ثبت نام کنکور ارشد

پیرو اطلاعیه ای سازمان سنجش و آموزش کشور، ثبت نام کنکور ارشد 1400 از امروز ؛ 16 آذر ماه آغاز شد. تاریخ ثبت نام کنکور ارشد از مورخ 16 آذر ماه آغاز می شود و تا 26 آذر ماه ادامه خواهد داشت.

 

سایت ثبت نام آزمون همانند سال های گذشته برای داوطلبان دانشگاه های سراسری ، آزاد و غیر انتفاعی sanjesh.org می باشد. هزینه ثبت نام کنکور ارشد 1400 برای داوطلبان دانشگاه های سراسری و آزاد در سامانه مورد نظر قابل پرداخت می باشد. مهلت ثبت نام آزمون ارشد سراسری حدودا 10 روز خواهد بود.

متقاضیان ثبت نام می توانند از امروز جهت ثبت نام و انتخاب رشته با مرکز مشاوره و ثبت نام آزمون ارشد سراسری تماس بگیرند لذا جهت تکمیل روند ثبت نام از ساعات 8 صبح الی 12 شب می توانید از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کدپیش شماره با شماره 9099072952 تماس حاصل نمایند.

 

 

جهت ثبت نام کنکور ارشد 1400، مشاوره انتخاب رشته ، .ویرایش اطلاعات ثبت نامی و مشاوره تلفنی کارشناسی ارشد از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های مرکز ثبت نام تماس حاصل نمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور 9099072952 ( تماس از استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

اطلاعیه ثبت نام کنکور ارشد 1400

یکی از تفاوت هایی که در ثبت نام کنکور ارشد وجود دارد ، انجام همزمان ثبت نام آزمون سراسری و المپیادهای علمی می باشد. شرایط ثبت نام در المپیادهای علمی در دفترچه موجود می باشد. انجام ثبت نام همزمان در ساعت 16 امکان پذیر است. داوطلبان تنها می توانند در دو کد رشته محل در سایت ثبت نام کنکور ارشد ثبت نام نمایند.

داوطلبانی که مایل به ثبت نام آزمون ارشد دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی می باشند، لازم است 13 هزار تومان بابت هزینه ثبت نام کنکور ارشد این دانشگاه ها پرداخت نمایند. تمامی مراحل انجام به صورت الکترونیک و در سامانه مورد نظر قابل انجام می باشد.

 

 

مراحل ثبت نام آزمون ارشد 1400

سایت ثبت نام کنکور ارشد امکان ثبت اطلاعات را به صورت الکترونیک برای متقاضیان فراهم می‌نماید. برای انجام ثبت نام داوطلبان استعداد درخشان ارشد 99باید در زمان تعیین شده با توجه به فراخوان های هر دانشگاه به صورت جداگانه اقدام نمایید.

مراحلی که داوطلبان برای ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد و سراسری باید بگذرانند شامل موارد زیر خواهد بود.

 1. ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

 

مراحل ثبت نام کنکور ارشد

2.در مرحله دوم بر روی خرید سریال ثبت نام کلیک نمایید.

 

زمان ثبت نام آزمون
زمان ثبت نام آزمون

 

3.پس از کلیک بر روی خرید سریال ثبت نام صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد داشت. لینک اول برای داوطلبانی است که علاوه بر خرید کارت اعتباری ثبت نام، هزینه دریافت پیامک به مبلغ 6 هزار تومان را پرداخت می نمایند. نوع دوم برای خرید سریال ثبت نام که مختص به کارت اعتباری می باشد. لینک سوم برای داوطلبانی است که علاوه بر دانشگاه های سراسری و آزاد مایل به ثبت نام در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی نیز می باشند.

 

سایت ثبت نام ارشد
سایت ثبت نام ارشد

 

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، پس از کلیک بر روی لینک خرید شماره سریال به صفحه زیر هدایت خواهید شد که هزینه ثبت نام کنکور ارشد 99 پس از کمیل اطلاعات در هر یک از درگاه های انتخابی خود پرداخت می نمایید.

 

مرحله چهارم ثبت نام آزمون ارشد 99
مرحله چهارم ثبت نام آزمون ارشد 99

 

پس از اتمام مرحله خرید کارت اعتباری شماره سریالی در اختیار شما قرار داده خواهد شد. به اولین صفحه باز می گردید و بر روی “ثبت نام جدید ” در لینک های سمت راست کلیک می نمایید.

 

 

سامانه ثبت نام آزمون ارشد 99 در اختیار کلیه متقاضیان ثبت نام قرار دارد اما با توجه به عدم آگاهی برخی از داوطلبان و همچنین اشتباهات صورت گرفته در سال‌های اخیر، برای سهولت کار تمامی داوطلبان عزیز ، ما سامانه ثبت نامایران تحصیلرا فراهم نموده‌ایم. در این سامانه بدون نیاز به مراجعه به سایت خاصی برای ثبت نام کنکور ارشد 99 می‌توانید تنها با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

 

 

 

ثبت نام و برگزاری کنکور ارشد دانشگاه سراسری و آزاد ، به صورت همزمان صورت می پذیرد.

 

 

 

 

 

مهلت ثبت نام آزمون ارشد سراسری 99

طبق اطلاعیه سنجش با توجه به اینکه مدت زمان ثبت نام کنکور ارشد 99 برای تمامی داوطلبان محدود می باشد، لذا چنانچه در زمان تعیین شده اقدامات لازم صورت نپذیرد، سایت ثبت نام بسته خواهد شد و به همین دلیل امکان ثبت نام برای داوطلبان وجود نخواهد داشت. هر ساله سازمان سنجش پس از اتمام زمان تعیین شده برای آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیلی از ثبت نام جا مانده اند، دو روز مهلت تمدید در نظر خواهد گرفت.

توصیه ما به تمامی متفاضیان کنکور ارشد این است که از ثبت نام در روزهای پایانی خودداری نمایید زیرا چنانچه مشکلی در رابطه با انجام ثبت نام داشته باشید، امکان اصلاح آن را نخواهید داشت. به همین دلیل ممکن است نتوانید ثبت نام خود را به صورت موفقیت آمیز به انجام برسانید.

 

شرایط ثبت نام کنکور ارشد 99

 • دارا بودن مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی .(مدرک مورد نظر باید به تائید وزرات علوم و تحقیقات رسیده باشد).
 • فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی که مایل به ثبت نام کنکور ارشد 99 می باشند، در صورتی می توانند اقدام نمایند که مجوز های لازم جهت ادامه تحصیل را دریافت نموده باشند. بنابراین قبل از انجام ثبت نام ابتدا لازم است وضعیت تعهد خود را مشخص نمایند.
 • آن دسته از داوطلبانی که در رشته های دبیری و تربیت معلم فارغ التحصیل شده اند، حتما قبل از ثبت نام باید مجوز لازم برای ادامه تحصیل را از وزارت آموزش و پرورش اخذ نموده باشند. بدیهی است این دسته از داوطلبان در صورت پذیرش در دانشگاه، مجددا باید تعهد خدمت خود را ثبت نمایند.
 • بر اساس مصوبات تعیین شده برای فارغ التحصیلان دانشگاه های تربیت معلم، در صورتی که مدرک خود را در سال های 77 تا 81 دریافت نموده باشند، می توانند برای ادامه تحصیل و ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند.
 • شاغلین عزیزی که در نهاد های مختلفی مشغول به کار می باشند، در صورتی می توانند ادامه تحصیل دهند که قبل از ثبت نام موافقت کتبی مبنی بر ادامه تحصیل را از نهادهای مختلف دریافت نموده باشند.
 • متقاضیانی که در کنکور ارشد 98 در دوره های شبانه ، پیام نور، غیر انتفاعی ، پردیس، دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند، اما در دانشگاه مورد نظر ثبت نام ننموده اند، می توانند در ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 99 ثبت نام نمایند. اما آن دسته از داوطلبانی که در دانشگاه های مذکور ثبت نام نموده اند در صورت رعایت ضوابط و قوانین تعیین شده ، می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.
 • فارغ التحصیلان کارشناسی که معدل آنان کمتر از 12 می باشد، حق ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد را نخواهند داشت.

 

شرایط استفاده از سهمیه ها کارشناسی ارشد

سهمیه های در نظر گرفته شده برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد بدین صورت می باشد که سهمیه ای برای خانواده های محترم ایثارگران و جانبازان و سهمیه رزمندگان در نظر گرفته شده است. همچنین برای حافظان قرآن و اعضای محترم بسیج نیز سهمیه جداگانه ای در نظر گرفته شده است که تاثیر این موارد در قبولی داوطلبان به شرحی که در ادامه ارائه خواهد شد می باشد.

 • آن دسته از داوطلبانی که از سهمیه رزمندگان و همچنین سازمان بسیج برخوردار می باشند لازم است کد 12 رقمی مربوط به این سهمیه را وارد نمایند.
 • با توجه به تغییری که در رابطه با کدهای 12 رقمی ارائه شده وجود دارد، داوطلبان هر ساله باید برای دریافت این کد جداگانه اقدام نمایند.
 • داوطلبانی که دارای سهمیه بسیج می باشند، نمی توانند از سهمیه رزمندگان استفاده نمایند.
 • فرزندان و همسر جانبازان 25 درصد و بالاتر برخوردار از سهمیه های ایثارگران می باشند.
 • دانشجویان و فارغ التحصیلانی که استعداد درخشان می باشند در صورتی که نفر اول باشند، رتبه آنان بر 3 تقسیم خواهد شد.

 

تاثیر میزان سهمیه ایثارگران در ثبت نام کنکور ارشد

 • 25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل در تمامی رشته ها مربوط به داوطلبان دارای سهمیه آزادگان ، همسر و فرزندان شهدا و مفقود الاثر ، جانبازان 25 درصد و بالاتر اختصاص داده شده است.
 • خانوداه های محترم جانبازان نیز، در صورت دارا بودن شرایط تعیین شده ، دارای 5 درصد سهمیه از هر کد رشته محل می باشند. لازم به ذکر است که سهمیه در نظر گرفته شده برای جانبازان زیر 25 درصد می باشد. همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور در داوطلبان در جبهه در نر گرفته شده است.

تذکر : قواین و ضوابط تعیین شده برای داوطلبان در صورتی است که داوطلبان 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده را اخذ نموده باشند.

 

 

سامانه ثبت نام کنکور ارشد ایران تحصیل

سایت ایران تحصیل سامانه جامعی است برای کلیه متقاضیان گروه های آزمایشی و همچنین دانشگاه های مختلف فراهم نموده است که با استفاده از این سامانه ، بدون هیچ گونه محدودیتی ، هر داوطلبی می تواند در رشته های مورد علاقه خود ثبت نام نموده و یاانتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد نمایند. همچنین زمان ثبت نام کنکور ارشد 99 با توجه به دانشگاه های مختلف ، متفاوت می باشد.

سامانه ثبت نام آزمون ارشد 99 با توجه به دانشگاه های مختلف ، شرایط متفاوتی را برای ثبت نام خواهد داشت که همین مسئله ، موجب سردرگمی داوطلبان می گردد و بعضا اشتباهاتی که ناشی از عدم اطلاع از قوانین و مربوطه می باشد که دردسر های فراوانی را برای کلیه داوطلبان به همراه خواهد داشت.

سایت ایران تحصیل در ارائه خدمات به کلیه متقاضیان گروه های آزمایشی مختلف و همچنین در تمامی رشته ها تلاش نموده است تا به بهترین وجه ، در رابطه با نیازمندی های متقاضیان محترم ، ارائه خدمت نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت نام کنکور ارشد 98 ، شهریه ارشد دانشگاه آزاد و استفاده از سامانه جامع ایران تحصیل ، با شماره های مندرج در جدول زیر تماس حاصل نمایید.

 

جهت ثبت نام کنکور ارشد 99 ، مشاوره انتخاب رشته ، .ویرایش اطلاعات ثبت نامی و مشاوره تلفنی کارشناسی ارشد از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره های مرکز دانشگاه آزاد تماس حاصل نمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور 9099072952 ( تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

عضویت در کانال اطلاع رسانی ارشد
عضویت در کانال اطلاع رسانی ارشد

بیشتر بدانید

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد 99

اعلام نتایج کنکور ارشد آزاد 99

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

پذیرش ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد

دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد 98-99

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با ثبت نام کنکور ارشد 99 مطالبی را به شما عزیزان ارائه دهیم و شما را از زمان و تاریخ دقیق ثبت نام آگاه نماییم. چنانچه در پرداخت هزینه خرید کارت با مشکلی مواجه شده ایدو یا در مراحل ثبت نام آزمون ارشد با مشکلی مواجه شدید می توانید با مشاوران مرکز در ارتباط باشید.

 

هزینه ثبت نام کنکور ارشد 99 چقدر است؟

هزینه ثبت نام کنکور ارشد 99 برای داوطلبان دانشگاه های آزاد و سراسری 45 هزار تومان می باشد.

 

مهلت ثبت نام آزمون ارشد سراسری تا چه تاریخی می باشد؟

پس از شروع زمان ثبت نام کنکور ارشد 99 به مدت یک هفته داوطلبان می توانند به سامانه سنجش جهت ثبت نام مراجعه نمایند.

 

آدرس سایت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد چیست؟

انجام ثبت نام دانشگاه آزاد در همان سامانه ثبت نام آزمون ارشد سراسری امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *