تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت 1400

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی در صورت دارا بودن شرایط، می توانند از حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت سال 1400 بهره مند شوند. جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت با توجه به مدرک فارغ التحصیلی تعیین می شود. پس از انجام ثبت نام در صورت موافقت سازمان نظام وظیفه، و دریافت این فرم امکان پذیر است. حقوق مشمولین خدمت با توجه به موافقت نیروهای مسلح تعیین می شود و نظام پرداختی این مشمولین با توجه به همین مورد خواهد بود.

 

 

برای اطلاع از حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت 1400 – اطلاع از زمان ثبت نام و همچنین مشاوره اخذ خدمت سربازی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت چگونه است؟

 

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت سال 99

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت 1400

 

حقوق تعیین شده برای پیام آوران بهداشت به صورت ثابت می باشد و بر اساس اعلام ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود. مزایای زیر برای تمامی افرادی که واجد شرایط تعیین شده باشند و همچنین با درخواست آنان موافق شود، شامل می شود.

 • پیام آوران متاهل، مطابق با آیین نامه های مربوط به کمک هزینه عائله مندی نیروهای مسلح، از حق عائله مندی و اولاد برخوردار خواهند شد.
 • کمک هزینه ارائه شده به پیام آوران بهداشت برای غذا، به میزان دو برابر هزینه غذا کارکنان دولت بر اساس مصوبه و بودجه تعیین شده خواهد بود که به صورت سالیانه پرداخت می شود.
  • تبصره : امکان ارائه کمک هزینه به مشمولینی که به صورت رایگان از خوراک استفاده می کنند وجود نخواهد داشت.
 • میزان کمک هزینه در نظر گرفته شده برای پوشاک یا لباس کار، به صورت سالانه و 3000 برابر ضریب ریالی برای کارکنان غیر هیئت علمی خواهد بود.
 • تامین مسکن پیام آوران بهداشت ، مطابق با قوانین مربوط به حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت 1400 بر عهده دانشگاه و یا دانشکده مربوطه خواهد بود.
  • تامین مسکن پیام آوران بهداشت ، مطابق با قوانین مربوط به حقوق  و سایر موارد دیگر بر عهده دانشگاه و یا دانشکده مربوطه خواهد بود.
   • در صورتی که دانشگاه مورد نظر، امکانی برای اقامت داوطلبان نداشته باشد، دانشگاه موظف است که هزینه مربوط به مسکن داوطلب را مطابق با منطقه مورد نظر پرداخت نماید.
  • کمک هزینه سفر به تمامی پذیرفته شدگان حداکثر 2 مرتبه در سال به هنگام عزیمت برای مرخصی استحقاقی به شرح زیر امکان پذیر است.
   • پیام آوران بهداشت پرتوکار برابر با قانون حفاظت در براربر اشعه از مزایای مربوطه و معادل مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان همتراز بهره مند شود.
   • پیام آوران بهداشت موظف به انجام خدمت 44 ساعت کار در هفته خواهند بود. در صورتی که ساعتی بیش از این ساعت تعیین شده خدمت نمایند، برابر با قوانین و مقررات، باید اضافه کار مقرر با مشمولین پزشکان و پیراپزشکان همتراز دریافت نمایند.
 • پیام آوران بهداشت موظفند که در ساعات تعیین شده، برای انجام وظایف خود در صورتی که بر اساس نیاز تعیین شده موسسات، مکلف به انجام امور دیگری باشند، حقوق آنان به عنوان اضافه کاری برابر با حق الزحمه ارائه خواهد شد.
 • ماموریت های روزانه پیام آوران بهداشت بر اساس بند 9 ماده 54 آیین نامه ادارای و استخدامی عیر هئیت علمی محاسبه خواهد شد.
 • حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت برای آن دسته از داوطلبانی که در مکان های دور افتاده مشغول خدمت می باشند، مطابق با قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان همتراز قابل پرداخت می باشد. (لازم به ذکر است که ارائه هزینه و همچنین درآمد بیشتر به پیام آوران بهداشت بومی ارائه نخواهد شد).
 • حقوقی معادل یک ماه حقوق ثابت درجه داران نظامی، به عنوان پاداش در زمان اتمام دوره ضرورت ، به تمامی پیام آوران بهداشت ارائه خواهد شد.
 • ارائه هزینه حق الزحمه پیام آوران بهداشتی که در تیم سلامت حوزه بهداشت (بیمه روستایی) به کار گرفته می شوند، معادل با 80 درصد نیروهای قراردادی محاسبه و پرداخت خواهد شد.
 • در صورتی که میزان مرخصی استحقاقی تیم سلامت بیش از میزان تعیین شده باشد، مازاد حق الزحمه برای آنان منظور نخواهد شد.
 • آن دسته از پیام آوران بهداشتی که فاصله محل سکونت و محل خدمت آنان بیش از 35 کیلومتر باشد، به عنوان داوطلب غیر بومی شناخته خواهند شد.

 

کسورات قانونی جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت

 

کسورات قانونی جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت

کسورات قانونی جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت

 

برابر با قوانین و مقررات تعیین شده امریه ، از تمامی افرادی که ماهیانه از دولت حقوق دریافت می نمایند، به میزان مشخصی بخشی از حقوق افراد را به دلیل ارائه خدمات کاهش خواهند داشت. کسورات حقوق پیام آوران بهداشت نیز به شرح زیر برای کسور بازنشستگی ، کسور بیمه عمر و حوادث، بیمه پایه و مکمل درمان ، می باشد.

 • کسور بازنشستگی : برابر با قوانین و مقررات تعیین شده، دانشگاه و یا دانشکده، موظف است به صورت ماهانه سهم کارفرما را برابر یا 13/5 سهم، پس از دریافت شناسه واریز و به حساب صندوق بازنشستگی سپاه پرداخت و رسید آن را به همراه لوح فشرده به منظور ثبت در سوابق بیمه بازنشستگی نیروهای مسلح ارسال نمایند.
 • کسر بیمه عمر و حوادث : به منظور بیمه عمر و حوادث، دانشگاه و یا دانشکده موظف است که ماهانه به میزان 0/01 سهم کارکنان را از حقوق ثابت یا همان حقوق درجه نظامی کسر و به همراه 0/2 سهم دستگاه، به کار گیرنده باید به شماره حساب سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی واریز نمایند و فیش آن را به همراه لوج فشرده که حاوی مشخصات کامل وی می باشد را به نیروهای آموزش دهنده ارسال نمایند.
 • بیمه پایه و مکمل درمان : مطابق با قوانین تعیین شده برای حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت  ، خود به همراه خانواده آنان، مشمول طرح بیمه خواهند شد و لازم است از همان بدو ورود به آموزش، دفترچه خود را دریافت نمایند. همچنین بیمه افرادی که دارای فرزند می باشند، مطابق با حق عائل مندی تعیین خواهد شد.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت  ارائه نماییم. در صورتی که سوالی در رابطه با تغییرات مربوط به جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت دارید، می توانید تمامی سوالات خود را با مشاوران نظام وظیفه ما در میان بگذارید. دقت داشته باشید که در صورت عدم انجام ثبت نام در زمان تعیین شده، امکان ثبت نام را نخواهید داشت و دیگر امکان ثبت نام و وورد به سامانه را نخواهید داشت.

 

مطالب مرتبط

4/5 - (1 امتیاز)

با توجه به آیین نامه های مربوط به حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت سال 1400 آیا تسهیلاتی برای مسکن اعطا می شود؟

دانشگاه ها و موسساتی که متقاضیان پیام آوران بهداشت را پذیرش می نمایند، موظف به تامین مسکن آنان می باشند. همچنین در صورتی که مسکن دانشگاهی به آنان ارائه نشود، موظف به تامین هزینه های مربوط به مسکن می باشند.

تعیین میزان جدول حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت به چه مولفه هایی بستگی دارد؟

تعیین حقوق پذیرفته شدگان، با توجه به میزان تحصیلات و همچنین تعداد فرزندان آنان می تواند متغییر باشد.

آیا برای پیام آوران بهداشت، بیمه در نظر گرفته شده است؟

بله. بخشی از حقوق پیام آوران بهداشت، به صورت کسورات خواهد بود که برای بیمه افراد کنار گذاشته خواهد شد.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. ابوالفضل
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱

  سلام، بنده برای ثبت نام باید برگه سبز از طریق پلیس به علاوی ده بگیرم و بارگذاری کنم یا کلا برای تاریخ مورد نظر وزرات نفت دفترچه پست کنم و بعد ثبت نام کنم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام برای اطلاع از شرایط امریه وزارت نفت 1400 و شرایط حقوق و ثبت نام امریه وزارت نفت با مشاورین ما تماس بگیرید.

 2. Reza
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۹

  سلام لطفا بگین از کدوم سایت ثبتنام کنم برا امریه چون هیچ جا برا ثبتنام وجود نداره

  • کارشناس ارشد
   ۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۳

   دوست عزیز اول باید لیست اداراتی که امریه قبول می کنند رو در شهرتون پیدا کنید و بعد از طرسق پلیس بعلاوه 10 اقدام کنید.

 3. سهیل
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۸

  با سلام
  فعلا در سایت زده سهمیه به این وزارت خانه اختصاص نیافته آیا آگاهی دارین تا چه زمانی شرکت نفت سرباز نمی پذیره؟

  • moshaverarshad
   ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۳

   سلام امریه سربازی وزارت نفت از طریق سایت خود وزارتخانه و نیروی اننسانی پذیرش میشه

ایران تحصیل
تماس با مشاور