ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا از حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی اطلاعی دارید؟ از آنجا که تامین هزینه های زندگی و تحصیلی با افزایش قیمت ارز برای بسیاری از دانشجویان، دشوار و یا حتی امکانپذیر نیست، اغلب تصمیم می گیرند که از بورسیه های تحصیلی جهت اعزام به دانشگاه های خارجی استفاده کنند. اما تاثیر معدل در اپلای خارج از کشور چقدر است؟ این پرسش را که کلیدی ترین و مهم سوال در ذهن علاقه مندان می باشد را در ادامه پاسخ می دهیم. همچنین، برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد نحوه و شرایط اخذ بورسیه، می توانید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با حداقل معدل لازم برای انواع بورسیه تحصیلی همه دانشگاه های خارجی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی کشورهای مختلف

 

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی کشورهای مختلف

 

وجود امکانات و پیشرفت های تحصیلی در برخی از دانشگاه های خارجی، همواره بسیاری از دانشجو را بر آن می دارد تا به طرق مختلف خود به یکی از این موسسه های آموزشی وارد شوند. از جمله این روش ها که پر متقاضی ترین و به صرفه ترین این شیوه ها، اخذ بورسیه تحصیلی از طریق معدل است.

البته این بورسیه ها در مقاطع مختلفی همچون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان واجد شرایط تعلق می گیرد. حال این سوال مهم پیش می آید که حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی چقدر است؟

هر دانشگاه و کشوری بسته به سطح علمی و رشته های خود، شرط معدل خاصی را برای بورسیه دانشجویان تعیین می کند. برای مثال، تاثیر معدل در اپلای کشورهای اروپایی با آمریکایی متفاوت است.

کشورهای اروپایی همچون فرانسه و آلمان از از سطح علمی و تحصیلاتی بسیاری خوبی برخوردار هستند، حداقل معدل لازم برای بورسیه بعضی از رشته های آن ها، 18 می باشد.

این در حالی است که در مورد رشته های فنی و مهندسی سخت گیری های کمتری اعمال می شود و با معدل های پایین تر هم بتوان بورسیه گرفت.

 

 

آیا می دانید شرایط سنی و معدل لازم جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان چیست؟ بر روی لینک کلیک کنید

 

 

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف

اگر بخواهیم دانشجویان متقاضیان بورسیه را دسته بندی کنیم، می توان آن ها را به 4 گروه تقسیم کرد.

 

1. داشتن معدل خوب در هر دو مقطع ارشد و کارشناسی: پر واضح است که افراد دارای معدل خوب، شانس پذیرش بیشتری برای اخذ بورسیه دارند. البته این خوب بودن به تناسب برای دانشگاه های سطح بالا متفاوت است. بدین معنا که اگر معدل بالایی دارید و می خواهید در برترین دانشگاه های کشور تحصیل کنید، باید دارای نمره تافل وGRE  بسیار خوبی نیز باشند.

 

2. معدل کارشناسی ارشد بالا، اما معدل کارشناسی پایین: این گروه بخش اعظم متقاضیان را در بر می گیرند. باید بگوییم که این دسته نیز از شانس قبولی نسبتا خوبی برخوردارند. چرا که تاثیر معدل در اپلای برای مقطع کارشناسی بیشتر از کارشناسی است. از سوی دیگر، برای اغلب اساتید خارجی، نمره دو سال آخر کارشناسی اهمیت بیشتری نسبت به ترم های پایین تر دارد. اگر به طور کل معدل کارشناسی تان پایین است، می توانید با نمره GRE  بالای 170، خود را به معیارهای خواسته شده نزدیک کنید.

 

3. معدل بالا در کارشناسی و معدل پایین در ارشد: در چنین مواردی کارتان کمی سخت خواهد بود. افرادی که معدل کارشناسی ارشد خوبی ندارند، می توانند از طریق نمره بالای تافل وGRE ، و یک رزومه بسیار قوی معدل پایین قابل جبران خواهد بود.

 

4. معدل کارشناسی و ارشد هر دو پایین: متقاضیانی که در این دسته قرار دارند احتمال قبولی کمی دارند، اما به معنای غیرممکن بودن نیست. این افراد می توانند با افزایش مقالات، کنفرانس ها، و به طور کلی یکک رزومه بسیار خوب و مدارک زبان، اخذ برسیه را امکانپذیر کنند.

 

 

برای آگاهی از شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان لینک مربوطه را انتخاب کنید

 

 

شرایط و تاثیر معدل در اپلای دانشگاه های آمریکایی

 

تاثیر معدل در اپلای

 

از آنجا که دانشگاه های آمریکا از سطح علمی بسیار عالی برخوردار هستند، علاقه مندان زیادی را به خود جلب می کنند. اما به دلیل هزینه های زیاد و گاهی سرسام آور زندگی و تحصیل باعث می شود که این امکان برای بسیاری از علاقه مندان فراهم نشود. اما اگر فردی بتواند حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی و شرایط لازم را به دست آورد، مجاز به استفاده از تسهیلات رایگان خواهد بود.

در این صورت، فردی که پذیرفته می شود می تواند هزینه های مهاجرت بسیار کمتری را بپردازد و از کمک هزینه های تحصیلی و زندگی بهره مند شود. حال این سوال پیش می آید که شرایط بورسیه در دانشگاه های دولتی، خصوصی و مراکز تحقیقاتی، و همچنین تاثیر معدل در اپلای چگونه است.

 

 • داشتن معدل بالا در مقاطع کارشناسی و ارشد
 • ارائه مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر
 • برخورداری از یکی از مدارک زبان ACT ،SAT ،GRE و یا GMAT با نمره خوب
 • داشتن امتیازات علمی همچون مقالات معتبر علمی در نشریات، اختراعات و تحقیقات
 • کسب امتیاز در مسابقات علمی و بین المللی
 • برخورداری از مهارت یا استعدادهای ویژه

 

 

برای اطلاع از نحوه پذیرش در رشته داروسازی به صورت بدون کنکور در کشور ترکیه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شرایط و تاثیر معدل در اپلای دانشگاه های اروپایی

کم نیستند تعداد افرادی که در آرزوی تحصیل در دانشگاه های اروپایی هستند. اگر این اشخاص نیز به دنبال پذیرش راحت تر و تحصیل کم هزینه تر باشند، اولین شرط، حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی است.

برای روشن سازی باید بگوییم که نحوه حساب کردن معدل دانشگاه های آمریکا و کانادا بر حسب 4 نمره است. از سوی دیگر به دلیل آنکه در سیستم آموزشی ایران، ملاک نمره دهی بر اساس 20 می باشد، در برخی موارد محاسبه حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی این دانشگاه ها برای دانشجویان دشوار می شود.

اما یک نوع ماشین حساب به نام  GPA برای این کار تدارک دیده شده است تا محاسبه معدل برای همه کشورهایی که سیستم متفاوتی دارند، آسان شود.

در کل اگر بخواهیم بر حسب نمره دهی کشور خودمان بگوییم، برای مثال حداقل معدل لازم  دیپلم و پیش دانشگاهی برای تحصیل پژشکی در آلمان 17 می باشد. همچنین، برای دانشگاه هایی مانند بریتیش کلمبیا باید حداقل معدل ارشد، 16 و کارشناسی 16 باشد.

 

 

به منظور آشنایی با شرایط دریافت بورسیه هلند لینک مربوطه را انتخاب نمایید 

 

 

برای بورسیه تحصیلی در خارج از کشور چه شرایطی لازم است؟

یکی از فاکتورهای مهم برای بورسیه شدن در بسیاری از کشورها، علاوه بر داشتن حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی ، آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی یا زبان آن کشور است. شیوه اپلای بورسیه در بسیاری از کشورها از طریق استاد است. یعنی دانشجوی متقاضی باید یک سوپروایزر را به دانشگاه مقصد معرفی کند. سپس رزومه خود را برای استاد مورد نظر ارسال می کند. اما اگر بخواهیم به طور خیلی خلاصه شرایط لازم اخذ بورسیه برای مقاطع مختلف را توضیح دهیم، نکات زیر اهمیت دارند.

 

مقطع کارشناسی: اغلب کشورها پذیرش رایگان در این مقطع را ندارند. البته در برخی از کشورها مانند آلمن، اتریش، نروژ و فرانسه با تعیین برخی شرایط خاص، تحصیل کاملا رایگان می باشد.

 

مقطع کارشناسی ارشد: علاوه بر برخورداری از حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی ، تسلط به زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد یکی از شروط اصلی می باشد.

 

مقطع دکتری: تعداد متقاضیان این مقطع بسیار زیاد است و هر چه رزومه قوی تر باشد، تاثیر معدل در اپلای کمتر خواهد بود. البته این به معنی بدون تاثیر بودن نیست و اگر ریز نمرات بالا باشد، شانس قبولی بیشتر خواهد بود.

 

 

جهت دریافت مشاوره تحصیل در خارج از کشور بر روی لینک کلیک کنید

 

 

چگونه با معدل پایین اپلای بگیریم؟

یک تصور عمومی در بین افراد جامعه وجود دارد و آن هم این است که اگر معدل پایینی داشته باشیم، باید تحصیل در خارج از کشور را از یاد ببریم. هر چند که افراد دارای معدل بالا شانس بیشتری برای قبولی دارند، اما نباید هرگز ناامید شد و از طریق برخی از روش های خاص می توان به خواسته خود دست یافت. چرا که تنها صرف داشتن حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی نمی توان برای اخذ اپلای اقدام کرد. توصیه های زیر می تواند در تحقق ای امر موثر باشد.

 • معدل به تنهایی نمی تواند فاکتور تعیین کننده برای اخذ بورسیه باشد. به همین دلیل تنها بر معدل خود تکیه نکنید و از پایین بودن آن نا امید نشوید.

 

 • در صورت پایین بودن معدل، در انتخاب دانشگاه های مورد نظر دقت کافی را داشته باشید. چرا که برای بررسی پرونده شما هزینه و زمان خاصی لازم است که با گزینش دانشگاه های متناسب با وضعیتتان می توانید در این موارد صرفه جویی کنید. به طور معمول دانشگاه هایی که شهریه می گیرند، متقاضی کمتری دارند و شانس بالاتری برای پذیرش خواهید داشت.

 

 • چاپ مقاله ISI و ژورنال های معتبر، و به طور کلی رزومه قوی می تواند معدل پایین را جبران کند.

 

 • داشتن نمره زبان بالا و ارائه مقالات چاپ شده به زبان خارجی

 

 • تا می توانید در کنفرانس های بین المللی و فضاهای علمی شرکت کنید. اگر خود را به دانشگاه های خارجی پژوهش محور نشان دهید، معدل پایین به اصطلاح به چشم نخواهد آمد.

 

 • روابط علمی با اساتید خوب و بزرگ می تواند تصویر خوبی را از شما به نمایش درآورد. سعی کنید اساتید خوب را متقاعد کنید تا راهنما و سرپرستی پایان نامه شما را به عهده گیرند.

 

 

برای آشنایی با بهترین رشته های بورسیه دار علوم انسانی بر روی لینک کلیک نمایید

 

 

انواع بورسیه های تحصیلی خارج کشور

افرادی که از حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی برخوردار می باشند، می توانند از چند بورسیه استفاده کنند. این موارد عبارتند از:

 

فول فاند (Full Fund): همه هزینه های تحصیل و زندگی در این نوع بورسیه برعهده دارد. به همین دلیل، تقاضای این بورسیه ها زیاد است.

 

Parital Fund: در این بورسیه تنها بخشی از هزینه ها بر عهده دانشگاه مقصد است. بدان معنا که حدود 50 درصد از هزینه ها را خود شخص متحمل می شود. البته باید توجه داشته باشید که اخذ این بورسیه مهلت زمانی خاصی دارد، اگر در بازه زمانی مقرر شده اقدامات لازم انجام نشود، باطل خواهد شد.

 

Scholarship: از بورسیه های عادی به شمار می رود و غالبا برای دانشجویان مستعد در نظر گرفته می شود. در این نوع بورسیه تاثیر معدل در اپلای بسیار بالاست. دانشجویانی که این بورسیه را اخذ می کنند، وظایف دیگری مثل نمره دادن، برطرف کردن مشکلات درسی دانشجویان تصحیح برگه های امتحانی و… را انجام می دهند.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله در مورد حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی در دانشگاه های خارجی توضیحاتی ارائه دادیم، و  متوجه شدیم که تاثیر معدل در اپلای خارج از کشور چقدر است؟

اگر می خواهید در یکی از دانشگاه های خارجی ادامه تحصیل دهید، و می خواهید در مورد شرایط اختصاصی پذیرش، نحوه اخذ اپلای، میزان هزینه، زمان ثبت نام  اطلاعات لازم را از مشاورین ایران تحصیل دریافت نمایید. برای این کار می توانید از طریق شماره های مندرج در جدول زیر از ساعت 8 صبح تا 12 شب در تمامی روزهای هفته با ما در ارتباط باشید.

 

 

جت آشنایی با حداقل معدل لازم برای انواع بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی و میزان شهریه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

معرفی رشته‌های بدون کنکور خارج از کشور

شرایط تحصیل پزشکی در انگلیس

شرایط تحصیل درآمریکا

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی

4/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی چند است؟

در این مقاله تاثیر معدل در اپلای در مقاطع و کشورهای مختلف توضیح داده شده است.

آیا می توان با معدل پایین اپلای گرفت؟

درصورت داشتن برخی شرایط، بله. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

آیا تنها با داشتن معدل خوب می توان در کشورهای خارجی اپلای گرفت؟

خیر. رزومه شخص بخصوص برای دانشگاه های برتر نیز بسیار اهمیت دارد.

مزیت بورسیه فول فاند چیست؟

در چنین بورسیه هایی تمام هزینه های تحصیل و زندگی بر عهده دانشگاه خواهد بود. 

نظرات

 1. پریا
  ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۵

  سلام و خسته نباشید با معدل دیپلم ۱۷ و ۷۰ امکانش هست بتونم بورسیه بگیرم از کشور آلمان؟ برای تحصیل تو رشته پرستاری میخوام

  • مشاور ابراهیمی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

   سلام
   برای بورسیه گرفتن علاوه بر معدل، نمره تون در درس های زیست، شیمی و.. مهم است
   همچنین داشتن مدرک زبان

 2. محمد
  ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۵

  سلام من رشته زیست شناسی سلولی میخونم معدل من چقدر باشه تا بتونم بورسیه کامل در کشور کانادا برای ارشد هر رشته ای اقدام کنم؟ و جز اون چه کارهایی میتونه شانس منو برای دریافت فول فاند افزایش بده؟ سپاس از شما

  • مشاور عیسائی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۳

   سلام وقت بخیر
   اگز جزء معدل الف باشید مشکلی نخواهید داشت.جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • امیر علی
    ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۲

    سلام،من سوم راهنمایی هستم و نوبت اول خیلی اهمیت ندادم،حالا میخوام درس بخونم و به رشته ی فنی حرفه ای شاخه ی برق خودرو برم،یه راهنمایی برای بورسیه شدن میکنید ممنون

    • مشاور رضایی
     ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶

     سلام وقت بخیر برای ورود به رشته های فنی در دبیرستان شما باید شرایطمعدل و هدایت تحصیلی موجه را داشته باشید

 3. ثنا
  ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون از سایت خوبتون
  ببخشید اگه ترمیم معدل انجام بدیم با نتیجه اون یعنی اگه معدل دیپلممون بالا بره اونو برای گرفتن بورسیه میتونیم استفاده بکنیم یا همون معدل دیپلم قبلیمون رو باید تاثیر بدیم ؟

  • مشاور جوادی
   ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی ترمیم معدل فقط برای کنکور هست و همون معدل قبلی برای بورسیه استفاده میشه.

 4. arya
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

  سلام من معدل دیپلم 12 ‌هست آیا راهی هست ترمیم کنم یا میشه بدون بورسیه در آمریکا یا فرانسه یا
  ..درس بخوم، و یا رتبه بالایی در کنکور بیارم.

  • JAVADI
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر
   بله میتونید ترمیم معدل انجام بدین.

 5. magna
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱

  سلام وقت بخیر اگه معدل دیپلوم کم باشه بامعدل بالا و خوب لیسانس شانس بورسیه هست؟

  • abbasi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

   سلام بله برای بورسیه شانس هست

  • ...
   ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

   سلام من ذانش آموز یازده تجربی هستم زبان انگلیسی عالیه و در حال گرفتن b2المانی هستم و برای تحصیل می‌خوام به آلمان برم سوال اولم اینکه من نمیخوام کنکور بدم و با دیپلم برم آیا پذیرش میشوم یا خیر ؟
   معلوم در دهم ۱۸خورده ای بوده

   • مشاور کریمی
    ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 6. امین
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

  سلام من کلاس نهمم و معدل هفتم هشتمم بالای ۱۹ بود حلا میخواستم برای انتخاب رشته برنامه ریزی کنم که خیلی برام اهمیت داره هم میخواستم راهنمایی در مورد اتخاب رشته بپرسم و هم اینکه چه جوری درس بخونیم که راحت تر بورسیه بشیم. ممنون

  • isaei
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. امیررضا
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۴

  سلام روز شما بخیر باشه من مدالیست ۲ دوره مسابقات جهانی رباتیکم و برنز و طلا دارم و ورودی کارشناسی م. کامپیوتر امسالم، منتها من یکمی مشکل نمرات کارنامه برام رخ داد ک شدیدا نگرانم کرده به این صورت که نمره کل دیپلمم 17.85 هستش و نمره سال دوازدهمم 16.83 و نمره سال یازدهمم 19.06 هستش. آیا برای فاند گرفتن از دانشگاه های برتر واسه مستر مشکل ایجاد میکنه این نمراتم؟؟ سال دوازدهم بدلیل شیوع کرونا و مشکلات خانوادگی دچار افسردگی شدید شدم که لطمه به تحصیلاتم در این مقطع وارد کرد.آیا با قدرتمند کار کردن کارشناسی و نمرات زبان بالا و مقالات و کارگاه های زیاد میتونم ضعف رو جبران کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید چونکه شدیدا نگرانم کرد.

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 8. رضا
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵

  من ۲۳ سالمه و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و معدل من ۱۷.۲۳ هست و به نظر شما من میتونم به کانادا بورسیه بشم یا در کشور هایی مثل آلمان و نروژ رایگان درس بخونم

  • maleki
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام وقت بخیر
   معدل شما باید بالای 18باشد و شرایط خاص دیگر هم شامل بورسیه می شود .
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • رضا
    ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

    من کاملا مسلط به زبان انگلیسی‌ هستم و میتونم بالاترین‌ نمره را در آیلتس بگیرم و مقاله خوبی بنویسم یا امکانش هست در آلمان رایگان تحصیل کنم

    • isaei
     ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

     سلام وقتتون بخیر
     جهت کسب اطلاعات وراهنمایی بیشتر با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • B
    ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

    سلام میخواسم بدونم معدل سال دهم(نوبت اول و دوم)و یازدهم (نوبت اول) تاثیری در گرفتم بورسیه دانشگاه هاروارد و آکسفورد دارد؟ با فقط معدل سال دوازدهم مدنظر هست؟

    • مشاور ملکی
     ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

     سلام وقت بخیر
     بله هرسه سال تحصیلی در گرفتن بورسیه از اهمیت بالایی برخوردار است.

 9. عیضا
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

  سلام برای رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد واحد کرج مقطع لیسانس چقد باید باشه معدل؟

  • mansuri
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

   سلام وقت بخیر رنج معدل تعیین نشده ولی هر چقدر معدل بالاتر باشد شانس قبولی بیشتر است

 10. محمدرضا
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

  سلام ضمن عرض خسته نباشید ۲۳ سالمه و لیسانس مترجمی زبان دارم و معدلم ۱۷.۲۳ صدم است از دانشگاه علمی و کاربردی به‌ نظر شما میتونم از کشور کانادا ، استرالیا ، ایتالیا یا ترکیه بورسیه‌ بگیرم

  • mohammadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   سلام وقت به خیر
   مدرک دانشگاه علمی کاربردی غیرقابل ترجمه است.

 11. ..
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

  سلام حداقل معدل برای بورسیه امریکا پقدر باید باشه

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۱

   سلام وقت بخیر اول نوع مقطع را وارد کنید و نوع دانشگاه محل تحصیل هم مورد نظر است برا ی کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 12. ناشناس
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

  سلام برای بورسیه نمرات بعد از انتخاب رشته جمع میشه یا قبل انتخاب رشته هم جمع میشه لطفا بگید؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۴

   سلام وقت بخیر برای قبل انتخاب رشته. برای کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 13. Moradi
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم برای اینکه بخوام مقطع کارشناسی ارشد رو در کشور کانادا بگذرونم
  معدل دیپلمم مهمه؟ چون فکر میکنم معدل دیپلمم در حد 15 بشه و این نمره ی کمی هست
  اگر معدل دیپلمم پایین باشه اما فوق دیپلم و لیسانسم بالا باشه همچنان نمره دیپلم مهمه؟

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۴

   با سلامبرا یبورسیه معدل دیپلم هم مهم است باید حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی ان دانشکاه را اورده باشی

 14. Ida
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۳

  سلام من سال آخر دبیرستان هستم و نمره های دهم و یازدهمم معدل ۱۹ هست ولی امسال یعنی دوازدهم نمراتم واقعا پایینه میخواستم برای رشته داروسازی کانادا بورسیه بگیرم ولی با نمرات امسال قیدشو زدم و بیخیال شدم اگه سال بعد کنکور داروسازی ایران برم دانشگاه و از دانشگاه به بعد بخوام برای بورسیه اقدام کنم چه شرایطی رو داره و چجوری هست بورسیش و نیاز به چه چیزهایی اگر نمرات دانشگاه خوب باشه میشه بورسیه گرفت یا بازهم نمرات دبیرستان مهمه؟ بعد نمیشه معدل کل دبیرستان در یه حدی باشه حداقل بشه بورس گرفت؟ و برای دانشگاه حداقل نمرات باید چه مقدار باشن ممنون میشم بگید

  • haghipor
   ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید با استفاده از شرایط ترمیم معدل ، معدل دیپلم خود را بهبود بخشید.
   معدل دانشگاه از تاثیر بالایی برای گرفتن بورسیه تحصیلی برخوردار است.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوین ما در ارتباط باشید

   • Ida
    ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۷

    سلام
    ترمیم معدل فقط برای سنجش هستش و متاسفانه روی معدل کل دیپلم تاثیری نمیزاره و اگه دانشگاه ایران بخونیم بعد چه مدت میشه بورسیه برای کانادا گرفت؟

    • fathollahi
     ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

     سلام حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی 17 میباشد

 15. asal
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام معدل دهم و یازدهم من 20هستش. و نمره شیمی و فارسی دوازدهم 10 و بقیه 20 و معدل کل دیپلمم هم 19.1 الان که برای بورسیه باید ریز نمراتم را بدم مشکلی پیش میاد با توجه به ریز نمرات دوازدهم یا ریز نمرات مهمه نیست و یا اینکه به رشته ای که میخوام بزنم نمره اون درس مرتبط با اون رشته ربط داره؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام . بستگی به کشور و محل تحصیل مورد نظرتون دارد که چقدر سخت گیر باشند.

 16. کاربر
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۹

  سلام ببخشید آیا معدل دهم برای بورسیه بعد تحصیل در دانشگاه های داخل لازمه یا فقط معدل دانشگاه کافیه؟؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲

   با سلام.پاسخ سوال شما با توجه به دانشگاه مد نظر برای بورسیه متفاوت است.

 17. مهسا
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۱۸

  سلام
  من تازه وارد دوره اول دبیرستان شدم
  و تصمیمم اینه رشته علوم تجربی شاخه دندانپزشکی رو بردارم
  می‌خوام سال نهم بورسیه به کشور فرانسه بگیرم
  شرایطش چیه باید چه شرایطی داشته باشم
  لطفاً راهنمایی کنید
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۹

   با توجه به معدل شما و سوابق تحصیلی شما شرایط متفاوت است

 18. ابوالفضل بهادریان
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام خدمت شما بینندگان عزیز ببخشید میخواستم بپرسم برای بورسیه گرفتن هر کشوری مانند ایتالیا یا آلمان باید معدل متوسطه دوم باید چند باشه من الان معدلم 14.88باید چند باشه از پاسخ‌گویی شما سپاسگزارم ممنون میشم

  • کارشناس ارشد
   ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاع دقیق از شرایط و زمان ثبت نام همچنین اطلاع از حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی در ایتالیا یا المان لطفا مقاله داخل سامانه را با دقت مطالعه فرمایید .

مطالب مرتبط

تماس با مشاور