ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سامانه رشد وزارت بهداشت

سامانه رشد وزارت بهداشت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سامانه رشد وزارت بهداشت برای داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی پیراپزشکی و پزشکی ازاین وزارتخانه می باشند، ایجاد شده است و کلیه افراد متقاضی می بایست پس از فراغت از تحصیل خود در مناطق مشخص شده توسط وزارت بهداشت خدمت نمایند. گفتنی است این افراد پس از مراجعه به سایت tarhplus.behdasht.gov.ir می‌ توانند خدمات مربوط به ثبت نام طرح خدمت خود را مشاهده نمایند.
همچنین لازم به ذکر است نتیجه بررسی ها و مشخص شدن محل و طول مدت خدمت پزشک یا پیراپزشک پس از انجام فرآیند ثبت نام، در سامانه رشد وزارت بهداشت اعلام می شود.

 📢 اطلاعیه 📢
پزشکان و پیراپزشکان گرامی می توانند ثبت نام در طرح نیروی انسانی خود را به طور کامل به کارشناسان ایران تحصیل بسپارند.

بررسی ثبت نام طرح خدمت نیروی انسانی 

ثبت نام مشمولین غیرپزشک عمومی طرح قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان برای اعزام به انجام خدمت، به صورت غیرحضوری و اینترنتی از طریق سایت تامین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می گیرد.

دانش آموختگان گرامی باید پیش از ثبت نام از تمامی شرایط و ضوابط لازم، مراحل ثبت نام و همچنین به کارگیری طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان وزارت بهداشت آگاهی لازم و کافی را داشته باشند. به همین جهت، دفترچه ای حاوی دستورالعمل های ثبت نام از طریق سامانه مذکور برای دانلود قرار داده شده است.

نکته مهم این که به منظور نام نویسی در این طرح لازم است وضعیت فارغ التحصیلی متقاضیان به طور حتمی از طریق اداره آموزش محل تحصیل به اداره دانش آموختگان وزارت بهداشت اعلام شده باشد که سامانه رشد وزارت بهداشت امکان پیگیری وضعیت این دسته از افراد را نیز فراهم آورده است. 

طرح خدمت نیروی انسانی در سامانه رشد

معرفی سامانه رشد وزارت بهداشت

داوطلبان مشمول طرح خدمت نیروی انسانی ۱۴۰۲ باید کلیه اطلاعات مربوط به مراحل ثبت نام، لیست رشته ها، شرایط عمومی و اختصاصی، نحوه ثبت نام و تعیین محل خدمت خود را از طریق مراجعه به سامانه tarhreg.behdasht.gov.ir کسب نمایند. پس پیشنهاد می کنیم به علت وجود سوالات مختلف داوطلبان درباره این پروسه و پیچیده بودن این مراحل، با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب به بررسی نحوه ثبت نام و اعلام نتایج تأمین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت بپردازیم.

برای کسب اطلاع از لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

امکانات سامانه رشد وزارت بهداشت

پس از معرفی سامانه رشد وزارت بهداشت نوبت به ذکر امکانات این سامانه می رسد. این امکانات به شرح زیر هستند:

🩺 ثبت نام پیام آوران بهداشت

🩺 ثبت نام مشمولین پزشک و دندانپزشک عمومی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح)

🩺 ثبت نام مشمولین غیرپزشک و غیردندانپزشک عمومی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح)

🩺 ثبت نام دریافت گواهی پایان خدمات یا معافیت از قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان (طرح)

🩺 پرسش و پاسخ و ثبت شکایات

🩺 نظرسنجی

🔔 برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت کلیک کنید. 🔔

بخش های سامانه رشد وزارت بهداشت

سامانه رشد علوم پزشکی نام دیگر سایت تامین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که دارای بخش های گوناگونی بوده و تمامی خدمات مربوط به بهداشت و درمان را برای دانشجویان و مشمولان طرح خدمت نیروی انسانی ارائه می دهد.

این سامانه از چند بخش اصلی مربوط به ثبت نام ها، معافیت ها، مشاهده و پیگیری وضعیت و نظرسنجی تشکیل شده که دانشجویان اغلب از بخش های مربوط به ثبت نام طرح پزشکان و پیراپزشکان و ثبت نام پیام آوران بهداشت استقبال زیادی به عمل می آورند.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت‌نام آزمون استخدام وزارت بهداشت روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

راهنمای ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت

کاربران سامانه رشد وزارت بهداشت به منظور استفاده از خدمات مختلفی که در بخش قبل به آن ها اشاره شد، می بایست با نحوه ورود به این سامانه آشنا باشند. در ادامه، انجام امور مربوط به هر بخش را شرح می دهیم.

برای انجام فرآیند ثبت نام ابتدا باید به سامانه ای به آدرس tarhplus.behdasht.gov.ir مراجعه نمایید. حال در صفحه ای مشابه تصویر زیر، دوره ای که قصد ثبت نام در آن را دارید، انتخاب کنید.

tarhplus.behdasht.gov.ir

پس از انجام مرحله فوق ابتدا لازم است تا شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید و پس از دریافت کدی که به شما پیامک زده می شود، آن را در قسمت مربوطه بنویسید.

ثبت نام سامانه رشد وزارت بهداشت

در صفحه جدید پس درج نمودن اطلاعاتی شامل کد ملی و تاریخ تولد، کلید “ثبت اطلاعات” را فشار دهید تا ثبت نام انجام شود.

تایید هویت در سامانه رشد بهداشت

مدارک مورد نیاز را بارگذاری نموده و صفحات ثبت نامی را تکمیل نمایید.

در پایان کد رهگیری ثبت نام را دریافت نموده و نزد خود نگه دارید.

📌 نکته مهم :

اگر پس از تکمیل ثبت نام احساس کردید که اطلاعات خود را اشتباه ثبت نموده اید، می توانید مطابق مراحل زیر آن ها را اصلاح نمایید.

🔸 ورود به بخش ویرایش اطلاعات ثبت نام

🔸 درج کد ملی و کد رهگیری ثبت نام در کادر های مربوطه

🔸 کلیک بر روی گزینه “ویرایش ثبت نام”

🔸 انجام اصلاحات مورد نظر

📌 نکته مهم :

محل خدمت داوطلب نیز از طریق یک پیامک به اطلاع وی رسانده می شود. پس از آن لازم است متقاضی به سامانه مراجعه نموده و به صورت زیر عمل نماید.

۱) کلیک بر روی بخش “پیگیری ثبت نام”

۲) وارد کردن کد رهگیری در بخش مربوطه

۳) فشردن کلید “مشاهده وضعیت”

📌 نکته مهم :

در صورتی که بیش از ۴ ماه از زمان ثبت نام متقاضی در سامانه گذشته و هیچ محلی برای انجام خدمت وی از سوی دانشگاه تعیین نشده باشد، می تواند وضعیت خود را در صف انتظار طی مراحل زیر مشاهده نماید.

🔹 مراجعه به بخش “مشاهده صف انتظار رسیدگی به درخواست ها”

🔹 مشخص نمودن “دوره های فعال” و “رشته شغلی”

🔹 فعال نمودن تیک مربوط به عبارت “صرفا مشاهده محل های دارای نیاز فوری”

جهت تکمیل فرآیند ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت می بایست پس از وارد شدن به یکی از بخش های مذکور، بر روی کلید های بالای صفحه که شامل: “ثبت نام”، “ویرایش ثبت نام”، “پیگیری و مشاهد وضعیت” و “مشاهده وضعیت صف انتظار” می باشند، کلیک نمایید تا بتوانید اقدامات لازم را پیگیری کنید. 

در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتری در خصوص جزئیات امور مربوط به این سامانه هستید، می توانید به لینک شرایط معافیت از طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت مراجعه کنید.

با توجه به این موضوع که فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی پس از دانش آموختگی می بایست در سایت tarhreg.behdasht.gov.ir ثبت نام کرده و مدتی را در خدمت وزارت بهداشت و مراکز درمانی باشند، در ادامه به بررسی دو بخش مهم این سامانه یعنی “ثبت نام طرح نیروی انسانی” و “ثبت نام طرح پیام آوران بهداشت” می پردازیم.

 

🔔 برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد  منابع آزمون استخدامی وزارت بهداشت کلیک کنید. 🔔

طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

متقاضیان ثبت نام طرح نیروی انسانی، پیش از تکمیل فرم های اینترنتی اعزام به خدمت باید از رشته های طرح نیروی انسانی مطلع باشند، چرا که این رشته ها به دو دسته دارای طرح اجباری و اختیاری تقسیم شده و فارغ التحصیلانی که دارای طرح اجباری نیروی انسانی باشند، می بایست در فرصت محدودی که تا ۳ ماه پس از دانش آموختگی می باشد به این سامانه مراجعه کرده و ثبت نام نمایند.
یادآور می شویم متقاضیان پس از ثبت نام در نوبت بکارگیری قرار گرفته تا نتایج طرح نیروی انسانی آن ها مشخص گردد‌. این نتایج علاوه بر این که به طور مجدد در همان سامانه رشد علوم پزشکی قرار می گیرد، از طریق پیامک نیز به داوطلبان اطلاع رسانی شده تا اقدامات لازم در مدت زمان معین انجام شود.

 📢 اطلاعیه 📢

برخی از مشمولان رشته های دارای طرح اجباری به هر دلیلی امکان اعزام به مناطق مختلف را نداشته و به دنبال ارائه درخواست معافیت از طرح نیروی انسانی می باشند. این دسته از متقاضیان نیز مجددا با مراجعه به سایت tarhreg.behdasht.gov.ir و انتخاب گزینه “دريافت گواهی پايان خدمت” يا “معافيت از خدمت طرح نیروی انسانی” می توانند درخواست خود را به ثبت برسانند.

 

علاوه بر موارد ذکر شده داوطلبانی که قصد تمدید طرح نیروی انسانی و یا دریافت گواهی پایان طرح خدمت نیروی انسانی وزارت بهداشت را دارند، می بایست مجددا به سامانه رشد مراجعه کرده و از بخش های مربوطه به تمدید طرح پزشکی و یا دریافت گواهی پایان طرح بپردازند. همچنین داوطلبانی که مشمول طرح نیروی انسانی هستند نیز از طریق همان سامانه می توانند به ثبت نام طرح پزشکی بپردازند.

پیام آوران بهداشت در سامانه رشد وزارت بهداشت

پیام آوران بهداشت به آن دسته از فارغ التحصیلان مردی اطلاق می شود که خدمت نظام وظیفه خود را سپری نکرده و پس از فارغ التحصیلی می بایست در دوره سربازی شرکت نمایند.وزارت بهداشت با کسب توافق از ستاد نیروهای مسلح می تواند بخشی از این داوطلبان را به عنوان نیروی امریه بهداشت به مراکز درمانی مناطق مختلف کشور اعزام نماید .
برای ثبت نام پیام آوران بهداشت ابتدا می بایست به سامانه رشد وزارت بهداشت مراجعه نمود و سپس با انتخاب گزینه مربوط به پیام آوران بهداشت و مطالعه جزئیات ارائه شده آن به تکمیل فرم های ثبت نام پرداخت. متقاضیان محترم باید توجه نمایند که مدت ثبت نام در این طرح محدود بوده و تنها تا ۳۰ روز قبل از تاریخ اعزام فرصت ثبت نام در سایت رشد را دارند.

مشاوران ایران تحصیل با اطلاع از بخش های مختلف سامانه رشد وزارت بهداشت می توانند شما را در نام نویسی طرح خدمت نیروی انسانی راهنمایی کرده و از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی به سوالات و ابهامات شما در این زمینه پاسخ دهند. برای این کار کافیست از تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

ثبت نام پیام آوران بهداشت

سایت اعلام نتایج طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

بعد از اینکه متقاضیان طرح خدمت پزشکی و پیراپزشکی در سامانه رشد وزارت بهداشت نام نویسی خود را آغاز کردند، وارد مرحله دوم این طرح می گردند. پاسخ ثبت نام و درخواست افراد متقاضی توسط دانشگاه اعلام شده و جواب آن نیز از طریق سامانه پیامکی به اطلاع متقاضیان می رسد.

متقاضیان جهت اینکه بتوانند نتیجه ثبت نام و یا همان بکارگیری خود را مشاهده نمایند، می بایست وارد قسمت پیگیری وضعیت در سامانه تامین و توزیع نیروی انسانی شوند.

پس از اینکه با محل خدمت متقاضی موافقت گردید، یک معرفی نامه برای داوطلب در سایت قرار میگیرد که فرد متقاضی می تواند با داشتن این معرفی نامه به دانشگاهی که باید در آن خدمت نماید مراجعه کند.
توجه داشته باشید که پس از اینکه طرح خود را به اتمام رساندید، باید اعلام نمایید که قصد تمدید طرح را دارید و یا اینکه می خواهید به آن خاتمه دهید و قصد دریافت گواهی پایان طرح مد نظر شما می باشد.

اگر قصد تمدید طرح را داشته باشید، باید باز هم از طریق سایت وزارت بهداشت اقدام نمایید. در غیر این صورت، باید به سامانه پایان خدمت طرح رشد وزارت بهداشت مراجعه نمایید. لازم به ذکر است اگر پس از مشاهده کردن جواب در هیچ دانشگاهی برای خدمت و گذراندن طرح قبول نشدید، می توانید دوباره مدارک خود را ارسال و مجددا ثبت نام نمایید.

چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

🔔 برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه مهمانی وزارت بهداشت کلیک کنید. 🔔

اخبار پیرامون سامانه رشد وزارت بهداشت

✅ جذب حداقل ۶۰ هزار نیرو و ۱۰۵ هزار پرستار مشغول به خدمت

دکتر سیف الله مرادی مدیر کل منابع انسانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،  با بیان این نکته که  در حوزه بهداشت و درمان کشور با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم گفتند درخواست جدی داریم که مجوز استخدام حداقل ۶۰ هزار نیرو و ۱۰۵ هزار پرستار جدید صادر شود تا در مراکز بهداشتی و درمانی سال آینده کسری نیرو و پرستار نداشته باشیم و کیفیت خدمات بهداشت و درمان افزایش پیدا کند.

✅ تمدید طرح نیروی انسانی 15 روز قبل از اعزام

متقاضیانی که اکنون در حال انجام خدمت می باشند، می توانند حداقل ۱۵ روز قبل از اتمام طرح خود، درخواست تمدید خدمت را در سامانه رشد وزارت بهداشت به صورت اینترنتی ارسال نمایند.

خلاصه مطلب 📝

آنچه در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم سامانه رشد وزارت بهداشت بود که داوطلبان مشمول طرح خدمت نیروی انسانی می بایست با مراجعه به آن مراحل نام نویسی خود را انجام دهند. گفتنی است در این مطلب پس از معرفی سامانه یاد شده، امکانات آن را نیز ذکر کردیم و سپس راهنمای ثبت نام و ورود به طرح های آن را بیان نمودیم .در پایان نیز در خصوص اعلام نتایج طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت صحبت کردیم.

امیدواریم مطالعه مقاله فوق برای شما مفید بوده باشد اما شما دوست عزیز همراه می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال یا نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر درباره سامانه رشد وزارت بهداشت با کارشناسان مجموعه ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید یا پرسش خود را به صورت کامنت در انتهای این مقاله بنویسید تا در کوتاهترین زمان ممکن توسط مشاوران ایران تحصیل به آن پاسخ داده شود.

 

 

🔔 برای دریافت فایل پی دی اف مقاله کلیک کنید. 🔔

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نشانی اینترنتی سامانه رشد وزارت بهداشت چیست؟

نشانی اینترنتی سامانه رشد وزارت بهداشت tarhplus.behdasht.gov.ir می باشد.

ایا برای ثبت نام در سامانه رشد وزارت بهداشت لازم است تا سیمکارت شخص ثبت نام کننده به نام خود او باشد؟

خبر برای ثبت نام در این سامانه تنها لازم است سیمکارت فعال در اختیار داشته باشید تا پس از دریافت کد عضویت از طریق پیامک، این کد را در قسمت مربوطه وارد نمایید.

چه فعالیت هایی در سامانه رشد وزارت بهداشت انجام می شوند؟

تمامی فعالیت های مرتبط با طرح نیروی انسانی در این سامانه انجام می شود.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)