تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور

سامانه رشد وزارت بهداشت

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سامانه رشد وزارت بهداشت، برای داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی پزشکی و پیراپزشکی وزارت بهداشت می باشند، می بایست بعد از فراغت از تحصیل در مناطقی که به واسطه وزارت بهداشت مشخص می گردد، خدمت نمایند. به منظور مشخص شدن محل و طول مدت خدمت باید در سامانه تأمین و توزیع نیروی انسانی ثبت نام نموده و سپس منتظر دریافت نتیجه از همان سایت باشند.

 

برای اتصال به سامانه رشد وزارت بهداشت و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

سایت وزارت بهداشت

داوطلبان مشمول طرح خدمت نیروی انسانی ۱۴۰۰ باید کلیه اطلاعات مربوط به مراحل ثبت نام، لیست رشته ها، شرایط عمومی و اختصاصی، نحوه ثبت نام و تعیین محل خدمت را با مراجعه به سامانه tarhreg.behdasht.gov.ir کسب کنند. به علت وجود سوالات مختلف داوطلبان درباره این پروسه و پیچیده بودن این مراحل، با ما همراه باشید تا در ادامه این مطالب که توسط سایت ایران تحصیل به عمل آمده است، به بررسی سایت ثبت نام و اعلام نتایج تأمین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت ۱۴۰۰ به طور کامل بپردازیم.

سامانه رشد وزارت بهداشت

ثبت نام مشمولین غیرپزشک عمومی طرح قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان به منظور اعزام به انجام خدمات به صورت غیرحضوری و اینترنتی از طریق سایت تامین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می گیرد. دانش آموختگان گرامی بایستی پیش از ثبت نام از تمامی شرایط و ضوابط لازم، مراحل ثبت نام و همچنین به کارگیری طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان وزارت بهداشت آگاهی لازم و کافی را داشته باشند. به همین جهت، دفترچه ای حاوی دستورالعمل های ثبت نام از طریق سامانه مذکور برای دانلود قرار داده شده است.

به منظور نام نویسی در این فراخوان لازم است که به طور حتمی وضعیت فارغ التحصیلی شما از طریق اداره آموزش محل تحصیل به اداره دانش آموختگان وزارت بهداشت اعلام گردیده باشد، سامانه رشد وزارت بهداشت امکان پیگیری وضعیت این دسته از افراد را نیز فراهم آورده است. در ادامه مطلب توضیحاتی در خصوص انجام امور مختلف در این سایت از قبیل ثبت نام، ویرایش ثبت نام، پیگیری، مشاهده وضعیت و مشاهده وضعیت صف انتظار ارائه نموده ایم.

ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت

سامانه رشد علوم پزشکی نام دیگر سایت تامین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که دارای بخش های گوناگونی بوده و تمامی خدمات مربوط به بهداشت و درمان علوم پزشکی را برای دانشجویان و مشمولان طرح خدمت نیروی انسانی ارائه می دهد. همان گونه که مشاهده می کنید، سامانه رشد از ۶ بخش اصلی مربوط به ثبت نام ها، معافیت ها و نظرسنجی تشکیل شده که دانشجویان اغلب از بخش های مربوط به ثبت نام طرح پزشکان و پیراپزشکان و ثبت نام پیام آوران بهداشت استقبال زیادی به عمل می آورند.

راهنمای ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت

کاربران سامانه رشد وزارت بهداشت به منظور استفاده از خدمات مختلفی که در بخش قبل به آن ها اشاره شد، می بایست با نحوه ورود به این سامانه آشنا باشند. در ادامه، نحوه ورود به هر بخش و انجام امور مربوطه را شرح می دهیم.

۱) برای انجام ثبت نام ابتدا وارد سامانه به آدرس tarhreg.behdasht.gov.ir مراجعه نمایید.

۲) در صفحه ای مشابه تصویر زیر، با انتخاب دوره ای که قصد ثبت نام در آن را دارید و درج نمودن اطلاعاتی شامل کد ملی و تاریخ تولد، کلید “شروع ثبت نام” را فشار دهید.

۳) مدارک مورد نیاز را بارگذاری نموده و صفحات ثبت نامی را تکمیل نمایید.

۴) کد رهگیری ثبت نام را دریافت نموده و نزد خود نگه دارید.

 

اگر پس از تکمیل ثبت نام احساس کردید که اطلاعات خود را اشتباه ثبت نموده اید، می توانید مطابق مراحل زیر آن ها را اصلاح نمایید.

● ورود به بخش ویرایش اطلاعات ثبت نام

● درج کد ملی و کد رهگیری ثبت نام در کادر های مربوطه

● کلیک بر روی گزینه “ویرایش ثبت نام”

● انجام اصلاحات مورد نظر

محل خدمت داوطلب نیز از طریق یک پیامک به اطلاع وی رسانده می شود. پس از آن لازم است متقاضی به سامانه مراجعه نموده و به صورت زیر عمل نماید.

۱) کلیک بر روی بخش “پیگیری ثبت نام”

۲) وارد کردن کد رهگیری در بخش مربوطه

۳) فشردن کلید “مشاهده وضعیت”

در صورتی که بیش از ۴ ماه از زمان ثبت نام متقاضی در سامانه گذشته و هیچ محلی برای انجام خدمت وی از سوی دانشگاه تعیین نشده باشد، می تواند وضعیت خود را در صف انتظار طی مراحل زیر مشاهده نماید.

■ مراجعه به بخش “مشاهده صف انتظار رسیدگی به درخواست ها”

■ مشخص نمودن “دوره های فعال” و “رشته شغلی”

■ فعال نمودن تیک مربوط به عبارت “صرفا مشاهده محل های دارای نیاز فوری”

جهت تکمیل فرآیند ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت می بایست پس از وارد شدن به یکی از بخش های مذکور، بر روی کلید های بالای صفحه که شامل: “ثبت نام”، “ویرایش ثبت نام”، “پیگیری و مشاهد وضعیت” و “مشاهده وضعیت صف انتظار” می باشند، کلیک نمایید تا بتوانید اقدامات لازم را پیگیری کنید. همچنین در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتری در خصوص جزئیات امور مربوط به این سامانه هستید، می توانید به لینک شرایط معافیت از طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت مراجعه کنید.

با توجه به این موضوع که فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی پس از دانش آموختگی می بایست در سایت tarhreg.behdasht.gov.ir ثبت نام کرده و مدتی را در خدمت وزارت بهداشت و مراکز درمانی باشند، در ادامه به بررسی دو بخش مهم این سامانه یعنی “ثبت نام طرح نیروی انسانی” و “ثبت نام طرح پیام آوران بهداشت” می پردازیم.

◇ طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

متقاضیان ثبت نام طرح نیروی انسانی، پیش از تکمیل فرم های اینترنتی اعزام به خدمت باید از رشته های طرح نیروی انسانی مطلع باشند، چرا که این رشته ها به دو دسته دارای طرح اجباری و اختیاری تقسیم شده و فارغ التحصیلانی که دارای طرح اجباری نیروی انسانی باشند، می بایست در فرصت محدودی که تا ۳ ماه پس از دانش آموختگی می باشد به این سامانه مراجعه کرده و ثبت نام نمایند.
متقاضیان پس از ثبت نام در نوبت بکارگیری قرار گرفته تا نتایج طرح نیروی انسانی مشخص گردد‌. این نتایج علاوه بر این که به طور مجدد در همان سامانه رشد علوم پزشکی قرار می گیرد، از طریق پیامک نیز به داوطلبان اطلاع رسانی شده تا اقدامات لازم در مدت زمان معین انجام شود.
برخی از مشمولان رشته های دارای طرح اجباری به هر دلیلی امکان اعزام به مناطق مختلف را نداشته و به دنبال ارائه درخواست معافیت از طرح نیروی انسانی می باشند.
این دسته از متقاضیان نیز مجددا با مراجعه به سایت  “tarhreg.behdasht.gov.ir”  و انتخاب گزینه “دريافت گواهی پايان خدمت” يا “معافيت از خدمت طرح نیروی انسانی” می توانند درخواست خود را به ثبت برسانند.

علاوه بر موارد ذکر شده داوطلبانی که قصد تمدید طرح نیروی انسانی و یا دریافت گواهی پایان طرح خدمت نیروی انسانی وزارت بهداشت را دارند، می بایست مجددا به سامانه رشد مراجعه کرده و از بخش های مربوطه به تمدید طرح پزشکی و یا دریافت گواهی پایان طرح بپردازند. همچنین داوطلبانی که مشمول طرح نیروی انسانی هستند نیز از طریق همان سامانه می توانند به ثبت نام طرح پزشکی بپردازند که برای آشنایی بیشتر داوطلبان در مقاله زیر به بررسی آن پرداخته شده است .

◇ پیام آوران بهداشت در سامانه رشد وزارت بهداشت

پیام آوران بهداشت به آن دسته از فارغ التحصیلان مردی اطلاق می شود که خدمت نظام وظیفه خود را سپری نکرده و پس از فارغ التحصیلی می بایست در دوره سربازی شرکت نمایند. وزارت بهداشت با کسب توافق از ستاد نیروهای مسلح می تواند بخشی از این داوطلبان را به عنوان نیروی امریه بهداشت به مراکز درمانی مناطق مختلف کشور اعزام نماید .
برای ثبت نام پیام آوران بهداشت ابتدا می بایست به سامانه رشد وزارت بهداشت مراجعه نمود و سپس با انتخاب گزینه پیام آوران بهداشت و مطالعه جزئیات ارائه شده به تکمیل فرم های ثبت نام پرداخت. متقاضیان محترم باید توجه نمایند که مدت ثبت نام در این طرح محدود بوده و تنها تا ۳۰ رو قبل از تاریخ اعزام فرصت ثبت نام در سایت رشد را دارند.

مشاوران ایران تحصیل با اطلاع از بخش های مختلف سامانه رشد علوم پزشکی می توانند شما را در ثبت نام طرح خدمت نیروی انسانی راهنمایی کرده و از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی به سوالات و ابهامات شما در این زمینه پاسخ دهند.

سایت اعلام نتایج طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

بعد از اینکه متقاضیان طرح خدمت پزشکی و پیراپزشکی در سامانه رشد علوم پزشکی نام نویسی خود را آغاز کردند، وارد مرحله دوم این طرح می گردند. پاسخ ثبت نام و درخواست افراد متقاضی توسط دانشگاه اعلام گشته و جواب آن نیز از طریق سامانه پیامکی به متقاضیان اعلام می گردد. متقاضیان جهت اینکه بتوانند نتیجه ثبت نام و یا همان بکارگیری خود را مشاهده نمایند، می بایست وارد قسمت پیگیری وضعیت در سامانه تامین و توزیع نیروی انسانی بشوند. پس از اینکه با محل خدمت متقاضی موافقت گردید، یک معرفی نامه برای داوطلب در سایت قرار میگیرد که متقاضی یا همان داوطلب می تواند با داشتن این معرفی نامه به دانشگاهی که باید در آن خدمت نماید مراجعه کند.
توجه داشته باشید که پس از اینکه طرح خود را به اتمام رساندید، باید اعلام نمایید که قصد تمدید طرح رو دارید و یا اینکه قصد دریافت گواهی پایان طرح مد نظرتان هست. اگر قصد تمدید طرح را داشته باشید، باید باز هم از طریق سایت وزارت بهداشت اقدام نمایید. در غیر این صورت، باید به سامانه پایان خدمت طرح رشد بهداشت مراجعه نمایید. اگر پس از مشاهده کردن جواب در هیچ دانشگاهی برای خدمت و گذراندن طرح قبول نشدید، می توانید دوباره مدارک خود را ارسال و مجددا ثبت نام نمایید.

چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

برای اتصال به سامانه رشد وزارت بهداشت و همچنین دریافت راهنمای کامل ورود به سامانه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط:

شرایط استخدام وزارت بهداشت

نحوه ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

رشته های کنکور ارشد وزارت بهداشت

سامانه رشد وزارت بهداشت

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور