ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دوره طلایی آموزشی سربازی چیست؟ زمان و شرایط اعزام | nezamvazife

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
دوره طلایی آموزشی سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

یکی از مهم‌ترین تکالیف و انجام وظایف اولیه آقایان برای خدمت به جامعه، سربازی است. اما برای بیشتر افراد سوال مهمی نظیر دوره طلایی آموزشی سربازی چیست؟ پیش خواهد آمد. در این مقاله از ایران تحصیل، قصد داریم به زمان و شرایط اعزام و همچنین مرخصی دوره طلایی آموزشی سربازی بپردازیم. همانطور که از گفته‌ها و شنیده‌های دیگران مطلع هستید، دوران خدمت سربازی سختی‌های خودش را دارد. گرمای تابستان، سرمای زمستان و موارد این چنینی که این سختی و مشقت را دو برابر می‌کند، باعث شده که زمانی نیز در این میان به دوره طلایی سربازی معروف شود.

دوره طلایی آموزشی سربازی چیست؟

بدون شک یکی از سوالات پر تکرار مشمولین نظام وظیفه “دوره طلایی آموزشی سربازی چیست؟” می‌باشد. تقریبا تمامی افراد جامعه (آقایان) باید دوره سربازی را تحت هر شرایطی بگذارنند. تنها عده‌ای به دلایلی خاص که در ادامه به آن موارد اشاره خواهیم کرد، از رفتن به سربازی معاف می‌شوند. دوره طلایی آموزشی سربازی که تنها ۱ ماه است، هیاهو و جنجال زیادی بر پا کرده تا افراد به هر صورتی که شده بتوانند از این ۱ ماه بهره‌مند شوند. بنابراین بایستی از زمان و شرایط اعزام با خبر گردند تا به موقع برای ثبت نام اقدام نمایند.

 

برای ورود مستقیم به سایت نظام وظیفه کلیک کنید.

علت نام گذاری دوره طلایی آموزشی سربازی، کمتر شدن سختی خدمت و به راحتی مرخصی گرفتن از مافوق است. اکنون سوالی که برای بیشتر افراد پیش خواهد آمد، زمان اعزام و شرایط این دوره طلایی است که به طول معمول در سایت نظام وظیفه به نشانی nezamvazife اعلام می‌شود. دوره طلایی چند روز است؟ این سوال نیز بارها و بارها تکرار شده است. همانطور که گفتیم طول عمر این دوره تنها 1 ماه است، اما برای سربازان ارزش بسیار زیادی دارد.

زمان اعزام به دوره طلایی آموزشی سربازی

اطلاع از شرایط دوره طلایی آموزشی و استفاده از مزایا و مرخصی‌های دست و دلبازانه پادگان برای افرادی که قصد دارند دفترچه ثبت نام خود را ارسال کنند، بسیار مهم است. این دوره معمولا در برج ۱۲ سال؛ یعنی اسفند ماه و همچنین ماه رمضان واقع می‌شود. زیرا در ماه ماه مبارک رمضان به دلیل برگزاری ماه مهمانی خدا و مراسم مذهبی شیعیان، حجم کارها به مراتب کاسته می‌شود.

افراد برای بهره‌مندی از این ۲ دوره طلایی آموزشی در خدمت سربازی، بایستی از یک الی دو ماه قبل برای ارسال دفترچه ثبت نام اقدام کنند. همانطور که می‌دانید زمان اعزام به عهده سازمان نظام وظیفه است و به همین خاطر به صورت دقیق نمی‌توان گفت که فرد در چه روزی باید خدمت خود را شروع کند.

زمان اعزام به دوره طلایی آموزشی سربازی

اما با توجه به کمتر شدن تعداد سربازان برخلاف گذشته که بسیار زیاد بودند، اعزام افراد به سربازی، بیشتر از 1 ماه طول نمی‌کشد. بنابراین طبق داده‌های اخیر پس از ارسال دفترچه اعزام به خدمت سربازی، طی چند هفته تا ۱ ماه انجام می‌شود. به همین خاطر برای استفاده از این دوره طلایی آموزشی سربازی جای هیچگونه نگرانی وجود نخواهد داشت. کافی است به موقع و با در نظر گرفتن شرایط تحصیلی و غیره، اقدام به گرفتن دفترچه نمایید.

برای آشنایی با معافیت سربازی کلیک کنید.

مرخصی دوره طلایی آموزشی خدمت سربازی

مشمولین سربازی که بین ۱۸ تا ۵۰ سال دارند، بایستی برای اعزام به خدمت آماده شوند. تنها عده‌ای خاص با معافیت سربازی از این دوره اجباری گذر می‌کنند. به این ترتیب برای درک بهتر این مطلب، به مواردی که در سایت vazifeh.police.ir ذکر شده است، اشاره خواهیم کرد:

معافیت از سربازی
معافیت دائم(نقص عضو)
معافیت موقت
معافیت سهمیه‌(ایثارگران، جانبازان، آزادگان، خانواده شهید)
معافیت موقت پزشکی
معافیت کفالت پدر یا مادر(پدر بیمار یا مادر بدون همسر)

به غیر از موارد گفته شده، فرد بایستی برای خدمت سربازی آماده شود. اما با دوره طلایی آموزشی سربازی این شرایط کمی آسان می‌شود. مرخصی آخر ماه که در شرایط عادی ۵ روز است برای افرادی که خدمت سربازی‌شان در ۱ ماه آخر سال یعنی اسفند ماه باشد، به صورت ۱۵ روز در نظر گرفته می‌شود. البته لازم به ذکر است که این مدت مرخصی برای کسانی است که بومی شهرهای دیگر نیز می‌باشند. همچنین در این دوره خبری از سرمای زمستان و گرمای طاقت فرسای تابستان نیست!
سختگیری‌ها کمتر است و برای همین به عنوان دوره طلایی آموزشی توسط سربازان نظام وظیفه یاد می‌شود.

برای دریافت مشاوره سربازی کلیک کنید.

شرایط اعزام به دوره طلایی آموزشی در خدمت سربازی

همانطور که در بندهای پیشین گفتیم اعزام به خدمت و همچنین استفاده از مزایای دوره طلایی آموزشی سربازی، شرایط و قوانینی دارد که در ادامه به منظور آشنایی بیشتر به صورت مفصل شرح خواهیم داد:

 • ابتدا بایستی به پلیس +۱٠ مراجعه کنید تا دفترچه خدمت سربازی را. دریافت کرده و تکمیل نمایید.
 • سپس در سامانه nezamvazife مابقی مراحل را طی کرده و مدارک خواسته شده را بارگذاری کنید.
 • در پایان بارگذاری برگه سبز خدمت برای فرد متقاضی ارسال می‌شود و مدتی بعد، برگ آبی که همان معرفی نامه است (ارگان نیرو دریایی، زمینی، انتظامی و یا هوایی) برای شخص ارسال می‌شود.
 • در مرحله آخر بایستی مدارک را به صورت فیزیکی داخل پاکت به ارگان اعزامی، ارسال کنید تا در تاریخ مشخص شده برای دوره طلایی آموزشی آماده شوید.

شرایط عمومی ورود به نظام وظیفه

جدا از موارد خاصی که برای ورود به هر اگان لازم است که بدانید، شرایطی عمومی برای خدمت در نظام وظیفه وجود دارد که به صورت زیر تعریف شده است:

شرایط عمومی ورود به نظام وظیفه
کچل کردن
رژه رفتن صبحگاهی
نگهبانی دادن به صورت شیفت
سحرخیز بودن و نماز صبح
مانورهای نظامی به صورت منظم
تمیز کردن اتاق‌ها و هر بخش از پادگان به صورت چرخشی
ورزش صبحگاهی برای افزایش انرژی و استقامت
و مواردی دیگر

 

برای دانلود فایل PDF دوره طلایی آموزشی سربازی کلیک کنید.

خلاصه مطلب

در این مقاله به دوره طلایی آموزشی سربازی پرداختیم و درباره معنا و مفهوم آن صحبت کردیم. دوره طلایی آموزشی در خدمت سربازی به دلیل سختگیری‌های کمتر پادگان و مافوق، راحت گرفتن در مرخصی و خنکی به اندازه هوا است که به صورت کلی شرایط را برای سرباز راحت می‌کند. شاید این دوره به نظر کوتاه برسد، اما یقینا برای فردی که می‌خواهد برای خدمت دفترچه و مدارک خود را ارسال کند؛ مزیتی است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. در ادامه به زمان و شرایط اعزام پرداختیم و گفتیم که اصل این دوره در اسفند ماه است، اما به این نکته نیز اشاره کردیم که ماه مبارک رمضان نیز به نوعی برای سربازان دورانی طلایی محسوب می‌شود. مرخصی دوران طلایی آموزشی نیز به صورت ۱۵ روز می‌باشد. البته این تعداد روز برای افرادی است که بومی شهرهای دیگر هستند و می‌خواهند برای استراحت کنار خانواده‌هایشان باشند.

 

4.2/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت زمان و شرایط اعزام به دوره طلایی سربازی کدام است؟

برای ارسال مدارک و دفترچه به سامانه nezamvazife مراجعه نمایید.

دوره طلایی آموزشی سربازی چیست؟

همانطور که در متن مقاله گفتیم، به دوره 1 ماهه که مرخصی از مافوق راحت است و دوره طلایی سربازی می‌شود.

مرخصی دوره طلایی آموزشی سربازی چند روز است؟

معمولا بین 5 تا 15 روز در این دوره به سربازان مرخصی داده می‌شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مشاوره سربازی

  مشاوره سربازی + سامانه تلفنی پاسخگو 24 ساعته نظام وظیفه

  مشاوره نظام وظیفه یکی از خدمات مجموعه ایران تحصیل است که شامل مشاوره سربازی و راهنمایی در خصوص دریافت کسری خدمت سربازی، خرید خدمت سربازی، انواع معافیت های پزشکی، شرایط هر فرد برای دریافت معافیت های مختلف، قوانین غیبت موجه،...
 • ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت

  ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت 1403 + زمان، شرایط و مدارک

  شرایط ثبت نام آزمون توجیهی بدو خدمت 1403 اعلام شد. برگزاری دوره های ضمن خدمت توسط دانشگاه های علوم پزشکی هر ساله انجام می شود که هدف از برگزاری آن ها ارتقای سطح علمی کارکنان و افزایش توانمندی های آن...
 • کد سخا

  کد سخا چیست؟ دریافت آنلاین اینترنتی از services.epolice.ir

  افرادی که واجد شرایط برای انجام خدمت سربازی هستند باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و مشخصات خود را به صورت کامل ارائه دهند. کد سخا (سایت خدمات الکترونیک انتظامی)، یک کد پنج رقمی است که هر یک از...
 • بخشش اضافه خدمت

  بخشش اضافه خدمت 1403 + خبر خوش بخشنامه جدید عفو رهبری!

  تخلف در دوره سربازی، فرار از خدمت و یا داشتن غیبت از جمله مواردی هستند که منجر به اضافه خدمت می شوند. به همین دلیل بخشش اضافه خدمت از جمله مواردی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در...
تماس با مشاور