ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته اعلام شد. کسب اطلاعاتی جامع در رابطه با روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم از جمله موارد ضروری است که هر فرد دانش آموز باید در زمان انتخاب رشته به آن توجه خاص و ویژه ای داشته باشد. البته در این میان آشنایی با تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم و تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته نهم نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. اطلاع از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی و همین طور نحوه محاسبه معدل پایه نهم از جمله مواردی است که می توانید از طریق برقراری ارتباط تلفنی با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تحصیلی در مورد آن بیشتر بدانید. 

 

البته به جز این مورد می توانید در مورد نحوه تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته تحصیلی و همین طور نحوه محاسبه معدل پایه نهم نیز اطلاعاتی را در زمان مقرر برای انتخاب رشته پایه نهم از مشاوران تحصیلی خبره و کاردان بدست آورید. 

 

 

جهت اطلاع از نحوه محاسبه نمرات مقاطع هفتم، هشتم و نهم برای انتخاب رشته نهم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

نحوه محاسبه معدل پایه نهم

 

 

ضرایب دروس اختصاصی پایه نهم در زمان محاسبه نمرات در مقایسه با پایه هفتم و هشتم بالاتر است و ضریب سه را به خود اختصاص می دهند

مزیت اطلاع از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم چیست؟

شاید از خود بپرسید که مزیت اطلاع از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم چه می تواند باشد؟

اصلاً چرا باید از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم اطلاع داشته باشیم؟

در پاسخ باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که با اطلاع از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم می توانید نمره خود را برای انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی حساب کنید و در انتها از این موضوع مطلع شوید که آیا حد نصاب نمره را بدست آورده اید یا خیر.

اگر حد نصاب نمره را کسب کرده باشید که هیچ و می توانید اقدامات لازم را برای انتخاب و ورود به رشته تحصیلی مورد نظرتان را انجام دهید.

اما در صورت عدم کسب نمره مورد نیاز برای ورود به رشته مورد نظر مثلاً رشته علوم تجربی و یا ریاضی چند راه پیش رو دارید.

 یا این که در امتحان مجدد جهت افزایش نمره خود شرکت کنید که آن هم با شرایطی برای شما امکان پذیر است یا این که نه کلاً قید ادامه تحصیل در رشته مورد نظرتان را بزنید و برای ادامه تحصیل در رشته دیگری اقدام بفرمایید.

البته این در صورتی است که علاقه و استعداد ورود به رشته دیگری را هم داشته باشید.

در غیراینصورت انجام این کار نتیجه ای به جز پشیمانی و یأس و ناامیدی از آینده را برای شما در پی ندارد.

 

 

 

برای اطلاع از تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم

آیا اطلاعی از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نهم دارید؟ در این بخش با ذکر روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نهم در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

در رابطه با روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم باید بگوییم که در ابتدا نمرات دروس مربوطه برای هر کدام از دانش آموزان در دو پایه هفتم و هشتم با ضریبی برابر با یک محاسبه می شود.

البته نمرات پایه نهم تحصیلی نیز با ضریب سه برای شما به عنوان دانش آموز مشغول به تحصیل در پایه نهم مورد محاسبه قرار می گیرد.

به طور مثال، در صورتی که دانش آموز در پایه هشتم نمره چهارده را کسب کرده باشد و همین درس را در پایه های هفتم و نهم به ترتیب شانزده و ده گرفته باشد نمره ملاک وی برابر با 12 است.

به این ترتیب که دو نمره 14 و 16 وی در عدد 1 ضرب شده و نمره 10 وی هم در ضریب 3 ضرب می گردد.

نمرات بدست آمده از ضرب این ارقام در اعدادی مشخص با یکدیگر جمع بسته می شوند و سپس بر عدد 5 تقسیم می شوند.

به همین آسانی توانستید با روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته در پایه نهم آشنایی لازم را پیدا کنید.

نحوه محاسبه هدایت تحصیلی پایه نهم به این صورت است که مجموع نمره های پایه هشتم و هفتم تحصیلی با ضریب یک و نمره های پایه نهم تحصیلی با ضریب سه مورد محاسبه قرار می گیرد.

پس از ضرب نمره های بدست آمده در ضرایب ذکر شده عدد بدست آمده بر مجموع ضرایب یعنی عدد پنج تقسیم می شود و نمره مورد نظر برای دانش آموز مشخص می گردد.

 

 

تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته

 

 

 تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم به چه صورت است؟

در رابطه با تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم به خصوص نمرات دروس پایه نهم در انتخاب رشته پایه نهم بسیار بالاست.

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم یا همان سوابق تحصیلی شما دوستان عزیز با توجه به اطلاعات ذکر شده در بالا به اندازه ای است که اگر نمرات شما چندان بالا نباشد و نتوانسته باشید آن ها را به حد نصاب برسانید باید قید ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود را بزنید.

پس ملاحظه می کنید که تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم تا چه اندازه بالاست و الزاماً باید در زمان انتخاب رشته های پایه نهم به تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم توجه لازم را مبذول داشته باشید.

 

 

برای دریافت بهترین مشاوره آنلاین انتخاب رشته پایه نهم وارد لینک مربوطه شوید

 

 

در رابطه با تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته چه می دانید؟

در مورد تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته بالاست اما این موضوع هم یک شرط دارد.

آن هم این که ظرفیت پذیرش رشته مورد نظر شما بالا باشد. در غیراینصورت شاید شما با معدل بالا مثلاً 18 هم نتوانید وارد تحصیل در رشته مورد نظرتان شوید.

راستش را بخواهید دانش آموزان زیادی در طول سال های مختلف بوده اند که به دلیل ظرفیت پایین رشته های تحصیلی حتی با معدل بالا هم نتوانسته اند وارد رشته هایی همچون ریاضی فیزیک و یا تجربی در یکی از مدارس شوند.

در نتیجه، در زمان انتخاب رشته در رابطه با تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته به این موضوع مهم نیز توجه لازم را مبذول دارید و تصور نکنید که با داشتن معدل بالا هم می توانید در هر مدرسه ای که بخواهید مشغول به تحصیل در رشته مورد نظرتان شوید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات بهتر و دقیق تری در رابطه با تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته برای ادامه تحصیل در مدارس مختلف هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

تیم مشاوره ایران تحصیل می توانند اطلاعات خوبی را در رابطه با تاثیر معدل نهم در انتخاب رشته در اختیار شما دوستان و همراهان عزیز این سایت قرار دهند.

 

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته مجدد پایه نهم تحصیلی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

در رابطه با نحوه محاسبه معدل پایه نهم چه می دانید؟

آیا اطلاعی از نحوه محاسبه معدل پایه نهم برای انتخاب رشته در این پایه تحصیلی دارید؟

اگر به دنبال کسب اطلاعات دقیقی در رابطه با نحوه محاسبه معدل پایه نهم جهت انتخاب رشته هستید می توانید با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

مشاوران ایران تحصیل می توانند شما را از نحوه محاسبه معدل پایه نهم به طور دقیق مطلع کنند و فرمول درست نحوه محاسبه معدل پایه نهم را به شما دوستان عزیز دانش آموز عرض کنند.

 

 

برای آشنایی با شیوه محاسبه نمره ها و معدل پایه نهم تحصیلی برای انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

نرم افزار هدایت تحصیلی نهم

نحوه محاسبه هدایت تحصیلی پایه نهم 

آزمون رغبت و توانایی نهم

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته

3.3/5 - (36 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نهم چگونه است؟ 

برای اطلاع از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نهم با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم چگونه است؟

تاثیر نمره در انتخاب رشته نهم بسیار بالاست. به طوری که، در صورت عدم کسب نمره لازم و مورد نظر نمی توانید برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خود اقدام کنید.

تاثیر معدل در انتخاب رشته نهم به چه صورت است؟ 

تاثیر معدل در انتخاب رشته نهم بالاست. اما به شرطی که ظرفیت رشته مورد نظر پایین نباشد و تنها افراد کمی پذیرش نشوند.

نظرات

 1. Nafas
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۸

  سلام وقتتون بخیر من ریاضی رو طبق فرمول که حساب کردم شد 18.4 و علوم کامل 20 میتونم برم تجربی؟
  من الان نهمم ولی هفتم هم علوم و هم ریاضی ۲۰
  هشتم علوم۲۰ریاضی ۱۲
  نوبت دوم

  • مشاور اقازاده
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام وقت بخیر
   حداقل ضریب مجموع نمرات دروس ریاضی و علوم تجربی در سه پایه متوسطه (هفتم، هشتم، نهم) باید 42 باشد.
   نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال اول متوسطه با ضریب 3 محاسبه می شود.
   حداقل معدل لازم برای تحصیل در رشته علوم تجربی نمره بالای 14 می باشد.

  • مشاور براتی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز به دلیل پر متقاضی بودن این رشته اگر شما قصد ادامه تحصیل در رشته ی تجربی را دارید لطفا تلاش کنید که نوبت دومک به معدل 20برسید برای رسیدن به معدل 20نیاز به یک برنامه ریزی اصولی وروش مطالعاتی اصولی دارید .لطفا جهت دریافت برنامه ریزی اصولی وروش مطالعاتی درست با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. Nafas
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام وقتتون بخیر ممنون میشم اگر کسی می‌تونه کمکم کنه من امسال نهمم و میخوام برم تجربی جدا از اینکه ترم اول هر دو ترم بیست بوده همه چی . سال هفتم واسه درس ریاضی ۲۰ شدم و سال هشتم اتفاقی برام افتاد که ۱۲ شدم و سال نهم اگه بیست بشم ترم دو میتونم برم تجربی یا امتیاز کم میارم ؟
  و علومم هر دو سال بیست بوده .

  • مشاور رضایی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

   میانگین نمرات شما در سه سال تحصیلی برای رشته تجربی باید بالای 15 باشد تا مجاز به انتخاب رشته تجربی باشید

 3. سید مهدی موسوی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

  باسلام خدمت شما دوست عزیز
  من نمره ترم دوم ریاضی هفتم ۱۷ شدم
  نمره ترم دوم ریاضی هشتم ۱۴ شدم
  نمره ترم اول ریاضی نهم ۲۰ شدم
  برای انتخاب رشته ریاضی چه نمره دیگه ای لازم دارم

  • مشاور براتی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز با توجه به پر متقاضی بودن رشته های نظری (ریاضی .تجربی.انسانی)اگر شما قصد ادامه تحصیل در رشته ی ریاضی را دارید برای نیمسال دوم برای رسیدن به معدل 20تلاش بفرمایید.برای کسب معدل 20نیاز به یک برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست دارید .لطفا جهت دریافت برنامه ریزی اصولی وروش مطالعاتی درست با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 4. Sape
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام من هفتم علوم و ریاضی هر دو ۱۵ شدم ، هشتم ریاضی 18 علوم ۹( مستمر ۱۱ قبول شدم) حالا نوبت اول نهم هر دو درس ۱۷ شدم برای خرداد چه نمره ای باید بگیرم؟

  • مشاور براتی
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز برای یک انتخاب رشته درست شما نیاز به یک معدل بالا (20)دارید .کسب معدل بالا نیاز به روش مطالعاتی درست وبرنامه ریزی اصولی دارد .جهت دریافت برنامه ریزی وروش مطالعاتی درست با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. امیرحسین
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

  سلام من اگه ترم اول معدل کل نمراتم ۱۷ نیم بشه واسه ترم دوم میتونم به ۱۹ برسونمش واسه کلاس نهم

  • مشاور براتی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز برای کسب معدل بالا شما نیاز به یک برنامه ریزی اصولی وروش مطالعاتی درست دارید .لطفا جهت بررسی دقیق تر وضعیت تحصیلیتان ودریافت روش مطالعاتی درست وبرنامه ریزی اصولی با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 6. Paniz
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

  سلام من سال هفتم با معدل ریاضی و علوم 19 و سال هشتم با معدل ریاضی 18 علوم 19 و سال نهم نوبت اول علوم و ریاضی 17 شدم بنظرتون رشته ریاضی یا تجربی فرقی نداره میتونم انتخاب کنم؟
  و اینکه برای مدرسه نمونه یا سمباد قبول بشی معدل برای انتخاب رشته تاثیر داره؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

   سلام وقت بخیر
   برای قبولی در آزمون تیزهوشان ملاک معدل کل 19 در سال هشتم و برای نمونه دولتی نیز حداقل معدل17 نیمسال اول نهم و نیم سال دوم هشتم می باشد . انتخاب رشته ی شما بحث جدا می باشد و به نتیجه ی فرم هدایت تحصیلی شما بستگی دارد .

 7. ...
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام.خسته نباشید
  من تو درس ریاضی هفتم ۱۷ شدم ،هشتم ۱۵ شدم نهم ریاضی چه نمره ای باید بگیرم بتونم رشته ریاضی برم…معدلم سال هفتم و هشتم بالای ۱۹ بود.ممنون

  • مشاور صادقی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

   سلام
   دوست عزیز
   روی نمره بالای 18 برنامه ریزی کنید

 8. ناشناس
  ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

  سلام من پایه نهم هستم من می‌خواهم برم تجربی
  معدل کلاس هفتم 18.95 شد ریاضی 16 علوم 18
  کلاس هشتم معدم35 .17 ریاضی 11 و علوم 14
  ایا میتونم برم تجربی

  • مشاور رضایی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۴

   سلام وقت بخیر برای ورود به رشته تجربی جدا از موضوع هدایت تحصیلی . نباید معدل زیر 15 باشد

  • SOGAND
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام..
   ضریب نمرات چگونه حساب میشه و یعنی چی؟!
   و اینک میخواستم بدونم تراز نمرات سال نهم چگونه بدست میاد..
   و حداقل نمرا برا قبولی رشته تجربی چقدره؟!

   • مشاور رضایی
    ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۴

    سلام وقت بخیر حداقل معدل قبولی برای رشته تجربی 15 میباشد . البته قبولی شما تحت تاثیر هدایت تحصیلی هم میباشد

 9. ناشناس
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام روز بخیر برای جمع نمرات نمره نوبت اول جمع میشوند یا نوبت دوم

  • مشاور ملکی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام دوست عزیز
   معدل سال اخر شما با ضریب 3و دوسال اول ضریب 1دارد.

 10. سهیل
  ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

  سلام.
  من معدل هفتمم 19.50 شد ریاضی 16.5 علوم 17.5
  هشتم معدلم 17.49 شد ریاضی 16 علوم 29
  نهم چ نمره هایی باید بیارم تا مشکل نداشته باشم برای علوم تجربی؟

  • rahdar
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۶

   سلام وقت بخیر .
   برای انتخاب رشته معدل و نمرات شما تنها یک عامل هست و موارد دیگری مثل تست رغبت سنجی و نظر اولیا و مربیان و … هم مهم است.

 11. Zahra
  ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

  سلام وقت بخیر لطفا پاسخ دهید.
  چه جوری ضریف سال هفتم یا هشتم،ونهم محاسبه میشود؟
  اگه معدل سال هفتم:16
  معدل سال هشتم:15
  معدل سال نهم:19ونیم
  باشد.
  معدل کل ک رشته انتخاب کنم چقدر میشود؟ میشود تجربی رفت!

  • مشاور ملکی
   ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

   سلام وقت بخیر
   معدل سال نهایی شما اهمیت بالایی دارد هرچه معدل شما بالاتر باشد شرایط پذیرش بهتر می شود.

 12. الینا
  ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

  با سلام
  من در سال هفتم علوم ۲۰ و ریاضی ۱۷ شدم معدل کل ۱۹.۷۹
  در سال هشتم علوم ۱۹ و ریاضی ۱۵ معدل کل ۱۹.۴۸
  اگه تو نهم هم نمرات بالاتری بیارم میتونم برم رشته تجربی ؟؟لطفا راهنمایی کنیم مچکرم

  • مشاور ملکی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام وقت بخیر
   اگرمعدل شما در پایه نهم بالای 19 شرایط پذیرش شما اسان تر می شود.

 13. Farzad
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۰

  داش من هفتم و هشتم ریاضی ۱۳ .و ۱۰ گرفتم و اگه نهم پایانی ۱۸ بگیرم میتونم علوم تجربی یا انسانی برم؟

  • مشاور ملکی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت بخیر
   هرچه معدل شما بالاتر باشد شرایط پذیرش شما در پذیرش رشته تجربی راحت تر می شود.

 14. It's Me
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۲

  سلام یه سوال داشتم
  برا پایه هشتم اگه معدل نوبت اول ۱۹.۷۳ بشه و معدل نوبت دوم ۲۰ اون موقع معدل پایانی چجوری محاسبه میشه
  ممکنه همون ۲۰ باشه ؟

  • tahmasebi
   ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام دوست عزیز معدل پایانی از مجموع دو معدل و تقسیم نمره ی مجموع بر 2 حساب میشود.

 15. asieh
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۲

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم تاثیر ترم اول در انتخواب رشته نهم چقدره اگه نمرات هفتم و هشتمم پایین باشه مثلا ۱۶ ویا ۱۷ اما ترم دو نهم همه نمرات بالا و خیلی خوب باشن میتونم به رشته خوب مثل ریاضی یا علوم بیارم؟

  • مشاور عیسائی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد ولی با این شرایط ممکن میباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از نمرات تاثیرگذار در انتخاب رشته با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 16. محمد حسین
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱

  سلام واحد تو معدل سنج یعنی چی

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام وقت بخیر
   ضریب هر درس واحد نامیده می شود.

 17. سینا
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

  سلام آیا موقع انتخاب رشته فقط به معدل کلاس نهم نگاه می‌کنند یا معدل هفتم هشتم هم تاثیر داره.

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر
   معدل پایه ی هفتم با ضریب 1 ، معدل پایه ی هشتم با ضریب 1 و معدل پایه ی نهم با ضریب 3 محاسبه می شود.

 18. رضا
  ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۷

  من سال هفتم معدلم ۱۸‌۶۴ شد
  علوم ۱۰ و ریاضی ۱۸

  سال هشتم ۱۸.۷۰ شد
  علوم ۱۶ و ریاضی ۱۹ شد
  حدس می‌زنم شاید بشه ۱۸.۸۸
  علوم ۱۷ و ریاضی ۱۹ بشه

  ولی آیا می تونم فقط بله یا خیر لطفا

  • مشاور براتی
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز به دلیل اینکه شرایط دانش اموزان ورودی به این رشته را در سال جدید اطلاعی نداریم به صورت قطعی نمیشود گفت که شما بااین نمرات پذیرش میشوید یا خیر .در رابطه با معدل سعی کنید اولویت اولتان برای نمره ومعدل20باشد که اگر شما با برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست پایه نهم را مطالعه کنید موفق خواهید شد .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون ودریافت برنامه ریزی با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • rahdar
   ۱۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۶

   سلام وقت بخیر .
   دوست عزیز شرایط شما باید به طور دقیق بررسی شود و بدون بررسی نمیشود بله یا خیر گفت ، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

 19. Me
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام
  من امسال نهم هستم ولی خیلی استرس دارم برا قبولی تو رشته تجربی
  نمره هفتمم:۱۹:۸۰
  نمره هشتمم:۱۹.۶۹
  و حدس میزنم نمره نهم هم تو این مایه ها باشع مثلا۱۹:۵
  و تو منطقه دو زندگی میکنم بنظرتون میتونم برم رشته تجربی؟
  خواهش میکنم جواب بدی🥲

  • مشاور براتی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز با توجه به پرمتقاضی بوذن رشته تجربی .اگر شما قصد ادامه تحصیل در رشته تجربی را دارید باید نمراتتون بالای 19/50باشد وکسب نمرات بالا نیاز به یک برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست دارد .لطفا جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون ودریافت برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • rahdar
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت بخیر.
   انتخاب رشته ی شما بستگی به عوامل متعددی دارد مثل تست رغبت سنجی، نظر اولیا و مربیان و نمرات شما. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس حاصل کنید.

 20. Me
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام
  من امسال نهم هستم ولی خیلی استرس دارم برا قبولی تو رشته تجربی
  نمره هفتمم:۱۹:۸۰
  نمره هشتمم:۱۹.۶۹
  و حدس میزنم نمره نهم هم تو این مایه ها باشع مثلا۱۹:۵
  و تو منطقه دو زندگی میکنم بنظرتون میتونم برم رشته تجربی؟
  خواهش میکنم جواب بدی🥲

  • مشاور رضایی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

   باسلام و احترام عوامل مختلی در تعیین انتخاب رشته شما در پایه نهم به دهم دخیل است اما شما از نظر نمره شرایط خوبی دارید

  • مشاور براتی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز با توجه به پرمتقاضی بودن رشته تجربی ،اگر شما قصد ادامه تحصیل در رشته ی تجربی را دارید باید پایه ی نهم را با یک برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست مطالعه بفرمایید وبرای کسب نمرات بالا تلاش بکنید .لطفا جهت دریافت برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 21. آرین
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۳

  سلام این نمرات من هست آیا میتونم برم رشته انسانی
  هفتم. عربی۱۳. فارسی۲۰. اجتماعی ۱۳
  هشتم. عربی۱۵. فارسی۱۵. اجتماعی ۱۳
  نهم. عربی۱۵. فارسی۱۶. اجتماعی ۱۹
  آیا میتونم برم معدل نهم هم شد۱۷
  و سوال دیگر آیا در انتخاب رشته فقط به امتحانات ونمرات نوبت دوم نگاه می‌کنند

  • rahdar
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام وقت بخیر.
   انتخاب رشته شما به عوامل متعددی بستگی دارد مثل تست های رغبت سنجی ، نظر اولیا و مربیان و معدل در هر 3 پایه .
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس حاصل کنید.

 22. بحرانی
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵

  سلام وقتتون بخیر
  من. ریاضی هفتم:11
  ریاضی هشتم: 18
  ریاضی نهم :19
  علوم هفتم : 17
  علوم هشتم :20
  علوم نهم :20
  ایا شانسی برای رشته تجربی دارم
  خیلی به این رشته بشدت علاقه دارم اگه میشه جواب بدم 🫂

  • rahdar
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

   سلام وقت بخیر.
   انتخاب رشته ی شما به عوامل متتعدی بستگی دارد که نمرات شما تنها یکی از آن عوامل دخیل است. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

   سلام وقت بخیر
   معدل هفتم و هشتم با ضریب 1 و معدل سال نهم با ضریب 3 محاسبه می شود . درصورتی که معدل شما بالای 18 باشد شانس بالایی برای رشته ی تجربی خواهید داشت .

 23. M
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

  سلام وقت بخیر
  من نمره هفتم:علوم18 و ریاضی 17شد
  هشتم:ریاضی 18و علوم:19 شد برای انتخاب رشته سال نهم اگه همین جوری پیش برم میتونم ریاضی فیزیک بردارم یا تجربی
  لطفا جواب بدین خیلی استرس دارم

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰

   سلام وقت بخیر
   در بحث انتخاب رشته در مقطع نهم به دهم نمرات مدنظر امتحانات نهایی خرداد ماه سال نهم شما می باشد . اگر مانند نمرات سال های گذشته ی خود کسب کنید شانس بالایی برای انتخاب رشته ی ریاضی خواهید داشت .

 24. مبینا
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام وقتتون بخیر
  هفتم: ریاضی 19 و علوم 16 و معدل کل: 19/۳۶

  هشتم: ریاضی 20 و علوم 20 معدل کل: ۱۹/81

  امسال برای پایه نهم اگه ریاضی 20 و علوم 19 بگیرم میتونم تجربی بردارم؟
  و اینکه نمره سال هفتم برای انتخاب رشته تاثیر زیادی داره؟ چون واقعا برای نمره علوم پایه هفتم نگرانم.

  • مشاور فتح اللهی
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

   سلام وقت بخیر برای انتخاب رشته تجربی باید میانگین معدل علوم و ریاضی در طول سه سال بالای 15 باشد و اینکه در چندمین اولویت شما باشد خیلی مهم میباشد

 25. مبینا
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۱

  سلام وقتتون بخیر
  هفتم: ریاضی 19 و علوم 16 و معدل کل: 19/۳۶

  هشتم: ریاضی 20 و علوم 20 معدل کل: ۱۹/81

  امسال برای پایه نهم اگه ریاضی 20 و علوم 19 بگیرم میتونم تجربی بردارم؟
  و اینکه نمره سال هفتم برای انتخاب رشته تاثیر زیادی داره؟ چون واقعا برای نمره علوم پایه هفتم نگرانم

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱

   سلام وقت بخیر
   در بحث انتخاب رشته در سال نهم ، معدل هفتم و هشتم شما با ضریب 1 و پایه ی نهم با ضریب 3 مورد محاسبه قرار می گیرد .

 26. رضا حمیدی
  ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۶

  سلام با بنده نمره ی پایه ی هفتم ریاضی :۲۰وعلوم:۱۹
  پایه ی هشتم ریاضی:۷وعلوم :۱۸
  پایه نهم هم فکر میکنم که : ریاضی :۱۸و علوم ۱۹
  بگیرم رشته ریاضی رو میتونم در بیام
  با تشکر
  استرس دارم

  • مشاور جوادی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در بحث انتخاب رشته چندین عامل موثر هست
   که از اونها معدل هست
   مغدل های خوب شانس بالایی دارن.

  • مشاور براتی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز با توجه به پرمتقاضی بودن رشته های نظری از جمله رشته ریاضی اگر قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارید برای معدل بالای 19/50تلاش کنید با یک برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست که انشالله به هدفتون برسید .لطفا جهت دریافت برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 27. رضا حمیدی
  ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴

  سلام با بنده نمره ی پایه ی هفتم ریاضی :۲۰وعلوم:۱۹
  پایه ی هشتم ریاضی:۷وعلوم :۱۸
  پایه نهم هم فکر میکنم که : ریاضی :۱۸و علوم ۱۹
  بگیرم رشته ریاضی در میام ؟

  • مشاور جوادی
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در بحث انتخاب رشته چندین عامل موثر هست
   که از اونها معدل هست
   مغدل های خوب شانس بالایی دارن.

  • rahdar
   ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

   سلام وقت بخیر
   انتخاب رشته به عوامل متعددی بستگی دارد مثل تست رغبت سنجی ، نظر اولیا و مربیان و نمرات هر 3 پایه با ضریب متفاوتی.

 28. Fh
  ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام وقت بخیر … برای الف شدن معدل باید بالای ۱۸ باشه برای تجربی؟ و اینکه نمرات امتحانات ترم و میان ترم در نهم چقدر تاثیر در انتخاب رشته داره

  • مشاور براتی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام وقتتون بخیر
   دوست خوبم اگر شما قصد ادامه تحصیل در رشته تجربی را دارید با توجه به پر متقاضی بودن این رشته هر چه معدل بالاتر شانس قبولی بیشتر شما دوست عزیز سعی کنید پایه نهم را با یک برنامه ریزی اصولی تر وروش مطالعه درست تر مطالعه کنید لطفا جهت دریافت برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Mm
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۲

   سلام من دوستم تو ریاضی ۵ گرفته یعنی اگه بخواد تو نهم تجربی برداره میتونه یا فقط ترم ها مهمه؟

 29. امیر
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

  سلام من نمره ریاضی رو محاسبه کردم شد ۱۵ و علوم هم ۱۸ آیا میتونم تجربی بردارم

  • مشاور صادقی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام
   وقت بخیر
   مانعی نیست

   • امیر
    ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۹

    یعنی میتونم وارد رشته تجربی
    بشم وحداقل نمره ای که باید در محاسبه بدست بیاریم برای این رشته یعنی علوم تجربی چقدر است یعنی ریاضی و علوم

    • مشاور ملکی
     ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

     سلام وقت بخیر
     معدل شما برای ورود به رشته تجربی باید بالای 19 باشد یعنی هرچه معدل شما بالاتر باشد شرایط پذیرش بهتری خواهید داشت.
     جهت اطلاع از رشته علوم تجربی و حداقل نمره با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

    • رضا
     ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

     سلام اگه کلاس هفتم معدل 17.36باشه و نمره
     عربی 17
     اجتماعی 17
     فارسی 14
     فارسی ضریب 40شده رشته انسانی قبول میشم اگه سال های بعد بالاتر بیارم یا دیگه فایده نداره

     • tahmasebi
      ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

      سلام دوست عزیز برای انتخاب رشته نمرات پایه ی نهم و نمره استعداد تحصیلی ملاک نهایی میباشد.

     • مشاور براتی
      ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

      سلام وقتتون بخیر
      دوست عزیز دررابطه با قبولی رشته انسانی شما اگر دوپایه هشتم ونهم مخصوصا با یک برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست بخوانید رشته انسانی قبول میشود و معدل قابل قبول برای هرپایه 19/30میباشد .لطفا جهت دریافت برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

     • مشاور صادقی
      ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

      سلام
      اگر فارسی سال های بعد بالا 17 بشید مشکلی پیش نمیاد

 30. ابوالفضل ۱۴۰۱
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

  هشتم
  سلام من هشتم شدم علوم :۱۶ ریاضی:۱۵ کارو فناوری:۲۰
  تربیت بدنی:۲۰ فارسی:۱۶ زبان انگلیسی:۱۵ زبان عربی :۱۰ قرآن:۱۹ مطالعات:۲۰ هنر :۲۰
  معدل کل :۱۴.۸۸

  هفتم
  هفتم هم شدم قرآن :۱۵ فارسی:۲۰ زبان عربی:۱۵ زبان انگلیسی:۱۰
  علوم :۱۸ ریاضی:۱۹ تربیت بدنی:۲۰ کارو فناوری:۱۸ مطالعات:۱۷هنر:۲۰
  جمع کل :۱۶.۶۴

  نهم
  الان نهم در چه سالی هستم را میگم
  قرآن:۱۳ عربی :۱۷ زبان انگلیسی ۱۶ علوم :۱۸ ریاضی:۲۰تربیت بدنی ۲۰ مطالعات:۱۹ فارسی:۱۷ کارو فناوری:۲۰ هنر:۲۰

  الان میخوام برم حساب داری یا هسته‌ای و فیزیک میتونم برم

  حساب داری بهتره یا هسته‌ای و فیزیک کدوم بهتره ؟؟؟
  معدل مورد نیاز این دو تا چند است؟؟!
  بگید :

  • مشاور حمامی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام وقتتون بخیر بستگی به علاقه و استعداد شغلی و… دارد

  • دانیال
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

   سلام میخواستم بدونم که بعد از اینکه فرمول هدایت تحصیلی حساب کردیم قبل از اینکه بر 5 تقسیم‌ کنیم عدد باید چند باشه تا رشته ریاضی قبول شیم مثلا آیا 75 میشه؟ یا 80؟

   • مشاور صادقی
    ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

    سلام وقت بخیر
    هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه سال هفتم و هشتم و نهم است

 31. ابوالفضل ۱۴۰۱
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

  هشتم
  سلام من هشتم شدم علوم :۱۶ ریاضی:۱۵ کارو فناوری:۲۰
  تربیت بدنی:۲۰ فارسی:۱۶ زبان انگلیسی:۱۵ زبان عربی :۱۰ قرآن:۱۹ مطالعات:۲۰
  معدل کل :۱۴.۸۸

  هفتم
  هفتم هم شدم قرآن :۱۵ فارسی:۲۰ زبان عربی:۱۵ زبان انگلیسی:۱۰
  علوم :۱۸ ریاضی:۱۹ تربیت بدنی:۲۰ کارو فناوری:۱۸ مطالعات:۱۷
  جمع کل :۱۶.۶۴

  نهم
  الان نهم در چه سالی هستم را میگم
  قرآن:۱۳ عربی :۱۷ زبان انگلیسی ۱۶ علوم :۱۸ ریاضی:۲۰تربیت بدنی ۲۰ مطالعات:۱۹ فارسی:۱۷ کارو فناوری:۲۰

  الان میخوام برم حساب داری یا هسته‌ای و فیزیک میتونم برم

  حساب داری بهتره یا هسته‌ای و فیزیک کدوم بهتره ؟؟؟
  معدل مورد نیاز این دو تا چند است؟؟!
  بگید :

  • مشاور ملکی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر
   هردو از مزایای بالایی برخوردار هستند .
   برای اطلاع از تفاوت رشته حسابداری و فیزیک و هم چنین حداکثر معدل مورد نیاز با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

 32. ابوالفضل
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام من میخوام برم رشته مهندسی هسته ای یا حساب داری معدل مورد نیازم باید چند باشه
  وکدوم از این دو تا رشته کدام بهتر است

  • ابوالفضل ۱۴۰۱
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   هشتم
   سلام من هشتم شدم علوم :۱۶ ریاضی:۱۵ کارو فناوری:۲۰
   تربیت بدنی:۲۰ فارسی:۱۶ زبان انگلیسی:۱۵ زبان عربی :۱۰ قرآن:۱۹ مطالعات:۲۰
   معدل کل :۱۴.۸۸

   هفتم
   هفتم هم شدم قرآن :۱۵ فارسی:۲۰ زبان عربی:۱۵ زبان انگلیسی:۱۰
   علوم :۱۸ ریاضی:۱۹ تربیت بدنی:۲۰ کارو فناوری:۱۸ مطالعات:۱۷
   جمع کل :۱۶.۶۴

   نهم
   الان نهم در چه سالی هستم را میگم
   قرآن:۱۳ عربی :۱۷ زبان انگلیسی ۱۶ علوم :۱۸ ریاضی:۲۰تربیت بدنی ۲۰ مطالعات:۱۹ فارسی:۱۷ کارو فناوری:۲۰

   الان میخوام برم حساب داری یا هسته‌ای و فیزیک میتونم برم

   حساب داری بهتره یا هسته‌ای و فیزیک کدوم بهتره ؟؟؟
   معدل مورد نیاز این دو تا چند است؟؟!
   بگید :

   • مشاور ملکی
    ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

    سلام وقت بخیر
    هردو رشته از نظر بازار کار و هم چنین شرایط اولیه متفاوت هستند.
    جهت اطلاع از رشته حسابداری و فیزیک با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

  • مشاور محمدی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • مسعود ملکی
    ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

    سلام دوستم تو ریاضی 5 گرفته آیا وقتی تو نهم بخواد بره تجربی میتونه یا فقط ترم ها مهمه؟

    • rahdar
     ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

     سلام وقت بخیر
     انتخاب رشته تجربی برای ادامه تحصیل به موارد متعددی مربوط است جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بفرمایید

 33. ابوالفضل
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

  سلام من میخوام برم رشته مهندسی هسته ای یا حساب داری معدل مورد نیازم باید چند باشه
  وکدوم از این دو تا رشته کدام بهتر است

  • مشاور محمدی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت به خیر
   حداقل معدلی برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی تعیین نشده اما هر چه معدل بالاتر احتمال قبولی بیشتر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • مسعود ملکی
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۹

   سلام دوستم تو ریاضی 5 گرفته آیا وقتی تو نهم بخواد بره تجربی میتونه بره یا فقط ترم ها مهمه؟ یعنی تو ترم 15 بگیره اون 5 تاثیر داره؟تو رشته؟

   • مشاور براتی
    ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲

    سلام وقتتون بخیر
    دوست عزیز باتوجه به اینکه رشته تجربی رشته ای پرمتقاضی است .اگر میخواهید رشته تجربی بخوانید باید با یک برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست پایه نهم را بخوانید وبه معدل 19/30به بالا برسید .نمره خرداد ماه شما تاثیر دارد.لطفا جهت بررسی دقیق وضعیت تحصیلی تون و دریافت برنامه ریزی اصولی وروش مطالعه درست با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 34. آقا سروش
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۶

  سلام
  من هفتم علوم 19 ریاضی 19
  هشتم علوم 19 ریاضی 19
  نهم علوم احتمالا 19. ریاضی 19
  می توانم رشته تجربی که اولویت الف هست رو. میارم؟

  • مشاور براتی
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز با توجه به پر متقاضی بودن رشته تجربی اگر شما قصد ادامه تحصیل در رشته تجربی را دارید باید برای پایه نهم با یک برنامه ریزی اصولی و روش مطالعه درست کار را پیش ببریدلطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون ودریافت برنامه ریزی تحصیلی وروش مطالعه درست با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

   • امیر
    ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۴

    سلام من نمراتم رو محاسبه کردم و برای ریاضی شد ۱۶ من میتونم تجربی بردارم
    و برای علوم هم شد 17

    • مشاور حمامی
     ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

     سلام وقتتون بخیر احتمال کم است

 35. Nirvana
  ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

  سلام وقت بخیر
  هفتم ریاضی ۱۹ علوم ۲۰
  هشتم ریاضی۱۴ علوم ۱۸
  نهم ریاضی ۱۸ یا ۱۹ و علوم رو ۱۹ یا ۲۰ بگیرم میتونم برم رشته ریاضی؟
  و یا تجربی؟
  اگه بخوام برم انسانی چطور؟
  فارسی هفتم ۲۰ و هشتم ۲۰
  عربی هفتم ۲۰ و هشتم ۱۸
  مطالعات هفتم ۲۰ و هشتم ۱۷
  و نهم فارسی و عربی و مطالعات ۲۰ بگیرم
  کدوم یک از رشته ها رو به ترتیب اول تا اخر میارم؟
  ممنون میشم خیلی استرس دارم

  • مشاور صادقی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت بخیر
   برای رفتن به رشته انسانی که مشکلی ندارید
   رشته تجربی هم میتونید برید
   اما بخاطر نمره 14 ریاضی سال هشتم تون
   شاید مدارس درجه یک برای رشته ریاضی شما رو پذیرش نکنند

 36. احسان
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱

  من هفتم همه درس هارو ۲۰ شدم هشتم ریاضی ۱۰ و علوم ۱۴ و کل ۱۶ در نهم چه نمراتی بگیرم میتونم ریاضی فیزیک برم

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام وقت بخیر برای ورود به رشته ریاضی فیزیک باید میانگین نمرات ریاضی و علوم در سه سال دوره اول بالای 15 باشد ولی هزچقدر بیشتر باشد در اولویت اول قرار میگیرید

 37. شهبازی
  ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

  سلام
  من ریاضی هفتم ۱۴شدم علوم ۲۰ بوده
  هشتم ریاضی ۱۴شدم علومم ۲۰ بوده
  نهم هم ریاضی ۱۸ شدم علوم ۲۰
  میتونم برم تجربی؟

  • tahmasebi
   ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام دوست عزیز انتخاب رشته شما بستگی به نمرات استعداد تحصیلیتون داره و صرفا با نمرات هفتم و هشتم بشما اولویت انتخاب داده نمیشه.

 38. Abol
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام
  ریاضی هفتم :13 و علوم هفتم :14 و معدل هفتم :18.24
  ریاضی هشتم :20 و علوم هشتم :17 و معدل هشتم :19.79
  اگه ریاضی و علوم نهم رو بالای 17 بشم میتونم تجربی اولویت الف بیارم؟ لطفا جواب بدید.

  • مشاور ملکی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

   سلام وقت بخیر
   به غیر از ریزنمرات تحصیلی معدل کل شمارا هم در نظر می گیرند.

 39. اختاپوس
  ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام خسته نباشید
  با این نمرات میتونم رشته تجربی برم؟
  هفتم:
  علوم سالانه خرداد شدم۴۱
  ریاضی شدم ۴۹ و معدل کلم شده ۱۷ و ۷۶
  هشتم :
  فک میکنم ریاضی شدم ۱۵ و علوم شدم ۱۷

  • مشاور صادقی
   ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

   سلام وقت بخیر
   برای ورود به رشته تجربی بهتره معدل بالای 18 داشته باشید

 40. مهنا
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام وقت بخیر
  برای رشته انسانی با این نمراتی که میگم میتونم رتبه الف بشم؟
  هفتم
  فارسی:۲۰
  عربی:۲۰
  مطالعات:۲۰
  هشتم
  فارسی:۲۰
  عربی:۲۰
  مطالعات:۱۶
  نهم
  عربی:۱۸
  مطالعات:۱۹
  فارسی:۱۸
  (البته هنوز امتحان ها نهمم رو ندادم گفتم تو این سطح ها هستم)
  میتونم الف بشم؟
  لطفا پاسخ بدید ممنون میشم خیلی استرس دارم💐

  • مشاور منصوری
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر بله شرایط را دارید

  • مشاور بهروزی
   ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام بله می توانید جهت اطلاع بیشتر تماس حاصل فرمایید

 41. Hanna
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱

  سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون
  علوم هفتم: بخاطر ندارم
  ریاضی هفتم: 14
  علوم هشتم: 15
  ریاضی هشتم: 14
  معدل هفتم: 17.65
  معدل هشتم: 16.48
  نهم باید هرکدومو چقدر بگیرم بتونم ریاضی فیزیک برم؟ علاقه هم دارم و امسال ریاضی و علومم خیلی بهتره. ?

  • مشاور صادقی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

   سلام
   نمره ریاضی تون بهتره 18 به بالا باشه
   و معدلتون بالای 17

 42. Abol
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

  سلام
  ریاضی هفتم:13 و علوم هفتم:14 و معدل 18.24
  ریاضی هشتم :20 و علوم هشتم:17 و معدل :19.79
  اگه ریاضی و علوم نهم رو بالای 17 بشم میتونم تجربی اولویت الف بیارم؟ لطفا جواب بدید

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.
  پاسخ

  • tahmasebi
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام پذیرش در رشته تجربی با توجه به نمرات دروس ریاضی و علوم صورت میگیرد، که درس علوم با ضریب 3 و نمره حداقل14 و درس ریاضی با ضریب 4 و حداقل 13 در نظر گرفته میشه و معدل کل هم باید 14 به بالا باشد.

 43. Abol
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۴

  سلام
  ریاضی هفتم:13 و علوم هفتم:14 و معدل 18.24
  ریاضی هشتم :20 و علوم هشتم:17 و معدل :19.79
  اگه ریاضی و علوم نهم رو بالای 17 بشم میتونم تجربی اولویت الف بیارم؟ لطفا جواب بدید.

  • JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۴

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در انتخاب رشته چندین عامل موثره که یکی از اونها معدله.

 44. Abol
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  سلام
  ریاضی هفتم:13 و علوم هفتم:14 و معدل 18.24
  ریاضی هشتم :20 و علوم هشتم:17 و معدل :19.79
  اگه ریاضی و علوم نهم رو بالای 17 بشم میتونم تجربی اولویت الف بیارم؟ لطفا جواب بدید

  • JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در انتخاب رشته چندین عامل موثره که یکی از اونها معدله.

 45. Abol
  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۷

  سلام
  علوم هفتم:14 و ریاضی 13 و معدلم 18:24
  هشتم:علوم 17 و ریاضی :20 و معدل :19.79
  اکر نهم ریاضی و علوم رو بالای 17 بشم میتونم تجربی بیارم؟ لطفا جواب بدین.

  • JAVADI
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در انتخاب رشته چندین عامل موثره که یکی از اونها معدله.

 46. Alireza
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام
  من میخواستم بدونم میتونم در رشته تجربی الویت الف بشم ؟
  هفتم
  ریاضی ۱۲ علوم ۱۶
  هشتم
  ریاضی ۱۷ علوم ۱۸
  اگر امسال تمام نمراتم بالای ۱۸ باسخ میتونم الویت الف بشم ؟
  میانگین معدل ها هم ۱۹.۳۶ شد
  و اینکه توی شهر ما کلا ۲۰۰ نفر به شاخه های نظری میرن
  و کلا تجربی ۶۰ نفر ظرفیت داره

 47. Alireza
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام خسته نباشید مرسی از سایت و مشاوره خوبتون
  من در سال هفتم خرداد علوم 1۶ و ریاضی ۱۳ چون مجازی بود
  دد سال هشتم خرداد علوم ۱۸ و ریاضی ۱۷
  اگر امسال نمرات علوم و ریاضی بالای ۱۸ باشه میتونم الویت الف بشم توی رشته تجربی یا نه
  در ضمن میانگین معدل هام ۱۹.۳۶ شد
  و کلا توی شهر ما ۲۰۰ نفر به رشته های نظری پیرن
  و ظرفیت تجربی شهر ما ۶۰ نفر هست
  لطفا جواب بدین خیلی استرس دارم

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

   سلام نمرات و معدل خوبی برای رشته تجربی دارید ولی اینکه اولویت اول بشید رو نمیشه بصورت قطعی گفت

 48. Alireza
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام خسته نباشید مرسی از سایت خوبتون
  میانگین ریاضی من در سه سال شد 16.۸
  و میانگین علوم من در سه سال شد 1۷.۸
  و میانگین معدل های من در سه سال شد 19.۳۲
  لطفا میشه بگین من میتونم الف بشم توی رشته تجربی یا نه
  در ضمن توی شهر ما کلا ۲۰۰ نفر به رشته های نظری میرن
  و ظرفیت علوم تجربی کلا ۶۰ نفره

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۱

   سلام بله شانس انتخاب رشته تجربی را برای اولویت اول دارید ولی نمیشه بصورت قطعی مطمعن باشیم

 49. نیکا
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام وقت بخیر
  من پایه هفتمم معدل کل 18.98شد
  نمره پایه هشتمم نوبت دوم 18.86شد
  اگر پایه نهمم حول و حوش همین مدل ها بشه ایا میتونم برم رشته تجربی
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • JAVADI
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

   سلام روز بخیر
   دوست عزیز در هدایت تحصیلی چندین عامل تاثیر داره
   که یکی از اونها معدله.

 50. نیکا
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

  سلام وقت بخیر
  من پایه هفتمم معدل کل 18.9شد
  نمره پایه هشتمم نوبت دوم 18.86شد
  اگر پایه نهمم حول و حوش همین مدل ها بشه ایا میتونم برم رشته تجربی
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

 51. .🙂
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

  میانگین هفتم هشتم و نهم ریاضی ۱۸
  میانگین هفتم هشتم و نهم علوم ۱۷.۵
  میانگین معدل کل هفتم هشتم و نهم ۱۸
  میتونم تجربی قبول شم؟

 52. .🙂
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

  سلام
  میانگین هفتم هشتم و نهم ریاضی ۱۸
  میانگین هفتم هشتم و نهم علوم ۱۷.۵
  میانگین معدل کل هفتم هشتم و نهم ۱۸
  میتونم تجربی قبول شم؟

  • isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد.

 53. .🙂
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹

  سلام میانگین هفتم هشتم و نهم ریاضی18
  میانگین هفتم هشتم و نهم علوم17.5
  میانگین معدل کل هفتم هشتم و نهم 18
  میتونم تجربی قبول شم؟!

  • isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۲

   سلام بله میتونید برای رشته تجربی اولویت داشته باشید

 54. امیر
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

  سلام . هفتم معدل کل 20 علوم و ریاضی 20
  هشتم معدل کل 19.95 علوم و ریاضی 20
  امسال نهم اگر و انشالله معدل کل 20 علوم و ریاضی 20
  میتونم رشته ریاضی فیزیک زیرشاخه ی مهندسی کامپیوتر ?

  • JAVADI
   ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی انتخاب رشته به چندین عامل بستگی داره که یکی از اونها معدل هست و معدل شما خوبه.

 55. Tabrizli
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۵

  سلام خسته نباشید ببخشیم من امسال پایه نهم هستم و خیلی استرس دارم
  تو هفتم کل معدلم ۱۹ و ۱۹ بود . تو هشتم ۱۷و۹۳ امسال هم شاید نمره ۱۸ و نیم یا ۱۹ اینا بگیرم . اگه اینطور باشه میتونم در رشته طراحی دوخت ، تو بهترین مدرسه تبریز ثبت نام کنم؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

   سلام وقت بخیر . بله شانس دارید

   • اغو
    ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱

    سلام استاد
    من تو هفتم ریاضی 11
    تو هشتم 18
    تو نهم 19
    علوم تو سال هفتم 17
    تو هشتم 20
    و تو نهم 20
    ایا نمرم به تجربی میخوره

    • مشاور فتح اللهی
     ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

     سلام وقت بخیر برای انتخاب رشته تجربی نمرات علوم و ریاضی در سه سال بالای 15 باشد

 56. .
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

  سلام
  نمره های من در کلاس هفتم برای ریاضی 10و برای علوم 17
  و نمره های من در کلاس هشتم برای ریاضی 12و برای علوم 17
  ونمره های من در کلاس نهم برای ریاضی 19و برای علوم 20بود
  الان من میتوانم با این نمرات برای رشته تجربی قبول شوم

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • محمد امین
   ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

   بله احتمال داره

 57. سارا
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۴

  سلام
  «هفتم»
  علوم: 20
  ریاضی:20
  «هشتم»
  علوم:1۳.۵
  ریاضی:۱۶
  «نهم»
  علوم:2۰
  ریاضی:۲۰
  آیا من میتونم برم رشته تجربی؟

  • isaei
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکانش هست

 58. یکتا
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام ببخشید من اگه نمرات و معدل هفتم و هشتمم خوب باشه و معدل امسال ۱۶ باشه نمرات مطالعات و عربی و ریاضیم هم خوب باشه و تمام آزمون مشاوره رو داده باشم چه رشته هایی میتونم بیارم مثلا انسانی رو میشه یا تجربی؟استرس بدی دارم

  • javadi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی در هدایت تحصیلی چندین مورد موثره که یکی از موارد آن تاثیر معدل می باشد.
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 59. یکتا
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

  سلام ببخشید من اگه نمرات و معدل هفتم و هشتمم خوب باشه و معدل امسال ۱۶ باشه نمرات مطالعات و عربی و ریاضیم هم خوب باشه و تمام آزمون مشاوره رو داده باشم چه رشته هایی میتونم بیارم مثلا انسانی رو میشه یا تجربی؟

  • javadi
   ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

   سلام روز بخیر
   دوست گرامی در هدایت تحصیلی چند مورد موثره
   یکی از مورد ها معدل هست
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 60. ساجده
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۰

  سلام اگه میانگین درس فارسی 18/8 باشه، درس عربی 20 و مطالعات 19/9 باشه میتونم رشته انسانی اولویت الف بیارم؟

  • mohammadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۲

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه ساله متوسطه دوره اول انجام می گیرد.

 61. سارا اکبری
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۰

  سلام ببخشید من یه سوال دارم برای انتخاب رشته معدل پایانی رو حساب میکنن یا نوبت دوم با ضریب رو؟

  • mohammadi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام وقت به خیر
   برای انتخاب رشته معدل کل و کتبی حائز اهمیت است.

 62. آصف نوروزی
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۹

  سلام و خسته نباشید بنده قصد تحصیل در رشته انسانی دارم میانگین سه سال ادبیاتم شد ۱۶/۴
  میانگین سه سال عربیم شد ۱۶/۷
  میانگین سه سال اجتماعیم هم شد ۱۷/۵
  بنده معدل کل نهمم ۱۸/۸۶ و معدل پایانی نهمم شده ۱۷/۵۹،معدل پایانی هشتمم ۱۷/۶۰ و معدل پایانی هفتمم شد ۲۰
  آیا بنده رشته انسانی را میاورم؟

  • maleki
   ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام وقت بخیر بله
   با مشاوران ابران تحصیل تماس فرمایید.

 63. .....
  ۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۰

  سلام وقتتون بخیر
  من میانگین سه سال ریاضی 16.6 شدم
  میانگین سه سال علوم 15.8 شدم
  آیا میتونم در رشته ریاضی و فیزیک قبول بشم ؟

  • bahraii
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۴

   سلام وقتتون بخیر لطفا مقاله روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته را با دقت مطالعه کنید

 64. .....
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام وقتتون بخیر
  من میانگین، سه سال ریاضی شد 16/6
  و میانگین سه سال علوم شد 15/8
  آیا میتونم در رشته ریاضی و فیزیک قبول بشم ؟

  • maleki
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷

   سلام وقت بخیر
   اگر معدل شما در سال 3 سال تحصیلی بالای 19 باشد و هم چنین در دروس علوم و ریاضی نمره بالایی داشته باشید شانس خوبی در انتخاب رشته ریاضی دارید.

 65. ....
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام
  چه تاریخی باید انتخاب رشته نهم انجام بشه ؟

  • mohammadi
   ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقت به خیر
   بعد از اعلام نتایج هدایت تحصیلی ها امکان انتخاب رشته در سامانه پادا وجود دارد.

  • سارا
   ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۳

   سلام
   «هفتم»
   علوم: 20
   ریاضی:20
   «هشتم»
   علوم:1۳.۵
   ریاضی:۱۶
   «نهم»
   علوم:2۰
   ریاضی:۲۰
   آیا من میتونم برم رشته تجربی؟

 66. مبین
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶

  سلام
  وقت بخیر
  من
  میانگین سه سال ریاضی 17 شدم
  میانگین سه سال علوم 19 شدم
  معدل 17.90 شدم
  میتوانم رشته تجربی بروم ؟
  چند درصد شانس دارم ؟

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام بله معدل 17 به بالا میتونید بروید

 67. محمد
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵

  سلام وقت بخیر
  برای انتخاب رشته نهم
  میانگین سه سال ریاضی 16.8 و با ضریب 50
  میانگین سه سال علوم 19.2 و با ضریب 58
  معدل 17.80
  میتوانم رشته تجربی بروم ؟

  • hedayati
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام وقت بخیر در فرم هدایت تحصیلی اطلاعات تکمیلی درج خواهد شد جهت اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

 68. آرین
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۹

  سلام
  وقت همگی بخیر
  خواستم به همه سوالات که در این مدت از این سایت خوب پرسیده بودم و به پاسخ رسیدم را با همه شما عزیزان به اشتراک بزارم
  سوالات !
  ۱ . کدام بخش کارنامه برای انتخاب رشته نهم محاسبه می شود ؟
  ۱. بخش پایانی کارنامه یا همان نمره برگه امتحان نهایی هر سه سال محاسبه می شود ( هفتم و هشتم ضریب یک و نهم ضریب 3)

  ۲ . آیا نمرات نوبت اول در انتخاب رشته نهم تاثیر دارد ؟
  ۲ . نمرات نوبت اول فقط از طریق تاثیر بر معدل در انتخاب رشته نهم تاثیر دارد

  ۳ . حداقل معدل لازم برای انتخاب رشته نهم باید چند باشد ؟
  ۳. حداقل معدل لازم برای انتخاب رشته نهم ۱۴ می باشد

  ۴. حداقل نمره لازم برای انتخاب رشته تجربی و ریاضی چند است ؟
  ۴ . حداقل نمره لازم برای انتخاب رشته تجربی ریاضی ۱۳ و علوم ۱۴
  ۴ . حداقل نمره لازم برای انتخاب رشته ریاضی علوم ۱۳ و ریاضی ۱۴

  چند نکته مهم!
  ذهن خود را درگیر نمره نکنید چون فقط ۳۵ درصد در انتخاب رشته تاثیر دارد و عوامل دیگر تاثیر گذار است

  به طور کلی شانس شما برای انتخاب رشته به ظرفیت منطقه شما بستگی دارد
  امیدوارم که همگی موفق باشید و توانسته باشم پاسخ سوالات شما را که قبلاً از این سایت پرسیده بودم داده باشم

  با تشکر از این سایت عالی بابت پاسخگویی سریع
  ممنون

 69. آرین
  ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱

  سلام
  خسته نباشید
  برای انتخاب رشته نهم
  میانگین سه سال ریاضی 16.4 و با ضریب 48
  میانگین سه سال علوم 19.2 و با ضریب 58
  معدل ۱۷.۸۰
  میتوانم رشته تجربی بروم ؟

  • aghazade
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام وقت بخیر
   باتوجه به میانگین های بدست امده به احتمال زیاد شما بتوانید برای رشته تجربی پذیرش رو داشته باشید

 70. الینا شاهرابی
  ۲۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۵

  سلام من کارنامه نهم را دریافت کردم

  هفتم
  معدل ترم اول . ۱۸.۶۴

  علوم . ۲۰
  ریاضیات

  معدل ترم دوم .۱۸.۳۶

  علوم . ۱۹
  ریاضی. ۱۵

  سالانه خرداد هفتم

  معدل کل ۱۸.۴۵

  علوم . ۵۸ یا ۱۹
  ریاضی. ۴۳ یا ۱۴

  هشتم

  معدل ترم اول ۱۶.۷۹

  علوم .۱۴
  ریاضی .۱۴

  معدل ترم دوم . ۱۵.۵۰

  علوم .۱۰
  ریاضی .۱۴

  معدل سالانه خرداد. ۱۵.۹۳

  علوم .۳۴ یا ۱۱
  ریاضی. ۴۲ یا ۱۴

  نهم

  معدل ترم اول ۱۷.۵۰

  علوم .۱۹
  ریاضی .۱۴

  معدل ترم دوم . ۱۷.۷۱

  علوم .۳۶ یا ۱۸
  ریاضی . ۳۴ یا ۱۷

  معدل سالانه خرداد ۱۷.۶۴

  علوم ۵۵ یا ۱۸
  ریاضی ۴۸ یا ۱۶

  میخواستم ببینم با این نمرات رشته تجربی قبول میشم یا نه و در الویت چندم قرار میگیرم خیلی خیلی ممنونم

  • bahraii
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقتتون بخیر لطفا برای پاسخ دهی بهت با کارشناسان مرکز تماس بگیرید

 71. آرین
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

  سلام
  نوبت اول بجز تاثیر در معدل در انتخاب رشته نهم تاثیر ندارد ؟

  • haghipor
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام وقت بخیر
   صرفا از طریق تاثیر بر معدل روی انتخاب رشته تاثیر گزار است

 72. آرین
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید بجز تاثیر در معدل نوبت اول در انتخاب رشته تاثیر دارد یا نه ؟

  • alizadeh
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

   بله موثره

 73. آرین
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید نوبت اول بجز تاثیر در معدل در دروس تخصصی برای انتخاب رشته نهم تاثیر ندارد ؟

  • alizadeh
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

   سلام وقت بخیر . تاثیر ان لحاظ میشود

 74. hasan
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

  سلام
  فارسی
  هفتم :17
  هشتم :18
  نهم :16
  عربی
  هفتم : 18/25
  هشتم :18
  نهم :13
  مطالعات
  هفتم :18
  هشتم :17
  نهم :11
  انسانی میتونم برم؟

  • mohammadi
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه ساله متوسطه دوره اول انجام میشود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 75. محمد
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

  سلام
  خسته نباشید
  کدام یک از نمرات کارنامه محاسبه می شود برای انتخاب رشته
  سالانه یا نوبت دوم یا پایانی ( ورقه برگه امتحان نهایی ؟

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

   سلام امتحان ثلث دوم و امتحان های نهای

 76. آرین
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید برای انتخاب رشته نهم کدام یک از نمرات کارنامه محاسبه می شود
  پایانی ( ورقه امتحان نهایی)
  یا
  نوبت دوم
  یا
  سالانه

  • mohammadi
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته براساس میانیگن نمرات پایانی دروس تخصصی سه ساله متوسطه دوره اول انجام میشود.

   • آرین
    ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

    یعنی نمرات نوبت اول بجز تاثیر در معدل در انتخابات رشته تاثیر ندارد ؟

 77. آرین
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

  سلام
  ببخشید یک سوال دیگر هم داشتم که سوال خیلی ها است و هنوز به جواب قطعی نرسیدند
  کدام یک از بخش های کارنامه در انتخابات رشته تاثیر دارد ؟
  پایانی ( ورقه امتحان نهایی)
  نوبت دوم
  سالانه
  ؟

  • fathollahi
   ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۶

   سلام نمرات خرداد هر سه پایه تحصیلی محاسبه میشود

 78. آرین
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

  سلام
  خسته نباشید
  لطفاً راهنمایی بفرمایید
  برای انتخاب رشته نهم
  ((((( میانگین سه سال ریاضی 14.۶
  و با ضریب ( هفتم و هشتم و نهم ) 45 ))))))
  (((((( میانگین سه سال علوم 19
  و با ضریب ( هفتم و هشتم و نهم) 56 )))))))
  معدل کل : ۱۷.۸۰
  میتوانم رشته تجربی بروم ؟

  • ranjbar
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته تجربی مجموع دروس علوم و ریاضی در 3 پایه هفتم هشتم و نهم با ضریب 3 نباید کمتر از 42 باشد .
   حداقل معدل برای این رشته 14 میباشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 79. آرین
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام
  خسته نباشید
  لطفاً راهنمایی بفرمایید
  برای انتخاب رشته نهم
  میانگین سه سال ریاضی ۱۴.۶ و با ضریب ۴۵
  میانگین سه سال علوم

  • ranjbar
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته تجربی و ریاضی مجموع دروس علوم و ریاضی در 3 پایه هفتم هشتم و نهم با ضریب 3 نباید کمتر از 42 باشد .
   حداقل معدل برای این رشته 14 میباشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 80. محمد
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام
  من در شهرستان سردشت تحصیل می کنم و نمره هام برای انتخاب رشته می شه
  هفتم:ریاضی :۲۰ علوم:۱۹
  هشتم: ریاضی:۱۹ علوم : ۱۹
  نهم: ریاضی ۱۸ علوم: ۱۹

  میخوام برم تجربی و می خوام بدونم توی شهر که تحصیل می کنم می تونم رشته رو انتخاب کنم یا خیر.

  • mohammadi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی دروس سه ساله متوسطه دوره اول انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 81. کوثر
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

  با سلام
  معدل سالانه هفتم ۱۸/۷۶ و علوم هر دو ترم ۱۷ و ریاضی ۱۷ معدل ترم اول ۱۸/۶۴ و دوم ۱۸/۷۱
  هشتم معدل سالانه ۱۶/۹۰ علوم هر دو ترم ۱۷ و ریاضی هر دو ترم ۱۸ معدل ترم اول ۱۷/۶۹ و دوم ۱۷/۱۴
  نهم معدل سالانه ۱۸/۴۸ علوم ترم اول ۲۰ و دوم ۱۸ و ریاضی ترم اول ۱۵ و دوم ۱۱ معدل ترم اول ۱۸/۴۳ و ترم دوم ۱۸/۵۰ رشته تجربی اولویت الف هست یا ب؟ و رشته تجربی میارم؟

  • mohammadi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس میانیگن نمرات دروس تخصصی سه سال متوسطه دوره اول انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 82. کوثر
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  با سلام
  معدل هفتم ۱۸/۷۳ و ریاضی ۱۵ و علوم ۲۰
  هشتم ۱۷/۱۴و ریاضی ۱۵ و علوم ۲۰
  نهم سالانه ۱۸/۴۸ ریاضی ترم اول ۱۵ و دوم ۱۱ و علوم ترم اول ۲۰ و ترم دوم ۱۸ و نمره هفتم سالانه ۵۱ و ریاضی ۵۱ و ترم اول هفتم علوم ۱۷و ریاضی ۱۷ و هشتم معدل سالانه ۱۶/۹۰ و نمره سالانه علوم ۵۱ و ریاضی ۵۴ و هر دو علوم ۱۷ و ریاضی ۱۸ و رشته تجربی میارم ؟

  • mohammadi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه سال متوسطه دوره اول انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 83. علی
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

  سلام من کار نامه نهم را گرفتم و معدلم هم ۱۹/۲۱هست و توی شهرستان اهر زندگی میکنم آیا می توانم در رشته تجربی شرکت کنم

  • mohammadi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس دروس تخصصی سه سال متوسطه دوره اول تعیین می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 84. محمد
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

  سلام
  خسته نباشید
  برای انتخاب رشته نهم کدام یک از نمرات کارنامه محاسبه می شود
  پایانی ( ورقه برگه امتحان نهایی)
  نوبت دوم
  سالانه
  ؟
  لطفاً راهنمایی بفرمایید چون سوال خیلی ها است

  • fathollahi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۸

   سلام برای انتخاب رشته میانگین نمرات دروس در طول سه سال محاسبه میشود

 85. رضا
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام کارنامه نهمم رو گرفتم معدل داخل کارنامه 14/14 است..ایا برای تجربی میتونم انتخاب رشته کنم؟؟؟

  • karimi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام خیرشانستون خیلی پایینه برای اطلاع بیشترتماس بگیرید

  • Mo
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۸

   بعضی ها رو دیدم با معدل ۱۹.۳۰ هم نتونستن برن تجربی 😐

   • ranjbar
    ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

    سلام وقتتون بخیر
    برای قبولی در رشته تجربی مجموع دروس علوم و ریاضی در 3 پایه هفتم هشتم و نهم با ضریب 3 نباید کمتر از 42 باشد .
    حداقل معدل برای این رشته 14 میباشد .
    برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 86. محمد
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۱

  سلام خسته نباشید
  من سال هفتم علوم ۲۰ ریاضی ۱۸ معدل ۱۹,۱۹
  هشتم علوم ۲۰ ریاضی ۱۶ معدل ۱۸,۶۰
  نهم علوم ۱۶ ریاضی ۱۸ معدل ۱۷,۹۰
  آیا می توانم رشته تجربی بیارم

  • ranjbar
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته تجربی مجموع دروس علوم و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 نباید از 42 کمتر باشد .
   معدل قبولی برای این رشته حداقل 14 میباشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ایت را مطاله بفرمایید .

  • karimi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

   سلام بله شماشانس زیادی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 87. علی
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۳

  سلام خسته نباشید بنده با این نمرات میتوانم ریاضی فیزیک انتخاب کنم.
  هفتم علوم و ریاضی ۱۸
  هشتم علوم و ریاضی ۲۰
  نهم علوم ۱۸ و ریاضی هم ۱۴
  میتوانم رشته ریاضی فیزیک انتخاب کنم ؟

  • ranjbar
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته ریاضی فیزیک مجموع دروس علوم و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 نباید از 42 کمتر باشد .
   معدل قبولی برای این رشته حداقل 14 میباشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ایت را مطاله بفرمایید .

  • karimi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

   سلام بله شماشانس زیادی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 88. علی
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

  سلام . من معدل سال هفتم :. ریاضی : ۱۷ علوم :۲۰ معدل ۱۹.۳۶
  سال هشتم : ریاضی ۱۷ علوم ۱۸ معدل ۱۹.۱۲
  سال نهم : علوم ۱۷ علوم ۱۷ معدل ۱۸.۶۴
  من برای رشته ریاضی میتونم کد الف بخورم .

  • ranjbar
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته ریاضی فیزیک مجموع دروس علوم و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 نباید از 42 کمتر باشد .
   معدل قبولی برای این رشته حداقل 14 میباشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطاله بفرمایید .

  • karimi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام بله شماشانس بالایی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 89. یعقوب
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

  سلام خسته نباشید
  هفتم علوم 20و ریاضی 18 معدل 19,19
  هشتم علوم 20و ریاضی 16 معدل 18,60
  نهم علوم 16و ریاضی 18 معدل 17,80
  آیا می توانم به رشته تجربی برم
  و عضو گروه الف یا ب ؟

  • karimi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام بله شماشانس بالایی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • ranjbar
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته تجربی مجموع دروس علوم و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 نباید از 42 کمتر باشد .
   معدل قبولی برای این رشته حداقل 14 میباشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطاله بفرمایید .

 90. آرین
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۹

  سلام
  برای انتخاب رشته نهم
  میانگین سه سال علوم 19
  میانگین سه سال ریاضی 14.5
  معدل 17.80
  میتوانم رشته تجربی بروم ؟

  • ranjbar
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته تجربی مجموع دروس علوم و ریاضی در سه پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 نباید کمتر از 42 باشد .
   و حد اقل معدل 14 میباشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 91. محمد
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام
  من امسال انتخاب رشته دارم
  میانگین سه سال علوم 19
  میانگین سه سال ریاضی 14.6
  معدل 17.85
  میتوانم با این نمرات رشته تجربی بروم ؟

  • mohammadi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۲

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه سال متوسطه انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 92. آرین
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷

  سلام
  خسته نباشید
  انتخاب رشته نهم
  میانگین سه سال ریاضی 14
  میانگین سه سال علوم 19
  معدل 17.80
  میتوانم رشته تجربی بروم ؟

  • soleimani
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰

   سلام بله میتونید. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 93. علی
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱

  سلام خسته نباشید
  هفتم ریاضی 18و علوم 20 معدل 19,19
  هشتم ریاضی 16و علوم 20 ومعدل 18,60
  نهم ریاضی 18و علوم 16 معدل 17,90
  می توانم به رشته تجربی برمی خیلی به این رشته علاقه دارم و داخل اولویت الف یا ب قرار می گیرم میشه راهنماییم کنید می توانم برم

  • mohammadi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه سال متوسطه انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 94. یعقوب
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸

  سلام خسته نباشید
  من نمره سال هفتم ریاضی19و علوم 20و معدل 19,19و سال هشتم ریاضی 16و علوم 20و معدل 18,60و نهم ریاضی 18و علوم 16 و معدلم 17,90 آیا می توانم به رشته تجربی برم چون خیلی به این رشته علاقه دارم

  • alizadeh
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

   سلام وقت بخیر بله مجاز هستید با شانس بالا برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 95. ali
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

  سلام خسته نباشید
  من کلاس هفتم نوبت دوم ریاضیم ۱۸ و علوم ۱۷ شدم
  کلاس هشتم ریاضی ۱۸ علوم ۱۹ در نوبت دوم
  و کلاس نهم ریاضی ۱۳ علوم ۱۴
  امکان قبول تو رشته ریاضی یا تجربی هست؟!

  • alizadeh
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

   سلام وقت بخیر . بله شانس زیادی دارید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات سایت را مطالعه فرمایید

 96. محمد
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

  سلام خسته نباشید
  پایه هفتم.نمره ریاضی شد ۲۰ و علوم هم ۲۰
  پایه هشتم.ریاضی شد ۱۸ و علوم شد ۱۸
  پایه نهم.ریاضی شد ۵۳ و علوم ۵۱
  اینایی که گفتم نمرات سالانه هست میشه بگید چجوری هست اوضام میتونم برم ریاضی فیزیک

  • ranjbar
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته ریاضی فیزیک باید مجموع نمرات دروس ریاضی و علوم تجربی در سه پایه متوسطه اول کمتر از ضریب 42 نباشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سات را مطالعه بفرمایید .

  • یعقوب
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۸

   سلام خسته نباشید من نمره سال هفتم ریاضی19و علوم 20و معدل 19,19و سال هشتم ریاضی 16و علوم 20و معدل 18,60و نهم ریاضی 18و علوم 16 و معدلم 17,90 آیا می توانم به رشته تجربی برم چون خیلی به این رشته علاقه دارم

   • mohammadi
    ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

    سلام وقت به خیر
    هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه سال متوسطه انجام می شود.
    برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 97. Baran
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

  ببخشید من
  کلاس هفتم : ریاضی و علوم ۲۰ و معدل کل هم بیست
  کلاس هشتم : ریاضی و علوم ۲۰ و معدل کل هم بیست
  کلاس نهم : ریاضی ۱۴.۲۵ و علوم ۱۹ و معدل کل هم ۱۹.۸۴
  ببخشید آیا من میتونم توی رشته ی تجربی تحصیل کنم
  کدوم یک از اولویت ها را میارم ؟ الف ب ج؟

  • ranjbar
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقتتون بخیر
   برای انتخاب رشته تجربی مجموع دروس علوم و ریاضی با ضریب 3 در سه پایه هفتم هشتم و نهم نباید کمتر از 42 باشد .
   و شما با این نمرات مجاز به انتخاب رشته تجربی و همینطور ریاضی میباشید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقالع سایت را مطالعه بفرمایید .

 98. .
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶

  سلام خسته نباشید من هفتم ریاضی ۱۵ هشتم ۱۸ نهم ۹ضریب دوم
  علوم هفتم۱۹ هشتم۱۹ نهم۱۱
  معدل هفتم۱۹
  هشتم۱۸/۸۹
  نهم۱۷/۷۸ رشته ریاضی فیزیک یا تجربی میارم؟

  • bahraii
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید دقیق تر برسی شود

 99. a.r.a
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۶

  سلام وقتتون بخیر
  من سال هفتم ریاضی رو 15 و علوم 16 شدم
  و سال هشتم متاسفانه ریاضی رو 11 و علوم 10 شدم
  و سال نهم ریاضی رو 19 و علوم 16 شدم
  آیا میتونم در رشته ریاضی قبول بشم؟

  • ranjbar
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته ریاضی مجموع دروس ریاضی و علوم با ضریب 3 نیابد کمتر از 42 باشد .
   وحداقل معدل برای انتخاب این رشته 14 است .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 100. a.r.a
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۱

  سلام وقتتون بخیر
  من سال هفتم نوبت دوم ریاضی 15 و علوم 16 شدم
  و سال هشتم متاسفانه ریاضی 11 و علوم 10 شدم
  و سال نهم ریاضی 19 و علوم 16 شدم
  آیا می تونم رشته ریاضی قبول بشم؟ ممنون

  • mohammadi
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه ساله متوسطه دوره اول انجام می شود.

 101. فتحی خواه
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

  سلام من دانش آموز پایه نهم هستم
  سال هفتم معدلم شد ۲۰ و ۱۹/۳۶
  هشتم ۱۹ و ۱۸
  نهم ۱۹/۱۷ و ۱۹/۳۱
  حالا میخواستم بدونم معدل کل من چند میشه میدونید کمک کنید ؟

  • aghazade
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقت بخیر
   محاسبه از سمت خود مدرسه انجام میشود ولی با توجه به اینکه معدلتون خوبه تو رنج 19 هستید

 102. ❤︎𝑩𝑻𝑺❤︎
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۲

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید من دانش آموز پایه نهم هستم
  خیلی به رشته تجربی هم علاقه دارم
  سال هفتم ریاضیم ۲۰ و علومم شد ۱۷ معدل کل هم شد ۱۹/۴۵
  سال هشتم هم ریاضی و هم علوم ۲۰ شدم معدل کل هم شد ۱۹/۹۳
  سال نهم علومم ۱۳ شد و ریاضیم ۱۰ و معدل کل هم شد ۱۷/۷۶
  میتونم برم رشته تجربی ؟؟؟ تو برگه هدایت تحصیلی اولویت الف یا ب رو میارم؟؟

  • bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   با سلام امکان قبولی شما طقب روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته تجربی وجود دارد

 103. ♡BTS♡
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۲

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من دانش آموز پایه نهمم
  خیلی ب رشته تجربی علاقه دارم
  سال هفتم ریاضیم شد ۲۰ علومم شد ۱۷ معدل کلم شد ۱۹/۴۳
  سال هشتم هم ریاضی و هم علومم ۲۰ شد و معدل کلم شد ۱۹/۹۳
  سال نهم ریاضی شدم ۱۰ و علومم شد ۱۳ معدل کلمم شد ۱۷/۷۶
  میتونم برم رشته تجربی؟؟ اولیت الف یا ب رو میارم تو برگه هدایت تحصیلی؟؟

  • bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   با سلام امکان قبولی شما طقب روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته تجربی وجود دارد

 104. ...
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۱

  سلام وقتتون بخیر ، ببخشید من نمره علوم سال هفتمم
  نوبت اول و دوم ۲۰
  ریاضی هفتم هم نوبت اول و دوم ۲۰
  نمره علوم هشتم نوبت اول ۲۰ نوبت دوم ۱۸( تکوینی ۲۰ ، پایانی ۱۶) و ریاضی هشتم هم نوبت اول ۲۰ و نوبت دوم ۱۶ ( تکوینی ۱۶، پایانی۱۴/۲۵) البته بطور میانگین ( تقسیم بر ۲ هر دو بترتیب میشن ۱۹ و ۱۸ فکر کنم نمیدونم درست حساب کردم یا نه )
  اگر ریاضی و علوم نهم رو هر دو نوبت ۲۰ کامل بشم
  احتمال این هست برم تجربی ؟؟ و زیاد هست این احتمال یا کم ؟
  ، احتمال رفتن به تجربی بیشتر هست با ریاضی فیزیک ؟

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   با سلام امکان قبولی شما طبق روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته 35 امتیاز نمرات است بقیه موارد در این قبولی تاثیرگذار اند

 105. sana
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۸

  سلام خسته نباشید.
  من کلاس هفتم هستم.
  معدل نوبت اولم شد ۱۹/۷۱ و معدل نوبت دومم شد ۱۹/۸۶ و جمع نمرات سالیانه شد ۸۳۴.۰۰ میخواستم بدونم که من میتونم برم رشته ی تجربی؟

  • ranjbar
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته تجربی مجموع نمرات درس ریاضی و علوم با ضریب 3 در پایه هفتم . هشتم .نهم نباید کمتر از 42 باشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سات را مطالعه بفرمایید .

 106. بهار
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

  ببخشد من چجوری معدلم رو حساب کنم ؟؟؟

 107. Amir
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

  با سلام من نمره ی علومم تو هفتم شد ۲۰ تو هشتم ۱۶ و تو نهم ۱۹.۷۵ متاسفانه هشتم خراب کردم میخواستم بدونم میتونم تو گروه الف چهارمحال قرار بگیرم ؟

  • haghipor
   ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام وقت بخیر
   نظر کارشناس هدایت تحصیلی ، فرم هدایت تحصیلی و… برای قرار گرفتن در اولویت الف تاثیر گزار است
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 108. Hani
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام وقت شما بخیر
  من دانش آموز پایه نهم هستم از مدرسه تیزهوشان و میخوام برم رشته تجربی ظرفیت رشته تجربی دوره دوم مدرسم 50 نفر هست و ما 62 نفر هستیم
  معدل پایانی یعنی همون امتحانات خردادم 19و 66 شدم شده
  معدل کل نهم 19 و 98 صدم شده
  نمره ریاضی 19
  علوم 19 و 25 صدم
  امکان داره تجربی قبول نشم؟
  اولویت اولم رو تجربی زدم

  • ranjbar
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته تجربی حداقل ضریب مجموع نمرات دروس ریاضی و علوم تجربی در سه پایه متوسطه (هفتم، هشتم، نهم) باید 42 باشد
   و حداقل معدل 14 میباشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 109. Hani
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

  سلام وقت شما بخیر من پایه نهم هستم از مدرسه تیزهوشان و میخوام برم رشته تجربی ظرفیت رشته تجربی مدرسه دورا دوم تیزهوشان ۵۰ نفر هست و ما ۶۲ نفر هستیم معدل ستون پایانی من یعنی همون امتحانات خرداد ۱۹ و ۶۶ صدم هست آیا برای رفتم به رشته تجربی دچار مشکل میشم؟ به راحتی میتونم برم ؟ درس ریاضی ۱۹ درس علوم ۱۹.۲۵ معدل پایانی ۱۹.۶۶
  اولویت اولم رو تجربی زدم

  • ranjbar
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقتتون بخیر
   برای قبولی در رشته تجربی حداقل ضریب مجموع نمرات دروس ریاضی و علوم تجربی در سه پایه متوسطه (هفتم، هشتم، نهم) باید 42 باشد
   و حداقل معدل 14 میباشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

   • Hani
    ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

    سلام متشکرم
    این ضرایب رو باید چجوری حساب کنم؟
    برای مدارس تیزهوشان هم همینطوره؟

    • heydari
     ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲

     سلام وقتتون بخیر..روش مشخصی ندارد بر اساس تجربه هست بیشتر

 110. زینب
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۸

  با عرض سلام خسته نباشید خدمت شما عزیزا ببخشید من دارم از استرس میمیرم فقط بم بگین من میتونم با ریاضی ۱۵ ک با مستمر جمع بشع بشه ۱۷ و علوم ۱۵ ک بازم بسه ۱۷ برم تحربی معدلمم ک مطمعنن ۱۷ ایناس من هنوز کارنامم نیومده ولی نمرهات رو گفتن

  • bagheri
   ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۱

   با سلام روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته کسب نمره حداقل 14 در درس علوم تجربی و کسب نمره حداقل 13 در درس ریاضی
   نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
   مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با درنظر گرفتن ضریب حداقل 252 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته ی تجربی شود و به عوامل دیگری هم بستکی دارد

 111. نازنین زهرا فتاحیان
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

  من معدل کلم شده تو نهم 16.74
  علومم:تکویتی :18 پایانی :15.5 نوبت دوم:34
  ریاضی:تکوینی :15 پایانی :13.5نوبت دوم:30
  می تونم برم تجربی؟؟؟؟

  • bagheri
   ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

   با سلام معدل لازم برایر شته تجربی کسب نمره حداقل 14 در درس علوم تجربی و کسب نمره حداقل 13 در درس ریاضی
   نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
   مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با درنظر گرفتن ضریب حداقل 252 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته ی تجربی شود و به عوامل دیگری در این قبولی تاثیرگذار است

   • مهدی
    ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۷

    سلام من معدل هفتم نوبت دوم ۲۰
    هشتم نوبت دوم ۱۹.۶۷
    نهم نوبت دوم ۱۹.۴۶
    ریاضی هفتم و هشتم ۲۰ نهم ۱۶
    علوم هفتم و هشتم و نهم به ترتیب ۲۰ ۱۹ ۱۷

    میتونم برم تجربی ؟ لطفا بگین

    • ranjbar
     ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

     سلام وقتتون بخیر
     برای قبولی در رشته تجربی مجموع نمرات درس ریاضی و علوم با ضریب 3 در پایه هفتم . هشتم .نهم نباید کمتر از 42 باشد .
     برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سات را مطالعه بفرمایید .

  • دانیال فضل آزاد
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۱

   سلام
   تو هفتم علوم شد ۱۷ و ریاضی شد ۱۶ و تو هشتم علومم شد ۱۸ و ریاضی هم شد ۱۸ و تو نهم علوم شد ۲۰ و ریاضی شد متاسفانه ۱۵.۵ یا همون ۱۶
   ببخشید من میتونم برم رشته تجربی ً

   • aghazade
    ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

    سلام بستگی به میانگین نمرات شما دارد که پایه دوازدهم ضریب 3رو دارد

 112. آرمان
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

  ببخشید من مثلا اگر ترم دوم کلاس هفتم ۱۴ گرفته باشم فارسی را
  ترم دوم کلاس هشتم ۱۹ گرفته باشم فارسی را
  و ترم دوم کلاس نهم ۱۲ گرفته باشم فارسی را خب واقعا نمره فارسیم میشه ۱۲
  لطف میکنین ی راهنمایی کنین شاید اشتباه میگم

  • bagheri
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

   با سلام امکان قبولی در رشته تجربی طبق روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته است

 113. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹

  سلام اینکه میگندر رشته تجربی با ضریب باید ۲۵۲ باشه چجوری حصاب میشه

  • bagheri
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۵

   با سلام روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با درنظر گرفتن ضریب حداقل 252 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته ی تجربی شود

 114. نگینه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام ایا برا انتخاب رشته نمره های خرداد ترم دوم را انتخاب میکنن ؟؟؟؟؟ یا ترم اول هم هست ،،؟

  ممنون 🙏🙏🙏

  • bagheri
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

   با سلام وقت بخیر . نمرات هر دو ترم مورد محاسبه قرار میگیرد ولی نمرات ترم دوم تاثیر بیشتری دارد

   • asal
    ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶

    سلام من در ریاضی نوبت دوم هفتم ۱۶ و هشتم ۲۰ و نهم ۱۵ علوم به ترتیب ۱۸ و ۲۰ و ۱۵ میتونم در رشته تجربی قبول بشم ؟

    • bagheri
     ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴

     باسلام امکان قبولی شما بالا است و به عوامل دیگری در این قبولی تاثیردارد

  • ...
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقتتون بخیر ، ببخشید من نمره علوم سال هفتمم
   نوبت اول و دوم ۲۰
   ریاضی هفتم هم نوبت اول و دوم ۲۰
   نمره علوم هشتم نوبت اول ۲۰ نوبت دوم ۱۸( تکوینی ۲۰ ، پایانی ۱۶) و ریاضی هشتم هم نوبت اول ۲۰ و نوبت دوم ۱۶ ( تکوینی ۱۶، پایانی۱۴/۲۵) البته بطور میانگین ( تقسیم بر ۲ هر دو بترتیب میشن ۱۹ و ۱۸ فکر کنم نمیدونم درست حساب کردم یا نه )
   اگر ریاضی و علوم نهم رو هر دو نوبت ۲۰ کامل بشم
   احتمال این هست برم تجربی ؟؟ و زیاد هست این احتمال یا کم ؟
   ، احتمال رفتن به تجربی بیشتر هست با ریاضی فیزیک ؟

   • bagheri
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

    با سلام 35 امتیاز مع دل و نمرات شما است بقیه موارد مثله نظراتا دانش تاموز معلم مربوطه و والدین در انی قبولی نقش دارند

 115. علی
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۰

  سلام من نهم هستم معدل کل ترم دوم نهایی ۱۵ شدم.ریاضی۱۴ علوم۱۵ هنر و کارفناوری۲۰ میتونم به رشته ی فنی حرفه ای قسمت کامپیوتر برم؟؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۵

   سلام با اعمال ضرایب مربوطه صلاحیت ادامه تحصیلتان احراز میگردد برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 116. Armyse
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

  سلام خسته نباشید من کارنامه ی نهمم هنوز نیومده

  فقط میخوام بپرسم که میانگین از نمره های نوبت دوم حساب میشن یا تکوینی یا پایانی

  اینارو لطفاً بگین

  • bagheri
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۹

   با سلام همه نمرات شما با شرایط خود رشته ای که بخواهید بروید محاسبه میشود برای روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته

 117. امیر
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام و عرض ادب، من نمرات هفتمم به این صورت هست علوم نوبت دوم : ۱۹ ، ریاضی نوبت دوم : ۱۹ ، هشتم: علوم پایانی ۲۰ ریاضی پایانی ۲۰ و نهم: ریاضی پایانی ۱۶ یا ۱۷ و علوم تجربی ۱۵ و نمرات مستمر های هر سالم بالای ۱۷ بوده ولی امسال ریاضی نوبت دوم مستمر رو فکر کنم ۷ بشم چون داخل چند تا از امتحانات شرکت نکردم . آیا میتونم برم ریاضی فیزیک ؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹

   سلام وقت بخیر نمرات یک و دو بر اساس ضریبی خاص محاسبه می شوند برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 118. S
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

  سلام ببخشید نمرات من به این صورته:

  هفتم:عربی:۲۰ ادبیات:۱۹ مطالعات:۲۰

  هشتم:عربی:۱۹ ادبیات:۲۰ مطالعات:۲۰

  نهم:عربی:۱۹ ادبیات :۱۵ مطالعات:۱۵

  با این نمرات میتونم رشته انسانی برم؟

  • mohammadi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه سال متوسطه دوره اول انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 119. ۶
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام نمره مورد نظر برای دروس نمره برگه هست یا نمره نوبت دوم
  یعنی مثلا برای رشته انسانی باید نمره برگه مطالعات ۱۴ باشه یا نمره نوبت دوم که میانگین نمره برگه و مستمر هست

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

   با سلام روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته در درس ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 کسب گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
   نمرات دروس ادبیات فارسی با ضریب 4 ، مطالعات اجتماعی با ضریب 3 و عربی با ضریب 2 در پایه های هفتم و هشتم و نهم محاسه میگردد .
   مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با در نظر گرفتن ضریب حداقل 378 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته انسانی شود عوامل دیگری در این قبولی تاثیر دارد

 120. ستایش
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷

  سلام ببخشید برای رشته انسانی باید نمره پایانی اجتماعی نهم ۱۴ باشه ،یا میانگین سه ساله راهنمایی؟

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   با سلام در درس ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 کسب گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
   نمرات دروس ادبیات فارسی با ضریب 4 ، مطالعات اجتماعی با ضریب 3 و عربی با ضریب 2 در پایه های هفتم و هشتم و نهم محاسه میگردد .
   مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با در نظر گرفتن ضریب حداقل 378 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته انسانی شود عوانل مختلفی د ران تاثیر دارد

  • aghazade
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام
   نمره زبان و ادبیات فارسی در سه سال اول متوسطه با ضریب 4
   نمره درس مطالعات اجتماعی در سه سال اول متوسطه با ضریب 3
   نمره درس عربی در سه سال اول متوسطه با ضریب 2
   داشتن حداقل معدل 14 برای تحصیل در رشته علوم انسانی الزامی است.

 121. نیما اصغرزاده
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام.
  نمره ریاضی هفتم شدم ۱۴ و علوم ۱۱
  و ریاضی هشتم ۱۹ و علوم ۲۰ شدم
  نهم هم ریاضی ۱۸ و علوم ۱۷ شدم
  ضریب حساب کردم ریاضی شد : ۱۷.۱۴
  ضریب علوم شد : ۱۶.۴
  میتونم رشته ریاضی بردارم برای دهم با اینکه هفتم خراب کردم اونم بخاطر مجازی لطفاً جواب بدید شما تنها سایتی هستین که جواب می‌دین
  لطفاً بگین میتونم برم یا نه؟؟؟ و تورو خدا جواب رو با بله و خیر جواب بدین، ممنونم

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

   با سلام روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نمره ریاضی 14 و نمره علوم تجربی 13 باشد .
   نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم با ضریب یک و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
   مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با درنظر گرفتن ضریب حداقل 252 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته ی ریاضی شود به عوامل دیگرذی برای این قبولی ارتباط دارد

 122. سبحان فیروزی
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

  سلام خسته نباشید ببخشید من یه سوال داشتم من درسال هفتم ریاضی ۱۸ و هشتم ریاضی ۱۷ و نهم ریاضی ۱۴ شدم در خرداد و علوم در سال هفتم ۱۹ و هشتم ۱۸ و نهم ۱۷ شدم در خرداد میتوانم به رشته ریاضی فیزیک بروم؟

  • mohammadi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه ساله متوسطه دوره اول انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 123. محمد
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۱

  سلام
  تو رو خدا جواب بدید دارم می میرم از استرس

  نمره پایانی زبانم شده ۱۸/۵

  مستمرم شده ۲۰

  میانگینش ۲۰ میشه ؟

  مثلا ۱۸/۵ بشه ۱۹

  ۱۹ با ۲۰ میانگین گرفته بشه ، بشه ۱۹/۵

  ۱۹/۵ گرد بشه به بالا ، بشه ۲۰

  ممکنهههه ؟!؟!

  • mohammadi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام وقت به خیر
   میانگین نمرات بر اساس فرمول محاسبه شده و نمره نهایی وارد می شود.

  • haghipor
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت بخیر
   نمرات با اعشار و دقیق داخل کارنامه ثبت میشوند

  • امیررضا
   ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

   سلام
   نه
   نمره پایانی رو نمیشه گرد کرد
   حتی ۲۵ صدم

 124. امیررضا بشارتی
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۰

  سلام وقت بخیر
  بنده در سال هفتم نمره ریاضی شدم ۱۵ و علوم شدم ۱۲
  ولی در سال هشتم هردو ۲۰ شدم در سال نهم علوم ۱۷ و ریاضی ۱۷ شدم می تونم رشته ریاضی بردارم میشه جواب من رو با بله و خیر بدهید؟؟؟ ممنون از سایت خوبتون.🌷

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

   با سلام روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نمره ریاضی 14 و نمره علوم تجربی 13 باشد .
   نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم با ضریب یک و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
   مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با درنظر گرفتن ضریب حداقل 252 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته ی ریاضی شود و عوامل دیگری در این قبولی تاثیر د ارد

 125. امیررضا بشارتی
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

  سلام وقت بخیر
  بنده در سال هفتم نمره ریاضی شدم ۱۵ و علوم شدم ۱۲
  ولی در سال هشتم هردو درس رو ۲۰ شدم
  برای سال نهم باید از این دو درس چه نمره های بگیرم تا قبول بشم برای رشته ریاضی فیزیک و معدلم چند باشه؟؟؟!
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

   با سلام روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نمره ریاضی 14 و نمره علوم تجربی 13 باشد .
   نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم با ضریب یک و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
   مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با درنظر گرفتن ضریب حداقل 252 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته ی ریاضی شود عوامل دیگری در این قبولی تاثیر دارد

 126. امیررضا بشارتی
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام خسته نباشید.
  بنده اومدم ازتون مشورت بگیرم.
  ببخشید میخواستم بدونم اگر نمره ریاضی هفتم ۱۴ و علوم ۱۲ باشه
  و اگر نمره ریاضی و علوم هشتم ۲۰ باشه
  و سال نهم باید چه نمره از این درس هارو کسب کنم تا در رشته ریاضی فیزیک ثبت نام کنم؟

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

   با سلام روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نمره ریاضی 14 و نمره علوم تجربی 13 باشد .
   نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم با ضریب یک و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
   مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با درنظر گرفتن ضریب حداقل 252 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته ی ریاضی شود عوامل دیگری در این قبولی تاثیر دارد

 127. فائزه
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام خسته نباشید
  با معدل ۱۶ به بالا و کسب نمره ۱۶ به بالا در درس های تخصصی رشته انسانی میشه رفت؟
  ممکنه رشته ای تو اولویت بندیمون نخوره؟

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

   با سلام روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته انسانی در درس ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 کسب گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
   نمرات دروس ادبیات فارسی با ضریب 4 ، مطالعات اجتماعی با ضریب 3 و عربی با ضریب 2 در پایه های هفتم و هشتم و نهم محاسه میگردد .
   مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با در نظر گرفتن ضریب حداقل 378 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته انسانی شود و عوانل دیگری در این قبولی تاثیر دارد

 128. محمد
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

  من مطالعات رو امسال ترم ۲ ۱۶ شدم اگه مستمر ۲۰ باشه پایانی مطالعات چند میشم؟

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

   سلام چون نمرات ترم 2 بصورت نهایی محاسبه میشه ضریب 3 هستن و میانگین نمرت میشه 18

 129. الهه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام وقت بخیر من سال هفتم عربی نوبت دوم ۲۰ هشتم فکر کنم ۱۹ یا ۲۰ و نهم هم یا ۱۷/۵ یا ۱۸ میشوم ادبیات نهم ۲۰ یا ۱۹ میشوم هشتم نوبت دوم ۱۴ شدم و هفتم ۱۸ شدم و مطالعات هشتم و هفتم ۲۰ شدم و نهم ۱۸/۷۵ شدم آیا رشته ی انسانی الف میخورد؟

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

   سلام وقت بخیر بله به احتمال زیاد شانس دارید برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 130. فاطمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۳

  سلام
  ایا من میتونم به رشته تجربی برم

  هفتم با معدل ۱۹/۱۴ ریاضی ۱۷ علوم ۱۷
  هشتم با معدل 18/71 ریاضی ۱۷ علوم ۱۶
  نهم ترم اول ۱۸/۶۶ ریاضی ۱۹ علوم ۲۰

  نهم ترم دوم هنوز کامل نشده ولی ریاضی و علوم میشم ۱۸
  میشه بگین میتونم برم رشته تجربی

  میشه زودتر بگین خیلی ممنونم

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۹

   سلام وقت بخیر . شانس شما بالاست برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 131. ایسا
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

  ببخشید نمره من توی کلاس هفتم 14 شد
  و کلاس هشتم 17/35 مطالعات ۱۷ فارسی 20 عربی 18
  و نهم 19 مطالعات 20 فارسی 20 عربی 19
  شانسی برای رشته انسانی دارم؟؟؟

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

   سلام وقت بخیر. شانس شما متوسط به بالاست .برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات داخل سایت را مطالعه فرمایید.

 132. ستاره
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵

  سلام خسته نباشید من دهم تجربی هستم دو درس بشدت مریض بودم نتونستم بدم باید شهریور ماه پاس کن الان تغییر رشته هم میخوام بدم یعنی امتحانات تغییر رشته توی شهریور ماه ازم میگیرن یا نه؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۵

   با سلام وقت بخیر بله

 133. نرگس
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱

  سلام خسته نباشید
  من نمره عربی هفتم 19 هشتم 20 و نهم 13 شدم
  انگلیسی هفتم 18 هشتم 17 نهمم شاید 16
  مطالعات هفتم 19 هشتم 18 نهمم شاید 18
  میانگین این نمرات میتونم برم انسانی ؟
  اینکه اگر مثلاً در یک درس که مربوط به یک رشته دیگه هست نمره ام خوب نشه مشکلی پیش نمیاد ؟ یعنی نباید دوباره امتحان بدم؟

  • mohammadi
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس میانیگن نمرات دروس تخصصی سه سال متوسطه دوره اول انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 134. پویا
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

  سلام ببخشید من نمره ی ریاضی هفتم و هشتمم ۱۵ شدم و علومم هم ۱۵ و در تهران زندگی میکنم و معدلم هم هر دو سال ۱۸ شد و نهمم ریاضی ۱۵/۵ اوردم ترم دوم و اول و علوم ترم اول ۱۴ و علوم رو هنوز ترم دوم رو ندادم باید چند بیارم و معدلم باید چند بشه تا ریاضی فیزیک و تجربی رو بیارم یا میتونم اصلا بیارم؟

  • mohammadi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی متوسطه دوره اول پذیرش انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • موسی
   ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۵

   سلام خسته نباشید
   من در حال تحصیل پایه نهم هستم من سال هفتم علوم و ریاضی را ۲۰ ودر سال هفتم علوم ۱۹ و ریاضی ۲۰ هما در پایه نهم علوم نوبت اول ۱۲ شدم و ریاضی ۱۶ ونوبت دوم هم علوم ۱۵ و ریاضی ۱۲ ایا می توانم در رشته تجربی قبول بشم.
   ممنون از سایت شما

   • alizadeh
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

    سلام وقت خوش . بله شانس دارید

 135. Ghasem
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

  سلام وقت بخیر من در سال هفتم ریاضی را ۱۸ شدم و در سال هشتم ریاضی را ۱۷ شدم در سال نهم نوبت اول را شدم ۱۱ و در نوبت دوم ۱۲ یا ۱۳ میشوم آیا امکان رفتن به رشته ریاضی فیزیک هست؟ اگر نیست باید چه کار کنم؟

  • haghipor
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹

   سلام وقت بخیر
   شما شرایط تحصیل در این رشته را دارید
   فرم هدایت تحصیلی ، نظر مشاور هدایت تحصیلی و… نیز تاثیر گذار هستند

 136. marzieh.
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷

  سلام وقت بخیر من درسال هفتم و هشتم ریاضی ۱۶ وعلوم۱۸ شدم در سال نهم علوم۱۹ اما ریاضی رو بخاطر یک مشکل نتونستم خوب بخونم و الان امتحانم در حد ۱۱یا۱۲هست . میخوام برم رشته تجربی ایا با این نمرات امکانش هست ؟اگر نمره پاس شدن در یک رشته رو بیاری اما بخوای بخاطر اینکه در گروه الف باشی و نمره خوبی در ریاضی بیاری بار دیگه امتحان تعیین رشته مجدد ریاضی رو میشه داد؟واگر خرداد ماهت خوب نشه و جز گروه ب باشی اما نمونه دولتی نهم تجربی قبول بشی امکان رفتن به مدرسه نمونه هست؟

  • bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

   با سلام روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته کسب نمره حداقل 14 در درس علوم تجربی و کسب نمره حداقل 13 در درس ریاضی
   نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد و به عوامل دیگری بستگی دارد

 137. marzieh.
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

  سلام من در سال هفتم و هشتم ریاضی ۱۷ و علوم تجربی ۱۹شدم امسال نوبت اولم خوب شد اما در نوبت دوم بخاطر مشکلی نتونستم بخونم و ۱۲میشم احتمالا ریاضی رو اما علوم رو ۱۸میشم با این شرایط امکان رفتن به تجربی هست و اگر خرداد رو بد بیاری اما در نمونه دولتی شرکت کنی و نمره خوب بیاری امکان رفتن به نمونه دولتی هست

  • bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

   با سلام روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته تجربی کسب نمره حداقل 14 در درس علوم تجربی و کسب نمره حداقل 13 در درس ریاضی
   نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد
   و به عوامل دیگری بستگی دارد

 138. محمد
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳

  من از طریق رشته فنی حرفه ای، میخوام برم کامپیوتر

  برای ورود ب رشته کامپیوتر باید نمره چ درس هایی خوب باشه ول حداقل معدل چند باشه؟

  • heydari
   ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

   سلام وقت بخیر
   لطفا مقاله داخل سابت را مطالعه فرمایید

 139. محمد
  ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام خسته نباشید
  من سال هفتم و هشتم نمره ی بالای ۱۸گرفتم امسال نهم ریاضی12 علوم تجربی15 نوبت دوم کم کمش چند بگیریم تا تو ریاضی یا تجربی قبول شم؟؟؟؟

  • mohammadi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه سال متوسطه دوره اول انجام میشود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 140. مهناز
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

  سلام امسال انتخاب رشته دارم ولی استرس می گیرم میترسم رشته مورد نضرم رو نگیرم دوست دارم انسانی برم با اینکه عربی هفم 20 هشتم 20 ونهم 18 و نیم کسب کردم
  ادبیا هفتم 20 هشتم 19 و نهم 18 کسب کردم
  مطالعات هفتم 20 هشتم 20 نهم 19 کسب کردم ایا انسانی انتخابم می کننن …؟

  • aghazade
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۳

   سلام
   برای انتخاب رشته میانگین نمرات شما در 3سال اخر به همراه ازمونی که گرفته میشود به احتمال زیاد شما بتونید انتخاب کنید

 141. ...
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من دانش آموز پایه نهم هستم نمره ریاضی هفتم ۱۷ هشتم ۲۰ و نهم ۱۹ شدم
  تجربی هفتم ۱۶ هشتم ۱۹ و نهم ۱۸ شدم امکان قبولی در رشته ریاضی فیزیک رو دارم

  • mohammadi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی سه سال متوسطه دوره اول و آزمون های مربوط به هدایت تحصیلی انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 142. حسین
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۵

  سلام نمرات ریاضی من در کلاس هفتم پایانی ۱۶ و در کلاس هشتم ۱۸ شدم امسال کلاس نهم برای اینکه رشته فنی حرفه ای صنعت نمره بیارم باید ریاضی من چند بشه نوبت دوم.
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۷

   سلام شمابه مشاوره وبرنامه ریزی احتیاج داریدتماس بگیریدبه مرکزمشاوره ایران تحصیل راهنماییتون میکنند

 143. عرفان
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۹

  من کلاس نهم هستم
  معدل عربی اجتماعی رو شدم ۱۰ و زبان ۱۸ و فارسی۲۰ میتونم داخل رشته انسانی برم هنوز. امتحان خرداد هم معلول نده البته اگر امتحان خرداد هم همینطور بشم برخورده پایین یا بالا میتونم برم تو انسانی

  • عرفان
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۱

   نوبت اول عربی شدم ۱۰ و اجتماعی هم ۱۰ شدم نوبت خرداد همین جوری یا برخورده پایین تر یا بالاتر برم تو رشته انسانی

   • کارشناس ارشد
    ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

    سلام معدلتون بایدبالاباشه این طوری قبولتون نمیکنن یافنی یاکاردانش

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۳

   سلام شمابه مشاوره وبرنامه ریزی احتیاج داریدتماس بگیریدراهنماییتون میکنند

 144. زهرا یارکرمی
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹

  سلام خسته نباشید… ببخشید برای قبولی در رشته تجربی اگه معدل ریاضی در ترم اول زیر ۱۳ باشه . ولی در ترم دوم جبران بشه امکان قبولی هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۲

   سلام وقت بخیر برای مشخص شدن شرایط انتخاب رشته شما باید نمرات نهایی نهم مشخص شود

 145. Selin
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

  سلام من قصد دارم برم یک هنرستان نمونه دولتی اما بدلیل کمکاری و بی تفوتی معدل نیم ترم دوم من احتمالا زیر ۱۲ باشه با این حال اگر من بتونم نمره کامل در امتحانات پایان ترم را بگیرم میتونم معدل بالای ۱۸ داشته باشم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام . معدل کل سال باید 18 به بالا باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 146. علی تایل
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

  باعرض سلام و خسته نباشید
  بند دانش آموز پایه نهم هستم و می‌خوام برم رشته انسانی
  معدلم در ترم اول۱۹/۱۴ بود
  عربی،اجتماعی و ادبیات هم ۲۰ بوده همچنین در سال های پیش مگر اینکه ۱۸ یا ۱۹ باشد
  اما با این وجود داخل درس زبان بیش حد ضعف دارم،اگر در آزمون نهایی داخل درس زبان قبول نشم،شهریور دوباره باید آزمون بدم و اون موقع که قبول شدم دوباره میتونم برم انسانی؟؟؟!

 147. علی تایل
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

  باسلام و عرض خسته نباشید.
  بنده دانش آموز پایه نهم هستم،و می‌خوام برم رشته انسانی
  خیلی برای امتحان نهایی استرس دارم چون درس زبانم بیش از حد ضعیف هست
  اگر در امتحان نهایی داخل درس زبان نمره قبولی کسب کنم باید
  شهریور دوباره امتحان بدم و اگر شهریور قبول شدم میشود برم انسانی؟

  • علی تایل
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   اصلاحیه
   اگر نمره قبولی کسب نکنم

   • کارشناس ارشد
    ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۱

    سلام بعد از کسب نمره قبولی برای شما امکان پذیر هست

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام
   بعله اگر در هر یک از درس ها مره قبولی رو کسب نکنید نیازه مجدد امتحان دهید
   بعله در صورت قبولی وارد رشته مد نظر میشوید

 148. Mhtb
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۶

  سلام من کلاس نهمم و میخوام برم رشته انسانی ک براش س تا درس ادبیات فارسی و مطالعات و عربی مهمه
  من هفتم مطالعاتم شد19فارسیم شد17و عربیم17
  هشتم مطالعاتم 16شد فارسیم 14و عربیم15
  امسالم ک نهمم اگه هر سه تای اینارو 20بیارم یعنی مطالعات20فارسی20عربی20
  میتونم توی فرم هدایت تحصیلی رشته انسانی رو الف بیارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   در درس ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 کسب گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
   نمرات دروس ادبیات فارسی با ضریب 4 ، مطالعات اجتماعی با ضریب 3 و عربی با ضریب 2 در پایه های هفتم و هشتم و نهم محاسه میگردد .
   مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با در نظر گرفتن ضریب حداقل 378 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته انسانی شود
   ولی به عوامل دیگری برای قبولی هم نیاز است

 149. ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

  سلام برای انتخاب رشته فقط نمرات اخرین امتحانی که میدیم پایانی استفاده میشه و از معدل تون استفاده میکنن یا از نمراتی که میانگین مستمر و پایانی هست برای انتخاب رشته استفاده میکنن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت به خیر
   انتخاب رشته و هدایت تحصیل نهم به دهم بر اساس میانگین نمرات پایانی دروس تخصصی هر رشته متوسطه دوره اول انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 150. محمد
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

  سلام برای ورود ب رشته فنی حرفه ای
  چه درس هایی ملاکه
  و حداقل نمره و معدلم باید چند باشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۸

   سلام
   برای کدوم رشته از فنی و حرفه ای ؟
   به طور کلی صرفا نظر مشاور هدایت تحصیلی شما اهمیت دارد

   • محمد
    ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

    رشته کامپیوتر مد نظرم هست

    برای ورود ب رشته کامپیوتر باید نمره چ درس هایی خوب باشه ول حداقل معدل چند باشه؟

 151. حدیثه
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۳

  سلام من کلاس نهم هستم و میخوام رشته تجربی رو الف بیارم و نمراتم در سال هفتم و هشتم ۱۹ به بالا بوده و سال نهم نوبت اول معدلم شده ۱۸/۵ و علوم و ریاضی رو و امسال به ترتیب ۱۸/۵ و ۱۹/۵ شدم
  میتونم تجربی الف بیارم ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم برای رشته تجربی بر اساس میانگین نمرات دروس ریاضی و علوم تجربی متوسطه دوره اول انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 152. Mohadash
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

  سلام برای قبولی در رشته مامایی باید معدل چند باشه

  • کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت بخیر
   برای قبولی در رشته مامایی باید معدل دیپلم بالای 19 باشد.

 153. مهدی
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸

  سلام
  آیا نمرات کلاسی در پایه نهم برای انتخاب رشته تأثیر دارد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰

   سلام
   نمرات پایانی شما ملاک میباشد

 154. دانش اموز پایه نهم
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۰

  سلام اگر کسی در ترم‌ اول تجدید شده باشه ولی ترم دوم نمره بالایی گرفته باشه امکان رفتن ب رشته ریاضی فیزیک هست یا علوم تجربی ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰

   با سلام.لطفا نمرات خود را به همراه سوال خود مجددا وارد نمایید.

 155. Ali
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

  سلام با جمع 3سال ریاضیات 17وعلوم20میشه به نظر شما تجربی الف اورد

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

   با سلام.بله امکان ان وجود دارد.

 156. هدیه
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

  سلام من نهمم
  کلاس هفتم عربی رو شدم ۱۹ یا ۲۰
  کلاس هشتم شدم ۱۷
  بعد الان نوبت اول عربی رو شدم ۱۲ مستمر نوبت دومم هیچیشو بلد نبودم اگر امتحان نهایی رو ۱۸ بگیرم میتونم رشته انسانی برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم بر اساس میانگین نمرات دروس علوم اجتماعی و ادبیات دوره متوسطه اول انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 157. ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۲

  سلام من هفتم ریاضی 19 و علوم 20
  هشتم ریاضی 16 علوم 20
  و امسال فقط امتحان ترم اولم ریاضیو 17 شدم و علومو 13
  و معدلای سه سالم تا الان 18 به بالا بوده تو نوبت دوم چقدر نمره باید بگیرم و چه معدلی تا بتونم برم رشته ریاضی فیزیک؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۵

   نمره ریاضی 14 و نمره علوم تجربی 13 باشد .
   نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم با ضریب یک و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد
   و شرایط و عوامل دیگری در ان تاثیر دارند

 158. پایه نهم
  ۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  فقط نمرات خرداد هر سه سال محاسبه میشه یه مستر یا پایانی هم تاثیر داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام همه محاسبه میشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقت بخیر
   هم معدل سه سال محاسبه میشود هم نمرات امتحانات نهایی

 159. علی
  ۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام خسته نباشد برای انتخاب رشته ضریب هفتم و هشتم که 1 هست
  برای دروس نهم با چه ضریبی محاسبه میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

   سلام وقت بخی برای ورود به رشته ضرایب دروس یکسا ن هستش

 160. دانش اموز نهم
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

  سلام خسته نباشید ببخشید من نمرات سال هفتمم علوم ۱۹ ریاضی ۱۶ و هشتم علوم ۱۰ و ریاضی ۱۹.۲۵ بنظرتون میتونم اگه امسالو بخونم تجربی بیارم با توجه به اینکه تو شهر کوچیکی زندگی میکنم و بیشتر دانش اموزای مدرسه میخوان برن انسانی ممنون گیشم جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام
   برای انتخاب رشته تعداد دروسی که اهمیت دارد از پایه هفتم بررسی میشود وشما باید به مجموع نمره ای برسید اما چون تو شهر کوچیکی هستید امکانش هست که بتونید برید

 161. دانش اموز نهم
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام
  چه موارد دیگری جز معدل در تراز ۱۰۰ نمره ای وجود داره؟
  با تراز بالای چند میتوان به طور حتم دانست میشود وارد رشته انسانی شد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   با سلام.اگر دروس مرتبط به رشته انسانی شما نمره بالای 14 داشته باشند به احتمال زیاد میتوانید وارد رشته انسانی شوید.لازمبه ذکر است که موارد دیگر نیز بر انتخاب رشته تاثیرگذارند.

 162. دانش آموز پایه نهم
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

  سلام من کلاس نهم هستم و در نوبت اول علوم تجربی رو ۱۸ شدم و در سال های هفتم و هشتم نمراتم از ۱۸ به بالا بوده و امسال در نوبت اول من نمره عربی رو ۱۳ گرفتم ریاضی من هم مثل علوم در هر سه سال ۱۹ بوده ایا شانس قبولی در علوم تجربی رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت بخیربرای قبولی در رشته تجربی نمرات دروس ریاضی و علوم از همه مهمتر هست که باید بالای 17باشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 163. دانش آموز پایه نهم
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام من کلاس نهم هستم و در نوبت اول علوم تجربی ۱۸ شدم و در سال هفتم و هشتم هم ۱۹ بوده و در سال های هفتم و هشتم نمراتم از ۱۸ به بالا بوده امسال هم همینطور بوده اما عربی رو ۱۳ شدم آیا شانس قبولی در رشته تجربی رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت بخیربرای قبولی در رشته تجربی نمرات دروس ریاضی و علوم از همه مهمتر هست که باید بالای 17باشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 164. فرهاد
  ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۴

  سلام،مشاور مدرسه بهم گفت که نمرات نوبت دوم سال های هفتم و هشتم ضریب یک و نوبت دوم نهم ضریب ۳ میخوره،و در سال نهم نمره ورقه حساب میشه و مستمر تاثیری نداره .آیا این درسته

  • کارشناس ارشد
   ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام . نمرات ترم اول تاثیر بیشتری نسبت به نمرات ترم دوم دارند

 165. دانش اموز نهم
  ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۰

  ببخشید من هشتم نوبت اول زبان ۱۷ و بقیه در هفتم و هشتم ۲۰ گرفتم در نهم ترم اول هم زبانم ۱۸ شد و ریاضی نوبت اول نهم ۱۸ بقیه همه درس هایم در سه پایه بیست هست ایا با در نظر گروفتن معدلم ر نوبت دوم نهم بالای ۱۹.۵ میتوانم وارد رشته انسانی بشوم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

   با سلام.نمرات لازم برای شرکت در رشته انسانی را دارا هستید ولی موارد دیگر نیز بر انتخاب رشته شما تاثیر میگذارند.

   • فرهاد
    ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۴

    سلام،مشاور مدرسه بهم گفت که نمرات نوبت دوم سال های هفتم و هشتم ضریب یک و نوبت دوم نهم ضریب ۳ میخوره،و در سال نهم نمره ورقه حساب میشه و مستمر تاثیری نداره .آیا این درسته

 166. دانش آموز
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام برای رشته انسانی حداقل نمره معدل نهم چقدر باید باشه
  ؟؟
  و نمره نوبت اول رو میشه در نوبت دوم جبران کرد؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸

   عملکرد تحصیلی که شامل نمرات درسی می شود ( سی و پنج امتیاز ) که شامل
   در درس ادبیات فارسی 14 ، مطالعات اجتماعی 13 و عربی 12 کسب گردد .
   مجموع سه نمره کسب شده در درس های عربی ، مطالعات اجتماعی و زبان و ادبیات فارسی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد علاوه بر معدل موارد دیگری هم در قبولی شما تاثیر گذار است

   • دانش اموز
    ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۴

    سلام
    من کلاس هفتم ترم ۲ ریاضی ۱۷ گرفتم و علوم ۱۹ معدل کل ۱۹.۱۴
    برای کلاس هشتم ترم ۲ ریاضی ۱۵ گرفتم و علوم ۲۰ معدل کل۱۹.۱۴
    و برای نهم ترم ۱ ریاضی ۱۹ و علوم ۱۸ معدل کل ۱۹.۱۴
    اگر بخوام برم رشته تجربی با همین نمرات و البته نمرات خرداد ماه آیا قبولی هم دارم ؟؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

     سلام وقت بخیربرای ورود به رشته تجربی نمرات دروس ریاضی و علوم مد نظر هستش که نمرات شما حدنصاب کافی رو دارند برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • محسن
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵

   آیا فقط علوم و ریاضی مهمه؟ درس های دیگه مهمنیست؟

   • کارشناس ارشد
    ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۳

    سلام . هر درس برای انتخاب رشته ضریب مشخصی برای خود دارد . هر درس حائز اهمیت است برای انتخاب رشته

 167. دانش آموز‌
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۵

  سلام نمره تکوینی ونوبت اول ودوم درکارنامه پایه نهم چگونه محاسبه میشود؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

   مستمر ضریب 1 نوبت اول 2 و نوبت دوم 4 است و عوامل دیگری در قبولی شما تاثیر گذار هستند

 168. دانش آموز
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۷

  سلام خسته نباشید نمرات کارنامه تکوینی ونمره نوبت اول ودوم چگونه محاسبه میشه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۹

   مستر ضریب 1 نوبت اول ضریب 2 و نوبت دوم ضریب 4

  • دانش آموز نهم
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقتتون بخیر خسته نباشید🌹
   هفتم: عربی:۲۰_اجتماعی:۲۰_فارسی:۱۸ و معدلم: ۱۸/۸۶
   هشتم: عربی:۱۹_اجتماعی:۱۶_فارسی:۱۶ و معدلم۱۶/۵
   نهم هم در ترم اول: عربی:۱۷_اجتماعی:۱۴_فارسی:۱۷ و معدلم:۱۷
   به نظرتون میتونم برم رشته انسانی؟!؟
   ممنون میشم جواب بدید🙏

   • کارشناس ارشد
    ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

    سلام وقت بخیر
    برای بررسی و محاسبه نمرات برای انتخاب رشته باید نمرات نهایی نهم شما مشخص شود .با توجه به شرایطی که اعلام کردید احتمالا امکان انتخاب رشته انسانی را خواهید داشت .

 169. دانش آموز
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام نمرات کارنامه تکوینی ونمره نوبت اول ودوم چگونه محاسبه میشه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

   مستمر ضریب 1 نوبت اول ضریب 2 و نوبت دوم ضریب 4

 170. صالح
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام من پایه نهم هستم من امتحان نوبت اول خراب کردم آیا واسه رشته تجربی میتوانم در نوبت دوم جبران کنم

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳

   با سلام.بستگی و نمرات سال های قبل و ترم دوم شما و امتیازات کسب شده دیگر است.

 171. رامین
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

  یعنی با این نمره ها نمی تونم رشته تجربی بردارم

 172. رامین
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

  سلام خسته نباشید
  من ریاضی در هفتم و هشتم و نوبت اول نهم 20 بوده و علوم هفتم 18 هشتم 17 و نهم هم 17 اگه نوبت دوم هم نمراتم هینطور باشه شانس قبولی دارم برای رشته تجربی

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام . در نوبت دوم باید تلاش کنید تا نمره 18 به بالا در درس علوم کسب کنید . شانس شما بیشتر میشود برای هدایت تحصیلی در رشته تجربی

   • انیتا
    ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳

    سلام من هفتم رو معدل شدم ١٨.٧٩ و در علوم متاسفانه ١٧ شدم اما هشتم معدل ک ١٩.٩٢ و نهم ١٩.٥ شرایط پذیرش در تیزهوشان رو دارم?

    • کارشناس ارشد
     ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۴

     معدل نوبت دوم هشتم باید بالای 19 شود و اشتغال بخه تحصیل باید داتشه باشید

  • رامین
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

   لطفا برام حساب کنید

  • رامین
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   .

 173. Amanj
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۵

  سلام ببخشید
  برای تعیین رشته یعنی توی کارنامه نمره توی برگه رو حساب می‌کنن؟یا جمع تکوینی و پایانی رو؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۶

   نمرات با ضریب سه ساله و عوامل دیگری در انتخاب رشته دخیل هستند

 174. طاها پیدائی
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۰

  با سلام میگین تو انتخاب رشته نگران نوبت دوم حساب میشه من میخواستم بدون تو بخش نوبت دوم پایانی حساب میشه یا خود نوبت دوم که نوشته یا سالانه خرداد ؟؟؟؟؟؟!!!!!!

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام
   نظر مشاور هدایت تحصیلی شما اهمیت دارد

 175. رها
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷

  سلام من یک سوالی داشتم درمورد هدایت تحصیلی برای معدل گیری که تعیین میکنه ما چه رشته ای رو میتونیم انتخاب کنیم درپایه نهم قسمت نمرات پایانی کارنامه محاسبه میشه یا قسمت نوبت دوم محاسبه میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سوال خود را واضح تر بیان کنید.

   • رها
    ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۸

    منظورم این هست که برای ((انتخاب رشته)) درآخر سال نهم از نمرات برگه محاسبه میشه یا از نوبت دوم که تمامی فعالیت های ترم دوم هست؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴

     سلام وقت بخیر برای تاثیر معدل معدل نهایی مد نظر هستش بیشتر برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 176. شریفی
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۴

  سلام بنده نمره ریاضی هفتم ۱۸وهشتم۱۴
  علوم هفتم ۱۴و هشتم ۱۷
  میخواهم تجربی بردارم باید نمرات نهم تقریبا چقدر باشد تا بتوانم?

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام
   به نظر مشاور هدایت تحصیلی شما ارتباط دارد

 177. محمد
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸

  سلام نمرات نوبت اول و مستر هفتم و هشتم در رشته تجربی حساب میشه یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   بله.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حد نصاب های لازم برای رشته تجربی تماس بگیرید

 178. yayaasasau@gmail.com
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۹

  سلام نمره نوبت اول پایه نهم بر انتخاب رشته حساب می شود یا نوبت دوم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر
   مجموع نمرات هر سه پایه

 179. Shaki
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱

  سلام خسته نباشید من معدل نوبت دوم هفتمم شد ۱۹.۳۶ معدل نوبت دوم هشتمم شد ۱۹.۳۶ ولی نهم ترم اول ۱۶.۵۰ گرفتم برای رشته ریاضی دونبت دوم باید معدلم چقدر باشه که بتونم برم رشته ریاضی؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حد نصاب های لازم برای شرکت در رشته ریاضی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 180. Mona
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام وقت بخیر
  من هفتم ترم اول:۱۹.۸۶
  ترم دوم ۱۹.۹۰
  هشتم ترم اول:۱۶
  ترم دوم ۱۶.۰۸
  نهم همین چند روز پیش امتحان دادیم نوبت اول
  ریاضی شدم ۱۵ مستمر هم ریاضی ۱۴
  علوم هم مستمر شدم ۱۷ نوبا اول ۱۸
  خیلی دارم‌میخونم برای پایانی
  بنظرتون میتونم برم تجربی
  تروخدا جواب بدید ذهنم خیلی درگیرهههههههه

  • کارشناس ارشد
   ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت بخیر
   برای مشخص شدن شرایط انتخاب رشته شما باید نمرات نهایی نهم مشخص شود .

 181. علی اصغر
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

  سلام
  من معدل پایانی هفتم و هشتمم ۲۰ شد
  الان نوبت اول ریاضی ۲۰ و علوم ۱۹.۵ شدم اگه با همین روند پیش برم میتونم به رشته علوم تجربی برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام
   بله

 182. امیر محمد
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲

  سلام من معدل نمره هفتمم ۱۹,۱۹ شد و هشتمم ۱۹,۲۹ ولی نهم نوبت اول رو خیلی خراب کردم اگر نمرات مستمر نوبت دومم و نوبت دومم ۲۰ و ۱۹ باشه میتونم برم رشته ریاضی فیزیک؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط انتخاب رشته باید نمرات نهایی نهم شما مشخص شود. با توجه به شرایطی که اعلام کردید منعی برای ادامه تحصیل در رشته ریاضی وجود ندارد .

 183. Mk
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸

  سلام من ریاضی نوبت اول هفتم ۲۰ و علوم ۱۸ نوبت دوم هم رباضی ۲۰ علوم ۱۹ شدم هشتم هم نوبت اول ۱۵ هردو ایا نوبت های بعدی رو نمره خوب بیارم میتونم برم تجربی؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۸

   سلام وقت بخیر برای ورود به رشت هتجربی نمرات علوم وریاضی مد نظر هستش که با توجه به نمرات شما بله اگر نوبت دوم خوب بشه نمرات امکان ورودتون هست برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 184. 𝓩𝓪𝓱𝓻𝓪 𝓳𝓪𝓶𝓪𝓵𝓲1385
  ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۱

  سلام خسته نباشید من ریاضی وعلومم از ۱۵ به پایین نیس
  امسال نهمم تابستان انتخاب رشته میکنم علاقه زیادی به تجربی دارم.خانواده مخالفتی نکردن
  خیلی استرس دارم از وقتی امدم نهم هرشب کابوس میبینم برگه هدایت تحصیلی

  جلومه همه هاشور خردن
  میترسم تجربی هاشور خورده بشه
  من مغرورم غرورم اجازه نمیده درمورد درس با کسی صحبت کنم
  لطفا محو راهنمایی کنید.
  من معدل پایه هفتم ترم ۱ ۱۸.۸۰ شد
  ترم ۲ ۱۹.۵
  هشتم ترم ۱ ۱۹
  ترم ۲ ۱۹.۴۵
  کارنامه ماهیانه نهمم شد ۱۸
  ریاضی ۱۶ بود علوم ۱۷
  خیلی اضطراب دارم تجربی نیارم
  خانواده گفتن رشته تجربی برو

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام .میانگین نمرات

   • کوثر
    ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

    سلام من در پایه هفتم معدل کل :۱۹.۳۶ علوم :۱۶.۵ ریاضی:۱۹
    هشتم:۲۰ شدم علوم:۲۰ ریاضی :۲۰
    نهم:اگه ۱۹ و خورده ای باشه و نمره های علوم ریاضی بالای ۱۸ باشه به رشته تجربی میرم؟

    • bagheri
     ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸

     با سلام معدل لازم برایر شته تجربی کسب نمره حداقل 14 در درس علوم تجربی و کسب نمره حداقل 13 در درس ریاضی
     نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
     مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
     مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با درنظر گرفتن ضریب حداقل 252 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته ی تجربی شود و به عوامل دیگری در این قبولی تاثیرگذار است

 185. زهرا
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۹

  سلام خسته نباشید من ریاضی وعلومم از ۱۵ به پایین نیس
  امسال نهمم تابستان انتخاب رشته میکنم علاقه زیادی به تجربی دارم.خانواده مخالفتی نکردن
  خیلی استرس دارم از وقتی امدم نهم هرشب کابوس میبینم برگه هدایت تحصیلی

  جلومه همه هاشور خردن
  میترسم تجربی هاشور خورده بشه
  من مغرورم غرورم اجازه نمیده درمورد درس با کسی صحبت کنم
  لطفا محو راهنمایی کنید.
  من معدل پایه هفتم ترم ۱ ۱۸.۸۰ شد
  ترم ۲ ۱۹.۵
  هشتم ترم ۱ ۱۹
  ترم ۲ ۱۹.۴۵
  کارنامه ماهیانه نهمم شد ۱۸
  ریاضی ۱۶ بود علوم ۱۷
  خیلی اضطراب دارم تجربی نیارم
  خانواده گفتن رشته تجربی

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۵

   سلام شمابه مشاوره وبرنامه ریزی احتیاج داریدتماس بگیریدایران تحصیل راهنماییتون میکنند

   • زهرا
    ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۳

    ممنون

 186. .
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

  سلام
  من نمره کل هفتم ۱۹.۷۴ شدم و هشتم ۱۹.۶۴ ولی فکر می کنم نهم ۱۹.۸۶ بشم با این حساب در گروه الف تجربی قرار می گرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته در پایه دهم بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی با فرمول خاصی تعیین می شود.در صورتی که حداقل نمره را کسب کنید میتوانید وارد آن رشته شوید.

 187. امیر
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام نوبت دوم چند درصد موثر تر هست داخل انتخاب رشته ؟
  برای انتخاب رشته ، به نمرات نوبت اول هم‌ نگاهی میشه ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۷

   سلام پنجاه درصدبله

 188. امیر
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۰

  سلام من رشته ریاضی فیزیک رو میخاستم برم . نمرات هفتم و هشتمم بالای 17 بودند ، اما داخل نوبت اول نهم زیر 15 گرفتم .
  امتحانات نوبت دوم موثر تر هست یا نوبت اول برای انتخاب رشته ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۷

   سلام جفتش برای نهم

 189. زهرا
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۷

  لطفاا منوو راهنمایی کنید.

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۹

   سلام
   وقت بخیر
   لطفا جهت اطلاع از نحوه ی محاسبه ی نمرات برای انتخاب رشته متن را کامل مطالعه نمایید.

 190. زهرا
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

  سلام خسته نباشید من ریاضی وعلومم از ۱۵ به پایین نیس
  امسال نهمم تابستان انتخاب رشته میکنم علاقه زیادی به تجربی دارم.خانواده مخالفتی نکردن
  خیلی استرس دارم از وقتی امدم نهم هرشب کابوس میبینم برگه هدایت تحصیلی

  جلومه همه هاشور خردن
  میترسم تجربی هاشور خورده بشه
  من مغرورم غرورم اجازه نمیده درمورد درس با کسی صحبت کنم
  لطفا محو راهنمایی کنید.
  من معدل پایه هفتم ترم ۱ ۱۸.۸۰ شد
  ترم ۲ ۱۹.۵
  هشتم ترم ۱ ۱۹
  ترم ۲ ۱۹.۴۵
  کارنامه ماهیانه نهمم شد ۱۸
  ریاضی ۱۶ بود علوم ۱۷
  خیلی اضطراب دارم تجربی نیارم
  خانواده گفتن رشته تجربی قبول شی میریم خارج

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۶

   سلام
   علاوه بر نمره های متوسطه اول نطر مشاور هدایت تحصیلی شما اهمیت زیادی داره

 191. زهرا
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

  سلام خسته نباشید من ریاضی وعلومم از ۱۵ به پایین نیس
  امسال نهمم تابستان انتخاب رشته میکنم علاقه زیادی به تجربی دارم.خانواده مخالفتی نکردن
  خیلی استرس دارم از وقتی امدم نهم هرشب کابوس میبینم برگه هدایت تحصیلی
  جلومه همه هاشور خردن
  میترسم تجربی هاشور خورده بشه
  من مغرورم غرورم اجازه نمیده درمورد درس با کسی صحبت کنم
  لطفا محو راهنمایی کنید.
  من معدل پایه هفتم ترم ۱ ۱۸.۸۰ شد
  ترم ۲ ۱۹.۵
  هشتم ترم ۱ ۱۹
  ترم ۲ ۱۹.۴۵
  کارنامه ماهیانه نهمم شد ۱۸
  ریاضی ۱۶ بود علوم ۱۷
  خیلی اضطراب دارم تجربی نیارم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۵

   سلام
   علاوه بر نمره هایی که کسب کردین برای انتخاب رشته نظر مشاور هدایت تحصیلی شما اهمیت زیادی داره

 192. ماهان
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱

  سلام برای رشته ریاضی نمره نوبت اول تاثیر گذار هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸

   سلام بله

   • ماهان
    ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

    من امتحانات نوبت اول رو خراب کردم میتونم توی نوبت دوم جبران کنم میخوام رشته ریاضی برم

    • کارشناس ارشد
     ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

     سلام .بله

 193. ثنا
  ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام خسته نباشید تو امتحان رغبت و توانایی پایه نهم من فقط گزینه های ۱و۵ رو زدم نمره ی مشاوره کم میشه توروخدا جواب بدیددددد؟؟؟معلم مشاوره ما گفته بود یکی از دانش آموزان فقط ۵ رو زده بود نمره کم گرفته بودد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

   سلام .بله نمره کم میشود

 194. ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

  سلام وقتتون بخیر.
  گفتید نمرات پایه هفتم و هشتم با ضریب یک و نهم ضریب سه در انتخاب رشته تاثیر دارند، فقط نمرات پایانی ترم دوم؟ با میانگین نمرات مستمری و پایانی هر دو ترم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام. نوبت دوم مهم است

 195. mojtba
  ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

  سلام
  من کلاس نهم هستم سال اول یعنی هفتم ینده معدل16را كسب کرده ام ؤهشتم 18ایا من امثال یعنی نهم مدل 15را کسب کنم ایا میتوانم زشته انسانی را بردارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

   سلام وقت بخیر
   برای انتحاب واحد حداقل معدل عدد14 میباشد
   وباید در3درس نمرات خوبی کسب کرده باشید
   وضریب درسها در 3سال تحصیلی شما چک میشود

 196. Nazi
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳

  بدون ضریب علوم ۵۳ و ریاضی ۴۹
  میانگین سه سال علوم ۱۸و ۴صدم و ریاضی ۱۶

 197. Nazi
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۶

  سلام من کلاس هفتم نوبت دوم ریاضی ۱۶ و علوم ۱۴ و معدل کل ۱۷و نیم .
  هشتم علوم ۲۰و ریاضی ۱۶ و معدل کل ۱۸و نیم.
  اگه نهم ریاضی ۱۷ و علوم ۲۰ و معدل کل ۱۹ونیم باشه تجربی میارم؟
  و با این نمرات در هدایت تحصیلی عملکرد درسی از ۳۵
  حداقل ۲۸ یا ۳۵ میشم؟

  لطفاً جواب بدین ممنون

  • Nazi
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۹

   بدون ضریب علوم ۵۳ و ریاضی ۴۹
   میانگین سه سال علوم ۱۸و ۴صدم و ریاضی ۱۶

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸

   سلام .35

 198. محسن
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۱

  سلام
  آیا نمرات نوبت اول در انتخاب رشته تجربی تاثیری داره؟
  لطفا لطفا جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۵

   سلام. 20 درصد

   • سپهر پیری
    ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۴

    سلام، من امسال نهم هستم
    معدل کل پایه هفتم 19.45 شدم
    علوم هفتم:18
    ریاضی هفتم:17
    معدل کل پایه هشتم شدم 19.19
    علوم هشتم:18
    ریاضی هشتم:18
    یه سوال داشتم، اینکه امتحانات نوبت اول روی تایین رشته و ثبت نام در مدارس تاثیر داره یا خیر، ولی خب قطعا معدل کل پایان خرداد مهم تر از نوبت اول هست

    و الان کم کم دارم کارنامه نوبت اول رو میگیرم ریاضی رو فکر نکنم خیلی جالب شده باشم ولی علوم بد نبود
    مشاوره هم گفت معدل من به 19 نرسیده و من خیلی ناراحتم از این موضوع

    خواستم بگم اگه نوبت دوم امتحانات نهایی بیشتر بخونم شانس قبولی برای رشته تجربی دارم؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۹

     سلام . 80 درصد نوبت دوم تاثیرگذار است

 199. محمد مهدی
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۶

  سلام خسته نباشید
  معذرت من ترم اول نمرات ریاض و علومم بالا نبودش اگر ترم دوم بالا باشه رشته ریاضی و میتونم بیارم بعد یه سوال دیگم داشتم توی انتخواب رشته نمرات خرداد فقت حساب میشه یا نمرات دی هم حساب میشن لطفا جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۵

   سلام . ترم دوم تاثیر بیشتری دارد

 200. SALI
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام برای انتخاب رشته در پایه نهم معدل نوبت اول مهم است یا نوبت دوم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۳

   سلام. معدل نوبت دوم

 201. حمیدرضا
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام ببخشید من معدل نوبت اولم صفر شده چه ججوری محاسبه میشه نوبت دوم کلاس نهمم

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۴

   سلام .نوبت دوم ضرب در 6

 202. behnam
  ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۹

  سلام من میخوام برم تربیت بدنی ایا نمرات نوبت اول نهم تاثیر داره و رشته تربی بدنی از چند نمره قبولی

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۶

   سلام
   نظر مشاور هدایت تحصیلی شما اهمیت دارد

 203. دانش اموز
  ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۸

  سلام وقت بخیر
  من در هفتم و هشتم نمرات ریاضی و علوم را در نوبت دوم هر دو سال ۲۰ گرفتم .
  الان نهم هستم چه نمره ای لازم دارم تا وارد علوم تجربی بشم مثلا باید بالای چند بگیرم امسال؟
  اگه جواب بدید ممنون میشم🌷

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر برای ورود به علوم تجربی باید نمرع علوم و ریاضیتون بالا باشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 204. شیرموز کوکی:|
  ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام وقت بخیر.من معدل هفتم و هشتمم ۲۰ شده و در این دوسال همه ی امتحانات علوم و ریاضی رو ۲۰ شدم.
  ولی امسال نمره های ریاضی و علومم چندان خوب نشده اگه امسال معدل کل من ۱۵ بیاد میتونم رشته تجربی بردارم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۰

   سلام وقت بخیر برای ورود به رشته تجربی سعی کنید امتحانات پابان ترم خرداد ماه رو خوب برگزار کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

  • امیررضا بشارتی
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۴

   سلام خسته نباشی.
   بنده در سال هفتم نمره ریاضی ۱۶ شدم و علوم ۱۳
   و در سال هشتم ریاضی و علوم رو ۲۰ شدم.
   و در سال نهم ریاضی ۱۷ و علوم ۱۹ معدلمم شد ۱۹.۲۵
   آیا میتونم رشته ریاضی فیزیک رو بردارم با اینکه هفتم خراب کردم
   ممنون میشم اگه راهنمایی کنید؟؟؟؟

   • bagheri
    ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

    با سلام روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته نمره ریاضی 14 و نمره علوم تجربی 13 باشد .
    نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم با ضریب یک و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
    مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد .
    مجموع نمرات کسب شده در سال هفتم و هشتم و نهم در دروسی که با رشته ی تجربی مرتبط هستند با درنظر گرفتن ضریب حداقل 252 باشد به عبارت دیگر معدل دانش اموز حداقل 14 باشد تا بتواند وارد رشته ی ریاضی شود عوامل دیگری در این قبولی تاثیر دارد

 205. Nazi
  ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۱

  سلام من کلاس هفتم ریاضی نوبت دوم ۱۶ شدم علوم ۱۴ . هشتم ریاضی ۱۲ علوم ۱۸ . نهم ریاضی ۱۵ و علوم ۱۹
  میانگین سه سال علوم ۱۷ شدم ریاضی ۱۳
  تجربی میارم ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام وقت به خیر
   انتخاب رشته و هدایت تحصیلی بر اساس فرمولی از طرف آموزش و پرورش تعیین می شود.میانگین نمرات سه سال متوسطه دوره اول دروس تخصصی هر رشته برای ورود به آن رشته حائز اهمیت است.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 206. A.A
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

  سلام من کلاس نهم هستم.
  معدل کل هفتمم شده 19,90 و ریاضی خرداد 20 و علوم هم خرداد 20.
  هشتم علوم خرداد 20 و ریاضی خرداد 17
  نهم کارنامه ندادن. لطفا محاسبه کنید برام.
  تا الان اوکی بوده؟ و اینکه کل نمرات ریاضی و علوم در کارنامه محاسبه میشن یا فقط پایانی نوبت دوم ( نمره امتحانات نهایی )؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳

   سلام وقت بخیر
   برای محاسبه نمرات برای انتخاب رشته باید نمرات نهایی شما مشخص شود.

 207. aydysghzaly@gmail.com
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۶

  سلام خدمت شما
  ببخشید ریاضی تاثیری هم روی رشته انسانی داره یا نه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام وقت بخیر دروس تخصصی ملاک هستند

 208. نعمت
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام من نمره های ماهیانه پایه نهمم کم شدش میخواستم بدونم ت تعیین رشته تجربی تاثیر داره

  • کارشناس ارشد
   ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام وقت بخیر نه مشکلی نیست ولی سعی کنید برای باقی سال کم نشه برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 209. نـادیا:)
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۰

  برای رشته تجربی آیا تاثیر داره امتحانات مستمر نوبت اول نهم؟و اینکه معدل پایانی سه سال ضرب میشه یا معدل درس های ریاضی و علوم و زبان یا اینکه هر کدوم جدا محاسبه میشن ضرب میشن و اینا؟اگر معدل درنظر گرفته میشه فقط نوبت دوم هر سال امتحانات پایانی هست یا امتحانات به اضافه مستمر؟:)♥️

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت به خیر
   انتخاب رشته و هدایت تحصیلی برای پایه دهم میانگین نمرات سه سال متوسطه دوره اول انجام می شود.
   برای بررسی میانگین نمرات با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 210. من
  ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام من
  کارنامه هفتمترم یک ۱۹/۰۷ ترم دوم ۱۹/۲۹
  کارنامه هشتم ترم یک ۱۹/۵۰ترم دوم ترم۱۹/۳۶
  کارنامه امسال که نهم هستم فعلا مشخص نیست
  البته ریاضی سال هفتم ترم دوم ۱۹هشتم ۱۹
  علوم هفتم ترم دوم ۱۸علوم هشتم ۱۸
  با این حال احتمال میدم که ریاضی نوزده الی بیست علوم نوزده بیارم در ترم اول نهم
  میتونم در گروه الف تجربی قرار بگیرم ؟من در منطقه سه هستم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام وقت به خیر
   انتخاب رشته و هدایت تحصیلی بر اساس میانگین نمرات سه ساله متوسطه دوره اول انجام می شود.
   برای بررسی شرایط بامشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 211. غزل
  ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۹

  سلام میشه بگید که برای ورود به رشته تجربی، نمرهه های مستمر نوبت اول پایه نهم تاثیر داره یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

   سلام وقت بخیر بله تاثیر گذاره برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 212. ساغر
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۳

  سلام من الان پایه نهم هستم برای انتخاب رشته حسابداری نمرات نوبت اول هم تاثیر داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقتتون بخیر خیر نمرات ترم دوم سه سال دوره ی متوسطه اول تاثیر دارد

 213. صادق
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۱

  سلام نمره سال هفتم هم تاثیر داره ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵

   سلام وقتتون بخیر بر اساس رشته انتخابی نمرات سه سال شما در دوره متوسطه اول در نظر گرفته می شود جهت مشاوره بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 214. فاطمه
  ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۱

  سلام من می خواستم برم رشته ریاضی
  ریاضی هفتم نوبت دوم رو شدم۱۷
  وریاضیه هشتم نوبت دوم شدم۱۹
  علم هفتم ۱۸.۵
  علم هشتم ۱۹
  ونهم روهنوزتموم نکردم
  ایابرای ریاضی مجاز هستم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴

   سلام و درود با توجه به نمراتی که اعلام کردید شانس قبولی در رشته ریاضی را دارید . اما مشروط بر اینکه نمرات سال نهم هم بالا باشد تا برای انتخاب رشته به مشکلی بر نخورید. همچنین برای محاسبه دقیق نمرات برای انتخاب رشته نیاز هست تمام نمراتتون مشخص باشد.

 215. محمد مهدی
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام میخواستم بدونم که نمرات نوبت اول تاثیری در انتخاب رشته داره ؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت بخیر تاثیر نمره نوبت اول در چه انتخاب رشته ای منظور شما است دوست عزیز ؟

   • نـادیا:)
    ۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۰

    برای رشته تجربی آیا تاثیر داره امتحانات مستمر نوبت اول نهم؟و اینکه معدل پایانی سه سال ضرب میشه یا معدل درس های ریاضی و علوم و زبان یا اینکه هر کدوم جدا محاسبه میشن ضرب میشن و اینا؟اگر معدل درنظر گرفته میشه فقط نوبت دوم هر سال امتحانات پایانی هست یا امتحانات به اضافه مستمر؟:)♥️

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

     سلام وقت به خیر
     انتخاب رشته و هدایت تحصیلی بر اساس میانگین نمرات سه سال متوسطه دوره اول انجام می شود.
     برای بررسی میانگین نمرات با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 216. علی
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۶

  سلام من نمره ریاضی
  هفتم ۱۹
  هشتم ۱۸
  نهم هنوز تموم نکردم
  با این نمرات میتونم ریاضی برم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸

   سلام .بله

 217. 𝓂𝒶𝑒𝒹𝑒𝒽 m
  ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۹

  سلام من ریاضی هفتم ترم اخر۱۹علوم۱۸
  هشتم ترم اخر هردو۱۸شدم
  نهمم ندادم
  تا الان برای ریاضی مجاز هستم؟لطفاااا بگید

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۹

   سلام
   نظر مشاور هدابت تحصیلی شما اهمیت دارد
   با مشاور هدایت تحصیلی مدرسه میتونید صحبت کنید

 218. دخی بد
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲

  سلام من
  ریاضی علوم هفتم رو ترم اخر هردو رو۱۹ شدم

  کلاش هشتم ترم اخر ریاضی و علوم رو ۱۸
  شدم کلاس نهمم که فعلا ندادم
  تا الان برای ریلضی مجازم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

   سلام وقت به خیر
   روش محاسبه نمرات انتخاب رشته محاسبه میانگین نمرات سه سال متوسطه دوره اول شماست.
   برای مشاوره بیشتر در این زمینه با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 219. نگینه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۶

  سلام
  نمراتم حصاب کردم اگر امسال نهم ریاضی نمره ۱۷ بیارم ریاضی
  جمع سه سال میشه ۱۶

  علوم هم اگر ۱۸ بیارم امسال جمع سه سال میشه ۱۶

  میتونم تجربی بیارم لطفا پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

   سلام
   نظر مشاور هدایت تحصیلی مدرسه اهمیت داره
   برای مدارس غیر انتفاعی مشکلی ندارید ولی برای مدارس دولتی باید با مشاور هدایت تحصیلی مدرستون صحبت کنید

   • نگینه
    ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۵

    یعنی این نمراتو بیارم تجربی قبول میشم ؟؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

     سلام .بله

 220. پرواز
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام‌ من پایه نهم هستم
  علوم هفتم نوبت اول۱۴ و نوبت دوم۱۸
  علوم هشتم نوبت اول۱۸ و۱۸
  علوم نهم ۱۸و ۱۹
  ریاضی هفتم نوبت اول ۱۲ و نوبت دوم ۱۷
  ریاضی هشتم نوبت اول ۲۰ و نوبت دوم ۲۰
  ریاضی نهم ۱۶
  معدل هفتم ۱۸ و نیم
  معدل هشتم ۱۹و۲۷
  معدل نهم ۱۹و۲۱
  خواستم بدونم میتونم برم رشته تجربی
  ممنون میشم پاسخ بدهید تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳

   سلام وقت بخیر.جهت اطلاع دقیق از روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته با ما تماس بگیرید.

 221. ناشناس
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۲

  سلام وقت بخیر من هفتم هستم لطفا یه راهی پیشنهاد کنین که از همین اول سال تمامی نمرارتم عالی بشه

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقتتون بخیر جهت مشاوره با مرگز ما تماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقتتون بخیر جهت مشاوره با مرکز تماس بگیرید

 222. Fati
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۶

  سلام
  سال هشتم علوم تجربی (۱۳)و ریاضی هم (۱۳)میشه برم تجربی؟ !
  البته سال نهم میخام تمرکز روی علوم و ریاضی چون علاقم زیاده ولی خب پارسال چیزی نخوندم و نمرم بد شد امسال میخام جبران کنم .
  مثلا اگه نمره ی ریاضی و تجربیم ۱۷ شه میتونم برم رشته تجربی ؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام وقت به خیر
   فرم هدایت تحصیلی بر اساس میانگین نمرات سه سال شما تعیین می شود.برای بالا بردن نمرات سال نهم تمام تلاشت را انجام بده تا به نتیجه برسی.

 223. MAHTAB
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۹

  سلام خسته نباشید
  من سال هشتم فارسی (۱۳)
  عربی (۱۹)
  زبان خارجه (۱۵)
  مطالعات اجتماعی (۱۹)

  میتونم برم رشته ی انسانی البته میخام امسال درس ادبیات و زبان انگلیسیمو بالا ببرم
  میشه؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت به خیر
   فرم هدایت تحصیلی بر اساس میانگین نمرات سه سال شما تعیین می شود.اگر نمرات سال نهم خود را بالا ببرید به احتمال زیاد مشکلی از جهت ورود به رشته انسانی ندارید.

 224. Fati
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام.من علاقم به رشته ی تجربی بالاس میدونم که خیلی از افراد به رشته تجربی علاقه دارن و آوردن رشته تجربی سخته.
  من علوم و ریاضی سال هشتمم شد ۱۳ امسال یعنی نهم اگه ۱۷ بگیرم علوم و ریاضی امیدی واسه آوردن رشته ی تجربی دارم ؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام
   میانگین نمرات ریاضی و علوم شما در سه سال باید بالای 16 باشد

 225. دهمی
  ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۴

  سلام
  نمره های خرداد
  ریاضی هفتم: ۱۷
  هشتم: ۱۸
  نهم: ۱۷
  نمره های خرداد
  علوم هفتم : ۱۶
  هشتم: ۱۷
  نهم: ۱۹
  میتونم تجربی برم؟؟؟؟؟!!!!!😨😨

  • کارشناس ارشد
   ۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۴

   سلام بر اساس معدل 3 سال شما محاسبه می شود

 226. احمد
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۳

  سلام خسته نباشید
  ترم اول پایه هفتم ریاضی ۱۶ گرفتم و در ترم دوم پایه هفتم ( خرداد ماه ) ۱۷ گرفتم. ترم اول پایه هفتم علوم ۱۹ گرفتم و در ترم دوم پایه هفتم ( خرداد ماه ) ۲۰ گرفتم.
  معدل ترم اول پایه هفتم من ۱۹/۲۱ صدم بود و ترم دوم ( خرداد ماه ) ۱۹/۱۴ صدم بود.
  حالا بهم بگید که اگه در پایه هشتم درس علوم ( در ترم اول و دوم) و ریاضی(در ترم اول و دوم ) و معدل ترم اول و دوم پایه هشتم و نهم را نمره ۲۰ کسب کنم آیا می توانم رشته تجربی کسب کنم و به رشته تجربی برم؟؟؟
  لطفا حتما برام محاسبه کنید و میانگین نمرات این دوتا درس را هم بهم بگید.

 227. ع
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۶

  هفتم ریاضی 11 علوم 11
  هشتم ریاضی 10 علوم 12
  نهم ریاضی 20 علوم 20
  چه رشته هایی میارم

 228. صداقت
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۱

  سلام من ادبیات هفتم 20و هشتم 20 و نهم 18 شدم و مطالعات هفتم16 و هشتم20 و نهم 17 شدم و عربی هفتم 19 و هشتم 18 و نهم 19 شدم اما هدایت تحصیلی رشته انسانی ب و تراز 72 دادن به نظرتون درست محاسبه شده؟؟
  و من با این تراز میتونم انسانی تو دبیرستان دولتی برم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقتتون بخیر.
   برای درخواست هدایت تحصیلی مجدد حتما از طریق مدرسه درخواستتون رو ثبت کنید.
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره روش محاسبه نمرات برای انتخاب رشته با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمائید.

 229. نارین
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴

  سلام…. لطفاً بهم بگید که نمراتی مه مورد محاسبه قرار می گیره از کدام ستون کارنامه هفتم و هشتم و نهم است

  • moshaverarshad
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام میانگین نمرات خرداد هفتم و هشتم و نهم را در نظر میگیرند و انتخاب رشته انجام میشه

 230. فضانورد
  ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۵

  سلام‌وقتتون بخیر من به علوم و ریاضی اصلا علاقه ندارم اما نمره های علوم وریاضیم خیلی خوب هست یعنی فقط یکبار در علوم:۱۶ گرفتم بقیه ی نمره های علوم و ریاضیم‌بالای ۱۸هست و علاوه بر این شغل موردعلاقه ام تو رشته ی ریاضی و فیزیک هست و باید تو رشته ی ریاضی وفیزیک‌تحصیل کنم به نظرتون میتونم موفق بشم

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸

   سلام اگر علافه به رشته های مهندسی داری ریاضی فیزیک مسیر بهتری هستش ولی سختم هست باید سه سال دبیرستان رو به خوبی پشت سر بگذاری

 231. m
  ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

  ببخشید غیر از فرم هدایت تحصیلی و درس عربی و مطالعات و فارسی برای رشته انسانی چه چیزی مهم و قابل توجه؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام برای انتخاب رشته علوم انسانی نمرات فارسی و عربی در طول سه سال مهمه که میانگین بالای 14 خوبه

 232. رجبی
  ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام خسته نباشید نمره علوم هفتم ۱۶ هشتم ۱۵ نهم ۱۹ نمره ریاضی هفتم ۱۵ هشتم ۱۵ نهم ۱۹ میتونم رشته تجربی رو بردارم لطفاً خودتون حساب کنید و بهم ؟؟؟؟؟جواب بدید لطفاً

  • moshaverarshad
   ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

   • رجبی
    ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۸

    میدونم میخوام شما حساب کنید ببینم میتونم یانه

 233. فضانورد
  ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام‌وقتتون بخیر من تو ترم اول هفتم ریاضی:۱۸ علوم:۱۹ معدل:۱۹.۱۴‌
  تو ترم‌دوم هفتم‌ریاضی و علوم هر دوتا :۲۰ معدل:۱۹.۱۰ تو ترم اول هشتم ریاضی۱۸.۵ علوم:۱۶ معدل:۱۸.۶۴
  تو ترم دوم هشتم علوم:۱۹ ریاضی:۱۸ معدل:۱۹.۲۱ من باید تو ترم اول و دوم نهم باید معدلم‌چندباشه تا بتونم برم رشته ی ریاضی فیزیک ایا من با این نمره ها میتونم برم رشته ی ریاضی و فیزیک؟

  • moshaverarshad
   ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

   سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

 234. فضانورد
  ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشین
  من‌تو ترم‌اول هفتم‌علوم:۱۹ ریاضی :۱۸ معدل:۱۹.۱۴ تو ترم دوم هفتم علوم‌و ریاضی هر دو:۲۰ معدل:۱۹.۱۰ تو ترم اول هشتم ریاضی:۱۸.۵علوم:۱۶ معدل:۱۸.۶۴ تو ترم دوم هشتم علوم:۱۹ ریاضی:۱۸ معدل:۱۹.۲۱ من باید تو ترم اول ودوم نهم باید معدلم و نمره های علوم و ریاضیم باید چند باشه تا بتونم برم رشته ی ریاضی و فیزیک ایا من با این‌نمره ها و معدل میتونم برم رشته ی ریاضی و فیزیک؟
  ممنون

  • moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام
   با توجه به محاسبه نمراتتون در صورتی که نوبت دوم بالای 17 باشه میتونین رشته ریاضی بردارین

 235. کاربر
  ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹

  سلام من هفتم ریاضی ۱۵ هشتم ۱۸ نهم ترم اول بیست و ترم دوم ۱۳ شدم
  علوم هفتم ۱۸ هشتم ۲۰ نهم ۲۰ شدم میشه برام حساب کنید ببینید میتونم برم تجربی یا نه ؟ لطفا برام حساب کنید

  • moshaverarshad
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام کاربر
   با توجه به محاسبه نمراتتون شما رشته تجربی میتونین انتخاب رشته کنید

  • فضانورد
   ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام‌وقتتون بخیر خسته نباشین من تو ترم اول هفتم ریاضی:۱۸ علوم:۱۹ معدل:۱۹.۱۴‌
   تو ترم‌دوم هفتم‌ریاضی و علوم هر دوتا :۲۰ معدل:۱۹.۱۰ تو ترم اول هشتم ریاضی۱۸.۵ علوم:۱۶ معدل:۱۸.۶۴
   تو ترم دوم هشتم علوم:۱۹ ریاضی:۱۸ معدل:۱۹.۲۱ من باید تو ترم اول و دوم نهم باید معدلم‌چندباشه تا بتونم برم رشته ی ریاضی فیزیک ایا من با این نمره ها میتونم برم رشته ی ریاضی و فیزیک؟

   • moshaverarshad
    ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۷

    سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

 236. sarina
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۰

  لطفاً جواب بدید
  لطفاااااااااا

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

   • sarina
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

    سلام من سارینا هستم
    هفتم:
    ریاضی نوبت اول و دوم:۲۰_۲۰
    علوم نوبت اول و دوم:۱۹_۱۸.۲۵
    هشتم:
    ریاضی نوبت اول و دوم:۱۷_۱۸
    علوم نوبت اول و دوم:۱۷_۱۸
    نهم:
    ریاضی نوبت اول و دوم:۱۹_۱۷
    علوم نوبت اول و دوم:۱۹_۱۵
    تجربی قبول میشم؟

    • moshaverarshad
     ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

     سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

   • sarina
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

    ممنون

 237. رجبی
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام
  نمره علوم هفتم۱۶
  هشتم۱۵
  نهم۱۹
  ریاضی هفتم۱۵
  هشتم۱۵
  نهم۱۹شدم
  میتونم رشته تجربی رو بر دارم؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

 238. صبا
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام و خسته نباشید
  من صبا محمدی هستم
  هفتم:
  ریاضی نوبت دوم:۱۸.۲۵
  علوم نوبت دوم:۲۰
  هشتم:
  ریاضی نوبت دوم:۱۸
  علوم نوبت دوم:۱۸
  نهم:
  ریاضی نوبت دوم:۱۱.۷۵
  علوم نوبت دوم:۱۴.۷۵
  به نظرتون با این نمرات رشته تجربی و ریاضی قبول میشم؟؟؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

 239. شایان
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام و عرض ادب خدمت شما من شایان هستم
  معدل کل کلاس هفتم:۱۹.۹۳
  معدل کل کلاس هشتم:۱۹.۰۲
  معدل کل کلاس نهم:۱۹.۰۷
  به نظرتون تجربی قبول میشم؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

 240. گلاله محمدی
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

  سلام وقتتون بخیر
  میشه مال منم محاسبه کنید لطفا….خیی استرس دارم…..
  ممنون میشم…اینم از نمراتم
  هفتم:
  ریاضی نوبت اول و دوم:19_۱۸.۲۵
  علوم نوبت اول و دوم:۲۰_۲۰
  هشتم:
  ریاضی نوبت اول و دوم:۱۷_۱۸
  علوم نوبت اول و دوم:۱۷_۱۸
  نهم:
  ریاضی نوبت اول و دوم:۱۸_۱۱.۷۵
  علوم نوبت اول و دوم:۱۹_۱۴.۷۵
  به نظرتون تجربی و ریاضی قبول میشم؟؟؟؟؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام برای انتخاب رشته تجربی یا ریاضی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

 241. سارینا
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۳

  سلام وقتتون بخیر
  میشه یکم زود جوابمو بدید لطفا
  هفتم:
  ریاضی نوبت اول و دوم:19_۱۸.۲۵
  علوم نوبت اول و دوم:۲۰_۲۰
  هشتم:
  ریاضی نوبت اول و دوم:۱۷_۱۸
  علوم نوبت اول و دوم:۱۷_۱۸
  نهم:
  ریاضی نوبت اول و دوم:۱۸_۱۱.۷۵
  علوم نوبت اول و دوم:۱۹_۱۴.۷۵
  به نظرتون تجربی و ریاضی قبول میشم؟؟؟؟؟؟؟؟
  لطفاً جواب بدید ممنون میشم

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

   سلام برای انتخاب رشته تجربی یا ریاضی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

 242. کاربر
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۷

  سلام من هفتم ریاضی ۱۵ هشتم ۱۸ نهم ترم اول بیست و ترم دوم ۱۳ شدم
  علوم هفتم ۱۸ هشتم ۲۰ نهم ۲۰ شدم میشه برام حساب کنید ببینید میتونم برم تجربی یا نه ؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

 243. کاربر
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۵

  سلام من هفتم ریاضی ۱۵ هشتم ریاضی ۱۸ نهم ترم اول بیست ترم دوم ۱۳ شدم

  علوم هفتم ۱۸ هشتم ۲۰ نهم ۲۰ شدم میشه حساب کنید میتونم برم تجربی یا نه لطفا ااااا بگید

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶

   سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

 244. رجبی
  ۳۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۶

  سلام
  نمره علوم هفتم۱۶
  هشتم۱۵
  نهم۱۹
  ریاضی هفتم۱۵
  هشتم۱۵
  نهم۱۹
  میتونم به رشته تجربی برم؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶

   سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

 245. ...
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۱

  سللم وقتتون بخیر.
  من نمره علوم هفتم 15
  هشتم17
  و نهم 16
  و نمره ریاضی هفتم 17.5
  هشتم 18
  نهم 18.25
  و معدل نوبت دوم هفتم 19.50
  نوبت دوم هشتم 19.07
  نوبت دوم نهم 19.64

  ایا میتونم در رشته تجربی تحصیل کنم؟؟
  و میشه خودتون حساب کنید که ضریب سه سال چقدر میشه؟
  و ایا برای تجربی الف میارم؟

  ممنونم میشم بگید.
  تشکر 🌷🌷

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام چون میانگین سه سال بالای 15 میشه میتونی انتخاب رشته تجربی رو الف بیاری البته ضریب نمره خرداد نهم سه حساب میشه

  • sarina
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸

   سلام من سارینا هستم
   هفتم:
   ریاضی نوبت اول و دوم:۲۰_۲۰
   علوم نوبت اول و دوم:۱۹_۱۸.۲۵
   هشتم:
   ریاضی نوبت اول و دوم:۱۷_۱۸
   علوم نوبت اول و دوم:۱۷_۱۸
   نهم:
   ریاضی نوبت اول و دوم:۱۹_۱۷
   علوم نوبت اول و دوم:۱۹_۱۵
   تجربی قبول میشم؟

   • moshaverarshad
    ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۷

    سلام برای انتخاب رشته تجربی میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال حتما باید بالای15 باشه

 246. ناشناس
  ۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۷

  سلام میخواستم بدونم برای رشته علوم تجربی
  نمره‌کدوم‌ستون‌کارنامه(تکوینی،پایانی،نوبت اول و نوبت دوم) درنظر گرفته میشه؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام برای انتخاب رشته نمرات دروس در کل سه سال مهم هست که میانگینش رو در نظر میگیرن

 247. سینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

  و همچنین معدل ترم اول هفتم ۱۹/۲۱ و ترم دوم ۱۹/۷۹ و در هشتم ترم اول ۱۸/۸۶ و ترم دوم ۱۹/۷۸ حالا شانس قبولی در تیزهوشان رو دارم؟؟؟؟؟؟ و همچنین باید نهم چند باشه تا بتونم ریاضی انتخاب کنم و در تیزهوشان قبول بشم.

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام برای پذیرش در تیزهوشان درصدهای سایر دانش اموزان هم مهم هست .اره با این معدل میتونی انتخاب رشته کنی

 248. سینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام من در هفتم ترم اول ریاضیم ۱۹ و علومم ۱۷ شد و در ترم دوم ریاضی ۲۰ و علوم ۱۹ در هشتم ترم اول ریاضی ۱۷ و علوم ۱۶ در ترم دوم ریاضی ۱۹ و علوم ۲۰ و در نهم باید ریاضی و علومم چند باشه تا بتونم یا ریاضی فیزیک یا تجربی انتخاب کنم آیا شانسش رو دارم؟؟؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام بله با توجه به اینکه میانگین نمرات در طول سه سال بالای 15 شده میتونید انتخاب رشته را انجام دهید

 249. رهام
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۶

  سلام.من ترم یک و دو هفتمم ریاضی و علومم ۲۰ شد ولی در هشتم ترم اول ریاضی ۱۷ و علوم ۱۷ ودرترم دومم علوم ۱۱ و ریاضی ۱۹ و نهمم علوم و ریاضیم ۲۰ شد. آیا شانس تجربی را دارم و آیا در گروه الفم

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله تا حدی شانس دارید ولی نحوه شانس قبولی شما و محاسبه نمرات برای انتخاب رشته بیشتر در هدایت تحصیلی شما مشخص میشود موفق باشید

 250. زهرا
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۵

  سلام من می خوام بره رشته ی تجربی و نمره ی سال هفتم ریاضی ۱۹ سال هشتم ۱۸ سال نهم 17 میانگین میگیرم 17.6 میشه
  و نمره های سال هفتم علوم ۱۱سال هشتم ۲۰ سال نهم ۱۴ میانگین میگیرم 14.6میشه بنظرتون من الفو میتونم بگیرم و برای رشته تجربی ثبت نام کنم
  لطفاً جواب بدید🙏🙏

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلا نه الف نمیشی چون باید میانگین بالای 15 باشه

 251. حمیدرضا
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام نحوه محاسبه نمرات برای انتخاب رشته چطوره … وه یه سوال نمرات سالانه در انتخاب رشته تاثیر داره یا پایانی خرداد ممنون میشم جواب بدین

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام میانگین نمرات خرداد در طول سه سال محاسبه میشه .نمرات خرداد نهم با ضریب سه حساب میشود

 252. حسین
  ۲۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۸

  با سلام و عرض خسته نباشید
  ببخشید برای انتخاب رشته نمره آزمون مهمه ؟؟
  یا نمره آزمون به همراه نمره تکوینی؟؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای چه ازمونی مد نظرتون هست ؟

 253. کوثر ولی زاده
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹

  سلام وقت بخیر
  من علوم سال هفتم ۱۸ سال هشتم ۱۶.۲۵ سال نهم ۱۸
  ریاضی هم هفتم ۱۷.۵ هشتم ۱۸.۵ نهم ۱۸
  به نظرتون می تونم به رشته تجربی بدم
  معدل هفتم ۱۹.۳۶
  هشتم ۱۹.۵۶
  نهم ۱۹.۱۱
  لطفا هرچه سریع تر پاسخ بدید ممنون میشم

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲

   اره میانگین بگیری بالای 15 بشه میتونی برای انتخاب رشته اقدام کنی

 254. کوثر ولی زاده
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷

  سلام وقت بخیر
  من علوم سال هفتم ۱۸ سال هشتم ۱۶.۲۵ سال نهم ۱۸
  ریاضی هم هفتم ۱۷.۵ هشتم ۱۸.۵ نهم ۱۸
  به نظرتون می تونم به رشته تجربی بدم
  لطفا حساب کنین
  معدل هفتم ۱۹.۳۶
  هشتم ۱۹.۵۶
  نهم ۱۹.۱۱

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱

   سلام میانگین دروس در سه سال بالای 15 باشه میتونی برای انتخاب رشته ریاضی و تجربی اقدام کنی

 255. کوثر ولی زاده
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام وقت بخیر
  من علوم سال هفتم ۱۸ سال هشتم ۱۶.۲۵ سال نهم ۱۸
  ریاضی هم هفتم ۱۷.۵ هشتم ۱۸.۵ نهم ۱۸
  به نظرتون می تونم به رشته تجربی بدم
  لطفا حساب کنین

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱

   اره اگه میانگینت در طول سه بالای 15 باشه میتونی برای انتخاب رشته تجربی اقدام کنی

 256. کوثر ولی زاده
  ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

  سلام وقت بخیر
  من علوم سال هفتم ۱۸ سال هشتم ۱۶.۲۵ سال نهم ۱۸
  ریاضی هم هفتم ۱۷.۵ هشتم ۱۸.۵ نهم ۱۸
  به نظرتون می تونم به رشته تجربی بدم

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام اره میتونی برای انتخاب رشته تجربی شانس خوبی داشته باشی

 257. ناشناس
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۴

  سلام وقتتون بخیر
  ریاضی هفتم در ترم اول :۱۸
  در ترم دوم هفتم:۲۰
  علوم در ترم اول هفتم :۱۹
  درترم دوم هفتم:۲۰
  معدل درترم اول هفتم:۱۹،۱۴
  معدل در ترم دوم هفتم:۱۹،۱۰
  ریاضی در ترم اول هشتم:۱۹
  ریاضی در ترم دوم :۱۸
  علوم در ترم اول هشتم:۱۶
  علوم در ترم دوم هشتم:۱۹
  معدل در ترم اول هشتم:۱۸،۶۴
  معدل در ترم دوم هشتم:۱۹،۳۵
  من باید تو ترم اول و دوم نهم باید نمره های علوم و ریاضی و معدلم چند باشه تا بتونم رشته ی ریاضی و فیزیک را انتخاب کنم
  ایا من با این نمره ها چقدر شانس دارم تا برم رشته ی ریاضی و فیزیک
  جواب بدین ممنون میشم

  • moshaverarshad
   ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام چون میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال بالای15 میشه میتونی انتخاب رشته ریاضی و تجربی رو انجام بدی

 258. رضا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

  سلام
  ریاضی هفتم نوبت دوم 16
  ریاضی هشتم نوبت دوم 14
  ریاضی نهم نوبت دوم 13
  علوم هفتم نوبت دوم 16
  علوم هشتم نوبت دوم 14
  علوم نهم نوبت دوم 18
  میتونم برم رشته تجربی؟؟ تورخدا نگید حساب کن اگه بالای 15 شد میتونی اگه میشه شما حساب کنید🙂

  • moshaverarshad
   ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام حساب کردم فقط ریاضی سه سالت کمتر از 14 شد علوم 16 شدی ولی برای انتخاب رشته هر دو مهمه

 259. ناشناس
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۳

  سلام وقتتون بخیر
  من تو ترم اول هفتم نمره علوم۱۹ و ریاضی۱۸ تو ترم دوم هفتم ریاضی و علومم ۲۰ و تو ترم اول هشتم ریاضی ۱۹ علوم ۱۶ و تو ترم دوم هشتم ریاضی ۱۸ و علوم ۱۹ و معدلم تو ترم اول هفتم ۱۹،۱۵ و تو ترم دوم هفتم ۱۹،۱۰ و ترم اول هشتم ۱۸،۶۴ و تو ترم دوم ۱۹،۳۵ من بابد تو ترم اول و دوم نهم باید معدلم و نمره های علوم و ریاضی ام باید چند باشه تا بتونم رشته ی ریاضی و فیزیک را انتخاب کنم
  ایا من با این نمره ها چند درصد شانس دارم تا برم رشته ی ریاضی و فیزیک
  جواب بدین ممنون میشم

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام چون میانگین دروس در سه سال بالای 15 شده میتونی انتخاب رشته کنی برای ریاضی یا تجربی

 260. یگانه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۲

  سلام
  تو هر وبسایتی رفتم درستو درمون ننوشته بودنا ولی خب شما یکم بهتر لودید و اینکه پاسخ میدید به سوالا کمی امیدوارم کرد بیام و سوالمو مطرح کنم
  تو پایه ی هفتم معدلم 19/51 شد
  علومم 20
  و ریاضی 18
  امسال با این وضع مجازی افت سنگینی داشتم
  معدلم 18/29
  ریاضی 18
  و چیزی که کمی نگرانم کرده معدل علوممه که 14 شد
  الان من باید برای سال اینده چه نمره ای بگیرم که بتونم تجربی برم؟؟؟
  بعد اگه میشه کوتاه جواب ندید توروخدا
  کمی وقت بذارین 😭

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام میانگین نمراتت در سه سال علوم و ریاضی بالای 15 باشه میتونی انتخاب کنی که بنظرم بالا هستش

 261. بارین
  ۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام خسته نباشید میشه بگید من تجربی میارم یا نه؟ 🙂
  ریاضی هفتم ۱۷ هشتم ۱۹ نهم ۲۰
  علوم ۲۰ ، ۲۰، ۲۰
  می تونم؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۷

   سلام اره چون میانگین نمراتت در سه سال بالای 15 هست و میتونی انتخاب رشته کنی

   • محسن
    ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۲

    سلام خسته نباشید
    ببخشید برای انتخاب رشته نمرات هر دو نوبت ملاک هستند یا فقط نوبت دوم ؟

    • moshaverarshad
     ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۳

     سلام برای انتخاب رشته نمرات سه سال مهمه

   • بارین
    ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۰

    میانگین ریاضی شد۱۹.۲ و علوم شد۲۰ فکر کنم بالا باشه میانگین درسام بنظرتون با مقایسه ظرفیت من قطعا میرم؟؟. خیلی نگرانم

    • moshaverarshad
     ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

     سلام اره ولی میانگین نمرات در طول سه سال مهمه که برای انتخاب رشته باید بالای15 باشه

 262. عسل
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام وقت بخیر معدل کل پایه هفتم و هشتم بنده ۲۰ بوده و معدل کل پایه نهمم ۱۹.۸۶ میباشد.
  علوم نهم نهایی برگه ۱۷ و نیم شدم و پایانی با احتساب نمره تکوینی ۱۹
  ریاضی نهم نهایی برگه۱۶.۷۵شدم و پایانی با احتساب نمره تکوینی ۱۹ آیا میتونم رشته تجربی الف بیارم؟🙏🏻🙏🏻

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۵

   سلام اره اگه نهم بالا بگیری چون ضریب سه هست شانست برای انتخاب رشته بالا میره

 263. فاطمه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۵

  سلام خسته نباشید
  علوم
  هفتم: نوبت اول=۱۸ نوبت دوم=۱۷
  هشتم:نوبت اول=۱۹ نوبت دوم=۲۰
  نهم:نوبت اول =۱۹ نوبت دوم = ۱۸

  ریاضی
  هفتم:نوبت اول=۱۸ نوبت دوم=۱۷
  هشتم:نوبت اول=۱۹ نوبت دوم=۱۶
  نهم: نوبت اول۱۶ نوبت دوم=۱۷

  به نظر شما میتونم برم رشته تجربی؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام میانگین نمرات علوم و ریاضی در طول سه سال مهمه که برای انتخاب باید بالای 15 باشه

  • هانیه
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام
   ریاضی هفتم 12،هشتم17،نهم16.5
   علوم هفتم 10،هشتم15،نهم14
   تجربی میارم؟

   • moshaverarshad
    ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵

    سلام خیر

 264. Asal
  ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۷

  سلام من ریاضی پایه هفتمم نوبت اول ۱۳ و علوم نوبت اول ۱۸ معدل:۱۷/۱۴
  و ریاضی نوبت دومم پایه هفتم ۱۸ و ریاضی نوبت دوم ۱۵
  پایه هشتم ریاضی نوبت اول ۱۸ و علوم نوبت اول ۱۴ و ریاضی نوبت دوم ۱۱ و علوم نوبت دوم ۱۸ معدل:۱۷/۲۱
  علوم پایه نهم نوبت اول ۲۰ و ریاضی نوبت اول ۲۰ و نوبت دمم هم هردو ۲۰ شدن معدل۲۰
  به نظر شما من میتونم برم تجربی؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام اگر میانگین نمرات در طول سه سال مهمه که برای انتخاب رشته تجربی علوم و ریاضی بالای 15 باید باشه

 265. مهدی
  ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶

  سلام

  نمره هفتم نوبت اول ریاضی۱۵ و علوم۱۷
  معدل: ۱۸/۲۱
  هفتم نوبت دوم ریاضی۱۷ و علوم۱۹
  معدل: ۱۸/۴۳

  هشتم نوبت اول ریاضی۱۶ و علوم۱۶
  معدل: ۱۸/۰۷
  هشتم نوبت دوم ریاضی ۱۹ و علوم ۲۰
  معدل: ۱۹/۲۱

  نهم نوبت اول و دوم ریاضی و علوم هر دو بالای ۱۸
  معدل: بالای ۱۸

  من با این نمره ها می‌تونم برم رشته ریاضی فیزیک؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام اره میانگین نمرات ریاضی و علوم بالای 15 بشه میتونی اونم ر طول سه سال

 266. یاسین
  ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۷

  سلام، من نمره علوم هفتم :18 هشتم:20. نهم :18/5 شد

  و ریاضی
  هفتم :14
  هشتم:20
  نهم؛11
  شد، آیا میتونم در رشته تجربی تحصیل کنم؟ خواهش میکنم جواب مرا بدهید . خیلی ممنون

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام برای انتخاب رشته تجربی باید میانگین نمرات علوم و ریاضی سه سال بالای15 باشه

 267. محمدحسین
  ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام خسته نباشید من میخواستم وارد رشته تجربی بشم نمرات من:علوم هفتم۲۰،علوم هشتم۱۹،علوم نهم۱۵،ریاضی هفتم۱۶/۵،ریاضی هشتم۱۵،ریاضی نهم۱۰
  ممنون میشم پاسخ بدید.🌹

  • moshaverarshad
   ۱۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام اگه میانگین نمرات علوم و ریاضی بالای 15 باشه البته برای سه سال باید محاسبه بشه

 268. محمد حسین
  ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام خسته نباشید من میخواستم وارد رشته تجربی بشم نمرات من:علوم هفتم۲۰،علوم هشتم۱۹،علوم نهم۱۵،ریاضی هفتم۱۶/۵،ریاضی هشتم۱۵،ریاضی نهم۱۰
  ممنون میشم پاسخ بدید.🌹

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۷

   سلام محاسبه کن اگه میانگین علوم و ریاضی بالای 15 باشه میتونی رشته تجربی رو بزنی

 269. محمد حسین
  ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷

  سلام خسته نباشید من میخواستم وارد رشته تجربی بشم نمرات من:علوم هفتم۲۰،علوم هشتم۱۹،علوم نهم۱۵،ریاضی هفتم۱۶/۵،ریاضی هشتم۱۵،ریاضی نهم۱۰
  ممنون میشم پاسخ بدید.🌹

  • moshaverarshad
   ۱۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام نهم ضریب سه حساب میشه ولی اگه میانگین سه سال دوره اول بالای 15 باشه میتونی ریاضی یا تجربی رو انتخاب کنی

 270. دانش آموز
  ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام خسته نباشید ، من به رشته ی تجربی خیلی علاقه دارم.
  معدل کلاس هفتم و هشتمم عالی بود .
  اما متاسفانه امسال یکم افت کردم
  ریاضی ۱۹
  علوم ۱۶
  معدل کل ۱۹٫۴۸

  میخواستم بدونم میتونم برم تجربی یا نه؟؟

  ممنون میشم اگر جواب بدین

  • moshaverarshad
   ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام اگر میانگین نمرات علوم و ریاضی سه سال بالای15 بشه اره میتونی

   • دانش آموز
    ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۶

    علوم هفتم ۲۰ ریاضی ۲۰
    علوم هشتم ۱۹ ریاضی ۱۹
    علوم نهم هم ۱۶ ریاضی ۱۹
    با این حال قبول میشم؟

    • moshaverarshad
     ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

     سلام اره با این نمرات اره میتونی برای انتخاب رشته تجربی و ریاضی شانس بالایی داشته باشی

 271. سعید
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۲

  با سلام
  من کلاس هفتم :
  علوم ۱۷/۵
  ریاضیات ۱۷
  در کلاس هشتم :
  علوم ۱۹
  ریاضیات ۱۶
  در کلاس نهم :
  علوم ۱۶
  ریاضیات ۱۴/۵
  آیا قادر هستم وارد رشته ریاضی فیزیک بشم ؟
  لطفاً جواب بدید

  • moshaverarshad
   ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

   سلام اگه میانگین نمرات علوم و ریاضی بالای 15 باشه میتونی هم ریاضی و تجربی انتخاب کنی

   • سعید
    ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۷

    میانگین درس ریاضی 15.5 شده

    • moshaverarshad
     ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۰

     خوبه

 272. سحر
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۲

  وقتتون بخیر ببخشید برای تجربی علوم هفتم ۱۷ نهم۱۸ هشتم ۱۹
  ریاضی هفتم ۲۰ هشتم ۱۷ یا ۱۸ و نهم ۱۱ تیر میتونم بدم تجربی ؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام سحر
   طبق محاسبه نمراتتون شما رشته تجربی نمیتونین انتخاب رشته کنید

   • یلدا
    ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۳

    سلام خسته نباشید خدمت شما
    من ریاضی کلاس هفتم : 20
    هشتم : 20
    نهم : 18.5
    و علوم هفتم : 20
    هشتم : 20
    نهم : 13.25
    گرفتم به نظرتون میشه برم رشته علوم تجربی ؟
    ممنون از پاسخگویی خوبتون

    • moshaverarshad
     ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۸

     سلام اره اگه جمع کنی میانگین بگیری بالای 15 بشه میتونی

   • ابولفضل میلانی
    ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹

    سلام من معدلم
    هفتم:۱۹
    هشتم:۱۸
    نهم:۱۷.۵۰
    می تونم انتخاب رشته علوم تجربی کنم
    خیلی ممنون میشم جواب بدید با تشکر

    • کارشناس ارشد
     ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

     کسب نمره حداقل 14 در درس علوم تجربی و کسب نمره حداقل 13 در درس ریاضی
     نمرات دروس علوم تجربی و ریاضی در پایه هفتم و هشتم و نهم با ضریب 3 محاسبه می گردد .
     مجموع سه نمره کسب شده در درس ریاضی و علوم تجربی در پایه های هفتم و هشتم و نهم بدون ضریب در خرداد یا شهریور نباید کمتر از 42 باشد
     عوامل دیگری در قبولی شما نقش دارد برای راهنمایی جامع با مرکز تماس بگیرید

 273. حدیثه
  ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام
  من ریاضی هفتم ۲۰ هشتم ۱۸ نهم ۱۵
  میتونم رشته ریاضی قبول شم؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸

   سلام حدیثه
   با توجه به محاسبه نمرات شما رشته تجربی میتونین انتخاب رشته کنید

 274. بهار
  ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶

  سلام وقت بخیر من نمره ریاضی هفتم ۲۰ و هشتم ۱۷ و نهم ۱۵ ‌. نمره علوم هفتم ۲۰ هشتم ۱۶ و نهم ۱۷ . و نمره مطالعات اجتماعی هفتم ۲۰ و هشتم ۱۷ و نهم ۱۲ . چه رشته ای میتونم قبول شم ؟!

  ممنون میشم هر چه سریعتر من رو راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام میانگین نمرات سه سال برای انتخاب رشته مهمه اگر میانگین هر سه سال بالای 15 باشی همه رشته هارو میتونی. احتمال انسانی بیشتر از تجربی و ریاضی هست

 275. فاطمه
  ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۶

  سلام من ریاضی هفتم 17
  هشتم14
  نهم 20
  ایا میتونم وارد رشته ریاضی شم
  لطفا سریع جواب بدید باتشکر

  • moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۸

   سلام حساب کن اگر میانگین نمرات سه سال دوره اول بالای 15 باشه میتونی با این نمرات میتونی

 276. مریم
  ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۴

  سلام
  من نمره ریاضیم
  هفتم ۱۶
  هشتم ۱۵
  نهم ۱۴
  و نمره علومم
  هفتم ۱۹
  هشتم ۱۸
  نهم ۱۸ بوده
  ایا میتونم رشته تجربی امتخاب کنم؟لطفا جواب بدید😔😔😔

  • moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰

   سلام حساب کن نمره خرداد هفتم + نمره خرداد هشتم+ نمره خرداد نهم ضربدر 3 تقسیم بر 5..اگر علوم و ریاضی بالای 15 بشه میتونی

   • Maryam
    ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۴

    علوم یا ریاضی ۱۵?
    علوم ۱۵باشه
    ریاضی ۱۴

    • moshaverarshad
     ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

     برای تجربی علوم 15 ریاضی14

 277. Zh*
  ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۴۲

  ویا میانگین سالانه خرداد رو

 278. Zh
  ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۹

  سلام برای محاسبه میانگین نمرات می بایست میانگین نمرات نوبت دوم هرسال رو وارد کنیم یا کتبی پایانی هرسال

  • moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۷

   سلام نمرات خرداد هفتم+هشتم + نهم ضربدر 3 تقسیم بر 5

 279. ........
  ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

  سلام
  رياضی هفتم 20 هشتم 15 نهم 18
  علوم هفتم 18 هشتم 18 نهم 18
  معدل هفتم 19.43. هشتم 18.5 نهم 19.05
  آیا به همه رشته ها مجاز هستم؟

  • moshaverarshad
   ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام با توجه به محاسبه نمرات معدلتون شما مجاز به همه ی رشته ها هستین

   • ........
    ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱

    ممنون

 280. نیما
  ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰

  سلام یک سوال دیگه دارم
  الان داخل
  کارنامه نهمم
  سالیانه خرداد
  ریاضی 37
  علوم. 56
  آیا من رشته تجربی را آوردم
  ممنون میشم هر چه سریعتر پاسخ دهید
  با تشکر از شما

  • moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام برای انتخاب رشته میانگین نمرات سه سال باید بالای 15 باشه

 281. نیما
  ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۱

  سلام
  بانمرات
  هفتم علوم نوبت دوم ۲۰
  هشتم علوم نوبت دوم۲۰
  نهم علوم نوبت دوم ۱۸
  هفتم ریاضی نوبت دوم ۱۸
  هشتم ریاضی نوبت دوم۱۸
  ریاضی ریاضی نوبت دوم ۱۱
  آیا رشته تجربی را میارم
  خواهشاً هر چه سریعتر پاسخ دهید
  با تشکر از شما

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۶

   سلام اره میانگین نمرات دو درس ریاضی و علوم در سه سال بالای15 هستش

   • نیما
    ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱

    ممنونم

 282. Sehr
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

  ,سلام

  ریاضی هفتم ۱۷وهشتم ۱۸ونهم ۱۴

  علوم هفتم ۱۸وهشتم۱۹ونهم ۱۹

  ومعدل دوره نهم ۱۷٫۷۱

  میتونم رشته تجربی رو بیارم ؟!🙏🏻

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹

   سلام سحر
   با توجه به محاسبه نمراتتون شما برای رشته تجربی میتونین انتخاب رشته کنید

 283. ‌سارا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۵

  سلام وقت بخیر

  نمره ریاضی هفتم:۲۰ هشتم:۱۷ نهم:۱۴

  نمره علوم هفتم: ۲۰ هشتم:۱۹ نهم:۱۹

  میتوانم رسته تجربی رو بیارم ؟!

  لطفا هرچه سریعتر پاسخگوی من باشید 🙏🏻

  • moshaverarshad
   ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام سارا با توجه به نمراتتون بله میتونین رشته تجربی انتخاب رشته کنید

   • ‌سارا
    ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۱

    ببخشید در نوبت اول نهم امتحان ریاضی ندادم یعنی نمره من صفر است مشکلی پیش نمیاد؟!

    • moshaverarshad
     ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۱

     سلام
     در این صورت به مشکل برمیخورید

 284. سیما
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۳

  سلام
  نمره ریاضی کلاس هفتم ۲۰وهشتم ۱۸ونهم ۱۶
  نمره علوم هفتم ۱۹وهشتم۱۹ونهم ۱۹

  ایا میتوانم رشته تجربی انتخاب کنم ؟!

  لطفا سریع پاسخگوی من باشید

  • moshaverarshad
   ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۹

   سلام سیما
   بله میتونین رشته تجربی انتخاب رشته کنید

 285. Amir
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۱

  سلام وقت شما بخیر.
  توی عکس نمرات درس علوم و ریاضیم مشخص هستش، میخواستم بدونم که با این اوضاع میتونم میتونم برم رشته ریاضی و یا خیر.
  در رابطه با نمره درس علوم پایه نهم نوبت دوم هم سوال داشتم، اعتراض زدم، اگه قبول تشد یا تک ماده زدن میتونم برم رشته ریاضی و یا دوباره باید امتحان بدم شهریور برای نمره بیشتر؟)

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۳

   سلام امیر ن متاسفانه نمیتونید رشته ریاضی بردارین

   • Amir
    ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

    شهریور چطور؟اگه اون موقع امتحان بدم حداقل نمره علومم باید چند بشه تا بتونم قبول بشم توی ریاضی؟

 286. ابوالفضل
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۵

  سلام
  نمره ریاضی:هفتم:۲۰ هشتم:۲۰
  نمره علوم:،هفتم:۲۰ هشتم:۲۰

  میخواستم بدونم واسه رشته‌ی علوم تجربی
  حداقل نمره‌ای که باید بگیرم چنده؟

  • moshaverarshad
   ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۱

   سلام ابوالفضل شما به راحتی میتونین رشته تجربی انتخاب رشته کنید

 287. ریحانه
  ۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۲

  سلام من هفتم ریاضی و علوم ۱۹ و ۱۸ و نیم شدم معدل ۱۹ و ۵۰
  هشتم ریاضی و علوم ۲۰ معدل ۱۹ و ۶۴
  نهم علوم ۱۹ ریاضی ۱۸ معدل هم ۱۹ و ۳۳
  ب نظرتون تجربی میارم گروه الف؟

  • moshaverarshad
   ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام ریحانه
   با توجه به نمرات که کسب کردین خیلی راحت میتوین رشته تچربی انتخاب رشته کنید

 288. Kimia
  ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۶

  سلام خسته نباشید من به رشته ی تجربی علاقه دارم اما متاسفانه امسال نمرات علومم کم شده

  هفتم علوم ۲۰ ریاضی ۲۰ معدل ۱۹٫۵۰
  هشتم علوم ۲۰ ریاضی ۱۹ معدل ۱۹٫۹۳
  نهم علوم ۱۶ ریاضی ۱۹ معدل هنوز مشخص نشده

  با این نمرات میتونم رشته ی تجربی قبول بشم؟

  لطفاً جواب بدید🙏🙏

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۴

   سلام کیمیا با توجه به محاسبه نمرات شما میتوین رشته تجربی بردارین

 289. طلوع مرادی برزگرزاده
  ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴

  ورود به فنی و حرفه ای (خدمات)
  درس ریاضی 10
  ️ درس فناوری و هنر 12

  ” میانگین نمرات پایه هفتم، هشتم و نهم دانش آموز ”
  درس ریاضی 14
  ️ درس علوم  13

  با سلام من نمره ریاضیم:
  هفتم:۱۹/۷۵
  هشتم:۱۹
  نهم:۱۴
  هنر و کاروفناوری همه بیست
  [  ] علومم نمیدونم باید بدم کارنامه هام و پیدا کنم
  میگم با توجه به این شرایط رشته کارودانش خدمات کامپیوتر رو میارم؟تو رو خدا جواب بدید مرسی

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام با توجه به محاسبه نمرات میتونین کاردانش رشته کامپیوتر انتخاب رشته کنید

 290. ریحانه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۶

  سلام
  ریاضی : ۱۹، ۱۸، ۱۶
  علوم : ۱۶،۱۶،۱۷
  فقط لطفا سریع تر بگین میتونم برم ریاضی یا تجربی ؟

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام ریحانه
   شما با این تفاسیر از نمراتت میتونین رشته ریاضی پذیریش بگیرین

 291. فاطمه رضایی
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام
  هفتم : ریاضی : ۱۷ علوم : ۱۶
  هشتم :ریاضی ۱۶ علوم ۱۹
  نهم : ریاضی ۱۳ علوم :۲۰
  میتونم برم رشته ی تجربی ؟؟؟؟؟
  ممنون میشم کمکم کنید

  • moshaverarshad
   ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

   با توجه محاسبه نمرات شما میتونید رشته تجربی انتخاب رشته کنید

 292. زهرا
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۹

  سلام
  ریاضی:
  هفتم ۲۰
  هشتم ۲۰
  نهم ۲۰
  علوم:
  هفتم ۱۸
  هشتم ۲۰
  نهم ۲۰
  میتونم تجربی بیارم؟

  • moshaverarshad
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام بله میتونی چون میانگین نمرات علوم و ریاضی بالای 15 هست و با این محاسبه میتونی رشته تجربی رو انتخاب کنید

   • زهرا
    ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۲

    آها ممنون

    • moshaverarshad
     ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۰

     خواهش میکنم موفق باشین

 293. مانا
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۴

  سلام
  ریاضی
  هفتم :17
  هشتم :18
  نهم : 10🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
  علوم
  هفتم :17
  هشتم : 20
  نهم :15
  میتونم برم تجربی؟
  تروخدا زودتر بگید

  • moshaverarshad
   ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام مانا
   ن متاسفانه شما نمیتونید رشته تجربی انتخاب رشته کنید

   • مانا
    ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۲

    اگه نمونه دولتی نمره بالایی بیارم تو ثبت نام تجربی بازم تاثیری نداره؟

    فارسی
    هفتم :20
    هشتم :19
    نهم :18
    عربی
    هفتم : 18/25
    هشتم :19
    نهم :16
    مطالعات
    هفتم :20
    هشتم :20
    نهم :19
    انسانی میتونم برم؟ عربیم حس میکنم کمه براش

    • moshaverarshad
     ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۱

     شما با این نمراتی که گفتین میتونی هم انسانی هم تجربی انتخاب رشته کنید

   • Maryam
    ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۶

    ببخشید برای تجربی باید علوم ۱۵ باشه میانگین ۲سال یا ریاضی

    • moshaverarshad
     ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴

     علوم 15 ریاضی14

 294. حسین
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۹

  سلام ببخشید یک سوال خیلی اساسی دارم آیا در محاسبه نمرات از نمرات نوب دوم استفاده میکنن یا از نمرات سالانه نهم منظور میانگین نوبت اول و نوبت دوم

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام حسین از میانگین نمرات نوبت اول و دوم محاسبه میکنند

 295. علی قاسمی
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۱

  هفتم
  ریاضی : ۲۰ علوم : ۱۹
  هشتم :
  ریاضی : ۱۹ علوم : ۱۹
  نهم :
  ریاضی : ۱۷ علوم : ۲۰
  میتونم برم تجربی ؟

 296. مسیحا
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام من نمره ریاضی هفتمم 19 و هشتمم 16 و نهمم 20 است و نمره علوم هفتمم 20 و هشتمم19 و نهمم 20 است من میتونم رشته تجربی اولویت الف را بیاورم؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳

   سلام اره کلا اگه مجموع نمرات خرداد سه سال دوره اول رو میانگین بگیری و ریاضی و علوم بالای 15 بشه میتونی انتخاب رشته تجربی داشته باشی

 297. کیان
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

  با سلام و خسته نباشید برای انتخاب رشته تجربی و قرار گرفتن در اولویت الف برای ثبت نام در مدارس چه شرایطی لازمه؟ با سپاس

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۴

   سلام اگر نمرات سه سال دوره اول علوم و ریاضی بالای 15 باشه میتونی انتخاب رشته کنی

 298. ناشناس
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

  واقعا ظلمه که به علت ظرفیت بالا نتونیم وارد رشته ای که میخوایم بشیم
  ممنون از اطلاعاتتون💚

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام بله برای انتخاب رشته محدودیت ظرفیت وجود داره

 299. زویا
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۸

  سلام. نمرات درس عربی17.مطالعات16.فارسی15 هست. با این نمرات میتونم برم رشته انسانی؟؟ و اینکه انگلیسی تاثیر داره روی رشته انسانی یا نه؟ لطفا جواب بدید ممنون

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵

   سلام خیر برای رشته انسانی درس فارسی و عربی مهمه که میانگین نمرات سه سال دوره اول باید بالای 14 باشه

   • آریا
    ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

    سلام وقت بخیر
    میانگین سه سال ریاضی ۱۴
    ومیانگین سه سال علوم ۱۷/۲ باشد رشته ی ریاضی فیزیک در میام

    • bahraii
     ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۸

     سلام وقت بخیر شانس قبولی شما متوسط است باید برگه هدایت تحصیلی شما بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

    • javadi
     ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

     سلام روزبخیر
     بستگی به هدایت تحصیلی و انتخاب های خودتون داره.

  • کارشناس ارشد
   ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷

   قطعا انگلیسی هم روی رشته انسانی تاثیر داره و دروس عمومی با تاثیر های متفاوت روی همه رشته ها تاثیر میگذارن.
   قبولی شما تو رشته انسانی بستگی به مدرسه ظرفیت مدرسه و سطح اون مدرسه ای که میخاین ثبت نام کنین دارد.

 300. امیر کریمی
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۹

  عالی

  • احمدرضا صفریان عبدی
   ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۲

   سلام خسته نباشید من ریاضی در ترم اول پایه هفتم ۱۶ گرفتم و در ترم دوم ( خرداد ماه ) پایه هفتم ۱۷ گرفتم. من در ترم اول پایه هفتم علوم ۱۹ و در ترم دوم ( خرداد ماه ) ۲۰ گرفتم.
   حالا اگه در کلاس هشتم و نهم در ترم های اول و نهم ریاضی و علوم را ۲۰ بدهم آیا رشته تجربی می رسانم؟ آیا میانگین نمرات این دوتا درسم بالاست؟
   لطفا برام محاسبه کنید و حتما بهم میانگین نمرات این دوتا درس + آیا رشته تجربی می رسانم را بهم بگید.

   • کارشناس ارشد
    ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۸

    سلام وققتون بخیر.
    محاسبه انتخاب رشته علاوه بر نمرات به موارد دیگری نیز بستگی دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید با شماره 9099072955 تماس بگیرید.

  • AhmadReza Safarain abdi
   ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۵

   سلام خسته نباشید من ریاضی در ترم اول پایه هفتم ۱۶ گرفتم و در ترم دوم ( خرداد ماه ) پایه هفتم ۱۷ گرفتم. من در ترم اول پایه هفتم علوم ۱۹ و در ترم دوم ( خرداد ماه ) ۲۰ گرفتم.
   حالا اگه در کلاس هشتم و نهم در ترم های اول و نهم ریاضی و علوم را ۲۰ بدهم آیا رشته تجربی می رسانم؟ آیا میانگین نمرات این دوتا درسم بالاست؟
   لطفا برام محاسبه کنید و حتما بهم میانگین نمرات این دوتا درس + آیا رشته تجربی می رسانم را بهم بگید. در ضمن معدل من در ترم پایه هفتم نوبت اول ۱۹/۲۱ صدم و در ترم دوم پایه هفتم ۱۹/۱۴ صدم بوده. حالا اگر در ترم اول و دوم پایه هشتم و نهم معدلم + درس های ریاضی و علومم ۲۰ باشه آیا رشته تجربی می رسانم؟

   • کارشناس ارشد
    ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۲

    دوست عزیز برای راهنمایی کامل با مشاوران ما تماس بگیرید.داخل کادر جای کافی برای پاسخ بهسوالات شماوجود ندارد

    • زهرا
     ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۹

     سلام لطفا منو راهنمایی کنید 🙏🙏🙏

     • کارشناس ارشد
      ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۳

      سلام تماس بگیریدبه مرکزایران تحصیثل مشاوران ماراهنماییتون میکنند

    • ابولفضل میلانی
     ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

     سلام من معدلم
     هفتم:۱۹
     هشتم:۱۸
     نهم:۱۷.۵۰
     می تونم انتخاب رشته علوم تجربی کنم

مطالب مرتبط

تماس با مشاور