند، در هنگام پذیرش اولویت بیشتری دارند:

● دارا بودن کارت بسیج فعال (سامانه دریافت کد رهگیری بسیج فعال)

● دارا بودن گواهینامه دوره تکمیلی بسیج
● دارا بودن مدرک تحصیلی مورد نیاز مرکز مربوطه

سربازی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سپاه پاسداران با فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره)، به منظور حفظ دستاوردهای انقلاب و تامین نیروی نظامی کشور در کنار ارتش و نیز رسیدگی به شهرها و روستاها تشکیل گردید. فرماندهی کل قوا در راس این نهاد نظامی قرار دارد و سپس ستاد نیروهای مسلح و ستاد مشترک سپاه وجود داشته و در بخش های زیر تقسیم شده است که هرکدام عملکرد و هدف خاص خود در راستای اهداف انقلاب را در پیش دارند:

▪︎نیروی زمینی
▪︎نیروی هوایی
▪︎نیروی دریایی
▪︎قرارگاه سازندگی
▪︎نیروی مقاومت
▪︎نیروی قدس

مزایای خدمت در سپاه

■ برای پذیرش در سپاه دارا بودن مدرک تحصیلی خاص جزو شروط نیست (برخلاف امریه سپاه)
■ عضویت در خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران، ملاک پذیرش سپاه نمی‌باشد.
■ تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بودن، جزو شرایط پذیرش در سپاه به حساب نمی آید.
■ متقاضیان در صورتی که دارای گواهینامه دوره تکمیلی بسیج باشند، نیازی به گذراندن تمام دوران آموزشی ندارند و آموزشی برای آن ها حدود 15 روز طول می‌کشد.
■ سربازان در صورت داشتن شروط لازم می تواند از تمام کسری خود استفاده نمایند.
■ گذراندن خدمت سربازی در سپاه شرایط آسانتری خواهد داشت.

مزایای خدمت سربازی در سپاه پاسداران

▪︎اولین و شاید یکی از مهم ترین مزایای خدمت سربازی سپاه اختیاری بودن محل خدمت است. یعنی شما می توانید محل دلخواه را برای خدمت خود انتخاب کنید. بسیاری از مشمولین خدمت سربازی به خاطر همین موضوع خواهان گذراندن دوره خدمت سربازی خود در این ارگان هستند.
▪︎علاوه بر این، برخلاف اخذ امریه در این ارگان گذراندن خدمت سربازی نیاز به داشتن مدرک تحصیلی خاصی نیست.
▪︎الزام به عضویت در کمیته امداد و سازمان بهزیستی و هم چنین جزو خانواده ایثارگران بودن وجود ندارد.
▪︎اگر دوره تکمیلی بسیج را پشت سر گذاشته باشید، نیاز به گذراندن دوره آموزش نظامی که سخت ترین دوره در خدمت است نخواهید داشت و مدرک آن برای شما معادل سازی خواهد شد.
▪︎مشکلی برای استفاده از کسری های خدمت خود نخواهید داشت و در صورتی که قبل از اعزام خود غیبت نکرده باشید می توانید از تمامی مزایای کسری خود استفاده کنید.
▪︎در نهایت سپاه راحت ترین ارگان برای گذراندن خدمت سربازی می باشد و سخت گیری های مرسوم در سایر ارگان ها در سپاه دیده نمی شود.

دوره آموزشی سربازی در سپاه

دوره آموزشی سربازی در سپاه

دوره آموزشی سربازی در سپاه

دوره آموزشی نظامی سپاه در ۱۵ روز، دوره آموزشی به طور معمول ۶۰ روز به طول می انجامد اما سپاه این دوره را به صورت متفاوت برگزار می کند. گذراندن دوره آموزشی در مدت ۱۵ روز عجیب به نظر می رسد ولی اگر جزو افراد واجد شرایط باشید، این امر امکان پذیر است. اما چگونه؟بسیج سازمان مردم نهاد سپاه می باشد و اکثر جذب سرباز سپاه از طریق همین سازمان صورت می گیرد. در بسیج دوره ای به نام دوره تکمیلی وجود دارد، شما می توانید با گذراندن این دوره، دوره آموزشی سربازی را تنها در ۱۵ روز به پایان برسانید. دوره تکمیلی بسیج خود ۶۰ روز می باشد ولی به طور پیوسته نیست و به مراتب از آموزشی سربازی آسان تر است. شما ۴۵ روز از این دوره را قبل از اعزام به خدمت سپری می کنید و ۱۵ روز باقی مانده را پس از ارسال دفترچه سربازی اتان پشت سر خواهید گذاشت. توجه داشته باشید تمامی افرادی که دوره تکمیلی بسیج را می گذرانند در آینده در سپاه خدمت خواهند کرد. تا به اینجای کار از مزایای خدمت در سپاه گفتیم، در نتیجه نمی توان گفت خدمت در سپاه معایبی دارد و شاید تنها ایرادی که بتوان به آن گرفت، داشتن شرایط خاص برای پذیرش است.

 

جهت اطلاع از شرایط گزینش خواهران و استخدام بانوان در سپاه پاسداران کلیک نمایید.

 

پذیرش در سپاه

سپاه، بر خلاف سایر ارگان ها که پذیرش سرباز را فقط از طریق سازمان نظام وظیفه انجام می دهند، از دو روش برای پذیرش مشمولان خدمت سربازی استفاده می کند. پذیرش در سپاه به دو صورت زیر انجام می شود:

۱) پذیرش سربازی در سپاه از طریق سازمان نظام وظیفه

همانند سایر ارگان ها، اولین روش پذیرش سرباز در سپاه به کمک سازمان نظام وظیفه است. یعنی این که مسئولین جذب سرمایه انسانی در این ارگان نیروی انسانی لازم در سال پیش رو را تخمین می زنند و از سازمان نظام وظیفه آن تعداد نیرو را درخواست می کنند. بعد از آن سازمان نظام وظیفه به صورت کاملا تصادفی و رندوم از میان مشمولین خدمت سربازی که دفترچه اعزام به خدمت دارند، افرادی را برای گذراندن دوره خدمت خود در سپاه در نظر می گیرد. همان گونه که اشاره شد، این کار کاملا به صورت رندوم و بدون دخالت نظر شخصی افراد صورت می گیرد.

۲) پذیرش سربازی در سپاه از طریق مراجعه به دفاتر سپاه

دومین راه گذراندن خدمت سربازی در سپاه از طریق مراجعه شخص مشمول صورت می گیرد. در این روش شخصی که خواهان گذراندن خدمت در سپاه است باید به یکی از مراکز سپاه مراجعه کند و اقدامات لازم را انجام دهد. به همین منظور ابتدا باید دفترچه اعزام به خدمت خود را پر کرده و پس از تعیین تاریخ  اعزام دو ماه قبل از آن با به همراه داشتن مدارک به دفاتر منابع انسانی یکی از نیروهای زمینی سپاه، قرارگاه خاتم الانبیا (مراحل گرفتن امریه قرارگاه خاتم الانبیا)، سپاه های استانی، نواحی بسیج مراجعه کرده و پس از پر کردن فرم های مورد نیاز باید منتظر تاییدیه فرمانده باشید. در صورت تایید شدن شرایط شما می توانید خدمت سربازی خود را در آن مرکز سپری کنید.

مدارک لازم جهت مراجعه به مراکز سپاه

یک سری از مدارک را قبل از این که به مراکز ذکر شده در قسمت قبل مراجعه کنید، باید آماده کنید. مدارک مورد نیاز برای مراجعه به مراکز سپاه عبارتند از:

▪︎فرم پذیرش در سپاه که در خود مرکز به شما داده می شود.
▪︎داشتن پایان دوره گواهی تکمیلی بسیج ( الزامی نیست)
▪︎داشتن گواهی بسیج فعال (حداقل به مدت ۶ ماه)
▪︎ گرفتن برگ سبز سربازی یا برگ اعزام به خدمت با مهر بدون غیبت
▪︎مدارک شخصی شامل شناسنامه، کارت ملی، عکس پرسنلی
▪︎از تمامی موارد بالا کپی تهیه کنید.

مشکلات خدمت در سپاه

دولت آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی خود قرار داد. تا پیش از این آمریکا سپاه را به عنوان گروه حامی تروریست می‌شناخت، نه یک گروه تروریست. پیش از اینکه آمریکا سپاه را به عنوان گروه تروریستی معرفی کند، ایرانیانی که در سپاه خدمت سربازی را انجام داده بودند، همواره تحت نظارت شدید دولت آمریکا هنگام ورود به خاک این کشور بودند و با اقدام جدید آمریکا، احتمالا تغییراتی در وضعیت افرادی که سربازی خود را در سپاه گذرانده‌اند، ایجاد خواهد شد. این اولین بار است که یک نهاد نظامی رسمی یک دولت که افراد عادی در آن عضویت دارند در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرد. ایرانیان عادی‌ای که اغلب خدمت اجباری وظیفه خود را در سپاه گذرانده‌اند نیز با این قانون در زمره تروریست‌ها قرار می‌گیرند.

در این مقاله سعی بر آن شده است تا سربازی در سپاه چگونه است؟ + آموزشی، مزایا و معایب را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص سربازی در سپاه چگونه است؟ + آموزشی، مزایا و معایب برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

 جهت اطلاع از آموزشی، مزایا و معایب سربازی در سپاه چگونه است؟ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط:

ثبت نام دانشگاه افسری سپاه

شرایط و مراحل گزینش استخدام سپاه پاسداران

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه 

نمونه سوالات گزینش سپاه

سربازی در سپاه چگونه است؟ + آموزشی، مزایا و معایب

3/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. امیر
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۷

  اگر غیبت داشته باشیم چه اتفاقی میوفته ؟ توی پذیرش به مشکل میخوریم؟

  • ranjbar
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۰

   سلام وقتتون بخیر
   بر اساس قوانین نظام وظیفه در صورت داشتن غیبت سربازی در زمان معرفی اضافه خدمت لحاظ میشود .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 2. مجید
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۶

  اگر تمامی دوره های بسیج را شرکت کرده باشیم و تمامی دوره های تکمیلی رو هم شرکت کرده باشیم و بعد از طریق سازمان نظام وظیفه اقدام کنیم (از خود سپاه اقدام نکنیم ) احتمالش هست که در ارگان دیگر بیوفتیم؟

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

   سلام بله امکانش وجود دارد ولی بهتر اینه که حتما از سپاه ناحیه تون اقدام کنید

مطالب مرتبط

ایران تحصیل
تماس با مشاور