ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط خدمت سربازی متاهلین + شرایط سال ۱۴۰۲

شرایط خدمت سربازی متاهلین ۱۴۰۲
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط خدمت سربازی متاهلین چیست؟ با توجه به نگرانی های افراد متاهل که برای خدمت سربازی دارند، این مقاله از سایت ایران تحصیل را به موضوع شرایط خدمت سربازی متاهلین و محل خدمت سربازان متاهل اختصاص داده ایم. همچنین در ادامه در رابطه با پیشنهاد کاهش دوران خدمت سربازی برای متأهلین به مدت سه ماه، میزان حقوق سربازان متاهل و محل خدمت سربازان متاهل نیز اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد.

 

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط خدمت سربازی متاهلین و محل خدمت سربازان متاهل اطلاع با مشاورین مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس حاصل نمایید

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

تحلیل و بررسی شرایط جدید سربازی متاهلین

خانواده و نقش آن بر سلامت جامعه امری است که به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نمی باشد. قطعا حضور پدر می تواند نقش بسیار مهمی در سلامت اعضای خانواده داشته باشد. به همین دلیل با توجه به آخرین اخبار خدمت نظام وظیفه و مطابق با تمهیدات ویژه ای که مقام معظم رهبری در این امر نموده اند، در پنج سال اخیر تسهیلاتی به سربازان متاهل به شرحی که در ادامه ذکر خواهد شد صورت گرفته است.

دوران آموزشی حتی برای سربازان متاهل نیز وجود خواهد داشت. به همین دلیل هر یک از سربازان محترمی که مشمول به خدمت می باشند، لازم است دوران آموزشی دو ماهه را در هر جای کشور عزیزمان که سازمان نظام وظیفه تعیین نموده است پشت سر بگذرانند. اما شرایط برای محل خدمت با سهولت بیشتری همراه است که مطابق با آن ، کلیه سربازان محترم متاهل می توانند در محل نزدیک به سکونت خود خدمت خود را پشت سر بگذرانند.

از دیگر تمهدیات در نظر گرفته مطابق با شرایط خدمت سربازی متاهلین مربوط به جدیدترین تغییرات خدمت سربازی می باشد که مطابق با آن ، هر یک از سربازان متاهل برای حفظ کانون گرم خانواده ، به ازای هر فرزند ، سه ماه کسری خدمت خواهند داشت. همچنین برای افزایش معیشت و راحتی خانواده محترم آنان، میزان حقوق افراد متاهل بالاتر از افراد مجرد در دوران خدمت خواهد بود.

 

تسهیلات خدمت سربازی برای سربازان متاهل

سربازی به دلیل شرایط سخت و دشواری که داشته همواره یکی از سخت ترین برهه های زندگی هر مردی بوده و هست، اما شرایطی که برای آقایان متاهل در نظر گرفته شده است کمی ساده تر و راحت تر از شرایطی است که برای الباقی افراد در نظر گرفته شده، در نظر گرفن این تسهیلات با این هدف بوده که بنیان خانواده بخاطر انجام خدمت مقدس سربازی بر هم نریزد.

از جمله تسهیلاتی که برای سربازان متاهل در نظر گرفته شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان حقوق بیشتر
 • مرخصی های بیشتر
 • خدمت کوتاه تر
 • خدمت در شهر سکونت

 

 

شرایط خدمت سربازی متاهلین دارای فرزند و بدون فرزند متفاوت می باشد و میزان حقوق سربازی را با توجه به مدرک تحصیلی و تعداد فرزندان در نظر می گیرند.

 

 

میزان حقوق سرباز متاهل

 

حقوق سربازان متاهل چقدر است؟

 

همانطور که اشاره گردید ، با توجه به شرایط خدمت سربازی متاهلین میزان حقوق افراد متاهل بالاتر از مجردین خواهد بود. میزان حقوق هر یک از افراد متاهل بر اساس مدرک تحصیلی آنان تعیین می گردد. البته این میزان حقوق در هر یک از ارگان ها می تواند میزان متفاوتی را به خود اختصاص دهد. به همین دلیل می تاون گفت به عنوان مثال حقوق سربازان متهال در نیروی های مسلح ارتش ريال برابر با کارمندان رسمی می باشد.

آن دسته از مشمولینی عزیزی که از توان مالی کافی برخوردار می باشند نیز ، می توانند نسیبت به خرید خدمت سربازی برای متاهلین  اقدام نایمند. حق عائله مندی در نظر گرفته شده برای سربازان متاهل در سال های اخیر افزایش یافته است که این میزان تا سال گذشته به 85 هزار تومن افزایش یافته است و احتمال افزایش آن نیز در سال های بعد وجود خواهد داشت.

یکی دیگر از عواملی که بر حقوق سربازان عزیز تاثیر گذار می باشد، درجه هر یک از سربازان در حین خدمت خواهد بود . قطعا هر چه درجه هر یک از سربازان افرایش یابد ، میزان حقوق این ارفد نیز بالاتر خواهد بود. حقوق اولاد در نظر گرفته شده مطابق با شرایط خدمت سربازی متاهلین نیز ، در سال های اخیر افزایش یافته است که این میزان در سال گذشته به 80 هزار تومن تغییر یافته است.

 

میزان مرخصی سربازان متاهل

همانطور که پیش تر به شما گفتیم از جمله موارد و مباحثی که در زمان خدمت سربازی متاهلین برای آن ها در نظر گرفته شده است مرخصی بیشتر است، گرچه طبق قانون نظام وظیفه برای این افراد مرخصی بیشتری در نظر گرفته نشده اما با ارائه تسهیلاتی که با هدف راحت تر کردن سربازان متاهل ارائه می شود امکان افزایش مدت زمان مرخصی در نظر گرفته شده است.

میزان مرخصی برای سرباز های متاهل
درجه آب و هوایی با سختی ۱ ۱۰ روز بیشتر نسبت به دیگر سربازان
درجه آب و هوایی با سختی ۲ ۱۶ روز بیشتر نسبت به دیگر سربازان
درجه آب و هوایی با سختی ۳ ۲۰ روز بیشتر نسبت به دیگر سربازان
درجه آب و هوایی با سختی ۴ ۲۶ روز بیشتر نسبت به دیگر سربازان

 

مرخصی سربازان متاهل

 

شرایط خرید سربازی برای سربازان متاهل

طبق ماده یازده برنامه بودجه کشور مشمولینی که ۸ سال غیبت داشته باشند بعد از طی شدن فرایند غیبت با پرداخت هزینه های جریمه و مبلغ خریداری خدمت می توانند به صورت نقدی و اقساطی اقدام به خرید خدمت سربازی خود و دریافت کارت پایان خدمت نمایند.

هزینه خرید طبق آخرین آمار (سال ۹۶) سربازی برای متاهلین بسته به مدرک تحصیلی به شرح زیر می باشد:

زیر دیپلم ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دیپلم ۱۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان
فوق دیپلم ۲۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
لیسانس ۲۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دکتری ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دکتری پزشکی ۳۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان
دکتری غیر پزشکی ۴۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان 

پیشنهاد کاهش سه ماهه دوران خدمت سربازی برای متأهلین به مدت

با توجه به مسئولیتی که بر عهده سربازان متاهل می باشد ، هر یک  از آنان خواهان کسری خدمت سربازی می باشد به همین دلیل پیشنهاد کاهش دوران خدمت سربازی برای متأهلین به مدت سه ماه مطرح گردید. در برخی از ارگان ها مطابق با جلساتی که در گذشته تشکیل گردید ، این پیشنهاد لغو شد و به همین دلیل مورد توجه قرار نگرفت. اما در سال های اخیر با مطرح شده دوباره آن،  این پیشنهاد در دست بررسی می باشد.

با توجه به اینکه تغییراتی در رابطه با کسری خدمت سربازی در سال های اخیر ایجاد شده است، به همین دلیل ممکن است در رابطه با شرایط خدمت سربازی متاهلین هر لحظه تغییراتی را در تمامی قوانین شاهد باشیم. بنابراین برای اطلاع از آخرین اخبار در رابطه با پیشنهاد کاهش دوران خدمت سربازی برای متأهلین به مدت سه ماه می توانید با متخصصین ما تماس حاصل نمایید.

 

محل خدمت سربازان متاهل

خوشبختانه با توجه به تصمیماتی که در رابطه با محل خدمت سربازان متاهل گرفته شد، هر یک از آنان می توانند با استفاده از قوانین و مصوبات تعیین شده محل خدمت را در نزدیک محل زندگی خود داشته باشند. همچنین یکی از مزایای دیگری که در رابطه با این موضوع وجود دارد در رابطه با مرخصی های می باشد که به این دسته از سربازان عزیز تعلق خواهد گرفت.

 

محل خدمت سربازان متاهل با توجه به نوع ارگانی که در آن شغول به خدمت می باشند ، می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال چنانچه شما در نیروی انتظامی مشغول به خدمت باشید، می توانید در محل نزدیک خدمت نمایند. خوشبختانه میزان مرخصی سربازان متاهل 10 روز بیشتر از سربازان مجرد خواهد بود. به همین دلیل علاوه بر نزدیکی محل خدمت ، می توانند زمان بیشتری را در اختیار خانواده باشند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط خدمت سربازی متاهلین و همچنین دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با محل خدمت سربازان متاهل  می توانید با مشاورین و متخصصین نظام وظیفه ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما همه روزه، در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

 

محل خدمت سربازان متاهل

سوالات متداول در مورد شرایط خدمت سربازی متاهلین

پر زمان بررسی شرایط خدمات سربازی متاهلین همواره برخی از موارد بیشتر از باقی آن ها حائز اهمیت است و بیشتر مطرح می شود، از همین روی در ادامه نگاهی به سوالات متداول خواهیم انداخت تا با جواب این پرسش ها آشنا شویم.

 

میزان مرخصی سربازان متاهل به چه میزان می باشد؟

میزان مرخصی برای هر یک از مشمولین خدمت سربازی متفاوت می باشد. میزان مرخصی در نظر گرفته شده برای هر یک از سربازان از پیش تعیین شده است و هر یک از آنان بر اساس این میزان می توانند و حق استفاده از مرخصی را خواهند داشت. میزان ساعات مرخصی برای سربازان عادی 22 روز می باشد و برای سربازان متاهل حداقل 30 روز می باشدو. همچنین این میزان برای افرادی که حداقل سه روز در هفته خارج از ساعات ادارای مرخصی دریافت می نمایند را می توان افزایش داد.

 

تسهیلات در نظر گرفته شده برای سربازان متاهل چیست؟

با توجه به اینکه سربازان مجرد شرایط مطلوب تری برای خدمت خود دارند و همچنین از مسئولیت کمتری برای انجام وظیفه برخوردارند، به همین دلیل تسهیلاتی برای این دسته از مشمولین در نظر گرفته می شود که از جمله آن می توان به افزایش مرخصی و همچنین محل خدمت همچون محل سکونت همسر و مرخصی بیشتر نسبت به سایرین اشاره نمود.

 

درجه های مرتبط با دیپلم ها چه درجه ای می باشد؟

افراد دارای مدرک دیپلم سرجوخه و افراد دارای مدرک فوق دیپلم گروهبان محسوب می شوند.

 

 

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

تاهل یکی از جمله مواردی می باشد که سازمان نظام وظیفه برای آن معافیت های به خصوصی را در نظر گرفته است، تشکیل خانواده باعث میشود تا فرد در زمان خدمت خود از مزایایی مانند حقوق بیشتر، خدمت در شهر سکونت و مدت پایین تری خدمت بهره مند گردند.

علاوه بر این برای تمامی این موارد مدرک تحصیلی فرد هم تاثیر گذار می باشد، میزان حقوق، نوع خدمت و قیمتع خرید سربازی (در صورت امکان پذیر بودن بسته به مدرک تحصیلی متغیر می باشند.

 

 

4.3/5 - (17 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. میلاد
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

  باعرض سلام و احترام
  بنده متاهل هستم داری ۱فرزند ۵ساله خودم لیسانس هستم میخوام سربازی برم.
  خواستم بدونم این دو سه سال غیبت که کردم چی میشه و این که حقوقم چقد میشه؟؟
  باتشکر

  • مشاور محمدی
   ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت به خیر
   با توجه به مدت زمان غیبت اضافه خدمت برای شما لحاظ می شود.حقوق متاهلین با توجه به آخرین اخبار واریز و از مجردین بیشتر است.

 2. عادل
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۹

  سلام در برگ اماده به خدمتم به طور اشتباه وضعیت تاهل متاهل ثبت شده آیا امکان ویرایش هست؟؟

  • tahmasebi
   ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵

   سلام دوست عزیز بله به دفتر پلیس +10 مراجعه کنید.

 3. محمدبلوچ
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام من متاهلم ودارای ۴فرزند،منطقه محروم ام هستم ،وهم پدرم فوت کرده ،برادرم کوچیک ترم ام خدمت رفته ،سرپرست مادرمم هستم ،کل خدمتم چقد میشه

  • مشاور اقازاده
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

   سلام وقت بخیر
   درصورت داشتن تاهل و داشتن فرزند 5ماه از شما کسر میشود مدت سربازی در مناطق غیر درگیر، عملیاتی، محروم و بد آب و هوا 18 ماه. اما به یگان شما و فرمانده هم بستگی داره مناطق محروم.

 4. Armita
  ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام.همسربنده دوره آموزشیشون تموم شده و درحال حاضر درهمین شهر محل سکونتمون اعزام شدند،محیطی که هستن اداری هستش،اما نه تنهاروزبرگ نیستن بلکه حتی مرخصی روز کامل هم بهش نمیدن،ممکنه راهنمایی کنید که چطورمیشه کاری کنیم که ایشون روزبرگ بشن؟

  • مشاور اقازاده
   ۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹

   سلام وقت بخیر
   نیازه ایشون باتوجه به موردی که هست به منابع انسانی پادگان مراجعه کنند

   • Armita
    ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

    اگه به ستاد مراجعه کنیم و شرایطی که زندگی مشترکمون هم تحت تاثیرقرارداده و افتادیم به تنش بهشون بگیم،زودتروسریعترنتیجه نمیگیریم؟

    • مشاور ذوالنورنیا
     ۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

     سلام وقت بخیر
     این امکان وجود دارد .

 5. Aysan
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۴

  سلام سربازان متاهل چطوری بعد از آموزش به اداره میرن شیفت کاریشون چطوریه

  • مشاور اقازاده
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

   سلام وقت بخیر
   شرایط خدمتی برای سربازان متاهل روز برگ میباشد از ساعت 6صبح تا 2ظهر

  • Fateme
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت بخیر
   همسرم گفتن ۲ تا ۳ ماه حقوق بعد از عید بهشون نمیدن .سرباز سپاه هستن.
   گفتن توی بوجه بندی دولت میره و….
   و بعدش همه رو یک جا واریز می‌کنند. آیا درسته؟؟

   • مشاور جوادی
    ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

    سلام وقت بخیر
    بله به احتمال خیلی بالا همه رو یه جا واریز میکنن.

 6. مجید
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

  سلام من متاهلم و دارای یک فرزند و ساکن تهران
  با مدرک لیسانس
  چند درصد احتمال داره دوره آموزشی تهران بیوفتم ؟
  و مدت آموزشی چند روزه ؟

  • مشاور براتی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با دوره ی اموزشی که به مدت دوماه است به صورت قطعی نمیشود گفت که با توجه به شرایط شما کجا خدمت میکنید اما اکانش هست که تهران بیفتید .بستگی به یگان ونیاز یگان مربوطه به نیرو دارد .لطفا جهت بررسی دقیق تر وضعیتتان با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. علیرضا
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۳

  من متولد 74 هستم و در حال حاضر 4 ماه خدمت هستم،همسر و فرزند دارم.شرایط پست من در یگان ب چ صورت می‌باشد.
  من رو هفته 4 شب نگه میدارن و این ب روند زندگی من رو دشوار کرده.خواستم پیگیری کنید

  • مشاور محمدی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام وقت به خیر
   خدمت متاهلین معمولا راحت تر نسبت به افراد مجرد است و با توجه به صلاح دید فرمانده میتوانند روزبرگ باسند.

 8. صابر
  ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۶

  سلام وقتتون بخیر من ۳۱سالمه الان تقریبا ۱۱ساله مشمول خدمتم یکساله ازدواج کردم چطوری خدمت برام حساب میشه و اینکه آیا برام غیب حساب میشه توی متاهلی؟؟؟

  • مشاور رضایی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت بخیر غیبت شما لحاظ میگردد اما به علت تاهل کسری خدمت به شما تعلق میگیرد

 9. احسان
  ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۱

  سلام خسته نباشید.بنده متولده ۷۲ هستم و نزدیک ۱۱ماه غیبت دارم ازخدمت.و ۴ساله که متاهلم سرزندگیمم.سوالم اینکه ک دوره آموزش چندماهه دقیق؟واینکه تو دوران آموزشی امکان مرخصی هست یاخیر؟کلا مدت زمان خدمتم چندوقت طول میکشه؟

  • مشاور حمامی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

   سلام وقتتون بخیر اموشی دو ماه است و مرخصی ندارد. در دوره ی یگان دو ماه به متاهلین کسری میخورد

 10. سامان نیرومند
  ۲۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۵

  سلام نه غیبت ندارم چون دانشجو بودم و تا برج ۴ سال آینده وقت دارم

  • isaei
   ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام اگر غیبت سربازی نداسته باشید

 11. سامان نیرومند
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

  سلام خسته نباشید بنده متاهل هستم اگر ک بخوام دفترچه پست کنم امکان داره کدوم ارگان بیوفتم یا چقدر کسری بنده دارم.

  • karimi
   ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۶

   سلام وارده غیبت شدین یاخیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 12. علی
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۱

  سلام
  اموزشیم نیرو انتظامی بوده
  به خاطر اینکه مدرکم کارشناسی روانشناسی بوده
  رسته م به مرزبانی تغیر کرده
  و الان هنگ مرزی خرمشهر هستم
  خونه م اهوازه
  اهواز ستاد مرزبانی وجود داره برای انتقال
  از چه طریق برای انتقالی اقدام کنم و چقد طول میکشه؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 13. محمد
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

  سلام وقت بخیر شرایط خرید خدمت برای کسانی که از تاریخ خدمتشون 8سال رد شده هنوز وجود داره یا نه برداشتم این قانون رو

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 14. میثم
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام مگه برای همسر ۲ماه وبرای هرفرزند ۳ ماه کسری نمیدن من پدرم فوت شده سال ۶۳ تا۶۵ خدمت کرده دوران جنگ ایا به این هم میتونم کسری بگیرم

  • isaei
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقتتون بخیر
   برای همسر 3 ماه و برای هر فرزند 1ماه هستش.

  • abbasian
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت بخیر ، کسری فرد متاهل 3 ماه و کسری به ازای هر فرزند یک ماه تعلق میگیره ، شرایط شما باید دقیق تر بررسی بشه ، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 15. میثم
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

  سلام من ۳۱ سالمه دوتا فرزند دارم میخواستم بدونم چقدر به من کسری میخوره

  • abbasian
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر ، کسری شخص متاهل 3 ماه و به ازای هر فرزند 1 ماه کسری خدمت تعلق میگیرد . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتونین با مشاورین ما تماس بگیرین .

 16. میثم
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹

  سلام من ۳۱ سالمه دوتا فرزند دارم میخواستم بدونم چقدر کسری به من تعلق میگیره

  • isaei
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام وقتتون بخیر
   حدودا 5 ماه

 17. متین
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

  سلام من ۲۶ ساله هستم و دوساله که متاهلم و مدرک تحصیلیمم دیپلم هست ایا امکان خریدن سربازی برای من وجود داره ؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت بخیر در حال حاضر امکان خرید سربازی وجود ندارد.

 18. وحید
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام،من متاهلم یه فرزندم دارم» ۲۸ سالمه هشت سال غیبت دارم اگه بخوام دفترچه پست کنم شرایط خدمتم چطوره؟یعنی چند ماه باید خدمت کنم؟چند ماه کسری بهم تعلق میگیره؟ غیبت هام بخشیده میشه یا لحاظ میشه لطف کنید برام بگید

  • behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳

   میتونین برا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 19. شادی
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام خسته نباشید. من همسرم آموزشی نیرو زمینی ارتش افتاده الان یک هفته ش مونده تموم کنه همه ی مدارک رو همراه برابر اصل هاشون تحویل داده مدرکشم کاردانی هستش میخواستم ببینم یگان میفته شهر خودش؟؟ امکان داره نیفتن؟؟ ما باید چیکار بکنیم؟؟

  • gholizadegan
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام راستش این که کجا میوفتن اصلا مشخص نیست

   • شادی
    ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

    پس چطور میگن متاهل شهر خودش میوفته؟؟؟

    • bagheri
     ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

     با سلام معمولا شهر خود میوفتند برای خدمت سربازی متاهلین

    • M
     ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

     سلام ببخشید من همسرم سربازه ولی اصلا یک ثانیه هم استراحت نداره در۲۴ساعت مگه میشه سرباز متاهل اینطور باشه سربازیش؟؟

     • obeidavi obeidavi
      ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

      سلام وقت بخیر جهت اطلاعات بیشتر ایین نامه شرایط سربازی متاهلین را مطالعه فرمایید.

 20. ramin
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۵

  سلام الان مرخصی سربازی متاهلین در هفته یا در ماه به چه صورته؟؟و ساعاتش آیا اداریه؟؟و حقوقش چقدره ؟؟

  • bahraii
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 21. omedmolaemolae@gmail.com
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

  سلام خسته نباشید بنده 34سالمه ودارای 3فرزند وزیردیپلم هستم اگربخواهم بروم خدمت سربازی اضافه های که دارم چی میشن وچگونه میتوانم برای پیگری معافیت درخواست بدهم واگرهم بروم خدمت سربازی اضافه های چی میشه و…..؟تــــــــــشکر

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۳

   با سلام نظر کمسین باید بینید چی میگن اگر رفع شد و توجیح شد غیبت شما میتوانید از کسری خدمت استفاده کنید

 22. رضا
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۷

  سلام وقت بخیر بنده ۲۳ سالمه و متاهل
  آیا محل خدمت شهر خودم میوفته؟ ساعت خدمت سربازان متاهل به چه صورته؟ حقوقشون چقدره؟

  • abbasi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط خدمت سربازی متاهلین با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 23. علیرضا
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۲

  سلام من ۲۳ سالمه متاهلم و یک فرزند دارم من در رشته کاراته مقام کشوری زیاد دارم و ۲ مقام اسیایی و جهانی تو سبک خودمون دارم اما معاف نشدم میخواستم ببینم حکم هام تو روند خدمتم کمکی بهم میکنه یا نه؟؟

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۰

   با سلام طبق شرایط خدمت سربازی متهلین متهل بودن شما کمک میکند و دارای امتیازاتی هستید

 24. Smone
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۵

  سلام روزتون بخیر
  من همسرم سرباز وظیفه هستند و دوره آموزشیشون بتازگی تموم شده.
  مکان خدمتشون کردستان شده در صورتی که ما استان مازندران زندگی می کنیم!!
  اصلا چنین موردی امکان داره؟ ما پیگیری کردیم و گفتن شخصی در پادگانشون به اشتباه برای ایشون کامل نبودن مدارک رو زده!
  در صورتی که ایشون تمامی مدارک رو حضوری دادن بهشون و مطمئن شدن قبل از اومدنشون همه مدارک رو کپی کرده باشند، حتی بعد از پیگیری و پرسش متوجه شدیم هنوزم مدارک شون موجوده در پادگان!!
  با توجه به اینکه اعظامشون همین روزهاست ما چطور پیگیری کنیم؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

   با سلام وقت بخیر به حوزه نظام وظیفه مراجعه کنید

 25. احمد
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۸

  سلام وقت بخیر.
  ببخشید میشه بگید شرایط سربازان متاهل چجوریه چه امتیازاتی دارند؟من کلانتری خدمت میکنم روزی چهار یا پنج ساعت شاید بزارن برم ی سر بزنم بیام سلسله مراتب هم کاری نمیکنه میگن سربازی ایا چون سربازم باید زندگی شخصیمو نابود کنم؟

  • bagheri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹

   با سلام برای شرایط خدمت سربازی متاهلین مرخصی بیشتر دارند و حقوق بیشتری میگیرند

   • Sarn
    ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۵

    سلام.میشه بگید مرخصی استحقاقی سربازان متاهل چند روز می باشد؟ یه عده میگن یکسانه یه عده میگن متناسب با کادر؟واینکه میگن سربازان متاهل مرخصی بیشتری دارن چرا ما نمیبینیم؟الان من متاهلم با یک سرباز عادی یا مجرد هیچ فرقی نداریم تازه مرخصیشون ازمنم بیشتر گرفتند.از طرفی من خانمم بارداره نمیتونم اصلا تنهاش بذارم چون دکترش گفته قند داره نباید تنها باشه به هیچوج لطفا ی راهنمایب بکنید.چون اصلا رو فرمانده نمیشه حسابی باز کردفقط حرف خودشو میزنه.کجا باید شکایت کنم؟اگه خدای نکرده بلای سر زن بچم بیاد کی باید جوابگو باشه؟

    • bagheri
     ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۶

     با سلام مرخصی سربازیان متاهل 10 روز از افراد عادی بیشتر است از منابع انسانی پیگیری کنید

 26. هادی
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

  سلام بنده متاهلم ۱فرزند دارم ۳۰سالمه پدرومادرمم چندسالیه فوت کردند راهی نیست معاف بشم
  واینکه دوره آموزشی متاهلین چطوریه اونم مثل خدمت نصف روزه هست

  • karimi
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام واردغیبت شده باشین خیرنمیتونین

  • aghazade
   ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۱

   سلام وقت بخیر
   شما برای معافیت باید واجد شرایط باشید که باید باانواع معافیت اشنا باشید
   دوره اموزشی برای همه یکسان میباشد

 27. میم عین
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۲

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید سرباز متاهلی که در شهر خودش ساعت اداری کار میکنه آیا پنج شنبه و جمعه هم باید به محل سربازی بره یا تعطیل هستش؟

  • haghipor
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام وقت بخیر
   یگان خدمتی شما برای این موضوع تصمیم گیرنده است
   برای سربازان روزبرگ به صورت رسمی پنج شنبه ها به عنوان روز تعطیل ذکر نشده است
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید

 28. مهدی
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۹

  سلام.سربازنیروی هوایی هستم وبه تازگی متاهل شدم.ایا امکان این هس به پدافند شهرمون انتقالی بگیرم.واینک چه مدت کسری برای متاهلی تعلق میگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷

   سلام باید مدارک متاهلی تون رو از طریق نیروی انسانی تحویل یگان دهید و تا یکماه نتیجه انتقالی تون میاد

   • ناشناس
    ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹

    با سلام خدمت شما عزیزان همسرم متولد1356هستن و دارای دوتا فرزند هستیم ولی خدمت سربازی نرفته آیا برنامه ای برای معاف شدن هست یا نه

    • مشاور رضایی
     ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۳

     سلام وقت بخیر معافیت شاملشون نمیشه

 29. امیرمحمد
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

  سلام..من تازه متاهل شدم…و سرباز دادگستری هستم..ولی من مرخصی نمیدن که برم خونه..فقط پنجشنبه جمعه ها میتونم برم خونه..ولی سربازای متاهل ساعت اداری که تموم بشه میرن خونه…من باید چیکار کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام وقت بخیر
   برای روز برگ شدن از یگان خدمتی خودتون میتونید درخواست بدین
   و شانس سربازان متاهل برای روز برگ شدن بیشتر است

 30. علیرضا
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۱

  سلام خسته نباشید من متاهل و دارای یک فرزند هستم سی سالمه دیپلم خواستم بدونم تو شهر خودم اهواز خدمت میکنم یا ن و حقوق متاهل ها چقدر است

  • کارشناس ارشد
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام
   100نیست اما میتواند تاثیر گذار باشد وحدود 1400 میباشد

  • محمد
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۳

   سلام پدر من از کار افتاده هست اما من یک برادر بزرگتر دارم که معتاد است و نمیدونیم کجاست میتونم مدرک و استشهاد جمع کنم که چندین بار ترک کرده و دوباره نعتاد شده نمیدونیم الان کجاست حتی من میتونم اقدام به معافیت کفالت پدر بگیرم؟ پدرم از کار افتاده اما حقوق تامین اجتماعی میگیرد ایا امکانش هست معاف بشم؟

   • کارشناس ارشد
    ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

    سلام برای دریافت معافیت کفالت پدر باید تنها پسر بالای 18 سال پدر باشید و پدر از کار افتاده تامین اجتماعی بوده باشد

 31. سینا
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۰

  سلام بنده سرباز فراریم و ۳۳ سن دارم ودارای سه فرزند دختر هستم آیا امکانش هست من معاف بشم

  • یوسف
   ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام من 42سالمە دارای دوفرزند دختر متاهلم ایا من معاف میشوم یا باید برم سربازی

   • کارشناس ارشد
    ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

    سلام وقت به خیر
    برای معافیت افراد متاهل و دارای فرزند مصوبه ای اعلام شده اما هنوز اجرایی نشده.از طریق پلیس به علاوه 10 پیگیری کنید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 32. علی
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

  سلام ببخشید همسر من سربازیشو ادامه نداده و جز غایبین هست و ده سال بیشتر میگذره از این موضوع و الان یه فرزندم داریم میخاسم بپرسم واسه معافیتش میشه کاری کرد یا میشه خرید؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۴

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط خدمت سربازی متاهلین و همچنین بررسی شرایط غیبت با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 33. مهدی زندی
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۹

  سلام وقت بخیر .
  من متولد ۷۴ هستم ۳ ساله متاهلم بچه ندارم. میخواستم ببینم الان شرایط خدمت رفتنم چجوریه آیا صبح تا ظهر نزدیک محل سکونتم میافتم برای خدمت؟؟
  چه مدت کسر میشه از خدمتم؟؟
  و حقوقش چقدر است؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام . برای یگان در شهر خود اعزام میشوید و 3 ماه کسری برای شما لحاظ میشود

 34. ولی الله
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۰۸

  سلام خسته نباشید من ۲۵ سال دارم و دانشجو هستم من اهل مشهد هستم و خانم اهل تبریز امکان داره متاهل هستم شهر خودم خدمت کنم که همسرم مشهد بیاد و کسری متاهل بودن چقدر است

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقت بخیر
   امکان گرفتن انتقالی وجود دارد ولی باید بقیه شرایط شما بررسی شود.

 35. راضیه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام همسر من لیسانسشو گرفته
  و میخواد بره سربازی
  بخاطر تاهل
  چند ماه کسری میخوره؟
  و اینکه حقوق دریافتی سربازان متاهل در سال۱۴۰۱ چقدره؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت به خیر
   خدمت سربازی متاهلین در شهر محل سکونت همسر انجام میشود و مدت زمان 3 ماه کسری خدمت تعلق میگیرد.

  • یوسف
   ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

   سلام من 42سالمە دارای دوفرزند دختر متاهلم ایا من معاف میشوم یا باید برم سربازی

   • کارشناس ارشد
    ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰

    سلام وقت به خیر
    برای معافیت افراد متاهل و دارای فرزند مصوبه ای اعلام شده اما هنوز اجرایی نشده.از طریق پلیس به علاوه 10 پیگیری کنید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 36. على
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

  با سلام
  بنده سرباز متاهل با مدرك ليسانس در سپاه مشغول به خدمت هستم . اينجا ناحيه بسيج مقاومت سپاه در شهرستان لامرد واقع در استان فارس هست. بنده بايد در هر ماه چند روز مرخصى استحقاقى داشته باشم و اينكه با توجه به درجه من بايد پست نگهبانى هر ٤ شب يك بار به مدت ٢٤ ساعت بدهم.؟

  ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام و عرض ادب
   برای بررسی دقیق شرایط خدمت سربازی متاهلین میتوانید مقاله های داخل سایت را مطالعه کنید.

 37. علیرضا
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

  سلام ۲۶ سالمه ۲ ساله ازدواج کردم ولی بچه ندارم
  ۳ تا ۴ سال هم غیبت دارم
  میتونم معافیتو بخرم یا خیر ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   با سلام.با توجه به قوانین فعلی امکان خرید خدمت را ندارید.

 38. rezahardani2234@gmail.com
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

  سلام علیکم وقت بخیر خدمت سرباز متاهل چند ماه است

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۴

   سلام دوماه کسری دارین

 39. اصفهانی
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۰

  من ۲۸ سالمه دوساله ازدواج کردم مدرکمم لیسانس عمران هست راننده تاکسی هم هستم سربازی و موقعیت ک کم شدنش چه جوری میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۳

   کسری خدمت متاهلین دو ماه کسری خدمت دارد

 40. rezahardani2234@gmail.com
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۲

  سلام علیکم وقت بخیر به نیروی انتظامی خوزستان بنده سرباز نیروی انتظامی هستم متاهل ودارای ۳فرزند هستم ۲۶ سالمه البته تک پسر وپدر ۶۰ ساله دارم بنده میخام ببینم معاف میشم یانه خدمتم چند ماه میشه خیلی ممنون از لطف شما

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت بخیر
   برای معافیت نیازه پدر از کار افتاده باشد یا به سن 75 سال رسیده باشند اما دئر رابطه با شما میتوانید کسری بگیرید

  • M
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام ممنون میشم جواب بدید مهمه..من۲۴سالمه و اموزشی افتادم نیرو انتظامی جهرم متاهل هستم.. محل خدمت رو میزنن شهر خودم؟؟و اینکه ایا بخاطر متاهلی تایم اداری هستش؟

   • کارشناس ارشد
    ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

    با سلام.بستگی به یگان خدمتی شما دارد.

 41. فربد
  ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  سلام
  معافیت خدمت سربازی بالای 30سال سن ودارای 2فرزند به طور کلی کنسل شد ایا دوباره اجرا میشه

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیرفعلا اطلاعیه و بیانیه اش اومده ولی به مرحله اجرایی نرسیده در صورت اجرایی شدنم اطلاع رسانی میشود برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

   • علی
    ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۶

    سلام خسته نباشید. آیا سربازان متاهلین بعد اموزشی خدمت شون تام اداری هست؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

     سلام
     خیر ارتباطی ندارد

   • Maadgift
    ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۰

    سلام وقت بخیر
    بنده 38 سالمه و متاهل و دارای یک فرزند شرایط خرید خدمت برای بنده وجود دارد یا خیر و اگر وجود ندارد شرایط خدمت به چه شکل هست

    • abbasi
     ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

     سلام وقت بخیر .قانون خرید خدمت در حال حاضر وجود ندارد

 42. رضا
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۱۰

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان محترم نظام وظیفه خدا قوت
  جناب بنده 27 سال دارم و متاهل هستم، بچه هم دارم خونم جداست زنو بچم تنهان. خواستم ببینم خدمتم نزدیک محل زندگیم میوفته یا خارج از محدوده؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام وقت بخیرمییتونید در زمان ارسال دفترچه شرایط و درخواست خوود را ثبت کنید و باید به تایید نظام وظیفه برسد و در صورت بررسی و موافقت بله امکانش هست برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 43. فری
  ۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۱

  سلام ایا قانون معافیت متاهلین با دوفرزند تصویب شد یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

   سلام هنوز به صورت قطعی مشخص نشده بعد از تعطیلات عید مشخص میشود

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت بخیر
   قانون معافیت سربازی متاهلین با دو فرزند تصویب شده در صورتی که سن شما بالای 30 باشه میتونید شرکت کنید.

   • فری
    ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۷

    سلام الان برای معافیت بالای سی سال باید بکجا مراجع کنیم ایا شورای نگهبان موافقت کردن با این طرح

 44. شرمین
  ۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۸

  سلام ببخشید من شوهرم متولد سال57هستش، دیپلمه. ولی سربازی نرفته، دو تا بچه داریم، در مریوان زندگی میکنیم، خواستم ببینم چند وقت آموزشی داره، وکلا چند ماه میره سربازی، وحقوقی که میدن چنده خیلی ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر اگر قانون جدید تصویب شود کلا معاف می شود

 45. حسن
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام وقت بخیر. بنده متاهل هستم سرباز سپاه هستم و الان پیگیر بنده هستند که بنده رو به مرز بفرستن. آیا متاهلین مگه نباید در شهر محل سکونت همسرشون زندگی کنن پس چرا این طوریه

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۰

   با سلام.پس از اتمام دوران اموزشی درخواست انتقال به شهر دلخواه را بدهید.

  • یوسف
   ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام من 42سال دارم متاهل دارای 2فرزند دختر ایا من معافیت میگیرم یا باید برم خدمت

   • کارشناس ارشد
    ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

    سلام وقت به خیر
    برای معافیت افراد متاهل و دارای فرزند مصوبه ای اعلام شده اما هنوز اجرایی نشده.از طریق پلیس به علاوه 10 پیگیری کنید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 46. سرباز
  ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۱

  با سلام خسته نباشید.
  آیا قانون جدید در مورد اضافه شدن مدت خدمت برای سربازان معاف از رزم راسته؟شامل اعزامی های چه تاریخی میشه؟؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  • کارشناس ارشد
   ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۶

   با سلام.بخش نامه ای با این موضوع ابلاغ نشده است.

 47. سارا
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام.ببخشید همسرم ۱۰ ماه خدمت در مرزبانی است چون در شهر ما سربازی مرزبانی نداره ممکنه تغییر رسته به نیروی انتظامی بشه تا در شخر خود خدمت کنه چون متاهل هستش؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۲

   بله اگر شرایط انتقالی را داشته باشد میتواند انتقالی بگیرد

 48. سرباز
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۱

  سلام ببخشید قانون جدید در مورد یک اضافه شدن مدت خدمت برای سربازان معاف از رزم صحت داره؟
  اگر درسته از اعزانی های چه تاریخی اعمال می شود؟؟
  ممنون.

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۱

   خیر معاف از رزم مدت سربازی انها اندازه سربازان عادی است

 49. سارا
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۹

  سلام ببخشید همسر من ۱۰ ماه خدمته در مرزبانی درشهر ما سرباز مرزبانی نداره آیا ممکنه تغییر رسته بده به نیروی انتظانی تا بتونه در شهر خودش بقیه ی خدمت را بگذراند؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰

   بله میتوانند انتقالی سربازی بگیرید اگر شرایط لازم انتقالی سربازی را داشته باشد

 50. Ali
  ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام متاهل هستم وکاردانی حسابداری دارم ایا به من بخاطر تاهل کسری خدمت تعلق میگیره و این که هنگام ثبت نام اشتباهی به من لیسانس خورده برگ سبز مشکل نداره

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۲

   سلام بله مشکل داره

 51. امین
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۱۷

  من با مدرک کارشناسی ارشد (ستوان سوم) دژبان کل یگان ، ارشد سربازا، متاهل هم هستم ، با این شرایط طریقه پست دادن من باید به چه صورت باشه؟
  شنیدم متاهلا پنجشنبه جمعه ها نباید پست باشن یا هر ۱۵ روز باید پست باشن، آیا قانون و تبصره ای وجود داره؟
  و این که پست های عید نوروز برای متاهلین به چه صورت باید باشه، قانونی وجود داره یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی دقیق شرایط خدمت سربازی متاهلین با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 52. محمد
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰

  سلام ببخشید همسر بنده اموزشیشو گزروند الان تقسیم شده تو نیرو انتظامی حالا که رفته یه سریا میگن ۱۵روز نگهش میدارن خودش هیچ خبری نداده میخواستم ببینم بعد اموزشی متاهل هارو۱۵روز شبانه روزی نگه میدارن؟بعد این ۱۵روز چی میتونه شبا برگرده خونه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

   بستگی به یگان خدمتی و فرمانده دارد

 53. مسعود
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰

  باسلام وقت شما بخیر آیا مصوبه معافیت ۳۰سال سن و ۲فرزندی مورد تایید ستادکل قرارگرفته؟؟؟وقابل اجراهست ؟؟؟ممنون میشم توضیح بدین چون یکی ازنگرانی های متاهلین همین مساله هست
  خدایارویاورتان

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقت بخیر برای خدمت متاهلین بالای 35 سال با دو فرزند فعلا مورد تایید قرار نگرفته

   • دررشته
    ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

    آیا همسرم که تک پسر است ؛ میتواند در شهر محل سکونت همسرش خدمت نکند و در شهر سکونت پدر و مادرش خدمت کند؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

     سلام برای هر کدام از این دو شهر میتواند درخواست انتقالی بدهد

 54. محمد
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۴

  سلام همسر بنده دوره اموزشی رو گذروندن و محل سربازیشون در تهران هست میخواستم بدونم دوره سربازی برای ایشون که متاهل هست به صورت شبانه روزیو مثل اموزشیشون هست؟ یا میتونند شب ها برگردند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر بستگی یبه نظر فرمانده دارد

 55. امیر
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۶

  سلام
  من پزشک سرباز هستم و متاهلم
  نیروی انتظامی هستم ولی چهار ماه اول بعد آموزشی رو توی مرزبانی باید باشم که دو ماهش تموم شده..میخواستم بپرسم مرخصی پزشکان سرباز نیروی انتظامی و مرزبانی به صورت قانونی چند روزه هست توی هر ماه
  ممنون میشم پاسخ بدین با مدرک معتبر

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   با سلام.مقدار ان با توجه به نظر فرمانده متفاوت است.

 56. Adel saedi
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید …
  ببخشید میگم من متاهلم ساکن خوزستانم شهرباغملک و ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ اعزام میشم ، شماکه الحمدالله بیشتر اطلاع دارین ، متاهل ها اکثرا و یا حتی الامکان کاملا میفتن ارتش یانیروی انتظامی یا سپاه ، تا بحال شده سرباز متاهل بیفته ارتش..؟
  خیلی ممنون و سپاسگذارم …

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

   با سلام.تایین ارگان و محل خدمت شما به نظام وظیفه بستگی دارد.

 57. لطیف پرویزی
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۲

  ایا معافیت سربازی متاهلین دارای دو فرزند و ۳۰ سال سن تصویب شد ممنون منتظر پاسختون هستم

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام . هنوز به مرحله اجرایی نرسیده است . در آینده کوتاه مدت اجرایی میشود

 58. محمد
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۰

  با سلام برادرم متولد۵۷ است ۵تابچه داره خدمتش چه جور میشه ممنون میشم راهنماییم کنید باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیرچون بالای 30 سال هستن و غیبت دارن میتونن الان سربازیشون رو خریداری کنن برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 59. علیرضا
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۱

  سلام حقوق سربازان متاهل زیر دیپلم در سال جدید چقدر است

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۱

   سلام وقت بخیر 1.5-2 تومن برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 60. وحید
  ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۸

  آیا متاهلین از شیفت نگهبانی معاف میباشند

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت بخیر
   به مدرک تحصیلی بستگی دارد .

 61. مهران
  ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵

  سلام روزتون بخیر
  به سربازان متاهل امریه کسری خدمت و وام تعلق میگیرد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام وقت بخیر برای همسر 2ماه کسری و برای امریه باید اقدام بکنین

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام وقت بخیر در صورت گرفتن امریه وام تعلق میگیرد و یسری تسهیلات مربوط به خود ارگان و بابت متاهل بودن تا چندماه کسری خدمت تعلق میگیرد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 62. مصطفی
  ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۸

  سلام خسته نباشید من متاهل هستم سوالی ک دارم اینه ک در چ صورتی میتونم تایم اداری خدمت کنم و اینکه میتونم خودم درخواست بدم تا تایم اداری بیوفتم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۷

   سلام
   شرط تاهل دلیلی برای انتقالی به بخش اداری محسوب نمیشود
   اگر شرایط دیگه ای دارین با مشاورین ما تماس بگیرید

   • ابراهیم
    ۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۷

    سلام وقتتون بخیر و خسته نباشید
    بنده متاهل و با درجه ستوان سه مدرک فوق لیسانس در سپاه تهران مشغول به خدمت هستم میخواستم بدونم شیفت های عید کلا ما تعطیل هستیم یا خیر؟

    • کارشناس ارشد
     ۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

     سلام. برای متاهلین بین 3 الی 7 روز مرخصی استحقاقی لحاظ میشود

 63. پیمان
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۱

  سلام خسته نباشید من 2دی درخواست انتقالی دادم کی جوابش میدن کی اتنقالی مو میدن متاهلم الان ارومیه خدمت میکنم محل سکونتم تهرانه

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۳

   سلام . تا 1 ماه

 64. حسنا
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۱

  سلام وقت بخير، ببخشيد همسر من اعزامي يك دي ١٤٠٠ در ارگان نيروانتظامي هستش. مدرك همسرم فوق ليسانس هستش، ميخاستم ببينم بعد اموزشي روزبرگ ميتونه بشه؟ بعد كسري براي تاهلش داره؟ ممنونم ازتون

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۶

   سلام. مشخص نیست

 65. حامد
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

  سلام وقت بخیر، 31 ساله هستم، و لیسانس دارم و به تازگی تابعیت ایران گرفتم آیا برای من راهی برای خرید خدمت هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹

   سلام .فعلا خرید خدمت نداریم

 66. علی داودی
  ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰

  سلام پسرم متاهل هست ودر پادگان ۴۱۱ ارتش زمینی در بروجرد بوده و انتقالی را به اهواز گرفته ولی متاسفانه تیپ انرا دور از محل سکونتش فرستاد لطفا پیگیری یا راهنمایی بفرمایید چرا بایستی اینطوری بشه و هر ۴۵ روز ۲۰ روز مرخصی استفاده میکند چرا پس متاهل بودن وشرایط متاهلی کجا رعایت شده خواهشا پیگیری بفرمایید نام سرباز عبدالله داودی ومحل خدمت بعد از انتقالی پادگان حمید بیرون از محل سکونت که ساکن کارون کوتعبدالله میباشد

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقت بخیر برای اعمال تغییرات و خدمت سربازی نتاهلین باید از طریق یگان اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 67. مرادی
  ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷

  سلام وقت بخیر.من متولد۶۸هستم متاهلم یه بچه ۵ساله دارم تنها پسر خانواده هستم دوتا خواهر دارم ازدواج کردن ایا راه حلی هست از خدمت معاف بشم یا بخرمش.ممنونم میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام وقت به خیر
   برای خرید خدمت داشتن حداقل هشت سال غیبت الزامی است.برای صدور معافیت تمامی شرایط شما باید بررسی شود.
   برای مشاوره میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

   • بابک
    ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۸

    خب تو چند تا کامنت بالایی گفتید خرید خدمت نداریم که اگر بیشتر ۸ سال باشه پس میشه دیگه؟

    • کارشناس ارشد
     ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۰

     سلام وقت بخیر
     مصوبه اعلام شده 8سال مستمر ولی در صورت اجرایی شد میتوان اقدام کرد

 68. امیر
  ۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام من متاهلم بچه هم دارم آیا میتونم از خدمت سربازی معاف بشم یا نه باید بدم خدمت

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱

   سلام وقت بخیر برای همسر و فرزند کسری لحاظ میکنند اما معافیت خیر

 69. الهایی
  ۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام من الان اعزام به خدمت شدم 1/101400 برای اموزش برای اینکه تو شهر خودمون خدمت کنم درخواست بدم چکار کنم من الان تقریبا اموزشیم تو شهری تقریبا نزدیکمون افتادم ولی برای ما باقی خدمت درخواست بدم؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت بخیر شرایط شما باید بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 70. ho3in
  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵

  سلام من بیست یک سالم هست تقریبا ۲ ساله متاهلم این سه ماهی که غیبت خوردم اگه برم خدمت حدودا چقدر اضاف میخورم و من که متولد خوزستانم ساکن تهران ایا میوفتم همون تهران

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳

   سلام وقت بخیر میتونین غیبتتون رو موجه کنید چون متاهلید شهر خودتون خدمت میکنین

 71. علیرضا
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام
  آیا کسری خدمت برای سرباز متاهل امریه تعلق میگیره

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

   سلام .خیر

 72. کیوان
  ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۵

  با سلام خدمت کارشناس ارشد
  آیا من که متولد 10/03/1359 می‌باشم بعد از 15 سال غیبت و با شرایط متاهل بودنم و داشتن یک فرزند دختر به سربازی رفتم تا به دلیل دیسک کمر و ضعیف بودن چشمهایم و متاهل بودن معافیت بگیرم اما معاف نشدم ايست خدمت گرفتم و دیگر سراغ سربازی نرفتم چون درآمدی برای خانواده ام نداشتم و حالا نیز همان گونه هستم فقط دخترم ازدواج کرده ولی هم چشمم بسیار ضعیف است و هم حال حوصله برایم نمانده
  1. آیا میتوانم معاف شوم
  2. آیا اگر معاف نمی‌شوم میتوانم خریداری کنم
  با تشکر از شما
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۱

   سلام . اگر نمره چشم شما 7 از 10 باشد بله معاف میشوید

 73. محمد
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۹

  سلام وقت بخیر فرد متاهل اگر نمره یکی از چشمانش ۶.۵ باشد معافیت پزشکی متاهلین را میگیرد

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۷

   سلام وقتتون بخیر به مقاله های موجود در سایت ایران تحصیل مراجعه فرمایید

   • علیرضا
    ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۱

    سلام
    آیا کسری خدمت برای سرباز متاهل امریه تعلق میگیره

    • کارشناس ارشد
     ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۹

     سلام . امریه خیر

 74. نادر
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲

  سلام.من متولد۱۳۶۶ هستم و به دلایلی نتونستم برم خدمت.الان پدر ومادرم نزدیک به ۶۰ سال سن دارن.و متأهل بودم و بخاطر بیماری خانمم ازهم جداشدیم والان یه پسر پنج ساله دارم و خوزستان زندگی میکنیم.آیامیتونم معافیت بگیرم.یابصورت اقصاتی خدمت رو بخرم.یااینکه بایدبرم خدمت و اگه برم خدمت چه شرایطی برامون درنظرمیگیرن.الان پدرم بازنشسته هستش و نون آور خونه من هستم.یه برادر دارم که خدمت رفته اما تهران سرکاره و زندگی میکنه.میشه راهنمایی کنید.ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰

   سلام وقتتون بخیر شما باید دفترچه را پست کنید برای خرید خدمت الان نمی توانید اقدام کنید جهت مشاوره با شماره ی 9099075307 تماس حاصل فرمایید

 75. علی سلیمانی راد
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۵

  باسلام بنده آموزشی سمنان پدافند نیرو هوایی گذراندم حالا تقسیم کردن افتادم اصفهان با این که متاهل هستم محل زندگی خودم وهمسرم قم است لطفا راهنما کنید از تهران ستاد فرماندهی اقدام کنم یا از اصفهان که انتقالی زودتر انجام شود با سپاس

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   جواب داده شد پیامتون

 76. علی سلیمانی راد
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۷

  باسلام بنده آموزشی سمنان پدافند نیروی هوای گذراندم حالا تقسیم شدیم افتاده اصفهان بنده متاهل هم هستم و محل زندگی خودم وهمسرم قم هست لطفا راهنمای کنید از تهران ستاد فرماندهی اقدام کنم یا از اصفهان که زود تر انجام شود با سپاس فراوان

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر در شرایط خدمت سربازی متاهلین برای امور مربوط به سربازی نقل و انتقال باید از طریق یگان فعلی اقدام بفرمایید

 77. سینا
  ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام من سال ۹۶ سرباز بودم بعد به خاطر مشکلات نتونستم ادامه خدمت بدم الانم متاهل شدم بنظرتون برگردم کسری متاهل بهم تعلق میگره

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام وقت بخیر.شرایط خدمت سربازی متاهلین سال 1400 شامل موارد مختلفی است.ولی شما چون غیبت داشتید نمیتونید از کسری تاهل استفاده کنید.

 78. عباسیان
  ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۱

  شرط متاهل بودن فقط عقد دایم هست یا عقد محضری مدت دارم شامل می شود؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶

   سلام جناب عباسیان
   عقد دایم مد نظر هستش

 79. Amir
  ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام وقت بخیر
  من اعزامی برج ۸ هستم ۴۰ روز دیگه عقدمه اعزام نیرو زمینی ارتش هستم ولی تو استان من پادگان ارتش وجود نداره و خارج از استانه تکلیف ما چی میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷

   سلام دوست عزیز به یگان مربوطه مراجعه کنید
   راه دیگه ای وجود نداره

 80. آرمان
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۹

  با عرض سلام
  ببخشید یه سوالی داشتم این که من متاهلم و اعزامی 1399/8/1 هستم میخواستم بدونم به منم کسری خدمت دو ماه متاهلی تعلق میگیره؟
  با تشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام وقت به خیر شرایط خدمت سربازی برای متاهلین به این صورت است که در شهر محل سکونت همسر خود خدمت میکنند و دو ماه کسری خدمت به آنها تعلق میگیرد.

   • یاسر فنجانی
    ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۸

    سلام ببخشید بنده پایه خدمتی 99.4.1 هستم
    قبل از اینکه برم خدمت سربازی متاهل هم بودم، کسری دو ماه به من تعلق میگیره؟

    • کارشناس ارشد
     ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۱

     سلام وقت بخیر اگر متاهل هستین بله برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 81. آرمان
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۶

  با سلام خسته نباشید
  ببخشید من متاهلم و اعزامی۱۳۹۹/۸/۱ هستم میخواستم بپرسم دو ماه کسری متاهلی الان به منم تعلق میگیره.
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت بخیر.بله تعلق میگیره.

 82. آرمان
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۴

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من متاهلم و اعزامی ۱۳۹۹/۸/۱ هستم میخواستم بدونم که به منم دو ماه کسری متاهلی تعلق میگیره .
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت به خیر کسری خدمت برای تمامی متاهلین اعمال می شود.

 83. نیکویی
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام همسرم متولد شهریور ۶۵ است ما ۱۳سال ازدواج کردیم ویک پسر ۱۰ساله داریم شوهرم تا الان برای خدمت اقدام نکرده الان تصمیم داره به خدمت بره شرایط خدمتش به چه صورت است وچه مدت باید خدمت کنه واینکه آیا صبح میره عصر میاد یا اینکه شبانه روز باید باشه وما درتهران زندگی می کنیم خدمتش همین تهرانه یانه؟؟؟ومیزان حقوقش چقدره؟؟ممنون از راهنماییتون

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام وقتتون بخیر باتوجه به شرایط و تسهیلات افراد متاهل همسر شما در نزدیکترین محل ممکن خدمت خواهند کرد و دزیافت حقوق جهت هزینه ایاب و ذاب دارن و به ازای هر فرزند 3 ماه از مدت خدمتشان کسر میگردد

 84. میلاد
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

  ایا افراد متاهل در ایام تعطیلات رسمی به انها مرخصی داده میشود و ایا ایام تعطیل رسمی جز مرخصی استحقاقی حساب می شود؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

   سلام تعطیلات رسمی حساب نمی شه و مرخصی استحقاقی هم بستگی به فرمانده و مافوقتون داره

 85. علی داودی
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰

  باسلام پسرم متاهل هست ولی یگان اموزش دورتر از محل سکونت فرستاده بعداز اینکه رفت یگان خدمتی با ارئه کردن مدارک برابر با اصل بازهم یگان اذیت میکنه و برابر با اصل قبول نداریم وباید اصل مدارک بیاورید جهت اطلاع شناسنامه سرباز هم همراه او میباشد چرا بایستی اذیت کنند مگر مهر دفترخانه اسناد رسمی قبول نیست

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

   سلام وقتتون بخیر.
   کپی برابر اصل سند خواهد بود.

 86. ابوالفضل
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۸

  سلام خسته نباشید
  من دوماه ازدواج کردم میخواستم ببینم به من کسریخدمت مرسه یانه و اعزامی 1399/5/3هستم

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت به خیر میتوانید از قانون کسری خدمت متاهلین که شامل 2 ماه کسری می شود استفاده کنید.

  • مهدی
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۵

   مدارک مورد نیاز برای گرفتن کسری چی هست؟

   • کارشناس ارشد
    ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۹

    سلام وقت بخیر باید برای کسری خدمت مدارک شخصی و مدارک مربوط را همراه داشته باشید اگر متاهل هستید باید مدارک مربوط به ازدواج و شناسنامه وکارت ملی همراهتون باشه و مدارک اخرین پایان مقطع تحصیلی تون رو همراه داشته باشید

 87. alireza
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

  سلام، بنده یک همسر دارم دارم که دوتا پسر از همسر سابقش داره ،سند ازدواج ما هم صیغه ای هست ، میخواستم بدونم معافیت سه فرزند شامل من میشه ؟ سند ازدواج صیغه محضری مدت دار ،سند معتبری هست برای اراعه یا باید سند ازدواج دایم باشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام اگر اسم بچه هاش در شناسنامه شما باشه یعنی شما پدر بچه ها هستی وگرنه فرزند همسرتون برای معافیت لازم نیست

 88. علی داودی
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۱

  با سلام وخسته نباشید پسرم اعزامی مرداد ماه هست ودر مرکز اموزشی مدارک متاهلی ودر خود پلیس +۱۰ هم مدارك متاهلي ارائه کرده ولی متاسفانه در تقسیم دورتر از محل سکونتش تقسیم شد با اینهمه شرایط اقتصادی وفشار بر اقشار کم درامد وبیکاری چرا بعداز ارائه مدارک در هنگام تقسیم به این نکته دقت نمیکنند و کاررا برای سرباز متاهل دوکاره میکنند مگر زمانی که به پلیس اقدام میکند مشمول تو سیستم ثبت نمیشه که اقا متاهل هست یانه اگر لازم برارائه مدارک در ده جا باشد چه نیازی به مراجعه به پلیس هست واگر متاهل قانون وتبصره یا ماده ای هست چرا عزیزان در تقسیم اینکارو نمیکنند وهر فرد رادر محل سکونتش تقسیم نمیکنند خواهشا کمک و راهنمایی وبه کجا بایستی مراجعه کرد با تشکر از شما خواهشا مسئله متاهل بودن را پیگیری بفرمایید

 89. سینا
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام وقت بخیر . اعزام یک شهریور هستم . نیرو زمینی ارتش پرندک آموزشی افتادم . متاهل هستم و لیسانس دارم . میخواستم ببینم طول دوره آموزشی با بقیه ارگان ها فرق داره؟ و اینکه یگان کجا می افتم؟ ساکن اصفهان هستم …. مممنون از پاسخگویی شما…

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقتتون بخیر …چون متاهل هستید تو شهر خودتون میوفتید و طول خدمتتون کمتر میشه ولی اموزشی نه

 90. جمشید
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۱

  سلام من حافظ کل قرآن هستم اما شش ماه اضافه خدمت دارم چطور می تونم اقدام کنم تا اضافه خدمتم بخشیده بشه ممنون

 91. خرید خدمت سربازی
  ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴

  با سلام و احترام
  بنده متاهل هستم و لیسانس دارم تا برج بهمن هم اشتغال به تحصیل دارم آیا امکان خرید سربازی هست؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۹

   سلام فعلا تصویب نشده ولی باید 8 سال غیبت داشته باشید

 92. ....
  ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۳

  سلام خسته نباشید
  آیا خانواده ها میتونن با سربازهای دوره آموزشی تماس بگیرند؟
  یا فقد سربازها میتونن این کارو کنن؟
  اگ خانواده ها میتونن تماس بگیرن چه مشخصاتی باید بدن؟

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۳

   سلام میتونن بشرطی که یگان خدمتی و گردانشون تلفن داشته باشه که بهتون شمارشو بده تماس بگیرید

 93. اصغر
  ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۱

  سلام بنده متاهل هستم و نیروی دریایی افتادم نزدیکترین پادگان به محل سکونتم ۶۰۰ کیلومتر فاصله داره چجوری متونم انتقالی بگیرم بیام محل سکونتم

  • moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۰

   سلام سند متاهلی تون رو به فرماندهی ستاد کل نیروی دریایی بدید حکم انتفالی تون رو امضا کنن

 94. ....
  ۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

  سلام خسته نباشید
  سوال درباره خدمت شوهرم داشتم
  ما ی ساله ازدواج کردیم و ۵ ماه باردارم
  مادر شوهرم ی سال فوت کرده
  شوهرم مدرک فوق دیپلم داره
  ۱۸۰ روز براش جریمه زده بودن
  شوهرم ۱۴۰۰/۵/۲ ب دوره آموزشی
  در کازرون اعزام شد
  میخواستم بدونم خدمت شوهرم چ مدت طول میکشه، چ روزایی و یا چ ساعت های میاد خونه، مقدار حقوقش هم چقد هس
  ببخشید طولانی شد

  • moshaverarshad
   ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام
   لطفا با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید جواب تمام سوالاتونو مشاورامون بدهند

   • ....
    ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳

    ببخشید ولی شما نمیتوانید اینجا جوابمو بدین؟

    • moshaverarshad
     ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

     سوالتون در چه مورد میباشد/؟

 95. سید
  ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۷

  سلام
  افرادی که متاهل هستند و در شهرهای مرزی سکونت دارند دوره کوهستانی باید بره یا نره؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

   سلام خدمت سربازی متاهلین به محل خدمتشون و فرماندهشون بستگی داره

 96. صابر
  ۲۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام بنده در سال 91به مدت هفت ماه سربازی رفتم بعدا له دلایلی به خدمت برنگشتم و الان متاهل هستم من اگه بخوام لرگردم به خدمت یه مشکلی هست که تو شاستان ما نیرو هوایی ندار و لا تبریز هم هم 3ساعت فاثله داره چیکارکنیم

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۹

   سلام برای فرار از خدمت سربازی که جریمه میشید و چون متاهل هستید نزدیکترین یگان رو به شما معرفی میکنند

 97. وحید محمدی
  ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۲

  سلام بنده درسال 94 رفتم خدمت سال 95فرار کردم و ازدواج کردم و بجه دارم جمعا 4ماه خدمت کردم الان برگردم جی میشه

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام برگردی میبرن دادگاه نظامی جریمه پرداخت میکنی و ادامه خدمت میکنی

   • محمدی
    ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۹

    سلام همسر من لیسانس داره و متاهله آیا دوره ی آموزشی اصلا مرخصی ندارن و یک ماهه کامل برنمیگرده؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید

    • کارشناس ارشد
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

     سلام وقتتون بخیر.
     بستگی به ارگان مربوطه داره ولی به احتمال زیاد مرخصی نخواهند داشت.

 98. سید مهدی کرابی
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۶

  سلام برای اعزام به محل آموزشی ، آیا میتونم با خودروی شخصی برم یا نه ؟

  • moshaverarshad
   ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

   سلام اره ولی دم در ورودی نگه میدارن

   • سید مهدی کرابی
    ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

    حتی اگه شهر دیگه هم باشه بازم میتونم ماشین شخصی ببرم یا حتما باید با اتوبوس برم؟

    • moshaverarshad
     ۱۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۸

     فرقی نمیکنه ولی برای شهر دیگه باید بری نظام وظیفه شهرتون از اونجا حضور غیاب میکنن خودشون میبرن

 99. علیرضا
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۸

  سلام
  بنده متاهلم و در تاریخ 9/1 به آموزشی اعزام شدم میخاستم بدونم اون دوماه کسری به من تعلق میگیره؟!مدارک هم به یگان تحویل دادم
  باید کار دیگه ای هم کرد؟!

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام علیرضا
   جهت اگاهی کامل از کسری خدمت سربازان متاهل با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

 100. وحید
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۰

  سلام من لیسانس دارم و متاهل هستم مدت آموزشی و حقوق دریافتی برای من چقدر هست آیا احتمالش هست که من بیوفتم شهر خودم و تایم اداری باشم؟ ممنون

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام اره اگرتاهل باشی میفتی شهر خودت و از شرایط خوبی برخوردار هستی البته بستگی به فرمانده یگان و محل خدمتتم داره

   • بهمن
    ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۳

    سلام خسته نباشید من متاهل هستم ودوتا فرزند دارم بیست سال پیش از آموزشی فرار کردم میتونم برای خریدن خدمت اقدام کنم یانه باید برم خدمت؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶

     سلام وقتتون بخیر.
     حضورا به پلیس +10 مراجعه کنید.
     در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره شرایط خدمت سربازی متاهلین سال 1400 با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمائید.

 101. سعيد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۳

  سلام من تازه رفتم خدمت سربازي و اهل اروميه هستم به خاطر كرونا اموزشم يك ماه بود و قرار بود بعد يه ماه برگردم خونه و فقط صبح تا ظهر برم پادگان و متاهل هستم ولي شايع شده كه منو ميفرستن شيراز ايا امكان داره منه متاهل و اهل اروميه رو بفرستن شهرستان؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام نه سرباز متاهل خدمتش محل سکونتش هست و بستگی به فرمانده داره مرخصیش چطور باشسه

   • شهاب
    ۲۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱

    سلام اگه در حین خدمت متاهل بشی بعدا میوفتی محل سکونت فرد با خیر؟؟؟

    • moshaverarshad
     ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۷

     سلام کمی سخت میشه ولی میتونی مدارک متاهلی رو بدی به نیروی انسانی و تقریبا دوماه طول میکشه انتقال بدن به محل سکونتت

 102. حمزه پورحسینی
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۱

  با سلام من متاهل هستم یه بچه دارم میخوام برم سربازی شرایط چجوریه چند ماه باید خد مت کرد حقوق ماهانه چقدر است خاروبار ماهیانه میدن یا ن ممنون

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۹

   سلام شرتیط خدمت برای متاهلین راخته و پنج ماه کسری داری بخاطر متاهلی و بچه داشتن میشه کلا 19 ماه خدمت حقوق هم حداقل 2200 میلیون میگیری و مرحصی هرروز خونه ای

 103. علی
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۳

  سلام من سرباز نیرو انتظامی هستم و در حین خدمت متاهل شدم اما هفته ای یکبار بیشتر نمیتونم برم مرخصی میخواستم ببینم قانونش همینه یا اینکه یگان ما اینجوریه من تاجایی که دوستان وآشنایان نظامی میپرسم میگن که سرباز متاهل باید بعد از تایم اداری بره خونش ممنون

  • moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام سربازی برای متاهلی بستگی به یگان و بخصوص فرمانده داره ولی مرخصی هاشون باید بیشتر از بقیه باشه

 104. محمد رسولی
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام
  من دوره تکمیلی بسیج دارم و متاهل هستم و یک فرزند هم دارم
  اگه بخوام برم خدمت شرایطم چجوریه؟
  چند ماه باید برم؟
  ارگان خاصی میوفتم
  شهر خودم
  بعد ساعات خدمتم چجوریه

  • moshaverarshad
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۶

   سلام برای دوره تکمیلی دو ماه کسری برای سپاه بیفتید دوره اموزشی نمیرین
   برای فرزندتونم 3 ماه کسری دارین و نزدیک ترین ارگان منطقتون جهت خدمت میفتید

 105. محمد ا
  ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۴

  سلام بنده با مشکلاتی که دارم (مادر فوت کرده و پدر ازدواج مجدد) روی پای خودم هستم و باید کار کنم متاهل هم هستن ولی این دوماهی که اومدم سربازی هرچه اصرار میکنم که پست که دادم برم به کارم برسم و دوباره واسه پست برگردم اجازه نمیدن و اصلا سه روزی یه بار اجازه خونه رفتن رو بهم میدن اعتراض هم که میکنم میگن میندازیمت دهات های ضهر اگه بخوای اعتراض کنی
  چیکار میشه کرد؟ اصلا همچون اجازه ای دارن که نزارن من متاهل بعد از پست دادن به کارام نرسم؟

 106. اکبر صالحی
  ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۲

  با عرض سلام
  در خصوص قانون مربوط به محل خدمت سربازان متاهل سوالی داشتم
  آیا محل خدمت سربازان متاهل در نزدیکترین یگان محل خدمت بصورت یک قانون مصوب می باشد اگر قانون مصوب است می خواستم خواهش کنم در صورت امکان دستورالعمل آنرا برای بنده ارسال فرمایید.
  ممنون از لطف ومحبت شما

  • مشاور ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۹

   سلام و وقت بخیر
   همچین قانونی مصوب نشده ولی معمولا نزدیک ترین جایی که محل زندگی میندازن

   • خلیل
    ۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۵

    سلام من سال 1399/4/23عقدکردم وحالا درسال 1400/2اعزام به خدمت شدم آیا کسری به من تعلق میگیره

    • moshaverarshad
     ۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵

     فرد متقاضی حتما در تاریخ اول آذر ۹۹ یا بعد از آن به خدمت سربازی اعزام شده باشد.
     افرادی که ممکن است در حین خدمت متاهل شده باشند نیز به شرط آنکه پس از تاریخ اول آذر ۹۹ اعزام شده باشند، می‌توانند مدارک خود را به یگان خدمتی برده و درخواست کسر خدمتشان را ثبت کنند.

     • خلیل
      ۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹

      یعنی بهمن تعلق میگیرد یانه

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)