تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد 

رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد

رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد 
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

در رقابت تنگاتنگ کنکوری های تجربی  بر سر رشته های پزشکی و پیراپزشکی سراسری، رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد نیز به دغدغه بسیاری از داوطلبان تبدیلشده است. همانطور که می دانید تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری دارای تفاوت هایی است. به همین دلیل تحلیل رتبه و تراز آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد می تواند به درک بهتر چگونگی پذیرش کمک کند. در این تحلیل رتبه آخرین نفر پذیرفته شده در رشته های مختلف ذکر گردیده است.

 

جهت دریافت مشاوره برای کسب رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد – شیوه صحیح انتخاب رشته و استفاده از کارنامه سبز با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

چگونه رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد را کسب کنیم؟

 

چگونه رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد را کسب کنیم؟

چگونه رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد را کسب کنیم؟

 

همانطور که می دانید رشته های پزشکی و پیراپزشکی در لیست زیرگروه های رشته تجربی، به زیر گروه 1 تعلق دارند. بنابراین داوطلبان باید سعی کنند که در دروسی که ضریب بیشتری دارند، درصدهای بالاتری داشته باشند، چرا که تاثیر مستقیمی بر بالا رفتن تراز و رتبه دارد. در سال جاری تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد نسبت به سال های گذشته تفاوت هایی داشته است که این خود ناشی از تغییر در ظرفیت هاست.

البته توجه داشته باشید که در گزینش پزشکی آزاد چیزی به نام بومی گزینی یا سهمیه مناطق وجود ندارد. تنها سهمیه های موثر بر رتبه پزشکی دانشگاه آزاد 1400 همانند سال های پیش، سهمیه ایثارگران و بسیج فعال می باشد. برای مثال اگر داوطلبی دارای یک سال بسیج فعال باشد، تحت شرایطی چند درصد تاثیر مثبت بر روی رتبه وی خواهد داشت. در غیر این دو صورت، متقاضی که از هیچ کدام از این سهمیه ها استفاده نمی کند، در سهمیه عادی گزینش خواهد شد.

بدون شک تحلیل رتبه و تراز آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد بهترین راه برای اطلاع از محدوده رتبه رشته مورد نظر خواهد بود. چرا که با این کار داوطلبان به خوبی با درصدها، رتبه و تراز برای پذیرش در دانشگاه های مختلف آشنا خواهند شد. اگر قصد دارید در رشته های پیراپزشکی خاصی ادامه تحصیل دهید و می خواهید از رتبه آخرین نفر پذیرفته شده پزشکی دانشگاه آزاد در چندین مورد و دانشگاه آگاه شوید می توانید از مشاوره تخصصی ایران تحصیل بهره مند شوید.

 

 

رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد متناسب با رشته و دانشگاه متفاوت است، و درصدها تعیین کننده آن می باشند

 

 

تغییرات تراز و رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد در سال اخیر

در سال 99، سازمان سنجش تصمیم گرفت تا در نحوه پذیرش 4 رشته پزشکی دانشگاه آزاد یعنی، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تغییراتی ایجاد نمایند. این سازمان اعلام کرد که از این پس نحوه پذیرش این چهار رشته به صورت متمرکز بوده و این قانون باید در همه زیر نظام های آموزشی، به ویژه دانشگاه آزاد صورت گیرد.مفهوم این قانون یعنی اینکه داوطلبان تنها یکبار می توانند انتخاب رشته نمایند و دانشگاه ازاد بایستی ظرفیت های مشخص شده از سوی وزارت بهداشت را به سازمان سنجش اعلام نماید.

در گذشته داوطلبانی که تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد را در این چهار رشته را کسب می کردند، می توانستند در فرمی جداگانه که مخصوص دانشگاه آزاد بود، انتخاب های خود را به ثبت برسانند. اما این روش در سال 99 تغییر کرد. بدین ترتیب، متقاضیان بایستی در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد همه انتخاب های خود از جمله این چهار رشته را در یک فرم ثبت کنند.

مسلما همانند دانشگاه های سراسری، رتبه علمی برخی دانشگاه های آزاد از دیگری بالاتر است. هر چه رتبه بالاتر رود، سطح آموزشی بهتر خواهد بود و دانشجویان با سواد تری وارد بازار کار خواهند شد. بسیاری نیز بعد از سپری کردن آزمون، بی صبرانه دوست دارند که رتبه خود را تخمین بزنند. مولفه هایی مانند درصدهای زده در هر درس تعیین کننده تراز و رتبه شما خواهد بود. اما از آنجا که این کار برای داطلبان عزیز امکانپذیر نیست، در این سامانه تخمین رتبه براساس رشته و دانشگاه برای تمامی دوستان میسر خواهد بود. 

 

 

تحلیل رتبه و تراز آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد

 

تحلیل رتبه و تراز آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد

تحلیل رتبه و تراز آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد

 

دانشگاه آزاد در چند رشته پزشکی و پیراپزشکی اعم از، داروسازی، اتاق عمل، داروسازی، مامایی، هوشبری، پزشکی، دندانپزشکی و چند رشته دیگر دانشجو پذیرش می کند. مسلما رتبه پزشکی دانشگاه آزاد در هر کدام از این گرایش ها متفاوت خواهد بود. البته بر خلاف دانشگاه های سراسری، رتبه در پذیرش ملاک نمی شود و تراز  مشخص می کند که آیا احتمال قبولی دارید یا خیر.

برای اینکه به طور ملموس با رتبه آخرین نفر پذیرفته شده پزشکی دانشگاه آزاد و همچنین سایر رتبه ها آشنا شوید، بهتر است چند نمونه کارنامه را بررسی کنیم. کارنامه دانشگاه آزاد پس از اعلام نتایج توسط سازمان سنجش در سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد قابل دریافت است. سپس داوطلبان بایستی در زمان مقرر با ورود به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد به انتخاب های مورد نظر خود بپردازند. 

گفتنی است که با وجود آنکه ثبت نام و آزمون کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است، اما افرادی که رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد 1400 را کسب نموده اند، بایستی به صورت جداگانه انتخاب رشته نمایند. هر داوطلب می تواند 100 انتخاب را در فرم انتخاب رشته خود داشته باشد. در کارنامه نهایی داوطلبان با توجه به کارنامه خود که شامل جزئیاتی همچون تراز، رتبه در زیر گروه، رتبه کشوری، رشته پذیرفته شده است، وجود دارد. 

 

 

چند نمونه کارنامه و رتبه آخرین نفر پذیرفته شده پزشکی دانشگاه آزاد

 

رشته : پرستاری دانشگاه: دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی
تراز: 5258 رتبه در زیر گروه: 97821
سال تحصیلی: 98 رتبه کشوری: 242429
زمین شناسی: 4 ادبیات فارسی: 40%
ریاضیات: 10 عربی: 1
زیست شناسی: 9 دین و زندگی: 17
فیزیک :  7 زبان: 31
شیمی : 4

 

رشته : دندان پزشکی دانشگاه: دانشگاه آزاد واحد اصفهان-خوراسگان
تراز : 9984 رتبه در زیر گروه : 2019
سال تحصیلی:  1398 رتبه کشوری: 4348
زمین شناسی:   0 ادبیات فارسی:  48
ریاضیات:   90 عربی:  48
زیست شناسی:  81 دین و زندگی:  79
فیزیک :  73 زبان:   67
شیمی :   69

 

رشته : شیمی کاربردی دانشگاه: دانشگاه آزاد واحد شیراز
تراز: 3887 رتبه در زیر گروه: 145068
سال تحصیلی:  98 رتبه کشوری:  349873
زمین شناسی:  0 ادبیات فارسی:  7
ریاضیات: 1 عربی:  6
زیست شناسی:  0 دین و زندگی:   8
فیزیک :  0 زبان:  7
شیمی :   0

 

رشته : پرستاری دانشگاه: دانشگاه آزاد واحد رودهن
تراز3742 رتبه در زیر گروه  174349
سال تحصیلی: 1398 رتبه کشوری:459871
زمین شناسی: 0 ادبیات فارسی:   1-
ریاضیات: 5 عربی:  0
زیست شناسی: 19 دین و زندگی: 8
فیزیک :  14 زبان: 0
شیمی :  8

 

 

رتبه آخرین نفر پذیرفته شده پزشکی دانشگاه آزاد

به طور معمول توصیه می شود که داوطلبان از همان ابتدای برنامه ریزی برای مطالعه کنکور، هدف خود را مشخص و بر اساس آن برنامه ریزی نمایند. این کار باعث می شود تا برای روی دروس تاثیر گذار تمرکز و زمان بیشتری اختصاص دهید. همچنین اطلاع از تراز دانشگاه آزاد معیار درستی به شما جهت رسیدن به هدفتان می دهد. در ادامه چند نمونه از تحلیل رتبه و تراز آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد را می بینیم.

 

رشته پزشکی دانشگاه آزاد پزشکی ۹۷:

تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد تهران:  ۹۹۸۸ تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد مشهد: ۹۸۳۷ تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد : ۹۶۸۴
آخرین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد تهران: ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ آخرین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد مشهد: ۴۵۰۰ تا ۵۲۰۰ آخرین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد کرمان: ۶۵۰۰ تا ۷۰۰۰
آخرین تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد تهران: ۹۷۴۳ آخرین تراز قبولی واحد پزشکی تهران: ۹۴۷۱
آخرین رتبه پزشکی دانشگاه آزاد تهران: ۴۱۲۷ آخرین رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد تهران: ۹۴۷۱

 

 

برنامه ریزی برای کسب رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد 

شخصی که به دنیای پزشکی وارد می شود با درمان و بهبود جان ارزشمند انسان ها سر و کار خواهد داشت و به همین دلیل علم مقدسی خوانده می شود. به همین خاطر هم قبول شدن در آن شاید نسبت به بسیاری از رشته ها سخت تر است، اما مسلما غیر ممکن نیست. پزشک های حاضر هم همگی با یک برنامه ریزی منسجم و حساب شده توانسته اند روپوش سفید را بر تن کنند. اما منظور از برنامه ریزی منسجم چیست؟ برای قبول شدن در رشته پزشکی چه باید کرد؟ ویژگی های مطالعاتی نفرات برتر چیست؟

اولین و طلایی ترین گام این است که خود را باور داشته باشید و مطمئن باشید که توانایی های شما بزرگتر از هدفتان است. دوم اینکه زمان را از دست ندهید و هر ساعت را منغتنم بشمرید. به این فکر کنید که هر صفحه ایی که می خوانید می توان شما یک درصد جلو ببرد. مسلما دروس اختصاصی بویژه درس زیست تاثیر  بسیار زیادی در بالا بردن تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد دارد، اما کتاب های عمومی را دست کم نگیرید و تسلط خود را در آن ها بالا ببرید.

تا می توانید تست بزنید. تست زدن معجزه می کند، اما سعی کنید از کتاب و منابع درست استفاده نمایید. یک کتاب کمک آموزشی یا تست نامناسب نه تنها راندمان مطالعه را پایین می آورد، بلکه زمان را از شما می گیرد. بنابراین در انتخاب این کتاب ها تحقیق و بررسی کافی را داشته باشید.

 

 

دانشگاه های آزاد پذیرنده پزشکی

خوشبختانه در سال های اخیر به تعداد دانشگاه های آزاد دارای رشته علوم پزشکی افزوده شده است. در زیر لیست برخی از آ ها مطابق با لیست 99 آمده است. 

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان
دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق
دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز
دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجد سلیمان
دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان
دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی کیش دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا
دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا… آملی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبيل دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه
دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر
                دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب
                 دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان
                                             دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران
دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان
دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس
دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی

 

 

 شهریه پزشکی دانشگاه آزاد چقدر است؟

یکی از دغدغه های بزرگ متقاضیان قبولی در دانشگاه های آزاد، میزان شهریه است.  این شهریه به تناسب سطح علمی و میزان امکاناتی که ارائه می دهد متفاوت است، اما به طور معمول می توان گفت که در هر سال 10 الی 15 درصد به مبلغ شهریه ها افزوده می شود. هر چند که نمی توان برای همه دانشگاه ها شهریه معینی را عنوان کرد، اما به طور معمول شهریه ثابت هر نیمسال حدود 50 میلیون تومان می باشد.

به این همه، از آنجا که در هر شهر و هر واحد دانشگاهی شهریه ها متغیر استف بهتر است از کارشناسان ما در مورد جدیدترین نرخ ها استعلام بگیرید. چرا که محاسبه هر شهریه بر اساس فرمول خاصی است. 

 

 

انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد 

همانطور که قبلا گفه شد، زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری یکسان است. مراحل انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدین صورت است که هر ساله دانشگاه آزاد چند روز قبل از تاریخ انتخاب رشته، دفترچه مربوطه را منتشر می کند تا متقاضیان فرصت کافی برای تحقیق و بررسی انتخاب های مورد نظر خود را داشته باشند. سپس داوطلبان بایستی در زمان مقرر پس از مراجعه به سامانه azmoon.org و بررسی مفاد دفترچه با دقت کامل، انتخاب های خود را ثبت کنند. 

توجه داشته باشید که هر شخص تنها می تواند از میان رشته های گروه آزمایشی خود انتخاب کند، در غیر این صورت درخواست او ملغی خواهد شد. افرادی که تبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد را کسب نموده اند می توانند در میان رشته های این دانشگاه از قبیل، هوشبری، اتاق عمل، مامایی، پزشکی، داندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی، علوم تغذیه، مهندسی بهداشت محیط و غیره انتخاب نمایند. 

البته هر چند انتخاب رشته یکبار صورت می گیرد، اما اگر داوطلبی از رشته ای که قبول نشده رضایت نداشته باشد، می تواند با انتشار کارنامه سبز دانشگاه آزاد در انتخاب خود تجدید نظر کنند. البته نحوه استفاده از کارنامه سبز و  اطلاع از زمان انتشار آن برای بسیاری از داوطلبان مبهم است و ممکن است عده ایی این شانس را نیز از دست بدهند. بنابراین می توانید از طریق مشاوره با همکاران ما در ایران تحصیل از این فرصت بیشترین بهره را ببرید و انتخاب درستی داشته باشید. 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با تحلیل رتبه و تراز آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد تلاش کردیم تا داوطلبان گرامی را با رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد آشنا کنیم. چنانچه شما نیز قصد شرکت و ورود به عرصه پزشکی از طریق دانشگاه آزاد را دارید، می توانید علاوه بر دریافت تراز و رتبه آخرین نفر پذیرفته شده پزشکی دانشگاه آزاد ، یک انتخاب رشته اصولی و مناسب داشته باشید. کافی است که از طریق شماره های مندرج در جدول از ساعت 8 صبح تا 12 شب در همه روزهای هفته با تماس حاصل فرمایید.  

 

 

برای اطلاع از رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت های پذیرش  – لیست رشته های پیراپزشکی و میزان شهریه با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

ثبت و ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

نحوه دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد غیرحضوری دانشگاه آزاد

مشاوره و راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد

رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد 

محدوده رتبه قبولی پزشکی دانشگاه آزاد 1400 به چه صورت است؟

تراز قبولی پزشکی دانشگاه آزاد برای هر رشته ایی متفاوت است و متناسب با رتبه دانشگاه ممکن است متفاوت باشد.

چگونه می توان از رتبه آخرین نفر پذیرفته شده پزشکی دانشگاه آزاد مطلع شد؟

چنانچه قصد دارید از درصدها و ترازهای نفرات پذیرفته آگاه شوید، می توانید با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

رتبه آخرین نفر پذیرفته شده پزشکی دانشگاه آزاد در تکمیل ظرفیت در چه زمانی قابل دریافت است؟

به طور معمول تکمیل ظرفیت در بهمن ماه انجام می پیذیرد. برای اطلاع بیشتر می توانید تحلیل رتبه و تراز آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد مقاله مطالعه فرمایید. 

آیا سهمیه ها در تحلیل رتبه و تراز آخرین نفر قبولی پزشکی آزاد تاثیر گذارند؟

خیر . تنها سهمیه تاثیر گذار، سهمیه ایثارگران و بسیج فعال می باشد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور