ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

جریمه انصراف از دانشگاه افسری + آیین نامه 1402 | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۱ دی ۱۴۰۲
جریمه انصراف از دانشگاه افسری + آیین نامه 1402 | ایران تحصیل
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برخی افراد قبل از ورود به دانشگاه در مورد رشته ای که می خواهند در آن درس بخوانند، تحقیق می کنند و با همه سختی ها و شرایط، آن را می پذیرند و به تحصیل می پردازند. اما عده ای دیگر بر اساس گفته یا به واسطه دهن پر کن بودن یک رشته آن را انتخاب می کنند و بعد از ورود به دانشگاه از شرایط ناراضی هستند. این افراد می توانند از دانشگاه انصراف دهند. اما باید بدانند که این کار به راحتی انجام نمی شود و عواقبی مانند جریمه به همراه دارد. یکی از این موارد ، تحصیل در دانشگاه افسری است که بهتر است اگر می خواهید از این دانشگاه انصراف دهید با جریمه انصراف از دانشگاه افسری آشنا شوید.

شرایط انصراف از دانشگاه افسری چیست؟

برای اینکه بتوانید از دانشگاه افسری سپاه انصراف دهید باید شزایط هر کدام از دانشگاه ها را بدانید. در ادامه آنها را برای شما توضیح می دهیم تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

شرایط انصراف از دانشگاه روزانه

اگر دانشجوی دانشگاه سراسری و به صورت روزانه هستید، باید بدانید انصراف شما از دانشگاه مشکل تر است. زیرا اگر دانشجویان روزانه بخواهند از رشته تحصیلی خود انصراف دهند، ممکن است دیگر اجازه درس خواندن در دانشگاه روزانه را نداشته باشند. همچنین اگر قوانین انصراف از دانشگاه خود را ندانید، احتمال دارد رشته تحصیلی خود را از دست بدهید و یا اگر آقا هستید معافیت تحصیلی شما از بین برود. پس قبل از هر تصمیمی آیین نامه مربوطه را بخوانید و از عواقب کار خود مطلع شوید.

شرایط انصراف از دانشگاه شبانه

در صورتیکه شما  در یکی از دانشگاه های شبانه، آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور و علمی کاربردی درس می خوانید، شرایط برایتان یکسان است و به راحتی می توانید از دانشگاه انصراف داده و در رشته جدید مشغول به تحصیل شوید. البته این موضوع برای آقایان راحت نیست و باید معافیت تحصیلی خود را در نظر داشته باشند.

برای اطلاع از شرایط انصراف از دانشگاه و سربازی کلیک کنید.

جریمه انصراف از دانشگاه افسری + آیین نامه 1402 | ایران تحصیل

دانشجوی انصرافی کیست؟

دانشجویی که در یک رشته تحصیلی درس می‌خواند و سپس به هر دلیلی از ادامه دادن به تحصیل منصرف می شود، دانشجوی انصرافی گفته می شود. همچنین اگر دانشجو بعد از هر نیمسال برای ثبت نام نیمسال بعدی به واحد آموزش دانشگاه مراجعه نکند، به منزله انصراف از دانشگاه است.

چه کسانی می توانند از دانشگاه افسری ارتش انصراف دهند؟

در بسیاری از کشورها، افرادی که در دانشگاه افسری ارتش ثبت نام کرده‌اند، معمولا تعهدات قانونی و تعهدات خدمتی را به عهده دارند. با این حال، در برخی موارد، افراد می‌ توانند از دانشگاه افسری انصراف دهند. این شرایط و قوانین ممکن است در هر کشور و سازمان نظامی متفاوت باشند، اما در برخی موارد عمومی می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشکلات بهداشتی یا جسمی: اگر فرد دچار مشکلات بهداشتی جدی یا صدمات جسمی شود که او را از ادامه خدمت در نیروهای مسلح باز می‌ دارد، ممکن است بتواند از دانشگاه افسری انصراف دهد.

مشکلات خانوادگی: در برخی موارد، افراد ممکن است به دلیل مشکلات خانوادگی جدی نتوانند ادامه تحصیل در دانشگاه افسریرا بر عهده بگیرند. این مشکلات ممکن است شامل وضعیت مالی، مراقبت از افراد کهنسال یا مراقبت از کودکان باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر سختی های دانشگاه افسری روی لینک کلیک کنید.

تغییر مسیر حرفه‌ ای: در برخی موارد، فرد ممکن است پس از ثبت نام در دانشگاه افسری، مسیر خود را تغییر دهد و تصمیم بگیرد به جای خدمت در نیروهای مسلح، به حرفه‌ ای دیگر پردازد.

مشکلات توانی: اگر فرد دچار مشکلات روانی جدی شود که او را از ادامه خدمت در نیروهای مسلح باز می دارد، ممکن است بتواند از دانشگاه افسری انصراف دهد.

قوانین و مقررات: هر کشور و سازمان نظامی ممکن است قوانین و مقررات خاص خود را داشته باشد. شما هرکدام از این مشکلات را که داشته باشید، بازهم باید جریمه انصراف از دانشگاه افسری را در نظر داشته باشید.

برای اطلاع  از کنکور مجدد دانشجوی انصرافی کلیک کنید.

جریمه انصراف از دانشگاه افسری + آیین نامه 1402 | ایران تحصیل

مراحل انصراف از دانشگاه

دانشجویی که می خواهد از دانشگاه انصراف دهد، ابتدا باید به واحد آموزش دانشگاه خود مراجعه و فرم مربوطه را تکمیل نماید، سپس با سپری کردن مراحل تکمیل فرم ، فرم تکمیل شده را به اداره کل آموزش دانشگاه‌ ها تحویل دهد. همچنین دانشجویان پسر بعد از دریافت فرم انصراف باید برای ابطال معافیت تحصیلی خود نیز ثبت نام کنند. بعلاوه دانشجوی پسر، از زمان تاریخ ابطال معافیت تحصیلی خود تا قبل از یکسال، فرصت دارد تا رشته تحصیلی جدید خود را انتخاب و در آن رشته مشغول به تحصیل شود. در غیر این صورت باید دفترچه اعزام به خدمت را دریافت کند. از جمله شرایط انصراف از دانشگاه این است که دانشجو غیبت نداشته باشد و تا مقطع دکتری فقط یکبار انصراف از تحصیل داشته باشد.

عدم پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه افسری

داوطلبان بعد از قبولی و پذیرفته شدن در دانشگاه ممکن است به دلیل مشکلاتی نتوانند در دانشگاه مربوطه به ادامه تحصیل خود بپردازند. در این صورت باید انصراف خود از دانشگاه را اعلام نمایند و جریمه نقدی را پرداخت کنند. اکنون اگر دانشجویی جریمه انصراف از دانشگاه افسری را نپردازد، با انصراف او موافقت نخواهد شد و همچنین نمی تواند در دانشگاه ها و رشته های تحصیلی دیگر به ادامه تحصیل مشغول شود.

خلاصه مطلب

همانطور که می دانید داوطلبانی که دانشگاه افسری را انتخاب می نمایند، قطعا بخاطر علاقه خدمت به وطن و همچنین با تحقیق، در این دانشگاه ثبت نام می کنند. اما به هر حال برای برخی داوطلبان ممکن است شرایطی ایجاد شود که نتوانند به تحصیل خود ادامه دهند. در این صورت باید انصراف از دانشگاه را برگزینند. یکی از شرایط موافقت امور دانشجویان با انصراف دانشجو، پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه افسری است.

برای مشاهده پی دی اف این صفحه کلیک کنید.

1.5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان انصراف از دانشگاه افسری وجود دارد؟

بله باید غرامت انصراف از دانشگاه افسری را پرداخت نمایید.

آیا می توان بدون پرداخت جریمه از دانشگاه افسری انصراف داد؟

یکی از شرایط موافقت با انصراف دانشجو، پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه افسری است.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • نحوه ثبت نام در آموزشیار

  نحوه ثبت نام در آموزشیار

  دانشگاه آزاد اسلامی برای اینکه بتواند شرایط تحصیل را برای دانشجویان خود آسان کند یک سامانه به نام سامانه آموزشیار در تاریخ 29 مرداد سال 1399 راه اندازی کرد. این سامانه خدمات بسیار زیادی را به دانشجویان ارائه می کند...
 • شرایط ورود به دانشگاه افسری ارتش

  شرایط ورود به دانشگاه افسری ارتش + قوانین 1402 | aja.ir

  واجدین شرایط ورود به دانشگاه افسری ارتش می‌توانند در زمان مربوط به ثبت‌نام اقدام نمایند. شرایط ثبت‌نام دانشگاه افسری ارتش به صورت عمومی و اختصاصی می‌باشد. از جمله موارد در نظر گرفته شده برای داوطلبان این دانشگاه، شرایط جسمی تعیین...
 • ثبت نام وام دانشجویی

  ثبت نام وام دانشجویی 1402 {مدارک، شرایط} + ورود swf.ir

  ثبت نام وام دانشجویی از طریق سامانه swf.ir امکان پذیر است. این مورد یکی از خدمات مهم اداره رفاه دانشجویان بوده که با هدف کمک به تامین نیازهای اولیه دانشجویان واجد شرایط ارائه می‌شود. از این رو تمامی دانشجویان در...
 • نتایج دانشگاه فنی حرفه ای بدون کنکور

  نتایج دانشگاه فنی حرفه ای بدون کنکور ۱۴۰۲ + نحوه مشاهده | sanjesh

  ثبت نام رشته‌های بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی کاردانی فنی سال ۱۴۰۲ برای ورودی مهر و بهمن صورت می‌پذیرد. در این مطلب نحوه دریافت نتایج دانشگاه فنی حرفه ای بدون کنکور ۱۴۰۲ را برای شما شرح می‌دهیم....
تماس با مشاور