تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
رشته دامپزشکی بدون کنکور

شرایط و نحوه ثبت نام رشته دامپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته دامپزشکی بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

یکی از رشته های علوم تجربی که طرفداران زیادی دارد رشته دامپزشکی است و به دلیل تقاضای بسیار زیادی که دارد برخی از دانشگاه ها اقدام به پذیرش دانشجو در رشته دامپزشکی بدون کنکور کرده اند.

افرادی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند می توانند راه هایی برای جلوگیری از بیماری های مشترک بین انسان و حیوان داده یا به درمان حیوانات بپردازند.

داوطلبانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند به سه طریق می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند که عبارتند از: شرکت در کنکور، تحصیل در خارج از کشور یا ثبت نام کردن در کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

این مقاله از سایت ایران تحصیل را به موضوع دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور اختصاص داده ایم. کلیه داوطلبان و متقاضیان کنکور تجربی جهت اطلاع از شرایط انتخاب رشته در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور در سال های گذشته با ما همراه باشند.

چنانچه سوالی در مورد نحوه پذیرش یا ثبت نام در رشته دامپزشکی داشته باشید می توانید با مشاورین ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور و نحوه ثبت نام در سال های گذشته، سامانه رشته دامپزشکی بدون کنکور کرج، تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و بابل با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

دامپرشکی بدون کنکور در خارج از کشور

داوطلبانی که می خواهند در برای تحصیل در این رشته به خارج از کشور بروند باید شرایط لازم جهت ادامه تحصیل در دانشگاه مقصد را دارا باشند که از جمله شرایط آن می توان به توان پرداخت شهریه، داشتن مدرک زبان و غیره اشاره کرد.

داوطلبان عزیز بهتر است قبل از هر گونه اقدامی، تمامی شرایط دانشگاه هایی را که در رشته دامپزشکی پذیرش می کند را به درستی مطالعه کرده و سپس بهترین دانشگاه را جهت ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند.

تحصیل در کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

دامپزشکی دانشگاه آزاد

 

داوطلبان عزیزی که نتوانسته اند با ثبت نام در کنکور سراسری در رشته دامپزشکی قبول شوند می توانند در مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد، ادامه تحصیل دهند که پذیرش در این مقطع بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی داوطلب صورت می پذیرد.

دانشگاه آزاد رشته دامپزشکی را در مقاطع کاردانی ناپیوسته و دکتری عمومی پذیرش می کند و داوطلبانی که نتوانسته اند در کنکور سراسری قبول شوند می توانند در این مقاطع برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.

در حالت کلی پذیرش رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور در مقطع کاردانی ناپیوسته انجام شده و فقط داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام جدید 3-3-6، دیپلم و پیش دانشگاهی نطام سالی واحدی یا ترمی واحدی باشند می توانند جهت ثبت نام در این رشته اقدام نمایند.

بعد از اینکه داوطلبان در مقطع کاردانی فارغ التحصیل شدند اگر بخواهند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند می توانند در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته تا دکتری اقدام نمایند.

داوطلبان عزیزی که می خواهند آزمایشگاه علوم دامی را تاسیس کنند فقط در صورتی می توانند این کار را انجام دهند که مدرک دکتری تخصصی دامپزشکی در علوم آزمایشگاهی دام را داشته باشند، در غیر این صورت می توانند مسئولیت کارهایی مانند امور آزمایشگاهی، کشتارگاهی یا درمانگاهی را انجام دهند.

 

جهت آگاهی از شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

نحوه پذیرش دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور در سال های گذشته

داوطلبان و متقاضیان رشته کنکور تجربی در سال های گذشته می توانستند در صورت واجد شرایط بودن جهت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد نسبت به دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه اقدام نمایند.

شرایط پذیرش بدون کنکور در سال های گذشته با رشته های با آزمون متفاوت می‌باشند و هر یک از داوطلبان در تمامی گروه‌های آزمایشی امکان ثبت نام و انتخاب رشته را نداشتند.

متقاضیان و علاقه مندان رشته دامپزشکی نیز می توانند در زمان مقرر، نسبت به ثبت نام دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور اقدام نمایند.

با توجه به اینکه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو ترم مهر و بهمن صورت می‌پذیرد، با توجه به مهلت ثبت نام امکان انتخاب دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور برای کلیه واجدین شرایط امکان‌پذیر می‌باشد. 

 

دکتری حرفه ای دامپزشکی بدون کنکور

 

دامپزشکی بدون کنکور

 

رشته دامپزشکی در ایران از جمله رشته های دکتری پیوسته می باشد که از طریق کنکور سراسری و در انتخاب رشته کنکور سراسری امکان پذیرش را برای متقاضیان فراهم نموده است.

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد و در سال جاری امکان دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور در سال های اخیر برای داوطلبان امکان پذیر می باشد.

 

شرایط پذیرش در رشته دامپزشکی بدون کنکور در سال های گذشته

 داوطلبان و فارغ التحصیلان رشته های ریاضی و فیزیک و همچنین علوم تجربی در صورتی می توانند در دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور شرکت نمایند که دوره کارشناسی خود را در دانشگاه های خارج از کشور گذرانده باشند.

داوطلبان و فارغ التحصیلان کنکور انسانی امکان ورود به دکتری حرفه ای دامپزشکی بدون کنکور رشته دامپزشکی را نخواهند داشت.

دارا بودن معدل بالای 16 دیپلم برای کلیه متقاضیان الزامی می باشد. همچنین با توجه به اینکه یکی از شرایط رشته دامپزشکی بدون کنکور، در رابطه با دارا بودن مدرک کارشناسی می باشد.

آن دسته از داوطلبانی که در خارج از کشور مدرک کارشناسی خود را در تمامی دروس و واحدهای گذرانده بالای 15 کسب نموده اند، خواهند توانست در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کرده و پذیرفته شوند.

 

رشته دامپزشکی بدون کنکور

 

رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد

 

رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در گروه های آزمایشی مختلف می باشند. دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کاردانی امکان ادامه تحصیل را برای داوطلبان در رشته های مختلف تحصیلی فراهم نموده است.

نحوه گزینش برای ورود به دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور کرج، تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، بابل در مقطع کاردانی با توجه به معدل کتبی دیپلم می باشد.

متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که امکان پذیرش تنها بر اساس سوابق تحصیلی امکان پذیرخواهد بود لذا در صورت دارا بودن معدل لازم خواهید توانست نسبت به انتخاب رشته اقدام لازم را انجام دهید.

 

مشاوره انتخاب رشته دامپزشکی بدون کنکور

قبولی در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور با توجه به شرایط خاصی امکان پذیر است که ما در این مقاله به برخی از این شرایط اشاره نمودیم.

برای قبولی لازم است داوطلبان تمامی شرایط را دارا باشند و از کلیه شرایط اطلاع دقیقی را حاصل نمایند به همین دلیل شماره های مندرج در سایت که در ادامه نیز برای کلیه داوطلبان عزیز ارائه می گردد برای اطلاع از این شرایط خواهد بود.

با توجه به اخذ شهریه برای رشته بدون کنکور دامپزشکی توصیه می نماییم که قبل از انتخاب رشته حتما از میزان شهریه در هر یک از این رشته ها اطلاع دقیقی یابید و از تعداد واحدهای این رشته اطلاعات لازم را کسب نمایید تا با توجه به این تعداد به محاسبه شهریه هر ترم و شهریه اتمام شده بپردازید.

متخصصین ایران تحصیل همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

آینده شغلی رشته دامپزشکی چگونه است؟

آینده شغلی در هر رشته ای بستگی به تخصص شما خواهد داشت. بنابراین چنانچه بتوانید در رشته خود تخصص لازم را کسب نمایید، خواهید توانست از آینده شغلی و درآمد بالایی بهره مند گردید.

تعداد کل واحدهای رشته دکتری دامپزشکی چه تعدادی می باشد؟

تعداد کل واحدها: 224 واحد
دروس عمومی: 20 واحد
دروس پایه: 24 واحد
دروس اصلی: 89 واحد (2واحد آن اختیاری است)
دروس تخصصی: 49 واحد (3 واحد آن اختیاری است)
دروس بالینی دامپزشکی: 10 واحد (4 واحد آن اختیاری است)
کارآموزی در روستا: 6 واحد
کارآموزی انترنی: 20 واحد
پایان نامه و گزارش تحقیق: 6 واحد

 

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید

رشته اپتومتری دانشگاه آزاد بدون کنکور

رشته دامپزشکی بدون کنکور

آیا امکان ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی به صورت بدون کنکور وجود دارد؟

بله. امکان ادامه تحصیل رشته دامپرشکی در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد وجود دارد که به طور کامل در مقاله توضیح داده شده است.

برای اینکه بتوانیم در رشته دامپزشکی تحصیل کنیم چه راه هایی وجود دارد؟

شرکت در کنکور سراسری، ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور و تحصیل در خارج از کشور

پذیرش در دانشگاه آزاد بر چه اساسی صورت می گیرد؟

پذیرش بر اساس معدل و سوابق تحصیلی است.

آیا دانشگاه علمی کاربردی هم به صورت بدون کنکور در رشته دامپزشکی پذیرش دارد؟

فعلا خیر. امکان پذیرش در رشته دامپزشکی در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور وجود ندارد.

نظرات

 1. سلام وقت بخیر. من دیپلم تجربی دارم. میخپاستم بدپنم میشه بدون کنکور دامپزشکی ثبتنام کرد با حتما بایذ کنکور بدیم؟

  • moshaverarshad
   ۰۲ مرداد ۰۰

   سلام کاردانی دامپزشکی بدون کنکور دانشگاه ازاد هست و ثبت نام از سایت دانشگاه ازاد شروع خواهد شد

 2. با سلام من ۵۰ سالمه دیپلم فنی در سال ۶۷ گرفتم اگر بخواهم در این رشته تحصیل کنم بدون کنکور امکانی هست . متشکرم راهنمایی فرمایید

  • moshaverarshad
   ۲۴ تیر ۰۰

   سلام رشته دامپزشکی فقط برای مقطع کاردانی هست که بتونید بدون کنکور ثبت نام کنید و دکتری دام رو حتما باید از طریق کنکور وارد بشید

 3. سلام اگه ما برا کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم مشکلی برا انتخاب رشته کنکورمون پیش نمیاد؟
  که مثلا نتونیم انتخاب رشته کنیم و مانعش بشه

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۰۰

   سلام شما اگر دیپلم هستید اول باید کاردانی بخونید بعد کارشناسی ناپیوسته یا اینکه مستقیم کارشناسی پیوسته رو انتخاب کنی

 4. سلام آیا میشه بدون کنکور دانشگاه بابل دامپزشکی بخونم؟چند ساله؟آیا میتونم بعدش کلینیک بزنم؟و اینکه آزمونی داره؟لطفا جواب بدید ممنون🙏🏻

 5. بابک
  ۰۹ فروردین ۰۰

  سلام دوستان بنده دانشجوی دامپزشکی ورودی ۸۶ بودم و ۹۳ فارغ التحصیل شدم،بزارید خیالتون و راحت کنم بدون کنکور دانشجو نمی گیره مطمئن باشید و اینکه رشته خیلی سختیه و باید واقعا تلاش کنید. یا علی

 6. سلام من مدرك ليسانس بهداشت و درمان عمومى از خارج از كشور دارم. خيلى سعى كردم با اين شماره 9099072952
  براى مشاوره تماس بگيرم. ولى موفق نشدم. براى تماس از خارج از كشور اضافه كردن كد ٠٠٩٨ به اول اين شماره كافى هست يا كد ديگرى هم بايد اضافه كنم؟

  • مشاور ارشد
   ۰۳ اسفند ۹۹

   سلام از خارج از کشور امکان تماس با این شماره ها نیست با پشتیبانی تماس بگیرید.

 7. امیرحسین
  ۲۶ بهمن ۹۹

  اگر از کاردانی بخونیم تا دکتری چقدر زمان میبره

  • مشاور ارشد
   ۲۹ بهمن ۹۹

   سلام امیر حسین جان بستگی به خودت داره

 8. سلام وقت بخیر من ۱۸سالمه و ساکن خوزستان هستم و دیپلم تجربی دارم
  ایا میتونم تو رشته ی دامپزشکی ازاد بدون کنکور تحصیل کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۲۵ بهمن ۹۹

   سلام و درود رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی ارائه نمی شود برای ثبت نام باید در کنکور سراسری شرکت‌نماید.

 9. سلام من 18سالمه و دیپلم تجربی دارم و سهمیه جانبازی هم دارم میتونم تو رشته دامپزشکی بدون کنکور ازاد تحصیل کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۳ بهمن ۹۹

   شرایط ثبت نام دامپزشکی دانشگاه آزاد با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه بالا مقدور خواهد بود.

 10. سجاد دین پرور
  ۰۳ آذر ۹۹

  سلام
  بنده کاردانی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی و کارشناسی بهداشت موادغذایی دارم
  میخاستم ببینم می تونم تو رشته دامپزشکی مقطع دکتری بدون آزمون ثبت نام کنم؟

 11. اگه کاردانی دام پزشکی وبخونیم بعدش میتونیم کنکور بدیم ودولتی قبول شیم واس کارشناسی؟

 12. سلام
  حتما باید مدرک کارشناسی از خارج کشور داشته باشیم که بتونیم بریم دامپزشکی بدون کنکور ازاد؟!

 13. با سلام .جسارتا من داراي كارشناسي مديريت صتعتي و كارشناسي ارشد mba هستم و در دوران دبيرستان ديپلم تجربي دارم.ميخواستم ببينم امكان ثبت نام در رشته دامپزشكي(دكتراي حرفه ايي) بدون ازمون را دارم يا خير؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۹۹

   با سلام و احترام شرایط و نحوه ی ثبت نام در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد رو در مقاله فوق ارائه داده ایم برای اطلاع بیشتر می تونید عضو کانال تلگرامی ایران تحصیل شوید .

 14. اکبر دولتخواه
  ۳۱ شهریور ۹۹

  باسلام ،50 سال سن دارم مدارک کاردانی داپزشکی ، مهندسی دامپروری ، کارشناسی ارشد علوم دامی گرایش تغذیه و دکترای تخصصی علوم دامی گرایش تغذیه را در کارنامه خود دارم . با احتساب واحد های گذرانده شده چندواحد و چندسال دکترای دامپزشکی طول می کشد . ضمناً ساکن گیلان هستم و نزدیکترین دانشگاه محل تحصل برایم مهم است . با تشکر

 15. سلام.این حرفا درسته؟

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۹۸

   سلام وقت بخیر دامپزشکی بدون آزمون دانشگاه آزاد بله درسته شما جهت اطلاع از لیست شهرهایی که ارائه میکنه میتونید با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید و راهنمایی بگیرید

   • سلام دامپزشکی بدون کنکور شرایطش چیه؟

    • moshaverarshad
     ۰۱ تیر ۰۰

     سلام ارام
     جهت دریافت اطلاع از زمان و شرایط ثبت نام با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

ایران تحصیل
تماس با مشاور