ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نهم

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نهم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته اعلام شد. کسب اطلاعاتی جامع در رابطه با روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم از جمله موارد ضروری است که هر فرد دانش آموز باید در زمان انتخاب رشته به آن توجه خاص و ویژه ای داشته باشد. البته در این میان آشنایی با تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم و تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته نهم نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

اطلاع از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی و همین طور نحوه محاسبه معدل پایه نهم از جمله مواردی است که می توانید از طریق برقراری ارتباط تلفنی با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تحصیلی در مورد آن بیشتر بدانید. 

البته به جز این مورد می توانید در مورد نحوه تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته تحصیلی و همین طور نحوه محاسبه معدل پایه نهم نیز اطلاعاتی را در زمان مقرر برای انتخاب رشته پایه نهم از مشاوران تحصیلی خبره و کاردان بدست آورید. ضرایب دروس اختصاصی پایه نهم در زمان محاسبه نمرات در مقایسه با پایه هفتم و هشتم بالاتر است و ضریب سه را به خود اختصاص می دهند.

برای آشنایی با انتخاب رشته کنکور سراسری روی لینک کلیک کنید.

مزایای محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم

شاید از خود بپرسید که مزیت اطلاع از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم چه می تواند باشد؟ اصلاً چرا باید از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم اطلاع داشته باشیم؟

در پاسخ باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که با اطلاع از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم می توانید نمره خود را برای انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی حساب کنید و در انتها از این موضوع مطلع شوید که آیا حد نصاب نمره را بدست آورده اید یا خیر.

اگر حد نصاب نمره را کسب کرده باشید که هیچ و می توانید اقدامات لازم را برای انتخاب و ورود به رشته تحصیلی مورد نظرتان را انجام دهید.

اما در صورت عدم کسب نمره مورد نیاز برای ورود به رشته مورد نظر مثلاً رشته علوم تجربی و یا ریاضی چند راه پیش رو دارید.

 یا این که در امتحان مجدد جهت افزایش نمره خود شرکت کنید که آن هم با شرایطی برای شما امکان پذیر است یا این که نه کلاً قید ادامه تحصیل در رشته مورد نظرتان را بزنید و برای ادامه تحصیل در رشته دیگری اقدام بفرمایید.

البته این در صورتی است که علاقه و استعداد ورود به رشته دیگری را هم داشته باشید. در غیراینصورت انجام این کار نتیجه ای به جز پشیمانی و یأس و ناامیدی از آینده را برای شما در پی ندارد.

مزایای محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم

برای اطلاع از تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم

آیا اطلاعی از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نهم دارید؟ در این بخش با ذکر روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نهم در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

در رابطه با روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم باید بگوییم که در ابتدا نمرات دروس مربوطه برای هر کدام از دانش آموزان در دو پایه هفتم و هشتم با ضریبی برابر با یک محاسبه می شود.

البته نمرات پایه نهم تحصیلی نیز با ضریب سه برای شما به عنوان دانش آموز مشغول به تحصیل در پایه نهم مورد محاسبه قرار می گیرد. به طور مثال، در صورتی که دانش آموز در پایه هشتم نمره چهارده را کسب کرده باشد و همین درس را در پایه های هفتم و نهم به ترتیب شانزده و ده گرفته باشد نمره ملاک وی برابر با 12 است.

به این ترتیب که دو نمره 14 و 16 وی در عدد 1 ضرب شده و نمره 10 وی هم در ضریب 3 ضرب می گردد.

نمرات بدست آمده از ضرب این ارقام در اعدادی مشخص با یکدیگر جمع بسته می شوند و سپس بر عدد 5 تقسیم می شوند.

به همین آسانی توانستید با روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته در پایه نهم آشنایی لازم را پیدا کنید.

نحوه محاسبه هدایت تحصیلی پایه نهم به این صورت است که مجموع نمره های پایه هشتم و هفتم تحصیلی با ضریب یک و نمره های پایه نهم تحصیلی با ضریب سه مورد محاسبه قرار می گیرد.

پس از ضرب نمره های بدست آمده در ضرایب ذکر شده عدد بدست آمده بر مجموع ضرایب یعنی عدد پنج تقسیم می شود و نمره مورد نظر برای دانش آموز مشخص می گردد.

برای استفاده از نرم افزار هدایت تحصیلی نهم روی لینک کلیک کنید.

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم

در رابطه با تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم به خصوص نمرات دروس پایه نهم در انتخاب رشته پایه نهم بسیار بالاست.

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم یا همان سوابق تحصیلی شما دوستان عزیز با توجه به اطلاعات ذکر شده در بالا به اندازه ای است که اگر نمرات شما چندان بالا نباشد و نتوانسته باشید آن ها را به حد نصاب برسانید باید قید ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود را بزنید.

پس ملاحظه می کنید که تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم تا چه اندازه بالاست و الزاماً باید در زمان انتخاب رشته های پایه نهم به تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم توجه لازم را مبذول داشته باشید.

برای دریافت بهترین مشاوره آنلاین انتخاب رشته پایه نهم وارد لینک مربوطه شوید

در رابطه با تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته چه می دانید؟

در مورد تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته بالاست اما این موضوع هم یک شرط دارد.

آن هم این که ظرفیت پذیرش رشته مورد نظر شما بالا باشد. در غیراینصورت شاید شما با معدل بالا مثلاً 18 هم نتوانید وارد تحصیل در رشته مورد نظرتان شوید.

راستش را بخواهید دانش آموزان زیادی در طول سال های مختلف بوده اند که به دلیل ظرفیت پایین رشته های تحصیلی حتی با معدل بالا هم نتوانسته اند وارد رشته هایی همچون ریاضی فیزیک و یا تجربی در یکی از مدارس شوند.

در نتیجه، در زمان انتخاب رشته در رابطه با تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته به این موضوع مهم نیز توجه لازم را مبذول دارید و تصور نکنید که با داشتن معدل بالا هم می توانید در هر مدرسه ای که بخواهید مشغول به تحصیل در رشته مورد نظرتان شوید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بهتر و دقیق تری در رابطه با تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته برای ادامه تحصیل در مدارس مختلف هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

تیم مشاوره ایران تحصیل می توانند اطلاعات خوبی را در رابطه با تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته در اختیار شما دوستان و همراهان عزیز این سایت قرار دهند.

برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته مجدد پایه نهم تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

در رابطه با تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته چه می دانید؟

در رابطه با نحوه محاسبه معدل پایه نهم چه می دانید؟

آیا اطلاعی از نحوه محاسبه معدل پایه نهم برای انتخاب رشته در این پایه تحصیلی دارید؟

اگر به دنبال کسب اطلاعات دقیقی در رابطه با نحوه محاسبه معدل پایه نهم جهت انتخاب رشته هستید می توانید با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید. مشاوران ایران تحصیل می توانند شما را از نحوه محاسبه معدل پایه نهم به طور دقیق مطلع کنند و فرمول درست نحوه محاسبه معدل پایه نهم را به شما دوستان عزیز دانش آموز عرض کنند.

برای کسب اطلاع در خصوص نحوه محاسبه هدایت تحصیلی پایه نهم روی لینک بزنید.

خلاصه مطلب

نمره ها و معدل پایه نهم بر روی انتخاب رشته و مسیر آینده تمام دانش آموزان موثر است. در نتیجه دانش آموزان باید تلاش خود را به کار بگیرند تا به بهترین نتیجه ممکن دست یابند. در این حالت روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نیز اهمیت پیدا میکند و آشنایی با آن به شما کمک خواهد کرد تا هوشیارانه در جهت موفقیت قدم بردارید.

نمرات پایه های هفتم، هشتم و نهم هر یک دارای ضرایبی هستند که در محاسبه میزان تاثیر روی هدایت تحصیلی ایشان موثر است. نمرات پایه هفتم و هشتم ضریب 1 دارند و نمرات پایه نهم که از اهمیت بیشتری برخوردار است ضریب 3 خواهند گرفت.

در نتیجه تاثیر نمره یک درس پایه نهم 3 برابر مهم تر از تاثیر آن در همان درس در پایه های هفتم و هشتم است. از این رو باید دقت داشته باشید در محاسبه میانگین هر درس یک سهم برای دروس پایه هشتم، یک سهم برای دروس هفتم و 3 سهم برای دروس پایه نهم در نظر بگیرید.

 

برای دانلود مقاله روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم روی لینک کلیک کنید.

3.2/5 - (61 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نهم چگونه است؟ 

برای اطلاع از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نهم با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم چگونه است؟

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم بسیار بالاست. به طوری که، در صورت عدم کسب نمره لازم و مورد نظر نمی توانید برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خود اقدام کنید.

تاثیر معدل در انتخاب رشته نهم به چه صورت است؟ 

تاثیر معدل در انتخاب رشته نهم بالاست. اما به شرطی که ظرفیت رشته مورد نظر پایین نباشد و تنها افراد کمی پذیرش نشوند.

نظرات

1,039 دیدگاه دربارهٔ «روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نهم»

 1. Avatar photo A گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  بنده خیلی استرس دارم و پایه نهم هستم
  پایه هفتم علوم ۲۰ و ریاضی ۱۶ معدل کل ۱۹/۵۷
  پایه هشتم علوم ۱۹ و ریاضی ۱۶ معدل کل ۱۹/۶۴
  امسال که پایه نهم هستم اگر علوم رو حداقل ۱۸ و ریاضی حداقل بازهم ۱۶ بشم
  و معدلم بالای ۱۹/۵ باشه می تونم برم تجربی؟
  بعد اینکه یه چیزی خیلی ذهنم رو درگیر کرده
  من آزمون رغبت و توانایی رو دادم توی قسمت شغل های پیشنهادی و تفسیرش خیلی موارد بی ربطی به رشته مورد علاقه ام در اومد
  بابتش خیلی استرس دارم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   درمجموع نمرات شما مهمتر از نتایج ازمون رغبت سنج شما هستند. و با توجه با نمرات بالای شما این احتمال وجود دارد که اولویت شما علوم تجربی باشد.

 2. Avatar photo maral گفت:

  سلام من هفتمم ریاضی شدم 10 هشتم 10 و الانم نهمم اگه نهم 19 یا 20 بشم می تونم برم رشته ریاضی یا مهندسی نقشه کشی ؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر اگر جمع نمرات سه پایه به سی برسد میتوانید اقدام به ثبت تان بفرمایید

 3. Avatar photo 0000 گفت:

  سلام خسته نباشید من پایه هفتمی ریاضی ترم اول تجدید شدم🤓ولی ترم دوم تلاش خودمو کردم و ۱۸ شدم علوم هم یادم نمیاد ولی ۱۵و اینا بود معدلم شد ۱۵ پایه هشتم ریاضی ترم اول ۱۴ و دوم ۱۰ شدم علوم هم ترم اول ۱۹ و ترم دوم ۱۴شدم و معدلم ۱۸و۳۴و الان نهمم و خیلی تلاش می‌کنم فعلا که همه مستمر هام ۲۰ شده و واسه ترم اول و دوم میخوام خیلی تلاش کنم و ریاضی رو ۱۸ و علوم رو ۱۹ کنم به نظرتون میتونم رشته تجربی برن 🤒

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله احتمالا میتونید

 4. Avatar photo آتنا گفت:

  سلام خسته نباشید
  در کارنامه من یه بخش تکوینی یه بخش پایانی یک بخش نوبت دوم (اول) و یک بخش سالانه خرداد وجود دارد که هر کدام نمرات مختلفی دارند و نمره سالانه خرداد از ۴۰ است
  حالا برای محاسبه نمرات برای انتخاب رشته کدام مد نظر آنها است ؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام میانگین نمرات شما در طول سه سال رو برای انتخاب رشته در نظر میگیرند

 5. Avatar photo نگین گفت:

  سلام
  در هفتم معدلم شده 18.62 مطالعات19عربی19ادبیات13
  در هشتم معدلم شده 19.50مطالعات20عربی19ادبیات19.5
  در نهم معدلم شده 19.35 مطالعات 20عزبی18ادبیات 19
  میتونم برم رشته انسانی؟!

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   شانس بالایی دارید

 6. Avatar photo نیلوفر هاشمی گفت:

  سلام خسته نباشید
  علوم هفتم ۱۹ علوم هشتم ۲۰
  ریاضی هفتم ۱۸ریاضی هشتم ۱۷
  هنر هفتم ۲۰ هنر هشتم ۲۰
  کاروفناوری هفتم ۲۰ کاروفناوری هشتم ۲۰
  معدل هفتم :۱۹.۷و معدل هشتم:۱۹.۱۲
  الان هم پایه نهم هستم درسم زیاد بد نیست با این نمره ها میتونم
  رشته فنی حرفه ای برم

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شانس شما جهت ورود به رشته های فنی بالا میباشد

  2. Avatar photo امین گفت:

   سلام
   در هدایت تحصیلی نمره‌ی آزمون های مشاوره ای چگونه محاسبه می شود

   1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

    سلام معمولا 35 درصد تاثیر در انتخاب رشته دارد

 7. Avatar photo علی گفت:

  سلام ببخشید من‌ کلاس هفتم ۱۸.۳۰ شدم ریاضی ۱۸ علوم ۱۵
  کلاس هشتم معدل ۱۹ علوم ۱۷ و ریاضی ۱۸ و
  کلاس نهم معدل ۱۹ ریاضی ۱۸ و علوم ۱۷
  قبول میشم تجربی ؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام دوست عزیز فعلا که نتایج نهم مشخص نمیباشد…باید منتظر معدل نهایی نهم و نمره ی استعداد تحصیلیتون باشید.

 8. Avatar photo هستی گفت:

  سلام من ریاضی هفتمم نوبن اول ۱۵ و نوبت دوم ۱۸.۵ و هشتم نوبت اول ۱۴.۵ونوبت دوم ۱۷.۵ وعلوم هفتم و هشتم ۲٠ واینکه اگه امسال هم ریاضی و هم علوم۲٠ شم در هر نوبت میتونم برم تجربی

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله احتمال بالایی دارد

 9. Avatar photo محمد مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید
  علوم هفتم نوبت اول 16 و نوبت دوم 14
  ریاضی هفتم نوبت اول 15 نوبت دوم 8.75
  معدل هفتم 17.93
  علوم هشتم نوبت اول 12 و نوبت دوم 11
  ریاضی هشتم نوبت اول 11 و نوبت دوم 17
  معدل هشتم 18.57
  اگه نهم علوم و ریاضی رو هر دو تاش رو 18 بشم میتونم برم تجربی ؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمال قبولی را دارید

 10. Avatar photo کاربر۰۰۸۰ گفت:

  سلام وقت بخیر
  من معدل سال هفتم ۱۹,۵۳ شدم(ریاضی ۱۵,۵ و علوم ۱۴)
  سال هشتم معدلم۱۹,۷۶ شدم(ریاضی ۲۰ و علوم ۱۶)
  امکانش هست که ریاضی سال نهمم ۲۰ و علوم بالای ۱۷ باشه رشته ریاضی فیزیک بیارم؟!

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله احتمالش هست.

 11. Avatar photo آرمین گفت:

  سلام خسته نباشید
  علوم هفتم ۱۱ علوم هشتم ۱۴
  هنر هفتم ۱۸ هنر هشتم ۱۴
  کارفناوری هفتم ۲۰ و کارفناوری هشتم ۱۸
  من درسم خیلی ضعیفه الانم نهم هستم هفتم معدل ۱۳/۵شدم هشتم ۱۳ اگه نهمم مثال بشه ۱۵ ایا میتونم برم فنی حرفه ای

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام امکان پذیرش در رشته های کارودانش بیشتر از فنی حرفه ای میباشد

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی

  آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی ۱۴۰۲

  شاید تا به حال نام آزمون هدایت تحصیلی را شنیده باشید اما ندانید که چیست و چه کاربردی دارد. آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی، برای دانش آموزان پایه نهم برگزار می شوند. در واقع، این آزمون ها به دانش...
 • تخمین تراز کنکور

  سامانه آنلاین تخمین تراز کنکور 1403

  تراز یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که بر قبولی و رتبه شما در کنکور تاثیر گذار خواهد بود. به همین دلیل ما در ادامه این مطلب قصد داریم ، در رابطه با تخمین تراز کنکور با شما صحبت کنیم. برای...
 • رشته هوش مصنوعی

  رشته هوش مصنوعی بدون کنکور {دانشگاه، دروس و درآمد 1403} | irantahsil

  رشته هوش مصنوعی یکی از رشته‌های مهم گروه ریاضی می‌باشد که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. هدف هوش مصنوعی هوشمندسازی سیستم‌ها برای تغییر دادن رفتار ماشین‌ها به رفتار انسان‌گونه است. گرایش‌های این رشته کاربردهای زیادی در بازارهای...
 • شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه

  ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه

  شرایط و مهلت ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه 1403 اعلام شد. آزمون کارشناسان رسمی دادگستری هر سال یا هر دو سال یکبار توسط سازمان سنجش و در جهت جذب علاقمندان به شغل کارشناس رسمی در مدت یک...
تماس با مشاور