ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت ۱۴۰۲

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲۸
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی در صورت دارا بودن شرایط، می توانند از حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت سال ۱۴۰۲ بهره مند شوند. جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت با توجه به مدرک فارغ التحصیلی تعیین می شود. پس از انجام ثبت نام در صورت موافقت سازمان نظام وظیفه، و دریافت این فرم امکان پذیر است. حقوق مشمولین خدمت با توجه به موافقت نیروهای مسلح تعیین می شود و نظام پرداختی این مشمولین با توجه به همین مورد خواهد بود.

 

 

برای اطلاع از حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت ۱۴۰۲ – اطلاع از زمان ثبت نام و همچنین مشاوره اخذ خدمت سربازی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت چگونه است؟

 

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت سال 99

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت ۱۴۰۲

 

حقوق تعیین شده برای پیام آوران بهداشت به صورت ثابت می باشد و بر اساس اعلام ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود. مزایای زیر برای تمامی افرادی که واجد شرایط تعیین شده باشند و همچنین با درخواست آنان موافق شود، شامل می شود.

 • پیام آوران متاهل، مطابق با آیین نامه های مربوط به کمک هزینه عائله مندی نیروهای مسلح، از حق عائله مندی و اولاد برخوردار خواهند شد.
 • کمک هزینه ارائه شده به پیام آوران بهداشت برای غذا، به میزان دو برابر هزینه غذا کارکنان دولت بر اساس مصوبه و بودجه تعیین شده خواهد بود که به صورت سالیانه پرداخت می شود.
  • تبصره : امکان ارائه کمک هزینه به مشمولینی که به صورت رایگان از خوراک استفاده می کنند وجود نخواهد داشت.
 • میزان کمک هزینه در نظر گرفته شده برای پوشاک یا لباس کار، به صورت سالانه و 3000 برابر ضریب ریالی برای کارکنان غیر هیئت علمی خواهد بود.
 • تامین مسکن پیام آوران بهداشت ، مطابق با قوانین مربوط به حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت ۱۴۰۲ بر عهده دانشگاه و یا دانشکده مربوطه خواهد بود.
  • تامین مسکن پیام آوران بهداشت ، مطابق با قوانین مربوط به حقوق  و سایر موارد دیگر بر عهده دانشگاه و یا دانشکده مربوطه خواهد بود.
   • در صورتی که دانشگاه مورد نظر، امکانی برای اقامت داوطلبان نداشته باشد، دانشگاه موظف است که هزینه مربوط به مسکن داوطلب را مطابق با منطقه مورد نظر پرداخت نماید.
  • کمک هزینه سفر به تمامی پذیرفته شدگان حداکثر 2 مرتبه در سال به هنگام عزیمت برای مرخصی استحقاقی به شرح زیر امکان پذیر است.
   • پیام آوران بهداشت پرتوکار برابر با قانون حفاظت در براربر اشعه از مزایای مربوطه و معادل مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان همتراز بهره مند شود.
   • پیام آوران بهداشت موظف به انجام خدمت 44 ساعت کار در هفته خواهند بود. در صورتی که ساعتی بیش از این ساعت تعیین شده خدمت نمایند، برابر با قوانین و مقررات، باید اضافه کار مقرر با مشمولین پزشکان و پیراپزشکان همتراز دریافت نمایند.
 • پیام آوران بهداشت موظفند که در ساعات تعیین شده، برای انجام وظایف خود در صورتی که بر اساس نیاز تعیین شده موسسات، مکلف به انجام امور دیگری باشند، حقوق آنان به عنوان اضافه کاری برابر با حق الزحمه ارائه خواهد شد.
 • ماموریت های روزانه پیام آوران بهداشت بر اساس بند 9 ماده 54 آیین نامه ادارای و استخدامی عیر هئیت علمی محاسبه خواهد شد.
 • حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت برای آن دسته از داوطلبانی که در مکان های دور افتاده مشغول خدمت می باشند، مطابق با قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان همتراز قابل پرداخت می باشد. (لازم به ذکر است که ارائه هزینه و همچنین درآمد بیشتر به پیام آوران بهداشت بومی ارائه نخواهد شد).
 • حقوقی معادل یک ماه حقوق ثابت درجه داران نظامی، به عنوان پاداش در زمان اتمام دوره ضرورت ، به تمامی پیام آوران بهداشت ارائه خواهد شد.
 • ارائه هزینه حق الزحمه پیام آوران بهداشتی که در تیم سلامت حوزه بهداشت (بیمه روستایی) به کار گرفته می شوند، معادل با 80 درصد نیروهای قراردادی محاسبه و پرداخت خواهد شد.
 • در صورتی که میزان مرخصی استحقاقی تیم سلامت بیش از میزان تعیین شده باشد، مازاد حق الزحمه برای آنان منظور نخواهد شد.
 • آن دسته از پیام آوران بهداشتی که فاصله محل سکونت و محل خدمت آنان بیش از 35 کیلومتر باشد، به عنوان داوطلب غیر بومی شناخته خواهند شد.

 

کسورات قانونی جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت

 

کسورات قانونی جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت

کسورات قانونی جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت

 

برابر با قوانین و مقررات تعیین شده امریه ، از تمامی افرادی که ماهیانه از دولت حقوق دریافت می نمایند، به میزان مشخصی بخشی از حقوق افراد را به دلیل ارائه خدمات کاهش خواهند داشت. کسورات حقوق پیام آوران بهداشت نیز به شرح زیر برای کسور بازنشستگی ، کسور بیمه عمر و حوادث، بیمه پایه و مکمل درمان ، می باشد.

 • کسور بازنشستگی : برابر با قوانین و مقررات تعیین شده، دانشگاه و یا دانشکده، موظف است به صورت ماهانه سهم کارفرما را برابر یا 13/5 سهم، پس از دریافت شناسه واریز و به حساب صندوق بازنشستگی سپاه پرداخت و رسید آن را به همراه لوح فشرده به منظور ثبت در سوابق بیمه بازنشستگی نیروهای مسلح ارسال نمایند.
 • کسر بیمه عمر و حوادث : به منظور بیمه عمر و حوادث، دانشگاه و یا دانشکده موظف است که ماهانه به میزان 0/01 سهم کارکنان را از حقوق ثابت یا همان حقوق درجه نظامی کسر و به همراه 0/2 سهم دستگاه، به کار گیرنده باید به شماره حساب سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی واریز نمایند و فیش آن را به همراه لوج فشرده که حاوی مشخصات کامل وی می باشد را به نیروهای آموزش دهنده ارسال نمایند.
 • بیمه پایه و مکمل درمان : مطابق با قوانین تعیین شده برای حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت  ، خود به همراه خانواده آنان، مشمول طرح بیمه خواهند شد و لازم است از همان بدو ورود به آموزش، دفترچه خود را دریافت نمایند. همچنین بیمه افرادی که دارای فرزند می باشند، مطابق با حق عائل مندی تعیین خواهد شد.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت  ارائه نماییم. در صورتی که سوالی در رابطه با تغییرات مربوط به جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت دارید، می توانید تمامی سوالات خود را با مشاوران نظام وظیفه ما در میان بگذارید. دقت داشته باشید که در صورت عدم انجام ثبت نام در زمان تعیین شده، امکان ثبت نام را نخواهید داشت و دیگر امکان ثبت نام و وورد به سامانه را نخواهید داشت.

 

مطالب مرتبط

4/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

با توجه به آیین نامه های مربوط به حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت سال ۱۴۰۲ آیا تسهیلاتی برای مسکن اعطا می شود؟

دانشگاه ها و موسساتی که متقاضیان پیام آوران بهداشت را پذیرش می نمایند، موظف به تامین مسکن آنان می باشند. همچنین در صورتی که مسکن دانشگاهی به آنان ارائه نشود، موظف به تامین هزینه های مربوط به مسکن می باشند.

تعیین میزان جدول حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت به چه مولفه هایی بستگی دارد؟

تعیین حقوق پذیرفته شدگان، با توجه به میزان تحصیلات و همچنین تعداد فرزندان آنان می تواند متغییر باشد.

آیا برای پیام آوران بهداشت، بیمه در نظر گرفته شده است؟

بله. بخشی از حقوق پیام آوران بهداشت، به صورت کسورات خواهد بود که برای بیمه افراد کنار گذاشته خواهد شد.

 

 

نظرات

28 دیدگاه دربارهٔ «حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت ۱۴۰۲»

 1. Avatar photo یونس گفت:

  سلام چطور میشه پیام آوری بهداشت رو لغو کرد؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام
   از طریق سایت رشد یا همان طرح پلاس میتوانید لغو کنید یا از طریق اداره بهداشت استان پیگیر باشید

 2. Avatar photo محمد گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده پیام آور بهداشت و پرستار هستم در حال خدمت در بیمارستان
  میخواستم بدونم آیا امکان گرفتن کسری خدمت ) چه ایثارگری چه بسیج( برای منی که پیام آور هستم ممکن هست یا خیر ؟
  میشه برای پیام آوری کسری خدمت گرفت؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای بررسی دقیق تر و مشاوره تماس بگیرید

 3. Avatar photo رضا گفت:

  سلام وقت بخیر ،بنده یپام اور بهداشتم ،۱۱۵ کار میکنم ،قانون بهره وری هم شامل پیام آوران میشه؟؟

 4. Avatar photo سعید گفت:

  سلام ببخشین پیام اور بهداشت استان کهگلویه این ماه حکم هامون رو کلا نصف کردن میگن ایین نامه جدید از وزارت بهداشت اومده این حرف واقعیت داره ؟

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت پیگیری با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. Avatar photo سعید گفت:

  سلام ببخشین پیام اور بهداشت استان کهگلویه و بویر احمدیم این ماه حکم هامون رو کلا نصف کردن میگن ایین نامه جدید از وزارت بهداشت اومده این حرف واقعیت داره ؟

 6. Avatar photo محمدرضا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید بنده دوماهه بیمه درمانیم توی سیستم تعلیق خورده نمایندگی بیمه چندبار رفتم گفتن باید اسامی وزارت بهداشت بفرسه باید کجا تماس بگیرم؟

  1. Avatar photo obeidavi obeidavi گفت:

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 7. Avatar photo هادی گفت:

  ینی یه نفر پیام آور بهداشت پیدا نمیشه بنویسه حقوق چقدره الان سرباز مجرد بومی ۲۷۰۰ میگیره اینجا نوشته ضریب خوراک دوبرابر ینی روزی ۳۰ تومن میشه ماهی ۹۰۰ تومن دیگ فک کنم کف کفش ۳۶۰۰ باشه پیام آوران بهداشت جواب بدن ؟

  1. Avatar photo حسام گفت:

   5600برام حکم زدن بدون اضافه کاری

 8. Avatar photo محمد گفت:

  سلام ، حقوق کسی که کارشناسی پرستاری خوند، پیام آور بهداشت بشه چقدره؟

  1. Avatar photo obeidavi obeidavi گفت:

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر ایین نامه حقوق و مزایای پیام اوران بهداشت را مطالعه فرمایید.

  2. Avatar photo امیرحسین گفت:

   ۵/۵۰۰

 9. Avatar photo حسین گفت:

  سلام ،سزباز پیام آور بومی هستم ،در حکم جدید۱۴۰۱جیره غذایی رو برام صفر زدن مسئول مربوطه میگه چون بومی هستی برات صفر میخوره ،میخواستم ببینم این حرف درسته یا نه ،اگر اشتباه از چ طریق اعتراض کنم

  1. Avatar photo alizadeh گفت:

   سلام روزبخیر
   خیر صفر ثت نمیشه.

  2. Avatar photo محمو گفت:

   سلام ، حقوق پیام آوری بهداشت چقد براتون واریز میشه؟

   1. Avatar photo karimi گفت:

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 10. Avatar photo کاظمی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده اعزامی مردادماه هستم و با پیام آوریم موافقت شده
  ماهانه دریافتی ما غیرمتاهل ها حدودا چقدر میشه ؟

  1. Avatar photo bahraii گفت:

   سلام وقت بخیر حقوق و مزایا برای متاهلین سربازان بین 3600تا 3800 برای افراد مجرد حدودا 200 هزار تومن کمتر است برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 11. Avatar photo نیما گفت:

  و اینکه آیا حقوق ما متاهل ها درسال ۱۴۰۱ زیاد شده تقریبا چقدرع؟یه توضیحی بدید ممنون میشم

  1. Avatar photo ekhlasi گفت:

   با سلام وقت بخیر حقوق پیام آوران حدود 5 الی 6 تومان میشود

   1. Avatar photo مصطفی گفت:

    برای مجرد چقدره؟و اینکه کی حکم جدید رو میزنن؟هنوز برا من با حکم قدیم پرداخت میشه

    1. Avatar photo karimi گفت:

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 12. Avatar photo نیما گفت:

  سلام بنده متاهل هستم و لیسانس پرستاری..خواستم ببینم بخوام شهر مدنظرم در بیام باید چجوری اقدام کنم..چون باید ۳ انتخاب کنیم و میترسم انتخاب اول قبول نشم..

  1. Avatar photo mohammadi گفت:

   سلام وقت به خیر
   امریه پیام اوران بهداشت و شهر محل خدمت بستگی به نیاز و شرایط پذیرش آن مرکز دارد.

 13. Avatar photo سالار گفت:

  آیا بخشنامه ای برای افزایش حقوق پیام آوران مانند سایر سربازان وظیفه در سال 1400 وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام امریه ثبت احوال

  ثبت نام امریه ثبت احوال 1402 + شرایط و رشته ها | ورود sabteahval.ir

  ثبت نام امریه ثبت احوال از طریق مراجعه حضوری به این سازمان امکان‌پذیر است. یکی از ارگان‌های کشور که سرباز امریه می‌پذیرد، سازمان ثبت احوال است. مشمولان خدمت سربازی می‌توانند برای راحت‌تر طی کردن خدمت خود از طریق سازمان ثبت...
 • پذیرش-امریه-رشته-حقوق

  پذیرش امریه رشته حقوق سال 1402 + لیست ارگان ها | ایران تحصیل

  همانطور که می‌دانید پذیرش امریه رشته حقوق یکی از مهم ترین دغدغه‌های افرادی است که در این رشته تحصیل کرده و قصد دارند که به سربازی اعزام شوند. رشته حقوق یکی از رشته‎های مورد نیاز برای تعداد زیادی از سازمان...
 • ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی

  ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی + زمان و شرایط 1402 | ایران تحصیل

  ثبت نام امریه دانشگاه علمی کاربردی یکی از موضوعات مهم برای واجدین شرایط و زمان نام نویسی یه صورت غیر حضوری است. مشمولین سربازی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده‌اند، اکنون می‌توانند در...
 • شرایط سرباز معلم

  شرایط سرباز معلم 1402 + رشته ها و نحوه ثبت نام

  شرایط سرباز معلم اعلام شد. مشمولان خدمت سربازی که مایل به فعالیت در وزارت آموزش و پروش در حین خدمت هستند، می‌توانند امریه این سازمان را دریافت کنند. شرایط شرایط سرباز معلم در ساختار خدمت وظیفه عمومی کشور تعریف شده...
تماس با مشاور