ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دریافت کارنامه از سامانه امین + لینک دریافت | edu.medu.ir

دریافت کارنامه از سامانه امین
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط دریافت کارنامه از سامانه امین به آدرس edu.medu.ir اعلام شد. سامانه امین جهت انجام مراحل فارغ‌التحصیلی برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم ایجاد شده است و افراد می‌توانند از طریق مراجعه به این سامانه به آدرس edu.medu.ir در زمان مقرر مدرک فارغ‌التحصیلی خود را دریافت کنند. چون دسترسی مدیران و معاونان مدارس به این سامانه بیشتر است، این افراد می‌توانند با ورود به سامانه جامعه سنجش فارغ‌التحصیلی، گواهی پایان تحصیلات دانش‌آموزان را صادر نمایند.

دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه که قصد دریافت گواهی فارغ‌التحصیلی خود را داشته باشند، می‌توانند به سامانه امین مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات درخواستی، گواهی فارغ‌التحصیلی خود را دریافت نمایند.

دریافت کارنامه از سامانه امین نیز در حال حاضر امکان پذیر می‌باشد و شما می‌توانید هر زمان که خواستید از طریق پرتال شخصی خود به کارنامه خود دسترسی داشته باشید. از آنجا که برخی از داوطلبان در ارتباط با نحوه دریافت کارنامه از سامانه امین سؤال و ابهام دارند، در ادامه توضیحاتی در این خصوص ارائه خواهیم کرد.

آشنایی با سامانه امین edu.medu.ir

سامانه امین به آدرس edu.medu.ir سامانه‌ای است که برای دسترسی به گواهی فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان ایجاد شده است و همه سوابق تحصیلی و مشخصات دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل در آن بایگانی می‌شود و براساس آن تأییدیه تحصیلی برای ارائه به دانشگاه و مراکز آموزش عالی به مراکز پیشخوان دولت ارسال خواهد شد.

اطلاعات فارغ‌التحصیلان بر مبنای آخرین تغییرات به صورت مرتب در سامانه سوابق تحصیلی کنکور ارسال می‌شود تا برای بررسی کرده و تأثیر آن در آزمون سراسری به سامانه سازمان سنجش ارائه گردد. علاوه بر این ثبت مشخصات در سایت فارغ‌التحصیلی امین جهت دریافت مدرک تحصیلی و کارنامه الزامی خواهد بود. چنانچه اطلاعات دانش‌آموزان ثبت گردد، می‌توانند برای دریافت کارنامه خود از سامانه امین و تأییدیه مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی اقدام کنند. اما در ادامه به راهنمای دریافت کارنامه از سامانه امین و نحوه ورود به این سایت اشاره خواهیم کرد.

اطلاعیه

سامانه امین برای دریافت گواهی فارغ‌التحصیلی دانش‌آموزان پایه دوم متوسطه راه‌اندازی شده است.

آشنایی با سامانه امین edu.medu.ir

راهنمای ورود به سامانه امین edu.medu.ir

افرادی که مایل به دریافت کارنامه از سامانه امین هستند، می‌توانند از طریق آدرس edu.medu.ir برای این کار اقدام کنند. سامانه امین از سوی سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای ارائه خدمات غیرحضوری به دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم راه اندازی شده است و مختص یک استان و شهر نمی‌باشد و همه افراد این شرایط را دارند در سرتاسر کشور از این سامانه استفاده کنند. افرادی که قصد دریافت کارنامه از سامانه امین را دارند، باید حتماً یوزر و رمز عبور خود را به یاد داشته باشند. در صورت بروز هرگونه مشکل دانش‌آموزان می‌توانند به بخش راهنمای سامانه امین آموزش پرورش مراجعه کنند. چنانچه نام کاربری و رمز خود را داشته باشید، می‌توانید برای ورود به سامانه براساس مراحل زیر اقدام کنید:

ابتدا وارد سامانه امین به آدرس edu.medu.ir شوید و  نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

در ادامه پس از وارد کردن عبارت امنیتی، نام کاربری مدارس برای وارد شدن به سامانه فارغ التحصیلی امین که به شکل عبارت «کد مدرسه» می‌باشد، می‌توانید به قسمت‌های مختلف سایت دسترسی داشته باشید.

راهنمای ورود به سامانه امین edu.medu.ir

جهت اطلاع از نحوه اصلاح مشخصات در سامانه امین آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک نمایید.

 نحوه دریافت کارنامه از سامانه امین edu.medu.ir

بسیاری از داوطلبان مایلند که کارنامه متوسطه دوم خود را از سامانه امین دریافت کنند. پیش از این تمام مراحل دریافت کارنامه از طریق سامانه دانش‌آموزی سیدا انجام می‌شد و شرایط ارسال اطلاعات از سیدا به امین فراهم نبود. اما در حال حاضر دانش‌آموزان می‌توانند اطلاعات کارنامه خود را در سامانه یکپارچه امین دریافت کنند. برای دریافت کارنامه شما می‌توانید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد سامانه امین به آدرس edu.medu.ir شوید و از بخش “سایر سیستم‌ها” گزینه عملیات مدرسه متوسطه دوم را انتخاب کنید.

مرحله اول دریافت کارنامه از سامانه امین

اگر می‌خواهید برای عملیات متوسطه دوم به یکی از دوره های قبلی ورود کنید، باید بر روی گزینه “انتخاب دوره” کلیک نمایید.

مرحله دوم دریافت کارنامه از سامانه امین

 

از بخش عملیات اصلی، عملیات کارنامه کلی و شروع محاسبه کارنامه قبولی را انتخاب کنید.

مرحله سوم دریافت کارنامه از سامانه امین

در این مرحل کارنامه هنوز در حالت بررسی نشده قرار دارد. در این مرحله باید صبر کنید تا آخرین وضعیت محاسبه کارنامه کلی در حالت تمام شده قرار بگیرد.

مرحله چهارم دریافت کارنامه از سامانه امین

در این قسمت، بر روی بخش “شروع محاسبه کارنامه” کلیک کرده و در صفحه پیش رو  گزینه “شروع عملیات محاسبه کارنامه کلی” را  انتخاب نمایید تا عملیات محاسبه انجام شود. ممکن است دریافت کارنامه بیشتر از این زمان به طول بینجامد.

مرحله پنجم دریافت کارنامه از سامانه امین

پس از به اتمام رسیدن محاسبه کارنامه، می‌توانید کارنامه کلی را پرینت بگیرید. برای چاپ از منوی گزارش‌ها، گزینه “گزارش ریز نمرات-کارنامه کلی” را اجرا نمایید.

مرحله ششم دریافت کارنامه از سامانه امین

جهت آشنایی با مای مدیو کلیک نمایید.

خدمات ارائه شده در سامانه امین

بسیاری از افراد این سؤال را دارند که سامانه امین علاوه بر فراهم کردن شرایط دریافت کارنامه و گواهی فارغ‌التحصیلی چه خدمات دیگری را ارائه می‌دهد. وزارت آموزش و پرورش برای اینکه مانند سایر مجموعه‌ها، اطلاعات مربوط به دانش‌آموزان را به طور کامل دسته بندی و مدارک مربوط به فارغ‌التحصیلی مقطع متوسطه دوم را در بایگانی نماید، سامانه امین را راه اندازی کرده است. از آنجا که مدیران و معاونان مدرسه بیشتر دسترسی به سامانه امین دارند، می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند. امکانات و خدمات سامانه امین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  اتوماسیون اداری فرایند فارغ‌التحصیلی و اطلاعات دانش‌آموزی
 • مدیریت مراحل فارغ‌التحصیلی در سطوح مدرسه، منطقه، استان و ستاد
 •  کنترل‌ متعدد بر روی اطلاعات واصله و تشخیص موقعیت آنها بر امتحانات نهایی
 •  بایگانی و نگهداری از سوابق عملیات انجام شده در سامانه امین
 •  امکان ویرایش مشخصات اطلاعات و سوابق تحصیلی افراد فارغ‌التحصیل
 • صدور دفتر فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه و مقطع پیش دانشگاهی
 • صادر کردن تأییدیه تحصیلی برای ارسال به دانشگاه
 •  ارائه گزارش خطاها بر اساس نوع خطاهای دریافتی
 • ارائه اطلاعات سوابق تحصیلی فارغ‌التحصیلان از سوی مدرسه

اطلاعیه

با ورود به سامانه امین، علاوه بر دریافت کارنامه می‌توانید از دیگر خدمات آن بهره‌مند شوید.

جدیدترین اخبار پیرامون سامانه امین

شرایط دریافت گواهی موقت از سامانه امین

آن دسته از دانش‌آموزانی که مایل به دریافت گواهی موقت هستند، می‌توانند از طریق سامانه امین برای دریافت آن اقدام کنند. به این صورت که ابتدا وارد سامانه edu.medu.ir شده و پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور که قبلاً از مدرسه دریافت کرده‌اید، می‌توانید وارد پنل کاربری خود شوند و در قسمت مشاهده اطلاعات دانش‌آموزی می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به وضعیت فارغ‌التحصیلی را مشاهده کنند و گواهی موقت خود را از طریق این سامانه دریافت نمایند.

گزارش ۲۹۹ در سامانه امین

گزارش 299 سامانه فارغ‌التحصیلی امین مربوط به فرم پیش‌نویس معرفی دانش‌آموزان جهت صدور گواهینامه می‌باشد. برای دسترسی به گزارش ۲۹۹ سامانه، باید به بخش گزارش‌ها مراجعه کنید و در این صورت می‌توانید به اطلاعات مربوط به این گزارش دسترسی داشته باشید.

جهت اطلاع از نحوه دریافت گواهی موقت از سامانه امین بر روی لینک کلیک نمایید.

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی نحوه دریافت کارنامه از سامانه امین توسط دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم پرداختیم. سامانه امین به آدرس edu.medu.ir یکی از مهمترین سامانه‌های آموزش و پرورش است که از طریق آن دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم می‌توانند به اطلاعات فارغ‌التحصیلی و کارنامه خود دسترسی داشته باشند و پس از فارغ التحصیلی، گواهی پایان تحصیلات خود را از طریق این سامانه دریافت نمایند.

خدمات و امکانات متنوعی در سامانه امین وجود دارد که در این مقاله به طور کامل به آنها اشاره کردیم. چنانچه مایل به دریافت کارنامه در سامانه امین هستید و در این خصوص نیازمند راهنمایی می‌باشید می‌توانید با همکاران ما در آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید تا شما را در مسیر دریافت کارنامه از این سامانه یاری کنند.

 جهت دانلود pdf مقاله کلیک نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آدرس سامانه امین برای دریافت کارنامه و ریزنمرات چیست؟

آدرس سامانه امین edu.medu.ir است که از طریق آن می توانید ریزنمرات کارنامه خود را مشاهده کنید.

برای دریافت کارنامه در سامانه امین چه باید کرد؟

در این مقاله به کلیه مراحل دریافت کارنامه در این سامانه اشاره کردیم.

سامانه امین چه امکانات و خدماتی ارائه می دهد؟

با مراجعه به متن مقاله می توانید از فهرست خدمات این سامانه مطلع شوید. 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • منابع آزمون جهشی

  منابع آزمون جهشی 1403 + ابتدایی و متوسطه | ایران تحصیل

  اگر دانش آموزی در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول یا دوم احساس کند که توانایی یادگیری او بیشتر از سطح حال حاضر است و می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری تحصیلات خود را به اتمام برساند، می‌تواند در آزمون جهش...
 • رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار {راهنمای تصویری} | ایران تحصیل

  رفع مشکل مشابهت یابی در پژوهشیار برای دانشجویانی که در حال انتخاب موضوع پایان‌نامه یا رساله خود هستند، اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از مشکلات اساسی که دانشجوها ممکن است با آن مواجه شوند، مشابهت‌یابی برای پروپوزال است. سامانه پژوهشیار،...
 • تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه چیست؟ | مشاوره ایران تحصیل

  تفاوت دیپلم بزرگسالان با روزانه یکی از موضوعات ابهام برانگیز است که همیشه در مورد آن سوال می‌شود. عده‌ای از دانش‌آموزان ممکن است شرایط تحصیل در مدارس عادی را نداشته باشند و به همین دلیل مدارس بزرگسالان را انتخاب کنند....
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور