تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور
رسید المثنی کارت ملی هوشمند

رسید المثنی کارت ملی

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
رسید المثنی کارت ملی هوشمند
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
سراسر کشور : 909 9072952

نحوه دریافت رسید المثنی کارت ملی هوشمند مشخص شده است.  برای دریافت این رسید لازم است به سامانه دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند مراجعه کنید و برای دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند اقدام کنید. علاوه بر رسید المثنی کارت ملی هوشمند ، ما در این مطلب مراحل کلی دریافت رسید المثنی کارت ملی هوشمند و نحوه دادن درخواست برای کارت المثنی را نیز بررسی خواهیم کرد. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید ، می توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

جهت کسب اطلاعات دقیق از خدمات نحوه دریافت رسید المثنی از ثبت احوال برای کارت ملی هوشمند از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت رسید المثنی کارت ملی هوشمند بهتر است از مشاوران کمک بگیرید.

 

 

نحوه دریافت رسید المثنی کارت ملی هوشمند چگونه است؟

اولین کاری که بعد از گم شدن کارت ملی هوشمند خود لازم است انجام دهید، مراجعه به سامانه دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند است. در این سامانه قسمتی با نام مدارک گم شده وجود دارد که در آن با وارد کردن مشخصات کارت خود، می توانید بفهمید آیا کارت شما پیدا شده است یا خیر. اگر از سامانه دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند نتیجه ای نگرفتید، می توانید به سامانه اداره پست مراجعه کنید. در این سامانه نیز اطلاعات مدارک گم شده ای که پیدا شده است، درج می شود. در نهایت پس از تمامی این موارد، باید با مدارک مورد نیاز به ثبت احوال مراجعه کنید. پس از ارائه مدارک مورد نیاز که در ادامه بیشتر بررسی خواهیم کرد، می توانید برای دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند اقدام کنید. این رسید، مشخص می کند که در چه زمانی کارت المثنی کارت ملی هوشمند شما، صادر خواهد شد.

 

 

رسید کارت ملی المثنی

 

 

اعلام مفقودی کارت ملی هوشمند

برای دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند ، اولین کاری که لازم است انجام دهید مراجعه به وبسایت ثبت احوال است. در گذشته زمانی که فردی کارت ملی خود را گم می کرد، ابتدا باید برای چاپ آگهی در روزنامه اقدام می نمود. این کار برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی انجام میشد، اما امروز به دلیل ثبت اثر انگشت فرد روی کارت، هیچ کس به جز صاحب کارت نمی تواند از آن استفاده نماید و در نتیجه هیچ سوء استفاده ای از از آن نخواهد شد. به خاطر همین موضوع نیز چاپ آگهی از مراحل دریافت رسید المثنی کارت ملی هوشمند برداشته است.

 

 

برای اطلاع از نحوه پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت المثنی

برای دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند ، لازم است مدارک زیر را ارائه دهید که شامل موارد زیر می شود.

  • شناسنامه به همراه کپی از آن برای افراد بالای 18 و زیر 18 سال
  • شناسنامه و یک نسخه کپی از والدین فرد
  • عکس سه در چهار
  • آدرس کامل پستی به همراه کد پستی 10 رقمی
  • پر کردن فرم مفقود شدن کارت
  • پر کردن فرم دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند

 پس از تحویل تمامی این مدارک، رسیدی به شما داده خواهد شد که لازم است آن را تا زمان دریافت کارت نگاه دارید.

 

 

برای اطلاع از نحوه پیگیری پرونده قضایی با کدملی کلیک کنید.

 

 

هزینه دریافت کارت ملی هوشمند المثنی

طبق مواردی که در قسمت فوق توضیح دادیم، از هزینه های دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند ، هزینه چاپ آگهی حذف شده است، . هزینه های پرداختی بابت دریافت رسید المثنی کارت ملی هوشمند ، مربوط به هزینه های صدور مجدد کارت می شود. این هزینه در تمامی پیشخوان های دولتی به صورت الکترونیکی و از طریق کارت خوان اخذ خواهد شد. هزینه ها نیز بدین صورت است که اگر برای اولین بار جهت دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند اقدام کنید، 25 هزار تومان هزینه خواهد داشت. اگر برای بار دوم جهت گرفتن رسید المثنی کارت ملی هوشمند اقدام کنید، پنجاه هزار تومان و اگر برای بار سوم اقدام کنید، صد و بیست هزار تومان لازم است پرداخت شود.

 

 

برای اطلاع از نحوه پیگیری کارت پایان خدمت با پست کلیک کنید.

 

 

 زمان دریافت کارت ملی المثنی

برای اطلاع از زمان دریافت کارت المثنی باید به سامانه دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند مراجعه کنید. به صورت کلی می توان گفت برای دریافت رسید المثنی کارت ملی هوشمند، حدوداً دو ماه زمان مورد نیاز است.

 

 

سامانه دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند

 

 

شرایط و مدارک گرفتن کارت ملی هوشمند المثنی

پس از بررسی رسید المثنی کارت ملی هوشمند، در این قسمت قصد داریم شرایط و مدارک گرفتن کارت ملی هوشمند المثنی را بیشتر بررسی کنیم. به صورت کلی، کارت ملی به افراد بالای 15 سال تعلق می گیرد. افراد ایرانی که در خارج از کشور هستند  نیز می توانند با مراجعه به سفارت ایران در خارج از کشور، کارت ملی خود را بگیرند. از جمله شرایط دریافت کارت ملی علاوه بر سن، به داشتن شناسنامه عکس دار نیز می توان اشاره کرد. امروز اهمیت داشتن کارت ملی بر کسی پوشیده نیست. زیرا برای انجام بسیاری از عملیات بانکی، ثبتی و گرفتن گواهینامه و بسیاری موارد دیگر به این کارت نیاز است. بر روی کارت ملی یک شماره ملی درج شده است. این شماره، 10 رقم دارد که با توجه به آن می توان نام شهر، محل صدور شناسنامه فرد و بسیاری موارد دیگر را استخراج نمود. برای افرادی که کارت ملی خود را از سال 86 به بعد دریافت کرده اند، شماره شناسنامه و شماره ملی یکسان است.

 

 

برای اطلاع از نحوه پیگیری کارت سوخت با پست کلیک کنید.

 

 

اگر فردی رسید کارت ملی هوشمند خود را گم کند، راه حل چیست؟

همانطور که در موارد فوق بررسی کردیم، ممکن است پس از ارائه مدارک و دریافت رسید المثنی کارت ملی هوشمند آن را گم کنید. در این حالت لازم نیست نگران باشید؛ زیرا کاری که باید انجام دهید مراجعه به سازمان ثبت احوال است تا دوباره برای شما رسید صادر شود.

 

 

دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند

 

 

مراحل دریافت کارت ملی هوشمند

اولین مرحله برای دریافت کارت ملی هوشمند، مراجعه به سامانه است. در این سامانه لازم است مشخصات فردی خود را وارد کنید. این مشخصات شامل، اطلاعات هویتی، شماره موبایل، اطلاعات شناسنامه ای و تاریخ تولد می شود. در مراحل بعدی لازم است زمان و مکان تکمیل ثبت نام را وارد کنید. در این قسمت ابتدا تاریخ تکمیل ثبت نام را باید وارد کنید. همچنین باید با توجه به پیش شماره شهر خود، دفتر نزدیک به خودتان را انتخاب کنید. حالا نوبت به پرداخت وجه ثبت نام می رسد. وجه مورد نیاز برای دریافت کارت ملی هوشمند، 25 هزار تومان است. کارمزدها نیز 11 هزار تومان می باشد که به صورت نقدی دریافت می شود. در مرحله آخر نیز لازم است از تمامی مشخصاتی که وارد کرده اید، یک برگه چاپ کرده و تا زمان دریافت کارت پیش خودتان نگاه دارید. پس از همه این مراحل، می توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید. در دفاتر پیشخوان ، اقداماتی همچون تکمیل اطلاعات، چاپ رسید تکمیل ثبت نام، احراز هویت ، عکس از چهره، اسکن از اثر انگشت و تایید ثبت نام انجام می شود. قبل از حضور در دفاتر پیشخوان دولت، لازم است حتماً شناسنامه را همراه خود داشته باشید. شماره ملی، کد پستی و نشانی محل سکونت را نیز ببرید. جهت عکس گرفتن و اسکن اثر انگشت نیز آمادگی داشته باشید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب، نحوه دریافت رسید المثنی کارت ملی هوشمند را بررسی کردیم. از آنجایی که دریافت کارت ملی هوشمند، برای تمامی افراد ضروری است، لازم است در رابطه با نحوه دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند نیز اطلاعات لازم را بدست آورید. ما علاوه بر بررسی مراحل این موضوع، شرایط و مراحل دریافت کارت هوشمند را نیز بررسی نمودیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، سامانه دریافت مجدد رسید کارت ملی هوشمند داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

جهت کسب اطلاعات دقیق از خدمات نحوه دریافت رسید المثنی از  سامانه ثبت احوال برای کارت ملی هوشمند از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

استعلام شماره سریال کارت ملی
نوبت گیری آنلاین کارت ملی هوشمند
ویرایش ثبت نام کارت ملی هوشمند
پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

رسید المثنی کارت ملی هوشمند

اگر کسی کارت ملی خود را گم کند، چگونه باید دوباره کارت ملی بگیرد؟

فردی که کارت ملی خود را گم کند، لازم است سریعاً برای دریافت کارت ملی المثنی اقدام نماید.

 برای دریافت کارت ملی المثنی چه کار باید کنم؟

اولین کار مراجعه به ثبت احوال است.

آیا برای دریافت کارت ملی المثنی لازم است حضوری نیز مراجعه شود؟

بله در یک سری مراحل مراجعه حضوری لازم است.

آیا برای دریافت کارت ملی المثتی هزینه ای باید پرداخت شود؟

بله بین 50 تا 120 هزار تومان هزینه لازم است.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور