ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری 1402 + رشته محل ها

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری برای داوطلبان و متقاضیان شرکت در این طرح جامع آغاز شد. هر داوطلب در صورت داشتن شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه دولتی می تواند برای انجام فرآیند نام نویسی در سایت دانشگاه مورد نظر خود اقدامات لازم را انجام دهد. نکته مهم و قابل توجه این است که برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون، فرد داوطلب می بایست حتما دارای شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری باشد و در غیر اینصورت از پذیرش او جلوگیری می گردد. لازم به ذکر است متقاضیان نام نویسی در ارشد بدون آزمون دانشگاه دولتی می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص از تلفن ثابت با شماره 9099075307 تماس بگیرند.

روش های ورود به مقطع کارشناسی ارشد

داوطلبان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند از طریق آزمون سراسری به دانشگاهی که در آن قبول می شوند، وارد گردند. همچنین امکان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری نیز وجود دارد که از طریق شرکت در آزمون اختصاصی فراگیر پیام نور، استعدادهای درخشان و یا سوابق تحصیلی ویژه دانشجویان ممتاز ممکن می باشد.

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

در رابطه با زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که هر کدام از دانشگاه های دولتی زمان مختلفی را برای ثبت نام  در رشته های بدون آزمون اعلام می کنند.

بنابراین در صورتیکه تمایل به نام نویسی ارشد بدون آزمون دانشگاه دولتی را دارید باید برای مشاهده زمان ثبت نام دانشگاه مورد نظرتان، به سایت آن دانشگاه مراجعه کرده و از طریق سایت خود دانشگاه ها عملیات ثبت نام را انجام دهید.

همچنین می توانید برای اطلاع از زمان شروع ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه دولتی در سال جاری با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

ارشد بدون آزمون دانشگاه دولتی

👈🏻 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری وارد شوید.

نحوه ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

در رابطه با نحوه ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه دولتی باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که هر کدام از افراد و داوطلبان باید در پی انتشار اطلاعیه جذب و پذیرش در دوره بدون کنکور دانشگاه ها با تهیه مدارک لازم اقدام به ثبت نام در سایت هر مرکز دانشگاهی نمایند.

شایان ذکر است انجام مراحل ثبت نام به دو صورت اینترنتی و حضوری می باشد که در روش اینترنتی، ثبت نام در سایت دانشگاه اعلام شده صورت می گیرد و در روش حضوری داوطلبان باید پس از آگاهی از اطلاعیه های دانشگاه مورد نظر خود مدارک خواسته شده توسط آن دانشگاه را جهت بررسی به آدرس پستی اعلام شده ارسال نمایند و منتظر نتیجه بررسی باشند.

در خصوص ثبت نام از طریق استعدادهای درخشان نیز باید بگوییم این کار همزمان با اطلاعیه فراخوان استعداد درخشان ارشد می باشد و مراحل ثبت نام و نحوه آن مانند روش های فوق است. 

برای کسب اطلاع از مهلت و بازه تمدید زمان ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

بررسی شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد

تعداد زیادی از دانشگاه های ایران با توجه به مندرجات موجود در آیین نامه جذب دانشجو از بین دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی مراکز دانشگاهی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

باید عرض کنیم که تمامی متقاضیان و افراد داوطلب شرکت در این دوره لزوماً باید از طریق آیین نامه منتشره از شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه دولتی مطلع شوند و سپس با کسب اطلاعات و آگاهی کامل از شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری اقدامات ضروری جهت ثبت نام را انجام دهند.

در این بخش، شماری از شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری را خدمتتان عرض می کنیم. این شرایط شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشند:

شرایط عمومی پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور

🎓 داشتن اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

🎓 پایبندی عملی به احکام دین اسلام

🎓  عدم هرگونه خصومت و یا مخالفت با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران

🎓 نداشتن هرگونه ارتباط با گروهک های منافقین و ضد انقلابی

🎓 نداشتن هرگونه سابقه فساد اخلاقی

🎓 عدم داشتن سو سابقه کیفری یا اعمال مخالفت با قوانین تحصیلی

شرایط اختصاصی پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور

🎓 بر طبق آیین نامه جذب و پذیرش بدون کنکور دانشجویان در دوره های ارشد استعداد درخشان هیچ فردی به هیچ طریق امکان تغییر دانشگاه محل تحصیل و یا رشته دانشگاهی خود را ندارد.

🎓 دانشجویان دانش آموخته دیگر دانشگاه ها یعنی پردیس خودگردان، علمی کاربردی، غیرانتفاعی، آزاد اسلامی و پیام نور به هیچ وجه امکان ثبت نام ارشد بدون کنکور را ندارند.

🎓 هر دانشجو و یا دانش آموخته فقط یک بار و نه بیشتر امکان ثبت نام رشته های ارشد بدون کنکور را دارند و جذب دانشجو بنا به تأیید شورای آموزشی و تشخیص گروه اموزشی انجام می گیرد.

🎓هر دانشگاه می تواند متقاضیانی را که در طول شش نیم سال فارغ التحصیل می شوند و از لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجوهای هم رشته و غیر هم ورودی خود، جزو پانزده درصد برتر هستند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش نماید.

🎓 هر دانشگاه بنا به اختیار خود می تواند افراد برگزیده و رتبه های اول تا پانزدهم المپیادهای علمی – دانشجویی را برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم و با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون، پذیرش کند.

🎓 دانشگاه های ارائه دهنده رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون می توانند با توجه به ظرفیت خود، درخواست دانشجویانی را که طول مدت تحصیل آن ها به علت هایی خارج از اختیار خودشان (مانند بیماری، ماموریت والدین یا همسر و یا زایمان و…) نهایتا دو نیم سال تحصیلی بیشتر از مدت مجاز این شیوه نامه باشد، به صورت مازاد بر ظرفیت بررسی نماید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه دولتی

👈🏻 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور وارد شوید.

مدارک لازم حهت ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

مثقاضیان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری برای انجام فرآیند ثبت نام خود به مدارکی نیاز خواهند داشت. لیست این مدارک به صورت زیر است:

📂 اسکن صفحات شناسنامه و کارت ملی متقاضی

📂 عکس پرسنلی 4 * 3 با زمینه سفید و پشت نویسی شده

📂 مدرک فارغ التحصیلی یا گواهی موقت فراغت از تحصیل

📂 کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت (ویژه داوطلبان آقا)

📂 خرید کارت اعتباری و نگهداری سریال و شماره پرونده ثبت نام

📂 اصل تکمیل شده فرم معدل برای ثبت نام ارشد برای داوطلبانی که تا 30 بهمن ماه فارغ التحصیل می شوند.

در رابطه با شرایط جایگزینی افراد متقاضی ارشد بدون آزمون چه می دانید؟

بر اساس آیین نامه جدید پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد بدون آزمون، ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ های سطح یک و دو حداکثر ۴۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون است. دانشگاه‌ های سطح سه  نیز ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون و سایر دانشگاه‌ ها حداکثر ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون را دارند. علاوه بر این دانشگاه‌ های سطح یک باید یک‌ سوم از پذیرفته‌ شدگان بدون آزمون خود را از متقاضیان سایر دانشگاه ‌ها پذیرش نمایند.

نکته قابل توجه اینکه بر اساس این آیین نامه جدید اگر  ۱۵ درصد برتر دانشجویان واجد شرایط به دلیل انصراف یا عدم درخواست از تسهیلات مربوطه استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‌ ای تکمیل نشد، دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفا ۱۰ درصد برتر بعدی همان دانشگاه با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته است.

 

👈🏻 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه های بدون کنکور  وارد شوید.

اخبار پیرامون ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

پذیرش ارشد بدون آزمون در دانشگاه جامع امام حسین (ع)

دانشگاه جامع امام حسین (ع) براساس آیین‌ نامه استعداد‌های درخشان برای دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به جذب دانشجو می پردازد. دانش‌ آموختگان و دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی (برای دوره کارشناسی‌ ارشد) و کارشناسی‌ ارشد (برای دوره دکتری) می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و نحوه ثبت‌ نام به فراخوان این پذیرش در سایت دانشگاه به آدرس www.ihu.ac.ir مراجعه نمایند.

پذیرش یدون آزمون ارشد

✅ تعویق زمان ثبت‌ نام متقاضیان پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران

معاونت آموزشی دانشگاه تهران پس از صدور اطلاعیه‌ ای از تعویق زمان ثبت نام متقاضیان پذیرش بدون آزمون (استعداد درخشان) کارشناسی ارشد این دانشگاه خبرداد. طبق این اطلاعیه ، دانشگاه قصد بازنگری آیین نامه های پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد استعدادهای درخشان را دارد و پس از تصویب و ابلاغ آیین نامه‌ های جدید، فراخوان پذیرش در دی ماه سال جاری در وبگاه دانشگاه تهران و معاونت آموزشی این دانشگاه قرار خواهد گرفت تا متقاضیان بتوانند برای ثبت نام الکترونیکی اقدام نمایند.

خلاصه مطلب 📝

در این مقاله در ارتباط با ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری صحبت کردیم و از آنجا که شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه دولتی از اهمیت بالایی برخوردار هستند این شرایط را نیز بیان نمودیم. علاوه بر این نحوه ورود به ارشد بدون آزمون دانشگاه دولتی را نیز شرح دادیم.

امیدواریم مطالعه مطالب فوق برای شما مفید بوده باشد. شما همراهان گرامی می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر در خصوص شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید. همچنین افزون بر روش یادشده می توانید پرسش یا مشکل خود را به صورت کامنت در انتهای این مقاله نیز بنویسید تا مشاوران ایران تحصیل در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

👈🏻 برای دریافت فایل پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

 

 

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری در چه زمانی انجام می شود؟ 

ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه دولتی در زمان اعلام هر دانشگاه برای جذب دانشجو انجام می شود.

شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون سراسری چیست؟

شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه دولتی موارد مختلفی را شامل می شود. برای اطلاع دقیق ار این شرایط پذیرش با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نحوه ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری چگونه است؟ 

در رابطه با نحوه ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری باید عرض کنیم که این ثبت نام در زمان اعلام شده توسط خود دانشگاه و با تهیه مدارکی چند از سوی داوطلب انجام می گیرد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • مامایی بدون کنکور

  مامایی بدون کنکور 1402 + شرایط، شهریه و دانشگاه ها

  یکی از زیر مجموعه‌های گروه علوم پزشکی، رشته مامایی است. این رشته نقش بسیار مهمی در ارتباط بین کودک و مادر ایفا می‌کند. تحصیل در رشته مامایی به صورت بدون کنکور در سال‌های جدید امکان پذیر بوده است. اما این...
 • رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور

  رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 {شرایط و دانشگاه} | sanjesh

  فهرست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور 1402 از طریق فراخوان دانشگاه‌هایی که بر اساس سوابق تحصیلی و استعداد درخشان دانشجو می‌پذیرند در وبسایت رسمی این دانشگاه‌ها اعلام می‌شود. متقاضیان تحصیل در هرکدام از رشته‌های کارشناسی ارشد بدون آزمون می‌توانند...
 • کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی

  ثبت نام کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی 1402 + رشته ها | irantahsil

   کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی یکی از انتخاب هایی است که پس از پایان تحصیلات در مقطع کارشناسی، افراد علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیش رو دارند. در چنین شرایطی می توان از امکان ثبت نام بهره...
 • ارشد بدون کنکور پیام نور

  ارشد بدون کنکور پیام نور ۱۴۰۲ + زمان، شرایط و رشته ها

  ارشد بدون کنکور پیام نور یکی از اصلی ترین گزینه ها برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارند، می باشد. متقاضیان در صورت دارا بودن شرایط می توانند اقدام به ورود به این دانشگاه ها و...
تماس با مشاور