ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته دامپزشکی بدون کنکور

شرایط و نحوه ثبت نام رشته دامپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد

رشته دامپزشکی بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته دامپزشکی بدون کنکور یکی از رشته های علوم تجربی که طرفداران زیادی دارد، رشته دامپزشکی است. افرادی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند، می توانند به درمان حیوانات بپردازند و بیماری های مشترک بین انسان و حیوان را نیز درمان کنند. افراد از طریق سه روش می توانند در این رشته درس بخوانند. این سه روش شامل: شرکت در کنکور و کسب رتبه بالا، ثبت نام کردن در مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد و تحصیل در خارج از کشور می باشند. افراد برای پذیرش در رشته دامپزشکی بدون کنکور، باید شرایطی را دارا باشند؛ در غیر این صورت، نمی توانند در دانشگاه ها ثبت نام نمایند. علاوه بر دارا بودن شرایط، آن ها برای پذیرش بدون کنکور، باید مدارکی را نیز به همراه داشته باشند. 

اگر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید با روش های ثبت نام در رشته دامپزشکی الخصوص ثبت نام در رشته دامپزشکی بدون کنکور آشنا شوید، بهتر است که ابتدا با شرایطی و ضوابط ثبت نام آشنا شوید. برای آشنایی با تمامی این موارد، می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

 

رشته دامپزشکی بدون کنکور

 

 

رشته دامپزشکی بدون کنکور

دامپزشکی دانشی است که به شناخت، تشخیص، درمان و پیشگیری بیماری دام ها و حیوانات، شیوه‌های کنترل و بازرسی بهداشتی مواد غذایی و فرآورده های با منشأ حیوانی می پردازد. در واقع، این رشته با بیماری های انسان سروکاری ندارد و فقط به بخشی از بیماری ها می پردازد که بین انسان و حیوان مشترک هستند. در این رشته دانشجویان با بهداشت تغذیه دام ها آشنا می شوند. در کل می توان گفت که دامپزشکی رشته ای است که ناظر به همه ابعاد زندگی بهداشتی و سلامت دام ها و همه حیوانات می باشد.

رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در گروه های آزمایشی مختلف می باشند. دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کاردانی امکان ادامه تحصیل را برای داوطلبان در رشته های مختلف تحصیلی فراهم نموده است. نحوه گزینش برای ورود به دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور کرج، تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، بابل در مقطع کاردانی با توجه به معدل کتبی دیپلم می باشد.  متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که امکان پذیرش تنها بر اساس سوابق تحصیلی امکان پذیر خواهد بود، لذا در صورت دارا بودن معدل لازم، خواهید توانست نسبت به انتخاب رشته اقدام لازم را انجام دهید.

 

شرایط پذیرش در رشته دامپزشکی بدون کنکور 

 

 

شرایط پذیرش در رشته دامپزشکی بدون کنکور 

همان طور که در ابتدا مقاله بیان شد، افراد برای پذیرش در این رشته بدون شرکت در کنکور، باید حتما شرایطی را دارا باشند. برخی از مهم ترین شرایط پذیرش در رشته دامپزشکی بدون کنکور، شامل موارد زیر می باشند: 

 • داوطلبان و فارغ التحصیلان رشته های ریاضی و فیزیک و همچنین علوم تجربی در صورتی می توانند در دامپزشکی بدون کنکور شرکت نمایند که دوره کارشناسی خود را در دانشگاه های خارج از کشور گذرانده باشند.
 • داوطلبان و فارغ التحصیلان کنکور انسانی امکان ورود به دکتری حرفه ای دامپزشکی بدون کنکور رشته دامپزشکی را نخواهند داشت.
 • دارا بودن معدل بالای 16 دیپلم برای کلیه متقاضیان الزامی می باشد. 
 • آن دسته از داوطلبانی که در خارج از کشور مدرک کارشناسی خود را در تمامی دروس و واحدهای گذرانده بالای 15 کسب نموده اند، خواهند توانست در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کرده و پذیرفته شوند.

لازم به ذکر است تا بدانید که افرادی که در این رشته بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می شوند، باید در هر نیمسال تحصیلی تمامی شهریه خود را به طور کامل پرداخت نمایند. 

 

شرایط پذیرش در رشته دامپزشکی بدون کنکور

 

مدارک لازم برای پذیرش در رشته دامپزشکی بدون کنکور

همان طور که در ابتدا مقاله بیان شد، افراد برای پذیرش، علاوه بر دارا بودن شرایطی خاص، باید در روز ثبت نام مدارکی را نیز با خود به همراه داشته باشند که برخی از مهم ترین این مدارک، شامل موارد زیر می باشند: 

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آن ها فاقد معدل است.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است.
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده می نمایند.
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل

 

مدارک لازم برای پذیرش در رشته دامپزشکی بدون کنکور

 

چارت دروس رشته دامپزشکی بدون کنکور

 • جانورشناسی عمومی
 • بیوشیمی 1
 • آمار حیاتی
 • زبان خارجه عمومی
 • فارسی عمومی
 • بیوشیمی 2
 • کالبدشناسی پایه
 • ماهی‌ شناسی عمومی
 •  فیزیک پزشکی
 • بافت‌شناسی 1
 • کالبدشناسی مقایسه‌ای 1
 • جنین شناسی
 • تاریخچه و قوانین دامپزشکی
 • تکثیر و پرورش ماهی
 • بهداشت و پرورش دام
 • فارماکولوژی 1
 • آسیب‌شناسی عمومی
 • ایمنی و سرم‌ شناسی
 • قارچ‌ شناسی و بیماری‌ها
 • صنایع مواد غذایی با منشأ دامی
 • بهداشت و صنایع شیر
 • تغذیه اختصاصی دام

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

تعداد کل واحدهای رشته دکتری دامپزشکی چه تعدادی می باشد؟

تعداد کل واحدها: 224 واحد
دروس عمومی: 20 واحد
دروس پایه: 24 واحد
دروس اصلی: 89 واحد (2واحد آن اختیاری است)
دروس تخصصی: 49 واحد (3 واحد آن اختیاری است)
دروس بالینی دامپزشکی: 10 واحد (4 واحد آن اختیاری است)
کارآموزی در روستا: 6 واحد
کارآموزی انترنی: 20 واحد
پایان نامه و گزارش تحقیق: 6 واحد

 

دامپزشکی بدون کنکور در خارج از کشور

 

دامپزشکی بدون کنکور در خارج از کشور

هزینه های ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی در کشورهای دیگر، تقریبا با هزینه تحصیل این رشته در دوره پردیس های و خودگردان برابری می کند. اما، این بین برخی از کشورها به صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه ای برای ادامه تحصیل  اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. داوطلبانی که می خواهند در برای تحصیل در این رشته به خارج از کشور بروند باید شرایط لازم جهت ادامه تحصیل در دانشگاه مقصد را دارا باشند که از جمله شرایط آن می توان به توان پرداخت شهریه، داشتن مدرک زبان و غیره اشاره کرد. داوطلبان عزیز بهتر است قبل از هر گونه اقدامی، تمامی شرایط دانشگاه هایی را که در رشته دامپزشکی پذیرش می کند را به درستی مطالعه کرده و سپس بهترین دانشگاه را جهت ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل تماس گرفته و اطلاعات کاملی را به دست آورید. 

 

 

برای دریافت مشاوره تحصیل در خارج از کشور، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

تحصیل در کاردانی بدون کنکور دانشگاه آزاد

داوطلبان عزیزی که نتوانسته اند با ثبت نام در کنکور سراسری در رشته دامپزشکی قبول شوند می توانند در مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد، ادامه تحصیل دهند که پذیرش در این مقطع بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی داوطلب صورت می پذیرد. دانشگاه آزاد رشته دامپزشکی را در مقاطع کاردانی ناپیوسته و دکتری عمومی پذیرش می کند و داوطلبانی که نتوانسته اند در کنکور سراسری قبول شوند می توانند در این مقاطع برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. جهت اطلاع از آخرین رتبه قبولی کنکور دامپزشکی آزاد، می توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه نمایید. 

 

جهت مطالعه مقاله آخرین رتبه قبولی دامپزشکی کنکور، بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

 

در حالت کلی پذیرش رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور در مقطع کاردانی ناپیوسته انجام شده و فقط داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام جدید 3-3-6، دیپلم و پیش دانشگاهی نطام سالی واحدی یا ترمی واحدی باشند می توانند جهت ثبت نام در این رشته اقدام نمایند. بعد از اینکه داوطلبان در مقطع کاردانی فارغ التحصیل شدند اگر بخواهند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند می توانند در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته تا دکتری اقدام نمایند.

داوطلبان عزیزی که می خواهند آزمایشگاه علوم دامی را تاسیس کنند فقط در صورتی می توانند این کار را انجام دهند که مدرک دکتری تخصصی دامپزشکی در علوم آزمایشگاهی دام را داشته باشند، در غیر این صورت می توانند مسئولیت کارهایی مانند امور آزمایشگاهی، کشتارگاهی یا درمانگاهی را انجام دهند. 

 

نحوه ثبت نام رشته دامپزشکی بدون کنکور

 

 

مشاوره انتخاب رشته دامپزشکی بدون کنکور

قبولی در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور با توجه به شرایط خاصی امکان پذیر است که ما در این مقاله به برخی از این شرایط اشاره نمودیم. برای قبولی لازم است داوطلبان تمامی شرایط را دارا باشند و از کلیه شرایط اطلاع دقیقی را حاصل نمایند به همین دلیل شماره های مندرج در سایت که در ادامه نیز برای کلیه داوطلبان عزیز ارائه می گردد برای اطلاع از این شرایط خواهد بود. با توجه به اخذ شهریه برای رشته بدون کنکور دامپزشکی توصیه می نماییم که قبل از انتخاب رشته حتما از میزان شهریه در هر یک از این رشته ها اطلاع دقیقی یابید و از تعداد واحدهای این رشته اطلاعات لازم را کسب نمایید تا با توجه به این تعداد به محاسبه شهریه هر ترم و شهریه اتمام شده بپردازید. متخصصین ایران تحصیل همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

 

مشاوره انتخاب رشته دامپزشکی بدون کنکور

 

جدیدترین اخبار پیرامون رشته دامپزشکی بدون کنکور

واکنش احمد خاتمی به شایعات درباره استفاده دخترش از رانت برای تغییر رشته از دامپزشکی به پزشکی و عضویت در هیات علمی

آیت الله سید احمد خاتمی با تأکید بر اینکه این مطلب دروغ است، گفت: در سایت سازمان سنجش مشخص است که دختر بنده در کنکور سراسری پزشکی قبول شده است نه دامپزشکی.

فارس من| «انتقال دانشکده‌ دامپزشکی دانشگاه آزاد واحد ارومیه» شایعه است

 خبر انتقال دانشکده دامپزشکی وجود خارجی نداشته و شایعه‌ای بیش نیست و این موضوع صحت ندارد و همچنان دانشکده دامپزشکی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

فارغ التحصیلان دامپزشکی بیکار نمی مانند/ ۵۶ درصد کاهش کانون بیماری دامی در همدان

مدیر کل دامپزشکی استان همدان  از کمبود نسبی دامپزشک در استان همدان خبر داد و گفت: رشته دامپزشکی یکی  از رشته‌هایی محسوب می‌شود که هیچ فردی بعد از تحصیل در آن بدون کار نمی‌ماند.

 

معرفی رشته دامپزشکی بدون کنکور

خلاصه مطلب

 ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با رشته دامپزشکی بدون کنکور آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که پس از اعلام زمان ثبت نام از سوی سازمان سنجش، باید حتما در زمان مقرر نسبت به ثبت نام اقدام کنید. علاوه بر این، بهتر است که پیش از ثبت نام اطلاعات دقیقی را در رابطه با دانشگاه ها و شهریه های هر دانشگاه به دست آورید. برای کسب این اطلاعات، می توانید از مشاوران مختلفی که دانش کافی در این زمینه دارند، کمک بگیرید. همکاران ما در ایران تحصیل با داشتن دانش کافی می توانند شما عزیزان را در این زمینه یاری رسانند. برای برقراری ارتباط با همکاران ما کافی است تا با شماره های ما تماس گرفته و یا در زیر این مقاله کامنت بگذارید. 

جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

3.5/5 - (8 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا امکان ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی به صورت بدون کنکور وجود دارد؟

بله. امکان ادامه تحصیل رشته دامپزشکی در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد وجود دارد که به طور کامل در مقاله توضیح داده شده است.

برای اینکه بتوانیم در رشته دامپزشکی تحصیل کنیم چه راه هایی وجود دارد؟

شرکت در کنکور سراسری، ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور و تحصیل در خارج از کشور

آیا دانشگاه علمی کاربردی هم به صورت بدون کنکور در رشته دامپزشکی پذیرش دارد؟

فعلا خیر. امکان پذیرش در رشته دامپزشکی در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور وجود ندارد.

نظرات

 1. بهاره
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۷

  سلام من دیپلم انسانی دارم با معدل بالای ۱۶ میخواستم بدونم میتونم رشته دامپزشکی بدون کنکور شرکت کنم؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

   سلام
   در حال حاضر در ایران دامپزشکی بدون کنکور نداریم

 2. فاطمه آدینه وند
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام وقت بخیر با مدرک کارشناسی نا پیوسته دامپزشکی مجوز داروخانه بهمون می دن؟

  • مشاور عیسائی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۸

   سلام وقت بخیر
   اگر از لحاظ شرایط مشکلی نداشته باشید این امر امکان پذیر میباشد جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 3. ماهی
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۱

  سلام روز بخیر
  من دیپلم رشته ی گیاهان دارویی دارم
  با معدل بالا
  میخاستم ببینم میشه منم دامپزشکی رو بدون کنکور بخونم؟

  • rahdar
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر .
   خیر دامپزشکی بدون کنکور ارائه نمیشود دوست عزیز و حتما باید در ازمون سراسری شرکت کنید.

  • tahmasebi
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام دوست عزیز، خیر متاسفانه شما شرایط پذیرش در این رشته رو ندارید و برای ادامه تحصیل در این رشته یا باید از طریق کنکور و یا پذیرش در خارج از کشور اقدام کنید.

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام
   روزتون بخیر
   رشته دامپزشکی رو در ایران بدون کنکور نداریم

 4. Kia
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰

  سلام وقتتون بخیر،من میخوام رشته کارشناسی ناپیوسته دامپزشکی بدون ازمون ثبت نام کنم ولی نمیدونم کدوم واحد دانشگاه آزاد تهران این رشته رو ارائه میدن،میتونید راهنماییم کنید؟

  • مشاور عیسائی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی اطلاعات و اطلاع از واحد های ارائه دهنده رشته دامپزشکی با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. فاطمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام وقت بخیر
  ایا امکانش هست که با دیپلم معماری دانشگاه ازاد رشته دامپزشکی بخونم ؟یا باید حتما دیپلم تجربی داشته باشم

  • behrozi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 6. دریا
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۸

  سلام .وقت بحیر.رشته ی کاردانی دامپزشکی تو تهران کدوم دانشگاه باید اقدام کنیم؟

  • isaei
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

   سلام وقتتون بخیر
   دانشگاهای ازاد میتونید کاردانی ناپیوسته دامپزشکی بخونید .

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقت بخیر شما در حال حاضر شرایط ثبت نام در دانشگاه ازاد در رشته کاردانیدامپزشکی را ندارید

 7. شیما
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

  سلام من هر چی توی نت سرچ کردم فقط برای کاردانی دامپزشکی بدون کنکور برا دانشگاه های شهرتان بود تو تهران کدوم واحدا قبول میکنن

  • mohammadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

   سلام وقت به خیر
   کاردانی دانپزشکی در واحدهای محدودی ارائه می شود.

 8. حمید
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۳

  سلام وقتتون بخیر

  الان 23 مرداد میتونم برای دامپزشکی دانشگاه آزاد اقدام کنم؟!

  • mohammadi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام میتوانید از طریق سایت دانشگاه آزاد اقدام نمایید.

 9. Korosh
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

  سلام وقتتون بخیر
  الان من 23 میتونم برای ثبت نام دامپزشکی بدون کنکور برای دانشگاه آزاد اقدام کنم؟!

  • Korosh
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

   ۲۳مرداد منظورم بود

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • hedayati
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت بخیر
   رتبه 23000؟

 10. ه
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

  دامپزشکی جزو رشته های سوابق تحصیلی هست؟

  • maleki
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت بخیر خیر

 11. مصطفی علی بیگی
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

  سلام خسته نباشین برای اینکه در آینده بتونیم مطب دامپزشکی بزنیم یا دام های بزرگ رو معالجه کنیم میتونیم بدون کنکور بریم؟؟؟؟ اسم رشته رو بهم بگین که مثلاً کاردانی پیوسته هست یا ناپیوسته یا کارشناسی ؟؟؟؟؟؟

  • abbasi
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر
   به صورت بدون کنکور در حال حاضر داخل کشور این امکان وجود ندارد .

 12. نوری
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶

  سلام
  من کارشناسی مهندس پزشکی یا اتاق عمل خوانده ام چه طور میتونم بدون کنکور ارشد و دکترای پزشکی بخونم یا رشته های زیرشاخه پزشکی .ممنون ازشما

  • maleki
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳

   سلام وقت بخیر بله
   برای اظلاع بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 13. سجاد
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

  سلام بنده سال ۸۹ دیپلم صنایع فلزی رو گرفتم میخواستم بدونم میتونم بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دامپزشکی اقدام کنم

  • mohammadi
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت به خیر
   فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش نظام قدیم مجاز به ادامه تحصیل در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد و یا کاردانی علمی کاربردی هستند.
   برای کسب اطلاعات بیشترد میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 14. Ali
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۶

  سلام.امسال ساله کنکورمه.رشته تجربی،میخواستم بدونم این رشته برا کسی که تو کنکور رتبه خوبی نیاره هم جایی داره؟دانشگاه های آزاد تهران مثلا،با معدل و چجوریه؟

  • aghazade
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام برای مشاوره و راهنمایی و شرایط و نحوه ثبت نام نیازه با مرکز تماس بگیرید

 15. دانش
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

  کارشناسی علوم آرمایشگاهی دامپزشکی دارم دانشگاه دولتی برای ادامه ارشد کدام رشته بازار بهتری دارد؟

  • bahraii
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۲

   سلام وقت بخیر این سوال نیاز به برسی دقیق تری دارد در صورت تمایل به کارشناس داخلی111 متخصص برنامه ریزی و انتخاب رشته تماس بگیرید

 16. Hamim
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۵

  سلام وقت بخیر
  بنده فارغ‌التحصیل کارشناسی از دانشگاه دولتی با معدل نسبتا خوب هستم ( دیپلم نظام قدیم) بنده هم میتونم بدون کنکور دامپزشکی دانشگاه ازاد شرکت کنم؟ دکترای پیوسته هست یا ناپیوسته؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

   سلام بدون کنکورنداریم

 17. سمیه
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

  سلام خسته نباشید
  شرایط برای کسایی که دیپلم فنی حرفه ای هم دارن امکان پذیره؟
  من دیپلم حسابداری فنی حرفه ای نظام جدید دارم میخواستم بدونم میشه بدون کنکور دامپزشکی شرکت کرد؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید🙏

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت بخیر
   بله امکان تحصیل در رشته دامپزشکی بدون کنکور برای افرادی که دیپلم نظام جدید دارند امکان پذیر است ولی باید بقیه شرایط شما بررسی شود.

 18. مینا
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام میخواستم بپرسم که درصورت ثبت نام در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد و فارغ التحصیل شدن در مقطع کاردانی و درصورت قبولی در آزمون دکتری دامپزشکی میتونم مطب و داروخونه بزنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقت بخیر
   در صورت قبولی در مقطع دکتری این رشته میتوانید مطب بزنید.

 19. حوریا خوش مهر
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

  سلام من رشتم گردشگری بوده و الان میخوام دامپزشکی بدون کنکور دانشگاه ازاد بخونم امکانش هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای تغییر رشته دادن نیاز است یه سری قوانین رو شما رعایت کنید که برای اطلاع از ان با مشاورین مرکز تماس بگیرید موفق باشید

 20. پروانه غفاری
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام و احترام
  من کاردانی تربیت بدنی دارم با معدل بالای ۱۶ میتونم دامپزشکی بدون کنکور ثبت نام کنم یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره دقیق در خصوص پذیرش و ثبت نام رشته دامپزشکی بدون کنکور با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 21. علیرضا
  ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۲

  سلام من دیپلم رشته برق صنعتی از هنرستان دارم و در دانشگاه آزاد کاردانی دامپزشکی ادامه تحصیل میکنم آیا میتوانم بعد از کاردانی دکترای دامپزشکی بگیرم لطفا توضیح دهید

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶

   سلام
   شما باید بعد از کاردانی در مقاطع دیگر درس بخوانند بعد از ان مقطع دکترا وارد شوید

 22. میلاد
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام من لیسانس رشته امار هستم سال ۱۳۹۱ فارغتحصیل شدم ،الن بخوام دامپزشکی بخونم باید چه کار کنم ایا میتونم ؟؟؟لیسانسم دانشگاه ازاد مشهد خوندم

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت به خیر
   رشته دامپزشکی بدون کنکور در مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد پذیرش دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 23. آرمین قنبری
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۱

  میشه دانشگاه های اراعه دهنده دامپزشکی بدون کنکور رو بگین

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام بایددفترچه وچک کنید

 24. دریا
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام . من رشته گرافیک هنرستان خوندم امسال کنکور دارم . چون تحربی نخوندم میتونم دانشگاه خارج دامپزشکی تحصیل کنم یا دانشگاه ازاد بدون کنکور؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام
   داخل ایران مقدور نیست اما برای خارج از کشور میتونید اقدام کنید

 25. علی اسفندیاری
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹

  سلام و وقت بخیر من معدل کتبی دیپلمم 14/22و معدل کلم هم 18/02 تجربی بود تو دانشگاه براساس سوابق رشته های مدیریت مالی مدیریت بازرگانی علوم قضایی حسابداری و مدیریت امور بانکی تبریز رو انتخاب کردم به نظرتون شانس قبولی دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴

   سلام
   با توجه به معدلتون.شانس قبولی شما 60 درصد است

 26. حمید
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام من نظام قدیم قدیم هستم و الان ۴۵ سالمه معدل دیپلمم ۱۰ هست رشته تجربی سال ۷۴ دیپلم گرفتم میتونم رشته دامپزشکی اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام وقتتون بخیر … برای رشته دامپزشکی باید کنکور تجربی رو بدید بدون کنکور ایسن رشته ارائه نمیشود

 27. یاسمن
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

  سلام وقتتون بخیر من دانشجو رشته حقوق هستم کارشناسی پیوسته و سه ترم دیگ لیسانس میگیرم.رشته من توی دبیرستان انسانی بوده.الان خیلی دوست دارم دامپزشکی بخونم. میشه لطفا بگین من از پایه دبیرستان باید رشتمو عوض کنم،یا میتونم دانشگاه ازاد بر دارم،و شرط معدلش چیه،ایا میتونم ترمیم معدل برنم،ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 مشکلی از جهت انتخاب و تغییر رشته ندارد و اگر دیپلم نظام قدیم باشید حتما باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید.رشته دامپزشکی در مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارد.حداقل معدلی تعیین نشده اما الویت پذیرش با معدل های بالا و دیپلم مرتبط است.

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام دانشگاه آزادمیتونیدبرید

 28. سارینا
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۳

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی مقطع کارشناسی مهندسی صنایع غذایی دانشگاه علوم تحقیقات هستم دو ترمی که گذشته معدلم نوزده بوده و جزو رنکا بودم میخواستم بدونم میتونم به رشته دامپزشکی تغییر رشته بدم یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام
   خیر امکان تغییر رشته ندارید

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۵

   سلام وقتتون بخیر شما بری رشته دامپزشکی دانشگاه ازاد نمیتونین شرکت کنین

 29. مریم
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

  سلام
  دامپزشکی کاردانی ناپیوسته و دامپزشکی دکتری پیوسته چه تفاوت هایی دارن؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام رشته دامپزشکی بدون کنکور برای کاردانی ناپیوسته میباشد که معمولا دستیار یا تکنسین میشوندو دانشگاه آزاداین رشته را دارد

 30. اناهیتا
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

  درود و وقت بخیر
  من می خواستم برای ثبت نام رشته دامپزشکی ، کاردانی ناپیوسته دانشگاه ازاد ، بدون کنکور ، ورودی مهرماه اقدام کنم ، می خواستم ببینم مهلت ثبت نام تا چه زمانی هستش؟ اگر ورودی مهز تموم شده ، ورودی بهمن رو میتونم اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام وقت بخیر.
   مهلت ثبت نام مهر به پایان رسیده و میتونید برای ورودی بهمن اقدام کنید.

 31. اناهیتا
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

  و ببخشید می‌خواستم بدونم که دامپزشکی دانشگاه ازاد ، فقط کاردانی ناپیوسته داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵

   سلام وقتتون بخیر…بله فقط دانشگاه ازاد

 32. اناهیتا
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۸

  درود و وقت بخیر
  من می خوام برای ثبت نام دامپزشکی کاردانی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه ازاد اقدام کنم ، می خواستم یدونم که برای ورودی مهر تا چه تاریخی فرصت دارم؟ اگر ورودی مهر زمانش تموم شده ، برای بهمن می تونم اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

   سلام احتمالا تا آخرتابستون فرصت داریم بله ورودی بهمن را میتوانید اقدام کنید

 33. Pari
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴

  سلام، دیپلم من انسانی است و لیسانسم مترجمی زبان انگلیسی، آیا امکان ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارم یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقتتون بخیر.
   متاسفانه امسال رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد ارائه نشده است.

 34. Maryam
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۵

  سلام وقت بخیر در کدام دانشگاه ها برای کاردانی دامپزشکی پذیرش دارند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقتتون بخیر.
   برای بررسی دانشگاه آزاد به سایت azmoon.org و بقیه دانشگاه ها به سایت sanjesh.org مراجعه کنید.

 35. Kosar
  ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۱

  سلام زمان ثبت نام کی هست؟ من‌معدلم پایینه اگ بخام ترمیم کنم و از بهمن شرو کنم برای اون بهمن زمان ثبت نام هست تا زمانی ک معدلم رو درست کنم؟کلا میشه بگین زمان‌ثبت نامش چطوری هست؟

  • moshaverarshad
   ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۹

   سلام ثبت نام رشته های بدون کنکور و همینطور دامپزشکی که کاردانی داره از سایت اصلی دانشگاه ازاد اعلام میشه و تا اخر شهریور فرصت دارید

 36. مینا
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام وقت بخیر. من دیپلم تجربی دارم. میخپاستم بدپنم میشه بدون کنکور دامپزشکی ثبتنام کرد با حتما بایذ کنکور بدیم؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶

   سلام کاردانی دامپزشکی بدون کنکور دانشگاه ازاد هست و ثبت نام از سایت دانشگاه ازاد شروع خواهد شد

 37. کیانی
  ۲۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹

  با سلام من ۵۰ سالمه دیپلم فنی در سال ۶۷ گرفتم اگر بخواهم در این رشته تحصیل کنم بدون کنکور امکانی هست . متشکرم راهنمایی فرمایید

  • moshaverarshad
   ۲۴ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۱

   سلام رشته دامپزشکی فقط برای مقطع کاردانی هست که بتونید بدون کنکور ثبت نام کنید و دکتری دام رو حتما باید از طریق کنکور وارد بشید

 38. رضا
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام اگه ما برا کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنیم مشکلی برا انتخاب رشته کنکورمون پیش نمیاد؟
  که مثلا نتونیم انتخاب رشته کنیم و مانعش بشه

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۵

   سلام شما اگر دیپلم هستید اول باید کاردانی بخونید بعد کارشناسی ناپیوسته یا اینکه مستقیم کارشناسی پیوسته رو انتخاب کنی

 39. مائده
  ۱۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۵

  سلام آیا میشه بدون کنکور دانشگاه بابل دامپزشکی بخونم؟چند ساله؟آیا میتونم بعدش کلینیک بزنم؟و اینکه آزمونی داره؟لطفا جواب بدید ممنون🙏🏻

 40. بابک
  ۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۰

  سلام دوستان بنده دانشجوی دامپزشکی ورودی ۸۶ بودم و ۹۳ فارغ التحصیل شدم،بزارید خیالتون و راحت کنم بدون کنکور دانشجو نمی گیره مطمئن باشید و اینکه رشته خیلی سختیه و باید واقعا تلاش کنید. یا علی

 41. ندا
  ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۱

  سلام من مدرك ليسانس بهداشت و درمان عمومى از خارج از كشور دارم. خيلى سعى كردم با اين شماره 9099075307
  براى مشاوره تماس بگيرم. ولى موفق نشدم. براى تماس از خارج از كشور اضافه كردن كد ٠٠٩٨ به اول اين شماره كافى هست يا كد ديگرى هم بايد اضافه كنم؟

  • مشاور ارشد
   ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام از خارج از کشور امکان تماس با این شماره ها نیست با پشتیبانی تماس بگیرید.

 42. امیرحسین
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۶

  اگر از کاردانی بخونیم تا دکتری چقدر زمان میبره

  • مشاور ارشد
   ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۶

   سلام امیر حسین جان بستگی به خودت داره

 43. مریم
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۹

  سلام وقت بخیر من ۱۸سالمه و ساکن خوزستان هستم و دیپلم تجربی دارم
  ایا میتونم تو رشته ی دامپزشکی ازاد بدون کنکور تحصیل کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۹

   سلام و درود رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی ارائه نمی شود برای ثبت نام باید در کنکور سراسری شرکت‌نماید.

 44. سوین
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۳

  سلام من 18سالمه و دیپلم تجربی دارم و سهمیه جانبازی هم دارم میتونم تو رشته دامپزشکی بدون کنکور ازاد تحصیل کنم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۱

   شرایط ثبت نام دامپزشکی دانشگاه آزاد با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه بالا مقدور خواهد بود.

 45. سجاد دین پرور
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۵

  سلام
  بنده کاردانی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی و کارشناسی بهداشت موادغذایی دارم
  میخاستم ببینم می تونم تو رشته دامپزشکی مقطع دکتری بدون آزمون ثبت نام کنم؟

 46. صدف
  ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۸

  اگه کاردانی دام پزشکی وبخونیم بعدش میتونیم کنکور بدیم ودولتی قبول شیم واس کارشناسی؟

 47. farzane
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام
  حتما باید مدرک کارشناسی از خارج کشور داشته باشیم که بتونیم بریم دامپزشکی بدون کنکور ازاد؟!

 48. مينا
  ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۱

  با سلام .جسارتا من داراي كارشناسي مديريت صتعتي و كارشناسي ارشد mba هستم و در دوران دبيرستان ديپلم تجربي دارم.ميخواستم ببينم امكان ثبت نام در رشته دامپزشكي(دكتراي حرفه ايي) بدون ازمون را دارم يا خير؟

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵

   با سلام و احترام شرایط و نحوه ی ثبت نام در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد رو در مقاله فوق ارائه داده ایم برای اطلاع بیشتر می تونید عضو کانال تلگرامی ایران تحصیل شوید .

 49. اکبر دولتخواه
  ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۱

  باسلام ،50 سال سن دارم مدارک کاردانی داپزشکی ، مهندسی دامپروری ، کارشناسی ارشد علوم دامی گرایش تغذیه و دکترای تخصصی علوم دامی گرایش تغذیه را در کارنامه خود دارم . با احتساب واحد های گذرانده شده چندواحد و چندسال دکترای دامپزشکی طول می کشد . ضمناً ساکن گیلان هستم و نزدیکترین دانشگاه محل تحصل برایم مهم است . با تشکر

 50. احسان
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

  سلام.این حرفا درسته؟

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹

   سلام وقت بخیر دامپزشکی بدون آزمون دانشگاه آزاد بله درسته شما جهت اطلاع از لیست شهرهایی که ارائه میکنه میتونید با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید و راهنمایی بگیرید

   • ارام
    ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

    سلام دامپزشکی بدون کنکور شرایطش چیه؟

    • moshaverarshad
     ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۲

     سلام ارام
     جهت دریافت اطلاع از زمان و شرایط ثبت نام با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

     • کاترین
      ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

      سلام من در رشته رساضی فیزیک درس خوندم ، فوق دیپلم کامپیوترم ،آیا میتونم در رشته دامپزشکی بدون کنکور درس بخونم؟

     • javadi
      ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹

      سلام روزبخیر
      دوست گرامی متاسفانه در ایران دامپزشکی بدون کنکور نداریم.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور