تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آیا از حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی اطلاعی دارید؟ از آنجا که تامین هزینه های زندگی و تحصیلی با افزایش قیمت ارز برای بسیاری از دانشجویان، دشوار و یا حتی امکانپذیر نیست، اغلب تصمیم می گیرند که از بورسیه های تحصیلی جهت اعزام به دانشگاه های خارجی استفاده کنند. اما تاثیر معدل در اپلای خارج از کشور چقدر است؟ این پرسش را که کلیدی ترین و مهم سوال در ذهن علاقه مندان می باشد را در ادامه پاسخ می دهیم. همچنین، برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد نحوه و شرایط اخذ بورسیه، می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با حداقل معدل لازم برای انواع بورسیه تحصیلی همه دانشگاه های خارجی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی کشورهای مختلف

 

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی کشورهای مختلف

 

وجود امکانات و پیشرفت های تحصیلی در برخی از دانشگاه های خارجی، همواره بسیاری از دانشجو را بر آن می دارد تا به طرق مختلف خود به یکی از این موسسه های آموزشی وارد شوند. از جمله این روش ها که پر متقاضی ترین و به صرفه ترین این شیوه ها، اخذ بورسیه تحصیلی از طریق معدل است.

البته این بورسیه ها در مقاطع مختلفی همچون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد. حال این سوال مهم پیش می آید که حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی چقدر است؟

هر دانشگاه و کشوری بسته به سطح علمی و رشته های خود، شرط معدل خاصی را برای بورسیه دانشجویان تعیین می کند. برای مثال، تاثیر معدل در اپلای کشورهای اروپایی با آمریکایی متفاوت است.

کشورهای اروپایی همچون فرانسه و آلمان از از سطح علمی و تحصیلاتی بسیاری خوبی برخوردار هستند، حداقل معدل لازم برای بورسیه بعضی از رشته های آن ها، 18 می باشد.

این در حالی است که در مورد رشته های فنی و مهندسی سخت گیری های کمتری اعمال می شود و با معدل های پایین تر هم بتوان بورسیه گرفت.

 

 

آیا می دانید شرایط سنی و معدل لازم جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید

 

 

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف

اگر بخواهیم دانشجویان متقاضیان بورسیه را دسته بندی کنیم، می توان آن ها را به 4 گروه تقسیم کرد.

 

1. داشتن معدل خوب در هر دو مقطع ارشد و کارشناسی: پر واضح است که افراد دارای معدل خوب، شانس پذیرش بیشتری برای اخذ بورسیه دارند. البته این خوب بودن به تناسب برای دانشگاه های سطح بالا متفاوت است. بدین معنا که اگر معدل بالایی دارید و می خواهید در برترین دانشگاه های کشور تحصیل کنید، باید دارای نمره تافل وGRE  بسیار خوبی نیز باشند.

 

2. معدل کارشناسی ارشد بالا، اما معدل کارشناسی پایین: این گروه بخش اعظم متقاضیان را در بر می گیرند. باید بگوییم که این دسته نیز از شانس قبولی نسبتا خوبی برخوردارند. چرا که تاثیر معدل در اپلای برای مقطع کارشناسی بیشتر از کارشناسی است. از سوی دیگر، برای اغلب اساتید خارجی، نمره دو سال آخر کارشناسی اهمیت بیشتری نسبت به ترم های پایین تر دارد. اگر به طور کل معدل کارشناسی تان پایین است، می توانید با نمره GRE  بالای 170، خود را به معیارهای خواسته شده نزدیک کنید.

 

3. معدل بالا در کارشناسی و معدل پایین در ارشد: در چنین مواردی کارتان کمی سخت خواهد بود. افرادی که معدل کارشناسی ارشد خوبی ندارند، می توانند از طریق نمره بالای تافل وGRE ، و یک رزومه بسیار قوی معدل پایین قابل جبران خواهد بود.

 

4. معدل کارشناسی و ارشد هر دو پایین: متقاضیانی که در این دسته قرار دارند احتمال قبولی کمی دارند، اما به معنای غیرممکن بودن نیست. این افراد می توانند با افزایش مقالات، کنفرانس ها، و به طور کلی یکک رزومه بسیار خوب و مدارک زبان، اخذ برسیه را امکانپذیر کنند.

 

 

برای آگاهی از شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان لینک مربوطه را انتخاب کنید

 

 

شرایط و تاثیر معدل در اپلای دانشگاه های آمریکایی

 

تاثیر معدل در اپلای

 

از آنجا که دانشگاه های آمریکا از سطح علمی بسیار عالی برخوردار هستند، علاقه مندان زیادی را به خود جلب می کنند. اما به دلیل هزینه های زیاد و گاهی سرسام آور زندگی و تحصیل باعث می شود که این امکان برای بسیاری از علاقه مندان فراهم نشود. اما اگر فردی بتواند حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی و شرایط لازم را به دست آورد، مجاز به استفاده از تسهیلات رایگان خواهد بود.

در این صورت، فردی که پذیرفته می شود می تواند هزینه های مهاجرت بسیار کمتری را بپردازد و از کمک هزینه های تحصیلی و زندگی بهره مند شود. حال این سوال پیش می آید که شرایط بورسیه در دانشگاه های دولتی، خصوصی و مراکز تحقیقاتی، و همچنین تاثیر معدل در اپلای چگونه است.

 

 • داشتن معدل بالا در مقاطع کارشناسی و ارشد
 • ارائه مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر
 • برخورداری از یکی از مدارک زبان ACT ،SAT ،GRE و یا GMAT با نمره خوب
 • داشتن امتیازات علمی همچون مقالات معتبر علمی در نشریات، اختراعات و تحقیقات
 • کسب امتیاز در مسابقات علمی و بین المللی
 • برخورداری از مهارت یا استعدادهای ویژه

 

 

برای اطلاع از نحوه پذیرش در رشته داروسازی به صورت بدون کنکور در کشور ترکیه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط و تاثیر معدل در اپلای دانشگاه های اروپایی

کم نیستند تعداد افرادی که در آرزوی تحصیل در دانشگاه های اروپایی هستند. اگر این اشخاص نیز به دنبال پذیرش راحت تر و تحصیل کم هزینه تر باشند، اولین شرط، حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی است.

برای روشن سازی باید بگوییم که نحوه حساب کردن معدل دانشگاه های آمریکا و کانادا بر حسب 4 نمره است. از سوی دیگر به دلیل آنکه در سیستم آموزشی ایران، ملاک نمره دهی بر اساس 20 می باشد، در برخی موارد محاسبه حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی این دانشگاه ها برای دانشجویان دشوار می شود.

اما یک نوع ماشین حساب به نام  GPA برای این کار تدارک دیده شده است تا محاسبه معدل برای همه کشورهایی که سیستم متفاوتی دارند، آسان شود.

در کل اگر بخواهیم بر حسب نمره دهی کشور خودمان بگوییم، برای مثال حداقل معدل لازم  دیپلم و پیش دانشگاهی برای تحصیل پژشکی در آلمان 17 می باشد. همچنین، برای دانشگاه هایی مانند بریتیش کلمبیا باید حداقل معدل ارشد، 16 و کارشناسی 16 باشد.

 

 

به منظور آشنایی با شرایط دریافت بورسیه هلند لینک مربوطه را انتخاب نمایید 

 

 

برای بورسیه تحصیلی در خارج از کشور چه شرایطی لازم است؟

یکی از فاکتورهای مهم برای بورسیه شدن در بسیاری از کشورها، علاوه بر داشتن حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی ، آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی یا زبان آن کشور است. شیوه اپلای بورسیه در بسیاری از کشورها از طریق استاد است. یعنی دانشجوی متقاضی باید یک سوپروایزر را به دانشگاه مقصد معرفی کند. سپس رزومه خود را برای استاد مورد نظر ارسال می کند. اما اگر بخواهیم به طور خیلی خلاصه شرایط لازم اخذ بورسیه برای مقاطع مختلف را توضیح دهیم، نکات زیر اهمیت دارند.

 

مقطع کارشناسی: اغلب کشورها پذیرش رایگان در این مقطع را ندارند. البته در برخی از کشورها مانند آلمن، اتریش، نروژ و فرانسه با تعیین برخی شرایط خاص، تحصیل کاملا رایگان می باشد.

 

مقطع کارشناسی ارشد: علاوه بر برخورداری از حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی ، تسلط به زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد یکی از شروط اصلی می باشد.

 

مقطع دکتری: تعداد متقاضیان این مقطع بسیار زیاد است و هر چه رزومه قوی تر باشد، تاثیر معدل در اپلای کمتر خواهد بود. البته این به معنی بدون تاثیر بودن نیست و اگر ریز نمرات بالا باشد، شانس قبولی بیشتر خواهد بود.

 

 

جهت دریافت مشاوره تحصیل در خارج از کشور بر روی لینک کلیک کنید

 

 

چگونه با معدل پایین اپلای بگیریم؟

یک تصور عمومی در بین افراد جامعه وجود دارد و آن هم این است که اگر معدل پایینی داشته باشیم، باید تحصیل در خارج از کشور را از یاد ببریم. هر چند که افراد دارای معدل بالا شانس بیشتری برای قبولی دارند، اما نباید هرگز ناامید شد و از طریق برخی از روش های خاص می توان به خواسته خود دست یافت. چرا که تنها صرف داشتن حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی نمی توان برای اخذ اپلای اقدام کرد. توصیه های زیر می تواند در تحقق ای امر موثر باشد.

 • معدل به تنهایی نمی تواند فاکتور تعیین کننده برای اخذ بورسیه باشد. به همین دلیل تنها بر معدل خود تکیه نکنید و از پایین بودن آن نا امید نشوید.

 

 • در صورت پایین بودن معدل، در انتخاب دانشگاه های مورد نظر دقت کافی را داشته باشید. چرا که برای بررسی پرونده شما هزینه و زمان خاصی لازم است که با گزینش دانشگاه های متناسب با وضعیتتان می توانید در این موارد صرفه جویی کنید. به طور معمول دانشگاه هایی که شهریه می گیرند، متقاضی کمتری دارند و شانس بالاتری برای پذیرش خواهید داشت.

 

 • چاپ مقاله ISI و ژورنال های معتبر، و به طور کلی رزومه قوی می تواند معدل پایین را جبران کند.

 

 • داشتن نمره زبان بالا و ارائه مقالات چاپ شده به زبان خارجی

 

 • تا می توانید در کنفرانس های بین المللی و فضاهای علمی شرکت کنید. اگر خود را به دانشگاه های خارجی پژوهش محور نشان دهید، معدل پایین به اصطلاح به چشم نخواهد آمد.

 

 • روابط علمی با اساتید خوب و بزرگ می تواند تصویر خوبی را از شما به نمایش درآورد. سعی کنید اساتید خوب را متقاعد کنید تا راهنما و سرپرستی پایان نامه شما را به عهده گیرند.

 

 

برای آشنایی با بهترین رشته های بورسیه دار علوم انسانی بر روی لینک کلیک نمایید

 

 

انواع بورسیه های تحصیلی خارج کشور

افرادی که از حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی برخوردار می باشند، می توانند از چند بورسیه استفاده کنند. این موارد عبارتند از:

 

فول فاند (Full Fund): همه هزینه های تحصیل و زندگی در این نوع بورسیه برعهده دارد. به همین دلیل، تقاضای این بورسیه ها زیاد است.

 

Parital Fund: در این بورسیه تنها بخشی از هزینه ها بر عهده دانشگاه مقصد است. بدان معنا که حدود 50 درصد از هزینه ها را خود شخص متحمل می شود. البته باید توجه داشته باشید که اخذ این بورسیه مهلت زمانی خاصی دارد، اگر در بازه زمانی مقرر شده اقدامات لازم انجام نشود، باطل خواهد شد.

 

Scholarship: از بورسیه های عادی به شمار می رود و غالبا برای دانشجویان مستعد در نظر گرفته می شود. در این نوع بورسیه تاثیر معدل در اپلای بسیار بالاست. دانشجویانی که این بورسیه را اخذ می کنند، وظایف دیگری مثل نمره دادن، برطرف کردن مشکلات درسی دانشجویان تصحیح برگه های امتحانی و… را انجام می دهند.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله در مورد حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی در دانشگاه های خارجی توضیحاتی ارائه دادیم، و  متوجه شدیم که تاثیر معدل در اپلای خارج از کشور چقدر است؟

اگر می خواهید در یکی از دانشگاه های خارجی ادامه تحصیل دهید، و می خواهید در مورد شرایط اختصاصی پذیرش، نحوه اخذ اپلای، میزان هزینه، زمان ثبت نام  اطلاعات لازم را از مشاورین ایران تحصیل دریافت نمایید. برای این کار می توانید از طریق شماره های مندرج در جدول زیر از ساعت 8 صبح تا 12 شب در تمامی روزهای هفته با ما در ارتباط باشید.

 

 

جت آشنایی با حداقل معدل لازم برای انواع بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی و میزان شهریه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

معرفی رشته‌های بدون کنکور خارج از کشور

شرایط تحصیل پزشکی در انگلیس

شرایط تحصیل درآمریکا

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی

5/5 - (2 امتیاز)

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی چند است؟

در این مقاله تاثیر معدل در اپلای در مقاطع و کشورهای مختلف توضیح داده شده است.

آیا می توان با معدل پایین اپلای گرفت؟

درصورت داشتن برخی شرایط، بله. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

آیا تنها با داشتن معدل خوب می توان در کشورهای خارجی اپلای گرفت؟

خیر. رزومه شخص بخصوص برای دانشگاه های برتر نیز بسیار اهمیت دارد.

مزیت بورسیه فول فاند چیست؟

در چنین بورسیه هایی تمام هزینه های تحصیل و زندگی بر عهده دانشگاه خواهد بود. 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور