ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟

سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

با توجه به اجباری بودن خدمت سربازی برای کلیه آقایانی که 18 سال تمام دارند، بسیاری از مشمولان همواره در صدد یافتن تسهیلاتی برای پشت سر گذاشتن خدمت سربازی خود هستند. عده ای دیگر نیز خدمت سربازی را آغاز کرده اما پس از مدتی به طور غیر قانونی خدمت را ترک می‎ کنند. به این دسته از سربازان اصطلاحا سرباز فراری می‌گویند. در این میان برخی از سربازان فراری تصمیم به خرید خدمت سربازی می‌ گیرند. حال سوال پیش می‌ آید که آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت سربازی را بخرند؟

ما در این مقاله به این پرسش که آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت سربازی را بخرند؟ پاسخ خواهیم داد پس پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله را با دقت مطالعه نمایید و برای دریافت مشاوره خرید خدمت سربازان فراری و آخرین خبرها و قوانین خدمت سربازی 1402، از تلفن ثابت با شماره 9099075307 (بدون پیش شماره) تماس بگیرید.

چه افرادی سرباز فراری محسوب می شوند؟

قبل از هر چیز بهتر است در ارتباط با سرباز فراری اطلاعات بیشتری بدست آوریم به همین دلیل ابتدا سوالات زیر را مطرح می نماییم و سپس به آن ها پاسخ می دهیم.

آیا هر سربازی که از محل خدمت خود فرار کند سرباز فراری محسوب می شود؟ 

غیبت سربازی چند روز باید طول بکشد تا فرد مشمول، سرباز فراری محسوب شود؟

در چه صورت سربازان فراری مشمول جریمه اندک یا بخشودگی خواهند شد؟

برای پاسخ به سوالات فوق باید بگوییم سرباز فراری به فردی گفته می شود که بیشتر از 15 روز بدون عذر موجه و در زمان صلح از یگان محل خدمت خود غیبت کند. همچنین چنانچه غیبت یک سرباز تا 60 ادامه پیدا کند یگان محل خدمت و مراجع قضایی مربوطه به پرونده غیبت سرباز رسیدگی می کنند.

البته لازم است ذکر کنیم اگر فرد مشمول برای اولین بار مرتکب فرار از خدمت شده باشد و تا مدت ۶۰ روز از شروع غیبت، خود را معرفی کند بدون ارجاع پرونده به مرجع قضایی در مقابل هر روز، دو روز به وظیفه عمومی او اضافه می گردد و نهایتا 3 ماه اضافه خدمت خواهد خورد. اما در صورت داشتن سابقه فرار از خدمت در پرونده، سرباز فراری به حکم دادگاه محکوم به حبس دو تا شش ماه می شود.

افزون بر این لازم به یادآوری است غیبت سربازان مشمول به خدمت که بیشتر از شش ماه باشد در دادگاه یک سال در نظر گرفته می شود.

چه افرادی سرباز فراری محسوب می شوند؟

👈🏻 برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد قوانین جدید معافیت سربازی کلیک کنید.

بررسی طرح خرید خدمت سربازان فراری

کمیسیون تلفیق بودجه کشور در ۹ بهمن سال ۱۴۰۰ طرحی را مبنی بر خرید خدمت سربازی ویژه سربازان دارای غیبت مطرح کرد. در این طرح مطرح شده سربازان غایب از خدمت بر اساس مدرک تحصیلی خود می بایست مبلغی را به حساب خزانه کل کشور واریز می کردند و در ازای آن کارت پایان خدمت در زمان صلح دریافت می کردند. اما باتوجه به مبلغ بالای خرید خدمت سربازی در این طرح، نمایندگان مجلس، طرح مذکور را رد کرده و تصویب نکردند.

گفتنی است در طرح ارائه شده به مجلس مبلغ خرید خدمت سربازان فراری ۲۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود.

حال که طرح خرید خدمت سربازان فراری به تصویب نمایندگان مجلس نرسید آیا هنوز راهی هست تا سربازان فراری بتوانند خدمت را بخرند؟ در ادامه به بررسی شرایطی که سربازان فراری می‌ توانند خدمت خود را بخرند خواهیم پرداخت.

آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟ 

حال در این بخش از نوشته قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم که آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟

در گذشته این امکان برای افراد غایب از خدمت سربازی وجود داشت تا افرادی که بیشتر از 8 سال غیبت داشتند بتوانند با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه از سربازی معاف شوند و کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند یا به عبارتی دیگر خدمت سربازی خود را بخرند اما در حال حاضر جریمه غیبت سربازی در برنامه بودجه کشور دیده نمی شود و امکان خرید سربازی جز در شرایطی خاص برای سربازان فراری ممکن نیست.

در حقیقت باید بگوییم تنها طرحی که از آن به عنوان طرح خرید سربازی مشمولان غایب یاد می شود مربوط به افراد مشمول دارای غیبت سربازی است که بیشتر از ۸ سال در کشورهای خارجی مقیم هستند. 

طبق طرح ساماندهی و تعیین تکلیف مشمولان غایب خدمت وظیفه عمومی، تنها این افراد اجازه دارند با پرداخت معادل ریالی ۱۵ هزار یورو اقدام به خرید خدمت سربازی خود نموده و کارت معافیت از خدمت را دریافت کنند.

 

📢 اطلاعیه 📢

در حال حاضر طبق قوانین جاری کشور، خرید خدمت سربازی صرفا برای افراد مشمول خارج از کشور که بیشتر از 8 سال ساکن کشوری به جز ایران هستند، وجود دارد.

جزئیات خرید خدمت سربازان فراری

آیا امکان مسافرت افراد مشمول غایب که در حال تحصیل در کشورهای خارجی هستند وجود دارد؟

افراد مشمول غایب که در حال تحصیل در کشورهای خارجی هستند می‌ توانند بعد از پایان دوران تحصیل خود با گذاشتن ودیعه دو بار در هر سال و به مدت سه ماه به کشور سفر کنند. شایان ذکر است پایان یافتن تحصیل به معنی فارغ التحصیلی، انصراف یا اخراج از دانشگاه می باشد.

مجازات سربازان فراری چیست؟

همواره مجازاتی انتظار سربازان فراری را می‌ کشد. این موضوع توسط نیروهای مسلح در دست بررسی است و به طور مرتب پیگیری می‌ شود. مجازاتی که برای سربازان فراری در نظر گرفته می‌ شود توسط دادگاه‌ های نظامی تعیین خواهد شد. 

حال این مجازات می‌ تواند حبس، اضافه خدمت، جریمه نقدی و یا غیره باشد. با توجه به عواقبی که فرار از خدمت می‌ تواند به دنبال داشته باشد همواره توصیه می‌ شود مشمولان تنها در صورتیکه امکان گذراندن خدمت سربازی را به طور کامل دارند، اقدام به شروع خدمت سربازی کنند.

مبلغ جریمه نقدی مشمولان با توجه به میزان تحصیلات آن تعیین می‌ شود. به این صورت که هرچه فرد تحصیلات بالاتری داشته باشد مبلغ بیشتری را باید برای پرداخت جریمه یا بپردازد.

به عنوان مثال کسانی که تا مقطع دکتری تحصیل کرده‌ اند نسبت به کسانی که تحصیلات دیپلم دارند باید مبلغی چند برابر بیشتر بپردازند. همچنین کارفرمایانی که افراد بدون کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت را به کار بگیرند، مشمول پرداخت جریمه‌ نقدی خواهند شد.

 

👈🏻 برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد خرید خدمت سربازی کلیک کنید.

اخبار پیرامون خرید خدمت سربازی 

اجرای طرح بازگشت به سنگر

سازمان نظام وظیفه پس از گفتگو با سازمان قضایی نیروهای مسلح، طرحی را برای سربازان فراری در نظر گرفته است. در این طرح سربازانی که بعد از اعزام به خدمت به دلایل مختلف و یا مشکلات خانوادگی از محل سربازی خود فرار کرده اند می توانند با معرفی خود و بازگشت به یگان خدمتی شان در دادگاه نظامی، نهایت مساعدت را دریافت کرده و پس از جریمه ای ساده به خدمت سربازی خود باز گردند.

تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولان زلزله زده شهرستان خوی

بر اساس اطلاعیه سازمان وظیفه عمومی فراجا به دلیل همدردی و مساعدت با افراد مشمول زلزله‌ زده و خانواده‌ های این افراد، تاریخ اعزام به خدمت مشمولان تمدید می‌ گردد.

با توجه به این اطلاعیه، آن دسته از افراد مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند تاریخ اعزام به خدمت خود را تمدید کنند باید برای ثبت درخواست خود به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه کرده و تاریخ یکم اسفندماه سال ۱۴۰۲ را به یکم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ تمدید نمایند.

اخبار پیرامون خرید خدمت سربازی 

👈🏻 برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام امریه وزارت کشور کلیک کنید.

خلاصه مطلب 📝

ما در این مقاله به پاسخ این سوال پرداختیم که آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟ و پاسخ دادیم امکان خرید خدمت سربازی تنها برای افرادی فراهم است که حداقل 8 سال از زمان مشمولیت خود در یکی از کشورهای خارجی سکونت داشته باشند. 

همچنین بیان کردیم سربازان فراری خارج از کشور در صورت داشتن شرط فوق لازم است معادل ریالی ۱۵ هزار یورو به خزانه کشور پرداخت کنند تا بتوانند کارت معافیت از خدمت خود را دریافت نمایند.

علاوه بر موارد ذکر شده بالا گفتیم در صورتیکه سربازان فراری خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند و به یگان محل خدمت خود برگردند می توانند با جریمه اندک و یا حتی بخشودگی به ادامه خدمت سربازی خود مشغول شوند.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد و پس از خواندن مقاله سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟ پاسخ سوالات خود را بدست آورده باشید. اما چنانچه شما همراه گرامی به فکر خرید خدمت سربازی خود هستید پیشنهاد می کنیم با توجه به در حال تغییر بودن قوانین و شرایط لازم برای این کار، حتما از شرایط و آخرین قوانین مربوط به خرید سربازان فراری اطلاعات کافی را بدست آورید.

شما دوست عزیز می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص به صورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل با شماره 9099075307 (بدون کد) تماس بگیرید یا سوال خود را به صورت کامنت در انتهای این مطلب بنویسید تا مشاوران کارآزموده مرکز مشاوره ایران تحصیل در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

👈🏻 برای دریافت فایل پی دی اف مقاله سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟ کلیک کنید.

 

 

 

 

4.2/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟ 

پاسخ این سوال به طور کامل در مقاله فوق شرح داده شده است. لطفا مقاله را مطالعه نمایید.

به چه کسانی سرباز فراری گفته می شود؟

فرد مشمول خدمت که بیش از 15 روز بدون عذر موجه و در زمان صلح از یگان محل خدمت خود غیبت کند سرباز فراری محسوب می شود.

آیا امکان خرید خدمت سربازی در سال 1402 وجود دارد؟

فعلا هیچ اطلاعیه ای در خصوص خرید خدمت سربازی در سال 1402 منتشر نشده است. برای اطلاع از آخرین اخبار می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

 1. عباس
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۵۴

  سلام وقت بخیر من دنبال معافیت بودم ولی فقط معاف از رزم شدم بعد از ارسال برگه سبز اعزام به خدمت من دیگه نرفتم،، 33سال سن دارم و دوتا بچه آیا شرایطی هست که معاف بشم،، یا میتونم پاسپرت بگیرم چون کارم دریا هستش به پاسپرت برایه گرفتن سیمن بوک احتیاج دارم،، ممنون میشوم اگه راهنمایی کنید،

  • tahmasebi
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام دوست عزیز خیر شما شرایط گرفتن معافیت رو ندارید و باید صاحب 3 فرزند باشید. و امکان گرفتن گذرنامه رو نداردی چون وارد دوره ی غیبت شده اید.

 2. ابراهیم محمدی
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۲

  سلام،،فردی که حدود9ماه خدمت کرده وبعدازآن اقدام به فرارکرده باشه وحدودا8سال هم ازفرارش گذشته باشه ومحل یگان خدمتش را ترک کزده الان هم ازدواج کرده ویک فرزندذکور3ساله داره آیاالان ایشون میتونن معافیت بگیره،،،
  باتشکر،،

  • مشاور محمدی
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت به خیر
   هیچ معافیتی برای سربازان فراری اعلام نشده است.

 3. محمد
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۱

  سلام خسته نباشید من حدود هشت ماهه از محل خدمت فرار کردم پدرم مشکل اعصاب روان داره چند ساله تحت نظر دکتره تحت پوشش کمیته هم هست توان کاری اصلا نداره خرح خونه برادر بامن میدادیم چندتا خواهر مجردم دارم هرکاری کردم یگان بهم انتقالی به شهر خدم نداد گفت باید یک سال خدمت کنی بری بعد رفتنم ب سربازی حال پدرم بدتر شد میخواستم ببینم میتونم معافی بگیرم یان

  • مشاور عیسائی
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۶

   سلام وقت بخیر
   اگر شرایط لازم را داشته باشید بله امکان پذیر میباشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 4. ف
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۰

  سلام ۵ ساله فراری هستم میخام برم خودمو معرفی بکنم
  بخاطر مشکلات زندگی و تک فرزند بودن پدرمم ۲ ساله که فوت شده
  الان هم سرپستی مادر و خواهرم رو دارم مدارک هم برای اینکه پدرم از کار افتاده بوده و علت فوتش هم همون مریضی بوده رو دارم
  سال ۹۷ هم یکبار دستگیر شدم اما باز بخاطر مشکلاتم نرفتم
  خواستم ببینم میتونم خودمو به نزدیک ترین دادسرای نظامی معرفی بکنم یا نه ایکنه برم محل خدمتم
  آیا بعد از مراحل معاف میشم

  • مشاور محمدی
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت به خیر
   سربازان فرار حتما باید از طریق پادگان خدمتی خود اقدام نمایند.

 5. سید
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۱

  باسلام. 21سال فراری هستم. از سال 95مبتلابه کانسر مری و هپاتیت ب هستم
  سوال این بود برای معرفی باید به دادسرای محل خدمت برم. یا اینکه دادسرای استان خومم جوابگوست

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام وقت بخیر
   دادسرای محل خدمتتان باید مراجعه کنید .

 6. محمد
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۷

  میزان جریمه نقدی سرباز فراری ارتش بعد از پنج سال چقدر است؟

  • rezai
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام وقت بخیر . باتوجه با حکم قاضی متفاوت میباشد و مبلغ از پیش تعیین شده ندارد .

 7. آرش نعمانی
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام خسته نباشید ، من 35 سال سن دارم و مدت 2 سال و 3 ماهه که سرباز فراری هستم و 6 ماه هم اضافه خدمت پشت دفترچه ای به دلیل دیرکرد و حاضر نشدن به موقع در محل پادگان آموزشی دارم ، خودم مبتلا به بیماری همورویید و خونریزی موقع دفع هستم و 4 گواهی از خود بیمارستان ارتش دارم ولی طبق گفته کادر بیمارستان برای بیماری همورویید کمیسیون پزشکی تشکیل نمیشه ، پدرم 65 سالشه و مبتلا به بیماری آریتمی قلبی و دیابت وابسته به انسولین و اسم پدرم هم در سامانه کشوری دیابت ثبت شده ، بیماری قلبی و دیابت پدرم نیاز به مراقبت و رسیدگی مرتب ساعتی و روزانه داره که اگه من حتا یک روز خونه نباشم ممکنه براش حادثه اتفاق بیوفته و دلیل فرار من از سربازی هم همینه ، یک برادر کوچک تر از خودم دارم که اصلا با ما زندگی نمیکنه و محل زندگیش از منزل ما خیلی دوره ، آیا با توجه به بیماری خودم و بیماری های پدرم که نیاز به مراقبت مرتب داره و با توجه به سن نسبتا بالای خودم برای سربازی برای معافیت من راهی هست؟ لطفا منو راهنمایی کنید که چکار کنم؟

  • مشاور محمدی
   ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۱

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین نظام وظیفه در صورت داشتن برادر بالای 18 سال امکان گرفتن معافیت وجود ندارد.

   • امیر
    ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۱۵

    سلام وقت بخیر من الان 23سالمه شاغلم شغلم ازاد الان حدود 3ماهه ک سرباز فراریم پدرم بالای 53سال سن داره نمیتونه درامد داشته باشه که به خرج خانواده رسیدگی کنه من یک خواهر کوچیک دارم به همراه مادرم با پدرم زندگی میکنند مجبور شدم که از خدمت فرار کنم تا بتونم خرج خانوادمو بدم یگان من مرزبانیه من از کل مقاماتی که در دست رس بود تقاضا کردم که منو به ستاد داخل شهر انتقال بدند که لاعقل در پایان روزانه خدمتم بتونم بقیه وقتمو کار کنم تا کمک درامد باشم اما هیچکس توجهی به خواسته من نکرد و من مجبور به فرار شدم ایا امکانش هست که بتونم خدمتم رو قسطی بخرم و درطول این‌دوران کمک خرج پدرم باشم ممنون میشم کمکم کنید

    • مشاور محمدی
     ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۲

     سلام وقت به خیر
     برای خرید خدمت در حال حاضر اطلاعیه ای منتشر نشده و شرایطی وجود ندارد.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور