ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته های دانشگاه رضوی 98

رشته های دانشگاه رضوی 1401

رشته های دانشگاه رضوی 98
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته های دانشگاه رضوی 1401 در مقاطع  مختلف متفاوت می‌باشد. آن دسته از داوطلبانی که پس از دریافت کارنامه کنکور سراسری ، مجاز به انتخاب رشته کنکور شده‌اند، می توانند در رشته های مورد علاقه خود اقدام به انتخاب رشته نمایند. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که ثبت نام و پذیرش در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی مشهد ، متفاوت با سایر رشته های دانشگاهی می باشد.

 رشته های دانشگاه رضوی 1401 با تنوع 26 رشته ، داوطلبان را در گروه‌های آزمایشی مختلف از مقطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد پذیرش می‌نمایند. بنابراین کلیه داوطلبان عزیزی که واجد شرایط ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه می باشند می توانند، در صورت تمایل به انتخاب در بین رشته های موجود دست بزنند.

در ادامه به لیست رشته های دانشگاه رضوی 1401  اشاره خواهیم نمود. اما با توجه به اینکه برخی از رشته های جدید به این دانشگاه هر ساله افزوده می‌شود داوطلبان عزیز می‌توانند با استفاده از سامانه ایران تحصیل ، به راحتی و بدون خطا نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. کافی است با استفاده از شماره تلفن‌های 9099075307 (تماس از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) از ساعات 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

جهت اطلاع از رشته های دانشگاه رضوی و رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی مشهد از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید. 

9099075307  سراسر کشور  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل  .

لیست رشته های دانشگاه رضوی

 

همانطور که اشاره گردید، رشته های دانشگاه رضوی  در مقاطع مختلف متفاوت می باشد. به همین دلیل داوطلبان متقاضی ورود به رشته های موجود در این دانشگاه لازم است نسبت به واحدهای تحصیلی رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی مشهد اطلاعات لازم را کسب نمایند. نحوه و زمان ثبت نام دانشگاه رضوی نسبت به سایر دانشگاه ها متفاوت می باشد.

  • علوم قرآن و حدیث
  • فلسفه و کلام اسلامی
  • فقه و مبانی حقوق اسلامی
  • تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی
  • علوم حدیث
  • زبان و ادبیات فارسی
  • زبان و ادبیات عرب
  • حقوق
  • حقوق جزا و جرم شناسی

لیست ارائه شده به صورت ترکیبی از رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی مشهد می باشند. برخی از رشته های دانشگاه رضوی مربوط به رشته های کارشناسی و برخی دیگر نیز در مقاطع دیگر می باشد. با توجه به اینکه داوطلبان می توانند با استفاده از شرایط معدلی و استعداد درخشان نسبت به ادامه تحصیل در این دانشگاه بپردازند، بنابراین بهتر است حتما در این رابطه اطمینان لازم را کسب نمایند.

 

 

 

در صورت پذیرش در رشته های دانشگاه رضوی می توانید به صورت همزمان به تحصیل حوزوی نیز ادامه دهید.

 

 

 

 

مزایای دانشگاه رضوی

 

مزایای دانشگاه رضوی

مزایای دانشگاه رضوی

 

مزایای دانشگاه رضوی برای داوطلبانی که در  رشته های دانشگاه رضوی  ادامه تحصیل می دهند را می توان فراوان برشمرد. از جمله این مزایا می توان در رابطه با ترکیبی بودن تحصیل در حوزه و دانشگاه دانست به همین دلیل داوطلبان عزیز می توانند در پایان هم مدرک معتبر حوزه و هم مدرک دانشگاهی را اخذ نمایند. این ترکیب موجب شده است تا داوطلبان بتوانند به اصطلاح با یک تیر دو نشان بزنند.

یکی از سوالات داوطلبانی که اقدام به انتخاب رشته های دانشگاه رضوی می نمایند این است که چگونه می توان در هر دو رشته حوزوی و رشته دانشگاهی ادامه تحصیل داد؟ در این رابطه باید بگوییم که پذیرفته شدگان در هر یک از این رشته ها باید علاوه بر کتب رشته تحصیلی خود، کتب حوزوی هر از یک دروس را نیز بگذارنند تا در پایان بتوانند مدرک هر دو دانشگاه و حوزه را دریافت نمایند.

از جمله مزایای دیگری که می توان در رابطه با مزایای تحصیل در رشته های دانشگاه رضوی  نام برد، در رابطه با استخدام دانش آموختگان این رشته پس از فارغ التحصیلی می باشد. با توجه به اینکه یکی از نگرانی های داوطلبان در رشته ها و دانشگاه های مختلف به موضوع اشتغال پس از تحصیل باز می گردد، دانشگاه رضوی به خوبی به این موضوع پرداخته است.

 

برای اطلاع ار منابع آزمون ورودی دانشگاه رضوی روی عبارت کلیک نمایید . 

 

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی مشهد

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی مشهد

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی مشهد

 

کلیه داوطلبانی که در رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی مشهد فارغ التحصیل می شوند، علاوه بر گذراندن دروس مرتبط با رشته خود می توانند در رشته های فقه و حقوق نیز در صورت تمایل ، واحدهای تخصصی را برای کلیه رشته های مورد نظر خود انتخاب و ادامه تحصیل دهند. در مدرک این دسته از داوطلبان دوره های تخصصی گذرانده شده ، قید می گردد.

رشته های دانشگاه رضوی در مقطع کارشناسی شامل  14 رشته می باشد . 76 واحد دروس حوزوی به میزان 70 واحد ارائه می گردد. 122 واحد تخصصی در مقطع کارشناسی وجود دارد که 70 واحد عمومی و مشترک را شامل می شود و واحد مصوب دروس عمومی و مشترک که در قالب 64 واحد ارائه می‌گردد. برگزاری سمینارهای تخصصی نیز، از جمله برنامه های این دانشگاه می باشد.

همانطور که ذکر گردید، رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی مشهد تعداد متفاوتی دارند و به همین دلیل بسته به مقطع داوطلبان این رشته ها می تواند متفاوت باشد. تعداد رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به 7 رشته می رسد . 80 واحد آن شامل دروس حوزوی می گرد و 32 واحد نیز از جمله واحدها تخصصی می باشد.

 

ثبت نام دانشگاه رضوی مشهد

 

ثبت نام دانشگاه رضوی مشهد در اردبیهشت ماه و با هماهنگی و نظارت سازمان سنجش و آموزش کشور  در کلیه رشته های دانشگاه رضوی صورت می پذیرد. لذا داوطلبان عزیز لازم است در زمان مقرر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. اطلاع دقیق در رابطه با شرایط ثبت نام دانشگاه رضوی این دانشگاه قبل از ثبت نام لازم و ضروری می باشد.  متقاضیان عزیز می توانند از تمامی رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی مشهد با استفاده از برقراری ارتباط با متخصصین ما اطلاعات لازم را به دست آورند.

 داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که ارائه لیست کامل رشته های دانشگاه رضوی با استفاده از برقراری این ارتباط امکان پذیر می باشد. همچنین متقاضیان عزیز می توانند با استفاده از این تماس در رابطه با تعداد واحدهای لازم برای ادامه تحصیل در هر یک از رشته ها و نمونه سوالات آزمون ورودی دانشگاه رضوی  اطلاعات لازم را به دست آورند. مشاورین ما همه روزه حتی در ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

جهت اطلاع از رشته های دانشگاه رضوی و رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه رضوی مشهد از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099075307  سراسر کشور  9099075307 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل  .

کانال اطلاع رسانی رشته های دانشگاه رضوی 98

کانال اطلاع رسانی رشته های دانشگاه رضوی

مطالب مرتبط :

رشته های بدون کنکور شهید بهشتی

ثبت نام کنکور سراسری 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سایت ثبت نام دانشگاه رضوی کدام است؟

www.razavi.ac.ir سایت مورد نظر است.

نحوه ثت نام در سایت www.razavi.ac.ir به چه صورت است؟

داخل مقاله به طور کامل توضیح داده شده است

لیست رشته های دانشگاه رضوی به چه صورت است؟

9 رشته دانشگاه رضوی در لیست داخل مقاله گفته شده است.

 

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور