ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

حقوق دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ + فیش حقوقی جدید

حقوق دانشگاه فرهنگیان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

میزان حقوق دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ مشخص شد. بر اساس جدیدترین قوانین در نظر گرفته شده از سوی سازمان آموزش و پرورش، مبلغ درج شده در فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان سال جاری چند درصد افزایش یافته است. قابل ذکر می باشد که علاوه بر کسورات اجباری همچون بیمه بازنشستگی، بیمه درمان، مالیات و بیمه عمر و …، در صورت استفاده از برخی از امکانات رفاهی نیز به ازای هر مورد درصدی از حقوق دانشجو معلمان متاهل و مجرد کسر خواهد گردید. 

در این مقاله به طور دقیق، میزان حقوق دانشگاه فرهنگیان را بر مبنای فیش حقوقی دانشجویان این دانشگاه و درصد کسورات مورد بررسی قرار خواهیم داد. همچنین، چنانچه در این زمینه با هر گونه سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. 

 

 

به منظور اطلاع از میزان حقوق دانشگاه فرهنگیان در سال جاری و جدید ترین اخبارهای مربوطه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

میزان حقوق دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ چقدر است؟

 

فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

 

 

دانشگاه فرهنگیان ازجمله دانشگاه هایی است که در رابطه با دانشجویان خود تعهد خدمتی دارد. به همین دلیل کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان علاوه بر بهره مندی از شرایط تحصیل رایگان در این دانشگاه، در دوران دانشجویی نیز از حقوق برخوردار خواهند بود.

میزان حقوق دانشجو معلمان متاهل و مجرد رشته های دانشگاه فرهنگیان، ممکن است در هر سال دچار تغییراتی گردد، که البته به طور معمول این تغییر در جهت افزایش می باشد.

با توجه به اینکه تعداد سنوات دانشجو معلمان بسیار کم است، می‌توان گفت با فردی که به تازگی استخدام شده، آنچنان تفاوتی نخواهد داشت. به طور تقریبی حقوق دانشجو معلم با فردی که به تازگی استخدام شده تفاوت اندکی دارد.

اگر درباره میزان دقیق حقوق دانشگاه فرهنگیان در سال جاری کنجکاو باشید، باید بگوییم که امسال نیز با توجه به افزایش ضریب حقوق کارکنان، به فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیز افزوده شده است. بنحوی که در حال حاضر در سال ۱۴۰۰ به طور میانگین حقوق یک دانشجو معلم سه میلیون و شش صد هزار تومان می باشد.

 

برای اطلاع از چگونه فیش حقوقی فرهنگیان را بگیریم؟ وارد شوید

 

 

کسورات حقوق دانشگاه فرهنگیان چیست؟

حکم دانشجویان این دانشگاه در دوران دانشجویی با زمانی که مشغول به کار می شوند متفاوت خواهد بود. با توجه به اینکه تحصیل در این دانشگاه کاملاً رایگان است، به همین دلیل تمامی تسهیلات و امکانات رفاهی رایگان از حکم کلیه دانشجویان کم خواهد شد.

بیمه دانشجو معلمان نیز در دوران دانشجویی همانند دوران پس از فارغ التحصیلی نخواهد بود. همچنین، میزان حقوق دانشجو معلمان متاهل و مجرد با توجه به امکاناتی که استفاده می کنند، متغیر می باشد. کسورات اجباری حقوق این دانشجویان عبارتند از بیمه بازنشستگی، بیمه درمان، مالیات و بیمه عمر و … که در سال جاری، حدود 400 تا 450 هزار تومان برآورد شد.

اما موارد دیگر تنها در صورت استفاده دانشجو کسر خواهد گردید، مانند کسورات ترددی، خوابگاهی، تابستان و کرونا. سهم هر کدام از این موارد نیز 20 درصد می باشد.

البته این مقدار در سال های گذشته بیشتر بود که به دلیل اعتراضاتی که از سوی دانشجویان صورت گرفت، هیئت امنا آن را به 20 کاهش داد.

در مجموع یک فرمول خاص برای محاسبه میزان کسورات دانشجو معلمانی که تمام یا بخشی از امکانات را مورد استفاده قرار می دهند، وجود دارد. برای اطلاع از این فرمول و میزان دقیق حقوق دانشگاه فرهنگیان با توجه به شرایط خود می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

به منظور دریافت کارنامه پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان وارد لینک شوید

 

 

نحوه دریافت فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

همانطور که گفته شد، برای هر دانشجو معلم یک فیش حقوقی صادر می شود. دانشجویان می توانند از طریق دریافت این فیش، از جزئیاتی همچون کسورات ( اعم از بیمه، هزینه های دانشگاه و … ) و حقوق خود مطلع شوند. از این رو، در این فیش اطلاعات کافی در مورد تمامی جزئیات حقوق دانشگاه فرهنگیان ذکر می گردد.

برای دریافت این فیش، همه معلمان و دانشجو معلمان بایستی به سایت فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان مراجعه نمایند. آدرس سامانه مذکور fish.medu.ir

می باشد و هیچ مرجع یا سایت دیگری جهت انجام این کار وجود ندارد.

به همین دلیل، اکیدا توصیه می شود که هرگز از طرق دیگر برای دریافت فیش خود اقدام نکنید.

البته بسته به آموزش و پرورش محل خدمت، ممکن است زمان انتشار این فیش متغیر بوده و برخی از مراکز زودتر یا دیرتر از سایرین آن را در اختیار کاربران قرار دهند.

 

 

میزان حقوق دانشجو معلمان متاهل چقدر است؟

 

حقوق دانشجو معلمان متاهل

 

با توجه به آنکه برخی از دانشجو معلمان متاهل می باشد، سازمان آموزش و پرورش به منظور رفاه حال این عزیزان و خانواده هایشان حق عائله مندی در نظر گرفته شده است. البته حق عائله مندی تنها برای دانشجویان آقا می باشد.

بدین ترتیب، در حقوق دانشگاه فرهنگیان برای هر فرزند درصد خاصی در نظر گرفته شده است. این میزان هر ساله توسط مجلس و سازمان های زیربط مشخص می گردد.

البته در سال 99 خبرها حاکی از اعطای تسهیلات به حقوق دانشجو معلمان متاهل بود و مقرر شد تا به این افراد وام دانشجویی اعطا شود. نکته قابل ذکر آن است که تمامی دانشجو معلمان اعم از متاهل و مجرد بایستی طول تحصیل خود را حتما در خوابگاه های دانشجویی بگذرانند و امکان اسکان به شکل دیگری وجود ندارد.

 

 

 

 

چه زمانی حکم کارگزینی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قطعی می شود؟

از آنجا که حقوق دانشگاه فرهنگیان برای همه دانشجویان این دانشگاه تعیین شده است، افراد شاغل به تحصیل در آن دارای حکم هستند. این حکم شامل اطلاعات فردی، اطلاعات سازمانی، و اطلاعات حقوقی می باشد. تفاوتی که حکم کارگزینی معلمان شاغل با دانشجو معلمان دارد، قطعی بودن و موارد کسورات است.

چرا که این حکم تا زمانی که دانشجو معلم همه امتحانات خود را پشت سر نگذاشته و فارغ التحصیل نگردد، قطعی نخواهد شد.

علاوه بر این، همانطور که در فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بسته به میزان بهره مندی از امکانات، از حقوق کسر می شود، در حکم نیز کسری های استفاده از تمامی تسهیلات مشخص می باشد. در حالیکه برای معلمان این موارد دیگر وجد ندارد و طبیعتا میزان حقوق بالاتر می باشد.

نکته دیگر آن که، برای دروس عملی هیچ مبلغی از حقوق دانشجو معلمان متاهل و مجرد کسر نخواهد شد.

 

به منظور ورود به سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید

 

 

عوامل تاثیرگذار در حقوق فرهنگیان

یکی از دغدغه ها پس از فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ، میزان حقوقی است که قرار است بعد از فارغ التحصیلی دریافت نمایند.

در این مورد باید بگوییم، همانطور که حقوق دانشگاه فرهنگیان بر اساس یک سری موارد متغیر بود، میزان حقوق یک معلم شاغل درآموزش و پرورش نیز متفاوت می باشد. عوامل تاثیر گذار در این مورد می تواند با مواردی همچون محل خدمت، تعداد ساعات کاری، اضافه کار، مدرک تحصیلی و … مرتبط باشد.

برای مثال، مقدار فیش حقوقی فرهنگیان معلمانی که در روستاها یا مناطق دورافتاده مشغول به خدمت می شوند، بالاتر خواهد کرد. همچنین، با بالا رفتن سنوات و سابقه خدمت نیز هر ساله درصدی به حقوق این عزیزان اضافه می گردد.

مورد دیگر را می توان داشتن مدارک تحصیلی بالاتر از لیسانس، یعنی کارشناسی ارشد یا دکتری دانست که در این صورت بر روی حکم اعمال می شوند.

از سوی دیگر، امکان دارد که بر اساس صلاحدید رئیس یا مسئولان آموزش و پرورش، معلم به جای تدریس در منصب هایی همچون معاونت یا مدیریت مشغول به کار شود، که این خود به حقوق آن ها می افزاید.

 

 

افزایش حقوق فرهنگیان دارای مدرک ارشد

بر اساس قوانینی که به تازگی در نظر گرفته شده است، معلمان می توانند در کنار تدریس به ادامه تحصیل نیز بپردازند.

بر این اساس، علاوه بر آنچه که در مورد حقوق دانشگاه فرهنگیان گفته شد، اگر شخص پس از فارغ التحصیلی ادامه تحصیل داده و مدرک ارشد یا دکتری را کسب نماید، درصدی به حقوق وی افزوده خواهد شد.

البته این را هم باید گفت که هر فرهنگی فقط یک بار می تواند مدرک بالاتر از آنچه که با آن وارد آموزش و پرورش شده است را بر فیش حقوقی اعمال نماید. بنابراین، با اخذ مدارک بیشتر از یکی تاثیر گذار نخواهد بود.

 

 

 

آیا حقوق دانشگاه فرهنگیان افزایش می یابد؟

در سال های اخیر با افزایش هزینه های زندگی و ایاب و ذهاب، و همچنین درصد بالای کسورات از فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ، بسیاری از دانشجو معلمان از این موضوع گلایه مند و خواستار افزایش حقوق خود بودند.

گام مثبتی که در این زمینه صورت گرفت، تغییر کسر 45 درصدی به کسر 20 درصدی بود. چرا که تا قبل از سال 99 به ازای امکانات رفاهی 45 درصد از دریافتی دانشجویان کم می شد. اما با شیوع بیماری کرونا این مقدار 20 درصد کاهش یافت.

به گفته رئیس دانشگاه فرهنگیان، این مسئولان در تلاشند تا مقدار مذکور را به صفر برسانند. بعلاوه، به این مورد نیز اشاره شده که انتظار می رود تا حقوق دانشجو معلمان متاهل و مجرد تا 5 میلیون تومان هم افزایش یابد. با این وجود، هنوز تصمیم قطعی در این مورد گرفته نشده و باید منتظر اخبار جدید ماند. مقاله حاضر به محض انتشار جدیدترین اطلاعیه هاف به رو رسانی خواهد شد و اخبار مربوطه را در اختیار دانشجو معلمان عزیز قرار خواهد داد.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا نه تنها در مورد میزان حقوق دانشگاه فرهنگیان توضیح دهیم، بلکه دانشجو معلمان گرامی را با موارد تاثیر گذار در افزایش حقوق پس از فارغ التحصیلی آشنا کنیم.

با توجه به آنکه احتمال می رود که دستورالعمل های اجرایی در باب فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان دچار تغییر شود و با لایحه تازه در مورد رتبه بندی معلمان، سوالات بسیاری برای دوستان عزیز در این حیطه آموزش مطرح شده است. برای اطلاع از تمامی موارد این زمینه می توانید از ساعت 8 صبح الی 12 در همه روزهای هفته با همکاران ما در ارتباط باشید. 

 

 

برای آگاهی از فرمول محاسبه کسورات میزان حقوق دانشگاه فرهنگیان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

fish.medu.ir

سامانه گلستان فرهنگیان

ثبت نام غیر حضوری دانشگاه فرهنگیان

راهنمای ثبت نام آزمون اعزام به خارج فرهنگیان

حقوق دانشگاه فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان

 

3.3/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

حقوق دانشگاه فرهنگیان چه مقدار است؟

در این مقاله می توانید از فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در سال جاری مطلع شوید.

آیا حقوق دانشجو معلمان متاهل با دانشجویان مجرد متفاوت است؟

بله. برای دانشجویان آقا این دانشگاه حق عائله مندی در نظر گرفته می شود.

آیا حقوق دانشگاه فرهنگیان در سال جاری افزایش خواهد یافت؟

مسئولان مربوطه در حال تلاش برای افزایش حقوق دانشجو معلمان هستند، اما هنوز اخبار قطعی منتشر نشده. به محض انتشار اخبار جدید این مقاله به روزرسانی خواهد شد. 

کسورات فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شامل چه مواردی می شوند؟

این کسورات به دو بخش اجباری ( بیمه بازنشستگی، بیمه درمان، مالیات و بیمه عمر) و اختیاری ( ترددی، خوابگاهی، تابستان و کرونا) تقسیم بندی می شوند. 

 

نظرات

  1. صمد
    ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۷

    با سلام
    خدمت شما عرض شود که در بالا بین توضیحات گفتید که کسورات دانشگاه در صورت استفاده از امکانات کسر میگردد، خدمت شما عارضم که کسورات چه بخواهیم نخواهیم هست استفاده کنیم و یا نکنیم هست با نهایت ظلمم کسر میشه، تازشم بیشترشم میکنن امسال، لطفا اطلاعات رو کامل خدمت دوستان عزیز بیان کنید تا کسانی که قصد دانشگاه فرهنگیان رو دارند کاملا در جریان باشند.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)