تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از کل کشور

ثبت نام آزمون وکالت 1400

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952
ثبت نام آزمون وکالت 99

ثبت نام آزمون وکالت

سامانه ثبت نام آزمون وکالت جهت ثبت نام متقاضیان محترم شرکت در آزمون وکالت دادگستری فعال شد کلیه متقاضیان محترم می توانند جهت ثبت نام در زمان معین با مراجعه به سایت ثبت نام و تکمیل روند ثبت نام در سامانه جهت تکمیل روند ثبت نام اقدام نمایند.

 

به اطلاع کلیه متقاضیان شرکت در آزمون وکالت دادگستری می رسانیم سامانه ثبت نام تلفنی آزمون وکالت جهت رفاه حال متقاضیان گرامی راه اندازی گردیده تا در صورت بروز مشکلاتی در سامانه و یا اینترنت متقاضیان گرامی جهت ثبت نام از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره 9099072952 تماس حاصل نمایند و ضمن تکمیل روند پذیرش از خدمات مشاوره قبولی در آزمون – دریافت نمونه سوالات و منابع آزمون بهره مند گردند.

 

 

جزئیات ثبت نام آزمون وکالت 1400

رشته حقوق از جمله رشته های محبوب و پرطرفداری است که بسیاری از داوطلبان در رشته های علوم انسانی مایل و علاقه مند به ادامه تحصیل در آن می باشد. به همین دلیل برای ثبت نام آزمون وکالت 1400 نیز، متقاضیان بسیار زیادی خواهد داشت. همانند سایر آزمون ها داوطلبان باید واجد شرایط تعیین شده باشند و در صورتی که دارای این شرایط باشند، می توانند در سامانه ثبت نام آزمون وکالت اقدام به ثبت نام نمایند.

 

ثبت نام آزمون وکالت هم اکنون برای تمامی فارغ التحصیلان این رشته همه ساله از شهریور ماه آغاز می شود و آبان ماه زمان برگزاری این آزمون می باشد. داوطلبان و متقاضیان این آزمون لازم است با توجه به سامانه ثبت نام آزمون وکالت به صورت الکترونیک اقدام به پرداخت وجه ثبت نام نمایند. همچنین کلیه مدارک لازم برای ثبت نام نیز، با استفاده از همین سامانه قابل ارائه می باشد. بدیهی است که سامانه تنها در زمان مقرر برای داوطلبان باز می باشد و پس از این زمان امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت.

 

شرایط ثبت نام آزمون وکالت چیست؟

حداقل مدرک تحصیلی لازم برای ثبت نام در این آزمون چیست؟

شرایط لازم برای ثبت نام در آزمون چیست؟

آیا می توان در صورتی که دارای مدرک غیر مرتبط در دوره کارشناسی بوده ایم اما ارشد رشته حقوق را داشته باشیم برای ثبت نام آزمون اقدام نماییم؟

 

 

جهت اطلاع دقیق از زمان، شرایط و همچنین انجام ثبت نام آزمون وکالت  و دریافت لینک سامانه ثبت نام آزمون وکالت  با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

نحوه ثبت نام آزمون وکالت 

جهت ثبت نام آزمون وکالت همزمان با انتشار اطلاعیه مبنی بر آغاز ثبت نام ، کلیه داوطلبان و متقاضیان می توانند با ورود به سامانه سنجش و آموزش کشور برای ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام برای کلیه داوطلبان به صورت الکترونیک و با استفاده از این سامانه و بارگذاری مدارک و امکان پذیر خواهد بود. همچنین وجه ثبت نام تنها مربوط به آزمون کتبی می باشد به همین دلیل سایر هزینه های مربوطه باید توسط فرد داوطلب پرداخت شود.

 

آیا تمامی استان ها می توانند در سامانه ثبت نام آزمون وکالت اقدام به ثبت نام نمایند؟ تمامی استان های آذربايجان شرقي، فارس و كهگيلويه و بويراحمد، اصفهان، آذربايجان غربي، مازندران، خراسان رضوي، شمالي و جنوبي، گيلان، قزوين، خوزستان، كرمانشاه، همدان، قم، كردستان، گلستان، اردبيل، مرکزي، بوشهر، زنجان، لرستان، کرمان، البرز، چهارمحال و بختياري، یزد و ایلام امکان ثبت نام در این سامانه را خواهند داشت.

 

ظرفیت پذیرش برای متقاضیان ثبت نام آزمون وکالت  چگونه است؟ خوشبختانه برای ثبت نام ظرفیت کافی در نظر گرفته شده است تا هر یک از داوطلبان بتوانند برای پذیرش خود را آماده نمایند. در واقع ظرفیت در نظر گرفته شده برای هر یک از استان ها به دو صورت جداگانه می باشد که بخشی از این ظرفیت مربوط به متقاضیان با سهمیه آزاد می باشد. بخش دیگر برای افرادی است که دارای سهمیه ایثارگران می باشند.

 

 

 

ثبت نام آزمون وکالت برای تمامی فارغ التحصیلان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که واجد شرایط تعیین شده می باشند امکان پذیر خواهد بود.

 

 

 

جهت ثبت نام کنکور ارشد  کلیک کنید

 

شرایط ثبت نام آزمون وکالت

داوطلبانی که در سامانه ثبت نام آزمون وکالت اقدام به ثبت نام نموده اند. در صورتی که دارای مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد و دکتری حقوق در دانشگاه های داخل و یا خارج از کشور باشند،  می توانند جهت ثبت نام اقدام نمایند. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که دارا بودن تابعیت ایرانی برای تمامی آنان الزامی می باشد. همچنین آن دسته از داوطلبانی که دارای دانشنامه ليسانس فقه و مباني حقوق اسلامي يا معادل آن از دروس حوزوي و دانشگاهي باشند در صورتی که مدرک آنان مورد تائید باشد می توانند اقدام به ثبت نام نمایند.

 

آن دسته از داوطلبانی که مدرک کارشناسی آنان ذر رشته هایی غیر از حقوق می باشد، و مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حقوق را دریافت نموده اند و یا اینکه دارای مدارکی می باشند که در بالا ذکر گردید، امکان ثبت نام آزمون وکالت را نخواهند داشت. بنابراین از انجام و طی کردن مراحل ثبت نام خود داری نمایند زیرا ثبت نام آنان مورد تائید نبوده و برابر با قوانین و مقررات به عنوان متخلف شناخته خواهند شد.

 

متقاضیان محترمی که دارای مدرک حوزوی می باشند و مدارک آنان مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات می باشد در صورتی امکان ثبت نام را خواهند داشت که فارغ التحصیلان رشته های کاردانی باشند و دروس مشترک رشته های حقوق را گذرانده باشند و یا اینکه در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و یا کارشناسی ارشد در این رشته ها ادامه تحصیل داده باشند می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

 

از جمله شرایط دیگر در نظر گرفته شده برای ثبت نام آزمون وکالت  می توان به شرایط سنی اشاره نمود. متقاضیان ثبت نام نباید سن آنان بیش از 40 سال تمام باشد. همچنین به هنگام دریافت مدرک و پروانه وکالت نباید سن آنان بیش از 50 سال تمام باشد. این شرایط برای حوزه های مختلف قضایی می باشد. لازم به ذکر است با توجه به پرداخت وجه و هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی امکان بازپس گیری آن وجود نخواهد داشت لذا قبل از ثبت نام از تمامی شرایط اطلاع یابید.

 

برای دریافت شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد  کلیک کنید

 

مدارک لازم برای  ثبت نام آزمون وکالت 

 

یکی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام ، اسکن مدرک هویتی و تحصیلی می باشد. تصویر اسکن شده مدرک لیسانس باسد با فرمت jpg در اندازه 595 در 842 pixels باشد. همچینن تصویر اسکن شده به هیچ عنوان نباید دارای خط خوردگی و همچنین مختوش باشد. تصویر دارای حواشی زائد نباشد و همچنین به صورت کاملا واضح باشد.

 

نکته : متفاضیان ثبت نام آزمون وکالت  که دانشجومی باشند، اکیدا از اسکن مدارک  واحدهای گذرانده خودداری نمایند. همچنین لازم به ذکر است که در رشته های این آزمون که کلمه “دانشجو می باشم” و یا اینکه “فارغ التحصیل نشده ام، ” درج نشده است. زیرا یکی از شرایط شرکت در این رشته ها دارا بودن مدرک لیسانس و فارغ التحصیلی در رشته مورد نظر می باشد.

 

آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته می باشند، لازم است علاوه بر مدرک کارشناسی خود، مدرک کاردانی را به هنگام ثبت نام آزمون وکالت ارائه نمایند. همچنین مشولین خدمت سربازی که خدمت خود را به پایان رسانده اند و یا اینکه دارای کارت معافیت سربازی می باشند، لازم است مدارک خود را در این سامانه بارگذاری نمایند.

 

هزینه مربوط به ثبت نام آزمون وکالت به صورت الکترونیک و با توجه به سامانه سنجش و آموزش کشور امکان پذیر می باشد. به هنگام ثبت نام لازم است هر یک از داوطلبان با توجه به رمز دوم کارت های عضو  شبکه شتاب و همچنین سامانه مورد نطر اقدام به خرید کارت اعتباری نمایند. هزینه ثبت نام برای هر یک از داوطلبان به مبلغ 95 هزار تومان می باشد و پرداخت آن برای تمامی داوطلبان الزامی می باشد.

 

جهت اطلاع دقیق از مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

ظرفیت پذیرش آزمون وکالت

 

ظرفیت پذیرش آزمون وکالت

ظرفیت پذیرش آزمون وکالت

 

ردیف اسم کانون ظرفیت مورد نیاز برای پذیرش آزاد ظرفیت مورد نیاز برای پذیرش ایثارگران    جمع کل
1 مرکز شامل استانهای تهران، سمنان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان 840 360 1200
2 آذربايجان شرقي 70 30 100
3 فارس و كهگيلويه و بويراحمد 140 60 200
4 اصفهان 115 50 165
5 آذربايجان غربي 49 21 70
6 مازندران 70 30 100
7 خراسان رضوي، شمالي و جنوبي 91 39 130
8 گيلان 56 24 80
9 قزوين 53 22 75
10 خوزستان 70 30 100
11 کرمانشاه 42 18 60
12 همدان 35 15 50
13 قم 70 30 100
14 كردستان 32 14 46
15 گلستان 21 9 30
16 اردبيل 21 9 30
17 مرکزي (اراک) 14 6 20
18 بوشهر 42 18 60
19 زنجان 42 18 60
20 لرستان 38 16 54
21 کرمان 49 21 70
22 البرز 77 33 110
23 چهارمحال و بختیاری 7 3 10
24 یزد 77 33 110
25 ایلام 35 15 50

 

 

برای ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد کلیک کنید

 

 

نکات مهم ثبت نام آزمون وکالت 

متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که مهلت در نظر گرفه شده برای ثبت نام 10 روز می باشد و به همین دلیل توصیه می نماییم که تمامی مدارک خود را قبل از شروع ثبت نام اسکن و تهیه نمایند. با توجه به اینکه ثبت نام تنها در مرحله اولیه به صورت الکترونیک می باشد، به همین دلیل دارا بودن اصل مدارک برای ثبت نام الزامی می باشد.

 

داوطلبان پس از انجام ثبت نام لازم است در زمان مقرر برای دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایند. با توجه به اینکه به هنگام ثبت نام انتخاب محل کارآموزی لازم  ضروری می باشد. به همین دلیل امکان ویرایش محل کارآموزی به هیچ عنوان پس از تکمیل ثبت نام و یا به هنگام برگذاری آزمون امکان پذیر نخواهد بود.

 

آن دسته از داوطلبانی که وکلای دادگستری می باشد و یا اینکه در حال گذراندن دوره وکالت می باشند، امکان ثبت نام را نخواهند داشت همچنین در صورتی که ثبت نام نمایند، مطابق با قوانین و مقررات حتی در صورت پذیرش قبولی آنان کان لم یکن می باشد و امکان پذیرش نهایی برای آنان وجود نخواهد داشت و نمی توانند به مراحل بعدی راه یایند.

 

حهت ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه تهران  کلیک کنید

 

 

 

منابع آزمون وکالت

 

منابع آزمون وکالت

منابع آزمون وکالت

 

نوع آزمون مواد امتحانی
آیین دادرسی مدنی قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب سال ۱۳۷۹ با اصلاحات بعدی
• قانون اجرای احکام مدنی مصوب سال ۱۳۵۶ با اصلاحات بعدی
• قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی مصوب سال ۱۳۹۴
• قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲
• قانون حمایت خانواده مصوب سال ۱۳۹۱
• قانون شوراهای حل اختلاف مصوب سال ۱۳۹۴
• آیین نامه اجرایی ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه مصوب سال ۱۳۹۷
• قانون نظارت بر رفتار قضات مصوب سال ۱۳۹۰
آیین دادرسی کیفری • قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲
• آیین نامه اجرای احکام مصوب رییس قوه قضائیه سال ۱۳۹۸
• آیین نامه اجرایی ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه مصوب سال ۱۳۹۷
• قانون نظارت بر رفتار قضات مصوب سال ۱۳۹۰
حقوق تجارت • قانون تجارت مصوب سال ۱۳۱۱
• لایحه قانونی اصلاح موادی از قانون تجارت مصوب سال ۱۳۴۷
• قانون بخش تعاون اقتصاد ج.ا.ا مصوب سال ۱۳۷۰ با اصلاحات بعدی
• قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ مصوب سال ۱۳۸۷ با اصلاحات بعدی
• قانون صدور چک مصوب سال ۱۳۹۷
• قانون اداره تصفیه ورشکستگی مصوب سال ۱۳۱۸
حقوق جزای عمومی و اختصاصی • قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲
• قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵ با اصلاحات بعدی (بخش تعزیرات)
• قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا اختلاس و کلاهبرداری مصوب سال ۱۳۶۷
• قانون جرایم رایانه ای مصوب سال ۱۳۸۸
• قانون مبارزه با پولشویی مصوب سال ۱۳۸۶ با اصلاحات بعدی
• قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی مصوب سال ۱۳۶۹ با اصلاحات بعدی فقه (منبع تحریر الوسیله)
• کتاب الوکاله
• کتاب القضاء
• کتاب الشهادات
• کتاب الاقرار
• کتاب الایمان
حقوق مدنی • قانون مدنی مصوب سال ۱۳۰۷
• قانون امور حسبی مصوب سال ۱۳۱۹ با اصلاحات بعدی
• قانون مسئولیت مدنی مصوب سال ۱۳۳۹
• قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال ۱۳۵۶
• قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال ۱۳۷۶
• قانون تملک آپارتمانها مصوب سال ۱۳۴۳ با اصلاحات بعدی
• قانون پیش فروش ساختمان مصوب سال ۱۳۸۹
• قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از حوادث ناشی
از وسایل نقلیه مصوب سال ۱۳۹۵ (به جهت آشنایی با قوانین بیمه و بحث های مربوط به
مسئولیت مدنی تصادفات رانندگی)
• قانون حمایت خانواده مصوب سال ۱۳۹۱
• آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا مصوب رییس قوه قضائیه مصوب سال ۱۳۸۷
حقوق ثبت قانون ثبت اسناد و املاک مصوب سال ۱۳۱۰ با اصلاحات بعدی
• آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا مصوب رییس قوه قضائیه مصوب سال ۱۳۸۷

 

 

برای اطلاع از نحوه پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد کلیک کنید

 

 

سامانه ثبت نام آزمون وکالت 

 

سامانه ثبت نام آزمون وکالت 99

سامانه ثبت نام آزمون وکالت

 

داوطلبانی که مایل به ثبت نام آزمون وکالت  لازم است در زمان مقرر و تعیین شده در سامانه ثبت نام آزمون وکالت  اقدام به ثبت نام نمایند. ثبت نام برای کلیه داوطلبان در ضمن پذیرفتن شرایط و همچنین قوانین امکان پذیر می باشد. سامانه مرکز وکلا و همچنین قوه قضاییه آگهی ثبت نام را ارئه نموده و در این آگهی هر یک از داوطلبان می توانند شرایط مربوط به ثبت نام را مشاهده نمایند. همچنین لازم به ذکر است که داوطلبان تنها می توانند محل آزمون را مشخص نمایند و محل خدمت مربوط به داوطلبان پذیرفته شده بر عهده قوه قضاییه می باشد.

 

زمان و مهلت در نظر گرفته شده برای انجام ثبت نام در سامانه ثبت نام آزمون وکالت حدودا یک هفته می باشد و تصمیمات مبتنی بر افزوذن این مهلت و یا تمدید آن بر عهده قوه قضاییه می باشد. اما همانطور که ذکر گردید، توصیه کارشناسان ما ثبت نام به موقع برای جلوگیری از مشکلات آتی می باشد. نحوه استخدام و همچنین سایر اطلاعات مربوطه در زمان اعلام نتایج برای هر یک از داوطلبان قابل مشاهده می باشد.

 

برای انجام ثبت نام آزمون وکالت و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط و نحوه سامانه ثبت نام آزمون وکالت می توانید با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید. مشاوران ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل، در ارائه خدمات به شما داوطلبان و متقاضیان آماده خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا به تمامی اطلاعات مورد نیاز دسترسی یابید.

 

 

سوالات متداول در مورد آزمون وکالت 

آیا برای شرکت در آزمون وکالت نیازمند کارت ورود به جلسه خواهیم بود؟

بله همانند سایر آزمون های دیگر هر یک از داوطلبان شرکت کننده در این آزمون ، لازم است کارت ورود به جلسه را به همراه داشته باشند. لازم به ذکر است کارت ورود به جلسه تنها چند روز قبل از زمان برگزاری آزمون در سامانه وکلا منتشر خواهد شد. داوطلبانی که این کارت را به هنگام آزمون به همراه نداشته باشند، امکان ورود به جلسه و همچنین شرکت رد آزمون را نخواهند داشت.

هزینه ثبت نام آزمون وکالت چقدر است؟

حداقل درصدهای مورد نیاز برای قبولی در آزمون وکالت چند است؟

کل هزینه های مربوط به دریافت مدرک و پروانه وکالت به چه میزان است؟

آیا ممکن است اطلاعیه های مربوط به ثبت نام اصلاحیه داشته باشند؟

در صورتی که در زمان مقرر برای دریافت نتایج اقدام ننماییم آیا امکانی وجود دارد که بعدها اقدام نماییم؟

 

 

برای انجام ثبت نام آزمون وکالت و همچنین دریافت پاسخ سوالات مطرح شده با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام ، تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

اعلام نتایج آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک

رشته های مورد نیاز آزمون ثبت اسناد

دفترچه استخدامی ثبت اسناد

ثبت نام آزمون ثبت اسناد و املاک

 منابع آزمون ثبت اسناد و املاک 

شرایط استخدام آزمون ثبت اسناد

کارت ورود به جلسه آزمون ثبت اسناد و املاک

لیست رشته های کاردانی فنی و حرفه ای 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه خواجه نصیر

استعداد درخشان ارشد 

شرایط دانشجویان استعداد درخشان

سامانه ثبت نام آزمون وکالت

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9072952

ثبت نام آزمون وکالت چه زمانی است؟

ثبت نام آزمون وکالت در شهریور ماه است.

زمان برگزاری آزمون وکالت چه تاریخی است؟

تاریخ برگزاری آزمون وکالت در آبان ماه است.

شرایط ثبت نام در آزمون وکالت چیست؟

برای ثبت نام در آزمون وکالت باید از شرایطی دارا باشید که داخل مقاله شرح داده شده است.

منابع آزمون وکالت چیست؟

منابع آزمون وکالت در قالب جدول در مقاله موجود است.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور