ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سایت جابجایی سرباز نیروی انتظامی + راهنما انتقال فوری | ایران تحصیل

سایت جا به جایی سرباز نیروی انتظامی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه وارد شدن و ثبت درخواست در سایت جابجایی سرباز نیروی انتظامی مشخص شده است. اگر بعد از تقسیم شدن در دوره سربازی اگر محلی که برای شما انتخاب شده است، راضی نیستید و یا فکر می کنید می توانید در مسافت نزدیک تری از محل زندگی خود باشید، این امکان وجود دارد که با استفاده از سایت جا به جایی سرباز نیروی انتظامی اقدام کنید. در این سامانه مشمولان این امکان را دارند برای درخواست جا به جایی اقدام کرده و با افراد دیگری که هم هدف با آن ها هستند، جا به جا شوند. البته قبل از جابه حایی این موضوع باید به تایید فرمانده پادگان و فرمانده نیروی انسانی نیز رسیده باشد.

توجه داشته باشید که برای گرفتن جا به جایی نیاز است مراحل مهمی را پشت سر بگذارید و حتی اگر مراحل اداری را به درستی طی کنید، برای جلب رضایت مسئولان پادگان نیز باید تلاش بسیاری نمایید. تمامی این موارد نیازمند آشنایی دقیق با نحوه انجام فعالیت های مربوطه می باشد و همچنین نیاز است که بدانید چطور نظر موافق بالادستی را جلب نمایید. برای آشنایی بیشتر با این موارد می توانید با شماره تماس 9099075307 تماس بگیرید.

 

آشنایی با سایت جابجایی سرباز نیروی انتظامی

در سایت جابجایی سرباز نیروی انتظامی فضای مجازی ایجاد شده تا افراد بتوانند سرباز جایگزین خود را یافته و همچنین امکان پیدا کردن سربازانی که تمایل به انتقال و جابجایی محل اعزام به خدمت سربازی را دارند، داشته باشند. برای ثبت و پیگیری درخوست انتقالی سربازی نیروی انتظامی دو روش وجود دارد که در ادامه این روش ها را بررسی خواهیم کرد.

یکی از روش های اعلام درخواست جابجایی سرباز اعزام به خدمت، یافتن و معرفی سربازی است که تمایل به جابجایی محل خدمتش با شما را خواهد داشت. اگر دو سرباز با یکدیگر توافق کنند، می توانند به جای یک دیگر رفته و با هم جا به جا شوند. البته بعد از تایید فرمانده پادگان و فرمانده نیروی انسانی استان محل خدمت این امر میسر خواهد شد.

در واقع شما بعد از ورود به سایت جابجایی سرباز نیروی انتظامی می توانید درخواست خود را مبنی بر تمایل به انتقالی محل خدمت سربازی ثبت نمایید. به علاوه در صورت نیاز برای  ثبت درخواست انتقال و جابجایی سرباز نیروی انتظامی به ارگان مربوطه می توانید با مرکز مشاوره ما تماس بگیرید.

برای خرید خدمت سربازی به این لینک سر بزنید.

 

تعیین محل خدمت سربازی

 

نحوه تعیین محل خدمت سربازی

اینکه هرفردی در چه محلی مشغول به خدمت شود، قانون خاصی ندارد. برخی در مکان های نزدیک به محل زندگی شان و برخی دیگر در مکان های دورتر مشغول به خدمت خواهند شد. در واقع لازم است بدانید که سازمان نظام وظیفه در تعیین محل خدمت سربازی تصمیم گیرنده نمی باشد و بعد از اتمام دوره آموزشی خدمت سربازی تعیین محل خدمت سربازی برعهده ستاد کل نیروهای مسلح و ارگان های نظامی خواهد بود.

 

خدمت سربازی در شهر محل سکونت

همیشه در ابتدا برای تعیین محل خدمت سربازان، محل سکونت شان در نظر گرفته خواهد شد. محل سکونت سربازها نیز در حداکثر فاصله 300 کیلومتری در نظر گرفته می شود. البته در بعضی شرایط افراد به مناطق دورتر اعزام خواهند شد. دلایلی نظیر کمبود نیروی سرباز، منجر به انتخاب مناطق دورتر برای اعزام سربازها خواهد شد.

برای اعزام به شهر محل سکونت خود باید شامل افرادی باشید که شرایط زی را دارند:

 • اعزام همزمان دو برادر به خدمت سربازی.
 • افرادی که پدر نظامی دارند.
 • افرادی که تنها پسر خانواده هستند.
 • افرادی که در خانواده های تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی ره هستند.

برای اطلاع از شرایط مرخصی در دوره آموزشی سربازی نیروی انتظامی در سال جاری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نحوه درخواست انتقالی و جابجایی سرباز

برای ثبت درخواست انتقالی و جابجایی سرباز می توانید از دو روش زیر استفاده نمایید:

روش اول انتقالی سرباز: این روش برای افرادی استفاده می شود که در مسافت دور از محل سکونت خود اعزام شده اند. به همین دلیل می توانند با ثبت درخواست انتقالی، به مسافتی نزدیک تر به محل زندگی خود انتقال یابند.

روش دوم انتقالی سرباز:  در این روش پیگیری جابجایی با سرباز دیگر روش قابل اجرا برای انتقال محل خدمت سربازی می باشد. مراحل درخواست انتقالی و جابجایی سرباز شامل موارد زیر می شود:

 • ابتدا باید درخواست خود را  به نیروی انسانی یگان محل خدمت اعلام نمایید.
 • در مرحله بعدی نیاز است یک سرباز مشمول اعزام به خدمت که مایل به جابجایی محل خدمت با شما می باشد، پیدا کنید.
 • در مرحله بعدی معرفی سربازی که قراراست با شما جا به جا شود به یگان محل خدمت شما مشخص شده و معرفی خواهد شد.
 • سپس با بررسی یگان محل خدمت، عملیات جا به جایی آغاز خواهد شد.
 • بررسی درجه و مدرک تحصیلی دو سرباز آماده جابجایی نیز انجام می شود. (هر دو سرباز باید دارای یک مدرگ تحصیلی از نظر مقطع باشند).

شرایط جا به جایی سرباز

 

موارد استثنا در تعیین محل خدمت سربازی

برای خدمت کردن در شهر محل زندگی خودتان باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • افرادی که پدر نظامی دارند.
 • افرادی که متاهل می باشند.
 • افرادی که علاوه بر خودشان دو برادر دیگر نیز دارند که به خدمت اعزام شده است.
 • افرادی که تک فرزند پسر هستند.
 • افرادی  در خانواده های تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی (ره) معرفی می شوند.

 

برای اینکه از استعلام کسری خدمت سربازی بیشتر بدانید،کلیک کنید.

 

قوانین جابجایی سرباز

جابجایی سرباز به فرآیندی گفته می‌شود که در آن سرباز در حال خدمت در یک ارگان نظامی درخواست انتقال به شهری دیگر را ثبت می کند. برای این موضوع  فقط لازم است  بتوانید یک نفر را به عنوان جایگزین پیدا کنید تا بتواند فرآیند جابجایی را شروع نمایید. در این رابطه لازم است یک سری نکات را بدانید که مربوط به جا به جایی ها میان ارگان های نظامی انجام می شود.یعنی در تمامی ارگان های نظامی که شامل سپاه، ارتش و ناجا و… می شود امکان جا به جایی وجود خواهد داشت.

البته توجه داشته باشید که نیروی محل خدمت سرباز است در یک ارگان باید خود را با سربازی از همان ارگان جا به جا کنند. به طور مثال اگر فردی در نیروی زمینی ارتش (نزاجا) خدمت می‌کند لازم است یک سرباز دیگر که در نزاجا خدمت می‌کند را پیدا کرده و شهر وپادگان محل خدمت خود را با وی عوض نماید. این مرحله نیز دارای فرایندهای اداری نسبتا طولانی است اما با توجه به مزیت‌های بسیار آن همواره مشتریان پروپاقرص خود را دارد. مورد بعدی که بسیار مهم است یکسان بودن درجه دو سرباز داوطلب می باشد.

 

 

جابجایی چه مدت به طول می‌انجامد؟

به صورت کلی فرایند جا به جایی کمی طولانی است، زیرا در ابتدا باید به نیروی انسانی یگان محل خدمت خود درخواست را ارائه دهید، پس از آن سخت ترین مرحله کار پیدا کردن سربازی در یگان خدمتی خودتان می باشد که می‌خواهد به شهر فعلی شما انتقال یابد به عنوان مثال اگر در نیروی دریایی ارتش سیرجان خدمت می‌کنید و قصدتان رفتن به نیروی دریایی رشت است باید سربازی هم درجه و هم مدرک با خود در رشت بیابید که او هم می خواهد به سیرجان جا به جا شود.

به علاوه همه این موارد باید به تایید فرمانده پادگان و فرمانده نیروی انسانی استان محل خدمت تان برسد.

این مرحله در سپاه و وزارت دفاع به سرعت انجام خواهد شد؛ اما در ارتش ممکن است کمی بیشتر زمان ببرد. پس از این مرحله و گرفتن امضای دو فرمانده، جابه جایی آغاز می شود و به طور میانگین دو الی سه ماه زمان نیاز خواهد داشت. اگر دو سرباز را یکدیگر را پیدا کرده باشند تا سقف یکماه می‌توان فرآیند جابجایی سرباز را انجام داد.

 

اطلاعیه

توجه داشته باشید که فرآیند جابجایی سرباز با انتقالی متفاوت است در بحث انتقالی سرباز پس از سپری کردن دوره آموزشی بایستی شش ماه از خدمت خود را گذرانده باشد تا پس از آن درخواست انتقالی خود را ثبت نماید و وارد مرحله پایش سرزمینی شود تا در صورت امکان به استان محل سکونت (نه لزوما شهر محل سکونت) منتقل شود.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی نحوه جابه جایی سربازها بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید با اطلاع از قوانین مربوطه در این حوزه فعالیت خود را به درستی انجام دهید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص جا به جایی داشتید، می توانید با کارشناسان در تماس باشید تا اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

3.7/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا تمامی سربازها می توانند شرایط خدمت در محل زندگی را داشته باشند؟

خیر برای این موضوع شرایط خاصی وجود دارد که همه سربازها ندارد.

آیا امکان جا به جایی به شهر محل سکونت برای سربازی وجود دارد؟

بله می توانید با یک سرباز حا به جا شوید.

آیا انتقالی و جا به جایی سرباز دو مفهوم یکسان هستند؟

خیر این دو مفهوم یکسان نیستند.

نظرات

77 دیدگاه دربارهٔ «سایت جابجایی سرباز نیروی انتظامی + راهنما انتقال فوری | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo محمد مهدی اسدی گفت:

  سلام من از اراک افتادم اصفهان میخوام جابه جایی بزنم اگر کسی هست که اصفهانی هست اراک خدمت میکنه و میخواد بیفته اصفهان تماس بگیره برا جابه جایی
  ۰۹۰۲۹۰۲۶۱۸۸

  1. Avatar photo moshaver3 گفت:

   سلام وقت به خیر
   باید به فرماندهی نامه بزنید به علت اینکه ذکر این مورد در کامنت امکان پذیر نیست میتونید تماس بگیرین
   مشاور مربوطه در این زمینه سرکارخانم طهماسبی داخلی 108 از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 پاسخگوی شما هستند.

 2. Avatar photo Mohammad گفت:

  من تو یگان امداد تهران خدمت میکنم و محل سکونتم نگین هر استان اردبیل است هرکس که میخواد جابجایی کند تماس بگیرد09038565098

 3. Avatar photo محمد مهدی گفت:

  سلام دوستان من نیرو انتظامی اصفهان خدمت میکنم و میخوام برم اراک شهر خودم اگر کسی هست اصفهانی که اراک افتاده بگه جابه جا کنیم ممنون

  1. Avatar photo moshaver3 گفت:

   سلام وقت به خیر
   باید به فرماندهی نامه بزنید به علت اینکه ذکر این مورد در کامنت امکان پذیر نیست میتونید تماس بگیرین
   مشاور مربوطه در این زمینه سرکارخانم طهماسبی داخلی 108 از ساعت 9 الی 17 روزهای شنبه تا پنجشنبه از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن پیش کد و صفر با شماره 9099075307 پاسخگوی شما هستند.

 4. Avatar photo رحمان گفت:

  سلام سرباز کرمانشاه هستمو درجه گروهبان یک اهل ارومیه هستم برای عوض شدنو انتقالی نیازمند به سربازی از سنندج و کرمانشاه هستم که در ارومیه مشغول خدمت هست شمارمم09031418606

  1. Avatar photo ranjbar گفت:

   سلام وقت بخیر برای انتقال باید از شرایط جابه جایی سرباز استفاده فرمایید به منظور برسی تخصصی تر با توجه به شرایط ویژه شما این امکان را دارید با کارشناس ارشد در این بخش خانم همامی داخلی ۱۰۲ در ساعات ۱۱:۰۰ الی ۲۰:۰۰ روزهای شنبه تا پنج شنبه با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۷ بدون پیش شماره از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا تمامی اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند

 5. Avatar photo علی گفت:

  سلام
  سرباز دیپلماتیک هستم کسی هست برای جابه جایی به کردستان دونفر هستیم
  09918244902

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • طرح انصار سربازی

  طرح انصار سربازی 1403 + خبر خوش مشمولان غایب

  امکان شرکت در طرح انصار سربازی فراهم شد. این طرح که به مشمولان غایب سربازی بالای 8 سال تعلق می‌گیرد، به‌ تازگی تصویب شده است. به این ترتیب مشمولین غایب در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام...
 • مدارک اخذ معافیت تحصیلی

  مدارک اخذ معافیت تحصیلی 1403 + دانش آموزان و دانشجویان | irantahsil

  آماده کردن مدارک اخذ معافیت تحصیلی برای آن دسته از مشمولانی که می‌خواهند تحصیلات خود را ادامه دهند، ضروری است. مشمولین خدمت بعد از سن 18 سالگی باید وارد دوره سربازی شوند. بااین‌حال، تنها در یک شرایط که ادامه به...
 • برگه سبز سربازی چیست؟ زمان صدور + لینک استعلام

  شاید برای شما سوال پیش بیاید که برگه سبز سربازی چیست؟ مشمولانی که قصد رفتن به سربازی به صورت عادی یا امریه را دارند، نخستین مرحله برای اعزام به خدمت سربازی، ارائه مدارک برگه سبز به دفاتر پلیس +10  و ثبت...
 • تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور

  تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور + آیین نامه 1403 | irantahsil

  مدیر اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که قرار است تسهیلات جدید برای مشمولان خارج کشور در نظر گرفته شود. بنابر گفته‌های سردار موسی کمالی، تصمیمات جدیدی درباره رفت و آمد و تردد مشمولان غایب خارج...
تماس با مشاور