تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
کد منطقه برای سوابق تحصیلی

نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
کد منطقه برای سوابق تحصیلی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

کد منطقه برای سوابق تحصیلی از جمله اطلاعات ضروری و در عین حال مهم در زمان کامل کردن فرم ثبت نام آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها به شمار می رود. از این رو، داوطلبان و متقاضیان مشمول کنکور لزوماً باید اقدامات لازم را جهت دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 1400 را انجام دهند.

 

با توجه به نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور دریافت کد منطقه برای ثبت نام کنکور و همین طور اطلاع از نحوه دریافت آن برای داوطلبان و مشمولان اهمیت پیدا می کند. اگر می خواهید از نحوه دریافت کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی و کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم مطلع شوید مطالعه مقاله حاضر را به شما توصیه می کنیم.

 

 

برای دریافت کد منطقه جهت دریافت سوابق تحصیلی از سامانه سنجش از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

کد منطقه برای سوابق تحصیلی چیست؟

شاید برای بسیاری از شما داوطلبان عزیز این سوال مطرح شده باشد که کد مذکور چه می تواند باشد و اثر آن در برگزاری آزمون ورودی دانشگاه ها به چه شکل است؟

در جواب باید عرض کنیم که هر کدام از مناطق در استان های ایران یک کد منطقه دارند که اطلاع از این کد برای افراد متقاضی شرکت در آزمون سراسری ضرورت دارد.

اطلاع داوطلب از کد منطقه یا ناحیه اخذ دیپلم و همین طور کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی برای دستیابی به کد سوابق تحصیلی ضرورت دارد.

مورد دیگر این که، تعیین کد منطقه بر طبق منطقه ای که داوطلب از آن جا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ کرده صورت می گیرد.

به عبارت دیگر، این کد هیچ ارتباطی به محل اقامت فعلی داوطلبان ندارد. با توجه به تغییرات پی در پی و هر ساله به وجود آمده در آموزش و پرورش ایران به هیچ وجه امکان فراهم کردن لیستی از کدها وجود ندارد.

در نتیجه هر داوطلب باید در همان زمان ثبت نام آزمون سراسری ورودی دانشگاه کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی و یا کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم خود را دریافت کنید.

 

 

جهت دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید

 

 

دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 99

 

 

دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی

دقیقاً همزمان با ثبت نام داوطلبان در آزمون ورودی دانشگاه ها سازمان سنجش اقدام به قرار دادن نرم افزار دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی در سایت خود می کند.

 شما داوطلب گرامی فراموش نکنید که قبل از هر کاری جهت تکمیل فرم اطلاعات فردی و آموزشی ثبت نام باید از طریق این نرم افزار نسبت به دریافت کد منطقه برای ثبت نام کنکور اقدام کنید.

جهت دریافت کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم باید اسم منطقه ای که دوران متوسطه خود را در آن به پایان رسانده اید را درج کنید.

همین طور برای اطلاع از کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی باید نام منطقه محل اخذ گواهی نامه پیش دانشگاهی خود را در کادر جستجو وارد نمایید.

 

 

نحوه دریافت کد منطقه برای ثبت نام کنکور

برای دریافت این کد در ابتدا باید وارد سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org شوید. پس از ورود باز شدن صفحه و ورود به سامانه بر روی عبارت ثبت نام کنکور سراسری کلیک بفرمایید.

بعد از کلیک بر روی این عبارت و باز شدن صفحه ای دیگر باید گزینه دریافت کد منطقه را باز کنید و از صفحه باز شده کد منطقه را دریافت نمایید.

مورد مهم و قابل ذکر این که، در نرم افزار سازمان سنجش به جز دریافت این کد امکان دریافت کد استان، کد محل اشتغال و کد بخش هم وجود دارد.

زیرا این اطلاعات را باید در زمان ثبت نام آزمون سراسری ورودی دانشگاه ها در فرم ثبت نام موجود در سایت سنجش وارد کنید.

 

 

کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم

 

 

چه کسانی باید کد سوابق تحصیلی را دریافت کنند؟

همان گونه که در بالا اشاره کردیم دریافت کد منطقه جهت اخذ کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و یا دیپلم امری ضروری برای هر داوطلب است.

اما در مورد این که چه گروهی از داوطلبان مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم هستند باید عرض کنیم داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را در یکی از رشته های گروه نظری یعنی انسانی، تجربی و ریاضی از سال 1384 به بعد اخذ کرده باشند باید برای دریافت این کد اقدام کنند.

فقط فراموش نشود که ابتدا باید از دریافت کد منطقه مطمئن شوند. بعلاوه، آن دسته از داوطلبان که گواهی نامه پیش دانشگاهی خود را در رشته های گروه نظری از سال 1391 به بعد اخذ کرده اند باید در کنار دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی دیپلم کد پیش دانشگاهی را نیز از طریق سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

 

 

نکات مهم

. آن گروه از داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور به جای گواهی نامه پیش دانشگاهی مدرک کاردانی دارند نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ندارند.

. افراد دارای مدرک دیپلم کارودانش و یا فنی حرفه ای الزامی در درج کد سوابق تحصیلی در فرم ثبت نام خود ندارند. اما دریافت کد منطقه برایشان ضرورت دارد.  

 

 

برای نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

ثبت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی 

ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

dipcode.medu.ir – مشاهده دریافت کد سوابق تحصیلی- راهنمای دریافت کد

راهنمای صدور گواهی اشتغال به تحصیل

برای دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی چگونه باید اقدام کرد؟

دریافت کد منطقه برای ثبت نام کنکور از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر است.

در صورت دریافت کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم در سال جاری و تمایل به شرکت مجددد در کنکور این کد دوباره باید دریافت شود؟  

با توجه به تغییر کد شماری از مناطق توسط آموزش و پرورش بهتر است برای این کار اقدام شود.

برای دریافت کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی چگونه باید اقدام کرد؟ 

از طریق ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور می توان نسبت به دریافت کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم اقدام کرد.

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور