ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتخاب رشته ارشد آزاد 1401 + لیست رشته ها

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1401 بر طبق اعلام سایت دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبان آغاز شد. کلیه داوطلبان و متقاضیان می توانند در زمان مقرر شده با مراجعه به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کنند. البته این امر در صورت داشتن شرایط لازم برای داوطلبان میسر است. 

انتخاب رشته داوطلب در مقطع ارشد دانشگاه آزاد براساس قاعده و اصول خاصی در سایت انتخاب رشته ارشد آزاد انجام می گیرد. توجه داشته باشید که هر داوطلب باید انتخاب رشته خود را با در نظر گرفتن ملاک ها و معیارهایی همچون علاقمندی انجام دهد. از طرف دیگر، رعایت دقت و حساسیت در زمان انتخاب رشته ها و وارد کردن آن ها در فرم انتخاب رشته ضروری است.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد اسلامی در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی Azmoon.org برای داوطلبان انجام می شود.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد رشته های کارشناسی ارشد آزاد و شناخت آن ها از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. تماس از سراسر کشور با 9099075307 

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و صفر با 9099075307 پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

سامانه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد چه زمانی فعال می شود؟

سازمان سنجش آموزش کشور با منتشر کردن کارنامه داوطلبان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد اقدام به مشخص کردن وضعیت علمی متقاضیان و داوطلبان می کند.

پس از انتشار کارنامه اولیه نوبت به انتخاب رشته های کنکور ارشد آزاد می رسد. در کنکور گذشته به علت وقوع غیرمنتظره سیل در شماری از استان ها و دیرتر برگزار شدن کنکور کارشناسی ارشد انتخاب رشته این دانشگاه دیرتر از موعد مقرر یعنی در تیر ماه برگزار شد.

ولی با توجه به تجربیات سال های گذشته برگزاری کنکور ارشد انتخاب رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد احتمالاً در سومین ماه از سال یعنی خرداد ماه انجام می شود.

در حال حاضر، تا اعلام قطعی سازمان مربوطه نمی توان زمان مشخص و دقیقی را برای انتخاب رشته در در مقطع کارشناسی ارشد تعیین کرد.

 

 

جهت اطلاع از چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد چگونه انجام می شود؟

انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد اسلامی در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی Azmoon.org برای داوطلبان انجام می شود.

هر داوطلب باید بعد از مراجعه به سامانه انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد را دانلود کند و سپس سعی در الویت بندی رشته محل های کارشناسی ارشد آزاد داشته باشد.

کلیه افراد در این مرحله می توانند با توجه به گروه آزمایشی خود اقدام به انتخاب یکصد کد رشته محل از بین رشته های موجود در دفترچه نمایند.

اما این که، چگونه می توان در سایت دانشگاه آزاد به فرم انتخاب رشته ارشد دسترسی پیدا کرد باید عرض کنیم که این کار بسیار ساده است.

شما با وارد کردن اطلاعاتی همچون کد دسترسی، کد ملی، رمز کارت اعتباری و همین طور شناسه می توانید به این فرم دسترسی داشته باشید.

نکته مهم و قابل ذکر این که، با توجه به حساسیت زیاد در الویت بندی رشته های انتخابی در این مرحله کلیه داوطلبان باید دقت و توجه زیادی را به خرج دهید و پیش از کامل کردن فرم اینترنتی درج شده در سایت به بررسی و تحلیل دقیق اولویت های انتخابی خود بپردازید.

 

قبل از هر گونه اقدامی برای انجام انتخاب رشته در مراکز دانشگاهی آزاد در دوره کارشناسی ارشد آشنایی کافی را پیدا کنید

 

 

راهنمای تصویری انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

  1. ورود به سایت مرکز سنجش، پذیرش و مرکز فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.iau.ac.ir و کلیک بر روی گزینه “سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 دانشگاه آزاد اسلامی”

 

سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

سامانه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

 

2) وارد کردن کد ملی و کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد مندرج در قسمت پایین کارنامه و کلیک بر روی گزینه “ورود”

 

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد

کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

3) تایید اطلاعات فردی و مجموعه امتحانی نمایش داده شده و فشردن دکمه “پرداخت” و درج اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و مجددا کلیک بر روی گزینه “پرداخت”

 

انتخاب رشته در دوره کارشناسی ارشد آزاد

انتخاب رشته در دوره کارشناسی ارشد آزاد

 

4) بر روی گزینه های استان و رشته کلیک کرده تا بتوانید عنوان رشته و شهر محل تحصیل مورد نظر خود را پیدا نمایید. سپس بر روی گزینه “انتخاب” هر کدام از کد رشته های پیشنهادی که تمایل داشتید کلیک کنید.

 

شناسه پرداختی که در نتیجه واریز هزینه برای شما صادر می گردد را دریافت نموده و برای پیگیری در مراحل بعدی نزد خود نگهدارید.

 

 

زمان انتخاب رشته ها در دانشگاه آزاد

زمان انتخاب رشته ها در دانشگاه آزاد

 

 

5) کد رشته های انتخابی به ترتیب الویت انتخابی شما به شکل زیر چیده می شوند. با کلیک بر روی گزینه انتقال که در شکل زیر با اعداد 1 و 2 نشان داده شده می توانید کد رشته خود را جا به جا کنید. همچنین با استفاده از گزینه حذف الویت می توانید انتخاب خود را حذف نمایید.

 

ورود بدون آزمون به رشته های کارشناسی ارشد آزاد

ورود بدون آزمون به رشته های کارشناسی ارشد آزاد

 

6) در صورت نداشتن مغایرتی با رشته های انتخابی خود بر روی گزینه تأیید نهایی کلیک کرده و پرینت انتخاب رشته خود را مانند تصویر زیر دریافت نمایید.

 

فرم انتخاب رشته ارشد آزاد

فرم انتخاب رشته ارشد آزاد

 

 

 

 

پس از تکمیل فرآیند پرداخت، فرم انتخاب رشته  نشان داده می گردد که می بایست با حداکثر 100 کد رشته به تکمیل آن به بپردازید و در آخر رسید انتخاب رشته خود و شماره پیگیری مندرج بر روی آن را از سایت مذکور دریافت نمایید.

اغلب اوقات یکبار فرصت ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا در صورت نیاز بتوانند تغییرات مورد نظر را در فرم خود اعمال نمایند.

شرایط انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد چیست؟

سازمان سنجش و آموزش کشور به عنوان برگزار کننده آزمون کارشناسی ارشد بعد از اجرای این کنکور اقدام به تحلیل و بررسی پاسخنامه های داوطلبان و سپس اعلام نتایج اولیه در قالب وضعیت مجاز بودن آن ها، تراز و درصدهای دروس دارد.

توجه داشته باشید که کلیه افرادی که در کارنامه آن ها مجاز بودن به انتخاب رشته محل های ارشد آزاد درج شده باشد با مراجعه به سامانه معرفی شده می توانند کد رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 

 

جهت مشاهده رشته های کارشناسی ارشد- لیست رشته های آزاد و سراسری  بر روی  لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

الویت بندی در انتخاب رشته ارشد آزاد چگونه انجام می شود؟

الویت بندی کد رشته محل ها یکی از مهم ترین چیزهایی است که در زمان انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد باید مورد توجه قرار گیرد.

این گونه، می توان با داشتن انتخاب رشته ای قاعده مند و اصولی زمینه قبولی خود را در دانشگاه مورد نظر خود فراهم کرد. عوامل زیادی در انتخاب رشته های تحصیلی ارشد آزاد می توانند اثرگذار باشند.

از جمله این عوامل می توان از کیفیت مرکز دانشگاهی، علاقه و مسیر رفت و آمد داوطلب از خانه تا دانشگاه و بالعکس نام برد.

اگر مابل به کسب اطلاعات بیشتری در مورد نحوه الویت بندی رشته های دانشگاهی کارشناسی ارشد هستید می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

در مورد انتخاب رشته ارشد بدون کنکور آزاد چه می دانید؟

داتنشگاه آزاد اسلامی بر طبق روال سال های قبل برگزاری ازمون از بین استعدادهای درخشان و دانشجویان برتر به شکل بدون آزمون اقدام به جذب و گزینش دانشجو به صورت بدون آزمون می کند.

اما آیا می دانید انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد در چه زمانی از سال انجام می شود؟ و یا نحوه این انتخاب رشته به چه صورت است؟

آیا رشته ها و دانشگاه های پذیرنده بدون کنکور ارشد آزاد را می شناسید؟ آیا اطلاعی از ظرفیت دانشگاه ها دارید؟ آیا فکر می کنید شرایط بسیار خاصی برای ورود بدون آزمون به رشته های کارشناسی ارشد آزاد وجود دارد یا تنها در صورت استعداد درخشان بودن می توان بدون آزمون وارد این دوره شد؟

برای یافتن پاسخ دقیق و موثق کلیه سوالات مطرح شده از مشاورانی خبره و باتجربه در این زمینه استفاده کنید.

 

 

جهت مشاهده لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

آیا رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را می شناسید؟

شناخت دقیق رشته ها اولین کاری است که قبل از انتخاب رشته در دوره کارشناسی ارشد آزاد باید به آن توجه کنید. از آن جایی که، آینده شغلی شما به انتخاب رشته منطقی و درست در مقاطع مختلف از جمله مقطع ارشد بستگی دارد پس سعی در شناخت کامل رشته ها، دروس و بازار کار آن ها داشته باشید.

دانشگاه های پذیرنده ارشد آزاد کدام ها هستند؟

آیا می دانید کدام دانشگاه ها ارائه دهنده رشته مورد نظر شما در مقطع کارشناسی ارشد هستند؟ آیا اطلاعی از بهترین دانشگاه ها از میان دانشگاه های پذیرنده ارشد آزاد دارید؟

آیا می دانید کدامیک سطح کیفی و امکانات بالایی دارند؟ اطلاع از تمامی این موارد و پاسخ به پرسش هایی که احتمالاً سوالات خیلی از شما داوطلبان عزیز است از طریق تماس با مشاوره انتخاب رشته ارشد ایران تحصیل میسر می شود.

ظرفیت دانشگاه های پذیرنده ارشد آزاد چگونه است؟

از دیگر موارد مهمی که در زمان انتخاب رشته ها در دانشگاه آزاد در دوره کارشناسی ارشد باید به آن توجه داشته باشید بدست آوردن اطلاعاتی در مورد ظرفیت دانشگاه های پذیرنده است. این گونه، به مراتب تصمیمی بهتر در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد می گیرید.

 

جهت دریافت مشاوره شرایط انتخاب رشته در دانشگاه آزاد در مقطع ارشد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. تماس از سراسر کشور با 9099075307

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و صفر با 9099075307 پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط:

کد رشته های تحصیلی سازمان سنجش

نتایج ارشد بدون کنکور آزاد

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته ارشد آزاد 1401 + لیست رشته ها

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 1401 در چه زمانی انجام می شود؟ 

انتخاب رشته ارشد آزاد معمولاً در خرداد ماه انجام می شود.

سامانه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد چیست؟ 

سایت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد azmoon.org است.

چگونه می توان از رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مطلع شد؟ 

با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارشد آزاد می توان از لیست این رشته محل ها مطلع شد.

شرایط انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد چیست؟

تنها افرادی که در کارنامه آن ها مجاز بودن به انتخاب رشته محل های ارشد آزاد درج شده باشد با مراجعه به سامانه معرفی شده می توانند کد رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور