دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 شامل بخش هایی است که در ادامه به آن می پردازیم هر ساله سایت سازمان سنجش در آذر ماه دفترچه دکتری را انتشار می دهد که احتمال این که امسال نیز در همین تاریخ باشد بسیار بالاست.

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97  شرایطی را برای داوطلبان فراهم میکند تا داوطلبان ثبت نام دکتری بتوانند با مطالعه آن بتوانند در رشته ی تحصیلی خود بهترین انتخای کد رشته محل را داشته باشند در ادامه به بعضی از بخش های دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 پرداخته ایم.

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97

 

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 شامل سه بخش است که به آنها اشاره می کنیم:

بخش1: دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 )  کلیات که شامل : مقدمه _ اهداف و تعاریف _  سهميه ها _  شرايط عمومی و اختصایی داوطلبان _ شرايط و ضوابط ثبت نام اتباع خارجی _ مقررات وظيفه عمومی _   مقررات آموزشی (Ph.D)  _ شرايط اختصاصی ويژه بورس خارج از كشور.

بخش2: دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 )  روش ثبت نام آزمون دکتری 98 :  مراحل آزمون دکتری _ امتحانات و نحوه پذيرش دانشجو _ مدارک لازم برای ثبت نام و شركت در آزمون دکتری _ تكاليف متقاضیان براي شركت در آزمون و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتی.

بخش 3 : دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 )  رشته ها و مواد امتحانی در كليه گروه های آزمايشی _ كد و نام استان ها _ رشته ها و مواد امتحانی در كليه گروه های آزمايشی _ ضرايب دروس مواد آزمونی رشته های امتحانی.

نکات مهم دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97

  1. متقاضیان شرکت در آزمون دکتری سراسری بایدتوجه داشته باشند که در درج مشخصات شناسنامه ،كد ملی ، نام خانوادگی ، ارسال عكس، تعین رشته امتحانی مورد نظر، نام شهرستان و تمامی اطلاعات لازم ديگر دقت و توجه كافی به عمل آورند درصورتی که در اعلام و ارسال هرگونه اطلاعات اشتباهی رخ دهد، با داوطلب به عنوان متخلف برخورد خواهد شد.
  2.  داوطلبان در انتخاب كدرشته امتحانی و اطلاعات شخصی و محل امتحان باید دقت کنند زیرا پس از پايان مهلت ثبت نام دیگر نمی توان اطلاعات را ویرایش کرد.
  3. پذیرش دانشجو در آزمون دکتری 97 به صورت نیمه متمرکز در دوره های روزانه و شبانه در دانشگاه های آزاد ، سراسری ، غیر انتفاعی ، پردیس خودگردان ، و موسسات آموزش عالی صورت خواهد گرفت.
  4. داوطلبان پس ازمطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 و تكميل شرایط ثبت نام دکتری 97  و دريافت شماره پرونده و كدپيگيری بهتر است یک نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه کنند و پس از مطالعه تقاضانامه را نگه دارند.
  5. فارغ التحصيلان برای  اطلاع از نحوه ی درج معدل كل مقطع كارشناسی ، كارشناسی ارشد و يا دكترای حرفه ای و دانشجويان سال آخر مقطع كارشناسی ارشد و يا دكترای 1396  توضيحات مربوط به معدل را مطالعه کنند .یا می توانند در صورت تمایل با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل در تماس باشند تا از نحوه ی درج معدل آگاهی لازم را کسب کنند.

شیوه پذیرش ثبت نام آزمون دکتری ۹۷

مطابق اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور پذیرش دانشجو صرفا مطابقیکی از شیوه های آموزشی که شامل شیوه ی ( آموزشی – پژوهشی) و شیوه ی ( پژوهش محور ) است به توضیحات زیر توجه فرمایید:

دکتری آموزشی ـ پژوهشی : پذیرش برای ورود به پایه ی دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی بر اساس معیار های زیر انجام می گردد:
آزمون متمرکز (۵۰  درصد ) ، سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری (۲۰  درصد ) و مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰  درصد ) .

دکتری پژوهش محور : سنجش و پذیرش برای پایه  دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس موارد زیر دانشجو پذیرش میکند:
آزمون متمرکز (۳۰  درصد ) ، سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری ( ۲۰ درصد ) ، مصاحبه علمی و بخش عملی (۳۰  درصد ) و تهیه طرح واره ( ۲۰ درصد ) .

هر یک از شیوه های بالا را مختصرا توضیح می دهیم :

آزمون متمرکز : همان آزمون دکتری است که  یک بار در سال برگزار می شود . ثبت نام آزمون دکتری ۹۷ در آذر ماه سال ۹۷ و برگزاری آزمون آن در اسفند ماه است .

سوابق آموزشی – پژوهشی و فناوری : منظور از این سوابق مواردی مثل معدل مقطع های کارشناسی و ارشد ، مسلط بودن به زبان انگلیسی ، مقاله های چاپ شده در مجلات خارجی و ایرانی ( ISI ) ، اکتشاف ، اختراع ، آثار هنری و تشویق نامه های علمی می باشد .

مصاحبه علمی – سنجش عملی : نمره این قسمت توسط دانشگاه مبدا که اعلام می شود .

تهیه طرح واره موضوع طرح واره باید در راستای رفع یکی از مشکلات کشور یا موارد مشابه باشد.

برای آگاهی از شرایط دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97 –  شرایط و ضوابط آزمون دکتری ۹۷ –شهریه دکتری ۹۷  بورسیه خارج از کشور دکتری و … با مرکز  مشاوره انتخاب رشته دکتری 98 تماس بگیرید.تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره : 9099072952
کانال دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97
کانال دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97

نحوه ی پذیرشثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۹۷

ثبت نام آزمون دکتری ۹۷

شیوه پرداخت شهریه دکتری ۹۷

شیوه قست بندی شهریه دکتری ۹۷

سایت ثبت نام آزمون دکتری ۹۷

شرایط مصاحبه ثبت نام آزمون دکتری ۹۷

ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۹۷

منابع آزمون دکتری ۹۷

سامانه ثبت نام دکتری ۹۷

شرایط نظام وظیفه دکتری ۹۷

دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97

دانلود  دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97

برسی مباحث  دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری 97

شیوه ی مطالعه دروس آزمون دکتری ۹۷

زمان مصاحبه ثبت نام آزمون دکتری ۹۷

و ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۹۷ – شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *