ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟

سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

با توجه به اجباری بودن خدمت سربازی برای کلیه آقایانی که 18 سال تمام دارند، بسیاری از مشمولان همواره در صدد یافتن تسهیلاتی برای پشت سر گذاشتن خدمت سربازی خود هستند. عده ای دیگر نیز خدمت سربازی را آغاز کرده اما پس از مدتی به طور غیر قانونی خدمت را ترک می‎ کنند. به این دسته از سربازان اصطلاحا سرباز فراری می‌گویند. در این میان برخی از سربازان فراری تصمیم به خرید خدمت سربازی می‌ گیرند. حال سوال پیش می‌ آید که آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت سربازی را بخرند؟

ما در این مقاله به این پرسش که آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت سربازی را بخرند؟ پاسخ خواهیم داد پس پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله را با دقت مطالعه نمایید و برای دریافت مشاوره خرید خدمت سربازان فراری و آخرین خبرها و قوانین خدمت سربازی 1403، از تلفن ثابت با شماره 9099075307 (بدون پیش شماره) تماس بگیرید.

چه افرادی سرباز فراری محسوب می شوند؟

قبل از هر چیز بهتر است در ارتباط با سرباز فراری اطلاعات بیشتری بدست آوریم به همین دلیل ابتدا سوالات زیر را مطرح می نماییم و سپس به آن ها پاسخ می دهیم.

❓ آیا هر سربازی که از محل خدمت خود فرار کند سرباز فراری محسوب می شود؟

❓ غیبت سربازی چند روز باید طول بکشد تا فرد مشمول، سرباز فراری محسوب شود؟

❓ در چه صورت سربازان فراری مشمول جریمه اندک یا بخشودگی خواهند شد؟

برای پاسخ به سوالات فوق باید بگوییم سرباز فراری به فردی گفته می شود که بیشتر از 15 روز بدون عذر موجه و در زمان صلح از یگان محل خدمت خود غیبت کند. همچنین چنانچه غیبت یک سرباز تا 60 ادامه پیدا کند یگان محل خدمت و مراجع قضایی مربوطه به پرونده غیبت سرباز رسیدگی می کنند.

البته لازم است ذکر کنیم اگر فرد مشمول برای اولین بار مرتکب فرار از خدمت شده باشد و تا مدت ۶۰ روز از شروع غیبت، خود را معرفی کند بدون ارجاع پرونده به مرجع قضایی در مقابل هر روز، دو روز به وظیفه عمومی او اضافه می گردد و نهایتا 3 ماه اضافه خدمت خواهد خورد. اما در صورت داشتن سابقه فرار از خدمت در پرونده، سرباز فراری به حکم دادگاه محکوم به حبس دو تا شش ماه می شود.

افزون بر این لازم به یادآوری است غیبت سربازان مشمول به خدمت که بیشتر از شش ماه باشد در دادگاه یک سال در نظر گرفته می شود.

بخوانید: سرباز فراری کیست؟

چه افرادی سرباز فراری محسوب می شوند؟

👈🏻 برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد قوانین جدید معافیت سربازی کلیک کنید.

بررسی طرح خرید خدمت سربازان فراری

کمیسیون تلفیق بودجه کشور در ۹ بهمن سال ۱۴۰۰ طرحی را مبنی بر خرید خدمت سربازی ویژه سربازان دارای غیبت مطرح کرد. در این طرح مطرح شده سربازان غایب از خدمت بر اساس مدرک تحصیلی خود می بایست مبلغی را به حساب خزانه کل کشور واریز می کردند و در ازای آن کارت پایان خدمت در زمان صلح دریافت می کردند. اما باتوجه به مبلغ بالای خرید خدمت سربازی در این طرح، نمایندگان مجلس، طرح مذکور را رد کرده و تصویب نکردند.

گفتنی است در طرح ارائه شده به مجلس مبلغ خرید خدمت سربازان فراری ۲۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود.

حال که طرح خرید خدمت سربازان فراری به تصویب نمایندگان مجلس نرسید آیا هنوز راهی هست تا سربازان فراری بتوانند خدمت را بخرند؟ در ادامه به بررسی شرایطی که سربازان فراری می‌ توانند خدمت خود را بخرند خواهیم پرداخت.

برای آشنایی با کسری خدمت کلیک کنید.

آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟

حال در این بخش از نوشته قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم که آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟

در گذشته این امکان برای افراد غایب از خدمت سربازی وجود داشت تا افرادی که بیشتر از 8 سال غیبت داشتند بتوانند با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه از سربازی معاف شوند و کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند یا به عبارتی دیگر خدمت سربازی خود را بخرند اما در حال حاضر جریمه غیبت سربازی در برنامه بودجه کشور دیده نمی شود و امکان خرید سربازی جز در شرایطی خاص برای سربازان فراری ممکن نیست.

در حقیقت باید بگوییم تنها طرحی که از آن به عنوان طرح خرید سربازی مشمولان غایب یاد می شود مربوط به افراد مشمول دارای غیبت سربازی است که بیشتر از ۸ سال در کشورهای خارجی مقیم هستند.

طبق طرح ساماندهی و تعیین تکلیف مشمولان غایب خدمت وظیفه عمومی، تنها این افراد اجازه دارند با پرداخت معادل ریالی ۱۵ هزار یورو اقدام به خرید خدمت سربازی خود نموده و کارت معافیت از خدمت را دریافت کنند.

 

📢 اطلاعیه 📢

در حال حاضر طبق قوانین جاری کشور، خرید خدمت سربازی صرفا برای افراد مشمول خارج از کشور که بیشتر از 8 سال ساکن کشوری به جز ایران هستند، وجود دارد.

جزئیات خرید خدمت سربازان فراری

آیا امکان مسافرت افراد مشمول غایب که در حال تحصیل در کشورهای خارجی هستند وجود دارد؟

افراد مشمول غایب که در حال تحصیل در کشورهای خارجی هستند می‌ توانند بعد از پایان دوران تحصیل خود با گذاشتن ودیعه دو بار در هر سال و به مدت سه ماه به کشور سفر کنند. شایان ذکر است پایان یافتن تحصیل به معنی فارغ التحصیلی، انصراف یا اخراج از دانشگاه می باشد.

برای بازگشت خرید سربازی وارد لینک شوید.

مجازات سربازان فراری چیست؟

همواره مجازاتی انتظار سربازان فراری را می‌ کشد. این موضوع توسط نیروهای مسلح در دست بررسی است و به طور مرتب پیگیری می‌ شود. مجازاتی که برای سربازان فراری در نظر گرفته می‌ شود توسط دادگاه‌ های نظامی تعیین خواهد شد.

حال این مجازات می‌ تواند حبس، اضافه خدمت، جریمه نقدی و یا غیره باشد. با توجه به عواقبی که فرار از خدمت می‌ تواند به دنبال داشته باشد همواره توصیه می‌ شود مشمولان تنها در صورتیکه امکان گذراندن خدمت سربازی را به طور کامل دارند، اقدام به شروع خدمت سربازی کنند.

مبلغ جریمه نقدی مشمولان با توجه به میزان تحصیلات آن تعیین می‌ شود. به این صورت که هرچه فرد تحصیلات بالاتری داشته باشد مبلغ بیشتری را باید برای پرداخت جریمه یا بپردازد.

به عنوان مثال کسانی که تا مقطع دکتری تحصیل کرده‌ اند نسبت به کسانی که تحصیلات دیپلم دارند باید مبلغی چند برابر بیشتر بپردازند. همچنین کارفرمایانی که افراد بدون کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت را به کار بگیرند، مشمول پرداخت جریمه‌ نقدی خواهند شد.

 

👈🏻 برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد خرید خدمت سربازی کلیک کنید.

اخبار پیرامون خرید خدمت سربازی

✅ اجرای طرح بازگشت به سنگر

سازمان نظام وظیفه پس از گفتگو با سازمان قضایی نیروهای مسلح، طرحی را برای سربازان فراری در نظر گرفته است. در این طرح سربازانی که بعد از اعزام به خدمت به دلایل مختلف و یا مشکلات خانوادگی از محل سربازی خود فرار کرده اند می توانند با معرفی خود و بازگشت به یگان خدمتی شان در دادگاه نظامی، نهایت مساعدت را دریافت کرده و پس از جریمه ای ساده به خدمت سربازی خود باز گردند.

✅ تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولان زلزله زده شهرستان خوی

بر اساس اطلاعیه سازمان وظیفه عمومی فراجا به دلیل همدردی و مساعدت با افراد مشمول زلزله‌ زده و خانواده‌ های این افراد، تاریخ اعزام به خدمت مشمولان تمدید می‌ گردد.

با توجه به این اطلاعیه، آن دسته از افراد مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند تاریخ اعزام به خدمت خود را تمدید کنند باید برای ثبت درخواست خود به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه کرده و تاریخ یکم اسفندماه سال ۱۴۰۳ را به یکم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ تمدید نمایند.

برای اطلاع از تاریخ واریز حقوق سربازان کلیک کنید.

اخبار پیرامون خرید خدمت سربازی 

👈🏻 برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام امریه وزارت کشور کلیک کنید.

خلاصه مطلب 📝

ما در این مقاله به پاسخ این سوال پرداختیم که آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟ و پاسخ دادیم امکان خرید خدمت سربازی تنها برای افرادی فراهم است که حداقل 8 سال از زمان مشمولیت خود در یکی از کشورهای خارجی سکونت داشته باشند.

همچنین بیان کردیم سربازان فراری خارج از کشور در صورت داشتن شرط فوق لازم است معادل ریالی ۱۵ هزار یورو به خزانه کشور پرداخت کنند تا بتوانند کارت معافیت از خدمت خود را دریافت نمایند.

علاوه بر موارد ذکر شده بالا گفتیم در صورتیکه سربازان فراری خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند و به یگان محل خدمت خود برگردند می توانند با جریمه اندک و یا حتی بخشودگی به ادامه خدمت سربازی خود مشغول شوند.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد و پس از خواندن مقاله سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟ پاسخ سوالات خود را بدست آورده باشید. اما چنانچه شما همراه گرامی به فکر خرید خدمت سربازی خود هستید پیشنهاد می کنیم با توجه به در حال تغییر بودن قوانین و شرایط لازم برای این کار، حتما از شرایط و آخرین قوانین مربوط به خرید سربازان فراری اطلاعات کافی را بدست آورید.

شما دوست عزیز می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص به صورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل با شماره 9099075307 (بدون کد) تماس بگیرید یا سوال خود را به صورت کامنت در انتهای این مطلب بنویسید تا مشاوران کارآزموده مرکز مشاوره ایران تحصیل در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

👈🏻 برای دریافت فایل پی دی اف مقاله سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟ کلیک کنید.

 

3.7/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟ 

پاسخ این سوال به طور کامل در مقاله فوق شرح داده شده است. لطفا مقاله را مطالعه نمایید.

به چه کسانی سرباز فراری گفته می شود؟

فرد مشمول خدمت که بیش از 15 روز بدون عذر موجه و در زمان صلح از یگان محل خدمت خود غیبت کند سرباز فراری محسوب می شود.

آیا امکان خرید خدمت سربازی در سال 1403 وجود دارد؟

فعلا هیچ اطلاعیه ای در خصوص خرید خدمت سربازی در سال 1403 منتشر نشده است. برای اطلاع از آخرین اخبار می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

69 دیدگاه دربارهٔ «سربازان فراری می‌ توانند خدمت را بخرند؟»

 1. Avatar photo هادی گفت:

  سلام و عرض ادب
  من اعزامی نیمه دوم سال89 بودم و مرحله آموزشی رو گذروندم و همچنین دو ما دوره کد در شهری دیگر در کل چهار ماه خدمت کردم امریه برا یگان ک اومد دیگه نرفتم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید ک چیکار میتونم بکنم الان تا مشکلم حل بشه.

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. شما راهی جز معرفی خودتون به یگان قبلی ندارید و باید تکلیف سربازیتون رو روشن کنید.

 2. Avatar photo مهدی گفت:

  من 40سالم سرباز فراریم متاهلم دو فرزند دارم میشه معافیت گرفت

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر شرایط معافیت برای شما حداقل 3 فرزند میباشد

 3. Avatar photo کوروش گفت:

  سلام و درود خدمت شما.
  بنده متولد ۵۸ و حدود ۴۵ سال سن دارم.
  دارای همسر و یک فرزند پسر ۱۴ساله هستم.
  بنده اعزامی سال ۸۰ بودم و حدود ۱۶،۱۷ ماه خدمت کردم و زمانیکه دفترچه خدمت گرفتم،حدود ۶ ماه بود که متاهل شده بودم اما متاسفانه دچار اختلاف شدید خانوادگی و طلاق شدیم و بدلیل افسردگی و عدم حمایت از سمت بزرگترها،درست ۳ما قبل از اتمام خدمتم،فراری شدم.
  الان در زندگی دومم خداروشکر هیچ مشکلی ندارم جز نداشتن کارت خدمت.
  میشه بنده را راهنمایی کنید که آیا میتونم با شرایط به وجود آمده درخواست معافیت بدم و کارت بگیرم؟
  بینهایت سپاسگذارم🙏🙏🙏

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام
   خیر شما شرایط معافیت را ندارید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1403 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی بالای 8 سال تعلق می‌گیرد، به‌ تازگی تصویب شده است. به این ترتیب مشمولین غایب در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام...
 • مدارک اخذ معافیت تحصیلی

  مدارک اخذ معافیت تحصیلی 1403 + دانش آموزان و دانشجویان | irantahsil

  آماده کردن مدارک اخذ معافیت تحصیلی برای آن دسته از مشمولانی که می‌خواهند تحصیلات خود را ادامه دهند، ضروری است. مشمولین خدمت بعد از سن 18 سالگی باید وارد دوره سربازی شوند. بااین‌حال، تنها در یک شرایط که ادامه به...
 • برگه سبز سربازی چیست؟ زمان صدور + لینک استعلام

  شاید برای شما سوال پیش بیاید که برگه سبز سربازی چیست؟ مشمولانی که قصد رفتن به سربازی به صورت عادی یا امریه را دارند، نخستین مرحله برای اعزام به خدمت سربازی، ارائه مدارک برگه سبز به دفاتر پلیس +10  و ثبت...
 • تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور

  تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور + آیین نامه 1403 | irantahsil

  مدیر اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که قرار است تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور در نظر گرفته شود. بنابر گفته‌های سردار موسی کمالی، تصمیمات جدیدی درباره رفت و آمد و تردد مشمولان غایب خارج...
تماس با مشاور