ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت ۱۴۰۲

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی در صورت دارا بودن شرایط، می توانند از حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت سال ۱۴۰۲ بهره مند شوند. جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت با توجه به مدرک فارغ التحصیلی تعیین می شود. پس از انجام ثبت نام در صورت موافقت سازمان نظام وظیفه، و دریافت این فرم امکان پذیر است. حقوق مشمولین خدمت با توجه به موافقت نیروهای مسلح تعیین می شود و نظام پرداختی این مشمولین با توجه به همین مورد خواهد بود.

 

 

برای اطلاع از حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت ۱۴۰۲ – اطلاع از زمان ثبت نام و همچنین مشاوره اخذ خدمت سربازی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت چگونه است؟

 

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت سال 99

حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت ۱۴۰۲

 

حقوق تعیین شده برای پیام آوران بهداشت به صورت ثابت می باشد و بر اساس اعلام ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود. مزایای زیر برای تمامی افرادی که واجد شرایط تعیین شده باشند و همچنین با درخواست آنان موافق شود، شامل می شود.

 • پیام آوران متاهل، مطابق با آیین نامه های مربوط به کمک هزینه عائله مندی نیروهای مسلح، از حق عائله مندی و اولاد برخوردار خواهند شد.
 • کمک هزینه ارائه شده به پیام آوران بهداشت برای غذا، به میزان دو برابر هزینه غذا کارکنان دولت بر اساس مصوبه و بودجه تعیین شده خواهد بود که به صورت سالیانه پرداخت می شود.
  • تبصره : امکان ارائه کمک هزینه به مشمولینی که به صورت رایگان از خوراک استفاده می کنند وجود نخواهد داشت.
 • میزان کمک هزینه در نظر گرفته شده برای پوشاک یا لباس کار، به صورت سالانه و 3000 برابر ضریب ریالی برای کارکنان غیر هیئت علمی خواهد بود.
 • تامین مسکن پیام آوران بهداشت ، مطابق با قوانین مربوط به حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت ۱۴۰۲ بر عهده دانشگاه و یا دانشکده مربوطه خواهد بود.
  • تامین مسکن پیام آوران بهداشت ، مطابق با قوانین مربوط به حقوق  و سایر موارد دیگر بر عهده دانشگاه و یا دانشکده مربوطه خواهد بود.
   • در صورتی که دانشگاه مورد نظر، امکانی برای اقامت داوطلبان نداشته باشد، دانشگاه موظف است که هزینه مربوط به مسکن داوطلب را مطابق با منطقه مورد نظر پرداخت نماید.
  • کمک هزینه سفر به تمامی پذیرفته شدگان حداکثر 2 مرتبه در سال به هنگام عزیمت برای مرخصی استحقاقی به شرح زیر امکان پذیر است.
   • پیام آوران بهداشت پرتوکار برابر با قانون حفاظت در براربر اشعه از مزایای مربوطه و معادل مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان همتراز بهره مند شود.
   • پیام آوران بهداشت موظف به انجام خدمت 44 ساعت کار در هفته خواهند بود. در صورتی که ساعتی بیش از این ساعت تعیین شده خدمت نمایند، برابر با قوانین و مقررات، باید اضافه کار مقرر با مشمولین پزشکان و پیراپزشکان همتراز دریافت نمایند.
 • پیام آوران بهداشت موظفند که در ساعات تعیین شده، برای انجام وظایف خود در صورتی که بر اساس نیاز تعیین شده موسسات، مکلف به انجام امور دیگری باشند، حقوق آنان به عنوان اضافه کاری برابر با حق الزحمه ارائه خواهد شد.
 • ماموریت های روزانه پیام آوران بهداشت بر اساس بند 9 ماده 54 آیین نامه ادارای و استخدامی عیر هئیت علمی محاسبه خواهد شد.
 • حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت برای آن دسته از داوطلبانی که در مکان های دور افتاده مشغول خدمت می باشند، مطابق با قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان همتراز قابل پرداخت می باشد. (لازم به ذکر است که ارائه هزینه و همچنین درآمد بیشتر به پیام آوران بهداشت بومی ارائه نخواهد شد).
 • حقوقی معادل یک ماه حقوق ثابت درجه داران نظامی، به عنوان پاداش در زمان اتمام دوره ضرورت ، به تمامی پیام آوران بهداشت ارائه خواهد شد.
 • ارائه هزینه حق الزحمه پیام آوران بهداشتی که در تیم سلامت حوزه بهداشت (بیمه روستایی) به کار گرفته می شوند، معادل با 80 درصد نیروهای قراردادی محاسبه و پرداخت خواهد شد.
 • در صورتی که میزان مرخصی استحقاقی تیم سلامت بیش از میزان تعیین شده باشد، مازاد حق الزحمه برای آنان منظور نخواهد شد.
 • آن دسته از پیام آوران بهداشتی که فاصله محل سکونت و محل خدمت آنان بیش از 35 کیلومتر باشد، به عنوان داوطلب غیر بومی شناخته خواهند شد.

 

کسورات قانونی جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت

 

کسورات قانونی جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت

کسورات قانونی جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت

 

برابر با قوانین و مقررات تعیین شده امریه ، از تمامی افرادی که ماهیانه از دولت حقوق دریافت می نمایند، به میزان مشخصی بخشی از حقوق افراد را به دلیل ارائه خدمات کاهش خواهند داشت. کسورات حقوق پیام آوران بهداشت نیز به شرح زیر برای کسور بازنشستگی ، کسور بیمه عمر و حوادث، بیمه پایه و مکمل درمان ، می باشد.

 • کسور بازنشستگی : برابر با قوانین و مقررات تعیین شده، دانشگاه و یا دانشکده، موظف است به صورت ماهانه سهم کارفرما را برابر یا 13/5 سهم، پس از دریافت شناسه واریز و به حساب صندوق بازنشستگی سپاه پرداخت و رسید آن را به همراه لوح فشرده به منظور ثبت در سوابق بیمه بازنشستگی نیروهای مسلح ارسال نمایند.
 • کسر بیمه عمر و حوادث : به منظور بیمه عمر و حوادث، دانشگاه و یا دانشکده موظف است که ماهانه به میزان 0/01 سهم کارکنان را از حقوق ثابت یا همان حقوق درجه نظامی کسر و به همراه 0/2 سهم دستگاه، به کار گیرنده باید به شماره حساب سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی واریز نمایند و فیش آن را به همراه لوج فشرده که حاوی مشخصات کامل وی می باشد را به نیروهای آموزش دهنده ارسال نمایند.
 • بیمه پایه و مکمل درمان : مطابق با قوانین تعیین شده برای حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت  ، خود به همراه خانواده آنان، مشمول طرح بیمه خواهند شد و لازم است از همان بدو ورود به آموزش، دفترچه خود را دریافت نمایند. همچنین بیمه افرادی که دارای فرزند می باشند، مطابق با حق عائل مندی تعیین خواهد شد.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت  ارائه نماییم. در صورتی که سوالی در رابطه با تغییرات مربوط به جدول میزان حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت دارید، می توانید تمامی سوالات خود را با مشاوران نظام وظیفه ما در میان بگذارید. دقت داشته باشید که در صورت عدم انجام ثبت نام در زمان تعیین شده، امکان ثبت نام را نخواهید داشت و دیگر امکان ثبت نام و وورد به سامانه را نخواهید داشت.

 

مطالب مرتبط

3.7/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

با توجه به آیین نامه های مربوط به حقوق و مزایای پیام آوران بهداشت سال ۱۴۰۲ آیا تسهیلاتی برای مسکن اعطا می شود؟

دانشگاه ها و موسساتی که متقاضیان پیام آوران بهداشت را پذیرش می نمایند، موظف به تامین مسکن آنان می باشند. همچنین در صورتی که مسکن دانشگاهی به آنان ارائه نشود، موظف به تامین هزینه های مربوط به مسکن می باشند.

تعیین میزان جدول حقوق دریافتی پیام آوران بهداشت به چه مولفه هایی بستگی دارد؟

تعیین حقوق پذیرفته شدگان، با توجه به میزان تحصیلات و همچنین تعداد فرزندان آنان می تواند متغییر باشد.

آیا برای پیام آوران بهداشت، بیمه در نظر گرفته شده است؟

بله. بخشی از حقوق پیام آوران بهداشت، به صورت کسورات خواهد بود که برای بیمه افراد کنار گذاشته خواهد شد.

 

 

نظرات

 1. سعید
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۱

  سلام ببخشین پیام اور بهداشت استان کهگلویه این ماه حکم هامون رو کلا نصف کردن میگن ایین نامه جدید از وزارت بهداشت اومده این حرف واقعیت داره ؟

  • مشاور عیسائی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت پیگیری با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. سعید
  ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۰

  سلام ببخشین پیام اور بهداشت استان کهگلویه و بویر احمدیم این ماه حکم هامون رو کلا نصف کردن میگن ایین نامه جدید از وزارت بهداشت اومده این حرف واقعیت داره ؟

 3. محمدرضا
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام وقت بخیر
  ببخشید بنده دوماهه بیمه درمانیم توی سیستم تعلیق خورده نمایندگی بیمه چندبار رفتم گفتن باید اسامی وزارت بهداشت بفرسه باید کجا تماس بگیرم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 4. هادی
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۸

  ینی یه نفر پیام آور بهداشت پیدا نمیشه بنویسه حقوق چقدره الان سرباز مجرد بومی ۲۷۰۰ میگیره اینجا نوشته ضریب خوراک دوبرابر ینی روزی ۳۰ تومن میشه ماهی ۹۰۰ تومن دیگ فک کنم کف کفش ۳۶۰۰ باشه پیام آوران بهداشت جواب بدن ؟

  • حسام
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۴

   5600برام حکم زدن بدون اضافه کاری

 5. محمد
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹

  سلام ، حقوق کسی که کارشناسی پرستاری خوند، پیام آور بهداشت بشه چقدره؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۹

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر ایین نامه حقوق و مزایای پیام اوران بهداشت را مطالعه فرمایید.

 6. حسین
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۹

  سلام ،سزباز پیام آور بومی هستم ،در حکم جدید۱۴۰۱جیره غذایی رو برام صفر زدن مسئول مربوطه میگه چون بومی هستی برات صفر میخوره ،میخواستم ببینم این حرف درسته یا نه ،اگر اشتباه از چ طریق اعتراض کنم

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

   سلام روزبخیر
   خیر صفر ثت نمیشه.

  • محمو
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۷

   سلام ، حقوق پیام آوری بهداشت چقد براتون واریز میشه؟

   • karimi
    ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 7. کاظمی
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

  سلام وقت بخیر
  بنده اعزامی مردادماه هستم و با پیام آوریم موافقت شده
  ماهانه دریافتی ما غیرمتاهل ها حدودا چقدر میشه ؟

  • bahraii
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقت بخیر حقوق و مزایا برای متاهلین سربازان بین 3600تا 3800 برای افراد مجرد حدودا 200 هزار تومن کمتر است برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 8. نیما
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

  و اینکه آیا حقوق ما متاهل ها درسال ۱۴۰۱ زیاد شده تقریبا چقدرع؟یه توضیحی بدید ممنون میشم

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

   با سلام وقت بخیر حقوق پیام آوران حدود 5 الی 6 تومان میشود

   • مصطفی
    ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۲

    برای مجرد چقدره؟و اینکه کی حکم جدید رو میزنن؟هنوز برا من با حکم قدیم پرداخت میشه

    • karimi
     ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 9. نیما
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

  سلام بنده متاهل هستم و لیسانس پرستاری..خواستم ببینم بخوام شهر مدنظرم در بیام باید چجوری اقدام کنم..چون باید ۳ انتخاب کنیم و میترسم انتخاب اول قبول نشم..

  • mohammadi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت به خیر
   امریه پیام اوران بهداشت و شهر محل خدمت بستگی به نیاز و شرایط پذیرش آن مرکز دارد.

 10. سالار
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۳

  آیا بخشنامه ای برای افزایش حقوق پیام آوران مانند سایر سربازان وظیفه در سال 1400 وجود دارد؟

مطالب مرتبط

تماس با مشاور