ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتخاب رشته ارشد آزاد 1402 + لیست رشته ها | ایران تحصیل

انتخاب رشته ارشد آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1402 بر طبق اعلام سایت دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبان آغاز شد. کلیه داوطلبان و متقاضیان می توانند در زمان مقرر شده با مراجعه به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کنند. البته این امر در صورت داشتن شرایط لازم برای داوطلبان میسر است. 

انتخاب رشته داوطلب در مقطع ارشد دانشگاه آزاد براساس قاعده و اصول خاصی در سایت انتخاب رشته ارشد آزاد انجام می گیرد. توجه داشته باشید که هر داوطلب باید انتخاب رشته خود را با در نظر گرفتن ملاک ها و معیارهایی همچون علاقمندی انجام دهد. از طرف دیگر، رعایت دقت و حساسیت در زمان انتخاب رشته ها و وارد کردن آن ها در فرم انتخاب رشته ضروری است.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد اسلامی در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی Azmoon.org برای داوطلبان انجام می شود.

اطلاعیه مهم: زمان انتخاب رشته ارشد از 11 خرداد ماه آغاز میشود و تا 16 خرداد ادامه خواهد داشت.

نحوه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد اسلامی در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی Azmoon.org در بازه زمانی 11 خرداد تا 16 خرداد 1402 برای داوطلبان انجام می شود.

هر داوطلب باید بعد از مراجعه به سامانه انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد را دانلود کند و سپس سعی در الویت بندی رشته محل های کارشناسی ارشد آزاد داشته باشد.

کلیه افراد در این مرحله می توانند با توجه به گروه آزمایشی خود اقدام به انتخاب یکصد کد رشته محل از بین رشته های موجود در دفترچه نمایند. اما این که، چگونه می توان در سایت دانشگاه آزاد به فرم انتخاب رشته ارشد دسترسی پیدا کرد باید عرض کنیم که این کار بسیار ساده است.

شما با وارد کردن اطلاعاتی همچون کد دسترسی، کد ملی، رمز کارت اعتباری و همین طور شناسه می توانید به این فرم دسترسی داشته باشید.

نحوه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

نکته مهم و قابل ذکر این که، با توجه به حساسیت زیاد در اولویت بندی رشته های انتخابی در این مرحله کلیه داوطلبان باید دقت و توجه زیادی را به خرج دهید و پیش از کامل کردن فرم اینترنتی درج شده در سایت به بررسی و تحلیل دقیق اولویت های انتخابی خود بپردازید.

قبل از هر گونه اقدامی برای انجام انتخاب رشته در مراکز دانشگاهی آزاد در دوره کارشناسی ارشد آشنایی کافی را پیدا کنید و انتخاب رشته خود را به روز های پایانی موکول نکنید.

راهنمای تصویری انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

  • 1️⃣ ورود به سایت مرکز سنجش، پذیرش و مرکز فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir و بر روی گزینه “سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی” بزنید.

ورود به سامانه انتخاب رشته ارشد ازاد

  • 2️⃣ وارد کردن کد ملی و کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد مندرج در قسمت پایین کارنامه و کلیک بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

کد ورود به سامانه انتخاب رشته ارشد ازاد

  • 3️⃣ پس از این مرحله مشاهده خواهید کرد که مجاز به انتخاب رشته خواهید بود یا خیر. در صورت مجاز بودن برای انتخاب رشته روی گزینه پرداخت کلیک کنید.

ورود به صفحه پرداخت انتخاب رشته ارشد ازاد

  • 4️⃣ تایید اطلاعات فردی و مجموعه امتحانی نمایش داده شده و فشردن دکمه “پرداخت” و درج اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و مجددا کلیک بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید.

 پرداخت انتخاب رشته ارشد ازاد

  • 5️⃣ بر روی گزینه های استان و رشته کلیک کرده تا بتوانید عنوان رشته و شهر محل تحصیل مورد نظر خود را پیدا نمایید. سپس بر روی گزینه “انتخاب” هر کدام از کد رشته های پیشنهادی که تمایل داشتید کلیک کنید.

📢 شناسه پرداختی که در نتیجه واریز هزینه برای شما صادر می گردد را دریافت نموده و برای پیگیری در مراحل بعدی نزد خود نگهدارید.

انتخاب شهر و رشته در انتخاب رشته ارشد آزاد

  • 6️⃣ کد رشته های انتخابی به ترتیب الویت انتخابی شما به شکل زیر چیده می شوند. با کلیک بر روی گزینه انتقال که در شکل زیر با اعداد 1 و 2 نشان داده شده می توانید کد رشته خود را جا به جا کنید. همچنین با استفاده از گزینه حذف الویت می توانید انتخاب خود را حذف نمایید.
  • اولویت بندی انتخاب رشته ارشد آزاد
  • 7️⃣ در صورت نداشتن مغایرتی با رشته های انتخابی خود بر روی گزینه تأیید نهایی کلیک کرده و پرینت انتخاب رشته خود را مانند تصویر زیر دریافت نمایید.

پرینت انتخاب رشته ارشد آزاد

  • 8️⃣ پس از تکمیل فرآیند پرداخت، فرم انتخاب رشته  نشان داده می گردد که می بایست با حداکثر 100 کد رشته به تکمیل آن به بپردازید و در آخر رسید انتخاب رشته خود و شماره پیگیری مندرج بر روی آن را از سایت مذکور دریافت نمایید.

اغلب اوقات یکبار فرصت ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا در صورت نیاز بتوانند تغییرات مورد نظر را در فرم خود اعمال نمایند.

زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

سازمان سنجش آموزش کشور با منتشر کردن کارنامه داوطلبان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد اقدام به مشخص کردن وضعیت علمی متقاضیان و داوطلبان می کند. پس از انتشار کارنامه اولیه، نوبت به انتخاب رشته های کنکور ارشد آزاد می رسد.

در کنکور گذشته به علت وقوع غیرمنتظره سیل در شماری از استان ها و دیرتر برگزار شدن کنکور کارشناسی ارشد انتخاب رشته این دانشگاه دیرتر از موعد مقرر یعنی در تیر ماه برگزار شد. اما امسال دقیقا در موعد همیشگی خود یعنی خرداد ماه ورود به این سامانه فعال میشود.

تاریخ آغاز انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از 11 خرداد ماه 1402 آغاز میشود و تا 16 خرداد ماه 1402 ادامه پیدا میکند. احتمال تمدید این مهلت وجود دارد اما به هیچ عنوان انتخاب رشته خود را به روز های پایانی موکول نکنید.

چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنید؟ برای پاسخ روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سازمان سنجش و آموزش کشور به عنوان برگزار کننده آزمون کارشناسی ارشد بعد از اجرای این کنکور اقدام به تحلیل و بررسی پاسخنامه های داوطلبان و سپس اعلام نتایج اولیه در قالب وضعیت مجاز بودن آن ها، تراز و درصدهای دروس دارد.

زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

توجه داشته باشید که کلیه افرادی که در کارنامه آن ها مجاز بودن به انتخاب رشته محل های ارشد آزاد درج شده باشد با مراجعه به سامانه معرفی شده می توانند کد رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند.

جهت مشاهده رشته های کارشناسی ارشدبر روی  لینک کلیک نمایید.

تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد

طبق اخرین اطلاعیه منتشرشده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور دانشجویان در بازه زمانی 11 تا 16 خرداد ماه برای انتخاب رشته فرصت دارند. اما طبق روال هر سال ممکن است در آخرین روز انتخاب رشته اعلام شود که مدت زمان آن تمدید شود.

حتی با توجه به وجود احتمال تمدید مدت زمان انتخاب رشته باز هم اقدام خود را به روز های پایانی موکول نکنید و در روز های اول با توجه به شلوغی سامانه تلاش خود را برای ثبت انتخاب رشته خود انجام دهید.

📢 در صورت انتشار هرگونه اعلامیه در خصوص تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد از همین صفحه مطلع شوید.

تحلیل و تاثیر کارنامه بر انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

قبل از آغاز فرایند انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد باید درک درستی از موارد قید شده در کارنامه خود داشته باشید. مجاز بودن یا نبودن، تراز، ضرایب، درصد ها و… همگی در این کارنامه قابل مشاهده هستند.

بدیهی ترین عامل تعیین کننده در خصوص انتخاب رشته ارشد آزاد موضوع مجاز بودن است که بطور مشخصی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته باشند میتوانند اقدام به این کار کنند.

مورد بعدی که تاثیر مستقیم بر روی قبولی یا عدم قبولی شما در رشته های انتخابی مورد نظر شماست رتبه کسب شده شما در آزمون سراسری ارشد است. با مقایسه رتبه خود با قبولی های سال های گذشته میتوانید به طور تقریبی در خصوص شانس قبولی خود گمانه زنی کنید.

نمونه کارنامه کنکور ارشد

در این کارنامه عنوانی به نام تراز یا نمره کل هم وجود دارد که یکی دیگر از عوامل موثر در هنگام انتخاب رشته است. هرچه تراز بالاتری داشته باشید شانس قبولی شما نیز بالاتر میرود. رتبه و تراز نسبت عکس دارند و در نتیجه داوطلبی که تراز بالا داشته باشد رتبه پایین تری هم دارد.

کسب اطلاع از تراز و ضرایب آن باعث میشود از در اولویت قرار دادن رشته هایی که با توجه به ضرایب مورد نیازشان نتیجه خوبی نگرفته اید خودداری کرده و اولویت خود را بر رشته هایی قرار دهید که شانس بیشتری برای قبولی در آن ها برای شما وجود دارد.

برای ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزادروی لینک کلیک کنید.

الویت بندی در انتخاب رشته ارشد آزاد

همانطور که در بخش آموزش سامانه به آن اشاره شد، اولویت بندی انتخاب رشته دانشگاه آزاد به طور آنلاین و با مراجعه به سامانه azmoon.org انجام میپذیرد. اما بد نیست برای انتخاب رشته اطلاعاتی در رابطه با دلیل اهمیت اولویت بندی پیدا کنید.

الویت بندی کد رشته محل ها یکی از مهم ترین مسائلی است که در زمان انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد باید مورد توجه قرار گیرد.

الویت بندی در انتخاب رشته ارشد آزاد

این گونه می توان با داشتن انتخاب رشته ای قاعده مند و اصولی زمینه قبولی خود را در دانشگاه مورد نظر خود فراهم کرد. عوامل زیادی در انتخاب رشته های تحصیلی ارشد آزاد می توانند اثرگذار باشند. از جمله این عوامل می توان از کیفیت مرکز دانشگاهی، علاقه و مسیر رفت و آمد داوطلب از خانه تا دانشگاه و بالعکس نام برد.

جهت مشاهده لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

مشاوره انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

موارد زیادی در انتخاب رشته و قبولی داوطلبان کنکور ارشد در دانشگاه ها موثر خواهند بود که از مهم ترین آن ها میتوان به کسب راهنمایی از یک مشاور حرفه ای و مجرب اشاره کرد.

همانطور که تا این بخش از مقاله بررسی شد، انتخاب رشته به عوامل زیادی بستگی دارد و جا به جایی حتی 1 اولویت میتواند سرنوشت داوطلب را به کلی تغییر دهد. پس در چنین مسائل حساسی عاقلانه است با افراد مجرب و با تجربه در ارتباط باشید.

تیم مشاوره انتخاب رشته ارشد ایران تحصیل متشکل از مشاورین مجرب حوزه دانشگاهی، اساتید و رتبه های برتر و قبولی های کارشناسی ارشد است که به صورت 24 ساعته و رایگان با شماره تلفن 9099075307 آماده ارائه راهکار و مشاوره انتخاب رشته به شما عزیزان است.

خلاصه مطلب

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد از تاریخ 11 الی 16 خرداد ماه انجام میپذیرد و داوطلبان میتوانند در تاریخ ذکر شده به سایت azmoon.org مراجعه کرده و اقدام به ثبت اولویت ها و کد رشته های مورد علاقه خود کنند.

قبل از این کار ابتدا کارنامه خود را دریافت نمایید و آن را بررسی کرده و با کارنامه قبولی های سال های گذشته این آزمون و دانشگاه مدنظر، شناخت درستی از وضعیت حال حاضر خود به دست آورید.

کسب راهنمایی از مشاورین متخصص این امر میتواند به شما کمک کند تا با دید صحیح انتخابات خود را انجام دهید. در جلسات حضوری یا تلفنی مشاوره انتخاب رشته ایران تحصیل به علایق شما، شرایط شغلی رشته مورد نظر، شانس قبولی با توجه به کارنامه و در نهایت چیتش استراتژیک اولویت های انتخابی پرداخته میشود.

پس از تعیین اولویت ها و چیدمان کد رشته ها با خرید کارت اعتباری انتخاب رشته از سایت azmoon.org اقدام به ثبت کد رشته های مورد نظر کنید و در نهایت پرینت آن را نزد خود حفظ کنید.

 

برای دانلود مقاله انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در چه زمانی انجام می شود؟ 

انتخاب رشته ارشد آزاد از 11 خرداد ماه لغایت 16 خرداد ماه 1402 انجام می شود.

سامانه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد چیست؟ 

سایت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد azmoon.org است.

چگونه می توان از رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مطلع شد؟ 

با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد آزاد می توان از لیست این رشته محل ها مطلع شد.

شرایط انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد چیست؟

تنها افرادی که در کارنامه آن ها مجاز بودن به انتخاب رشته محل های ارشد آزاد درج شده باشد با مراجعه به سامانه معرفی شده می توانند کد رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور